Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 203, 204, 205 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 23.04.2010 13:34:08 vasta tsitaadiga

See bakterite teema on paljulubav, aga eks näis kuidas reaalsuses teemaga lood on. Kogemata tehakse miski inimsööja bakter icon_razz.gif
Samas puht tehniliselt polnud seal nagu väga midagi kirjas... kui keegi leiaks mingi täpsema jutu loeks ka huviga thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2010 14:29:43 vasta tsitaadiga

Kreeka on ikka väga fucked up icon_neutral.gif thumbs_down.gif

Kreeka soovib EL-i ja IMF-i abipaketi käivitamist

tsitaat:
Kreeka peaminister Geórgios Papandréou esitas täna ametlikult Euroopa Liidu ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) poole palve käivitada abipakett.

"Mul ei olnud muud võimalust, kui paluda see abimehhanism käivitada," teatas Papandréou Reutersi vahendusel.

Eurotsooni ja IMF-i abipakett Kreekale võib kujuneda ligi 40 miljardi euro suuruseks ja seda ainuüksi sel aastal. Kreeka riigivõlg küündib üle 300 miljardi euro.

Kreeka on EL-ile lubanud, et vähendab oma riigieelarve puudujäägi aastaks 2011 5,6 protsendile SKT-st ning aastaks 2012 2,8 protsendile.

Eile selgus, et Eurostati täpsustatud andmeil oli Kreeka eelmise aasta riigieelarve puudujääk 13,6% sisemajanduse kogutoodangust, mitte 12,7%, nagu arvati esialgu.

Eurostat märkis, et kahtleb jätkuvalt Kreeka andmete õigsuses ning ka käesolev defitsiidinumber võib veel poole protsendi võrra suureneda.

Reitinguagentuur Moody's alandas uudise peale Kreeka riigivõla reitingut tasemelt A2 tasemele A3. Rahaturult laenamine muutus seega Ateena jaoks taas kallimaks. 10aastase võla intressimäär on Kreeka jaoks juba ligi 9%.

Kreeka börs langes samuti uudise peale ning majandusanalüütikud kardavad, et Kreeka pangad võivad peagi sattuda rahastamisraskustesse.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2010 14:51:18 vasta tsitaadiga

Kreeka peaminister: "Rahvas on valitsusega solidaarne!" Rahvas samal ajal streigib ning riik on halvatud, sest keegi pole nõus oma osast pirukas loobuma.

Nuff' said?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2010 15:07:34 vasta tsitaadiga

Kusjuures isegi maksuametnikud streigivad icon_lol.gif
Aga tegelt on asi suht nutune icon_neutral.gif

Ma loen igapäevaselt Kreekaga seotud välismaiste väljaannete uudiseid ja järjest hullemaks olukord tundub minevat.
Isegi, kui see aasta elatakse üle, siis järgmine aasta toob endaga kaasa uue laenude refinantseerimise laine

http://news.google.com/news/search?aq=f&pz=1&cf=all&ned=us&hl=en&q=greece

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 23.04.2010 15:15:45 vasta tsitaadiga

486 kirjutas:

elektriautod on tulevik thumbs_up.gif ma küll ei taha mingite mikroobidega oma lõunad jagada!


Vaevalt, et sa CO2'st ja mitte-mageveest toitud. Aga palun: Elektriauto Chevy Volt saabus mahtuniversaalina MPV5
Tallinnast Tartusse jõudmiseks peab vahepeal vähemalt 3 korda laadima thumbs_up.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2010 15:22:24 vasta tsitaadiga

Eepiliselt mõttetu masin icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 23.04.2010 15:25:54 vasta tsitaadiga

Niikaua kuni linna piirest välja ei liigu ei tohiks häda olla.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bright
analyzer
bright

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.04.2010 15:50:55 vasta tsitaadiga

Kui sõiduulatus 1 laadimisega on tõepoolest vaid 50km, siis suurema osa ajast tegeleb autoomanik ilmselt siiski laadimisega. Olukord veel seda hullem, kui need 50km tulevad kätte "laboritingimusted". Kes reaalselt sellist sõidukit ostaks? Kui juba aastakümneid on saadaval masinad, mis paagitäiega veerevad 1000+ kilomeetrit. 20x rohkem.
_________________
Doggett can tell
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.04.2010 23:37:20 vasta tsitaadiga

http://www.wired.com/autopia/2010/04/chevrolet-volt-mpv5-concept kirjutas:
A 1.4-liter engine runs the 53-kilowatt generator that keeps the juice flowing when the battery runs flat
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 24.04.2010 07:52:53 vasta tsitaadiga

4-cylinder gasoline internal combustion engine creates electricity on-board using a 53 kW (71 hp) generator to extend the Volt's range to more than 300 miles (483 km).
Sellel mudelil, siis kusagil 400km... kogu ulatus. USA's seega suurim lootus neid linnades näha, aga kui tööl laadida ei saa, siis asi ikka hapu.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MarekSäde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 24.04.2010 14:19:38 vasta tsitaadiga

Eestis see elektriautode värk suht pontless, suviti ehk 4-5 kuud saab sõita, talvel ei taha küll keegi lõdiseda autos, kui üldse käima saab sellise saani ja palju taga veel sõita saab - 20 C-ga?
Ideaalne oleks põhjamaal ikka sisepõlemismootor, mis annab hulka sooja salongi ja endale ka thumbs_up.gif , see bakteritega või vetikatega saadav kütus oleks küll pro variant meile.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.04.2010 20:47:53 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Goldman Sachs is going down. Yeehaw!

Goldman Sachs Emails: Firm Had 'The Big Short' As Economy Fell

Viimase nädalaga on ikka päris kõvasti juba fläkki läinud nende poole teele ja aina rohkem tuld antakse. Õige kah.
---

Vice President Joe Biden predicted on Friday the U.S. economy would create 100,000 to 200,000 jobs next month, with a rise to 250,000 to 500,000 jobs per month soon afterward, according to a press pool report.

Poiss pingutas vist kokaga üle icon_lol.gif

Censuse ajutised töökohad ei lähe ametlikku arvestusse. Pst, ärge Joele seda öelge.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KuriVaiM1
HV veteran
KuriVaiM1

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2010 14:15:28 vasta tsitaadiga

jess, "jobless recovery" toimib thumbs_up.gif
_________________
icon_arrow.gif "Mõtle kriitiliselt"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.04.2010 14:27:22 vasta tsitaadiga


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 27.04.2010 13:30:55 vasta tsitaadiga

2018 läheb ITER käima ja kogu eestikeelsele plämale ja USA kütusehindade+poliitika kommenteerimisele tuleb lõpp.
http://en.wikipedia.org/wiki/ITER

Kogu transport ja ühiskond läheb elektrivoolu + H2 vesiniku peale.
Igasugune õli+kivisöe+põllusaaduste jm. põletamine lõpeb ära ja maakera sittumisele tuleb lõpp

Kui inimene aru ei saa et päikesest eraldub iga sekund inimkonna 1 aasta jagu energiat .. tuleb päike maa peale tuua.

Scart kirjutas:
Goldman Sachs is going down. Yeehaw!
Goldman Sachs Emails: Firm Had 'The Big Short' As Economy Fell

see on see kuhu kõik teie eesti pankade ja fondide rahad on läinud - NASDAQ
... ühe hiireklõpsuga kõik eesti "investeeringud"


viimati muutis DeadZed 27.04.2010 13:44:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.04.2010 13:34:48 vasta tsitaadiga

ITER on esimene omataoliste seas ja prototüübi tasandil, hea kui järgmine kommerts-jaam 50a jooksul tööle hakkab. Nafta probleemid muutuvad kriitiliseks aga järgmise 10a jooksul.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2010 13:41:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Nafta probleemid muutuvad kriitiliseks aga järgmise 10a jooksul.

nafta hind on juba mitu aastat tagasi olnud probleemiks, nagu praegusel hetkelgi



Kui Hiina naftanõudlus jätkab kasvamist, siis näeme peagi üle 100 dollarilist barreli hinda ning tanklates varsti siis ka 20 kroonist kütet.
Ja kui euro probleemid (Vahemeremaad) veelgi süvenevad ja euro dollari suhtes nõrgeneb, siis muutub kütuse ostmine kas siis meile kallimaks, olenemata sellest, et dollaris püsib barreli hind sama.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 27.04.2010 13:58:53 vasta tsitaadiga

kellele seda mõttetut pläma vaja on .. aru ei saa.
Kõik ühes potis - nafta maardlad, nafta exportijad, Hiina nõudlus, USA pakkumine, USA finantsturud, poliitika, euro, dollar.

fossiilsed kütused saavad otsa nii või naa ...
ITER läheb käima 2018 või 2020 hiljemalt - http://en.wikipedia.org/wiki/ITER
Honda FCX on juba tootmises http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_FCX
EU ja USA vesinikutanklad http://www.h2stations.org/
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.04.2010 14:14:27 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
nafta hind on juba mitu aastat tagasi olnud probleemiks, nagu praegusel hetkelgi
Jah, hetkel on probleem olemas kuid pidasin silmas seda, et järgmise dekaadi jooksul läheb asi üsnagi palju hullemaks kui praegu.
DeadZed kirjutas:
ITER läheb käima 2018 või 2020 hiljemalt
Nagu öeldud on tegu eksperimendiga mis võibolla ei hakkagi omama positiivset energiatoodangut lähiajal. Sellest massitootmisesse minek vajab aastakümneid.
DeadZed kirjutas:
Honda FCX on juba tootmises
Kogu infrasüsteemi ümber tegemine oleks suurim globaalne ettevõtmine mida eales tehtud. Niisama lambist seda paarikümne aastaga ära teha ei ole võimalik.
DeadZed kirjutas:
EU ja USA vesinikutanklad
Vesinik on kõige viletsam kasutuses olev "aku" mis hetkel meenub. Vägagi suur energia kaotsi minek üsnagi väikse mahutavuse juures. Ei näe sel erilist tulevikku.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2010 14:18:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ITER läheb käima 2018 või 2020 hiljemalt - http://en.wikipedia.org/wiki/ITER

kas sa sellest saad aru, et see on uue tehnoloogia testprojekt, mitte tööstuslik energiatootmiskompleks icon_question.gif

tsitaat:
/..research/engineering project, /..the generated heat will not be used to generate any electricity./

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2010 14:19:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

pidasin silmas seda, et järgmise dekaadi jooksul läheb asi üsnagi palju hullemaks kui praegu.

minu väide ei olegi vastuolus sinu väitega icon_smile.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2010 14:23:09 vasta tsitaadiga

Üldiselt soovitan DeadZed-il tutvuda läbi lugeda http://www.lifeaftertheoilcrash.net/
Materjal on küll enamikus aastast 2005, kuid siiski aktuaalne ja vastused toodud enimlevinud müütidele ja küsimustele.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.04.2010 14:40:36 vasta tsitaadiga

DeadZed: Muide, samasuguseid katseid tegid venelased juba aastakümneid tagasi.
Asja nimeks Tokamak ning üritusest ei tulnud midagi välja.

Pikem lugemine, et mis ja miks midagi Tokamakiga välja ei tulnud, on kirjas raamatus nimega "Laseriraamat".

Lühidalt öeldes - polnud ühtki teadlast, kes kriitilise piiri peal oleks julgenud võimsust tõsta, kuna ei teatud, mis on selle võimsuse tõstmise tagajärg. Ja kõik teadlased mõtlesid hoopis sellele, kuidas, koos oma suguvõsaga, ellu jääda. icon_cool.gif thumbs_up.gif
Mitte sellele, et "nupukeeramise järgi või kõva pauk käia ning mille tagajärjel kõik õhku lendab".
--------------------------------------------
Mina ennustan, et selle, praeguse projektiga jõutakse samale tasemele, kus keegi enam rohkem võimsust suurendada ei julge, kuna keegi ei tea, mis juhtub pärast seda "nupulevajutamist". icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.04.2010 14:49:43 vasta tsitaadiga

Ei juhtu seal midagi erilist. Kasutatav kütusehulk on tühine, isegi kui see peaks lekkima või mahuti kesta puutuma siis ei juhtuks midagi erilist.

Mõnda aega tagasi lugesin raamatut, kus räägiti kuidas üritati leida vahendit, millega "süüdata" termotuuma reaktsoon. Eesmärgi saavutamiseks oli vaja tekitada mõnesaja miljoni kraadine temperatuur. Praktiliselt ainus efektiivne lahendus oli ioongaasi magnetväljaga ülikiirelt kokku surumine. Temperatuurid saavutati tõesti sadades miljonites kuid kui mingil põhjusel oli magnetväli ebaühtlane ja osa gaasist lekkis vastu anuma pinda siis too isegi ei läinud õieti soojaks kuna lihtsalt oli toda kuumutatavat materiali nii vähe ning tolle energiamahutavus oli pea olematu. Ei ole ITER mingist otsast erinev nondest aastakümnete tagustest katsetest.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2010 18:02:59 vasta tsitaadiga

"Lõbus" icon_neutral.gif


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.04.2010 19:09:57 vasta tsitaadiga

Nunnu... pakkusin isegi alla intressi...see, et portugal on järgmine on ka üsna selge - suured halduskulud ja mugav rahvas.
Itaalia osas väga pessimist pole - neil hea odav tööstus ja suht norm eelarve võrreldes teistega.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 27.04.2010 19:32:24 vasta tsitaadiga

Itaalia on jah Saksamaa kõrval üks neist riikidest, mis EU-s tegelikku käegakatsutavat ja reaalset hinnatavat lisaväärtust toodab. Ülejäänud tegelevad mingi tilulilutamisega, mida mina kutsun: "teenindusühiskonna massipsühhoos - blond tibi laua taga on sisemajanduse koguprodukt".
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.04.2010 19:40:16 vasta tsitaadiga

Oih!

S&P CUTS PORTUGAL RATINGS TO 'A-/A-2'; OUTLOOK NEGATIVE

Veel enne, kui Kreeka pennigi saab - tuleb pool EUd temaga koos järjekorda.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 27.04.2010 19:56:31 vasta tsitaadiga

Tanel, kas me kohaliku konnatiigi kohta ka neid ilusaid graafikuid vaadata on kusagilt?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 27.04.2010 20:19:07 vasta tsitaadiga

Jeevjeepeede graafikuid?

Eestil ei tohiks bonde enam olla.

Scart kirjutas:

S&P CUTS PORTUGAL RATINGS TO 'A-/A-2'; OUTLOOK NEGATIVE


tsitaat:

* A-1 : obligor's capacity to meet its financial commitment on the obligation is strong
* A-2 : is susceptible to adverse economic conditions however the obligor's capacity to meet its financial commitment on the obligation is satisfactory
* A-3 : adverse economic conditions are likely to weaken the obligor's capacity to meet its financial commitment on the obligation
* B : has significant speculative characteristics. The obligor currently has the capacity to meet its financial obligation but faces major ongoing uncertainties that could impact its financial commitment on the obligation
* C : currently vulnerable to nonpayment and is dependent upon favorable business, financial and economic conditions for the obligor to meet its financial commitment on the obligation
* D : is in payment default. Obligation not made on due date and grace period may not have expired. The rating is also used upon the filing of a bankruptcy petition.


Reiting ei olegi nii kole kui esmase kisaga tunduda võib.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.04.2010 20:45:22 vasta tsitaadiga

eesti s&p rating on a-; outlook stable.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2010 09:36:51 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Tanel, kas me kohaliku konnatiigi kohta ka neid ilusaid graafikuid vaadata on kusagilt?

Ei ole, sest ei saa olla. Eesti riigil puuduvad riiklikud võlakirjad (vahel on hää, kui seadus ikka ühtteist keelab). Kummalisel kombel on mõned alarmaatikud toonud seda ka näiteks, miks meile Euro ei pruugi tulla. Nimelt on üheks euro saamise eelduseks ka riiklike võlakirjade protsent (see siis ei tohi ületada teatud piiri). Vastuliigutusena on mõnedki lubanud vajadusel osta 100EEK 10-aastane võlakiri intressiga 0% icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2010 09:39:03 vasta tsitaadiga

Seda riskitaset näitavad ka intressid, mis on aastaga suure kolinaga alla tulnud.
+ reitinguagentuuride hiljutised reitingutõstmised.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2010 12:15:03 vasta tsitaadiga

Kreeka võlakirjaomanikud võivad kaotada 200 mld eurot

tsitaat:
Kreeka riigi võlakirjadesse investeerinud võivad kaotada kuni 200 miljardit eurot ehk 3,1 triljonit Eesti krooni, kui Kreeka riik oma võlgadega enam toime ei tule, näitab reitinguagentuuri S&P eilne hinnang.
S&P jättis Kreeka eile ilma investeerimisjärgu reitingust ning hindas, et makseraskustesse sattudes võib Kreeka oma kreeditoridele tagasi maksta vaid 30-50% võlast. Kreeka võla suurus on agentuuri Bloomberg hinnangul 296 miljardit eurot. Investorite pagemine Kreeka võlakirjadest on kaheaastate võlakirjade tootluse täna lennutanud juba 23%le (veel kuu aega tagasi oli see 4,3%). "Nüüd ei ole tegemist vaid üksi turu tunnetega, vaid juhtiv reitinguagentuur ütleb, et Kreeka paber on rämps," ütles ING Groep NV strateegiajuht Padhraic Garvey. S&P reiting paneb euroala riigi Kreeka ühte klassi Aserbaidžaani ja Egiptusega.


Nii tore, nii tore...

Meid endid puudutab see lisaks euro võimalikule kokkukukkumisele veel niipalju, et Eesti pensionifondid on neid Kreeka võlakirju täis...

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.04.2010 17:19:41 vasta tsitaadiga

Neid on täis paljud kohad... lisaks see 23% on ikka räige intress juba. Seega Kreeka tõmmatakse ikka kummuli ja edaspidi saame uue Egiptuse juurde(odava reisikoha).
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.04.2010 19:34:41 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

SPAIN LONG TERM RATING CUT BY S&P; OUTLOOK NEGATIVE

Woosh!
---

April 28 (Bloomberg) -- Holders of Greek bonds may lose as much as 200 billion euros ($265 billion) should the government default, according to Standard & Poor’s.

The ratings firm yesterday cut Greece three steps to BB+, or below investment grade, and said bondholders may recover only 30 percent to 50 percent of their investments if the nation fails to make debt payments. Europe’s most-indebted country relative to the size of its economy has about 296 billion euros of bonds outstanding, according to data compiled by Bloomberg.

The downgrade to junk status led investors to dump Greece’s bonds, driving yields on two-year notes above 25 percent today from 4.6 percent a month ago as concern deepened the nation will delay or reduce debt payments. Prime Minister George Papandreou is grappling with a budget deficit of almost 14 percent of gross domestic product.

“It’s now not just market sentiment, but a top rating agency sees Greek paper as junk,” said Padhraic Garvey, head of investment-grade strategy at ING Groep NV in Amsterdam.


Ma võbelen mõnust, teades et pool mu penssi on Kreekas ja teine pool on Arco Varas. Tulevik on helge, sõbrad! Homme siis downgrade Iirimaale, ülehomme tervele maailmale. Mis need mõnikümmend triljonit sõpside vahel ikka ära ei ole.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.04.2010 18:46:45 vasta tsitaadiga

vanavõitu aga päris tore blogi:
http://www.norcalblogs.com/watts/weather_stations/

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marti252
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2003




sõnum 30.04.2010 10:27:01 vasta tsitaadiga

link :: Bush Family Paraguay Hideaway

Tundub, et mingil põhjusel on Bush family ostnud Paraguais 42000 hektarit maad Chaco linna lähistel, mis juhtumisi asub suure maagaasi varu otsas ja mille lähistel on Ladina-Ameerika suurim vesikond Guarani vesikond. Ja millegi pärast ostis Bush oma maatüki, mida ta hakkab kindlasti kartuli kasvatamiseks kasutama, uue USA õhuväebaasi ( Mariscal Estigarribia Air Base) kõrvale. Ja millegi pärast hääletas Paraguai senat eelmisel suvel poolt otsusele, mis annab immuniteedi usa sõjaväelastele igasuguste süüdistuste vastu (immunity from national and International Criminal Court). Peale seda otsust lendas sinna kohale 500 hambuni relvastatud USA sõdurit, millele järgnes neid veelgi.

Siit ka küsimus, et "Miks peaks president ja ta perekond vajama 42000 hektarilist maatükki keset ei midagi, mis on kaitstud hambuni relvastatud poolmilitaarüksuste poolt, keda pole kunagi võimalik kohtus süüdi mõista kriminaalkuridegude vastu????"

Kas ehk selle pärast, et Bush ja Carlyle Group teavad meist natuke rohkem, mis meid ees ootab? Kuidas see ütelus oli, et vaata kuhu poole rotid jooksevad ja pane ka sinna poole plagama icon_lol.gif

Google earthis leiab kiiresti selle koha üles nime alt Mariscal Estigarribia, päris kenake kohake, kus elada, kui ümberringi tapatalgud on ja kujutage ette, et neil on oma privaatne lennuväli ka veel with a state of the art equipment and armament icon_smile.gif. Kurat, ise poleks paremat kohta suutnud välja valida icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2010 11:25:07 vasta tsitaadiga

See on suurte poiste pensionisammas.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2010 12:01:41 vasta tsitaadiga

mehhiko laht solgiti mõnusalt ära.. kolme kuu pärast vist ei ela selles supis enam midagi peale bakterite..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2010 12:33:39 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
mehhiko laht solgiti mõnusalt ära.. kolme kuu pärast vist ei ela selles supis enam midagi peale bakterite..


Kui nad tõesti nüüd kolme kuuga seda kinni ei saa, siis jah. Mehhiko laht sellisel kujul enam sügiseks ei eksisteeri. Exxon Valdeze mahud ületatakse juba nädala-2ga.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 30.04.2010 16:52:21 vasta tsitaadiga

seda poolikut toruotsa kinni toppida ei anna? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 30.04.2010 17:02:17 vasta tsitaadiga

Kui õigesti aru saanud olen siis too toru asub paari kilomeetri sügavuses. Nii sügaval tegutsemiseks puudub praktiliselt igasugune tehnika.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2010 18:28:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Pärast plahvatust naftaplatvormil eelmisel nädalal on naftat merre voolanud umbes 5000 barrelit päevas.
Kuna veealuste robotitega ei saanud toru sulgeda, siis kavatsetakse leke sulgeda raudkattega. See võtab aga aega umbes neli nädalat.


http://uudised.err.ee/index.php?06202345

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 01.05.2010 01:01:06 vasta tsitaadiga

Reuters is reporting that another offshore drilling rig has overturned in the gulf coast, this time in inland waters close to Morgan City, LA. Reuters writes that the Coast Guard has responded to an "accident" at a "mobile inland drilling unit."

http://www.huffingtonpost.com/2010/04/30/louisiana-drilling-rig-ov_n_559221.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2010 01:02:26 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

A confidential government report on the unfolding spill disaster in the Gulf makes clear the Coast Guard now fears the well could become an unchecked gusher shooting millions of gallons of oil per day into the Gulf.

"The following is not public," reads the National Oceanic and Atmospheric Administration's Emergency Ops document dated April 28. "Two additional release points were found today. If the riser pipe deteriorates further, the flow could become unchecked resulting in a release volume an order of magnitude higher than previously thought."

In scientific circles, an order of magnitude means something is 10 times larger. In this case, an order of magnitude higher would mean the volume of oil coming from the well could be 10 times higher than the 5,000 barrels a day coming out now. That would mean 50,000 barrels a day, or 2.1 million gallons a day. It appears the new leaks mentioned in the Wednesday release are the leaks reported to the public late Wednesday night.


Game over.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2010 01:15:44 vasta tsitaadiga

Kahju loodusest ja süütutest inimestest icon_sad.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 01.05.2010 06:13:54 vasta tsitaadiga

Tagantjärgi muidugi huvitav - kas nafta ammutamine kuskilt eriti sügavalt mere põhjast pole mitte eriti riskantne ettevõtmine? Tõenäoliselt on seal sellisteks puhkudeks ju mitte plaan B vaid plaan C ja D jne.? See, et platform läheb põlema või mingi toru läheb katki - selles pole ka midagi uut... teab keegi ehk detaile ses osas?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 01.05.2010 09:03:46 vasta tsitaadiga

Süüdlane siin kasumiahnus. Plaanid on vaid paberil, mitte katsetatud või laos olemas. Reeglina ei juhtu ju midagi.
Eestis ju nende uputustega sama teema - meilt tellis üks suur kaevandus alles siis pumba, kui oli selge, et nad ei saa oma materjali kätte. Samas respekt neile, sest ostsid varuga.
Ostu tegemiseks, aga pidi kohalik objektijuht vastutuse võtma ja seda kiivalt firma juhtkonna ees kaitsma - suurel äriühingul on ju seal tihti sellised lambad, et raske midagi osta isegi siis kui vana tehnika suitsu välja ajab icon_smile.gif Seega kujutan ette, kui masendav on mõne suure naftafirma struktuur icon_confused.gif
Teine debiilsus on see odavhanke süsteem - kui tahetakse kestvat tehnikat ostetakse alla riigihanke piirmäära, aga kujutage ette milline tilgutamine see suurte summadega on. Lisaks võib keegi kinga saada, kui mõni pettunud konkurent virisema hakkab kuna mitmed firmad teenivad hoopis hoolduselt, sest tema lahendus osutub vaid alguses odavamaks, aga hiljem kordades kallimaks.
-------------------------------------
Bushi pelgupaik on muidugi huvitav, samas eks ta ole ka keskmisest sõjakam isik ja maj. mõtlemiselt mitte loll.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2010 09:42:19 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

WASHINGTON—The Gulf of Mexico oil spill could be leaking at a rate of 25,000 barrels a day, five times the government's current estimate, industry experts say.

Basing their calculations on government data and standard industry measurement tools, the experts said the Gulf spill may already rival the historic 1969 Santa Barbara, Calif., and 1989 Exxon Valdez disasters.

Ian MacDonald, professor of oceanography at Florida State University who specializes in tracking ocean oil seeps from satellite imagery, said there may already be more than 9 million gallons of oil floating in the Gulf now, based on his estimate of a 25,000 barrel-a-day leak rate. That's compared to 12 million gallons spilled in the Valdez accident.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 203, 204, 205 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.