|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
19.11.2009 12:50:58
EMT suurendas mobiilse interneti kiirust kuni 21 Mbit/s |
|
|
link :: emt
EMT tõstis esimesena Eestis oma 3,5G võrgus allalaadimise (HSDPA) maksimumkiiruse kuni 21 Mbit/s, mis on 2 – 3 korda kõrgem kui konkureerivates võrkudes. Info üleslaadimise kiirus on kuni 5,76 Mbit/s. Avamise hetkel toetab uut kiirust kolmandik Tallinna piirkonna tugijaamu, edaspidi viiakse uuele kiirusele kogu EMT 3,5G võrk.
„EMT võrgus on kättesaadav mobiilne internet kiirusega 21Mbit/s, mis on võrreldav juba püsiühendustega,“ ütles EMT juhatuse liige, arendus- ja tehnoloogiadirektor Tõnu Grünberg. „Kindlasti annab see eelduse mobiilse interneti üha enamaks kasutamiseks ka paikse internetilahendusena.“
Reaalne saavutatav kiirus sõltub mobiilist või andmesidemodemist, kaugusest tugijaamani ja muudest raadiotehnilistest ning tugijaama ühenduse parameetritest.
Uut kiirust toetab modem Huawei E182E hinnaga 2390 krooni.
EMT panustab 3,5G võrgu kiirele ja kvaliteetsele väljaarendamisele üle kogu Eesti. EMT 3,5G levib 75 linnas ja asulas: kõigis maakonnakeskustes, väiksemates linnades, asulates ja maapiirkondades. EMT-l on suurim 3,5G võrk Eestis ning juba kaks kolmandikku kogu EMT internetikasutusest käib 3,5G võrgus.
Uue kiiruse testidega alustas EMT käesoleva aasta 20.aprillil. Kommertskasutusse andmiseks ootas EMT lõppkasutaja seadmete tootmisse jõudmist, samuti tuli testperioodil mobiilvõrku keskseadmete ja tugijaamade vahelist andmeside läbilaskevõimet kordades suurendada.
EMT kuulub koos Elioni ja MicroLinkiga Eesti suurimasse telekommunikatsiooni- ja IT ettevõtete gruppi Eesti Telekom. EMT on Eesti mobiilside tehnoloogialiider, omades parimat leviulatust, tunnustatud tootearendust ja teenindust. Terviklike kodu- ja ärikommunikatsioonilahenduste loojana on Elionist saanud eelistatuim kõneside, Interneti püsiühenduse ja digitaaltelevisiooni pakkuja Eestis. MicroLinki võtmeoskus on infotehnoloogia terviklahenduste väljatöötamine. Eesti Telekomi suuromanik on TeliaSonera, Põhjamaade ja Baltikumi juhtiv telekommunikatsiooniettevõte nii mobiil- kui fikssides.
EDIT: Huawei E182E kodulehekülg
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ärihai
HV Guru

liitunud: 14.04.2006
|
19.11.2009 13:00:18
|
|
|
vau Eestis on 75 linna
_________________ Ütle siis mõtle  |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
19.11.2009 13:16:31
|
|
|
mnjaaaa
| ot: |
| kujuta ette nüüd versiooni, kus sul on se asi läppari külge yhendatud ja sul mahu põhine pakett, ning ms windows hiilib salaja sikutama automaatset uuendust, näiteks servicepack'i 600 mega. ja sa vaeseke i jõua isegi canceldada seda sest kogu se 600 mega on hetkega kohal |
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
19.11.2009 13:22:23
|
|
|
Kiirus kiiruseks aga laiendagu parem leviala.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ärihai
HV Guru

liitunud: 14.04.2006
|
19.11.2009 13:26:34
|
|
|
võtku 3 gigane piirang maha siis isegi võiks kasutada.
_________________ Ütle siis mõtle  |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
trussik
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2003
|
20.11.2009 15:07:24
|
|
|
| see kiirus läheb kõikide klienti vahel jagamisele kes vastava tugijaama levialas on,ehk siis palju reaalselt keegi kiirust kätte saanud on?
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
20.11.2009 15:31:04
|
|
|
| tsitaat: |
Ja ma ei usu, et see kiirus jagamisele läheb
|
Ikka läheb ja jääb alati selle tehnoloogiaga,igal tugijaamal on konkreetne teenindavate kärgede arv ja kanleid.
Sama kanalit kasutab ka 3,5g toega telefoni omanik rääkimiseks.
| tsitaat: |
21 Mbit/s, mis on 2 – 3 korda kõrgem kui konkureerivates võrkudes
|
Mis ajast 21 on kõrgem 2x 14.4 standardist
| tsitaat: |
EMT-l on suurim 3,5G võrk Eestis
|
ega ikka ei ole küll
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AKE
HV kasutaja
liitunud: 02.04.2009
|
20.11.2009 15:54:31
Re: EMT suurendas mobiilse interneti kiirust kuni 21 Mbit/s |
|
|
| Tanel kirjutas: |
| EMT-l on suurim 3,5G võrk Eestis |
Kindel ikka et suurim?
/Tsiteerin/
| E24 Äriuudised kirjutas: |
| Eesti suurimat 3,5G leviala omav Elisa on mobiilse Interneti levialaga katnud juba 13 Eesti linna: Haapsalu, Tallinna, Tartu, Pärnu, Rakvere, Jõhvi, Paide, Maardu, Paldiski, Keila, Sindi, Elva ja Saue. Samuti on 3,5G levialaga kaetud kogu Tartumaa, suur osa Harjumaast ning Paide ja Pärnu lähiümbrused. |
http://uudisvoog.postimees.ee/?DATE=20091120&ID=217579
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
20.11.2009 16:31:21
|
|
|
tomorrow, Asi ei ole kuidagi tööandjaga seaotu,võiksid ükskord aru saada
Piirdume puhtalt infoga ja mul palju muud teha kui mingit operaatorit haipida HV-s.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.11.2009 08:41:17
|
|
|
wanawoll: OT: Su Lp. firma võiks kõigepealt Tallinna ümbruses, Vääna-Jõesuu suunal ja Raplamaal kõigepealt GPRS-i ja telefonilevi korralikult tööle saada. Siis saab alles rääkida, et ka muud kiirused on olemas.
Ja seda, et Tallinna ümbruses ja Raplamaal on GPRS tihti Audis, olen ma nii telefoni kui maili kaudu kümneid kordi Elisasse teada andnud, aga ei midagi. Ja olen kindel, et järgmise aasta suvel, olles Talinna lähistel, on Elisa GPRS ikka sama uimane, kui iga suvi see on olnud.
------------------------------------------------------------------
Tegelikult ma tahtsin sellega välja jõuda selleni, et kui EMT ees ei veaks järjest suuremaid kiiruseid, siis vaevalt et ka konkurendid üleüldse rabeleks.
Igatahes ma ootan huviga, et kas EMT kruvib oma kiiruse selleni, mida kunagi Grünberg lubas, et:
- statsionaarselt 1 gigabitt / kiirust
- sõidu ajal 100 megabitt / kiirust
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
21.11.2009 14:06:08
|
|
|
tahanteada, Teema on T2 ja mobiili-ID
Niiet kurda aga klienditoele edasi,pime kana leiab ka tera.
Neid piirkondi hetkel ei arendata,kuigi ise olen raplamaaga suur sõber ja ei näe muret oma piirkonnas Raplast Valgu ja Järvakandi poole,katsetatud ja töötab 5+
Sama ka Harjumaaga,TLN lähiümbrus on ca 15km ja imo töötab igalpool ka 3,5g.
GPRS on nagu on ja seda eriti ei arendata kui siis ainult mõne 2g tugijaama lisamisega, kuna VIST Q2 kaetakse kogu harjumaa 3,5G 14.4m netiga.
Väänaisuu on nagu on ja arendatakse hiljem,kuigi ka seal kandis midagi toimetatakse.
| tsitaat: |
Elisa GPRS ikka sama uimane, kui iga suvi see on olnud
|
A-link turbo 80kbit/s GPRS töötab normaalselt,äkki vahetad oma kiviaegsed moblad välja uuemate aparaatide vastu.
Aga sa vist ei saa neid kasutada, kuna need lähevad tahtmatult 2G võrgus EDGE kiirusele ja kiirus on asi mida sa silmaotsaski ei salli,onju.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
21.11.2009 14:17:05
|
|
|
| ärihai kirjutas: |
| võtku 3 gigane piirang maha siis isegi võiks kasutada. |
seda ei saa teha, sest muidu oleks kiirus selline, nagu KÕUl.
Kuna tegu jagatud ühendusega, siis aitab vaid hirm paketi täitumise ees, ohjeldada paadunud sikutajaid
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
21.11.2009 14:26:29
|
|
|
| ot: |
Teistest ei tea aga Elisal tulevad peagi koduneti paketid,hetkel on müügis ADSL-i pikendused lihtsalt,kes aravs et saavad kasutada koduneti asemel on täiesti mööda arvanud  |
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
21.11.2009 16:52:47
|
|
|
wanawoll: Aga ega see polegi minu probleem, kui Elisa Mobiilinterneti kliente omada ei taha ja nende käest raha ei taha. Minu käest saab see ISP mobiilinterneti-raha, kes mulle teenust oskab müüa.
Nii, et Elisa kõrval on alati 2 konkurenti võtta, kellele mobiil-neti levi olemasolu korral raha anda.
-----------------------------------------------
Teemasse kah: Kui nii asi areneb, siis julgen oletada, et järgmine aasta teatab EMT juba esimesest 100 megabiti-ühenduse võimalikkusest.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
21.11.2009 17:36:09
|
|
|
| tsitaat: |
Nii, et Elisa kõrval on alati 2 konkurenti võtta, kellele mobiil-neti levi olemasolu korral raha anda.
|
Nagu eelmistes teemades,tuld.
Kõik teenused kõikidele üle Eesti ei sobi ja lähitulevikus paraku ei saa ka sobida,selle asja nimi on elu
Ära rohkem läbusta siin,helista nagu ikka 6600600 ja kurda.
PS keegi mode võiks selle OT siit eemaldada,kuna esilehe teema
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Santa
HV vaatleja

liitunud: 05.10.2004
|
02.02.2010 12:02:25
|
|
|
| Nüüd EMTist 7G pakett 395EEKu ja statsionaarne 9G 399EEKu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
02.02.2010 12:12:28
|
|
|
| 4 krooni vahet ja kõik...?
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
02.02.2010 18:58:22
|
|
|
see on kaval nipp heade inimeste nöörimiseks.
Kallimale paketile üle minnes ei pea maksu maksma, kui aga odavama peale minna, siis tuleb maksta lepingutrahvi.
Hetkel on 406eek suurim pakett. Kui sellelt emmale kummale uuele paketile minna, siis kapitalistid sind kohe kurnavad
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
03.02.2010 15:43:02
|
|
|
| wanawoll kirjutas: |
tomorrow, Asi ei ole kuidagi tööandjaga seaotu,võiksid ükskord aru saada
Piirdume puhtalt infoga ja mul palju muud teha kui mingit operaatorit haipida HV-s. |
Igatahes eelmise aasta suve alguses oli levikaartide alusel (siis kui elisa veel näitas kodukal
terve eesti levikaarti, enam ei näidata) Elisal umbes 50% väiksem kui EMT'l ja EMT ja ELisa
vahel oli TELE2 võrk levilt.
Ehk reaalselt ei ole Elisa võrk kindlasti suurim, aga enam ei suuda seda nende levikaardilt võrrelda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Raul050
HV vaatleja
liitunud: 07.08.2006
|
06.02.2010 02:49:09
|
|
|
Kuidas selle kiirusega nüüd ikkagi reaalselt on? Kes kasutavad, siis palju keskmine Tallinn, Tartu, Pärnu linnas sees? Huvitab, kas on mõtet 2.5k maksval netipulgal, või ei muutu näiteks emti pakutav nokia cs-15 10.2mbit modem veel lähemal ajal piiravaks lüliks? Numbrina paberi peal on 21mbit/s igatahes ilus
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Duckhead
HV veteran

liitunud: 07.02.2003
|
06.02.2010 08:00:55
|
|
|
Tartus on 3GB max
_________________ ÄRA KOORMA PENSIONIKASSAT, SURE ÕIGEAEGSELT!!! |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.02.2010 08:30:55
|
|
|
Niipalju, kui Tallinnas katsetanud olen, siis j22b asi hoopis igasuguste serverite ja sidekanalite kiiruste taha pigem kinni. Ning reaalne pidev kiirus on 1-2 megabitti, m6nel harval korral jookseb 3 megabitti pidevalt ja pikalt t2is. See n2htuna Huawei 3,5 USB-pulgaga.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
06.02.2010 13:11:00
|
|
|
| Tallinna kesklinnas pole 5Mbit probleem, vahel ulatab isegi 6ni. Viimsis naise juures, kus Tele2 levi on isegi parem, veab 2-3Mbit välja. EDGE on tüüpiline ca 20kbit/s.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heintsule
HV vaatleja
liitunud: 08.12.2002
|
06.02.2010 16:28:27
|
|
|
Teil ei vea kohe mitte , kuna pole aega isegi õlut juua.
Minul on EMT EDGE
Kulunud aeg - 114.7 sekundit
Saadetud andmed - 1048576 baiti
73135.2 bit/sec
71.4 Kbit/sec
0.1 Mbit/sec
8.9 KB/sec
Jõuan alati ühe pooleliitrise õlle ära juua , kuniks järgmine leht ette kuvab.
Aadressiks oleks Hõreda küla Juuru vald Raplamaa
|
|
| tagasi üles |
|
 |
oswald
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.05.2004
|
11.02.2010 19:18:51
|
|
|
Kas ongi nii, et EMT oma "toreda" taktikaga on 2GB mahupiiranguga paketil kiiruse nii alla jätnud, et valida on tegelikult kas 150MB või juba 7GB vahel? Tegelikult mind kiirus(ehk selle puudumine) ei häiri, kuid selline "poolkõva" vahepealse asja tegemine on küll tore äriidee.
_________________ Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits. |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
11.02.2010 22:52:09
|
|
|
| oswald kirjutas: |
| Kas ongi nii, et EMT oma "toreda" taktikaga on 2GB mahupiiranguga paketil kiiruse nii alla jätnud, et valida on tegelikult kas 150MB või juba 7GB vahel? Tegelikult mind kiirus(ehk selle puudumine) ei häiri, kuid selline "poolkõva" vahepealse asja tegemine on küll tore äriidee. |
Nojah, aga mis sa selle 150MB arvutis teed? Või kas reaalselt sa kunagi surfates vead võrgust lühikeste sutsakatega üle 1 Mbit välja...
P2P on muu teema. aga enamasti on sellised suurt kiirust saavutavad rakendused palju mahu näljasemad kui 2 GB...
Elion tegi ka oma 1 Mbit/sek ühenduse peale seda kui suur lahendus vist veab 12 välja.
Aga eks see netiäri on nagu autodega - kõik vaatavad spidokal kas ikka 255 km/h on peal ja pärast tiksutavad tegelt 90 km/h
|
|
| tagasi üles |
|
 |
oswald
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.05.2004
|
12.02.2010 10:14:09
|
|
|
Nagu ütlesin ,siis iseenesest selline kiirus mind ei sega - Pärnus toimetab mul niikuinii ainult GPRS. p2p jaoks olgu ikka juhe taga, aga just selle vahepealse paketi kiiruse piiramine on naljakas. 150MB kõlbab ainult telefoniga surfamiseks, samas 7GB on veidi üle minu vajaduste ja pole mõtet 150 krooni rohkem maksta, kui tegelikku vajadust mahu järele ei ole. Helistasin isegi EMT infoliinile - äkki on unustatud kogemata vana kiirus sinna, aga väidetavalt on kõik õige.
_________________ Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits. |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
12.02.2010 10:16:07
|
|
|
| oswald kirjutas: |
| Nagu ütlesin ,siis iseenesest selline kiirus mind ei sega - Pärnus toimetab mul niikuinii ainult GPRS. p2p jaoks olgu ikka juhe taga, aga just selle vahepealse paketi kiiruse piiramine on naljakas. 150MB kõlbab ainult telefoniga surfamiseks, samas 7GB on veidi üle minu vajaduste ja pole mõtet 150 krooni rohkem maksta, kui tegelikku vajadust mahu järele ei ole. Helistasin isegi EMT infoliinile - äkki on unustatud kogemata vana kiirus sinna, aga väidetavalt on kõik õige. |
shelge Mina sain küll suvel pärnus kenasti 3G kätte, kuid mõnes kohas panin modemi lukku 3Gsse (muidu hoidis end GPRSs kinni).
Sama teen ka mujal kui levikõigub
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|