Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Postimees paneb paberlehe tasulisele veebilehele märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 17:56:33 Postimees paneb paberlehe tasulisele veebilehele vasta tsitaadiga

link :: ERR Uudised


Postimees avab kahe nädala pärast tasulise internetikeskkonna "Postimees+", kust lugejad saavad 100 krooni eest kuus juurdepääsu paberlehe artiklitele. Tänasest on aadressil pluss.postimees.ee avatud testlehekülg. Lugejad saavad sellega tasuta tutvuda kaks nädalat, pärast seda tuleb seal paberlehe artiklite lugemise eest maksta 100 krooni kuus, ütles Postimehe peadirektor Erik Roose ERR-i uudisteportaalile.

Paberlehe tellijad saavad pluss.postimees.ee-d lugeda odavamalt.

Roose sõnul annab Postimees+ lugejatele võimaluse saada kogu ajaleht materjal korralikult arhiveeritult kätte ka internetist, sest alates kevadest ei lähe paberväljaande artiklid enam keskööl täies mahus võrguväljaandesse.

Praegu saavad lugejad postimees.ee-st hommikul kätte olulisemad paberlehe artiklid, kuid mitte täies mahus.

Roose sõnul ei ole veel täiesti kindel, kui paljud paberlehe artiklid jäävad veebis tasuta kättesaadavaks, kuid praegu liigutakse selles suunas, et online-toimetuse toodang on kättesaadav tasuta postimees.ee-s ning paberlehe artiklid tasu eest ajalehes ja pluss.postimees.ee-s.

"Paberlehe materjalide avaldamine võrguväljaandes pigem väheneb," sõnas ta.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 19:48:17 vasta tsitaadiga

Ilma reklaamita on ikka jube mõnus. Aga mitte piisavalt, et selle eest maksta.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 20:03:34 vasta tsitaadiga

täiesti mõeldav isegi...
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 20:07:04 vasta tsitaadiga

maxsimiljo kirjutas:
Ilma reklaamita on ikka jube mõnus. Aga mitte piisavalt, et selle eest maksta.

Ollaksegi lõhkise küna ees, tasuta sisu (artiklid/uudislood) puhul reklaame blokeeritakse ja/või ignoreeritakse, aga vastupidist ei olda nõus tegema.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RavenSSX
HV kasutaja
RavenSSX

liitunud: 29.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 20:10:35 vasta tsitaadiga

Olen kusagil netis lugetud et NY Times tegi suure küsitluse, ja tulemestest selgus et ainult 20% hakkavad seda asja kasutama... Delfis oli Samuti selline küsitlus, aga seal oli veel vähem asja populaarsus u. 10%. icon_smile.gif
_________________
Wake up and smell the ashes...
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 20:13:36 vasta tsitaadiga

Nojah, aga ajakirjanikud/toimetajad tahavad ka palka saada...
Kui bannereklaamid MaSu ja reklaami blokeerimiste enam sisse ei too ning tükiversiooni tiraaž väheneb, kuid ometi veebis tasuta sisu jagatakse ja tarbitakse, siis ei jäägi muud üle kui sarnaseid samme astuda...
Ilmselt ka EPL Online peab sarnase sammu millalgi astuma...

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RavenSSX
HV kasutaja
RavenSSX

liitunud: 29.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 20:20:22 vasta tsitaadiga

Usun et see eriti kasumit ei too, kuna masu ajal inimesed hakkavad muid tasuta infoallikaid otsima, aga eks me vaatame. Ise arvan et kui kvaliteet on ok, ja hea content tuleb, siis paarkümmend eeku võiks kuus maksta küll!
_________________
Wake up and smell the ashes...
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 20:23:48 vasta tsitaadiga

Alati saab samad uudised teiste väljaannete netiportaalidest tasuta kätte icon_wink.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 20:25:42 vasta tsitaadiga

Te otsite kogu aeg tasuta lõunaid aga mõelge ka sellele, kust peaks tulema nende portaalide tulu?
Aga kui põhilised uudisteportaalid lähevad lõpuks sama teed mis Postimees, ja uudiseid ei lubata enam niisama vahendada ja tsiteerida kust te siis eestikeelseid uudiseid ammutate?
Jääb vaid www.minut.ee ja http://uudised.err.ee/ icon_question.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 20:31:43 vasta tsitaadiga

Linnaleht, mis saab oma tulu reklaamide avaldamisest. thumbs_up.gif

Paberlehte ma regulaarselt ei ole, aga sellele võrdväärset ei ole. Värske lehe lõhn, mmm. Ja paberilt on parem lugeda, kui ekraanilt kissitades.
Netis ehk ekraani vahendusel pole minu jaoks vahet, kust või mis keeles endale olulise info kätte saan.

(tegelikult tundub elu palju rahulikum, kui nädal aega harjumuspäraseid portaale ja uudiseid mitte lugeda, soovitan proovida). Kõik, mis on väga oluline, jõuab Sinuni niigi.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 20:39:53 vasta tsitaadiga

Jah, nii Linnalehe paberversiooni kui netis PDF versiooni lugedes puudub ka võimalus reklaamide blokeerimiseks ja seetõttu ka kõrgemad tulud.
Puuduvad aga kvaliteetsed toimetuse artiklid, ning mille kohta sooviks lugeda ka kommentaare ja ise soovi korral kommenteerida.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 20:49:06 vasta tsitaadiga

Internet on arvamuslugusid ja kommenteerimisvõimalusi täis. Eks sel juhul on Postimehe artiklite kommenteerimine privileeg neile, kes selle +'ga liituvad. Ma ise ei liituks, võimalus midagi netis kommenteerida ei ole piisavalt hea põhjus iga kuu sellise raha välja käimiseks.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 20:51:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Internet on arvamuslugusid ja kommenteerimisvõimalusi täis.

jah, aga käiakse ikka populaarsemates kohtades, mingitel väikestel saitidel küll ei viitsi käia

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 20:56:34 vasta tsitaadiga

liiga kallis, muidu idee väga thumbs_up.gif
sota eest saab kuus zoomboxi vist....

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 21:03:56 vasta tsitaadiga

Postimees ilmub vist ka laupäeviti?
See teeb ühes kuus siis 24 numbrit (6x4), ehk 100 krooni korral 4,16 EEK päev.
IMO igati õiglane hind. icon_rolleyes.gif
Arvestades veel, et Postimees saab sealt puhtalt kätte 3,33 EEK (20% käibemaksu riigile)

Kuigi võiks olla võimalik ka mingi soodsam päeva/nädala pakett osta.
Et näiteks ostad 10 numbri paketi ja soovitud 10-l päeval käid siis lugemas.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 21:04:49 vasta tsitaadiga

Edasipidi tuleb päevauudised torretina otsida? icon_lol.gif

Paberlehti võin tööl ka lugeda. Vähemalt esialgu vast online uudiste eest ei maksaks.
100 krooni tundub kuidagi palju.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RavenSSX
HV kasutaja
RavenSSX

liitunud: 29.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 21:12:40 vasta tsitaadiga

Las teevad siis 0.20 EEK artikkel. Logid sisse, vaatad et on 2 EEK krediit, ise valid mida lugeda oma raha eest )))

Max Powers kirjutas:
Edasipidi tuleb päevauudised torretina otsida? icon_lol.gif

LOL! Ja edasi siis tuleb PostimeesReader.exe [v0.99 cracked, + ilm/sport patch] icon_biggrin.gif

_________________
Wake up and smell the ashes...
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
deusexum
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2002




sõnum 11.11.2009 22:32:29 vasta tsitaadiga

No kui nii, siis nii. Jääb järgi veel Päevaleht ja Äripäev. Postimees ongi kõige juramaks leheks muutunud. Ma ei näe sellel erilist edu, sest Eesti on nii väike ja ajakirjandus niikuinii dubleerib üksteist. Kolumnistid ja arvamusartiklid on need, mis siis mingi erituse sisse tooksid.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2009 22:36:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Jääb järgi veel Päevaleht ja Äripäev.

Päevaleht plaanib sama asja ja kui palju sa Äripäevast leiad kvaliteetartikleid?
Pigem siis lugeda juba FT-d.

tsitaat:

Ma ei näe sellel erilist edu, sest Eesti on nii väike ja ajakirjandus niikuinii dubleerib üksteist.

Artiklite ristkasutus on tõenäoliselt päris kallis asi, eriti veel siis, kui üks muutub tasuliseks ja teine mitte.

Uudiseid jah saab igaltpoolt (kasvõi inglisekeelseid), kuid igasugused arvamused ja toimetajate artiklid jäävad vaid väheste lugeda ja just need muutuvadki tasuliseks ju.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!
Shelby-SV

liitunud: 27.08.2004




sõnum 11.11.2009 22:41:53 vasta tsitaadiga

ise ei liitu kuna olen paberlehe tellija.
aga kahtlaseks kollaseks on postimees läinud küll.
ma saan aru, et sopalehe teatav populaarsus hullutab aga teisest küljest lükkab see mõistusega ilugejad postimehest aina eemale.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Speedee
HV kasutaja
Speedee

liitunud: 23.04.2003




sõnum 11.11.2009 23:12:36 vasta tsitaadiga

Eesti meedia võiks kiiremini hakata väljaandma ajalehti elektroonilisel kujul. Nagunii jõuab aeg kord selleks kätte. Publitseerimise protsessist jääks välja trükkimine, mis on kindlasti üsnagi kulukas.
Kindle on nüüd Euroopas saadaval. Mina oleks kindlast üks Postimehe Kindle versiooni tellija.
Kes teeb esimesena ära? Hint, hint Eesti telko ettevõttedele.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.11.2009 08:52:33 vasta tsitaadiga

RavenSSX kirjutas:
Max Powers kirjutas:
Edasipidi tuleb päevauudised torretina otsida? icon_lol.gif

LOL! Ja edasi siis tuleb PostimeesReader.exe [v0.99 cracked, + ilm/sport patch] icon_biggrin.gif

icon_lol.gif thumbs_up.gif
Nägin seda teadet juba ~nädal tagasi.Esmapilgul arvasin, et kogu Postimees online läheb tasuliseks.Kuskil uudist kah justkui polnud ja HV-s teemat kah polnud.Terve nädal oli justkui WTF? moment icon_smile.gif
Postimees online on üldse jamaks kätte läinud thumbs_down.gif .Esiteks piirati algul ligipääs arhiivile(mis võrdub justkui vanade ajalehtede lukutaha panemisega) ja lisaks on vaja seal tehnilist workaroundi kasutada, et saaks normaalselt sirvida icon_mad.gif .

Nimelt aegajalt läheb mõni postimees online või e24 küpsis halvaks ja siis ei saa äkitselt enam osadele ertiklitele ligi(Bad Request ja veateade).Siis on vaja veateate numbri järgi kahtlusalune küpsis leida ja kustutada peale mida on x nädalat kõik korras kuni jama kordub icon_evil.gif .Algul keelasin küpsised aga see tähendas, et kommenteerides jääbki CAPTCHA turvakoodi küsima.Lõpuks siis pidin nii tegema, et postimees ja alamsaitidel nagu e24 jms lubasin küpsised ainult jooksvaks sessiooniks ja määrasin baruseri add oni abil nende lehtede küpsiseid kustutama brauseri sulgemisel

Edu.ee nende liikmemaksuga icon_rolleyes.gif .Kui välja jätta Arvamusartiklid(mida ma suht harva loen kuna enamasti need pole neutraalne analüüs vaid mina arvan, et... stiilis icon_rolleyes.gif ) ja ehk ka mõned pikemad artiklid siis ülejäänu on lihtsalt err.ee jms copy-paste mida ma saan mujalt ka tasuta lugeda icon_rolleyes.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
theweirdon
HV vaatleja

liitunud: 02.06.2006




sõnum 12.11.2009 09:20:51 vasta tsitaadiga

Tjah, kahjuks on postimehe kvaliteet nii langenud, et vaikselt viimase aasta pooleteise jooksul tema kasutamine ka minu poolt vähenenud (nüüd käin põhimõtteliselt ainult koomiksit lugemas), kohati tundub et isegi delfi on adekvaatsem ja vähem kollane. Praegusel hetkel arvatavasti see tasuline teenus ennast veel ära ei tasu, aga kahjuks liigub kogu maailm sinna suunas ja kui kõik on tasuline, siis tahes tahtmata pead valima. Aga praeguse stiiliga lugusid küll raha eest ei ostaks ala buss, või baari või superstaari see ja see tegid jälle lollusi, no mida k*****t mida mind kotib. Samuti on ka postimees väga poliitiliselt kallutatud, selgelt võib välja lugeda, et reformil on "käpp sees".
_________________
Mul on alati oma arvamus, tihti mõjutavad seda mitmed ebaloogilised tegurid,kuid ta on ikkagi minu oma! Miks ei võiks loll ise kah aru saada, et ta on loll!!!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aatomik
HV kasutaja
aatomik

liitunud: 30.11.2005




sõnum 12.11.2009 09:56:24 vasta tsitaadiga

theweirdon kirjutas:
Tjah, kahjuks on postimehe kvaliteet nii langenud..


Hea kuulda, et ma ainuke pole, kes nii arvab. Postimees on viimasel ajal tõesti päris sopakaks ära muutunud ja osades artiklites väänatakse tõde ikka päris kõvasti. Samuti on artiklitele pandavad pealkirjad paras komöödia ja ei lähe pooltel juhtudel uudise sisuga kuidagi kokku.
Endal on paberil postimees küll koju tellitud ja vahel vaatan online versiooni ka, aga kuna kvaliteet sakib 100-ga, siis peab tellimuse lõppedes miskit muud vaatama hakkama. Kusjuures viimasel ajal olengi rohkem delfit ja EPL-i lugemas käinud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.11.2009 10:24:55 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Jah, nii Linnalehe paberversiooni kui netis PDF versiooni lugedes puudub ka võimalus reklaamide blokeerimiseks ja seetõttu ka kõrgemad tulud.
Puuduvad aga kvaliteetsed toimetuse artiklid, ning mille kohta sooviks lugeda ka kommentaare ja ise soovi korral kommenteerida.
Kuna seal reklaamid ei vilgu, siis lepitakse nendega meelsamini icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2009 11:08:21 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Te otsite kogu aeg tasuta lõunaid aga mõelge ka sellele, kust peaks tulema nende portaalide tulu?
Aga kui põhilised uudisteportaalid lähevad lõpuks sama teed mis Postimees, ja uudiseid ei lubata enam niisama vahendada ja tsiteerida kust te siis eestikeelseid uudiseid ammutate?
Jääb vaid www.minut.ee ja http://uudised.err.ee/ icon_question.gif


Kust on raha tulnud siiamaani? Peamiselt paberlehe tellijalt, kellele nüüd tehakse supersoodustus lugeda veebiväljaannet ainult 75 krooni eest kuu. Kogu postimehe portaali olemasolu jooksul on lehelugeja selle kinni maksnud ja nüüd pannakse samasse kasti, kuhu ülejäänud muidusööjad. Oleks siis pikema perioodi tasu soodsam. Muidusööjale kuu 100, aasta 1200. Paberlehe tellijale kuu 75 ja aasta 900.

Tekib ka küsimus parooli kasutajanime jagamise kohta. Perekonnas loevad lehte mitu inimest. Ei usu, et kõik perekonnaliikmed tahavad eraldi veebiväljaande eest maksta.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2009 11:16:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kust on raha tulnud siiamaani? Peamiselt paberlehe tellijalt.../

On sul selle kohta andmeid või pakud huupi?

Mina pakun (mul pole ka konkreetseid fakte), et suur osa tuludest tuli online reklaamidest.
Elu oli lill mitmeid aastaid, kuid reklaamimüügi järkjärgulises vähenemises (MaSu + reklaamide blokeerimine/ignoreerimine) ja trükitiraaži kahanedes ei jäänud Postimehel muud üle, kui tasuta kanal kinni panna või ligipääsu piirata.
Reklaamiostja jaoks on reklaame blokeeriv/ignoreeriv külastaja "surnud külastaja" ja portaali jaoks on see kasulik vaid sel määral, et genereerib statistika jaoks liiklust (eeldusel et serverid kenast vastu peavad).

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.11.2009 11:16:44 vasta tsitaadiga

radist87 kirjutas:
Tanel kirjutas:
Te otsite kogu aeg tasuta lõunaid aga mõelge ka sellele, kust peaks tulema nende portaalide tulu?
Aga kui põhilised uudisteportaalid lähevad lõpuks sama teed mis Postimees, ja uudiseid ei lubata enam niisama vahendada ja tsiteerida kust te siis eestikeelseid uudiseid ammutate?
Jääb vaid www.minut.ee ja http://uudised.err.ee/ icon_question.gif


Kust on raha tulnud siiamaani? Peamiselt paberlehe tellijalt, kellele nüüd tehakse supersoodustus lugeda veebiväljaannet ainult 75 krooni eest kuu. Kogu postimehe portaali olemasolu jooksul on lehelugeja selle kinni maksnud ja nüüd pannakse samasse kasti, kuhu ülejäänud muidusööjad. Oleks siis pikema perioodi tasu soodsam. Muidusööjale kuu 100, aasta 1200. Paberlehe tellijale kuu 75 ja aasta 900.

Tekib ka küsimus parooli kasutajanime jagamise kohta. Perekonnas loevad lehte mitu inimest. Ei usu, et kõik perekonnaliikmed tahavad eraldi veebiväljaande eest maksta.
Siin on isegi juristidele kaklemiseks kondike:
Paberväljaande on pere tellinud tervikuna ja nagu nad omavad ühist võimalust paberväljaande lugemiseks nii võiks omada ka ühist võimalust internetiversiooni lugeda. Aga juhtub osa pereliikmeist olema reisil eri maailma paikades ja kasutavad siiski juhuslikult sama kasutajatunnust+parooli täiesti samaaegselt ---- mida serveritarkvara peab asjast arvama? Lihtsalt aktsepteerima või arvama, et kasutajatunnus+parool on välja lekkinud ja osa tuleks kinni keerata? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2009 11:18:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga juhtub osa pereliikmeist olema reisil eri maailma paikades ja kasutavad siiski juhuslikult sama kasutajatunnust+parooli täiesti samaaegselt ---- mida serveritarkvara peab asjast arvama? Lihtsalt aktsepteerima või arvama, et kasutajatunnus+parool on välja lekkinud ja osa tuleks kinni keerata?


XYZ, kuidas sa näiteks paberlehte (üks tellitud) kahes erinevas asukohas loed?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.11.2009 11:21:09 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
tsitaat:

Aga juhtub osa pereliikmeist olema reisil eri maailma paikades ja kasutavad siiski juhuslikult sama kasutajatunnust+parooli täiesti samaaegselt ---- mida serveritarkvara peab asjast arvama? Lihtsalt aktsepteerima või arvama, et kasutajatunnus+parool on välja lekkinud ja osa tuleks kinni keerata?


XYZ, kuidas sa näiteks paberlehte (üks tellitud) kahes erinevas asukohas loed?
Lasen kellelgi läbi mobla ettelugeda??? icon_lol.gif

Aga tõsisemalt - osalt on see internetiversioon ju ettenähtud selleks, et sõltumata asukohast pääseks lugema, et ei peaks ootama kojujõudmiseni, et kodus siis näiteks kuu aja väljaandeid lugeda....
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 12.11.2009 11:29:10 vasta tsitaadiga

Ärge unustage, et EPL ei pane samuti juba kevadest täisartikleid kodulehele. Vähemalt paberlehe uudiseid.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2009 12:58:26 vasta tsitaadiga

Pole küll Postimehe lugeja, aga näiteks EPL jälgin RSS-voo vahenduselt. Postimehele vist ka see võimalik. Kas tasulise asja puhul kaob siis ära või kuidas seda lahendada saab? icon_rolleyes.gif
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 12.11.2009 13:17:34 vasta tsitaadiga

Ajalehtede põhiline tuluallikas on ikkagi paberlehe reklaamid. Netiküljed loksuvad enam-vähem kahjumi-kasumi piiril. Miks see netikülgede asi nii on - sellele on sadatuhat erinevat põhjust - esmajoones kivistunud mõttemall reklaamimüüjate ja reklaamitellijate poolt. Võiks ju terve mõistusega uskuda, et peaks olema üle saadud "ma vilgutan su raisa surnuks, töllerdan sind huvitava teksti ees, kuni sa oksele hakkad" mentaliteedist, kuid reaalsust jälgides on asi sama hull nagu popuppornoküljed.
Aga konkreetsest asjast - kus kurat on arhiiv? Mina ei leidnud. Ilmtingimata on vaja numbrite kaupa jaotust ja ajas tagasi - kaugele.
Võiks olla ka keskkond, kus leht on paberlehe välimusega, kuid artiklitel on juures kommenteerimisvõimalus. See pole üldse kuigi keeruline teostada. Ja nii saaksid paberlehe reklaamid uue lisaväärtuse. Mina näeks sellisel paberleht-peegeldus veebiküljel küll palju suuremat potentsiaali, samuti saaks selle hinna oluliselt alla tuua. Ja hakata ka mõtlema tõesti Kindle tüüpi vidinatele. Paberlehe aastasadadega kujunenud loogiline ja lugejasõbralik visuaalne lahendus on piisavalt tugev väärtus, mis kindlasti hoiab selle žanri tugevana alles, olenemata sellest, kas ta ilmub paberi peal või mitte. Paberi kasutamine on teadagi ropp loodusressursside raiskamine ja uskumatult kallis pealekauba. Vanasti oli probleem - ekraanide reso oli liiga väike, et normaalselt kuvada nii suurt lehekülge. Ega praegu veel asi ideaalne pole, kuid igatahes täiesti kasutatav juba - 1920x1200 on juba loetavalt lähedal 2xA3 suurusele ja lihtsast zoomfunktsioonist piisab, et detailidele keskenduda.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 12.11.2009 13:20:12 vasta tsitaadiga

Jeesusmariia, sellel Postimehe lehel pole ju kommenteerimisvõimalust ka. Epic Fail.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2009 13:24:52 vasta tsitaadiga

Mulle piisab nendest tasuta artiklitest ka + kodus paberleht nagunii olemas, seal hea sudoku ja ristsõna lahendada.
www.w3.ee kaudu saab päris korraliku ülevaate

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.11.2009 13:33:40 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Jeesusmariia, sellel Postimehe lehel pole ju kommenteerimisvõimalust ka. Epic Fail.

Et siis tasulisel versioonil puudub nii kommenteerimisvõimalus kui ka arhiiv? icon_lol.gif .Kui nii siis EPIC FAIL tõesti thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2009 14:31:21 vasta tsitaadiga

Arhiiv peaks olema, kommenteerimisvõimalus jätab külmaks, leht on ikkagi lugemiseks. Fail ühesõnaga sel juhul.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NightStriker
HV veteran

liitunud: 24.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2009 15:20:27 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Kust on raha tulnud siiamaani? Peamiselt paberlehe tellijalt.../

On sul selle kohta andmeid või pakud huupi?

Mina pakun (mul pole ka konkreetseid fakte), et suur osa tuludest tuli online reklaamidest.
Elu oli lill mitmeid aastaid, kuid reklaamimüügi järkjärgulises vähenemises (MaSu + reklaamide blokeerimine/ignoreerimine) ja trükitiraaži kahanedes ei jäänud Postimehel muud üle, kui tasuta kanal kinni panna või ligipääsu piirata.
Reklaamiostja jaoks on reklaame blokeeriv/ignoreeriv külastaja "surnud külastaja" ja portaali jaoks on see kasulik vaid sel määral, et genereerib statistika jaoks liiklust (eeldusel et serverid kenast vastu peavad).


Mis sa ise arvad, kas pakun huupi või mitte. Selle aasta majandusanalüüse on suht raske leida
Raha toob sisse ainult reklaam ja paberleht. Reklaami ja paberi tulude vahekorda ei oska peast öelda, aga google annab tulude vastuseks http://www.ap3.ee/?PublicationId=83925f2e-ecb5-4da5-ba47-f3193fb1c8e2
tsitaat:
Postimees: 2008. aasta majandustulemused ASi Postimees eelmise aasta müügitulu jäi samale tasemele 2007. aaastaga, mil see oli 260 miljonit krooni. Ettevõte teenis mullu tulumaksueelset kasumit 17,5 miljonit krooni.


Olen nõus muidusööjate nuhtlemisega tasulise keskonnaga. Siiamaani ei ole Postimehe veebikeskond saanud tavaliselt külastajalt sentigi, aga lehetellija üllatamine 75 kroonise süpriisiga kuus ei ole just viisakas. Asi töötaks heal juhul massiefektiga, kus kuu aja paroolid maksaks ala 10 eeku ja tellida saaks lihtsalt smsiga. Siis saaks heal juhul mingi kriitilise massi taha, et tasuline teenus töötaks ja rahvas ei kurdaks. Kasutajaid oleks kordades rohkem. Lihtsalt netist uudiste lugemise eest 100 krooni kuus maksta on piisvalt jõhker, et teenuse tellijate hulk jääb minimaalseks ja ülejäänud ainult kiruvad Postimeest.

Perkonnas tellib lehte üldjuhul ainult üks inimene, aga loeb mitu. Kas inimesed, kelle perekonnaliige on lehe tellinud peab siiski tasuma 100 eeku kuus, sest tema nimel ühtegi tellimust ei ole?

Kuskil mälusügavusest tuleb meelde Aprillinali kus, teatasid ise HinnaVaatluse keskonnas kuumaksu kehtestamisest. Tuleta meelde mis reaktsioon oli neil, kes naljast aru ei saanud.

_________________
Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2009 15:25:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kuskil mälusügavusest tuleb meelde Aprillinali kus, teatasid ise HinnaVaatluse keskonnas kuumaksu kehtestamisest.

see uudis on siin icon_smile.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=364737

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 12.11.2009 15:28:01 vasta tsitaadiga

Keegi võiks teha Hitler Rant selle tasuliseks muutmise kohta

Saaks tükk aega naerda icon_lol.gif .Kes aru ei saa siis:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Femb
HV kasutaja
Femb

liitunud: 31.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.11.2009 15:49:52 vasta tsitaadiga

Eks iga asi võtab aega ning paremaks tuunimist, hetkel on võimalik mõningaid väljaandeid lugeda ka portaalist www.netiajakiri.ee
Seni kuni igal väljaandel on oma tasuline portaal ja igaüks oma ja eraldi teeb ei saagi mõistlikku hinnapoliitikat tekkida. Kui kõiki väljaandeid oleks võimalik lugeda ühest kohast saaks paremini koostööd ja kokkuleppeid sõlmida ning nii ka klientidele vastu tulla.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 12.11.2009 16:38:10 vasta tsitaadiga

RavenSSX kirjutas:
Las teevad siis 0.20 EEK artikkel. Logid sisse, vaatad et on 2 EEK krediit, ise valid mida lugeda oma raha eest )))


see oli ka minu idee, sai sellest kirjutatud juba mõnda aega tagasi, minu pakkumine oli taoline:
Tegelt ärritaks mind ka nö kuutellimus, ma ei loe kõiki uudiseid ja ma ei pea õigeks nende eest maksmist. Aga nö uudiste krediit? Maksad 100/250/500, saad omal valikult 200/600/1500 uudist lugeda.

mingis osas on nad edasi liikunud, aga samas ei ahvatle see 100 krooni kuus väga palju, sest iga kuu ei pruugi mul olla aegagi, et sinna lehele vaadata.. icon_rolleyes.gif

_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
montez
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.12.2002




sõnum 09.12.2009 16:43:42 vasta tsitaadiga

Esimene täpsustus: ajakirjanduse käibemaks on ikkagi 9 protsenti ja mitte 20 (veel juunis oli KM kõigil kaupadel 18 %)
Teiseks olen näinud ühte toimetust kõrvalt aastatel 2001 kuni 2006 ja sealse kogemuse järgi on minul faktiline teadmine, et paberlehe ja interneti lugeja on kaks erinevat ning nad ei kattu. Seega ei ole võimalik paberilt suruda lugujaid arvutisse ja veelgi võimatum on arvuti omanikule hakata rääkima paberi tellimise vajalikkusest. Kui Postimees tahab vähendada enda mõjujõudu internetis ja google otsingutes, siis minule see otsus sobib, sest pean neid kollase (partei) propaganda ruuporiks.
Kolmandaks on ajalehed proovinud igasuguseid nippe maksvate tellijate eelise tekitamiseks alates artiklite internetis hiljem avaldamisest kuni osalise internetis avaldamiseni aga need ei ole siiani tõstnud lugejate arve. Mina ise tellin praegu ühte ühte üleriigilist päevalehte, sest seda anti kampaania hinnaga 2 krooni päev (ilmub 6 korda nädalas) ehk siis 60 krooni kuu. Ma leian, et 20 leheküljelise õhukese asja eest on ka see üle makstud, sest ma leian sealt enda huvidele vaid 2-3 artiklit. Aga mul on puuküttega elamine ja ahjus tuleb tuld teha. Saan kohe mitmeks aastaks tule hakatuse.
Neljandaks on isegi umbkeelsetel eestlastel valida üleriigiliste lehtede (Ekspressi grupi EPL, Maaleht, Ekspress ja lisaks SLÕ, ÄP) ning kümnete maakondlike lehtede vahel. Mul ei ole numbreid aga avan, et praegu on postimehe ja tema lisaportaalide (elu24, e24, tarbija, jne) loetavus umbes 15 protsenti selle turu segmentidest. Reklaami suhtes olid nad küll vist esimese kolme hulgas aga sinna aitasid kaasa ka maakonna lehed (Pärnu Postimees, Virumaa Teataja, Järva Teataja, Sakala, jne).
Viiendaks ei ole mina tundnud vajadust üleriigiliste lehtede lugemiseks juba mitmeid nädalaid ja kuid, sest tõmban endale nende RSS-i ja lisaks maakonna lehed, soome 3 üleriigilist lehte, mõned ingliskeelsed ja käputäis blogisid ja päevas tuleb rohkem lugemist kui ma suudaksin tunni või paari selleks jääva aja jooksul läbi töötada. Näiteks SLÕ ja Äripäeva feed-i ei ole ma juba mitu päeva järjest aja vähesuse tõttu lugenud. Kuulan ka raadiot ja ei leia, et infosulgu jäämise pärast peaks keegi hakkama info eest lisaks maksma. Pealegi tasume kõik interneti eest kuutasu ja see on toimetuste probleem kui nad seda operaatorite käest kätte ei saa või siis ei suuda oma lehte(sisu) reklaamiga müüa.
Kuuendaks kasutan adblock nimelist tarkvara ka teiste päevalehtede lugemisel ja kui neist mõni peaks järgima seda algatust, siis ongi parem, sest kollane sopane ajakirjandus pannakse siis parooli taha (nagu räpane porno, mida avalikult ei saa anda).
Seitsmendaks ja viimaseks on inimesed leidlikud ja nende interneti kasutamise viisid muutuvad aja jooksul päris kindlasti. Seega ei saa tehnoloogilise takistuse seadmisega lugejatelt raha kätte. Pealegi on 700 aastat ristiusu poolset orjastamist õpetanud varastamise selgeks ja isegi kui pakud 10 krooni eest kuus, leidub märkimisväärne hulk neid, kes peavad ka seda liiga suureks.
Tänan tähelepanu eest.

Täpsustus 12 novembri jutule:
Kas keegi on detsembris muudatust märganud, läks neil projekt käiku? Ma ise paberlehte ei loe ja internetist samuti väga harva, seega võiks uut infot jagada.

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Postimees paneb paberlehe tasulisele veebilehele
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.