Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elioni sigadus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2010 20:28:24 Elioni sigadus vasta tsitaadiga

Tere

Olen alati pidanud Elioni üheks kõige normaalsemaks firmaks üldse. Tänasest mu arvamus muutus. Kõvasti.
Olen kasutanud Elioni netti alates vist umbes 98. aastast. Mõned aastad tagasi õnnestus veel dial-up ADSL-iga asendada ja elu oli päris lill.
Nüüd juba mõned kuud on nett õhtuti aeglane olnud. Kuna ma ise elan kodus vähem, siis polnud eriti uurinud asja. Kahtlustasin, et ehk on arvutis viirus, või keegi vendadest-õdedest torrenti jooksma jätnud.
Käisin kõik arvutid läbi, tundus kõik OK. Kindluse mõttes otsisin välja teise modemi ja ühendasin otse arvutisse(varem oli läbi ruuteri). Ja nett oli ikkagi aeglane. Lubatud 1 megasest tuli läbi vaevu 0,2-0,3 mega. Pingides www.neti.ee-d, oli keskmine tulemus 600-1200ms. Egas midagi, helistasin klienditoele ja kurtsin muret. Lubati uurida.
Nüüd siis põhivärk. Helistatigi tagasi. Öeldi nii:"Jah, oleme teie piirkonnas interneti ülemüünud. Niipea võrgusõlmesid uuendama ei hakata. Palun helistage järgmine aasta, äkki oskame öelda, millal tegema hakkame."
Täna on 26.aprill! Kolmveerand aasta pärast saan võib-olla teada, kas üldse asi kunagi paremaks läheb.
Kas selline jutt on üldse loogiline? Saaks aru kui müüakse pisut-pisut üle, enne kui märgatakse. Aga nüüd on nett 3-5 korda aeglasem, kui lepingus kokku lepitud. Oleks ta lihtsalt aeglane, siis elaks veel üldse. Aga kuna ping on kõrge, siis on nett lihtsalt jubedalt uimane. Netis mängimise võib ka lihtsalt ära unustada.

Küsimus siis laiale ringile. On see tõesti võimalik, et Eesti suurim sidefirma teeb sellist tempu oma pikaaegsele kliendile? Kas ja kust on mõtet abi otsida?
Asi oleks lihtsam, kui oleks võimalik mõni muu nett sisse panna. Kuid peale Elioni ja Kõu ei ole siin valikut...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 26.04.2010 20:34:18 vasta tsitaadiga

Lepingus ju ikka kirjas kuldne sõna "kuni" 1 mega.
Uuri nt tele2 usb pulkasid.
Tele2 Internet Start 99.- piiramatult kuni 256 kbit/s
Laurikre:.

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2010 20:36:06 vasta tsitaadiga

Laurikre kirjutas:
Lepingus ju ikka kirjas kuldne sõna "kuni" 1 mega.
Uuri nt tele2 usb pulkasid.
Tele2 Internet Start 99.- piiramatult kuni 256 kbit/s
Laurikre:.


Kahjuks see variant ei mängi välja. Vend, kes põhiliselt netti kasutab, mängib netis mänge. Sinna ulatub ainult EDGE, nii et kiirus ja äkilisus on ka sellel kehvad.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2010 20:37:36 vasta tsitaadiga

mine kontorisse ja löö leping näkku.. vaata mis siis öeldakse.. ega nii jätkata ei saa ju.. sellise neti eest küll midagi ei maksaks..
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maailm
Piiratud kasutaja
Maailm

liitunud: 29.10.2009




sõnum 26.04.2010 20:39:02 vasta tsitaadiga

Aga vastavalt 3-4 korda väiksemale kiirusele nõua ka 3-4 korda väiksemat kuutasu siis.
_________________
Pokkerit mängid aga rakeback ei saa? Liitu!
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2010 20:40:16 vasta tsitaadiga

vaatasin just Elion interneti KKK lehekülge. Et mis võib põhjustada aeglast netti.
* Lülitage välja kõik internetti kasutavad programmid (P2P-programmid jne) ning vaadake, kas kiirus tõuseb.
* Kontrollige arvutit viirusetõrjetarkvaraga.
* Allalaadimiskiirus on korras, kuid veebilehed avanevad aeglaselt. Probleemi põhjustab üldjuhul see, et brauseris on lubatud puhvrisätete (proxy) automaatne tuvastus.
* Desinstallige võrgukaardi tarkvara ning installige see uuesti.
* Võimaluse korral kontrollige ühenduse kiirust teise arvutiga.
* Liini kvaliteet on halb. Põhjused on samad, mida on kirjeldatud eespool jaotise "Ühendus katkeb" alapunktis "DSL signaali kadumine".

Imelik, et siin ei ole sellist varianti:"Oleme ühenduse ülemüünud. Teile ei jätku netti. Aasta-paari jooksul läheb võib-olla kiiremaks."
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 26.04.2010 21:29:21 vasta tsitaadiga

someguy kirjutas:
... Imelik, et siin ei ole sellist varianti:"Oleme ühenduse ülemüünud. Teile ei jätku netti. Aasta-paari jooksul läheb võib-olla kiiremaks."
Pane Elioni ST või TG modemruuter DSL-i vastuvõtma ja vaata, mis signaali kvaliteedi näitajaid on ... sumbuvus, müra, errorid jne

kui DSL signaal nõrk, proovi vana nokia 5121 (vms) modemi, seda vanemat, suuremat karpi!

mida see ülemüünud siis tähendab, täpsemalt ei selgitatud? kas traat on vilets või jaam lahja (ilma valguskaablita)?

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 26.04.2010 21:39:54 vasta tsitaadiga

Noh mõnes mõttes sul vedas, et sellise lapsesuu otsa sattusid, kes ütles milles asi. Oled edasiste valikute osas informeeritum:)
Ega see parem poleks, kui pidevalt "uuritakse" ja kinnitatakse, et meie poolt asi korras.

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jkddp
HV veteran
jkddp

liitunud: 22.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2010 22:20:35 vasta tsitaadiga

Lugesin su teema läbi ja lihtsalt karp jäi lahti! go elion!
_________________
Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida thumbs_up.gif
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.04.2010 22:50:09 vasta tsitaadiga

Valguskaablit ilmselt siin ei ole. Väga inimkeeli öeldi, et sulle lihtsalt ei jätku. Kui küsisin, et miks naabril on kiirem, siis ei osatud nagu eriti midagi öelda. Öeldi vaid, et kui meid teise mingi värgi peale tõsta, siis oleks mõnel teisel inimesel minu asemel aeglane nett. Lihtsalt ei mäleta, mille peale meid tõsta on võimalik. Ausalt, imestus oli nii suur, et lihtsalt ei jõudnud kõike jälgida.
Imelik. Kõu lehel üteleb, et KUNI 2 mega sekundis. Elion ei ütle KUNI. Lihtsalt 1 mega... Sittagi...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.04.2010 23:03:32 vasta tsitaadiga

T6en2oliselt on osatud jaama tulev infomaht yle myya.
Sel juhul polegi sul eriti midagi muud teha, kui oodata, kuni kiiremad - paremad yhendused kohale tuuakse.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BTK0
HV kasutaja

liitunud: 30.01.2005




sõnum 26.04.2010 23:13:29 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
T6en2oliselt on osatud jaama tulev infomaht yle müüa.
Sel juhul polegi sul eriti midagi muud teha, kui oodata, kuni kiiremad - paremad yhendused kohale tuuakse.

Postitatud mobile device



On küll võimalik midagi teha.

A: Loobuda teenusest.
B: Küsida kuumaksu vähendamist vähemalt 50% ulatuses.
D: Talitada nõnda, nagu tahanteada soovitas.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FeZ
HV kasutaja

liitunud: 15.02.2006




sõnum 27.04.2010 06:36:12 vasta tsitaadiga

helista tagasi ,kurda oma muret ja ära ütle et tead milles probleem icon_razz.gif. Teine inimene ja tuleb teine lahendus äkki...vahest juhtub;)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.04.2010 07:15:55 vasta tsitaadiga

Info-tydrukutele helistamine ei anna midagi.
Tuleb v6tta paber, sellele kirjutada Pretensioon. Siis v6tta ymbrik, kiri sisse ja see saata t2hituna Elioni Peadirektori aadressil.

Veel parem, kui saadakse kokku koondada a 20-30, sama jaama kyljes oleva, kasutaja Pretensioonid.

Siis ehk hakatakse jaama laiendama, kuna selline 20-30 kasutajat on ysna tihti Elioni jaoks sobiv "kriitiline kasutajate hulk", millega ennast juba liigutama hakata.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2010 10:47:52 vasta tsitaadiga

Justjust, PEADIREKTOR on kõige õigem mees. Not.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2010 16:05:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:

helista tagasi ,kurda oma muret ja ära ütle et tead milles probleem icon_razz.gif. Teine inimene ja tuleb teine lahendus äkki...vahest juhtub;)

Sedasi saad heal juhul ainult oma lobisemishimu rahuldada. Tegelikult registreeritakse rikked/vead ja sinu kohta hakatakse pidama "toimikut". Järgmine kord helistades otsitakse lihtsalt su toimik üles. tahanteada pakutud lahendus tundub mõistlik. Võimalus on ka võsaputsile helistada, saad kuulsaks icon_wink.gif

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2010 16:19:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Elioni Peadirektori aadressil.


Miks Elioniga piirduda? Tuleb saata kohe omanikele.


Ma saadaks e-kirja, räägiks loo ära ja küsiks neilt, kuidas edasi.
Võimalik näiteks väiksem arve jne.
DigiTV algusaegadel oli ühtjagu probleeme ja päris paljud said mõneks ajaks kuutasust lahti.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2010 18:13:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Elion võimaldab Kliendile ühenduskiiruse Kliendi juures olevast esimesena Elioni sidevõrguga
ühendatud seadmest kuni esimese Elioni võrgusõlmeni maksimaalselt 1 Mbit/s / 768 kbit/s ja
garanteeritult 256 kbit/s / 256 kbit/s.
Eelnimetatud ühenduskiirus on garanteeritud eeldusel, et Kliendi liin(iosa) vastab kehtivatele
nõuetele. Ühenduskiiruse mõõtmiseks kasutatav metoodika on kättesaadav Elioni Kodulehel.

Nii on näiteks stardipaketi tingimustes kirjas. Ei tea mis paketis teemaalgataja küll istub aga ilmselt tingimustes sarnased kiirused... Aga jah norm see ple et lihtsalt lampi üle müüakse, kuigi on näha et kiirused hakkavad langema icon_confused.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1n5an3
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2010 10:43:51 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
tsitaat:
Elion võimaldab Kliendile ühenduskiiruse Kliendi juures olevast esimesena Elioni sidevõrguga
ühendatud seadmest kuni esimese Elioni võrgusõlmeni maksimaalselt 1 Mbit/s / 768 kbit/s ja
garanteeritult 256 kbit/s / 256 kbit/s.
Eelnimetatud ühenduskiirus on garanteeritud eeldusel, et Kliendi liin(iosa) vastab kehtivatele
nõuetele. Ühenduskiiruse mõõtmiseks kasutatav metoodika on kättesaadav Elioni Kodulehel.

Nii on näiteks stardipaketi tingimustes kirjas. Ei tea mis paketis teemaalgataja küll istub aga ilmselt tingimustes sarnased kiirused... Aga jah norm see ple et lihtsalt lampi üle müüakse, kuigi on näha et kiirused hakkavad langema icon_confused.gif

Kiiruse poolest on nagu JOKK aga 600-1200 ping on liiast nii voi naa
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2010 11:40:16 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
tsitaat:
Elion võimaldab Kliendile ühenduskiiruse Kliendi juures olevast esimesena Elioni sidevõrguga
ühendatud seadmest kuni esimese Elioni võrgusõlmeni maksimaalselt 1 Mbit/s / 768 kbit/s ja
garanteeritult 256 kbit/s / 256 kbit/s.
Eelnimetatud ühenduskiirus on garanteeritud eeldusel, et Kliendi liin(iosa) vastab kehtivatele
nõuetele. Ühenduskiiruse mõõtmiseks kasutatav metoodika on kättesaadav Elioni Kodulehel.

Nii on näiteks stardipaketi tingimustes kirjas. Ei tea mis paketis teemaalgataja küll istub aga ilmselt tingimustes sarnased kiirused... Aga jah norm see ple et lihtsalt lampi üle müüakse, kuigi on näha et kiirused hakkavad langema icon_confused.gif


Nu meil Elioni Kodulahendus. Aga ilma digitv-ta variant. Võiks eeldada, et liinid vastavad nõutele. Helistades isegi küsisin, et kas võib olla et liin, mis seal kuskil nende jagajast meie modemini tuleb või vigane olla. Vastati, et kindlasti ei ole. Et saavad seda kuskilt näha.
Imelik on see, et tegelikult hakkas nett jamama, kui Jõhvi kandist mingid kratid osa Elioni kaablit ära viisid. Äkki asendati mingi odava-kehvemaga?
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2010 12:32:47 vasta tsitaadiga

Äkki asendati kadunud kaabel hoopiski 2 Wifi/WiMax purgiga?
Mõeldi, et Ida-Virumaa, kes siin ikka netis käib.

Ise saan pealinnas elades Elioni ainult "vaadata" - lähim sidekapp asub nimelt 300m eemal. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.04.2010 13:10:11 vasta tsitaadiga

Katkise / virutatud kaabli korral on v6imalik küll, et jaamas Pordiliiklused omavahel "kokku liidetkase" m6ne teise, to"o"tavaga.

Kas see on tehtud ajutiselt v6i j22davalt, on iseasi.

Kunagi oli enda tuttaval selline seik, kus p2rast 2ikesekahjustust tehti ajutised muudatused ja tuli mingi pool aastat vaielda, enne, kui yhendused tagasi t6steti.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel^^
HV kasutaja
Mihkel^^

liitunud: 24.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2010 23:03:59 vasta tsitaadiga

endal ka kuradi aeglane viimasel ajal, 1,4mb/s tuleb alla torrentist, peaks natukene rohkem tulema..
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
peab meeldima.
Kreisi kasutaja
peab meeldima.

liitunud: 02.08.2005




sõnum 28.04.2010 23:17:47 vasta tsitaadiga

Mis Ida-Virumaa piirkonnaga tegemist täpsemalt?
_________________
Arbeit macht frei.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2010 07:44:34 vasta tsitaadiga

Kuremäe kant...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hexmex
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2006




sõnum 29.04.2010 08:34:44 vasta tsitaadiga

Üsna suure tõenäosusega võib viga peituda ka sinu vasepaaris. Infoliini tüdruk su liini läbikostvust, müra jne. ei mõõda, seega ürita neilt välja peilida liini diagnostika. Sest naabril ju ei ole aeglane! (nii sa vist ütlesid kuskil ülevalpool). Kui liin jookseb vee all, kostab läbi ja lekib sajal erineval muul moel, siis ei saa sa sealt mingit head "pingi" ega kiirust oodata icon_smile.gif
_________________
Olgem sõbralikud!
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2010 09:02:16 vasta tsitaadiga

hexmex kirjutas:
Üsna suure tõenäosusega võib viga peituda ka sinu vasepaaris. Infoliini tüdruk su liini läbikostvust, müra jne. ei mõõda, seega ürita neilt välja peilida liini diagnostika. Sest naabril ju ei ole aeglane! (nii sa vist ütlesid kuskil ülevalpool). Kui liin jookseb vee all, kostab läbi ja lekib sajal erineval muul moel, siis ei saa sa sealt mingit head "pingi" ega kiirust oodata icon_smile.gif


Ma rääkisin ikka päris tehnikutega, mitte nende infoliini inimestega. Lausa kahe erinevaga sai räägitud. Põhimõtteliselt olen juba kolmelt erinevalt inimeselt saanud sama vastuse, et viga ikkagi ülekoormatud võrgusõlmes...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tint
HV veteran

liitunud: 26.01.2003




sõnum 29.04.2010 09:25:21 vasta tsitaadiga

Kui naabril seda probleemi pole, siis ei ole viga ülemüüdud sõlmes.
Juhul muidugi kui naabril ikka ka elioni ühendus.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2010 09:28:04 vasta tsitaadiga

Tint kirjutas:
Kui naabril seda probleemi pole, siis ei ole viga ülemüüdud sõlmes.
Juhul muidugi kui naabril ikka ka elioni ühendus.


Järelikult on naaber teise sõlme peal lihtsalt. Tal on ka Elion.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2010 09:40:32 vasta tsitaadiga

someguy kirjutas:

Järelikult on naaber teise sõlme peal lihtsalt. Tal on ka Elion.


Kaablid jooksevad kliendi juurest teenusepakkuja poole võrgusõlme loogilisi ja omavahel seotud punkte pidi ning enamasti on "naabrid" sama võrgusõlme taga, tihti ka sama sidekapi taga. Kui piirkonnas on mitu võrgusõlme siis saaks lihtsalt tõsta su ühendust teise sõlme taha. Ehk siis kui Elioni poolt on tulnud info, et kohalik võrgusõlm on ülekoormatud siis nii ongi. Võibolla naaber ei kasuta reaalajas rakendusi (SSH, onlines mängimine jne) ning tema jaoks ei ole ülekoormus tajutav. Igaljuhul isegi ilma täpsemat taustapilti omamata julgen üsna kindlalt väita, et olete sama võrgusõlme taga. Muidugi kui "naaber" on kilomeeter või rohkem eemal siis on ka muud variandid võimalikud (aga isegi siis julgen kahelda).

Olen ise elanud aastakese ülekoormatud DSLAMi taga ning tean, milline olukord on. Üldiselt läheb olukord üle vabariigi paremaks Estwini raames, seda võrku järjest arendatakse hetkel igalpool.


viimati muutis Dirty Harry 29.04.2010 09:41:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lokuta
HV veteran
lokuta

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2010 09:40:46 vasta tsitaadiga

Ega sul wifi purki seal ühenduse otsas ei tilbenda? ja ei usu, et su naaber oleks teise sõlme peal, liialt ebaloogiline tundub.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.04.2010 10:09:09 vasta tsitaadiga

naaber võib ju teise sõlme peal olla küll kui ta juba varem aeglust kurtis ja kiiremas sõlmes vabu kohti oli.
üks lahendus oleks kellegilt mõnda uuemat kõu seadet laenata, usun, et kõu on sellest saastaühendusest tunduvalt asjalikum.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2010 11:19:40 vasta tsitaadiga

Olen proovinud wifiga ja wifita. Midagi ei muutu. Naabrini maad mingi 2km isegi. Minumeelest tema tõesti netis ei mängi, kuid filme-värke ikka sikutab. Tal on nett isegi siis äkilisem, kui samal ajal filmi alla tõmmab.
Haige värk igaljuhul. Kõige parem oleks, kui kõigil sama liini peal olevatel tõmmatakse kiirus 1 mega pealt poole mega peale. Siis ehk kannataks midagi netis teha ka... Ja kõigil siis muidugi kuutasu poole väiksemaks ka.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2010 13:30:09 vasta tsitaadiga

someguy kirjutas:
Kuremäe kant...


Üldjuhul vormistatakse hinnadiil - 50% kuutasust 6ks kuuks.
Kuna aga sinnakanti pole lähiajal midagi kiiremat pakkuda kaabliga , siis võid paluda alternatiivina hinnadiilile wimaxi tasuta paigaldust.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2010 16:02:12 vasta tsitaadiga

Tundub, et Elion ootab, millal EL-i rahade eest sinna Estwin projekti raames kiired kaablid veetakse. Haige värk ikka. Niikaua müüvad raudselt sinna ühendusi edasi. Ega uued kliendid tea, et tegelikult peaks nett kiirem olema.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2010 16:05:29 vasta tsitaadiga

Elion ise mingeid lahendusi pole välja pakkunud?
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2010 16:06:55 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Elion ise mingeid lahendusi pole välja pakkunud?


Ainult seda, et vähendavad poole võrra kuutasu. See pole mingi lahendus. 100-200 krooni siia-sinna. Netti oleks vaja...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Amperloom
Kreisi kasutaja
Amperloom

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2010 20:04:23 vasta tsitaadiga

Räägin oma loo ka siis ära.

Eelmine kuu mingi hetk(täpset kuupäeva ei mäleta), oli siis mul ka selline tore lugu kus internet ja digitv hakkasid ära kaduma ja ikka nii 5 minuti tagant, nett kadus ja digitv oli ruuduline. Sai helistatud ja kurdetud, nemad siis nagu ikka tehke restart digiboxile ja ruuterile. Tegin, ikka sama jama, aga kuna ise ei olnud kogu aeg kodus ei saanud ka neile iga 5 mintsa tagant helistada(muidu oleks nii pinda küll käinud). Üks ja sama trall kestis nädal, kui mitte rohkem. Lubati ka tehnikut üheks päevaks, keda ei tulnud.
Siis sai villand, helistasin sõimasin, ütlesin, et kui kohe korda ei tee siis loobun kliendilepingust ja muudest kohustustest nende ees. Nemad siis vastu, me jah näeme, et te olete kurtnud, aga meiepoolt on kõik korras. Suure karjumise ja sõimamise peale sain siis 40% allahindlust, ning ka tehnik saadeti järgmine päev kohale.
Lugu lõppes siis nii, tuli välja, et eesti energia agar töömees kes siis käis voolumõõtjat välja vahetamas oli juhtmeid nii kõvasti sikutanud, et elioni jagamis karbist oli minu korterisse tulev juhe lahti. Tehnik siis keeras juhtme sinna kinni kenasti, kontrollisime ühenduse korra veel üle ja nüüd siis tip top.

_________________
TehnikaUudised - VirtuaalRuum
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2010 22:44:02 vasta tsitaadiga

Nuh, siis sinul vedas.
Minul ikka lugu sama nutune.

Tekkis aga üks mõte. Huvitav, kui seaduslik Elioni tegevus on? Ta ei teavita ju oma kliente, et nad ei saa oma raha eest enam sama teenust.
Minagi sain pooljuhuslikult teada ja seetõttu väikese soodustuse. Siin on tõenäoliselt kümneid ja kümneid inimesi, kellel nett jamab. Need inimesed süüdistavad
aga oma arvutit või viiruseid ja maksavad täie rauaga edasi. Ja julgen pakkuda, et meie kant ei ole Eestis unikaalne. Nii et vast on kotitakse vaeseid maainimesi nii üle Eesti?
Äkki saaks neile mingid kontrollid kaela saata?
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lokuta
HV veteran
lokuta

liitunud: 03.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2010 22:45:52 vasta tsitaadiga

Eks siis jääd sellest natukesestki ilma icon_lol.gif
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2010 22:50:45 vasta tsitaadiga

someguy, nad müüvad ju ikkagi kiirust "kuni XX Mbit/s", mitte garanteeritud kiirust. Seega sellega vast ei saaks neile midagi teha.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2010 23:27:31 vasta tsitaadiga

Teema algatajale natukene
esiteks ei ole elion kaugeltki nn normaalne (enne normaalsusest kisada, võiks tegelikult definitsiooni teada, aga see selleks) teiseks, digi-tv ei olegi nett
ega adsli modemgi ei ole nett selle sõna suures tähenduses.
netti saad sa siis, kui hakkad elionis ärikliendiks, või võtad selle nn. normaalsema firma, kes annab sulle mingi sümmeetrilise ühenduse
kuna sinu elukohas pole neil "andmeruumi" isegi adsli täiteks, siis sümmeetrilisest saad vaid und näha ja tulemuseks ongi see, et kas kolid Tallinna as infoneti levialasse või lased hullu papi eest otse sõle uulitsalt fiibri vedada. või istud üldse ilma või noh "kiimled" selle pooliku lahendusega nagu mina eelmisel sajandil 9600boodise modemiga, tõsi siis mp3 sid ei olnud ja torrentit ei pidanud kah kasutama.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 15:45:45 vasta tsitaadiga

Et siis minu 1 megane nett pole niikuinii normaalne, pole põhjust kisa tõsta?
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eldorado
HV veteran


liitunud: 11.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 19:30:00 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
Teema algatajale natukene
esiteks ei ole elion kaugeltki nn normaalne (enne normaalsusest kisada, võiks tegelikult definitsiooni teada, aga see selleks) teiseks, digi-tv ei olegi nett
ega adsli modemgi ei ole nett selle sõna suures tähenduses.
netti saad sa siis, kui hakkad elionis ärikliendiks, või võtad selle nn. normaalsema firma, kes annab sulle mingi sümmeetrilise ühenduse
kuna sinu elukohas pole neil "andmeruumi" isegi adsli täiteks, siis sümmeetrilisest saad vaid und näha ja tulemuseks ongi see, et kas kolid Tallinna as infoneti levialasse või lased hullu papi eest otse sõle uulitsalt fiibri vedada. või istud üldse ilma või noh "kiimled" selle pooliku lahendusega nagu mina eelmisel sajandil 9600boodise modemiga, tõsi siis mp3 sid ei olnud ja torrentit ei pidanud kah kasutama.


tegelikult äriinternet nendel on ka suht thumbs_down.gif a) kallis b) kiirus madal c) adsl
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 4 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.05.2010 19:49:52 vasta tsitaadiga

punktiga a) tuleb tõesti nõustuda, iseasi kui oled ärimaja levipiirkonnas, aga noh see on jälle valitud seltskond. vahest võiks võtta erilahenduse, aga see võib vahest veelgi kallimaks minna. seega on netiga üldiselt viletsad lood. kiidan siin infoneti saturn paketti, kus silm kah ei pilgu kui torrent+101 muud asja käima panna ja ping endiselt on täiesti hea.
söömise osas söön tavaliselt sitta ja sibulat, aga kuna on kosjaminek, siis täna ainult sitta.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2010 10:40:15 vasta tsitaadiga

Siin läheb asi tegelikult teemast mööda juba kõvasti icon_biggrin.gif

Kui torrent käib, siis loogiline, et ping kõrge. Aga minul on siiski kogu aeg jube. Nu tegelikult pole enam tähtis. Eks tuleb lihtsalt kannatada. Mis maainimestel ikka teha, keegi teine siin ka paremat netti ei paku...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.05.2010 10:53:29 vasta tsitaadiga

someguy: Kui Sa üleüldse tahad, et keegi midagi liigutama hakkaks, siis pead:
1. Minema poodi ja poest ostad
- ümbriku
- paberi
- pastapliiatsi / või sulepea - nii, nagu Sulle meeldib.

2. Siis kirjutad paberile Pretensiooni
3. Selle Pretensiooni paned ümbrikusse ja saadad tähitult Elioni peadirektori nimele Elioni.
-----------------------------------------
Nii, et kui tahad, et Elion ennast natuke liigutaks, siis pead seda E-Lõvi juhtide tasemel torkima. icon_biggrin.gif

Seda võin lisada, et selline kirjavahetus oli juba kõige efektiivsem tollal, kui oli alles Eesti Telefon ja on kõige efektiivsema ka tänapäeval. Olgugi, et tänapäeva-inimesed kardavad hirmsasti nii ümbrikku, kui paberit - kirjutamisest rääkimata. icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2010 11:02:13 vasta tsitaadiga

Märksõna "Kaua võib?" icon_rolleyes.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2010 11:52:42 vasta tsitaadiga

someguy kirjutas:
Siin läheb asi tegelikult teemast mööda juba kõvasti icon_biggrin.gif

Kui torrent käib, siis loogiline, et ping kõrge. Aga minul on siiski kogu aeg jube. Nu tegelikult pole enam tähtis. Eks tuleb lihtsalt kannatada. Mis maainimestel ikka teha, keegi teine siin ka paremat netti ei paku...


vot ei ole loogiline, kui ma olen Internetis suure algustähega, fiiber>switch (ikka gigabit ja korralik)>etherneti port minu masinasse (ilma modemiteta vms) siis isegi, kui torrent on juba lõhkiminemise peal on mul ping neti.eesse ikka 2-4ms või siis äärmisel juhul 10 kond. kui on "paljas" nett siis on 1 ms
netil ja netil on väga suur vahe.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2010 12:01:22 vasta tsitaadiga

/OT/ RCC, sa oledki see tüüp, kes otse tixi küljes oma torrentipurki jooksutas? Mõnes teatud saidis oli vahepeal üks eestlane kui kiirem uploadija, nii mõned megad sekundis. icon_lol.gif
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Elioni sigadus mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.