Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 136, 137, 138 ... 244, 245, 246  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 171 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 445

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 15:53:47 vasta tsitaadiga

Ma sain teravmoona hülsiga vastu silma, nii et sihtiv silm pea pimedaks läks. icon_lol.gif
Ja siis rühmaülem imestas, miks ca. 5% täpsusega lasin.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 16:00:09 vasta tsitaadiga

Kompekata vibuga tehti meil kell 5 metsalaagris äratust. Algul ma ei saanud ka aru, et mis krdi asi see nii valjult paugutab. Kuna relva pidi ärataja iga kord laadima ka peale lasku, meenus esimese asjana mingi poltlukuga vintpüss icon_biggrin.gif . Põmm tsk põmm tsk
Hülss jah ka lahe asi, vastu pead olen ise küllaga saanud, samuti vibu puhul see kestasuunaja vahepeal ise blokkis kestaava kuidagi ära ja oligi relv jammed.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 01.03.2010 16:08:12 vasta tsitaadiga

Selgitage palun, mis riist see "vibu" on?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hardi
HV veteran
Hardi

liitunud: 25.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.03.2010 16:09:36 vasta tsitaadiga

AK-4
_________________
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 16:40:21 vasta tsitaadiga

Lauri0112 kirjutas:
Ma sain teravmoona hülsiga vastu silma, nii et sihtiv silm pea pimedaks läks. icon_lol.gif

Ajateenistuses kaitseprillid pole laskmisel kohustuslikud? Või ei pöörata sellele eriti tähelepanu?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 17:06:30 vasta tsitaadiga

webromps kirjutas:
Lauri0112 kirjutas:
Ma sain teravmoona hülsiga vastu silma, nii et sihtiv silm pea pimedaks läks. icon_lol.gif

Ajateenistuses kaitseprillid pole laskmisel kohustuslikud? Või ei pöörata sellele eriti tähelepanu?
Selliseid asju ei ole olemas.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 17:08:44 vasta tsitaadiga

Kaitseprillid jagati välja, kuid esimene kord, kui neid vaja läks oli kevadtormil, kui oli vaja katuseluugist pooleldi väljas sõita. Lasketiirus ei kasutanud kaitseprille keegi kordagi.

Asja sest kestasuunajast. Meile ei suudetud isegi kompekaid sebida. Igavene tüütu oli mingit lahingtegevust imiteerida, kui iga kord laadima pidi. Täitsa rõõm oli vaadata, kui vastutegevust aretav noaga üle tee jooksja saab kaitsest ilma kompekata AK4-st paukmoonaga meetrilt laksu näkku thumbs_up.gif Pimedaks ei jäänud ja kuuga kadusid armid ära, aga ise ei prooviks. Esimest korda nägin kompekat kevadtormil.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 17:12:57 vasta tsitaadiga

Meil pidi küll kaitseprille kasutama, Peltorid icon_cool.gif Kuna ise naturaalne prillikandja, siis ekstra Peltoreid ei väljastatud mulle varustusse, ent enne Kevadtormi määriti need ka prillikandjatele. Mis ma ikka tegin siis kui jätsin kappi vedelema nood. Muidu kui üks julla vms ära kadus, pidid terve komplekti kinni plekkima.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 17:56:26 vasta tsitaadiga

Ise kasutan(muidugi nõutakse ka) alati laskmisel kaitseprille ja kuulmiskaitset. Okei, paukmoonaga metsas ringi joostest kõrvklappe pähe ei pane, kuid paukmoon tunduvalt vaiksem ka.
Neid juhtumeid on küll olnud, kus keegi saanud mingeid metalli kilde silma ning oma nägemise rikkunud. Kuid jah, paukmoonaga metsas joostes ja tulistades on tavaline, et mööda puid põrkavad kestad tagasi vastu nägu icon_lol.gif
Üks kord ajas küll üks instruktor närvi mustaks oma teoga. Nimelt, öeldi, et öörahu ja kõik telkidesse(sissi telgid vms) jms. Jõudsime telgis 5 minutit olla, kui käis hirmus kõva latakas ja telgi seinas oli auk, telk lõhkepaketti suitsu täis ja 10-15 sekundit kuulmine null, ainult kerge vilin kõrvades, ise olin veel telgi teises servas. Millega mehed suutsid hakkama saada, oli see, et lõhkepakett visati täpselt telgi kõrvale ja sees lõhkus ka telgi seina ära. Oli vedamine, et see inimene, kelle magamiskoha juures pauk käis pikali ei olnud. Suure tõenäosusega, kui konkreetne inimene oleks pikali olnud, siis oleks tema kõrvakuulmine korralikult kahjustada saanud.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 18:45:46 vasta tsitaadiga

Ühel tüübil olevat vibu teravmoon rikošetiga tagasi lasketiirult lendanud ja eesmise sihiku (kirp öeldi vist) lõi kõveraks. Oleks vaid paar senti trajektoor muutunud, oleks headshot olnud. Lucker.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007



Online
sõnum 01.03.2010 18:45:55 vasta tsitaadiga

Mulle tuli meelde, kuidas me 3-4 MG-3 kitsas betoon koridoris lasime. Ma unustasin kõrvakaitsemd kõrva panna. Mõnus valu oli kõrvades pärast icon_biggrin.gif
Peale seda on kuulmine halvemaks ka läinud, et kandke kaitsmeid icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 21:28:02 vasta tsitaadiga

Küsimus vahele, et kuivõrd valmistatakse ajateenijaid nende teenistuse ajal psühholoogiliselt ette, et nad julgeksid vaenlast näost näkku (isegi siis kui vaenlane otseselt vastu ei sihi või otsest vastupanu ei osuta) nähes maha lasta või veel hullem käsivõitluses tappa? Kaugtuli ilma otseselt nägemata, keda sa tapad ei lähe arvesse.
Teada on ju fakt, et varasemates sõdades on suureks probleemiks olnud see, et lastakse vastasest tahtlikult mööda, sest ei julgeta tappa.


viimati muutis Etsike 01.03.2010 21:30:33, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti
 

liitunud: 11.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 21:28:50 vasta tsitaadiga

Teenistuse ajal on mingid väeosa psühholoogi tunnid icon_smile.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 21:33:17 vasta tsitaadiga

No need psühholoogi tunnid olid suht kesised, vahis vähemalt. Räägiti, et on olemas ja et mida ta teeb... mingit praktilist osa küll ei olnud, et "poisid, teie peate nüüd tapma vaenlast jne..."

Meditsiini tunnis öeldi vist isegi rohkem see point välja kui psühholoogi tunnis (poisid, teate, teie eesmärgiks on tapmine ja selle käigus võite teie või teie lahingupaariline viga saada, sellejaoks õpetamegi teid nüüd siduma)


mediciini eksamil oli ka hea laks, tegime sõbraga mingit situatsiooni läbi ja pidin tal kätt siduma... ise hablamata, et kuidas ja mismoodi (olime päevnikud vist sellel ajal olnud) siis see meditsiinitegelane küsis, et kuidas ma oskasin nii hästi ja täpselt siduda kuigi sellist meetodit polnudki nad õpetanud... vastus pani kõik muigama: "vaatasin väiksena õega Kiirabihaiglat"

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007



Online
sõnum 01.03.2010 23:14:48 vasta tsitaadiga

Selleks ongi hea, et võimalikult palju mängitakse paukmoonaga metsas õppustel, et sellist olukorda ei tekiks.
Ei usu, et sul mingi psühholoog suudab sind selleks ette valmistada, kuskil uimases klassitunnis.
Üksasi on tsiviili lasta ja teine on mundris venda.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 23:22:16 vasta tsitaadiga

-Kaivo- kirjutas:
Selleks ongi hea, et võimalikult palju mängitakse paukmoonaga metsas õppustel, et sellist olukorda ei tekiks.

Ei usu, et see paukmoonaga mängimine midagi lihtsamaks teeb.

Oleneb ikka vaimset võimekusest. Sellega seoses tuleb andekoot meelde.

FBI viib läbi testi, mille abi määratakse kindlaks, kas agendid on piisavalt profesionaalsed ja külmaverelised. Agent saadetakse tuppa, kus on tema naine ja kästakse ta maha lasta. Esimene aget siseneb ja tuleb mõne aja pärast tagasi, pisarad silmas ei suutnud oma naise pihta tulistada. Ka järgmine agent osutub nõrga närviliseks. Siis saadetakse sisse Fox Mulder. Toas kostub tükk aega kisa ja kolinat. Lõpuks tuleb üleni verine Mulder välja ja ütleb: Kurat, mingi idioot oli püstoli paukpadrunitega laadinud, pidin raisa tooliga surnuks peksma!
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 23:38:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Selleks ongi hea, et võimalikult palju mängitakse paukmoonaga metsas õppustel, et sellist olukorda ei tekiks.

Sel juhul hakkaksid sõjas kõik puusalt ja valangutega laskma nagu actionfilmides.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 23:43:12 vasta tsitaadiga

Siinkohas tuleb meelde film Tropic Thunder icon_lol.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2010 23:45:27 vasta tsitaadiga

No kes see ull viitsib sul paukmoonaga sihtima hakata ja ühekaupa popp popp teha, relv saab pasaseks enivei, sel juhul tärista nii, kui's saad. Paljud lasid oma vibudel vintrauadki suisa siniseks.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007



Online
sõnum 02.03.2010 08:41:25 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
No kes see ull viitsib sul paukmoonaga sihtima hakata ja ühekaupa popp popp teha, relv saab pasaseks enivei, sel juhul tärista nii, kui's saad. Paljud lasid oma vibudel vintrauadki suisa siniseks.

Eks see ole juba suhtumises kinni.
Puusalt lasta on väga täpne, kui vastased on lähedal icon_cool.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 09:43:48 vasta tsitaadiga

Anti kirjutas:
Teenistuse ajal on mingid väeosa psühholoogi tunnid icon_smile.gif

Meil mingit otsest psühholoogi polnud. Meil olid selle asemel(?) kaplani tunnid.

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 11:12:06 vasta tsitaadiga

Meil selgitati päris hästi ära, kuidas on valang mõttetu. Anti 20 teravat ja lükake see nupp nüüd valangu peale. Üldiselt tuli vist proovida 3 kaupa lasta vms, kuid ma proovisin mingi 6 või 7 icon_biggrin.gif
Mul vist 2 või 3 auku oli pärast märklauas:D

Ääremärkus:pole ajateenistusse jõudnud, vaid tegu Kaitseliiduga siis.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 11:18:02 vasta tsitaadiga

Päästiku all hoidmine pole jah alati just kõige mõistlikum tegevus moona kokkuhoiu ja täpsuse mõttes, kuid on olukordi, kus seda teha tuleb.

Ise sain valanguga suht täpselt lastud, pea pooled lasud tabasid märklauda- tuleb lihtsalt sihtida märklaua vasakut alumist nurka ja siis relvast tugevasti kinni hoides tuld anda- relv liigub üles ja paremale

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 11:22:13 vasta tsitaadiga

Hernepüssiga ilmselt see valang suht kama, hädine 5.56 ikkagist, ent vibu oma kuulipritsi moonaga valada terava puhul, siis valanguga juba kolmas kuul tabab kuuselatvu icon_lol.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 11:47:58 vasta tsitaadiga

Selle pärast mulle ksp meeldiski, üllatavalt stabiilne valangute puhul. Võrreldes MG-ga.
Ak-ga valang oli paras õnnemäng tõesti. Lamades lastes veel sai 5est 3-4 pihta. Aga põlvelt või püsti, hea kui esimenegi pihta läks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 11:51:26 vasta tsitaadiga

Browninguga peaks veel stabiilsem olema. Aga too rohkem klaasvitriini taga vaatamiseks, moon kallis ja relv isegi suht haruldus.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007



Online
sõnum 02.03.2010 11:59:18 vasta tsitaadiga

Aga MG-3 -l on powwwaa.
+ nunnu heli, kui valanguid lased.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 12:07:08 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Hernepüssiga ilmselt see valang suht kama, hädine 5.56 ikkagist, ent vibu oma kuulipritsi moonaga valada terava puhul, siis valanguga juba kolmas kuul tabab kuuselatvu icon_lol.gif

Meil jäi "hernepüssiga" valang proovimata, vaid 20 teravmoona padrunit saime üksikult lasta; USP-sid nägime ka vaid kaadri käes.
KSP-st sai natuke ikka õnneks täristatud icon_rolleyes.gif

Laskelaagris käis meil seal iga päev paar kohalikku kestasid korjamas- neile korralik õlleraha ikkagi ju icon_razz.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 12:14:08 vasta tsitaadiga

Emexisse jah. Oli ka meil paukpadrunitega harjutamised iga päev ühe põllu peal, linnaloa ajal aga üks käis neid nv korjamas ja sai ikka üle viie sota eest sealt hülsse.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 12:23:29 vasta tsitaadiga

hülsid on tegelikult kaitseväe omand ja lähevad kaitseväe poolt mahamüümiseks või muudeks otstarveteks. kui neid te ise kokku ei korjanud pärast laskmist, siis on kord ikka päris käest ära
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 12:38:39 vasta tsitaadiga

Korjasime ikka, ent siis oli paks lumi ja kuumad hülsid sulasid sügavale lumme. Kui lumi ära sulas, siis käis see korjandus.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nokats
HV vaatleja
nokats

liitunud: 08.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 13:25:36 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
USP-sid nägime ka vaid kaadri käes.

USP on üks nunnumaid relvi kaitseväes. Endal oli see õnneks teenistusrelv. Väga hea relv ja saime sellega erinevaid olukordi läbi mängida lahinglaksmistel.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 15:16:45 vasta tsitaadiga

Mõttetu junn. Lihtsalt sidearm, kui väga rõvedaks peaks asi kätte minema.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Kaivo-
HV Guru

liitunud: 22.08.2007



Online
sõnum 02.03.2010 15:27:40 vasta tsitaadiga

Suht ebamugav ka.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 16:02:59 vasta tsitaadiga

Pole veel siin HVs ühtegi mereväes ajateenija kommentaare kuulnud. Asjad nagu laulus "In the navy", et ei räägita kõva häälega?
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nokats
HV vaatleja
nokats

liitunud: 08.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 16:16:45 vasta tsitaadiga

-Kaivo- kirjutas:
Suht ebamugav ka.

Ei ütleks, just mugav kui õige asendi käppa saad.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 17:26:58 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Pole veel siin HVs ühtegi mereväes ajateenija kommentaare kuulnud. Asjad nagu laulus "In the navy", et ei räägita kõva häälega?


Sõber teenis paar aastat tagasi mereväes. In the navy may ass. Korra tehti miinikaatri peal ekskursiooni ja see oli sisuliselt kõik. Ülejäänud aja tolgendas siin ja seal. Paar korda seisis ka Presidendi lossi ees ja muud säärast. Ei tulnud ka pähe õigel ajal küsida, mida ta kevadtormi ajal tegi? Kas tegi miinikaartrile laineid või käis kuskil tuult purjedesse puhumas.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 18:13:01 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Ise sain valanguga suht täpselt lastud, pea pooled lasud tabasid märklauda- tuleb lihtsalt sihtida märklaua vasakut alumist nurka ja siis relvast tugevasti kinni hoides tuld anda- relv liigub üles ja paremale


Mul oli siis relvaks vibu ja meile laskeinstruktor ütles, et ei sihi kuskile alla. Sihid keskele ja korras. Siis on kindel, et üks vähemalt mees tabab.
See, et sa all vasakust nurgast tulema hakkad on suht loto peale ju. Kord liigub veits siia, veits sinna. Vaevalt see relv nüüd 45kraadise nurga all liigub.
............*
..........*..
........*....
......*......
....*........
..*..........
*............
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rudolf112
Kreisi kasutaja
Rudolf112

liitunud: 27.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 19:23:12 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
heretic666 kirjutas:
Pole veel siin HVs ühtegi mereväes ajateenija kommentaare kuulnud. Asjad nagu laulus "In the navy", et ei räägita kõva häälega?


Sõber teenis paar aastat tagasi mereväes. In the navy may ass. Korra tehti miinikaatri peal ekskursiooni ja see oli sisuliselt kõik. Ülejäänud aja tolgendas siin ja seal. Paar korda seisis ka Presidendi lossi ees ja muud säärast. Ei tulnud ka pähe õigel ajal küsida, mida ta kevadtormi ajal tegi? Kas tegi miinikaartrile laineid või käis kuskil tuult purjedesse puhumas.
Puutusin korra mereväelastega kokku autojuhikursustel olles. Kogu kutsest läks laevale vist mingi 15 mehe kanti, ülejäänud lükati kõik autojuhtideks, kööki, staabikaitsesse vms. Ühesõnaga kõva enamus neist merd kunagi ei näe. Kannavad lihtsalt oma naljakaid vorme. icon_razz.gif
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 19:26:29 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
hülsid on tegelikult kaitseväe omand ja lähevad kaitseväe poolt mahamüümiseks või muudeks otstarveteks. kui neid te ise kokku ei korjanud pärast laskmist, siis on kord ikka päris käest ära


meil korjasid instruktorid ja viisid kokkuostu ning said raha, autojuhile maksid ka 250 krooni kuna neil endil "jäid dokumendid koju"

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.03.2010 19:33:57 vasta tsitaadiga

USP meeldis mulle ka, raske oli ta küll kaasas lohistada, samas püstolid on alati huvi pakkunud. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fic
HV kasutaja
fic

liitunud: 16.08.2004




sõnum 06.03.2010 12:46:07 vasta tsitaadiga

M69t on huvitav lasta. Samuti Browningut thumbs_up.gif
Loodan, et ajateenistuses jäänud 3 kuu jooksul avaneb veel võimalus neid põmmutada.

_________________
PhotograFICal
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karukas
HV veteran
karukas

liitunud: 31.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 12:53:04 vasta tsitaadiga

Tahaks kah Browningut lasta. Muud relvad mis olemas on enamjaolt proovitud. USP`st lasta on paras mustkunst. Kaalu muutus on liiga suur, tänu muutuvale raskusele. Salv on ikkagi ju päris suur. Samas kui lasta õige moonaga(mida mina pole veel proovida saanud) siis võib arvamus oluliselt muutuda. Praegu lastakse USP`st rootsi moona.
webromps, relv liigub siis diagonaalselt kui laskeasend on vale.

e/kirjavead

_________________
Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga.


viimati muutis karukas 06.03.2010 13:09:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 202 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 13:05:01 vasta tsitaadiga

Pärnu pataljonis anti küll plastikkuulidega Browningut täristada, äkki 25 padrunit oli?
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Absona
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008




sõnum 06.03.2010 13:23:48 vasta tsitaadiga

Ei sõltu see diagonaalis laskmine asendist. Sõltub sellest mis käeline oldakse. Kas paremakäeline või vasakukäeline. Kui oldakse paremakäeline, siis tahes-tahtmatult jookseb kuul märklaua keskpunktist mõni ~1cm paremale (kui sihitakse täpselt keskele). Kui vasakukäeline, siis ~1cm vasakule. Seda nii automaadiga, vindiga, snaipripüssiga. Põhjus lihtne, vastavalt hoidmisele pole ühel küljel piisavalt tuge ja kuuli väljumise aeg torust lööb inerts (näiteks 12g kuulil on torust väljumise kiirus keskmiselt 800m/s) toru sinna kus on vähem tuge. Kogenumad laskjad teavad optikat natuke regulaarida vastavalt käele mõni cm paremale-vasakule keskkohast mööda. Kui sihikuga, siis tuleb ka märklaua keskpunktist natuke kõrvale sihtida, vastavalt inimese eripärast ja püssi kaliibrist (kui tugev pauk tuleb). Automaadiga siis sama lugu kuid seal on asend natuke teistsugune aga ikkagi mõjutab. Selline asi on tahest-tahtmata. Võibolla mõni musklibeebi suuda kindlalt kinni hoida aga vaevalt.
_________________
Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karukas
HV veteran
karukas

liitunud: 31.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 13:31:55 vasta tsitaadiga

Absona kirjutas:
Ei sõltu see diagonaalis laskmine asendist. Sõltub sellest mis käeline oldakse. Kas paremakäeline või vasakukäeline. Kui oldakse paremakäeline, siis tahes-tahtmatult jookseb kuul märklaua keskpunktist mõni ~1cm paremale (kui sihitakse täpselt keskele). Kui vasakukäeline, siis ~1cm vasakule. Seda nii automaadiga, vindiga, snaipripüssiga. Põhjus lihtne, vastavalt hoidmisele pole ühel küljel piisavalt tuge ja kuuli väljumise aeg torust lööb inerts (näiteks 12g kuulil on torust väljumise kiirus keskmiselt 800m/s) toru sinna kus on vähem tuge. Kogenumad laskjad teavad optikat natuke regulaarida vastavalt käele mõni cm paremale-vasakule keskkohast mööda. Kui sihikuga, siis tuleb ka märklaua keskpunktist natuke kõrvale sihtida, vastavalt inimese eripärast ja püssi kaliibrist (kui tugev pauk tuleb). Automaadiga siis sama lugu kuid seal on asend natuke teistsugune aga ikkagi mõjutab. Selline asi on tahest-tahtmata. Võibolla mõni musklibeebi suuda kindlalt kinni hoida aga vaevalt.

Kui relv liigub hingamise ajal diagonaalis, siis on asend vale. See on fakt. Relv peab liikuma vertikaalselt.

_________________
Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga.
Kommentaarid: 202 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 06.03.2010 13:40:23 vasta tsitaadiga

Absona kirjutas:
Ei sõltu see diagonaalist laskmine asendist. Sõltub sellest mis käeline oled. Kas paremakäeline või vasakukäeline. Kui oled paremakäeline, siis tahes-tahtmatult jookseb kuul märklaua keskpunktist mõni ~1cm paremale (kui sihitakse täpselt keskele). Kui vasakukäeline, siis ~1cm vasakule. Seda nii automaadiga, vindiga, snaipripüssiga. Põhjus lihtne, vastavalt hoidmisele pole ühel küljel piisavalt tuge ja kuuli väljumise aeg torust lööb inerts toru sinna kus on vähem tuge. Kogenumad laskjad teavad optikat natuke regulaarida vastavalt käele mõni cm paremale-vasakule keskkohast mööda. Kui sihikuga, siis tuleb ka märklaua keskpunktist natuke kõrvale sihtida vastavalt inimese eripärast ja püssi kaliibrist (kui tugev pauk tuleb). Automaadiga siis sama lugu kuid seal on asend natuke teistsugune aga ikkagi mõjutab. Selline asi tahest-tahtmata. Võibolla mõni musklibeebi suuda kindlalt kinni hoida aga vaevalt.


Valangutega lastes vastab tõele kuna siis kisub relv end üles ja sinna poole kus käsi ei toeta. Aga selleks tulebki lühikesi valanguid teha. 2-3 ja selle ajaga ei liigu relv nii palju ja kuulid tabavad enam-vähem ühte piirkonda.

Muidu peab alati relvatoru sihtimisel üles alla käima. Tuleb läbi sihikute vaadata sihtmärki ja hingad sisse siis liiguvad sihikud üles ja kui välja hingad siis liiguvad alla. Päästikut pigistatakse siis kui kopsud tühjad st tuleks sättida nii et välja hingates sihikud täpselt sinna jääksid kuhu tahad, et kuul läheks.
Vasakule/paremale sätitakse siis sihikut kui tuul puhub küljelt või sihtmärk liigub, see rohkem snaiprite teema.

Kui kuulid tabavad diagonaali üksiklaskudega laskmisel siis tähendab, et laskeasend vale ja hingamisel liigub relvatoru ka diagonaalis mitte, üles alla.

_________________
Imperfection is perfect
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rixk
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 13:44:15 vasta tsitaadiga

Absona kirjutas:
Ei sõltu see diagonaalis laskmine asendist. Sõltub sellest mis käeline oldakse. Kas paremakäeline või vasakukäeline. Kui oldakse paremakäeline, siis tahes-tahtmatult jookseb kuul märklaua keskpunktist mõni ~1cm paremale (kui sihitakse täpselt keskele). Kui vasakukäeline, siis ~1cm vasakule. Seda nii automaadiga, vindiga, snaipripüssiga. Põhjus lihtne, vastavalt hoidmisele pole ühel küljel piisavalt tuge ja kuuli väljumise aeg torust lööb inerts (näiteks 12g kuulil on torust väljumise kiirus keskmiselt 800m/s) toru sinna kus on vähem tuge. Kogenumad laskjad teavad optikat natuke regulaarida vastavalt käele mõni cm paremale-vasakule keskkohast mööda. Kui sihikuga, siis tuleb ka märklaua keskpunktist natuke kõrvale sihtida, vastavalt inimese eripärast ja püssi kaliibrist (kui tugev pauk tuleb). Automaadiga siis sama lugu kuid seal on asend natuke teistsugune aga ikkagi mõjutab. Selline asi on tahest-tahtmata. Võibolla mõni musklibeebi suuda kindlalt kinni hoida aga vaevalt.


Automaadil valanguga lastes kisub relva üles-paremale energia, mis tekib siis, kui luku tagasi liikumisel padrunikesta luku küljest lahti "tõmmatakse".
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karukas
HV veteran
karukas

liitunud: 31.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 13:47:12 vasta tsitaadiga

Valangud, see on paraku täiesti erinev teema. Oleneb relvast, oleneb musklitest, oleneb kogemusest. Piisab hasardist ja päästmisega tõmmatakse vintraud suvalisse suunda. Valanguga laskmiseks on head Galil AR ja ka MAC. UZI on üks halvemaid. Nõuab väga suurt kogemust ja reaktsioonikiirust.
_________________
Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga.
Kommentaarid: 202 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2010 13:49:17 vasta tsitaadiga

Lased valanguga AA12 relvast.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 136, 137, 138 ... 244, 245, 246  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.