Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 244, 245, 246  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 171 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 445

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 08:18:29 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:
Nii, et rahus võid kapis viski pudeleid hoida ning kõik peavad kulpi viskama sulle icon_lol.gif julm


Seerudele hakkab võim pähe niimoodi. icon_lol.gif
Jumal tänatud, et meil normaalsed seerud olid ja ei teinud kulbi vikamisest ja ruumi sisenedes püsti tõusmisest numbirt.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mixxer
Kreisi kasutaja
mixxer

liitunud: 10.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 08:40:56 vasta tsitaadiga

Numbri tegemine numbri tegemiseks, aga kaitseväeline viisakus peaks siiski säilima.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 01.07.2010 09:46:51 vasta tsitaadiga

Alla veebli pole mõtet kulpi visata icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 01.07.2010 10:31:56 vasta tsitaadiga

-Kaivo- kirjutas:
Alla veebli pole mõtet kulpi visata icon_biggrin.gif

Ja siis satub sulle vastu mingi kaadri kapral, kes enda kindralistki kõrgemal arvab olevat...

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 01.07.2010 10:33:24 vasta tsitaadiga

Ajatenistuse võlud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 11:27:25 vasta tsitaadiga

Vaatan neid taotluse vorme, ning siin on täiendavate selgituste jaoks ka koht olemas. Kas sinna lisab taotleja siis enda eelistuse, kuhu ta soovib minna?
Ja otsa küsin, et kus on kõige huvitavam ja kasulikum oma ajateenistust läbida?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 01.07.2010 11:40:46 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Vaatan neid taotluse vorme, ning siin on täiendavate selgituste jaoks ka koht olemas. Kas sinna lisab taotleja siis enda eelistuse, kuhu ta soovib minna?
Ja otsa küsin, et kus on kõige huvitavam ja kasulikum oma ajateenistust läbida?

kupp, luure
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 11:43:34 vasta tsitaadiga

Kas see on släng? Kupp. VÕi ongi selline nimi?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 11:44:16 vasta tsitaadiga

icon_razz.gif oeh, oleks siis ajateenistus huvitav.
Kupi all mõtles ta http://www.mil.ee/?menu=maavagi&sisu=kuper
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 01.07.2010 11:47:19 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Vaatan neid taotluse vorme, ning siin on täiendavate selgituste jaoks ka koht olemas. Kas sinna lisab taotleja siis enda eelistuse, kuhu ta soovib minna?

Sisuliselt võid sinna täiendavate selgituste alla omad mõtted lisada, kuid, kui vähegi aega on soovitaks kohapeale minna - Tallinnas aadressile Maneeži 3, Tartus Puiestee 114C; Saab kõik asjad selgeks räägitud ja kui endal kindel soov mingi väeosa suhtes, siis on näost-näkku kohtudes suurem lootus, et soovidega arvestatakse (st. näitad üles ise entusiasmi ja reeglina selline suhtumine, et sulle ka su elu reaalselt korda läheb, jätab hea mulje ning ametnik on abivalmim).

MarioA. kirjutas:
Ja otsa küsin, et kus on kõige huvitavam ja kasulikum oma ajateenistust läbida?

See sõltub sinu enda huvidest (mis on ühe jaoks huvitav on teise jaoks hirmasti igav).

Minu subjektiivsed hinnangud mõnele väeosale/kompaniile, millega kokku puutunud:
Kuperjanov - luurel on reeglina huvitav, passimist vähe, õppustel tiirutatakse palju ringi ja niisama vedelemist on võrdlemisi vähe; miinipildujad passivad rohkem (õppustel paiknevad mitmeid kordi ringi ja simuleerivad laskmist, kohati tüütu), kuid laskelaagrid pidi huvitavad olema. Olmetingimused on kupis OK, kasarmud jms normaalne, linnalubasid jagatakse sõltuvalt aastakäigust, kuid mitte väga ohtralt

Jõhvi - tankitõrje saab kenasti raske varustusega metsas ringi põrgata ja "lasta", laskelaagrid sirgala karjääris peaks inimestele, kellele suured paugud meeldivad, meele järgi olema. Mitte-eestlaste konsentratsioon kipub tihti päris suur olema, olmetingimused on OK, tuttavad, kes teeninud nurisesid, et välja sai harva ja ebamugaval ajal (viimasele bussile tihti ei jõudnud).

Vahipataljon - jalavägi saab kenasti vatti männikul (männiku ladude ala saab teiseks koduks), SP kompanii saab jalad rakkus kadriorus seista, kuid linnalahingu ja märuli mahasurumise õpe on päris lahe (turvised selga ja ringi müttama). Lisaks on SP üks väheseid üksusis, kus lisaks automaadile on teenistusrelvaks ka püstol, kel relvahuvi saab ehk omale kogemused/oskused hilisemaks spordiks. Olmetingimused on paras katastroof, kuid see-eest reeglina linnalubadega ei koonerdada, kui ise blokk pole siis SBK ajal on keskel 1 luba ja hiljem sisuliselt 3 nädalavahetust kuus kindlasti väljas (kui veab rohkemgi).

E: Tapa ja pioneerid - paar sõpra seal teeninud ja kiitsid, pädevamad said neil minööri paberid (kõik võimalikud kategooriad) ja üks tuttav töötab nüüd lõhkajana. Samuti on kiidetud kogemust erineva kerge ja raske tehnika käitlemisel... Olmetingimused olid OK, lubasid jagati näpu otsaga..

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 12:11:11 vasta tsitaadiga

Aitäh pika vastuse eest. Selge see, et sõltub minu huvidest ja olen üritanud jälgida ka seda teemat siin, kuid kuna puudub igasugune kokkupuude, pole mul aimugi, mida mingi ala õpingud endast kujutada võivad. Hetkel olen nagu peata kana ja ma jätan veel lollima mulje sinna pärima minnes. Seega ma pean paraku võtma teiste sõna selle eest.

Midagi kerget, tihedat ning aktiivset. Märgitud Kuperjanov`i luure paistab seda olevat? Igasugune raskem metallrohke tehnika mind ei paelu.
Ei tea, kuidas nad suhtuvad, kui minusugune kanapea sinna kohale läheb ja ei tea mida tahab?
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 12:15:31 vasta tsitaadiga

Loomulikult Tapa pioneeride miinid, miinide demineerimine+lõksud, miiniotsijad, detonaatorid, metsas lõksude seadmine, granaadid, lõhkeained, maapinna/betooni/puidu/metalli/autode lõhkamine ja sildade ehitamine on kõige huvitavam. thumbs_up.gif

Kõige tüütum tegevus oli vast see, et päris tihti tuli igaühel 2-4 rasket õppemiini kätte võtta, põllule minna, miinid maha matta, ära maskeerida ning hiljem kõik üles otsida. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 01.07.2010 12:16:54 vasta tsitaadiga

Luure seeruna saad ka lõhkeainetega möllata.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 12:29:20 vasta tsitaadiga

"Kulpi viskavad kokad" ja "au antakse surnutele" icon_rolleyes.gif
Õige on "tervitama" icon_razz1.gif

Ega meil ka seerud "kulbi viskamisest" suurt hoolinud, kaadrile ikka "viskad". Kuigi viisakusest niipalju, et seerude tuppa sisenemisel ikka küsid luba jms.

Tore on see auastmete harjutamine, meil käis nii, et seerud istuvad toas, palud luba siseneda, astud sisse ja küsid "kellega on au?". Peale seda kui sul toas istuvad kommodoorid, kaptenid ja kes-kõik-veel on mõtlemist küll (krdi merevägi oma aunimetuste ja pagunitega, grrr icon_confused.gif ).
Tore on ka siis, kui toas on vaid seerud, küsid- kellega on au, siis kõik vastavad, et seersant see ja seersant teine ja seersant kolmas...Ise vaata, kelle poole pöördud, nii et kedagi ei solvaks, ...eriti icon_lol.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 12:33:06 vasta tsitaadiga

Kolmapäev läheneb kiiresti, juba tuleb ärevus sisse icon_neutral.gif Peab võimalikult palju trenni enne tegema, siis ei mõtle niipalju, millesse ennast segasin icon_biggrin.gif
_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 12:48:24 vasta tsitaadiga

lauri23, Tee parem võimalikult väha ja laiskle need viimased päevad. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 12:54:08 vasta tsitaadiga

Suurtükiväepataljoni kohta ka paar sõna. Asukoht Tapal, olme kohta räägitakse, et Eesti parimad (ekskursioon Kuperjanovisse, mis peaks ka hea olema, kinnitas seda - ei meeldiks mulle 40 mehega ühes magalas elada ja toit oli ka Tapaga võrreldes kohutav).

Kui on huvi autojuhilubade vastu, siis peaks olema üks paremaid võimalusi CE kategooriat teha, kuna koosseisus on ebanormaalselt palju haagisega masinaid võrreldes teiste väeliikidega. Üldiselt on ka autojuhtidele vähe paremad/uuemad/huvitavamad autod kasutada kui teistes väeosades kipub olema. MAN-id ja uuemad Unimog'id vs Saurerid icon_biggrin.gif

NAKi läbimisel on ehk ka üle keskmise võimalus leida endale ajateenistuses rohkem ajutegevust kui lõputut põrkamist näiteks suurtükiväe arvutuse ja mõõdistuse erialadel (viimasega saab algteadmised maamõõtmistööde teostamise kohta, aga paraku mitte sellele tasemele, et keegi sind tsiviilis sellele alale tööle tahaks võtta). Teine võimalus on mängida EKV kõige suurema tulejõuga relvasüsteemiga.

8-kuu meestel on valikud põhimõtteliselt samad, ainult reakoosseisu tasemel - kirkad kriidid saavad arvutajateks-mõõdistajateks-sihturiteks, tuhmimad tassivad haubitsale laskemoona ette.

Ahjaa, väljaloale saab eeldatavasti üle nädala - mingi kiiks neil, et hoida koguaeg 50% isikkooseisust sees ja säilitada mingit hüpoteetilist "lahingvalmidust".

Märkusena muidugi see, et isegi kui sind KRA's justkui määratakse ühte kolmest Tapa väeosast võib vabalt juhtuda kohapeal, et sind määratakse ümber, Tapal käsitletakse kogu sissetulevat ajateenijate massi ühtsena ja jagatakse koha peal osaliselt oma soovi osaliselt ülemate suva/eelistuste järgi. Eriti halval juhul võid Jõhvi sattuda, mis kuulub administratiivselt Tapa alla. Samamoodi võib Jõhvi suunatud mees ennast ootamatult Tapalt teenimast leida.

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.


viimati muutis Fukiku 01.07.2010 12:56:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 01.07.2010 12:56:24 vasta tsitaadiga

Esiemstel päevadel tulevad seerud laenatud leida auastametega ja teevad veidike pulli.
Tund peale magama minekut hakkate tegema moeshowd ka arvatavasti.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 13:42:49 vasta tsitaadiga

Ega esimestel päevadel naguinii kell 10 magama ei jää, kui harjunud pool 2 magama minema icon_rolleyes.gif

Kuppi vist esimesel päeval mp3 mängijat kaasa ei tasu vedada? Bussis oleks jõle hea närve rahustada sellega.

_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 13:49:45 vasta tsitaadiga

lauri23 kirjutas:
Ega esimestel päevadel naguinii kell 10 magama ei jää, kui harjunud pool 2 magama minema icon_rolleyes.gif

Kuppi vist esimesel päeval mp3 mängijat kaasa ei tasu vedada? Bussis oleks jõle hea närve rahustada sellega.
Tõenäoliselt annad koos muude isiklike asjadega hoiule selle, kui kaasas on. Parem muidugi üldse mitte võtta üleliigset nodi esialgu kaasa.
_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 14:04:20 vasta tsitaadiga

lauri23, Kõik, mis tahad võta kaasa imo, hiljem annad hoiule või üldse lastakse hoida su enda käes. Aga jah, esimesed nädalad saad mõnusat keppi icon_lol.gif öised äratused, mõni lohh üldse tuleb vaikselt ööse uksest sisse ja siis su kõrva ääres annab vile ja äratus icon_lol.gif icon_biggrin.gif teete mõned tiirud ümber pataljoni jooksu, tagasi magama ja tund hiljem uuesti icon_lol.gif kuni hommikuni lol.
Igatahes jah, kõige nõmedamad asjad, et 22-06 öörahu mida võidakse segada ja siis iga ommiku jooksmist kohe, siis ka mingi 5minti aega riide panna ja kusel käia enne kui jooksma.
Metsas saab ülitore olema teil kui arvata seda, et mingi sääskede booom on praegu icon_lol.gif

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 01.07.2010 14:35:38 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:
lauri23, Kõik, mis tahad võta kaasa imo, hiljem annad hoiule või üldse lastakse hoida su enda käes. Aga jah, esimesed nädalad saad mõnusat keppi icon_lol.gif öised äratused, mõni lohh üldse tuleb vaikselt ööse uksest sisse ja siis su kõrva ääres annab vile ja äratus icon_lol.gif icon_biggrin.gif teete mõned tiirud ümber pataljoni jooksu, tagasi magama ja tund hiljem uuesti icon_lol.gif kuni hommikuni lol.
Igatahes jah, kõige nõmedamad asjad, et 22-06 öörahu mida võidakse segada ja siis iga ommiku jooksmist kohe, siis ka mingi 5minti aega riide panna ja kusel käia enne kui jooksma.
Metsas saab ülitore olema teil kui arvata seda, et mingi sääskede booom on praegu icon_lol.gif

4 tundi katkematut uneaega peaks kasarmurežiimil võrdlemisi kohustuslik olema (viimati vähemalt meditsiin seda taotles, võimalik, et hetkel isegi rohkem nõutud). Autojuhtidel on vastavalt töö- ja puhkeaja normidele 6 tundi katkematut und nõutud (ei tohi muul juhul C kategooria sõiduki roolis olla!).

5-minutit riietumiseks, lihtsamate isiklike vajaduste tegemiseks ning voodi üles tegemiseks on rohkem, kui küll - ca minut riietumisele (mis seal rasket - sokid, püksid ja saapad jalga, särk ja jahedamal ajal frenž/jakk peale), 2min voodile ja ca minut isiklikele vajadustele... jääb veel aega minuti jagu taburetil istuda. Ja see oli täiesti reaalne kasarmus, kus tualette oli ca 1 iga 15 mehe kohta...

Jah, alguses nõuab taoline kiirus veidi harjutamist aga paari-kolme nädalaga muutub võitleja hämmastavalt kiireks ja osavaks, peale ajateenistust oli omalgi kohati hämming, et kui kiirelt suudan pärast äratuskella helinat olla juba viisakalt riides, lõug puhas, dushi all käidud ja hommikusöök söödud autos liikumas tööle (keskmiselt 15-20 minutit kogu sellisele protsessile, hetkel olen laisaks muutunud, nüüd kulub poole tunni kanti).

Hullu pole teenistuses mitte midagi - iga aastaga lastakse latti veidi alla ka ja "mõttetut nussimist" on järjest vähem ja vähem (no, lapsekingadest ollakse KV-s väljas, suurem osa asju on paika loksunud, mõned vanad lammutajad on veel teenistuses, kuid valdav enamik on mõistlikud inimesed).

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
äss
Kreisi kasutaja
äss

liitunud: 12.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 17:00:10 vasta tsitaadiga

Mis siis saab kui si*t olla on või haigeks jääd?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 17:02:40 vasta tsitaadiga

Si*t olla on koguaeg, aga kui haigeks jääd, siis lähed laatsaretti ravima end.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 17:12:30 vasta tsitaadiga

Kupis peab ikka väga sitt enesetunne olema, et enne santide rivistust laatsa pääseda.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fic
HV kasutaja
fic

liitunud: 16.08.2004




sõnum 01.07.2010 19:03:36 vasta tsitaadiga

Paljudel oli probleem, et naine kadus kõrvalt ära ajateenistuse vältel. Soovitan kõik asjad enne ära rääkida, sest paraku neist linnalubadest jääb väheseks. Sõjavägi teeb tugevaks ja kui oligi õige naine siis peale esirännakuid tuleb tagasi. Ei maksa põdeda, kaitsevägi on kaitsevägi ja see teeb paljud asjad elus selgemaks.
Nautige kind of seda aega, see on ikkagi eluetapp, mis saab nii või naa loetud päevade pärast otsa ja ei maksa unustada, et elu on lill ning iga terve mees käib ajateenistuses ära. thumbs_up.gif

fic@kuu reservis icon_smile.gif

_________________
PhotograFICal


viimati muutis fic 02.07.2010 00:55:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 19:29:07 vasta tsitaadiga

Ei nojah , tore arusaam et need kes ajateenistusse ei lähe ei ole mehed icon_lol.gif . Paari sajandiga iganenud aga mis seal ikka .
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocket
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 20:29:07 vasta tsitaadiga

Päris nii ei saa öelda jah, kui ikka tervisega probleeme ja ei saa minna, siis pole ka mees?
_________________
www.allarifoto.eu
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rudolf112
Kreisi kasutaja
Rudolf112

liitunud: 27.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 20:40:48 vasta tsitaadiga

Rootsi kaotas sõjaväekohustuse

Rootsis on nüüd ainult naised. icon_lol.gif
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 20:51:00 vasta tsitaadiga

Rudolf112 kirjutas:
Rootsi kaotas sõjaväekohustuse

Rootsis on nüüd ainult naised. icon_lol.gif

Pole neil midagi häda: link

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fic
HV kasutaja
fic

liitunud: 16.08.2004




sõnum 02.07.2010 00:56:29 vasta tsitaadiga

Muutsin täpsemaks. Kas Eestis asendusteenistust ei rakendata? Sõja ajal oleks päris palju neil teha.
_________________
PhotograFICal
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 01:12:57 vasta tsitaadiga

äss kirjutas:
Mis siis saab kui si*t olla on või haigeks jääd?


Hästi ei vaadata nende peale, kes sandid on icon_biggrin.gif
Mäletan, et kui sõjaväkke läksin, esimene hommik kui kodus veel ärkasin tundsin kurguvalu, angiin oli tagasi icon_lol.gif krooniline ja siis plnud veel mandleid välja lõigatud, nädal aega ei viitsinud laatsaga mässata kuna tahtsin baas asjad ikka selgeks saada, siis kui läksin siis võeti kohe laatsa ära mitmeks nädalaks icon_eek.gif Tagasi tulles laatsast enam erilist sõjaväes oleku isu küll polnud, laatsa elu oli haige lebo, läppariga sai võrgus teiste santidega pelada jne icon_biggrin.gif Kasarmus sai aga päev otsa oma higiste kirsadega olla ning toolipeal istuda lakke vahtides, toetada ei tohtinud kusagile, a noh sitta sellega, mõni sepp roomas kahe korruseliste voodite kõige alla magama ära icon_lol.gif Mõni hetk tuli Veebel või Seeru sisse, siis sepp ei teinud seal voodi all teist nägugi, kuna väga raske oli märgata seal kedagi icon_lol.gif
Kõige paremad ajad on metsas laske õppustel, või orjenteerumas.. puhas värske õhk, relv kaenlas ja tunned ennast vabana icon_smile.gif Kuna enamus ajast kasarmus olles on küll siuke tunne, et sind on karistatud mingi pasa eest ja oled 8-11 kuud vangis...
Sessuhtes orjenteerumistel meeldis mulle täiega rahulikult kõndida ja loodust nautida....

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 03:03:13 vasta tsitaadiga

Orienteeruma. Ei ole j-ga.
Ajateenistus peab tagama mingisugusegi distsipliini ja selles valguses ma ajaks iga nooruki vägisi sinna. Mille jaoks tal seda vaja on või mis sellega tehakse, on tema enda asi, aga nii kergelt see korraliku käe all saadud väärtus välja ei tule. Vajalik omaette igaks elujuhtumiks.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 03:17:15 vasta tsitaadiga

MarioA., mis distsipliinist sa räägid kui enamus kellega kokku sind seal pannakse on joodikud, vargad jne, käputäis on seal normaalseid inimesi. Sõjaväes läheb pigem asi käest just ära, tehakse täiesti absurdseid lollusi jne, mis minuarust norm on icon_biggrin.gif aga see, et mõni siiani arvab, et sõjavägi teeb poisist mehe, et peale väes käiku on nagu sa ütled, distsiplineeritud paneb küll naerma icon_lol.gif USA sõjavägi on kõige põhja aluseks sellele idiootsusele.
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 09:17:39 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:
MarioA., mis distsipliinist sa räägid kui enamus kellega kokku sind seal pannakse on joodikud, vargad jne, käputäis on seal normaalseid inimesi. Sõjaväes läheb pigem asi käest just ära, tehakse täiesti absurdseid lollusi jne, mis minuarust norm on icon_biggrin.gif aga see, et mõni siiani arvab, et sõjavägi teeb poisist mehe, et peale väes käiku on nagu sa ütled, distsiplineeritud paneb küll naerma icon_lol.gif USA sõjavägi on kõige põhja aluseks sellele idiootsusele.

Ei, ma ei arva, et ajateenistus teeb kellestki mehe. See on totter lootus.
Ma pean silmas inimese vajadust distsipliinile, ning selle vooruse mingis vormis kogemiseks on või peaks olema ajateenistus parim viis.

Kuidas ja mis seal toimub, ma ei tea.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ErkiT
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 10:26:32 vasta tsitaadiga

Siin osad räägivad, et lähevad NAK-i. Mis asi see on? ;D
Ja muidugi 4 päeva siis veel aega minekuni. icon_rolleyes.gif Mis esimesel päeval üldse toimetatakse? - olen Staabi- ja sidepataljonis.
Enamus asjad käisin ostsin kah ära, täna veel miskit, siis saab asjad kokku ära panna. icon_razz.gif Viimased päevad lähevad jube kiiresti.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 02.07.2010 10:29:19 vasta tsitaadiga

encrypt kirjutas:
Siin osad räägivad, et lähevad NAK-i. Mis asi see on? ;D


Nooremallohvitseri kursus. Seeruks saad kui kursuse edukalt läbid.

http://et.wikipedia.org/wiki/Nooremallohvitser#V.C3.A4lja.C3.B5pe

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 10:34:36 vasta tsitaadiga

encrypt, esimene nädal on sisseelamiseks. Tehakse selgeks kuidas asjad käivad edaspidi jne. Mingit suurt nusberdamist ei tehta ja eksimustele vaadatakse läbi sõrmede.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 10:40:29 vasta tsitaadiga

Mäletan, meil oli esimese kolme päeva suursündmus see, kui sai lipu jakile peale õmmelda. Ülejäänud aja lihtsalt istusid kasarmus ja ootasid söögikorda. icon_lol.gif
Aga see pole kõigil niimoodi. Lihtsalt meie rühmaülemat polnud väeosas kohapeal.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 10:46:24 vasta tsitaadiga

encrypt, kui sul valida kas autojuht või NAK siis 100% mine NAK-i, saad kaks korda suuremat palka ja saad kõiki neegreid käsutada, oled üks suur võll seal.
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ErkiT
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 10:57:55 vasta tsitaadiga

Selge pilt. icon_biggrin.gif
Tuleb siis NAK-i kasuks otsustada kui võimalik. icon_razz.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 02.07.2010 11:01:34 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:
encrypt, kui sul valida kas autojuht või NAK siis 100% mine NAK-i, saad kaks korda suuremat palka ja saad kõiki neegreid käsutada, oled üks suur võll seal.


icon_rolleyes.gif

Reservis tuleb kasulikum kui juhiloale mõned tähed juurde saad + metsalaagris autojuhtidel 6h järjest und garanteeritud. Seerul on ikka tegelikult seda vastutust ka ikka, mitte et ainult käsutab. seeru pole ka mingi suur võll seal. Teda käsutatakse ka ja kui tema jagu pidurdab saab ka tema mööda päid jalgu. Hea jao peab saama ja hästi läbi saama reameestega. Kui mingit suurt bossi seal mängima hakkad siis küll reamehed kätte maksavad icon_lol.gif

Lauri0112 kirjutas:
Mäletan, meil oli esimese kolme päeva suursündmus see, kui sai lipu jakile peale õmmelda. Ülejäänud aja lihtsalt istusid kasarmus ja ootasid söögikorda. icon_lol.gif
Aga see pole kõigil niimoodi. Lihtsalt meie rühmaülemat polnud väeosas kohapeal.


Meil esimene päev ootasime varustuse järjekorras, saime varustuse ktte, läksime kasamusse. Seal võttis üks leitnant vastu, otsis isiklikud asjad läbi ja suunas jaomagalasse vms. Kellel vaja sellel käskis juuksed lühemaks ajada. Natuke läks aega kuni kõik kohale jõudsid. Seejärel hakkas rühmainstruktor näitama kus ja mismoodi kapis asjad olema peavad. Kõik tuli ilusti ära pakkida ja ära panna. Kui see tehtud tegime natuke aega voodirallit. Tegime voodi korralikult valmis, siis kästi kõigil kahe linaga koridori paigale ning siis uuesti aja peale voodi valmis ning koridorid paigale. Siis uuesti aja peale voodi lahti võtta ja kahe linaga koridori paigale. Vahepeal käisime söömas. Järgmine päev sai ka vist natuke voodi ja kapirallit tehtud, üks rivitund oli ka. Kõik oli kenasti paigas kui öeldi, et nüüd pakkige kõik kokku, sest tõstame kompanii siseselt rahva ringi. Alguses oli mõned jaod nii, et kõik olid vene rahvusest, mõnes olid kõik tuttavad ja sõbrad ühte kohta sattunud jne. Uues rühmas jälle asjad tagasi kappi paika jne. Mingiaeg saime nimesildid ja embleemid külge õmmelda. Kõik asjad tuli oma nimega ära markeerida jne Üldfüüsiline test tehti ka ära.

Alguses olid õppetunnid, esimene mõte oligi, et nagu koolis oleks. Olime peamiselt klassis, räägiti igasugust teooriat jne. Pärast lõunat paar rivitundi. Õhtuti oli üldfüüsilist ja rännakuid, mis järjest pikemaks ja raskemaks läksid.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 11:32:17 vasta tsitaadiga

meil esimesed umbes kaks nädalat oli söökla remondis ja meid toitlustati selliselt, et sõdurikodus anti kõigile katelokidesse toit ja siis sõime väljas.

meil ei olnud alguses rühmavanemat, oli kusagil ära. siis tuli mingi hetk tagasi ja kohtus meiega esimest korda. kärkis natuke aega, et distsipliini ikka pole ja et kui te ei taha katelokidest sööma hakata, siis tuleb ikka distsipliini hoida. see oli päris naljakas, keegi polnud talle ilmselt öelnud, et me olemegi kaks nädalat juba katelokidest söönud, aga enda arust mõtles ilgelt kõva ähvarduse välja icon_lol.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 11:37:45 vasta tsitaadiga

dvd vader, hahahahah icon_lol.gif
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 12:08:02 vasta tsitaadiga

Siiamaani olen kokku kraasa kraapinud endale järgmised asjad:

*näokreem
*kätekreem
*vist isegi mingi jala kreemi?
*plaastrid
*habemeajamisvahendid
*hügieenivahendid
*vatitikud
*jooksujalatsid olemas
*vanad kilepüksid ka kaasa

Veel plaanin osta paar rohelist särki nagu soovitati ja kaasa võtta musti vahetussokke. Talki ostan ka väikse purgi.
Kas vaja veel midagi kriitilist kaasa võtta?

_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 12:18:05 vasta tsitaadiga

Pea külge käiv rohelise ja punase filtriga lamp oleks ka hea. Sügisel ja kevadel metsas muidu ikka väga pime ja KV lamp ei ole just kõige parem.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 02.07.2010 12:21:21 vasta tsitaadiga

Kuidas väeosades Cutaseptiga on? meil toodi poole ajateenistuse ajal üks aparaat sinna. Terve rühma peale oli üks. vajutasid kannaga peale ja pritsis seda cutasepti jalgadele.

Metsalaagrise soovitaks kaasa võtta küll. Hoiab jalgadest igasugused seenhaigused ja asjad eemale. Õhtul pesed jalad puhtaks, lased cutasepti jalgadele ning saabastesse ka pisut.
Cutasept feet, apteekides mingi 75.- 250ml.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eastsider
HV kasutaja
eastsider

liitunud: 13.02.2005




sõnum 02.07.2010 12:28:56 vasta tsitaadiga

Meil kuperjanovis oli seda kraami küll kõvasti, kui tahtsid, sai laatsast ka endale pudeli küsida, või kui endal pudel olemas oli, sai seda toimkonna lauas täitmas käia.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 12:31:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:
*näokreem
*kätekreem
*vist isegi mingi jala kreemi?
...
Kas vaja veel midagi kriitilist kaasa võtta?
Ära seksikat aluspesu unusta. thumbs_up.gif icon_biggrin.gif

Plaastrid medpunktist, vihma vastu kummiülikonna saab koos varustusega, Tapal oli Cutasepti piisavalt.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007




sõnum 02.07.2010 12:34:36 vasta tsitaadiga

jalgu ei soovita kreemitada. lõhud jalad ära.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 244, 245, 246  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.