|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
28.12.2009 23:19:55
CLOSED |
|
|
Close
viimati muutis Connection11 12.04.2013 17:00:07, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
frygor
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.05.2004
|
28.12.2009 23:21:02
|
|
|
On sul juba kuskil hosting teenus ka võetud või oma server olemas?
_________________ Hunt kriimsilm 9 ametiga! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
29.12.2009 00:07:03
|
|
|
| Ei!
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
frygor
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.05.2004
|
29.12.2009 00:09:49
|
|
|
siis ma soovitan selle domeeniregistreeringu teha koos hostingu teenusega näiteks zone.ee-s või netpoint.ee-s.
seal sa ei pea muretsema nende nimeserverite ja asjade pärast, kuna need lahendatakse sinu eest ära seal.
Edit: *väikse kirjavea parandus*
viimati muutis frygor 29.12.2009 00:57:27, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
29.12.2009 00:42:30
|
|
|
| Kuule mul vaja see domeen ära teha aitad või ei teisi muresi ma tean juba aga ikka äitah!Aitab keegi selle registreerimisega!
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
29.12.2009 00:54:02
|
|
|
Nimeservereid on vaja seepärast, et domeen, mida registreeritakse, peab olema kuskile majutatud. Küsimus ei ole mitte domeeni reaalses kasutamises, vaid selles, et domeeni ei saa lihtsalt registreerida, vaid tehnilised tingimused nõuavad ka seda, et nimeserveritesse tehakse domeeninimele vastavasisuline kirje, millele vastab konkreetne IP, kuhu domeen majutatud on. Kuhu ja kuidas seda majutada, jääb sinu enda valida.
P.S. Kui tahad reaalselt abi saada, siis ei maksa ülbitseda. Inimesed, kes vaevuvad sinu teemale vastama, tahavad sind tõenäoliselt aidata ja kui sa ülbitsed, siis peletad sa lihtsalt nad kõik eemale.
Kui domeeni majutamiseks muud võimalust ei leia, siis näiteks Elion internetiteenuse pakkujana pakub sellist võimalus, et tehakse kirjed nende kasutuses olevatesse nimeserveritesse ja majutatakse domeeninimi Elioni serverites seniks, kuni klient on leidnud sobiva teenusepakkuja kodulehe majutamise osas, mis tõenäoliselt domeeninimega seotuks saab.
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
29.12.2009 01:02:58
|
|
|
| Aga ma pole ju elioni klient küsimus oli selles,et sain esimese nimeserveri kätte aga ei saa aru kuidas teist saada?
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
frygor
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.05.2004
|
29.12.2009 01:05:52
|
|
|
räägi, kust sa selle esimese siis said.
arvatavasti saad selle teise ka sealt, kes seda serverit haldab.
kui see esimene on ka meile teada nimeserver, siis saame võibolla ka teise ära öelda.
_________________ Hunt kriimsilm 9 ametiga! |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
29.12.2009 03:15:38
|
|
|
Soovitan võtta otse ühendust eenet(at)eenet.ee või helistada 730 2110
Seal on väga kenad ja lahked inimesed, selgitavad ja aitavad sind, selgitavad, milliseid andmeid on vaja.
Selgita võimalikult täpselt ära, mida sul registreerida vaja on - domeeninime kodulehele, kohtvõrgule, asutuse meiliserverile või nende kombinatsiooni. Ühtlasi pead oskama nimetada kõik teenusepakkujad - kodulehe majutuse pakkuja, meiliserveri teenuse pakkuja (kui neid teenuseid ostetakse väljastpoolt), asutuse ISP. Rohkem ei pea sa praktiliselt midagi teadma - EENet võtab vastavate teenusepakkujatega ise ühendust ja saab neilt kõik ülejäänud andmed, sh nimeserverite aadressid.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
29.12.2009 11:22:30
|
|
|
| Et siis esimine nimeserver on money24.ee see on registreeritud minu ipile ipks siis 82.131.63.124. .Ja mul vaja teada kuidas ma teist nimeserverit saada saaks?nimeserver ja ipsellele ,sest enet küsib kahte nimeserverit.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
29.12.2009 11:48:31
|
|
|
82.131.63.124.cable.starman.ee
Starmani võrgus istud siis vä? Sellel on ns.starman.ee ja ns2.starman.ee
Või mida sa täpselt tahad?
viimati muutis A.S. 29.12.2009 11:51:28, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
muri666
HV kasutaja
liitunud: 29.04.2004
|
29.12.2009 11:50:50
|
|
|
tundub, et sa tahad registreerida endale aadressi money24.ee. See nimeserver ei ole.
Kes sul internetti pakub? Saada neile mail, et tahad nende nimeservereid kasutada ja sinna peaks kirjutama sisse, et money24.ee ja www.money24.ee vastaksid ip'le 82.131.63.124 ning las saadavad sinule nimeserverid. Peale seda mine eeneti tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
29.12.2009 12:54:36
|
|
|
Oodake ma tahan endale registreerida domeen money24.ee nii mis nimiserverid ma pean sinna panema ja mis kujul?Seletage lahti palun!Jah aga see eenet küsib kaks erivenvat nimeserverit ja kaks erinevat ipid!
edit aa sain aru ütlen kas sain või ei!
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bigmarx
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
29.12.2009 12:56:19
|
|
|
exerest, kus su server on? Kas ostad serveri majutuse teenuse sisse? Kui jah, siis on su nimeserver selle teenusepakkuja oma, kelle juures su serveri majutus on.
Kui kavatsed omal kodus või sõbra juures seda serverit hoidma hakata, siis saad selle nimeserveri oma internetiühenduse pakkujalt.
_________________ "Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!" |
|
| Kommentaarid: 485 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
385 |
|
| tagasi üles |
|
 |
frygor
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.05.2004
|
29.12.2009 12:58:06
|
|
|
jutu järgi ma arvaks, et sa pole läbi mõelnud asja, et kuhu sa hakkad panema oma kodulehe faile, mis hakkavad selle money24.ee aadressi alt välja tulema.
kui sul pole seda kohta olemas, siis sul ei ole võtta ka nimeservereid.
jään ikka oma soovitusele kindlaks, et mine võta näiteks zone.ee-s 99kr-ga või netpoint.ee-s 59kr-ga teenus ja sulle registreeritakse see money24.ee ja saad andmed, kuhu paned oma kodulehe failid ja asjad. nimeserveritega tegelevad siis juba zone/netpoint .
Edit: jõuti ette
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gnoom
HV veteran
liitunud: 12.12.2003
|
29.12.2009 17:38:15
|
|
|
| exerest kirjutas: |
Oodake ma tahan endale registreerida domeen money24.ee nii mis nimiserverid ma pean sinna panema ja mis kujul?Seletage lahti palun!Jah aga see eenet küsib kaks erivenvat nimeserverit ja kaks erinevat ipid!
edit aa sain aru ütlen kas sain või ei! |
Kasuta nimeserverite jaoks tasuta teenust. http://www.everydns.com/
Seal suuna siis kirjeid kuhu aga süda soovib.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
29.12.2009 20:13:56
|
|
|
| Noh selles ongi asi mis seal everydns tuleb teha et saada kaks nimeserverit!
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
29.12.2009 20:29:46
|
|
|
Sealt saad ju lausa 4 nimeserverit: ns1.everydns.net, ns2.everydns.net, ns3.everydns.net ja ns4.everydns.net
Aga mida seal teha? Registreerid end seal alustuseks lihtsalt ära.
Kõigepealt aga ürita endale ikka selgeks teha, mida sa üldse teha üritad. Sa vist ei saa sellest päris hästi aru.
Kas sa ei tahagi endale mingit serverit kuhugi, vaid soovid lihtsalt ilusat nime (money24.ee) enda nimele registreerida?
viimati muutis A.S. 29.12.2009 20:31:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bigmarx
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
29.12.2009 20:30:12
|
|
|
| exerest kirjutas: |
| Noh selles ongi asi mis seal everydns tuleb teha et saada kaks nimeserverit! |
Kuule, maksa parem kellelegi kes selle asja sinu eest ära teeb. Hetkel on küll selline tunne, nagu õpetaks oma seitsmeaastasele tütrele füüsikat.
_________________ "Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!" |
|
| Kommentaarid: 485 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
385 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gnoom
HV veteran
liitunud: 12.12.2003
|
29.12.2009 23:06:29
|
|
|
| exerest kirjutas: |
| Noh selles ongi asi mis seal everydns tuleb teha et saada kaks nimeserverit! |
1. registreerid omale sinna konto
2. lisad sinna oma soovitud domeeni
3. paned domeenile kirja A kirje
4. mailide jaoks paned ka MX kirje paika
5. logid välja
Siis lähed Eeneti lehele ja täidad vajalikud andmed ära
Nimeserverite lahtritesse kirjutad ns1.everydns.net ja ns2.everydns.net
Saadad täidetud vormi ära ja jääd ootama mis Eenet sinu soovist arvab.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
29.12.2009 23:56:31
|
|
|
| Aga kust ma saan nendele ip ja ISP?
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
30.12.2009 00:23:49
|
|
|
IP saad nii, et uurid välja, milline IP nende nimeserverite IP-dele vastab. ISP tähendab lühendina Internet Service Provider ehk siis Interneti Teenuse Pakkuja.
windowsis saad nime ja IP-d omavahel kokku panna pildis näiteks "nslookup" käsuga.
ns1.everydns.net - 208.76.62.100
ns2.everydns.net - 78.129.207.168
ns3.everydns.net - 208.76.63.100
ns4.everydns.net - 208.76.60.100
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
30.12.2009 00:55:32
|
|
|
| Noh mul on starman kirjutan sinna starman ja tuleb selline kiri Viga! Antud IP aadress ei vasta DNS päringule.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jjk
HV veteran
liitunud: 30.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
30.12.2009 01:16:02
|
|
|
| Noh öelge mida ma sinna isp-se kirjutan mul starman ja ongi kõik!Öelge ja asjale on lõpp!edit-või ütelge leht või õpetus sellest!
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gnoom
HV veteran
liitunud: 12.12.2003
|
30.12.2009 01:17:02
|
|
|
| exerest kirjutas: |
| Noh mul on starman kirjutan sinna starman ja tuleb selline kiri Viga! Antud IP aadress ei vasta DNS päringule. |
Sul ikka nimeserverite kirjed tehtud. Ega sa enne ei saagi Eenetis neid kirja panna. Aga jah. Oma aja ja närvide säästmise mõttes lase kellelgi teenusepakkujal vajalikud protseduurid ära teha.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
30.12.2009 03:37:31
|
|
|
| gnoom kirjutas: |
| exerest kirjutas: |
| Noh selles ongi asi mis seal everydns tuleb teha et saada kaks nimeserverit! |
1. registreerid omale sinna konto
2. lisad sinna oma soovitud domeeni
3. paned domeenile kirja A kirje
|
Kas sul siiani on tehtud?
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
30.12.2009 12:09:18
|
|
|
Sain starmanil kirja ns3.starman.ee - 85.253.0.2,
ns4.starman.ee - 85.253.0.130.
ja mida ma panen sinna ispise?
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
30.12.2009 12:12:26
|
|
|
Starman.
Iseküsimus on see, kas nendes starmani nimeserverites on kirjed tehtud või ei.
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
30.12.2009 12:22:57
|
|
|
| Noh kirjutan sinna Starman ja ei midagi.
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rasmus
HV veteran
liitunud: 30.12.2002
|
30.12.2009 12:30:28
|
|
|
Üldiselt on siin kõikide väljade selgitused olemas. Alustaks ehk sellest?
Kogu protseduur kronoloogilises järjestuses peaks nägema välja järgmine:
1. Otsustad ja valid, millist domeeni sa soovid registreerida
2. Kontrollid, et sinu poolt valitud domeen ei oleks juba kasutuses
3. Võtad ühendust mõne nimeserveriteenust pakkuva ettevõttega (üldjuhul pakuvad kõik ISP-d ka seda teenust) ning lepid kokku, et sinu poolt soovitud domeen kirjeldatakse ära nende nimeserverites
4. Kontrollid, et kirjed nimeserveritesse on tehtud ja toimivad
5. Täidad nõuetekohaselt taotlusvormi
6. Jääd ootama vastust
_________________ Rakvere parasiit |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
30.12.2009 12:32:50
|
|
|
| Mis kirjed veel nimiserverites?Seal on sama teenusepakkuja ütelge mida ma pean sinna kirjutama või kui ma nii loll olen selles asjas siis andke õpetust või linki kust saaks kõik teada ,et reegistreerida seda domaini!Juba 30 vastuseid ja ei mida palun vabandust minu egoismi peale!
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gnoom
HV veteran
liitunud: 12.12.2003
|
30.12.2009 12:39:12
|
|
|
| exerest kirjutas: |
| Mis kirjed veel nimiserverites?Seal on sama teenusepakkuja ütelge mida ma pean sinna kirjutama või kui ma nii loll olen selles asjas siis andke õpetust või linki kust saaks kõik teada ,et reegistreerida seda domaini!Juba 30 vastuseid ja ei mida palun vabandust minu egoismi peale! |
Millises hostingus sa seda domeeni hoidma hakkad. Kas hostingupakkuja ei tee seda protseduuri ära? Või millise koduse IP peal seda domeeni jooksutama hakkad?
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
30.12.2009 12:42:36
|
|
|
| Minu kodu ipi peal 192.168.0.100.Hostingu ma pärast leian seletab ära siis keegi kuidas ma leian endale selle isp?
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gnoom
HV veteran
liitunud: 12.12.2003
|
30.12.2009 12:45:35
|
|
|
| exerest kirjutas: |
| Minu kodu ipi peal 192.168.0.100.Hostingu ma pärast leian seletab ära siis keegi kuidas ma leian endale selle isp? |
Ok. ISP on leitud.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
30.12.2009 12:47:10
|
|
|
| Kirjuta siis mulle!
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gnoom
HV veteran
liitunud: 12.12.2003
|
30.12.2009 12:53:28
|
|
|
| exerest kirjutas: |
| Kirjuta siis mulle! |
PS saadetud.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
30.12.2009 12:55:22
|
|
|
Tahaksin targaks saada äkki seletasksid kuidas sa leidsid ei taha pärast teisi tõmmelda
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gnoom
HV veteran
liitunud: 12.12.2003
|
30.12.2009 12:58:17
|
|
|
| exerest kirjutas: |
Tahaksin targaks saada äkki seletasksid kuidas sa leidsid ei taha pärast teisi tõmmelda  |
No loe saadetud privaatsõnumeid, või anna oma meiliaadres, või tulista oma küsimus ise otse meilile info @ virho.com
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Connection11
HV kasutaja
liitunud: 28.12.2009
|
30.12.2009 13:07:35
|
|
|
Suur äitah kõigile kes aitasid sain nüüd targemaks!
Head uut aastat kõigile!
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jjk
HV veteran
liitunud: 30.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|