Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Compress Old Files kaotas kettaruumi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Demented
HV vaatleja
Demented

liitunud: 23.11.2003




sõnum 03.12.2009 23:45:27 Compress Old Files kaotas kettaruumi vasta tsitaadiga

WinXP SP3, kettasuurus 70 giga, millest vaba oli enne kogu seda jura 9 giga.

Käivitasin Disk Cleanupi ja lolli peaga valisin Compress Old Files ka suure kiiruga. Kuna aega võttis ohtralt, siis ühel hetkel katkes kannatus ja panin tolle Task Managerist kinni, sest Cancel ei teinud loomulikult midagi.
Siis oli vaba ruum vähenenud 8 giga peale kuidagi.
Otsustasin kõik need Compressed failid jälle "lahti pakkida(?)". Command lines trükkisin "compact /u /s /a /q /i *.*".
Peale mõningast ragistamist olid failid jälle algseisus, aga nüüd on vaba ruumi ainult 7 giga. See käsk ei tohiks zipide kallale minna, ainult Windowsi enda "compressimise" teema.

Imestan, et kuhu läks 2 giga?

WinDirStat'ga kammisin mitu korda ketta üle (ka enne failide järjekordset lahtipakkimist), kuid ei midagi kahtlast.
Disk Cleanup väidab ka, et praegu suudab vanade failide pakkimisel anda mulle 24 giga ruumi juurde, aga mulle too variant ei meeldi nagunii.
Compress old files kettal minu teada ei ole defaultina, e. siis enne seda jura ei oleks tohtinud mingeid asju pakitud olla. Miks siis peale lahtipakkimist ta ikka ruumi kaotas?

OK. Piisavalt segast juttu praeguseks.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaitzo
HV vaatleja

liitunud: 24.11.2006




sõnum 04.12.2009 12:00:05 Re: Compress Old Files kaotas kettaruumi vasta tsitaadiga

Demented kirjutas:
WinXP SP3, kettasuurus 70 giga, millest vaba oli enne kogu seda jura 9 giga.

Käivitasin Disk Cleanupi ja lolli peaga valisin Compress Old Files ka suure kiiruga. Kuna aega võttis ohtralt, siis ühel hetkel katkes kannatus ja panin tolle Task Managerist kinni, sest Cancel ei teinud loomulikult midagi.
Siis oli vaba ruum vähenenud 8 giga peale kuidagi.
Otsustasin kõik need Compressed failid jälle "lahti pakkida(?)". Command lines trükkisin "compact /u /s /a /q /i *.*".
Peale mõningast ragistamist olid failid jälle algseisus, aga nüüd on vaba ruumi ainult 7 giga. See käsk ei tohiks zipide kallale minna, ainult Windowsi enda "compressimise" teema.

Imestan, et kuhu läks 2 giga?



WinDirStat'ga kammisin mitu korda ketta üle (ka enne failide järjekordset lahtipakkimist), kuid ei midagi kahtlast.
Disk Cleanup väidab ka, et praegu suudab vanade failide pakkimisel anda mulle 24 giga ruumi juurde, aga mulle too variant ei meeldi nagunii.
Compress old files kettal minu teada ei ole defaultina, e. siis enne seda jura ei oleks tohtinud mingeid asju pakitud olla. Miks siis peale lahtipakkimist ta ikka ruumi kaotas?

OK. Piisavalt segast juttu praeguseks.


Kui tegu on kettaga, kus süsteem ja enda failid peal, siis on vast ainult chkdsk lasta teha arvuti käima minnes.

Muidu koristad failid ära kuskile x kettale formtid y ketta ära ja kõik. Kui aga windowsi kettal on asjad siis suht jama seis.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Demented
HV vaatleja
Demented

liitunud: 23.11.2003




sõnum 04.12.2009 12:53:34 vasta tsitaadiga

Jep, üks ja ainuke ketas. Läpakas ka takkaotsa.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.12.2009 13:01:49 vasta tsitaadiga

Ma olen ainult ühel masinal juhtunud praktikas seda lubama, taolist pakkimist.... Aega võttis vist jah aga lõpuks sai valmis ja ruumi vabanes tõesti ja see masin on tänapäevani töövõimeline. Sellise ärakatkestatu ravimiseks mina ise üritaks uuesti seda pakkimist lubada, kui ma õigesti aru olen saanud, siis failide nimed peaks samad jääma ja seega on lootust, et kui suudab, siis teeks nüüd töö lõpuni ja õigesti ära ja tõesti ruum vabaneks....
Garantiid loomulikult pole, seega korraliku turvakoopia olemasolu kuhugi välisele USB kettale oleks igati soovitatav.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002




sõnum 04.12.2009 13:45:52 vasta tsitaadiga

tavaliselt windows ise pakib osasid faile, näiteks windows updatest tulnud asjad istuvad kuskil windowsi kataloogis tavaliselt pakitult. äkki sa pakkisid need ka lahti ja sellepärast ongi nüüd ruumi vähem.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Demented
HV vaatleja
Demented

liitunud: 23.11.2003




sõnum 04.12.2009 16:27:26 vasta tsitaadiga

taavi kirjutas:
tavaliselt windows ise pakib osasid faile, näiteks windows updatest tulnud asjad istuvad kuskil windowsi kataloogis tavaliselt pakitult. äkki sa pakkisid need ka lahti ja sellepärast ongi nüüd ruumi vähem.

Jah, see võis juhtuda. Kuid mind ikka huvitab, kuidas 1 giga ära kadus, kui ma Disk Cleanupi keset protsessi kinni panin? Pidi ju kokku pakkima, mitte müstiliselt ketast hõivama icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.12.2009 16:30:44 vasta tsitaadiga

LÕPPTULEMUSENA aga mitte töö käigus icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Compress Old Files kaotas kettaruumi
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.