Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 201, 202, 203 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2010 00:18:39 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Siin sai 2008/2009 räägitud sellisest asjast nagu Plunge Protection Team(mille peale mind taaskord sõimati, aga see on tüüpiline). Nüüd siis mustal ja valgel faktid.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 20.03.2010 00:23:16 vasta tsitaadiga

Zanzhu kirjutas:
kellu, usu mind, ma olen suur Eesti patrioot. Aga rahvas saab seda mida väärib.


viimati muutis DeadZed 06.04.2010 15:42:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 20.03.2010 00:33:03 vasta tsitaadiga

DeadZed kirjutas:

Kas sinust saab meie suur juht ja meie Che Guevara kes võtab korrumpeerunud ladviku maha ja viib meid tagasi õndsasse kommunismiaega?


Rahvas saab seda mida ta väärib. Ja praegu väärib ta seda ladvikut, olgu see korrumpeerunud ja mäda või mitte.

DeadZed kirjutas:

Rootsi Volvo tehasesse inseneriks ei saa te kunagi. Tuumajaama eestisse te ka ei ehita jne.


Irw, Eestisse ei saa ju graniidikaevandust/taastuvenergia säilitusmahutitki teha ilma et mingid kuradi 50 häälega vallavalitsusse pääsenud kalamehed ja muidusöödikud põrkama ei hakkaks, endal kaval tuluke silmas, et "anna anna sulli anna anna". Päris mitu suurprojekti on ära jäänud valisfirmade poolt mis oleks loonud teile töökohti ja kapitalivoolavust seetõttu, et kui asi isegi kvalifitseeritakse riikliku tähtsusega projektiks siis samasugune käsi pikalt ees suhtumine keerab ka riigi tasemel asja pekki.

Rahvas saab seda mida rahvas väärib.

DeadZed kirjutas:

Minu vanaisa õppis Eesti Vabariigi ajal Olustveres põllumajandust ja tegeles terve elu sellega et teie issisid ja emmesid toita et nenede pedepojad saaks USA american dreami taga ajada.


Minu vanavanemad ei sonkinud näpuga sõnnikus vaid peksid punakatku Riia ja Peterburi alla. Selleks et sinusugune kehkenpüks saaks elada üldse EV-s.

Scart kirjutas:
Siin sai 2008/2009 räägitud sellisest asjast nagu Plunge Protection Team(mille peale mind taaskord sõimati, aga see on tüüpiline). Nüüd siis mustal ja valgel faktid.


Hirmutab inimesi, kes alles poole ralli pealt vagunisse hüppasid. icon_smile.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2010 00:48:20 vasta tsitaadiga

Zanzhu, meie vs teie?

ma ei tea kuidas sul selle mentaliteedi vahe märkamisega lood on, aga muu euroopa eluviis ja ellusuhtumine on midagi muud kui ida-euroopa riikidel. ütleme siis nii, et tänu omapärastele aegadele on vanavanemate maailmapilt väärastunud, vanemad ja osalt praegused noored on iseseisvumise kullapalaviku ohvrid ja praegu ennast sisse seadvat euroopalikku kultuuri saavad kanda heal juhul praegused noored aga suure tõenäosusega järgmine põlvkond. võib ju nii võtta, et see pole see eesti, mida tahtsime aga paremat pole ka kuskilt võtta.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 20.03.2010 01:19:07 vasta tsitaadiga

londiste, Jah, vahet on kõvasti näha juba vanavanemate generatsiooni ja vanemate vahel.

Ühed hirmutati ära sellega, et meesoost sugulastel sõideti elusast peast vankriga üle pea kui käis rahvast küüditamiste eest hoiatamas ja teiste mehed lasti maha nõuka töölagrites kas väikese viljapuuaia/veinipruulikoja omamise või millegi muu taolise pärast.

Vanemate generatsioon jutustab pigem sellest, et kui tore nõuka aeg oli. Kõigil oli tööd arstiabi ja kvassitünnid tee ääres.

Praegune 20+ on kindlasti kantud 90 algusest (kes ei mäletaks neid mahviasõdu icon_smile.gif ) alanud kullapalavikust :9 Nõus.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahvilõust
Kreisi kasutaja
ahvilõust

liitunud: 08.06.2005




sõnum 20.03.2010 11:31:12 vasta tsitaadiga

Looduskaitsjad nurjavad tuumajaama ehituse?

onfire.gif Saite nüüd, minge põrgu oma aatomjaamaga icon_lol.gif

_________________
Gdesainer
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.03.2010 12:49:33 vasta tsitaadiga

ahvilõust: Ja kui ei tule tuumaelektrijaama, siis kaevandatakse pool Eestimaast üles, et põlevkivi kätte saada. icon_wink.gif

Nii, et kas Sul on kohvrid pakitud, teades, et Sinu maja alt hakatakse põlevkivi välja tirima. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2010 12:55:15 vasta tsitaadiga

Rohelised on ammu jaganud staatust ühe teise rohelise asjaga Eestimaa pinnal.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 20.03.2010 13:42:03 vasta tsitaadiga

Eestis ei saa emmigi teha.

Vaikse valla rahvas protesteerib ägedalt uue kaevanduse vastu

Mingisugune valla raha najal ennast 20 aastat nuumanud vallavanem ja inimesed, kes ei viitsinud välja uurida, et tegu on kaevandusalaga enne kui antud kohta kolisid, löövad lokku ja väristavad mokka.

55 milli valla eelarvesse juurde (mille eest kasvõi Eviani Prantsusmaalt sisse osta lürpimiseks) vs 12 milline praegune valla eelarve.

tsitaat:
Keskkonnaekspert Urmas Uri oli koosolekul üsna löödud, sest roheliste riigikogu liige Valdur Lahtvee nimetas ta tööd haltuuraks ja rämpsuks. Lahtvee ise tegi koosolekul oma erakonnale valimispropagandat. Tema sõnavõttude sõnum oli: valige mind, siis te ei pea kaevanduse pärast muretsema!


tra, kus mu validool on.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.03.2010 13:53:33 vasta tsitaadiga

Zanzhu: See kaevandus - tuleb sinna nagunii, kuna see on n-ö reservkaevandus. Ning reservkaevandus tähendab seda, et millalgi lüüakse see "kaevanduslabidas" nii ehk teisiti maasse.

Kui muidu ei saa, siis tõmmatakse jõuga "punane nöör" ümber ja siis läheb lahti.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 20.03.2010 13:58:45 vasta tsitaadiga

tahanteada,

Zanzhu kirjutas:
kes ei viitsinud välja uurida, et tegu on kaevandusalaga enne kui antud kohta kolisid, löövad lokku ja väristavad mokka.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 20.03.2010 18:00:28 vasta tsitaadiga

http://www.epl.ee/artikkel/450069
"Energia: tuulikute- või tuuma-Eesti?
PÕLEVKIVIST ELEKTRI tootmine läheb üha kallimaks. Mis võiks tulla selle asemele? Tuuleenergia? Tuumajaam? Või midagi kolmandat?"

Juba esimese Eesti Vabariigi ajal sõitsid bussid puupiiritusega (mingi metanooli segu)

Tulevikus ehk ...
kütuste tarbimise lõpetab päikeseenergia orbitaaljaam või Veenuse või Merkuuri orbiidile ehitatud päikeseenergija jaam ... robotitega vms.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.03.2010 18:32:17 vasta tsitaadiga

ahvilõust kirjutas:
Looduskaitsjad nurjavad tuumajaama ehituse?

onfire.gif Saite nüüd, minge põrgu oma aatomjaamaga icon_lol.gif
Meil koolis räägiti ka mõnusaid lugusid nende hindajate, ekspertide ja proovivõtjate kohta.
Kasvõi see hetke aktuaalne ülemiste - soovi korral võib väita, et vesi on järves surmav icon_biggrin.gif Korralik pealkiri ka juurde ja lollid usuvad...
Igasugu rohelisus on ka hetkel räige äri ja poliitika. Ja rohelised erakonnana on määratud ilmselt hukule - põhifiguurid on sisevastuolude tõttu kergelt tüdinenud, samas siseoptsioon on loll. See ka muidugi lollus, et ei ole osatud töövõiduna promoda 800 miljoni eraldamist renoveerimisele - selle kirjutas Tallinnas suuresti enda arvele Savisaar, mis sest et tal halligi pistmist rahajagamisega pole. Asi käib ju läbi Kredexi...
Mina olen arvamusel, et tuumajaam tuleb teha, et hoida konkurentsis seda vähest tööstust, mis meil siin on. Seda enam, et just vaesem osa Eestist kaotaks, kui jaama ei tule.

tsitaat:
Keskkonnaekspert Urmas Uri oli koosolekul üsna löödud, sest roheliste riigikogu liige Valdur Lahtvee nimetas ta tööd haltuuraks ja rämpsuks. Lahtvee ise tegi koosolekul oma erakonnale valimispropagandat. Tema sõnavõttude sõnum oli: valige mind, siis te ei pea kaevanduse pärast muretsema!

Metsamajandaja hakkab solvama oma alal respekteeritud geoloogia inseneri...
Järjekorde roheliste kiun.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2010 01:13:00 vasta tsitaadiga

USA rahva jaoks siis käes tõehetke moment. Kas demmid raiuvad oma Deathcare'i Billi elik järjekordse triljoni dollari bailouti ja uute maksude kava läbi või mitte. Kui raiuvad, siis jääb Obama ainsaks demmiks USA riigiaparaadis come November. Kui ei raiu, ei suuda nad mitte mingil kombel finantseerida oma ümber läinud riigipaati. Valik on nende icon_lol.gif
---

The latest U.S. Treasury Z1 Flow of Funds report was released on March 11, 2010, bringing the data current through the end of 2009. What follows is the most important chart of your lifetime. It relegates almost all modern economists and economic theory to the dustbin of history. Any economic theory, formula, or relationship that does not consider this non-linear relationship of DEBT and phase transition is destined to fail.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marti252
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2003




sõnum 22.03.2010 16:48:16 vasta tsitaadiga

link :: Energy minister will hold summit to calm rising fears over peak oil

tsitaat:
Peak oil used to be the preoccupation of a small minority, but a parliamentary group has been set up to follow the issue and an increasing number of industrialists have begun to worry about it.


Eks asi muutub aina reaalsemaks ja inimesed hakkavad küsimusi viimaks esitama. Ja kui on moodustatud juba riigi tasandil komisjonid Peak Oili-ga kaasnevate probleemide uurimiseks, siis on see märk, et see teema paneb ka riigijuhid muretsema.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bas
HV vaatleja

liitunud: 13.05.2008




sõnum 23.03.2010 13:00:04 vasta tsitaadiga


Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeadZed
HV vaatleja

liitunud: 23.10.2004




sõnum 24.03.2010 01:01:06 vasta tsitaadiga

paneme siia veel USA linke
http://www.businessgreen.com/business-green/news/2201761/report-proposes-orbital-solar
"The move follows the publication this month of its report into the viability of such a project by the National Security Space Office, which showed that a station could generate in one year the same amount of energy as that provided by the world's total oil reserves"
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poiss4
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2009




sõnum 26.03.2010 18:14:08 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

.. euroopalikku kultuuri saavad kanda heal juhul praegused noored aga suure tõenäosusega järgmine põlvkond. võib ju nii võtta, et see pole see eesti, mida tahtsime aga paremat pole ka kuskilt võtta.

Õpib see, kes tahab. Küll siis juba läheb.

_________________
[img:aa79927c97]http://www.demoz.net/images/myspace-signatures/6/167.jpg[/img:aa79927c97]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2010 18:16:17 vasta tsitaadiga

poiss4, õpib see kes tahab, on väga kahtlane ütlus.
niimoodi tekivadki huvitavad sertifirseeritud teadused nagu biogeoloogia ja sõbrad icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
poiss4
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2009




sõnum 26.03.2010 22:59:09 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
poiss4, õpib see kes tahab, on väga kahtlane ütlus.
niimoodi tekivadki huvitavad sertifirseeritud teadused nagu biogeoloogia ja sõbrad icon_smile.gif

Hull.

_________________
[img:aa79927c97]http://www.demoz.net/images/myspace-signatures/6/167.jpg[/img:aa79927c97]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 30.03.2010 09:15:24 vasta tsitaadiga

Bas kirjutas:
http://www.youtube.com/watch?v=JaF-fq2Zn7I

Tundub, et Bill on kah Al Gore-i kambas.
- CO2 tuleb viia nulli. (WTF?)
- Vaktsineerimine on väga hea!

Planeedi peamine probleem on liiga palju inimesi, ülejäänu tuleneb sellest.
Tark mees räägib tarka juttu elust, evolutsioonist ja probleemidest: Evolution

Väga väärt lugemine!
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2010 23:15:00 vasta tsitaadiga

Solar flare activity doesn't account for recent warming
kirjutas:
There is a phrase that I hate: "Lies, damn lies, and statistics," which is generally used to disparage anyone presenting any data that they find not to their taste. Classic examples of this turn up in response to epidemiological studies that show that vaccines and autism are not linked, and, of course, that the anthropogenic global warming is, indeed, anthropogenic.

That said, it doesn't stop people from misusing statistics, but—and this is an important point—this misuse can be most effectively countered with the correct use of statistics. A classic example of this has just turned up in Physical Review Letters, where a seeming link between short-term solar activity and longer-term temperature trends was shown to be the result of poor analysis.

Õppetund statistikast.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 01.04.2010 13:29:26 vasta tsitaadiga

Barrel $84.50 juures. Suvi ka tulemas, paistab, et suve jooksul hüppab üle $100 ära jälle. Aga seekord keset masu..
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.04.2010 14:09:49 vasta tsitaadiga

noh, meil reaalselt siis miski 20eek/l.. iseenesest ainult kaks krooni veel minna.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 01.04.2010 15:20:42 vasta tsitaadiga

Greenpeace siunab pilvearvutust, tüübid võiks ikka vaalade kaitsele edasi jääda, ning asjad, millest nad midagi ei jaga, rahule jätta.
http://www.theinquirer.net/inquirer/news/1598983/greenpeace-warns-cloud

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2010 11:31:25 vasta tsitaadiga

Mehhiko allakäik jätkub- see nädalavahetus tõotab tulla verine juba ka USA poolel piiri.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2010 11:49:13 vasta tsitaadiga

21.august.2008 22:34 Scart kirjutas:
Mehhiko tootis 12% vähem naftat eelmisel kuul võrreldes möödunud aasta juuliga. 18 kuu pärast on Mehhiko naftaimporter ja sealt veel nii kolm päeva, kui võite maakaardilt selle riigi kustutada.

Ariva!
Aeg sai täis nii et pole mõtet enam Mehhikost rääkida.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2010 12:04:55 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

MEXICO CITY, March 25 (Reuters) - Mexican oil production fell in February but at a far slower rate than in early 2009, suggesting state oil monopoly Pemex is successfully controlling the decline.

Crude output was 5,000 barrels per day lower than in January at 2.61 million bpd and 2 percent below the year-ago level in February, Pemex reported on Thursday.

Production slumped 9 percent in February 2009.

Sliding oil production has put pressure on Mexico's public finances, which depend heavily on export revenues to fund its federal budget. Pemex has struggled since 2004 to contain the rate of decline at its giant Cantarell field, which once pumped nearly two-thirds of Mexican oil output.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.04.2010 12:14:34 vasta tsitaadiga

Midagi kohutavat selles uudises pole...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2010 12:20:49 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Midagi kohutavat selles uudises pole...


Ei olegi, sest Cantarell ei kuku enam põhjatult. Küll aga on nende uus väli Chicontepec täiesti eepiliselt läbi kukkunud projekt. Miljon-barrelit-päevas väli toodab mingi 40k barrelit päevas, sest Pemexil ei ole oskust asja tööle panna.

Mehhiko ja vägivald on aga endiselt äge teema. Texases anti soe soovitus inimestel relvad käeulatuses hoida, sest tõenäoliselt jõuab see nädalalõpp ka action üle piiri nende õuele.


viimati muutis Scart 03.04.2010 12:22:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.04.2010 12:21:41 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Magic kirjutas:
Midagi kohutavat selles uudises pole...


Ei olegi, sest Cantarell ei kuku enam põhjatult. Küll aga on nende uus väli Chicontepec täiesti eepiliselt läbi kukkunud projekt. Miljon-barrelit-päevas väli toodab mingi 40k barrelit päevas, sest Pemexil ei ole oskust asja tööle panna.

Jah... seda küll. Viska mõned lingid, kui viitsid.
Samas loeb igalpoolt välja, et räigelt varastatakse torudest...riik lüpsab raha välja. Proovi sa siis investeerida.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2010 12:23:23 vasta tsitaadiga

Linki saab ikka. Uuemat sellest ei ole mina leidnud.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2010 14:31:24 vasta tsitaadiga

Scart, kartmine, et action õuele jõuab ja tõenäoliselt actioni õuele jõudmine on kaks eri asja.
relvade ja neisse suhtumise osas võiks sa ju teada, et meie vaatepunkt ei päde texaslase oma hindama icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 03.04.2010 19:20:33 vasta tsitaadiga

http://notmytribe.com/2007/berlin-wall-of-the-americas-81523.html Nunnu...tegelikult ma ei mõista miks nad seda 20a varem ehitama ei hakanud.
Lõunanaaber ei tohiks ka pahane olla, sest betoon ostetakse päris heas osas neilt.
Kõrbes kasutatav lahendus: Laseb vajadusel tõsta sein uuesti kõrgemale, kui 5-10 aastaga on teinud kõrb oma töö valli kõrgusega...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2010 22:50:36 vasta tsitaadiga

Magic, see müüride ehitamine on tegelikult kohutavalt keeruline temaatika.
too lingitud blogipost mõjub mulle ärritavana. berliini müür ehitati elanikkonna põgenemise takistamiseks, usa müür on vanal heal väljast sissetulemise takistamise põhimõttel. elu ei ole nii must-valge nagu millegipärast kiputakse seda joonistama.
lisaks, kui natukene rohkem seda usa müüri juttu lugeda, siis selle ehitamine ja olemus on väga erinev olenevalt asukohast, kohati ei anna õige müüri mõõtu väljagi.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.04.2010 00:07:20 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et siin teemas saavad temaatikast ja sealsetest probleemidest enamik aru. Lihtsalt huvitav on näha, kui raskelt liigutatav on suur riik ja pildid on lihtsalt tehnilise/kolosaalse lahenduse pärast.
Tegelikult palju riike seisavad sama probleemi ees nagu USA... ei suudeta kontrollida piiriliikumist ja sellest tulenevad probleemid on väga erinevad. USA lihtsalt on vaikselt hakanud mõtlema tuleviku peale, et mis siis kui Scarti ennustus natukegi täide läheb.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 04.04.2010 02:42:13 vasta tsitaadiga

Andres Arrak: Euroliit variseb kokku
Veskimägi: tarbija maksab rohelise energia kinni niikuinii

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 06.04.2010 00:40:40 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


http://www.businessinsider.com/chart-of-the-day-oil-imports-to-china-vs-oil-price-2010-4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 07.04.2010 19:34:16 vasta tsitaadiga

globaalne soojenemine kogub hoogu jälle :d
http://www.tartupostimees.ee/?id=246775

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2010 15:42:44 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Mis pläma see selline küll on? Hiinas on 8% majanduskasv ja jutul lõpp!

April 8 (Bloomberg) -- China’s property market is a bubble that may burst by as early as this year, according to hedge fund manager James Chanos.

The world’s third-biggest economy may need to keep up the pace of property investment because up to 60 percent of its gross domestic product relies on construction, said Chanos. The bubble may begin to “run its course” in late-2010 or 2011, he said in an interview on “The Charlie Rose Show” that will air on PBS and Bloomberg TV.

China is “on a treadmill to hell,” said Chanos, who said in January the nation is Dubai times a thousand. “They can’t afford to get off this heroin of property development. It is the only thing keeping the economic growth numbers growing.”

Property prices in China rose at the fastest pace in almost two years in February even after officials this year re-imposed a tax on homes sold within five years of their purchase to curb speculation and ordered banks to set aside more funds as reserves to cool lending. The boom in China’s real estate has fueled concern that China may face a collapse seen in Dubai that has hurt the ability of some of its companies to repay debt.

Since his January prediction, Chanos, the founder of Kynikos Associates Ltd, has been joined by Gloom, Doom & Boom publisher Marc Faber and Harvard University professor Kenneth Rogoff in warning of a potential crash in China’s property market.

Chinese state and local governments are among the most leveraged to property-related borrowings and the nation will “ultimately” have to nationalize a lot of the bad loans that will arise from the end of the bubble, Chanos said.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2010 14:49:57 vasta tsitaadiga

Ignalinas läheb ilmselt tuumajaama ehitus varsti lahti, ehitusprojektid ja hinnapäringud liiguvad juba ka eesti ehitusfirmades icon_wink.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2010 20:38:03 vasta tsitaadiga

Kreeka sai bailouti, Merkel nõustus Saksamaa osalusega diilis. Next up, Hispaania ja Iirimaa?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2010 20:48:44 vasta tsitaadiga

Nüüd sai siis otsustatud, et EL-riigid laenavad Kreekale 30 BEUR intressiga 3kuu euribor +300 bp +veel 100bp kui üle kolme aasta +50 bp "service fee".
Samas on ika veel vaja üksmeelne otsus Eurogruppis selleks et raha tegelkult välja makstakse, järelikult püsib teatud ebakindlus, ent arvata võib et intressid kukuvad homme.

http://www.lhv.ee/forums/index.cfm?id=220495&start=451

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 11.04.2010 22:04:08 vasta tsitaadiga

Soodne laen nii pekkis riigile icon_eek.gif
Kui reiting kukub, siis ei oleks võimalik alla 6-8% kuidagi laenu saada, käivad ka kõlakad, et intress oleks siis 10+%
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2010 22:07:01 vasta tsitaadiga

Ja kui nüüd Kreeka jätkab raha laristamist, on veel rohkem pekkis icon_biggrin.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2010 15:38:05 vasta tsitaadiga

Pekkis lugu nii või teisiti.
Kui poleks raha andnud, oleks tulemuseks kiire default.
Kui oleks andnud "turukursiga" oleks tulemuseks default (natuke kaugemal aga ikka).
Nüüd anti odavamalt lootuses, et kreeklased ikka rihma pingutavad. Ikkagi ei välista defaulti aga vähemalt on lootus.
Samas liiguvad jutud, et summast ei piisa. Paistab vägisi, et püütakse kreeklastele ikka survet avaldada - kui koomale ei tõmmata, siis lisaraha ei näe. Ilmselt on lootus, et niikaua suudavad teised oma tagalat kindlustada ja hilisema Kreeka langemise korral jäävad teised pinnale.
Scart,
see artikkel ei välista ju 8% majanduskasvu? Samamoodi oli meilgi siin kole kiire kasv ja samamoodi (küll mastaap väiksem) buumis ehitussektor. Egas see majanduskasvu olematuks teinud. Lihtsalt jätkusuutlik selline areng ei ole. Paneme siia kõrvale veel uudise: Hiina väliskaubandusbilans oli üle pika aja negatiivne. Midagi seal ilmselt käriseb (loogiline oleks) aga minul puudub küll alus väita, et senised kasvunumbrid oleksid "keedetud".
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2010 15:40:33 vasta tsitaadiga

Tegelikult raha ju veel ei antud, vaid anti lubadus raha laenata, kui Kreeka ei suuda turgudelt enam raha laenata.
Kogu selle rahalaeva lubaduse eesmärgiks on alandada turult laenatava raha intressi. Eks näis, mida homne päev toob.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marti252
HV kasutaja

liitunud: 10.05.2003




sõnum 12.04.2010 16:46:07 vasta tsitaadiga

link :: US military warns oil output may dip causing massive shortages by 2015

No hallelluuja poisid

"By 2012, surplus oil production capacity could entirely disappear, and as early as 2015, the shortfall in output could reach nearly 10 million barrels per day," says the report, which has a foreword by a senior commander, General James N Mattis.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2010 16:53:48 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Tanel kirjutas:
Tegelikult raha ju veel ei antud, vaid anti lubadus raha laenata, kui Kreeka ei suuda turgudelt enam raha laenata.
Kogu selle rahalaeva lubaduse eesmärgiks on alandada turult laenatava raha intressi. Eks näis, mida homne päev toob.


Nõnda need lood on.

"This decision today was no decision on aid for Greece," Finance Minstry spokesman Michael Offer told Dow Jones Newswires. "But it was only about technical preconditions for aid by further specifying the decision of the heads of state and governments. We expect, we hope that Greece is now in a situation where it can continue to refinance itself on the capital markets, as previously."
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 12.04.2010 18:29:05 vasta tsitaadiga

Korraks kohalikku.
Varsti peaks selguma meie I kvartali nummer. Seniks aga pakub "silmarõõmu" Kaubamaja kontsern.

kaubamaja.ee aasta tagasi:

13.04.2009: Kaubamaja kontsern kasvab olude kiuste
Tallinna Kaubamaja kontserni esimese kvartali käive oli 1,52 miljardit krooni, mis on 3,7% enam kui aasta varem. Kõige kiiremini kasvas käive Selveri ketis, mille 1,1 miljardi kroonine kvartalikäive on 16% enam kui mullu samal ajal.

...„Esimese kvartali müügitulemused on arvestades Eesti taasiseseisvumisaja tõsiseimat majanduskriisi head,“ ütles Tallinna Kaubamaja ASi juhatuse esimees Raul Puusepp...

Ja tänavu
uudised.err:
12.04.2010 Kaubamaja kontserni käive vähenes I kvartalis 7%
Tallinna Kaubamaja kontserni I kvartali müügitulu ulatus 1,4 miljardi kroonini, mis on seitse protsenti vähem kui mullu samal ajal.

Ettevõtte juhatuse esimees Raul Puusepp jäi enda kinnitusel tulemusega rahule, languse pidurdumist kinnitavat kaupluste müüginäitajate stabiliseerumine viimastel kuudel

...Kontserni kuuluvate Selveri super- ja hüpermarketite käive oli tänavu esimeses kvartalis 1,1 miljardit krooni, kahanedes aastaga 4% võrra...
------

Kuigi siin on mõne numbri osas kahtlusi, on sõnum siiski selge: langus pidurdub! Hurraa! Ja ehk on pilt sama ka meie I kvartali osas tervikuna! Hurraa!

$#"%! Kus tõus ja taastumine on???? Aga eks ootame, mis numbri stat.ee meile valmis küpsetab.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 201, 202, 203 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.