Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 215, 216, 217 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2010 01:44:03 vasta tsitaadiga

vull kirjutas:
oil is not a product of fossils and prehistoric forests but rather the bio-product of a continuing biochemical reaction below the earth's surface that is brought to attainable depths by the centrifugal forces of the earth's rotation

WTFShit is this? Tsentrifugaaljõud tõstavad õli ligipääsetavatesse sügavustesse? Mine maga kaineks.
Gzus kirjutas:
Scientists Warn Gulf Of Mexico Sea Floor Fractured 'Beyond Repair'
Viiteid artiklist:
tsitaat:
BP’s calling on Sagalevich after this catastrophe began is due to his being the holder of the World’s record for the deepest freshwater dive

Eee.. BPl on vaja vabasukeldujate abi õlilekke peatamisel?
tsitaat:
Interesting to note in this report is Sagalevich stating that he and the other Russian scientists were required by the United States to sign documents forbidding them to report their findings to either the American public or media, and which they had to do in order to legally operate in US territorial waters.

Puurkaev asub paar korda USA territoriaalvetest kaugemal. Dzeesus.
tsitaat:
According to Sagalevich’s report, the oil leaking into the Gulf of Mexico is not just coming from the 22 inch well bore site being shown on American television, but from at least 18 other sites on the “fractured seafloor” with the largest being nearly 11 kilometers (7 miles) from where the Deepwater Horizon sank and is spewing into these precious waters an estimated 2 million gallons of oil a day.

Esiteks.
Selle väite kohta pole artiklis toodud mitte vähimatki tõestust. Isegi mitte mingit mitte tõsiseltvõetavat väidet.
Teiseks.
Isegi kui see jama tõsi oleks, siis üritaks kogu artikkel nagu väita seda, et puurimine merepõhjas tekitas kümne kilomeetri raadiuses lekkeid, aga üksainus tuumapomm parandaks kõik selle ära, ja lisakahju ei tekitaks?
Kogu teema tõsiseltvõetavuse huvides, isegi Scarti postitusi arvesse võttes, palun sellist s*tta mitte enam postitada.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poiss4
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2009




sõnum 21.06.2010 09:52:21 vasta tsitaadiga

Eriti normaalsed tekstid teil. icon_evil.gif
_________________
[img:aa79927c97]http://www.demoz.net/images/myspace-signatures/6/167.jpg[/img:aa79927c97]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 21.06.2010 16:33:29 vasta tsitaadiga

Sündmuste kiire ülevaade:

Link
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.06.2010 16:43:41 vasta tsitaadiga

Vahepeal - kuna on käes Nafta-Kurgi-Hooaeg - siis midagi uut vaidlemiseks - Delfi kuulutas Maailmalõpualguse välja. icon_cool.gif

"Teadlane: inimsugu sureb saja aasta jooksul välja!"
http://forte.delfi.ee/news/teadus/teadlane-inimsugu-sureb-saja-aasta-jooksul-valja.d?id=31805055

Nii, et polegi vaja oodata ei nafta lõppemist ega päikese poolset maa "ärapõletamist"... icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 21.06.2010 18:13:13 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Vahepeal - kuna on käes Nafta-Kurgi-Hooaeg - siis midagi uut vaidlemiseks - Delfi kuulutas Maailmalõpualguse välja. icon_cool.gif

"Teadlane: inimsugu sureb saja aasta jooksul välja!"
http://forte.delfi.ee/news/teadus/teadlane-inimsugu-sureb-saja-aasta-jooksul-valja.d?id=31805055

Nii, et polegi vaja oodata ei nafta lõppemist ega päikese poolset maa "ärapõletamist"... icon_cool.gif


Mingil põhjusel kipuvad sellises eas viled väga palju maailmalõpu ja väljasuremis plära ajama.

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aap14
Kreisi kasutaja
aap14

liitunud: 20.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2010 18:27:09 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Vahepeal - kuna on käes Nafta-Kurgi-Hooaeg - siis midagi uut vaidlemiseks - Delfi kuulutas Maailmalõpualguse välja. icon_cool.gif

"Teadlane: inimsugu sureb saja aasta jooksul välja!"
http://forte.delfi.ee/news/teadus/teadlane-inimsugu-sureb-saja-aasta-jooksul-valja.d?id=31805055

Nii, et polegi vaja oodata ei nafta lõppemist ega päikese poolset maa "ärapõletamist"... icon_cool.gif


Olenemata CV-st on 95 aastasel inimesel 95 aastat vana närvisüsteem - igast probleemid alates alzheimerist lõpetades parkinsonismiga etc. saavad alguse juba varem.
Isegi kui peaga päris kõik korras on, siis jah... endal surm silme ees, siis on hea lohutada, et koos minuga läheb varsti ka kogu inimkond icon_razz1.gif

_________________
Slow is smooth and smooth is fast
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 21.06.2010 19:24:30 vasta tsitaadiga

Samas imelik on lugeda AHV-ide kommentaare, et vanamees peast nõder jne. Miks ma ei saa aru? Vaadake mis maailmas toimub! Mina küll ei välistaks, et järgneva 100a jooksul inimkond välja sureb icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.06.2010 19:43:43 vasta tsitaadiga

CorsairX, mis maailmas toimub?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2010 19:46:49 vasta tsitaadiga

Hõiskasin vist liiga vara. Järjekordne potentsiaalne orkaan Alex võtab hoogu ning praegused mudelid saadavad päris mitmenda kategooria orkaani juuni viimastel päeval otse üle naftareostuse ja siis Louisana randa.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
destiny12
Piiratud kasutaja
destiny12

liitunud: 26.12.2007




sõnum 21.06.2010 19:49:13 vasta tsitaadiga

Elu siin maapeal läheb tõesti keeruliseks...Aga Iga lõpp on millega uue algus. icon_wink.gif
_________________
"Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks."
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2010 19:49:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

.Aga Iga lõpp on millega uue algus.

seda kindlasti, aga suurema lõpu korral meie silmad seda ei näe ja teadvus ei koge.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.06.2010 19:58:14 vasta tsitaadiga

Tanel: OT: Ära noruta - on olemas ka selline teooria, et inimene tuleb pärast surma uuesti maa peale tagasi, tõsi 300 aasta pärast. Asi see siis natuke oodata on - helesinise pilve peal HV-d tehes. icon_cool.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
destiny12
Piiratud kasutaja
destiny12

liitunud: 26.12.2007




sõnum 21.06.2010 20:00:24 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Tanel: OT: Ära noruta - on olemas ka selline teooria, et inimene tuleb pärast surma uuesti maa peale tagasi, tõsi 300 aasta pärast. Asi see siis natuke oodata on - helesinise pilve peal HV-d tehes. icon_cool.gif thumbs_up.gif


Aga kui maad ei ole enam, siis rakendub mingi teine teooria?

_________________
"Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks."
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2010 20:00:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga kui maad ei ole enam, siis rakendub mingi teine teooria?

"Knowing"

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
destiny12
Piiratud kasutaja
destiny12

liitunud: 26.12.2007




sõnum 21.06.2010 20:08:52 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Aga kui maad ei ole enam, siis rakendub mingi teine teooria?

"Knowing"


Selline variant mulle isegi meeldiks.

_________________
"Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks."
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2010 20:25:11 vasta tsitaadiga

destiny12 kirjutas:
Tanel kirjutas:
tsitaat:

Aga kui maad ei ole enam, siis rakendub mingi teine teooria?

"Knowing"


Selline variant mulle isegi meeldiks.


Kas ka siis, kui sa ei osutu "kuuljaks" icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
destiny12
Piiratud kasutaja
destiny12

liitunud: 26.12.2007




sõnum 21.06.2010 20:29:14 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
destiny12 kirjutas:
Tanel kirjutas:
tsitaat:

Aga kui maad ei ole enam, siis rakendub mingi teine teooria?

"Knowing"


Selline variant mulle isegi meeldiks.


Kas ka siis, kui sa ei osutu "kuuljaks" icon_lol.gif


No kuulja oleks hea olla(Päris kõva kogemus oleks). Aga kui kuuljaks ei osutu siis ka hullu ju pole kuna keegi ehk ikka kuulis..

_________________
"Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks."
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2010 20:33:28 vasta tsitaadiga

destiny12 kirjutas:
Etz kirjutas:
destiny12 kirjutas:
Tanel kirjutas:
tsitaat:

Aga kui maad ei ole enam, siis rakendub mingi teine teooria?

"Knowing"


Selline variant mulle isegi meeldiks.


Kas ka siis, kui sa ei osutu "kuuljaks" icon_lol.gif


No kuulja oleks hea olla(Päris kõva kogemus oleks). Aga kui kuuljaks ei osutu siis ka hullu ju pole kuna keegi ehk ikka kuulis..


ot:
Nuhjah... nagu ütlevad vanad meremehed...
...kui juba uppuda, siis uppuda gin`i icon_lol.gif icon_lol.gif

BTW kas tundub vaid mulle...aga filmimeeste seas on "maailmalõpp" suht populaarseks muutunud, eriti viimasel ajal...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 22.06.2010 00:23:09 vasta tsitaadiga

http://edition.cnn.com/2010/US/06/20/gulf.oil.spill/index.html
tsitaat:
While cleanup crews and technical teams continue efforts to stop crude gushing into the Gulf of Mexico, Louisiana lawmakers are proposing a different approach: prayer.

State senators designated Sunday as a day for citizens to ask for God's help dealing with the oil disaster.

"Thus far efforts made by mortals to try to solve the crisis have been to no avail," state Sen. Robert Adley said in a statement released after last week's unanimous vote for the day of prayer. "It is clearly time for a miracle for us."
eusa_wall.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 22.06.2010 01:27:34 vasta tsitaadiga

No tõesti... WTF? Täiega ära keeranud oma usuga eusa_wall.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2010 02:14:10 vasta tsitaadiga

Mida oodata riigist, kus evolutsiooni õpetamine on mõnes osariigis võrdväärne surmapatuga? Majanduskriisi faktide artikli all kommentaarides oli ka kirjas, et me oleme ise süüdi ja jumal aitab meid, kui ainult tõeliselt uskuda icon_smile.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2010 09:13:46 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
http://edition.cnn.com/2010/US/06/20/gulf.oil.spill/index.html
tsitaat:
While cleanup crews and technical teams continue efforts to stop crude gushing into the Gulf of Mexico, Louisiana lawmakers are proposing a different approach: prayer.

State senators designated Sunday as a day for citizens to ask for God's help dealing with the oil disaster.

"Thus far efforts made by mortals to try to solve the crisis have been to no avail," state Sen. Robert Adley said in a statement released after last week's unanimous vote for the day of prayer. "It is clearly time for a miracle for us."
eusa_wall.gif


Siinkohal oleks vist paras Ansipit tsiteerida: Tule taevas appi! doh.gif
Loodavad ilmselt seda, et tuleb taevast suur kulp, mis selle sodi sealt kokku riisub.... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aap14
Kreisi kasutaja
aap14

liitunud: 20.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2010 12:31:36 vasta tsitaadiga

Tekib mutatsioon loomariigis, mis paneb teatud liigid naftat toiduna tarbima eat.gif
_________________
Slow is smooth and smooth is fast
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 22.06.2010 12:42:44 vasta tsitaadiga

Pagana võimsad loomad tekivad.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2010 13:12:56 vasta tsitaadiga

Naftat tarbivad väga edukalt mitmed mikroobid. See võtab lihtsalt aega. Paljud reostused on kadunud iseenesest, sest keegi on need "ära söönud" icon_razz.gif
Ja suudavad seda teha sügavamates pinnakihtides, kui füüsiliselt inimesel võimalik oleks.
Sellepärast ka kallati sinna keemiat, mis lahustaks õli väiksemateks tilkadeks, et mikroobidel oleks kergem seda lagundada. Samas eelmise kuu lõpus oli uudis, kus räägiti, et puudub piisavalt lämmastikku, fosforit ja lõpuks hapnikku bakterite kasvu toetuseks.

Salvestatud uudisest lõik:
tsitaat:
It is possible to add fertilizers, such as iron, nitrogen and phosphorus, to stimulate the growth of such bacteria, an approach used to speed up microbial activity in the sediment along the Alaska coast after the Exxon-Valdez spill. "We saw a three to five times increase in rate of biodegradation,"

Aga eks sellega ole ka probleeme.. madal hapnikutase.. kuidas hoida aineid õliga segamini jne.

tsitaat:
Once the oil reaches the surface, it begins to evaporate, losing as much as 20 to 40 percent of the original hydrocarbons. "Evaporation is good; it selectively removes a lot of compounds we'd rather not have in the water," like PAHs




tsitaat:
Natural seepage of crude oil from geologic formations below the seafloor to the marine environment off North America is estimated to exceed 160,000 tonnes (47,000,000 gallons), and 600,000 tonnes (180,000,000 gallons) globally, each year. Natural processes are therefore, responsible for over 60 percent of the petroleum entering North American waters, and over 45 percent of the petroleum entering the marine environment worldwide.

http://www.nap.edu/openbook.php?record_id=10388&page=2
BP puhul paistab praegune kogus olevat 70 miljonit gallonit aasta peale, kui nad punni ette ei pista.


Lõpuks aga ikkagi võtab selline lagunemine olenevalt õlist ja selles esinevate kemikaalide konsentraadist julgelt pool sajandit aega.

Ja seoses naftareostusega soovitan lugeda scientificamerican.com artikleid. Piisavalt lihtsad ja ning pikad tavainimesele omandamiseks.



http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=how-microbes-clean-up-oil-spills
http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=how-long-will-oil-spill-last
http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=scientists-break-down-oil
http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=the-science-of-dispersants
http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=exxon-valdez-20-years-later-oil-spill-prevention
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 23.06.2010 00:22:15 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 24.06.2010 14:59:40 vasta tsitaadiga

fallout3 kirjutas:

WTFShit is this? Tsentrifugaaljõud tõstavad õli ligipääsetavatesse sügavustesse? Mine maga kaineks.

eeldan et sul on vastavad teosed ja materjalid kõik läbi töötatud kui selliselt plõksima kukud?
too quote on võetud amazoni tootekirjeldusest

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.06.2010 15:21:43 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi naftasoovi on - antakse tasuta ja puha - tingimusel, et tuleb ise vee alla järgi sukelduda. icon_cool.gif
http://www.bp.com/liveassets/bp_internet/globalbp/globalbp_uk_english/incident_response/STAGING/local_assets/html/Enterprise_ROV_2.html

Igatahes kirjutab BP, et toimuvad "mängud kübaraga". Loodetavasti valgustab HV-lane scart meid varsti sellest, et mida tegelikult tehakse ja kuidas värk õnnestub. icon_cool.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2010 15:55:34 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

"We're going to have to evacuate the gulf states," said Matt Simmons, founder of Simmons and Co., an oil investment firm and, since the April 20 blowout, the unflagging source of end-of-the-world predictions. "Can you imagine evacuating 20 million people? . . . This story is 80 times worse than I thought."
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2010 16:02:44 vasta tsitaadiga

Vähemalt FEMA laagritele on nüüd otstarve. Saab ilusti konsentreerida ja puha.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2010 18:56:48 vasta tsitaadiga

Maailma võlgnike TOP 20, järjestatuna suhtesse SKP-sse.

1. Iirimaa, võlg 2,32 triljonit dollarit ehk 1312% SKPst
2. Suurbritannia, võlg 9,15 triljonit dollarit ehk 426% SKPst
3. Šveits, võlg 1,21 triljonit dollarit ehk 381% SKPst
4. Holland, võlg 2,46 triljonit dollarit ehk 377% SKPst
5. Belgia, võlg 1,25 triljonit dollarit ehk 329% SKPst
6. Taani, võlg 628 miljardit dollarit ehk 318% SKPst
7. Rootsi, võlg 882 miljardit dollarit ehk 265% SKPst
8. Austria, 828 miljardit dollarit ehk 256% SKPst
9. Prantsusmaa, võlg 5,3 triljonit dollarit ehk 248% SKPst
10. Portugal, võlg 673 miljardit dollarit, 223% SKPst
11. Hongkong, 673 miljardit dollarit, 223% SKPst
12. Soome, 402 miljardi dollarit, 220%
13. Norra, 553 miljardit dollarit, 202%
14. Hispaania, 2,55 triljonit dollarit, 181% SKPst
15. Saksamaa, 5,13 triljonit dollarit, 180% SKPst
16. Kreeka, 582 miljardit dollarit, 170% SKPst
17. Itaalia, 2,6 triljonit dollarit, 147% SKPst
18. Austraalia, 1 triljon dollarit, 122% SKPst
19. Ungari, 225 miljardit dollarit, 122% SKPst
20. USA, 13,77 triljonit dollarit, 97% SKPst


Allikas: http://www.ap3.ee/article/2010/6/24/maailma-volgnike-top-20

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 24.06.2010 19:54:17 vasta tsitaadiga

Iirimaa võiks investeerimise loogika järgi laiali jagada investorite vahel icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2010 20:18:55 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Iirimaa võiks investeerimise loogika järgi laiali jagada investorite vahel icon_razz.gif


Island juba jagati pankrotimenetluse käigus, seepärast teda ka tabelis pole icon_lol.gif icon_lol.gif icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.06.2010 21:25:51 vasta tsitaadiga

irw, islandil pole inimesi, seal ongi riigi enda võlg ainult, millega sellesse tabelisse ei saa.

see tabel on üldse kahtlane, viided algallikale ja sealt vast algandmetele tahaks näha. olukord ei ole ilmselt mitte nii hull nagu sellise tabeli järgi arvata võiks.
tuletame meelde et el sees liiguvad nii kaubad kui raha ikka väga vabalt. ja kellelt eraisikud ja erasektor ikka muult laenab kui lähemate riikide ettevõtetelt.

tuleb meelde see väikelinna anaekdoot kus 100.- käis ringi ja kõik oma võlad makstud said.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2010 21:38:26 vasta tsitaadiga

Välise võla (mitteresidentide nõuded) kohta leiab andmed siit: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

Aga paljud riigid müüvad riigivõlakirju ka oma riigi kodanikele, neid seal kirjas pole.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 24.06.2010 22:47:50 vasta tsitaadiga

Kui juba rahvusvahelises rahanduses jälle sonkimiseks läks ...
tähtis pole mitte absoluutne riigivõlg "external debt"
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

... vaid ikka see palju sinule võlgu ollakse ..
http://en.wikipedia.org/wiki/Net_international_investment_position
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
corvette
HV veteran

liitunud: 17.02.2003




sõnum 25.06.2010 12:50:26 vasta tsitaadiga

http://www.youtube.com/watch?v=EG_pupjoavU
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2010 15:35:50 vasta tsitaadiga

corvette kirjutas:
http://www.youtube.com/watch?v=EG_pupjoavU
Lõpp läheb päris huvitavaks, tegu on mürgise vulkaaniga, teha ei saa nagunii midagi, ja äkki tehti seda meelega et maakera rahavastik kontrolli alla saada. Sellega siis ka relief wellide saatus ette teada, häving tuleb kiirem icon_lol.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2010 15:37:27 vasta tsitaadiga

Keegi tükikest Kreekat ei taha? icon_razz.gif
http://www.e24.ee/?id=280344

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2010 15:40:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Lõpp läheb päris huvitavaks, tegu on mürgise vulkaaniga, teha ei saa nagunii midagi, ja äkki tehti seda meelega et maakera rahavastik kontrolli alla saada.

Miks mitte? Oleks see nii üllatav sinu jaoks?

Tähendab, ma ei tea millega tegu, kuid selline plaan mind ei imestaks. Kuid vaevalt täna sellega tegu on.
Mind siiski huvitab mõne teadlase kommentaar, mis täpsemalt sealt välja tuleb kollase ja valgena.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 25.06.2010 16:03:02 vasta tsitaadiga

varasematest spillidest pole pilte?
noilt saaks värviprobleem lahenduse

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 25.06.2010 16:14:25 vasta tsitaadiga

Mnjah, vulkaaniks ma seda küll ei nimetaks. Väävel on üsnagi tavaline asi mida naftaga koos maa alt välja pumbatakse, samuti see "superheated water"'iks sõimatud metaan.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 25.06.2010 16:38:54 vasta tsitaadiga

Huvitav on see artikkel
http://www.postimees.ee/280307/esileht/valisuudised/252407.php
Riigi juhtkond korrumpeerunud, kogu kütus läheb ekspordiks,
kohe kui neegrid saavad kütuse torudele ja tsisternidele ligi ... läheb pumpamiseks ... kogu asi lendab õhku ja neegreid sureb jälle sadades.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 25.06.2010 17:44:21 vasta tsitaadiga

paati ei saagi kõigutada enam
http://www.youtube.com/watch?v=TD3lF0ZSgb8
http://www.youtube.com/watch?v=rq9ruy4WeKM

G20: Police given extra powers - http://www.openfile.ca/node/794/

P.S. tallinna-nato kohtumisel rikkusid kõik mendid jms tüübid seadust kuna neil polnud isegi neid hädiseid määrusi, mille alusel id-d küsida

_________________


viimati muutis vull 25.06.2010 18:00:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2010 17:56:37 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

The Oil Spill's Worst-Case Scenario?

Efforts to stop the flow may have set the stage for an even bigger catastrophe.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.06.2010 18:30:27 vasta tsitaadiga

Scart: Pole hullu - BP on päästekursil ja juba on mingi uus firmajuht pukis ning see uus juht olevat lubanud kõik ära päästa... icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 25.06.2010 19:09:01 vasta tsitaadiga

corvette kirjutas:
http://www.youtube.com/watch?v=EG_pupjoavU


Tüüpiline konspiratsiooniteoreetikute ja paanika-klaarikate hämamine, mis põhineb kohe esimese 30 sekundi sees esitatud lausvalel, et crude oil võib olla ainult süsimust ja tõrvalaadse viskoossusega.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 25.06.2010 19:41:52 vasta tsitaadiga

Zanzhu kirjutas:
Tüüpiline konspiratsiooniteoreetikute ja paanika-klaarikate hämamine, mis põhineb kohe esimese 30 sekundi sees esitatud lausvalel, et crude oil võib olla ainult süsimust ja tõrvalaadse viskoossusega.


Kõige õigem oleks kogu HinnaVaatluse foorumi server õhku lasta ja tatikate tegevusele lõpp teha, saaks "internetti" natuke puhtamaks jälle, aga Eesti on demokraatlik riik ja iga vend üritab raha teenida oma maailmanägemuse kohaselt.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 25.06.2010 20:28:34 vasta tsitaadiga

ilmselt teed siis tasuta selle töö teiste eest ära?
_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 25.06.2010 22:21:44 vasta tsitaadiga

Tuumajaam eestisse?
Mis see kogu summa tuleb (net expense)?
Koolis olete tublid .. tehke arvutused ja pakkuge kes oleks tarnijad.

Tuumajaama ostmine Kanadast, uraanium venemaalt, uraaniumi ladustamine ....
Tuumajaam tasub ära kui tekib EU ja USA konkurentsivõimeline ekspordi tööstus. Eestis ei ole oskusi ja siia ei teki investeeringuid et EU tasemel tööstust arendada.
Eesti Energia ei suuda iial nii palju väärtpabereid müüa ja Eestisse investeeringuid tuua.
noor-poliitikutest "finantsministrid" hakkavad kisama et "Eesti" EESKUJULIK "stabiilne finantssüsteem" läheb bilansist välja.


viimati muutis DeadZed 25.06.2010 22:26:33, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 215, 216, 217 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.