|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest? |
| Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg |
|
38% |
[ 171 ] |
| Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen |
|
13% |
[ 62 ] |
| Pole läbinud ajateenistust |
|
47% |
[ 212 ] |
|
| hääli kokku : 445 |
|
| autor |
|
Lauri0112
HV veteran

liitunud: 03.10.2006
|
01.03.2010 15:53:47
|
|
|
Ma sain teravmoona hülsiga vastu silma, nii et sihtiv silm pea pimedaks läks.
Ja siis rühmaülem imestas, miks ca. 5% täpsusega lasin.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
01.03.2010 16:00:09
|
|
|
Kompekata vibuga tehti meil kell 5 metsalaagris äratust. Algul ma ei saanud ka aru, et mis krdi asi see nii valjult paugutab. Kuna relva pidi ärataja iga kord laadima ka peale lasku, meenus esimese asjana mingi poltlukuga vintpüss . Põmm tsk põmm tsk
Hülss jah ka lahe asi, vastu pead olen ise küllaga saanud, samuti vibu puhul see kestasuunaja vahepeal ise blokkis kestaava kuidagi ära ja oligi relv jammed.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sigakoer
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.01.2004
|
01.03.2010 16:08:12
|
|
|
| Selgitage palun, mis riist see "vibu" on?
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003

|
01.03.2010 16:09:36
|
|
|
AK-4
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
01.03.2010 16:40:21
|
|
|
| Lauri0112 kirjutas: |
Ma sain teravmoona hülsiga vastu silma, nii et sihtiv silm pea pimedaks läks. |
Ajateenistuses kaitseprillid pole laskmisel kohustuslikud? Või ei pöörata sellele eriti tähelepanu?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
01.03.2010 17:06:30
|
|
|
| webromps kirjutas: |
| Lauri0112 kirjutas: |
Ma sain teravmoona hülsiga vastu silma, nii et sihtiv silm pea pimedaks läks. |
Ajateenistuses kaitseprillid pole laskmisel kohustuslikud? Või ei pöörata sellele eriti tähelepanu? |
Selliseid asju ei ole olemas.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
01.03.2010 17:08:44
|
|
|
Kaitseprillid jagati välja, kuid esimene kord, kui neid vaja läks oli kevadtormil, kui oli vaja katuseluugist pooleldi väljas sõita. Lasketiirus ei kasutanud kaitseprille keegi kordagi.
Asja sest kestasuunajast. Meile ei suudetud isegi kompekaid sebida. Igavene tüütu oli mingit lahingtegevust imiteerida, kui iga kord laadima pidi. Täitsa rõõm oli vaadata, kui vastutegevust aretav noaga üle tee jooksja saab kaitsest ilma kompekata AK4-st paukmoonaga meetrilt laksu näkku Pimedaks ei jäänud ja kuuga kadusid armid ära, aga ise ei prooviks. Esimest korda nägin kompekat kevadtormil.
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
01.03.2010 17:12:57
|
|
|
Meil pidi küll kaitseprille kasutama, Peltorid Kuna ise naturaalne prillikandja, siis ekstra Peltoreid ei väljastatud mulle varustusse, ent enne Kevadtormi määriti need ka prillikandjatele. Mis ma ikka tegin siis kui jätsin kappi vedelema nood. Muidu kui üks julla vms ära kadus, pidid terve komplekti kinni plekkima.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
01.03.2010 17:56:26
|
|
|
Ise kasutan(muidugi nõutakse ka) alati laskmisel kaitseprille ja kuulmiskaitset. Okei, paukmoonaga metsas ringi joostest kõrvklappe pähe ei pane, kuid paukmoon tunduvalt vaiksem ka.
Neid juhtumeid on küll olnud, kus keegi saanud mingeid metalli kilde silma ning oma nägemise rikkunud. Kuid jah, paukmoonaga metsas joostes ja tulistades on tavaline, et mööda puid põrkavad kestad tagasi vastu nägu
Üks kord ajas küll üks instruktor närvi mustaks oma teoga. Nimelt, öeldi, et öörahu ja kõik telkidesse(sissi telgid vms) jms. Jõudsime telgis 5 minutit olla, kui käis hirmus kõva latakas ja telgi seinas oli auk, telk lõhkepaketti suitsu täis ja 10-15 sekundit kuulmine null, ainult kerge vilin kõrvades, ise olin veel telgi teises servas. Millega mehed suutsid hakkama saada, oli see, et lõhkepakett visati täpselt telgi kõrvale ja sees lõhkus ka telgi seina ära. Oli vedamine, et see inimene, kelle magamiskoha juures pauk käis pikali ei olnud. Suure tõenäosusega, kui konkreetne inimene oleks pikali olnud, siis oleks tema kõrvakuulmine korralikult kahjustada saanud.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
01.03.2010 18:45:46
|
|
|
| Ühel tüübil olevat vibu teravmoon rikošetiga tagasi lasketiirult lendanud ja eesmise sihiku (kirp öeldi vist) lõi kõveraks. Oleks vaid paar senti trajektoor muutunud, oleks headshot olnud. Lucker.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007

|
01.03.2010 18:45:55
|
|
|
Mulle tuli meelde, kuidas me 3-4 MG-3 kitsas betoon koridoris lasime. Ma unustasin kõrvakaitsemd kõrva panna. Mõnus valu oli kõrvades pärast
Peale seda on kuulmine halvemaks ka läinud, et kandke kaitsmeid
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
01.03.2010 21:28:02
|
|
|
Küsimus vahele, et kuivõrd valmistatakse ajateenijaid nende teenistuse ajal psühholoogiliselt ette, et nad julgeksid vaenlast näost näkku (isegi siis kui vaenlane otseselt vastu ei sihi või otsest vastupanu ei osuta) nähes maha lasta või veel hullem käsivõitluses tappa? Kaugtuli ilma otseselt nägemata, keda sa tapad ei lähe arvesse.
Teada on ju fakt, et varasemates sõdades on suureks probleemiks olnud see, et lastakse vastasest tahtlikult mööda, sest ei julgeta tappa.
viimati muutis Etsike 01.03.2010 21:30:33, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti
liitunud: 11.05.2004
|
01.03.2010 21:28:50
|
|
|
Teenistuse ajal on mingid väeosa psühholoogi tunnid
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
240 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
01.03.2010 21:33:17
|
|
|
No need psühholoogi tunnid olid suht kesised, vahis vähemalt. Räägiti, et on olemas ja et mida ta teeb... mingit praktilist osa küll ei olnud, et "poisid, teie peate nüüd tapma vaenlast jne..."
Meditsiini tunnis öeldi vist isegi rohkem see point välja kui psühholoogi tunnis (poisid, teate, teie eesmärgiks on tapmine ja selle käigus võite teie või teie lahingupaariline viga saada, sellejaoks õpetamegi teid nüüd siduma)
mediciini eksamil oli ka hea laks, tegime sõbraga mingit situatsiooni läbi ja pidin tal kätt siduma... ise hablamata, et kuidas ja mismoodi (olime päevnikud vist sellel ajal olnud) siis see meditsiinitegelane küsis, et kuidas ma oskasin nii hästi ja täpselt siduda kuigi sellist meetodit polnudki nad õpetanud... vastus pani kõik muigama: "vaatasin väiksena õega Kiirabihaiglat"
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007

|
01.03.2010 23:14:48
|
|
|
Selleks ongi hea, et võimalikult palju mängitakse paukmoonaga metsas õppustel, et sellist olukorda ei tekiks.
Ei usu, et sul mingi psühholoog suudab sind selleks ette valmistada, kuskil uimases klassitunnis.
Üksasi on tsiviili lasta ja teine on mundris venda.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
01.03.2010 23:22:16
|
|
|
| -Kaivo- kirjutas: |
| Selleks ongi hea, et võimalikult palju mängitakse paukmoonaga metsas õppustel, et sellist olukorda ei tekiks. |
Ei usu, et see paukmoonaga mängimine midagi lihtsamaks teeb.
Oleneb ikka vaimset võimekusest. Sellega seoses tuleb andekoot meelde.
FBI viib läbi testi, mille abi määratakse kindlaks, kas agendid on piisavalt profesionaalsed ja külmaverelised. Agent saadetakse tuppa, kus on tema naine ja kästakse ta maha lasta. Esimene aget siseneb ja tuleb mõne aja pärast tagasi, pisarad silmas ei suutnud oma naise pihta tulistada. Ka järgmine agent osutub nõrga närviliseks. Siis saadetakse sisse Fox Mulder. Toas kostub tükk aega kisa ja kolinat. Lõpuks tuleb üleni verine Mulder välja ja ütleb: Kurat, mingi idioot oli püstoli paukpadrunitega laadinud, pidin raisa tooliga surnuks peksma!
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
01.03.2010 23:38:25
|
|
|
| tsitaat: |
Selleks ongi hea, et võimalikult palju mängitakse paukmoonaga metsas õppustel, et sellist olukorda ei tekiks.
|
Sel juhul hakkaksid sõjas kõik puusalt ja valangutega laskma nagu actionfilmides.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri0112
HV veteran

liitunud: 03.10.2006
|
01.03.2010 23:43:12
|
|
|
Siinkohas tuleb meelde film Tropic Thunder
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
01.03.2010 23:45:27
|
|
|
| No kes see ull viitsib sul paukmoonaga sihtima hakata ja ühekaupa popp popp teha, relv saab pasaseks enivei, sel juhul tärista nii, kui's saad. Paljud lasid oma vibudel vintrauadki suisa siniseks.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007

|
02.03.2010 08:41:25
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| No kes see ull viitsib sul paukmoonaga sihtima hakata ja ühekaupa popp popp teha, relv saab pasaseks enivei, sel juhul tärista nii, kui's saad. Paljud lasid oma vibudel vintrauadki suisa siniseks. |
Eks see ole juba suhtumises kinni.
Puusalt lasta on väga täpne, kui vastased on lähedal
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
02.03.2010 11:12:06
|
|
|
Meil selgitati päris hästi ära, kuidas on valang mõttetu. Anti 20 teravat ja lükake see nupp nüüd valangu peale. Üldiselt tuli vist proovida 3 kaupa lasta vms, kuid ma proovisin mingi 6 või 7
Mul vist 2 või 3 auku oli pärast märklauas:D
Ääremärkus:pole ajateenistusse jõudnud, vaid tegu Kaitseliiduga siis.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
02.03.2010 11:18:02
|
|
|
Päästiku all hoidmine pole jah alati just kõige mõistlikum tegevus moona kokkuhoiu ja täpsuse mõttes, kuid on olukordi, kus seda teha tuleb.
Ise sain valanguga suht täpselt lastud, pea pooled lasud tabasid märklauda- tuleb lihtsalt sihtida märklaua vasakut alumist nurka ja siis relvast tugevasti kinni hoides tuld anda- relv liigub üles ja paremale
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
02.03.2010 11:22:13
|
|
|
Hernepüssiga ilmselt see valang suht kama, hädine 5.56 ikkagist, ent vibu oma kuulipritsi moonaga valada terava puhul, siis valanguga juba kolmas kuul tabab kuuselatvu
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri0112
HV veteran

liitunud: 03.10.2006
|
02.03.2010 11:47:58
|
|
|
Selle pärast mulle ksp meeldiski, üllatavalt stabiilne valangute puhul. Võrreldes MG-ga.
Ak-ga valang oli paras õnnemäng tõesti. Lamades lastes veel sai 5est 3-4 pihta. Aga põlvelt või püsti, hea kui esimenegi pihta läks
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
02.03.2010 11:51:26
|
|
|
| Browninguga peaks veel stabiilsem olema. Aga too rohkem klaasvitriini taga vaatamiseks, moon kallis ja relv isegi suht haruldus.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007

|
02.03.2010 11:59:18
|
|
|
Aga MG-3 -l on powwwaa.
+ nunnu heli, kui valanguid lased.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
02.03.2010 12:07:08
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
Hernepüssiga ilmselt see valang suht kama, hädine 5.56 ikkagist, ent vibu oma kuulipritsi moonaga valada terava puhul, siis valanguga juba kolmas kuul tabab kuuselatvu  |
Meil jäi "hernepüssiga" valang proovimata, vaid 20 teravmoona padrunit saime üksikult lasta; USP-sid nägime ka vaid kaadri käes.
KSP-st sai natuke ikka õnneks täristatud
Laskelaagris käis meil seal iga päev paar kohalikku kestasid korjamas- neile korralik õlleraha ikkagi ju
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
02.03.2010 12:14:08
|
|
|
| Emexisse jah. Oli ka meil paukpadrunitega harjutamised iga päev ühe põllu peal, linnaloa ajal aga üks käis neid nv korjamas ja sai ikka üle viie sota eest sealt hülsse.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
02.03.2010 12:23:29
|
|
|
| hülsid on tegelikult kaitseväe omand ja lähevad kaitseväe poolt mahamüümiseks või muudeks otstarveteks. kui neid te ise kokku ei korjanud pärast laskmist, siis on kord ikka päris käest ära
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
7 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
02.03.2010 12:38:39
|
|
|
| Korjasime ikka, ent siis oli paks lumi ja kuumad hülsid sulasid sügavale lumme. Kui lumi ära sulas, siis käis see korjandus.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nokats
HV vaatleja

liitunud: 08.10.2004
|
02.03.2010 13:25:36
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| USP-sid nägime ka vaid kaadri käes. |
USP on üks nunnumaid relvi kaitseväes. Endal oli see õnneks teenistusrelv. Väga hea relv ja saime sellega erinevaid olukordi läbi mängida lahinglaksmistel.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
02.03.2010 15:16:45
|
|
|
| Mõttetu junn. Lihtsalt sidearm, kui väga rõvedaks peaks asi kätte minema.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Kaivo-
HV Guru
liitunud: 22.08.2007

|
02.03.2010 15:27:40
|
|
|
| Suht ebamugav ka.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
02.03.2010 16:02:59
|
|
|
| Pole veel siin HVs ühtegi mereväes ajateenija kommentaare kuulnud. Asjad nagu laulus "In the navy", et ei räägita kõva häälega?
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nokats
HV vaatleja

liitunud: 08.10.2004
|
02.03.2010 16:16:45
|
|
|
| -Kaivo- kirjutas: |
| Suht ebamugav ka. |
Ei ütleks, just mugav kui õige asendi käppa saad.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
02.03.2010 17:26:58
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| Pole veel siin HVs ühtegi mereväes ajateenija kommentaare kuulnud. Asjad nagu laulus "In the navy", et ei räägita kõva häälega? |
Sõber teenis paar aastat tagasi mereväes. In the navy may ass. Korra tehti miinikaatri peal ekskursiooni ja see oli sisuliselt kõik. Ülejäänud aja tolgendas siin ja seal. Paar korda seisis ka Presidendi lossi ees ja muud säärast. Ei tulnud ka pähe õigel ajal küsida, mida ta kevadtormi ajal tegi? Kas tegi miinikaartrile laineid või käis kuskil tuult purjedesse puhumas.
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
02.03.2010 18:13:01
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| Ise sain valanguga suht täpselt lastud, pea pooled lasud tabasid märklauda- tuleb lihtsalt sihtida märklaua vasakut alumist nurka ja siis relvast tugevasti kinni hoides tuld anda- relv liigub üles ja paremale |
Mul oli siis relvaks vibu ja meile laskeinstruktor ütles, et ei sihi kuskile alla. Sihid keskele ja korras. Siis on kindel, et üks vähemalt mees tabab.
See, et sa all vasakust nurgast tulema hakkad on suht loto peale ju. Kord liigub veits siia, veits sinna. Vaevalt see relv nüüd 45kraadise nurga all liigub.
............*
..........*..
........*....
......*......
....*........
..*..........
*............
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rudolf112
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.04.2003
|
02.03.2010 19:23:12
|
|
|
| radist87 kirjutas: |
| heretic666 kirjutas: |
| Pole veel siin HVs ühtegi mereväes ajateenija kommentaare kuulnud. Asjad nagu laulus "In the navy", et ei räägita kõva häälega? |
Sõber teenis paar aastat tagasi mereväes. In the navy may ass. Korra tehti miinikaatri peal ekskursiooni ja see oli sisuliselt kõik. Ülejäänud aja tolgendas siin ja seal. Paar korda seisis ka Presidendi lossi ees ja muud säärast. Ei tulnud ka pähe õigel ajal küsida, mida ta kevadtormi ajal tegi? Kas tegi miinikaartrile laineid või käis kuskil tuult purjedesse puhumas. |
Puutusin korra mereväelastega kokku autojuhikursustel olles. Kogu kutsest läks laevale vist mingi 15 mehe kanti, ülejäänud lükati kõik autojuhtideks, kööki, staabikaitsesse vms. Ühesõnaga kõva enamus neist merd kunagi ei näe. Kannavad lihtsalt oma naljakaid vorme.
|
|
| Kommentaarid: 57 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
02.03.2010 19:26:29
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
| hülsid on tegelikult kaitseväe omand ja lähevad kaitseväe poolt mahamüümiseks või muudeks otstarveteks. kui neid te ise kokku ei korjanud pärast laskmist, siis on kord ikka päris käest ära |
meil korjasid instruktorid ja viisid kokkuostu ning said raha, autojuhile maksid ka 250 krooni kuna neil endil "jäid dokumendid koju"
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
02.03.2010 19:33:57
|
|
|
USP meeldis mulle ka, raske oli ta küll kaasas lohistada, samas püstolid on alati huvi pakkunud.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fic
HV kasutaja

liitunud: 16.08.2004
|
06.03.2010 12:46:07
|
|
|
M69t on huvitav lasta. Samuti Browningut
Loodan, et ajateenistuses jäänud 3 kuu jooksul avaneb veel võimalus neid põmmutada.
_________________ PhotograFICal |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karukas
HV veteran

liitunud: 31.07.2006
|
06.03.2010 12:53:04
|
|
|
Tahaks kah Browningut lasta. Muud relvad mis olemas on enamjaolt proovitud. USP`st lasta on paras mustkunst. Kaalu muutus on liiga suur, tänu muutuvale raskusele. Salv on ikkagi ju päris suur. Samas kui lasta õige moonaga(mida mina pole veel proovida saanud) siis võib arvamus oluliselt muutuda. Praegu lastakse USP`st rootsi moona.
webromps, relv liigub siis diagonaalselt kui laskeasend on vale.
e/kirjavead
_________________ Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga.
viimati muutis karukas 06.03.2010 13:09:47, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 202 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taux007
HV veteran

liitunud: 27.08.2005
|
06.03.2010 13:05:01
|
|
|
| Pärnu pataljonis anti küll plastikkuulidega Browningut täristada, äkki 25 padrunit oli?
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
06.03.2010 13:23:48
|
|
|
Ei sõltu see diagonaalis laskmine asendist. Sõltub sellest mis käeline oldakse. Kas paremakäeline või vasakukäeline. Kui oldakse paremakäeline, siis tahes-tahtmatult jookseb kuul märklaua keskpunktist mõni ~1cm paremale (kui sihitakse täpselt keskele). Kui vasakukäeline, siis ~1cm vasakule. Seda nii automaadiga, vindiga, snaipripüssiga. Põhjus lihtne, vastavalt hoidmisele pole ühel küljel piisavalt tuge ja kuuli väljumise aeg torust lööb inerts (näiteks 12g kuulil on torust väljumise kiirus keskmiselt 800m/s) toru sinna kus on vähem tuge. Kogenumad laskjad teavad optikat natuke regulaarida vastavalt käele mõni cm paremale-vasakule keskkohast mööda. Kui sihikuga, siis tuleb ka märklaua keskpunktist natuke kõrvale sihtida, vastavalt inimese eripärast ja püssi kaliibrist (kui tugev pauk tuleb). Automaadiga siis sama lugu kuid seal on asend natuke teistsugune aga ikkagi mõjutab. Selline asi on tahest-tahtmata. Võibolla mõni musklibeebi suuda kindlalt kinni hoida aga vaevalt.
_________________ Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid. |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karukas
HV veteran

liitunud: 31.07.2006
|
06.03.2010 13:31:55
|
|
|
| Absona kirjutas: |
| Ei sõltu see diagonaalis laskmine asendist. Sõltub sellest mis käeline oldakse. Kas paremakäeline või vasakukäeline. Kui oldakse paremakäeline, siis tahes-tahtmatult jookseb kuul märklaua keskpunktist mõni ~1cm paremale (kui sihitakse täpselt keskele). Kui vasakukäeline, siis ~1cm vasakule. Seda nii automaadiga, vindiga, snaipripüssiga. Põhjus lihtne, vastavalt hoidmisele pole ühel küljel piisavalt tuge ja kuuli väljumise aeg torust lööb inerts (näiteks 12g kuulil on torust väljumise kiirus keskmiselt 800m/s) toru sinna kus on vähem tuge. Kogenumad laskjad teavad optikat natuke regulaarida vastavalt käele mõni cm paremale-vasakule keskkohast mööda. Kui sihikuga, siis tuleb ka märklaua keskpunktist natuke kõrvale sihtida, vastavalt inimese eripärast ja püssi kaliibrist (kui tugev pauk tuleb). Automaadiga siis sama lugu kuid seal on asend natuke teistsugune aga ikkagi mõjutab. Selline asi on tahest-tahtmata. Võibolla mõni musklibeebi suuda kindlalt kinni hoida aga vaevalt. |
Kui relv liigub hingamise ajal diagonaalis, siis on asend vale. See on fakt. Relv peab liikuma vertikaalselt.
_________________ Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga. |
|
| Kommentaarid: 202 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mart352
HV Guru

liitunud: 05.02.2003
|
06.03.2010 13:40:23
|
|
|
| Absona kirjutas: |
| Ei sõltu see diagonaalist laskmine asendist. Sõltub sellest mis käeline oled. Kas paremakäeline või vasakukäeline. Kui oled paremakäeline, siis tahes-tahtmatult jookseb kuul märklaua keskpunktist mõni ~1cm paremale (kui sihitakse täpselt keskele). Kui vasakukäeline, siis ~1cm vasakule. Seda nii automaadiga, vindiga, snaipripüssiga. Põhjus lihtne, vastavalt hoidmisele pole ühel küljel piisavalt tuge ja kuuli väljumise aeg torust lööb inerts toru sinna kus on vähem tuge. Kogenumad laskjad teavad optikat natuke regulaarida vastavalt käele mõni cm paremale-vasakule keskkohast mööda. Kui sihikuga, siis tuleb ka märklaua keskpunktist natuke kõrvale sihtida vastavalt inimese eripärast ja püssi kaliibrist (kui tugev pauk tuleb). Automaadiga siis sama lugu kuid seal on asend natuke teistsugune aga ikkagi mõjutab. Selline asi tahest-tahtmata. Võibolla mõni musklibeebi suuda kindlalt kinni hoida aga vaevalt. |
Valangutega lastes vastab tõele kuna siis kisub relv end üles ja sinna poole kus käsi ei toeta. Aga selleks tulebki lühikesi valanguid teha. 2-3 ja selle ajaga ei liigu relv nii palju ja kuulid tabavad enam-vähem ühte piirkonda.
Muidu peab alati relvatoru sihtimisel üles alla käima. Tuleb läbi sihikute vaadata sihtmärki ja hingad sisse siis liiguvad sihikud üles ja kui välja hingad siis liiguvad alla. Päästikut pigistatakse siis kui kopsud tühjad st tuleks sättida nii et välja hingates sihikud täpselt sinna jääksid kuhu tahad, et kuul läheks.
Vasakule/paremale sätitakse siis sihikut kui tuul puhub küljelt või sihtmärk liigub, see rohkem snaiprite teema.
Kui kuulid tabavad diagonaali üksiklaskudega laskmisel siis tähendab, et laskeasend vale ja hingamisel liigub relvatoru ka diagonaalis mitte, üles alla.
_________________ Imperfection is perfect |
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rixk
Kreisi kasutaja
liitunud: 02.06.2004
|
06.03.2010 13:44:15
|
|
|
| Absona kirjutas: |
| Ei sõltu see diagonaalis laskmine asendist. Sõltub sellest mis käeline oldakse. Kas paremakäeline või vasakukäeline. Kui oldakse paremakäeline, siis tahes-tahtmatult jookseb kuul märklaua keskpunktist mõni ~1cm paremale (kui sihitakse täpselt keskele). Kui vasakukäeline, siis ~1cm vasakule. Seda nii automaadiga, vindiga, snaipripüssiga. Põhjus lihtne, vastavalt hoidmisele pole ühel küljel piisavalt tuge ja kuuli väljumise aeg torust lööb inerts (näiteks 12g kuulil on torust väljumise kiirus keskmiselt 800m/s) toru sinna kus on vähem tuge. Kogenumad laskjad teavad optikat natuke regulaarida vastavalt käele mõni cm paremale-vasakule keskkohast mööda. Kui sihikuga, siis tuleb ka märklaua keskpunktist natuke kõrvale sihtida, vastavalt inimese eripärast ja püssi kaliibrist (kui tugev pauk tuleb). Automaadiga siis sama lugu kuid seal on asend natuke teistsugune aga ikkagi mõjutab. Selline asi on tahest-tahtmata. Võibolla mõni musklibeebi suuda kindlalt kinni hoida aga vaevalt. |
Automaadil valanguga lastes kisub relva üles-paremale energia, mis tekib siis, kui luku tagasi liikumisel padrunikesta luku küljest lahti "tõmmatakse".
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
karukas
HV veteran

liitunud: 31.07.2006
|
06.03.2010 13:47:12
|
|
|
Valangud, see on paraku täiesti erinev teema. Oleneb relvast, oleneb musklitest, oleneb kogemusest. Piisab hasardist ja päästmisega tõmmatakse vintraud suvalisse suunda. Valanguga laskmiseks on head Galil AR ja ka MAC. UZI on üks halvemaid. Nõuab väga suurt kogemust ja reaktsioonikiirust.
_________________ Torgin vanarauda erinevate asjadega ja suviti sõidan jalgrattaga. |
|
| Kommentaarid: 202 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
06.03.2010 13:49:17
|
|
|
| Lased valanguga AA12 relvast.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|