Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Kuidas ma saan näha kasutaja ip aadressi? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
MatiKala
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 11.10.2003 09:19:43 Kuidas ma saan näha kasutaja ip aadressi? vasta tsitaadiga

Ma pean silmas,et kuidas ma saaksin näha HV foorumis kasutaja IP aadressi,nagu mõned siin seda teha saavad?Òleks ju see asi igati vajalik ju,et saaks kindlaks teha,egas keegi näiteks pole oma IP lt teinud mitut kasutajat ning näiteks hinnaga ei manipuleeri...Või ,kui näiteks on vaja petturit veidigi taga ajada...

Kas see Ip värk on ainult teatud isikute õigus,või pole ma lihtsalt veel sellist kohta ülesse leidnud?

icon_confused.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Superglue
HV veteran
Superglue

liitunud: 20.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2003 09:21:22 vasta tsitaadiga

IP-d näevad vaid konkreetse alafoorumi moderaatorid.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2003 09:33:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas see Ip värk on ainult teatud isikute õigus,või pole ma lihtsalt veel sellist kohta ülesse leidnud?



Saad ju küsida mõne mode käest thumbs_up.gif
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2003 09:39:29 Re: Kuidas ma saan näha kasutaja ip aadressi? vasta tsitaadiga

MatiKala kirjutas:
Òleks ju see asi igati vajalik ju,et saaks kindlaks teha,egas keegi näiteks pole oma IP lt teinud mitut kasutajat ning näiteks hinnaga ei manipuleeri...Või ,kui näiteks on vaja petturit veidigi taga ajada...


icon_confused.gif

Dünaamilistest IPdest oled midagi kuulnud?
Sa isegi oled 18 erinevalt IPlt postitanud.
Kui pakkuja tahab suli teha, siis ta vahetab IPd ja kasutajat ja muudkui kruvib hinda.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatiKala
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 11.10.2003 09:59:36 vasta tsitaadiga

Aga siiski...kui need IP d tähtsust otseselt ei oma...Las siis kasutajad saavad neid vaadata-ennemgi inimesi kogemata vahele jäänud..Milleks siis parema HV nimel kokku hoida..Kahju ju see asi tuua ei saa?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 11.10.2003 10:48:33 vasta tsitaadiga

MatiKala kirjutas:
Aga siiski...kui need IP d tähtsust otseselt ei oma...Las siis kasutajad saavad neid vaadata-ennemgi inimesi kogemata vahele jäänud..Milleks siis parema HV nimel kokku hoida..Kahju ju see asi tuua ei saa?

Ei, aitäh. Piisab juba sellest, et mingid botid käivad mööda lehti ja salvestavad e-maili aadresse. Teadagi, mis selle tagajärg on - spämm. Mõnele pervarile pakuks kindlasti huvi teatud IP tõsiselt ette võtta igasugu rünnakuteks.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2003 11:19:37 vasta tsitaadiga

Tegelikult on IP aadressi avaldamine seotud inimese privaatsusega ja seda ei tohiks kindlasti teha kui selleks mingit mõjuvat põhjust ei ole (pettus vmt.).
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatiKala
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 11.10.2003 11:30:29 vasta tsitaadiga

Selge...tundub loogiline...
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
konn
HV veteran
konn

liitunud: 02.08.2003




sõnum 11.10.2003 11:31:36 vasta tsitaadiga

see on ju lihtne. kirjuta PHP mis detecti IP ja palu uuitaval isikul sellele php-le viival lingil klikkida. asi on ju lihtne. navigeerides oma browseriga kellegi php peale sa nagu annad n6usoleku et ta su ip-d sniffiks. kui ma k2in m66da HV php-d siis ma olen n6us et HV sniffib mitte matikala, kui matikala tahab sniffida siis ta peab mu oma php peale meelitama.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sektor1
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2003 11:34:41 vasta tsitaadiga

icon_rolleyes.gif
To MatiKala
Miks sul vaja teiste IP-sid..
Pane omale FireWall peale ja tunne mõnu kuidas su IP-le sisse ronitakse koguaeg...
Ja mõtle mis siis oleks kui keegi su IP laiale publikule reklaamib... (Veel hullem kui staatilise)
B.t.w. kas sa tead mis IP on - no offence aga lihtsalt huvitav - et kas sa tead mida sa õieti tahad icon_razz.gif ??

_________________
AMD VS INTEL
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
konn
HV veteran
konn

liitunud: 02.08.2003




sõnum 11.10.2003 11:37:26 vasta tsitaadiga

n2iteks, nii lihtne see ongi. http://orange.tpt.edu.ee/~billy/ip.php

kood on siin:

<?php
    echo $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
    mail("billy@hot.ee","ip",$_SERVER['REMOTE_ADDR']);
?>
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatiKala
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 11.10.2003 11:40:22 vasta tsitaadiga

To Sektor: Ma arvan ,et see ip on mingi kaart,mis käib pci või agp pessa...Ja kui ma tahan teiste inimeste ip dega paaniliselt manipuleerima hakata....


tsiisus...

Ma ju ainult küsisin...Vale jalaga tõusid hommikul voodist või? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2003 11:59:00 vasta tsitaadiga

Tegelikult IP'ga on nii, et see on avalik "asi" ja seega peaks see kõigile näha olema.
See ongi mõeldud Internetis olvate arvutite ja nende käikude tuvastamiseks - et keegi sigatseda ei saaks.
Mitte ükski seadus ei keela IP'sid avaldamast. See ei ole konfidentsiaalne teave (kliendi kohta).
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
konn
HV veteran
konn

liitunud: 02.08.2003




sõnum 11.10.2003 12:02:13 vasta tsitaadiga

keelatud on IP ja mingi muu infi kokkukuuluvuse avalikustamine kellegi poolt kellele see teave on usaldatud. n2iteks ei tohi 6elda a la "kasutaja voyager_est ip-ga xxx.xxx.xxx.xxx on jaan tamm 18 aastane ja istub p2aegu sellel aadressil selles kabinetis ja teeb seda-teist-ja-kolmandat"
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatiKala
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 11.10.2003 12:09:16 vasta tsitaadiga

Ja nagu juba esimeses postituses öeldud,siis pidasin ma silmas HV s toimunud juhtumeid,kus on tuvastatud,et juhuslikult on samalt IP aadressilt kaks kasutajat registreeritud-Mulle isiklikult küll tundub viimasel ajal,et mõnes müügipostituses on lõhestunud isiksused,kes hinda üles dumbivad-Ma ei taha mingisugust häkkerlust tegema hakata vaid lihtsalt sellistest vendadest eemale hoiduda.Ja kui olen mingil põhjusel petta saanud,siis tahaksin omal käel saada petturi IP aadressi,mitte teha jälle postitus,kus on kari troppe,kes näägutavad,et kui loll müüja või ostja ma olen ning kohe näiteks politseisse minna,mitte jääda arutama,kas see on kasulik või mitte...


Ja kui see ei ole võimalik,siis ongi asi selge-Pole vaja hakata arutama teemal,kui loll või tark ma olen ja kas ma tean,mis on IP või mida sellega peale hakata oskan...mott


Vabandan terava sõnavõtu pärast aga veidi tigedaks ajavad viimasel ajal need vastused,kus hakatakse mu pädevust kommenteerima...
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2003 12:18:44 vasta tsitaadiga

Kui mõjuval põhjusel on vaja kellegi IPd kontrollida siis võib ju alati mõne moderaatori/administraatori poole privaatsõnumiga põõrduda. Ei pea tegema kuhugi mingit postitust.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 11.10.2003 13:35:57 vasta tsitaadiga

MatiKala kirjutas:
Ja nagu juba esimeses postituses öeldud,siis pidasin ma silmas HV s toimunud juhtumeid,kus on tuvastatud,et juhuslikult on samalt IP aadressilt kaks kasutajat registreeritud-Mulle isiklikult küll tundub viimasel ajal,et mõnes müügipostituses on lõhestunud isiksused,kes hinda üles dumbivad

ja mis selles muuseas siis halba on???
I don't get it...
pakkumisest-nõudlusest oled midagi kuulnud???

No ütleme et mingi mees tõepoolest omaenese müügiteemas teeb omaenda stuffile pakkumist (ehk kruvib hinda üles)... on's ta siis nüüd kohe pettur? Mis vahet seal on kas ütleb müüja ise et sry, aga 400 EEK ei lähe mitte, 1000 on õige hind, või teeb ta läbi teise accoundi pakkumise 800 EEK...

Kas sa oled nüüd petta saanud? Kui sa müüjale sobivat hinda ei paku, siis ta enivei ei müü sulle seda asja ja keegi ju ei käsi sul temalt osta, kui hind ei meeldi...

IMHO pingutate te siin pisut üle - kui müüja kasutab sellist taktikat, et võimalikult head hinda saada, siis jumal temaga, lasku aga käia. Halvemal juhul jääb tal asi müümata, ongi kõik.
Petta ei saa siin ju keegi - ise tegid oma hinnapakkumise, järelikult oled valmis selle hinnaga ostma - turumajandus, mis teha icon_rolleyes.gif

PS! Ma saan aru, et kõik tahavad võimalikult odava hinnaga osta, aga vaadake, teisest küljest - kõik müüjad tahavad võimalikult kalli hinnaga müüa... Miks peaks olema ostja paremas seisus kui müüja???

PPS! Keegi ei keela ostjal kahe accoundi alt müügiteemas käimast - ühe alt pakkumist teha ja siis teise alt vinguda oma esimese alter ego kallal, et see nii saasta asja nii kallilt osta tahab... ja seejärel esimese accoundi alt hinda alla tõmmata, öeldes, et jah, mõtlesin eelkõneleja sõnade üle järgi jne icon_question.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatiKala
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 11.10.2003 14:09:18 vasta tsitaadiga

....Sellise jutu peale ei oskagi nagu enam midagi kosta...
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 11.10.2003 14:31:51 vasta tsitaadiga

MatiKala kirjutas:
....Sellise jutu peale ei oskagi nagu enam midagi kosta...

Ega sa peagi selle peale midagi kostma, vaid natukene asja üle mõtlema...

petmine oleks see, kui tehingu tingimustes on pooled kokku leppinud ja seejärel:
1. Müüja annab sulle asja mis ei vasta kokkulepitule (asi vigane, hoopis vale asi või ei annagi sulle midagi)
2. Ostja annab vähem raha või ei anna üldse

Aga see mismoodi keegi oma ostu-müügipakkumisi teeb on tema enda asi.

Tehing eeldab kahte asja (tahteavaldust):

1) Müüja soovib teatud asja teatud tingimustel müüa (paljudel juhtudel jätab hinna lahtiseks ehk laseb teistel pakkuda, kuna loodab, et pakutakse suuremat hinda, kui ta ise saada loodab)
2) Ostja, leides et asi talle sobib teeb pakkumise hinna osas, millega ta on nõus asja ostma (NB! tegelikult ei oma tähtsust, mis põhjusel ostja oma pakkumise teeb - oluline on et ta on nõus selle hinnaga ostma icon_exclaim.gif )

See, kui müüja kasutab mitut kasutajat hinna üles ajamiseks (või ostja kasutab mitut kasutajat hinna allakauplemiseks) on eetiline küsimus, kuid petturiks see teda ei tee, kuivõrd otsustab hinna osas lõppkokkuvõttes ikkagi ostja - kui hind kõrge, siis tehingut ei toimu (müüja roll on siin väiksem - jah, tõsi, kui hind ei sobi, siis ka tema keeldub müümast... aga müüjal on vaja asjast lahti saada, muidu ta ei müüks, mistõttu pigem tuleb temal järeleandmisi teha).

teisiti öeldes -> tehing on igal juhul aus, kui kaup vastab kokkulepitule ja ostja oli hinnaga nõus icon_exclaim.gif

Muideks, IP avalikuks tegemisega niikuinii midagi ei muutu -

1. nagu eelpool mainiti, on dünaamilised IP-d äärmiselt levinud
2. Alati võib teise konto alt müüja/ostja sõber pakkumisi teha, mitte müüja/ostja ise (ja ongi kogu see IP värk mõttetu)

PS! Ei ole eriti agar kaupleja müügifooumist (täpsemalt - olen kahel korral ostnud pisisasju) - ehk: ei räägi isiklikes huvides, vaid lihtsalt esitan oma arvamuse tehingute tegemise kohta.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatiKala
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 11.10.2003 14:46:09 vasta tsitaadiga

No aga ma siiski püüan...


Esiteks teen ma omale teise kasutajakonto ja võin sind sõimata nii palju kui tahan ja millal mul viha lahtub,ning sa ei saagi teada mitte iial,et see oli võib olla Matikala...Samas olen ma oma viha sinu peale välja valanud ning oma kasutajakonto puhtana hoidnud...

Teiseks väidan ma ,et 2 mb surramurra videokaardist saab ühe ühenduskoha kokkujootmisel valmistada 1gb võimsusega graafikakaardi ning täiesti juhuslikult on mul selline kaart pakkuda..Kõigepealt tuleb näiteks Hiid ja saadab mu sellise jutuga persse..Nüüd tulen ma välja oma teise minaga ja väidan ,et tõepoolest on selline asi olemas ning omalgi kodus vedelemas...Kuna Sinu jutu järgi võib ühel isikul olla kaks kasutajakontot(turumajandus ju) siis ma eeldan,et neid võib olla ka rohkem ning tulen mängu juba oma kolmanda minaga ja pakun ka seda surramurra videokaarti müüa ja juba moditud kujul...Minu viies mina kiidab asjale takka ja kuigi targemad saavad asjale pihta võib leiduda üks veidi nõrgema ajukonffiga sell,kes selle surramurra kaardi 500.- minu seitsmeteistkümnenda mina käest ära ostab...Ja see on juba puhas sulitegemine...

Kui on juhuseid olnud,kus keegi on vahele jäänud oma lõhestunud isiksusega,siis võib mingisuguse muu petuskeemi korral jääda vahele ehk mõni ka teinegi kord...IP vaatamine võib seda ohtu ennetada..kuigi ei pruugi(dünaamiliste IP aadresside pärast)

Ma pakun välja,et inimene peaks olema üks ja ainus,kui tal on ausad mõtted ning turumajandusega pole siin küll midagi pistmist..Ma ei pea õigeks dumpingu tegemist sellisel kujul...

Kogu eelnev näide oli ilmselgelt võimendatud ja illustratiivse mõttega,kuid ma usun ,et ma ei pannud ideeliselt mööda.Vähemalt seisab minu moraalne õiglustunne just sellises punktis.


p.s. proovisin teha ka omale teise kasutajakonto ,et lugu veelgi värvilisemaks muuta aga kuna mul polnud hetkel pakkuda registreerimiseks teist emaili,siis nii ta jäigi(jutt nendele,kes mu iple ligi pääsevad ja võib olla oleks tahtnud minu kallal iriseda)
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mullivann
HV vaatleja
mullivann

liitunud: 29.04.2003




sõnum 11.10.2003 14:54:31 vasta tsitaadiga

ma arvan, et avalik kasutaja ip poleks hea, kuna siis saab välja ju uurida kasutaja asukoha ja muid asju. Need peaksid aga ainult vabatahtlikult avaldatavad olema.
P.S. ühe sama kasutaja mitme nime taha peitumise tõestamine on üsna raske, kuna alati võib ju süü ajada dünaamilise IP kaela. Tuletagem meelde kevadel olnud lugusid ühest endisest modest ja tema alter-egodest(ma ei taha väita, et alter-egod eksisteerisid, lihtsalt tuletasin kahtlusi meelde)
P.P.S. alter-egoga hinna üles kruvimine on lihtsalt ebaeetiline minu arust...

_________________
millivatt läks vanni...
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pang
HV veteran

liitunud: 14.05.2003




sõnum 11.10.2003 14:56:41 vasta tsitaadiga

millivatt ja mullivann icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2003 15:04:52 vasta tsitaadiga

... minu mäletamist mööda on seda ideed ka korduvalt varem välja käidud ja samadel põhjustel maha tehtud ! IP avalikustamine võib tekitada rohkem segadust, kui tast' kasu on, kuna leidub piisavalt kasutajaid, kellel pole antud numbrikombinatsioonist piisavalt adekvaatset ettekujutust ja võivad liialt kergekäeliselt valesid järeldusi teha ! Ei dünaamiline ega staatiline IP pruugi tõest infot anda, kuna esimene muutub liiga tihti ja on üldkasutatav, ning staatilise IP taga võib asuda sadu jagatud ühenduse kasutajaid, kellede väline IP on kõigil üks !
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bad Sector
HV veteran

liitunud: 15.04.2002




sõnum 11.10.2003 15:12:42 vasta tsitaadiga

MatiKala kirjutas:
Esiteks teen ma omale teise kasutajakonto ja võin sind sõimata nii palju kui tahan ja millal mul viha lahtub,ning sa ei saagi teada mitte iial,et see oli võib olla Matikala...Samas olen ma oma viha sinu peale välja valanud ning oma kasutajakonto puhtana hoidnud...

See on natukene teine teema... Kui tegemist on ühe kasutaja mustamise/sõimamisega (ehk - esitatakse väiteid, mis ei vasta tõele) teise kasutaja poolt, on igal juhul tegemist käitumisega, mis HVF-s pole lubatud - see on lihtsalt vastuolus heade tavadega.
muidugi kui sõim on õigustatud (ehk põhjused tõendatavad), siis sellist vastuolu ei ole, eeldusel et pole kasutatud ebatsensuurseid väljendeid.

tsitaat:
Teiseks väidan ma ,et 2 mb surramurra videokaardist saab ühe ühenduskoha kokkujootmisel valmistada 1gb võimsusega graafikakaardi ning täiesti juhuslikult on mul selline kaart pakkuda..Kõigepealt tuleb näiteks Hiid ja saadab mu sellise jutuga <b>piixu</b>..Nüüd tulen ma välja oma teise minaga ja väidan ,et tõepoolest on selline asi olemas ning omalgi kodus vedelemas...Kuna Sinu jutu järgi võib ühel isikul olla kaks kasutajakontot(turumajandus ju) siis ma eeldan,et neid võib olla ka rohkem ning tulen mängu juba oma kolmanda minaga ja pakun ka seda surramurra videokaarti müüa ja juba moditud kujul...Minu viies mina kiidab asjale takka ja kuigi targemad saavad asjale pihta võib leiduda üks veidi nõrgema ajukonffiga sell,kes selle surramurra kaardi 500.- minu seitsmeteistkümnenda mina käest ära ostab...Ja see on juba puhas sulitegemine...

Justnimelt, see on puhas sulitegemine - kaup ei vasta kokkulepitud tingimustele (kui ma ostan 1 GB kaarti, siis ma eeldan, et ma saan 1 GB kaardi, mitte moditud 2 MB-se, v.a kui ma olen sõnaselgelt nõus tolle moditud kaardiga)

Aga mina ju rääkisin natukene teisest situatsioonist - hinna üles ajamisest... See ei ole petmine, kui tingitakse hinna üle!!!

tsitaat:

Ma pakun välja,et inimene peaks olema üks ja ainus,kui tal on ausad mõtted ning turumajandusega pole siin küll midagi pistmist..Ma ei pea õigeks dumpingu tegemist sellisel kujul...

Vaadates kui agar ostja sa oled müügifoorumis ütleksin ma seda, et siinkohal räägid sa kui võimalik ostja - seega ajad oma erahuvisid taga.
Igasugune müügi/vahetuse protsess on konfliktsituatsioon ostja ja müüja vahel - üks tahab võimalikult kallilt müüa ja teine võimalikult odavalt osta. Tehing on kompromiss nende vahel, kus mõlemad lasevad oma nõudmisi järjest alla, kuni mõlemad on tingimustega nõus.

Saan aru, et see on ebameeldiv tunne, kui sa maksid asja eest mingi summa X, mida sa lugesid õiglaseks hinnaks ja siis selgub et oleksid võib-olla saanud odavamalt (naiivne lootus tegelikult - ei usu et müüja oleks sellise hinnaga seda asja üldse müünud). Aga petta pole sa mingil juhul saanud, kuna olid ju selle hinnaga nõus icon_exclaim.gif

Tehing eeldab tehinguosaliste vastastikuseid tahteavaldusi - kui need kattuvad on kõik aus ja õiglane.

Pole absoluutselt oluline see, kas sa pakkusid kõrgemat hinda müüja või kolmanda isiku (kes osutub hiljem kah müüjaks) postituste tõttu - oluline on SINU ENDA hinnang asjale.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MatiKala
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.06.2002




sõnum 11.10.2003 16:57:03 vasta tsitaadiga

Loomulikult lähtun ma erahuvist...ega ma mingi jõuluvana ole,et tulen teen siin foorumi korda ja siis lähen teisi lapsi edasi aitama... icon_lol.gif

Aga ok...Vähemalt on Sul oma nägemus ja arvamus asjast ning ma hindan seda.Siin polegi muud,kui kaks eri arvamust,kus vaidlemine viib halvemal juhul sõnasõjani..Nii,et las ta siis jääb...Põhimõtteliselt on mu küsimusele juba seal kusagil eespool ära vastatud ja ilmselgelt ei hakka siin keegi peale bosside neid IP sid vahtima..

Selles mõttes on jah,võimalus olemas,et admini käest saab vajadusel numbrid kätte.Hea seegi..


beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2003 17:26:57 vasta tsitaadiga

konn kirjutas:
keelatud on IP ja mingi muu infi kokkukuuluvuse avalikustamine kellegi poolt kellele see teave on usaldatud. n2iteks ei tohi 6elda a la "kasutaja voyager_est ip-ga xxx.xxx.xxx.xxx on jaan tamm 18 aastane ja istub p2aegu sellel aadressil selles kabinetis ja teeb seda-teist-ja-kolmandat"


Aga nii võib öelda: "Kasutaja voyager_est'i IP on 62.65.213.168"
Mis nüüd saab? Kas mu maailm variseb/varises kokku?
Te kõik teate seda, kas hakkate häkkima?
Tavai! Andke tulla!
See jagatud ühendus, riistvaraline tulemüür.
Ülesanne:
1) Leidke milline on minu sisevõrgu IP.
2) Mis on minu arvuti nimi?
Esimesele sooritajale panen välja auhinna.

Kontrollin ülesande täitmist log'i failide põhjal.
icon_razz1.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pang
HV veteran

liitunud: 14.05.2003




sõnum 11.10.2003 17:28:34 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
konn kirjutas:
keelatud on IP ja mingi muu infi kokkukuuluvuse avalikustamine kellegi poolt kellele see teave on usaldatud. n2iteks ei tohi 6elda a la "kasutaja voyager_est ip-ga xxx.xxx.xxx.xxx on jaan tamm 18 aastane ja istub p2aegu sellel aadressil selles kabinetis ja teeb seda-teist-ja-kolmandat"


Aga nii võib öelda: "Kasutaja voyager_est'i IP on 62.65.213.168"
Mis nüüd saab? Kas mu maailm variseb/varises kokku?
Te kõik teate seda, kas hakkate häkkima?
Tavai! Andke tulla!
See jagatud ühendus, riistvaraline tulemüür.
Ülesanne:
1) Leidke milline on minu sisevõrgu IP.
2) Mis on minu arvuti nimi?
Esimesele sooritajale panen välja auhinna.

Kontrollin ülesande täitmist log'i failide põhjal.
icon_razz1.gif

mõni suurhäkker loebki seda ja siis.... icon_lol.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2003 17:34:40 vasta tsitaadiga

andke tuld, poisid!
1) näeme, kas minu kaitse on efektiivne
2) näeme, kes on kõvad häkkerid
3) näeme, kas IP avaldamine on kahjulik (praktikas)

Hetkel pole veel rünnakuid registreeritud.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 11.10.2003 17:44:09 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
andke tuld, poisid!
1) näeme, kas minu kaitse on efektiivne
2) näeme, kes on kõvad häkkerid
3) näeme, kas IP avaldamine on kahjulik (praktikas)

Hetkel pole veel rünnakuid registreeritud.
3. punkti sa ei näe --- sa saad näha ainult seda, kas sinu internetiühenduse momendi (sinult on tulnud sõnumeid ka teistelt IP-delt) välise IP avaldamine oli kahjulik.
Samas on kasutajaid, kes istuvad jagamata ühenduse taga ja kui see veel juhtub olema staatiline, mis sa arvad - kui ohutu temal on oma IP-d levitada?
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
konn
HV veteran
konn

liitunud: 02.08.2003




sõnum 11.10.2003 17:46:55 vasta tsitaadiga


C:\Documents and Settings\billy>nslookup 62.65.213.168
Server:  ns.starman.ee
Address:  62.65.192.1

Name:    pc168.host21.starman.ee
Address:  62.65.213.168


billy@orange:~$ dig pc168.host21.starman.ee

; <<>> DiG 9.2.3rc4 <<>> pc168.host21.starman.ee
;; global options:  printcmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 43575
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 2, ADDITIONAL: 2

;; QUESTION SECTION:
;pc168.host21.starman.ee.       IN      A

;; ANSWER SECTION:
pc168.host21.starman.ee. 86309  IN      A       62.65.213.168

;; AUTHORITY SECTION:
starman.ee.             86309   IN      NS      ns2.starman.ee.
starman.ee.             86309   IN      NS      ns.starman.ee.

;; ADDITIONAL SECTION:
ns.starman.ee.          77881   IN      A       62.65.192.1
ns2.starman.ee.         77881   IN      A       62.65.192.2

;; Query time: 7 msec
;; SERVER: xxx.xxx.xxx.xxx#xx(xxx.xxx.xxx.xxx)
;; WHEN: Sat Oct 11 20:41:27 2003
;; MSG SIZE  rcvd: 124

billy@orange:~$



billy@orange:~$ whois 62.65.213.168
% This is the RIPE Whois server.
% The objects are in RPSL format.
%
% Rights restricted by copyright.
% See http://www.ripe.net/ripencc/pub-services/db/copyright.html

inetnum:      62.65.193.0 - 62.65.249.255
netname:      EE-STARMAN-CLIENTS
descr:        Starman Internet AS
descr:        Cable Network clients
country:      EE
admin-c:      SI185-RIPE
tech-c:       SI185-RIPE
status:       ASSIGNED PA
notify:       ripe@starman.ee
mnt-by:       AS13272-MNT
changed:      ripe@starman.ee 20020830
changed:      ripe@starman.ee 20030423
source:       RIPE

route:        62.65.192.0/18
descr:        Starman Internet AS
origin:       AS13272
notify:       ripe@starman.ee
mnt-by:       AS13272-MNT
changed:      ripe@starman.ee 20020620
source:       RIPE

role:         Starman Internet
address:      Starman Internet AS
address:      Akadeemia tee 28
address:      12618 Tallinn
address:      Estonia
phone:        +372 677 9933
fax-no:       +372 677 9921
e-mail:       abuse@starman.ee
e-mail:       ripe@starman.ee
remarks:      ------------------------------------------------------------------
remarks:      all abuse notifications sent to ripe_@_starman.ee WILL BE IGNORED
remarks:      ------------------------------------------------------------------
trouble:      abuse@starman.ee
admin-c:      PK1737-RIPE
tech-c:       MS3870-RIPE
tech-c:       TT463-RIPE
nic-hdl:      SI185-RIPE
notify:       ripe@starman.ee
changed:      ripe@starman.ee 20020701
changed:      ripe@starman.ee 20030415
changed:      ripe@starman.ee 20030621
changed:      ripe@starman.ee 20030629
changed:      ripe@starman.ee 20030710
source:       RIPE


billy@orange:~$

nmap-ida ei saa pingi-le ei vasta. aga sa ytle ruuteri mudel ja softi versioon siis r22gime edasi icon_smile.gif

sinu sisemine IP on ehk 192.168.1.1 v6i 10.1.1.1 icon_smile.gif


viimati muutis konn 11.10.2003 17:53:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2003 17:52:52 vasta tsitaadiga

Häkite jah? icon_lol.gif
Teid on ebanormaalselt palju. Vot see on hüllatav.
Kedagi edu ka saatnud on?
62.65.207.82
62.65.226.63
62.65.212.30
62.65.226.129
62.65.214.47
19*.**.***.** (varjatud ühe HV kasutaja tungival soovil)
62.65.210.16

konn kirjutas:
/----/
nmap-ida ei saa pingi-le ei vasta. aga sa ytle ruuteri mudel ja softi versioon siis r22gime edasi icon_smile.gif
sinu sisemine IP on ehk 192.168.1.1 v6i 10.1.1.1 icon_smile.gif

Päris lolliks pead mind või?
Miks sa kohe admin kasutajanime ja parooli ei küsinud.
192.168.1.1 on härra ruuter/firewall isiklikult.


viimati muutis voyager_est 11.10.2003 18:13:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puravik
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 11.10.2003 18:09:48 vasta tsitaadiga

ei saa kah aru, mida see IP teadmine nii väga annab, laiast maailmast tuleb ju tuhandeid scannerite üritamisi sisse tulla, ikka õige tulemyyr peab vastas olema. Ja mida on mu koduarvutist nii väga häkkida?
Õigus, muidugi on, kui oleks avatud proxi vms.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Kuidas ma saan näha kasutaja ip aadressi?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.