Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Probleem kõvakettaga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 19:04:46 Probleem kõvakettaga vasta tsitaadiga

Tere!
Arvutil on kõvaketas vigane, st panen käima boot'ib kuni windowsi logoni ära, kus see sinine joon all jookseb, viskab kiiresti pooleks sekundiks mingi sinise taustaga valge kirja ja nii korduvalt.
OS on Windows XP HomeEdition.
Seda on ennegi juhtunud, siis olen parandusse viinud ja on korda tehtud nii, et data jääb alles.
Ise tegin ükskord format C:, ja siis sai korda. Kuid kuidas seda ise korda teha, et data alles jääks ?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xecroy
HV kasutaja
xecroy

liitunud: 23.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 19:11:57 vasta tsitaadiga

Kui ketas vigane, siis vaheta ketas välja: formaatimine ei aita!
_________________
Kõige suurem pidur on alati ketas. Naudi inimväärset elu, osta SSD!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 19:33:31 vasta tsitaadiga

Jah, see on varsti plaanis, kuid kuidas ta korraks-paariks nädalaks jälle töökorda seada, et temas vajalikud asjatoimetused ära teha ?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 19:58:11 vasta tsitaadiga

Zero fill teha või "low level" format...
Ja uus install peale... samas enda jaoks olulisi andmeid seal enam hoiustada ei tasuks icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 20:01:50 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Zero fill teha või "low level" format...


Siis kaob ju data ära, või mis ?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psydeblo
HV Guru
psydeblo

liitunud: 08.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 20:14:57 vasta tsitaadiga

radok kirjutas:
Etz kirjutas:
Zero fill teha või "low level" format...


Siis kaob ju data ära, või mis ?

Jah ja tagasi seda enam ei saa.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 20:20:55 vasta tsitaadiga

Esimesena võid ketta teisele masinale järgi ühendada ning vajalik info proovida ise kätte saada.

System Properties | Advanced | Startup and Recovery ja muuda valik kus masin teeb automaatse restardi, kui tuleb selline sinine ekraan. Ala "Halt on the BSOD/error" vm. mis seal on. See info pildista ülesse, mis ekraanil on ja jaga meiega või sirvi ka otsingumootorit.
Edit: sa ei saa OS´i sry icon_neutral.gif

Kui sul XP plaat on, siis käsurealt chkdsk ja chkdsk r käsud lahendasid samuti lihtsamad mured - minul algusaegadel oli plaat kohe näpust võtta, sest see tihti tõi süsteemi tagasi kui jälle oskamatusest sai midagi krussi keeratud.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 20:28:13 vasta tsitaadiga

psydeblo kirjutas:
radok kirjutas:
Etz kirjutas:
Zero fill teha või "low level" format...


Siis kaob ju data ära, või mis ?

Jah ja tagasi seda enam ei saa.


Jah Data kaob sel juhul ja suht-koht taastamatult, samas miks pole sa oma datat sealt juba maha kopeerinud?
Istud nagu "viitsütikuga miinil" hetkel naguinii selle kettaga icon_lol.gif


Data kättesaamiseks hetkel, teise suvalisse masinasse Slave kettaks ja Data ära kopeerida (oletan et osa sellest võib ka juba rikutud olla)... icon_neutral.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.06.2010 20:36:13 vasta tsitaadiga

Muide - ka kehva toiteplokiga - kui pinged pole paigas, võib arvuti täpselt samasuguseid restarte korraldada.

Nii, et enne ketta "peksmist" tasub kõigepealt toiteplokk üle kontrollida. icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 03.06.2010 21:04:02 Re: Probleem kõvakettaga vasta tsitaadiga

radok kirjutas:
Arvutil on kõvaketas vigane, st panen käima boot'ib kuni windowsi logoni ära, kus see sinine joon all jookseb, viskab kiiresti pooleks sekundiks mingi sinise taustaga valge kirja ja nii korduvalt.
OS on Windows XP HomeEdition. Seda on ennegi juhtunud, siis olen parandusse viinud ja on korda tehtud nii, et data jääb alles. Ise tegin ükskord format C:, ja siis sai korda. Kuid kuidas seda ise korda teha, et data alles jääks ?
Heips!
Mmm... mulle kipub jääma mulje, et asi põle mitte kettas... icon_rolleyes.gif
Oled sa kindel/veendunud, et paranduses vahetati ka ketas välja?
Pigem tundub, et (faili-)süsteem on lihtsalt "hapuks läinud" või Win ise "pihta saanud"(viirus vms)...
Proovi Seif Mõudis(Safe Mode, sõtkud hoolega F8 nuppu, ku arvuti käivitad) arvuti tööle panna - äkist pääsed süsteemile siiski ligi ja saad selle autu-maagilise taaskäivituse välja lülitada ning siis nääd ära, mida "sinine ekraan" sulle probleemi kohta ütleb.
Kui asja "format c:" stiilis nö korda saab, siis ei pruugi ketas veel vigane olla, kuigi vigane ketas võib kirjeldatud probleemi tekitada küll.
Tee F8-ga proovi icon_smile.gif

Võid ju arvuti käivitada ka mõnelt "live-CD"(BartPE, MiniWin, Knoppix/*buntu vms) süsteemilt ja siis pääsed ehk kettale ligi ning sulle olulised andmed kusagile varundada(näiteks mälukepike, CD/DVD või mõni väline USB andmekandja/kõvaketas)

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2010 22:11:44 vasta tsitaadiga

Okei.

MarioA. , XP plaat on täitsa olemas, ennegi kasutanud.
Kuhu pean selle käsurealt chkdsk ja chkdsk r käsud sisestama?
Käsurida?
Arvuti käima-plaat sisse- siis boot on cd-tuleb see sinine Windows Setup ja sealt pressin R tähte, ehk siis Recovery Windows vist ja sinna sisestan?
Millised need käsud on?

Etz , teist masinat pole SATA 2 pesaga.
On IDE ühendus, kus ma praegu istun.


tahanteada , ei usu, et toiteplokk on. On mitu korda öeldud, et viga kindlalt kettas ja ise järeldaks ka seda.

hashi , paranduses ei vahetatud ühtegi komponenti välja.
Viirusesse eriti ei usu, kuna sellist asja ennegi juhtunud, kuigi see variant on täitsa võimalik.
Safe Mode'sse sisse ei saa- kui tahan sinna minna pillub terve ekraani mingite failide asukohti täis.

Olen ennegi proovinud arvutit käivitada sellise asjaga nagu Digiwiz MiniPE ISO Updated to 05.01.2009 kuid sealt ei saa asju mujale kopeerida-ei teisele kettale, välisele kettale, mälupulgale ja kõrvetada ei luba ;/
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 07:57:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Olen ennegi proovinud arvutit käivitada sellise asjaga nagu Digiwiz MiniPE ISO Updated to 05.01.2009 kuid sealt ei saa asju mujale kopeerida-ei teisele kettale, välisele kettale, mälupulgale ja kõrvetada ei luba ;/

Saab küll, sa lihtsalt ei oska. Ja millega sa ketast testisid, et nii julgelt väidad ketta tuksisolekut? Pige hashiga nõus, ka minu kogemustepagasis on sarnaseid juhte küll olnud ja seni on ikka kas win peetis või failisüsteem pihta saanud olnud. Vabalt võib kupatuse peedistumist põhjustada vigane mälu, memtestiga proovisid?

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 08:03:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:


MarioA. , XP plaat on täitsa olemas, ennegi kasutanud.
Kuhu pean selle käsurealt chkdsk ja chkdsk r käsud sisestama?
Käsurida?
Arvuti käima-plaat sisse- siis boot on cd-tuleb see sinine Windows Setup ja sealt pressin R tähte, ehk siis Recovery Windows vist ja sinna sisestan?
Millised need käsud on?

Jah, "chkdsk /r" . Arvatavasti jah Recovery konsoolist. Trükid sisse parandatakse faile, uuritakse sektoreid ja hapu süsteemi saab vast ka korda.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 08:25:29 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
tsitaat:


MarioA. , XP plaat on täitsa olemas, ennegi kasutanud.
Kuhu pean selle käsurealt chkdsk ja chkdsk r käsud sisestama?
Käsurida?
Arvuti käima-plaat sisse- siis boot on cd-tuleb see sinine Windows Setup ja sealt pressin R tähte, ehk siis Recovery Windows vist ja sinna sisestan?
Millised need käsud on?

Jah, "chkdsk /r" . Arvatavasti jah Recovery konsoolist. Trükid sisse parandatakse faile, uuritakse sektoreid ja hapu süsteemi saab vast ka korda.


Hapu systeemi parandatakse siiski /sfc scannow abil või üleinstalliga icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 04.06.2010 08:39:18 vasta tsitaadiga

radok kirjutas:
[kärtz...] Kuhu pean selle käsurealt chkdsk ja chkdsk r käsud sisestama? Käsurida? Arvuti käima-plaat sisse- siis boot on cd-tuleb see sinine Windows Setup ja sealt pressin R tähte, ehk siis Recovery Windows vist ja sinna sisestan? Millised need käsud on?
Käsurida ehk DOS- või Command-Prompt, kuidas kellelegi keele järgi on, saab ka F8 puhul valida... icon_wink.gif
R tähe puhul käivitatakse Recovery Console, võid sääl proovida CHKDSK käsku käivitada, kuigi ma pole kindel, kas saab icon_rolleyes.gif Kasuta esmalt käsku HELP CHKDSK, see näitab kõiki võtmeid, millega sul opereerida on võimalik. Minu soovitus - CHKDSK C: /F /R /X ehk siis F parandab vead, R taastab nässus sektoritelt andmed, mida võimalik ja X "haagib" ketta süsteemi küljest lahti, kui peaks vajalikuks osutuma. Loomulikult ei pea käsku ega võtmeid suur-tähtedega kirjutama icon_wink.gif

radok kirjutas:
[kärtz...] hashi , paranduses ei vahetatud ühtegi komponenti välja. Viirusesse eriti ei usu, kuna sellist asja ennegi juhtunud, kuigi see variant on täitsa võimalik. Safe Mode'sse sisse ei saa- kui tahan sinna minna pillub terve ekraani mingite failide asukohti täis.
Sellisel juhul kahtlen mina selle parandustöökoja tehnikute oskustes ja viiksin järgmisel korral arvuti mujale remonti icon_eek.gif
Seif Mõud näitabki algul süsteemifailide ja draiverite nimekirja, mida ta kasutusele võtab. Seejärel "palvetab IT jumala poole" väheke aega ning alles siis käivitab süsteemi. Oota natuke(max pool tunnikest) ja ehk ikkagi läheb tööle icon_wink.gif
Kui aga siiski ei lähe, siis live-CD süsteem tööle ja andmeid varundama icon_smile.gif
Ja "asju mujale kopeerida ei saa" kohta ütles kunagi ammu üks autoriteet - "Õppida, õppida, õppida..." icon_wink.gif

EDIT: MarioA. jõudis ette icon_wink.gif

To Etz: eee... ma ei mäleta, kas Recovery Console puhul /SFC SCANNOW on kasutatav icon_rolleyes.gif
Seif Mõudi ja/või Command Prompti puhul vast ehk isegi saab.
Üleinstalli puhul võib Win sattuda sama "hapu" failisüsteemi otsa või "pekkis" sektori peale ja kasu põle essugi - setup ei tea ju ketta olukorrast midagi ning eeldab, et see on normaalne. Minu teada ketta seisukorra kontrolli protseduuri sellisel juhul(Repair install/setup) ei teostata icon_rolleyes.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 10:15:25 vasta tsitaadiga

hashi kirjutas:
radok kirjutas:
[kärtz...] Kuhu pean selle käsurealt chkdsk ja chkdsk r käsud sisestama? Käsurida? Arvuti käima-plaat sisse- siis boot on cd-tuleb see sinine Windows Setup ja sealt pressin R tähte, ehk siis Recovery Windows vist ja sinna sisestan? Millised need käsud on?
Käsurida ehk DOS- või Command-Prompt, kuidas kellelegi keele järgi on, saab ka F8 puhul valida... icon_wink.gif
R tähe puhul käivitatakse Recovery Console, võid sääl proovida CHKDSK käsku käivitada, kuigi ma pole kindel, kas saab icon_rolleyes.gif Kasuta esmalt käsku HELP CHKDSK, see näitab kõiki võtmeid, millega sul opereerida on võimalik. Minu soovitus - CHKDSK C: /F /R /X ehk siis F parandab vead, R taastab nässus sektoritelt andmed, mida võimalik ja X "haagib" ketta süsteemi küljest lahti, kui peaks vajalikuks osutuma. Loomulikult ei pea käsku ega võtmeid suur-tähtedega kirjutama icon_wink.gif

radok kirjutas:
[kärtz...] hashi , paranduses ei vahetatud ühtegi komponenti välja. Viirusesse eriti ei usu, kuna sellist asja ennegi juhtunud, kuigi see variant on täitsa võimalik. Safe Mode'sse sisse ei saa- kui tahan sinna minna pillub terve ekraani mingite failide asukohti täis.
Sellisel juhul kahtlen mina selle parandustöökoja tehnikute oskustes ja viiksin järgmisel korral arvuti mujale remonti icon_eek.gif
Seif Mõud näitabki algul süsteemifailide ja draiverite nimekirja, mida ta kasutusele võtab. Seejärel "palvetab IT jumala poole" väheke aega ning alles siis käivitab süsteemi. Oota natuke(max pool tunnikest) ja ehk ikkagi läheb tööle icon_wink.gif
Kui aga siiski ei lähe, siis live-CD süsteem tööle ja andmeid varundama icon_smile.gif
Ja "asju mujale kopeerida ei saa" kohta ütles kunagi ammu üks autoriteet - "Õppida, õppida, õppida..." icon_wink.gif

EDIT: MarioA. jõudis ette icon_wink.gif

To Etz: eee... ma ei mäleta, kas Recovery Console puhul /SFC SCANNOW on kasutatav icon_rolleyes.gif
Seif Mõudi ja/või Command Prompti puhul vast ehk isegi saab.
Üleinstalli puhul võib Win sattuda sama "hapu" failisüsteemi otsa või "pekkis" sektori peale ja kasu põle essugi - setup ei tea ju ketta olukorrast midagi ning eeldab, et see on normaalne. Minu teada ketta seisukorra kontrolli protseduuri sellisel juhul(Repair install/setup) ei teostata icon_rolleyes.gif


Enne re-installi võiks ikkagi chkdsk teha või mingi muu utiliidiga katsuda bad sectorid ringi mappida... icon_smile.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.06.2010 10:31:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mingi muu utiliidiga katsuda bad sectorid ringi mappida

enamasti on tõhusaim selleks ketta tootja oma utiliit, nt seagate / maxtor puhul seatools, samsungi puhul hutil jms.. enamus nendest utikatest on olemas sellisel asjal nagu UBCD: teed alla laetava iso buutivaks plaadiks ja lased masina selle pealt üles. parandamine ei tähenda alati zero filli vaid ene proovib utiliit ise smarti ümber kirjutada. seal tegelikult on olemas ka kopeerimise utiliidid..
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 13:05:22 vasta tsitaadiga

udusiil kirjutas:
tsitaat:

Olen ennegi proovinud arvutit käivitada sellise asjaga nagu Digiwiz MiniPE ISO Updated to 05.01.2009 kuid sealt ei saa asju mujale kopeerida-ei teisele kettale, välisele kettale, mälupulgale ja kõrvetada ei luba ;/

Saab küll, sa lihtsalt ei oska. Ja millega sa ketast testisid, et nii julgelt väidad ketta tuksisolekut? Pige hashiga nõus, ka minu kogemustepagasis on sarnaseid juhte küll olnud ja seni on ikka kas win peetis või failisüsteem pihta saanud olnud. Vabalt võib kupatuse peedistumist põhjustada vigane mälu, memtestiga proovisid?


Kuidas ma memtest'iga testin, kui ma OS'i sisse ei saa`?
Mingeid teste on vaja veel teha?
Soovitage mingi lihtne live cd seljuhul.
Ja mis selle utliliidiga on? Endal mingi WD1200 ketas. Ei hakanud lahti kruvima, et täpsemalt näha.

Lähen praegu proovin teie antud soovitustega midagi teha.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.06.2010 13:38:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:

UBCD

tsitaat:

Soovitage mingi lihtne live cd seljuhul.

sisaldab ENAMIKE tootjate utikaid.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 14:01:36 vasta tsitaadiga

Nii, kõik käsud mis siin anti ja ka need mis recovery console ise soovitas ei töötanud.
Lõi sellise teksti ette - The volume appears to contain one or more unrecoverable problems.
Et siis ei saa.
Ka vajutasin hiljem F8, et safe mode'sse sisse saada, kuid peale mingite failide asukohtade näitamist lõi samuti pooleks sekundiks selle sinise taustaga valge kirja ja siis uuesti restart.

Veel ideid?
Ahjaa, pildistada ma ei saa, sest kaamera teadmata kadunud.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.06.2010 14:36:08 vasta tsitaadiga

kuule kiisu, tehase utiliit ütleb selle ketta kohta mida siis? sa loed poste selektiivselt?
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 14:51:40 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Kuidas ma memtest'iga testin, kui ma OS'i sisse ei saa`?

Windowsi all sa memtesti ei tee icon_cool.gif Memtesti utikas on ka olemas laurxi mainitud UBCD-l.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 14:56:34 vasta tsitaadiga

UBCD ei lähe käima :/
Tegin ikka õigesti kui panin selle .exe CD'le?
icon_biggrin.gif
Ühtegi vaba mälupulka pole.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 15:50:42 vasta tsitaadiga

Tegid valesti. Selle .exe (topeltklõpsuga pakid lahti) sees peab peidus olema .iso fail, selle põletad plaadile käsuga suvalises röstimisproges "burn image to disk" (või midagi sarnast).
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2010 16:55:36 vasta tsitaadiga

Ei leia seda .iso faili.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.06.2010 17:09:55 vasta tsitaadiga

http://www.ultimatebootcd.com/download.html lae siis siit iso...
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2010 16:02:55 vasta tsitaadiga

Nonii, kõik ketta testid ja ketta taasted mis seal olid, ütlesid, et ketast ei saa lugeda.
WD enda utiliit andis teada, et Drive not ready, Error/Status code: 8184 või 0104, ei loe välja pildilt, mille tegin.
Ketas ise on WDC WD1200JD-00HBB0
Üks andis ka sellise veateate:
The system must be reset.

Memtest'i arust oli aga kõik korras:
Pass complete, no errors.


Ei saa vist kettasse sisse ja sellest enam asja?
Vaja vist poodi uue järele minna .
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.06.2010 23:36:23 vasta tsitaadiga

kas kettal tehasegarantiid on? we laseb sul garantiiga ketta tehases otse v2lja vahetada. mul on kasulike n2pun2idete all teema "wd tehasegarantii ja selle kasutamine. "
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2010 16:39:06 vasta tsitaadiga

Ei tea kas on, kus seda vaadata saab?
Kuigi ei usu, sest ketas 4 aastat vana - 2005 aastal ostetud.
Sellist teemat ei leidnud mis sa ütlesid kiiresti üle vaadates.
Tuli vaid see:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=218094

Et siis uue ketta järgi, kuna vanalt enam datat välja ei kaeva ja seal midagi hoiustada ei saa
icon_question.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.06.2010 16:41:14 vasta tsitaadiga

http://support.wdc.com/warranty/index_end.asp?lang=en

eeldusel et su ketas pole OEM:
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2010 11:12:33 vasta tsitaadiga

Kus seda sai uurida, kas ketas on OEM ?
Milline see serial number on mis ma siia panen?
http://websupport.wdc.com/warranty/serialinput.asp
Kust selle leian?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 09.06.2010 11:20:23 vasta tsitaadiga

radok kirjutas:
Kust selle leian?
S/N: labeli peal ja ketta otsa peal on kah
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2010 14:19:46 vasta tsitaadiga

Out of Limited Warranty ilmub.
St, ketast ei vahetata ümber ja lähen ikkagist poodi uue järele?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.06.2010 14:19:51 vasta tsitaadiga

Kumb Seatoolsi test mulle veakoodi annab? For Windows või plaadilt buutiv? Vaja 250 GB-sele vanakesele RMA teha.

Pilt on selline:

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.06.2010 23:30:01 vasta tsitaadiga

plaadilt buutiv.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2010 13:03:41 vasta tsitaadiga

Tänud.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2010 21:28:29 vasta tsitaadiga

Nonii, see ketas, mille ma ostsin :
http://ak.ee/index.php?pid=3&id=110&menyy_id=3&action=look&lookid=15298
Ei sobi minu emaplaadiga, milleks on ABIT AV8.
St ketas ei lähe tööle.
On kellengil soovitada uut ketast?
SATA või SATA I siis.
ABIT AV8'le peaks sobima ka IDE kettad ju?
http://ak.ee/index.php?pid=3&id=108&menyy_id=3&action=look&lookid=17003
Arvutikeskusest tahaks, äkki vahetatakse selle samsungiga ümber.



Välise ketta kohta-
On asi hull?
http://www.upload.ee/image/650016/22-juuni-2010_20-49.png
See alumine hall on tegelt tumepunane.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2010 16:29:18 vasta tsitaadiga

Mismoodi ei lähe tööle? Kirjelda, palun.
Ja väline ketas on kas garantiilaks või prügila kandidaat. Tiri data sealt maha, et millestki olulisest mitte ilma jääda ning testi tootja utiliidiga üle.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.07.2010 17:37:53 vasta tsitaadiga

see väline ketas suht kutu.

selle av8 peal kaks sata pesa täitsa olemas, seega peaks täitsa töötama, XP tahab f6 e alt draivreid, vitsa ja 7 ilmselt saavad selle via kontraga hakkama. plaadile tuleb ilmselt ketas jumperiga panna sata1 heks 150mb/sek mitte sata2 300mb sek.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.07.2010 17:57:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ei leia seda .iso faili.

ekse sees on iso või tõmba sealt otse iso, kust sa ekse tõmbasid.. search *.iso ka abiks. kui ketta utikat ka ei leia arvuti seest, oleks vasdt lihtsam teadjale paar nelipakki anda ja vaadata kõrvalt kuidas asju tehakse.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 10:47:22 vasta tsitaadiga

Eelmine ketas ei andnud mingit moodi endast märku ekraanil, füüsiliselt aga töötas.
Need driverid ei teinud midagi miskipärast.
Aga nüüd on jama uue kettaga.

Nonii, mul on täielik error praegu.
Läksin AK'sse et ketas ära vahetada.
Oldi sõbralikult nõus ja kinnitati 100% , et uus ketas töötab laitmatult.
Uueks kettaks on siis see:
http://ak.ee/index.php?pid=3&id=108&menyy_id=3&action=look&lookid=64338

Kuid ma ei saa sedagi tööle.
BIOS ei tuvasta.
Proovisin nagu enne SATA VIA RAID driveritega, kuid ei aidanud.
Tirisin netist uuemad driverid, kuid need on liiga suure mahuga - jah, mul on ainult 1 vaba diskett.
Proovisin siit kõik settingud üle, ei midagi. http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=1540&p_created=&p_cats=185&p_cv=1.185&p_pv=2.295&p_prods=227%2C295
See ei tööta samuti:
http://support.wdc.com/product/download.asp?groupid=502&sid=30&lang=en

USB'lt üritasin seda SATA driverid bootida kuid ei õnnestu.
Bios'is panin küll USB--- ON. Tirisin abiti kodulehelt alla need driverid pakkisin lahti, panin failid mälupulgale ja disketti formaatisin, et tekiks boot failid, milled tõstsin siis mälupulgale. Kuid ikka ei tööta.
Mismoodi USB'lt bootida neid drivereid, kui ta küsib -insert disk into drive A: ?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.07.2010 11:27:11 vasta tsitaadiga

1. ketas PEAB biosile või raid kontrale näha olema.
2. draiverid mahuvad enamasti flopile ära, sest sealt on vaja ainult sys ja OEM faili.
3. n kategooria draiverite txtsetup.oem i on vaja kohati mudida, kuna seal nimetatud hardware id de nimistust vaadatakse ainult esimest. kunagi ajasin via kontrat käima ja selleks, et "hardware manufactrer supplement diskette" i veateatest edasi saada, pidin tõstma txt failis sobiva hardware id nimistus esimeseks (kuradi saastatootja abit)
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 11:44:34 vasta tsitaadiga

See VIA SATA RAID driver siin viimane - http://www.abit.com.tw/page/uk/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=AV8&fMTYPE=Socket%20939&pPRODINFO=Driver
Kaalub ju lahtipakituna 10.9 MB - mis ei mahu disketile- mis ma sealt maha pean saama?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.07.2010 11:51:57 vasta tsitaadiga

Sil3112_Sil3114_Intel_VIA Installation Disk
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2010 13:03:06 vasta tsitaadiga

radok kirjutas:
Kaalub ju lahtipakituna 10.9 MB - mis ei mahu disketile

Sa oled asjast väga valesti aru saanud. Disketile kopeerid ainult drvdisk kausta sisu, ehk siis txtsetup.oem faili ja AMD64 ning i386 kaustad kogu täiega, kokku mingi 242kB
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2010 00:06:03 vasta tsitaadiga

Kopeerisin, ei aidnud.
laurx, kas see puutub ka sellesse, et mul on arvutis AMD prose mitte Intel?
Veel räägiks, et kas jumperid on õigel kohal?
http://wdc.custhelp.com/cgi-bin/wdc.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=1540&p_created=&p_cats=185&p_cv=1.185&p_pv=2.295&p_prods=227%2C295
Mul on see 10-pin drives ja jumper on esimeses vahes-1 ja 2 pin.
Kas peaks panema Dual Slave?
Sest ketas on mul IDE'na Slave kohal, ehk siis keskel.
Ketas on mul ainukene arvutis ja täiesti uus.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2010 11:12:37 vasta tsitaadiga

1 ja 2 on Cable Select ja Slave on keskel 80-soonelise (mitte 40-soonelise) kaabli puhul, sul ikka on selline? Kui kaabli otsas Master seade puudub, siis mõni arvuti selle Slave seadmega tegeleda ei soovi.
Dual peaks olema siis kui kaabli otsas on 2 seadet ja kumbki pole Cable Select asendis.

radok kirjutas:
Ketas on mul ainukene arvutis ja täiesti uus.

Siis poleks nagu jumperit vajagi.
 
Kontrolli igaks juhuks, ega sul IDE BIOS-st üldsegi välja pole lülitatud. Kui IDE sisse lülitatud ja ketast pole, siis igakordsel arvuti käivitamisel sa näeksid teadet, et ketast ei leitud. Selle vältimiseks äkki lülitati välja.

E:
Niipalju siis veel, et see uus ketas ei ole enam SATA, seega see draiveritega diskett topi sahtlisse tagasi, seda pole enam vaja.

E:
Sul on ilmselt mingi CD kirjutaja moodi asi ka arvutis? Kas see on kõvakettaga sama kaabli otsas?
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2010 11:46:44 vasta tsitaadiga

Peaks ikka olema 80 sooneline pealevaadates, 40 soone jaoks on neid nagu vähe.
Kaabli otsas on Master seadmeks Nec DVD-RW ND-3520A kirjutaja, lugeja.
Kaabli otsas ongi hetkel 2 seadet:
Master-DVD/CD kirjutaja lugeja
Slave- WD ketas, mis ei taha installeeruda
ja kolmas ots läheb emaplaadile.
Mida selle Cable Select'i all üldsegi mõeldakse?

IDE on igalpool Enabled.

Okei, kui drivereid ei kasuta, hakkab asi üldse funkama?

CD/DVD kirjutaja/lugeja on tõesti sama kaabli otsas nagu paar rida üleval kirjutasin.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2010 12:21:26 vasta tsitaadiga

Aga pane see WD Dual Master (5-6) peale, DVD jumper aga Slave peale või WD Master (ilma jumperita) peale ja võta see kirjutaja korraks üldse küljest.

Või proovi neid seadeid, mida
http://www.wdc.com/en/library/eide/2079-001026.pdf?wdc_lang=en
lk. 4 soovitatakse, kuigi seda ei tohiks vaja minna. See on väääääga vanadele emaplaatidele.



radok kirjutas:
Mida selle Cable Select'i all üldsegi mõeldakse?

Kui seadmel on jumper Cable Select peal, siis valitakse Master/Slave vastavalt sellele, millise pistiku küljes seade on. Otsmine pistik on 80-soonelisel Master, 40-soonelisel Slave.


Ja mingeid draivereid pole vaja.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
radok
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2010 23:41:38 vasta tsitaadiga

Proovisin kõik variandid läbi, mis sa pakkusid, mitte ükski ei tööta.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Probleem kõvakettaga mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.