Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Lihtsalt ilusad pildid vol.3 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 176, 177, 178  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Teemasse esitada lubatud pildi maksimaalne küljepikkus võiks olla
1600 px
25%
 25%  [ 7 ]
1400 px
11%
 11%  [ 3 ]
1200 px
62%
 62%  [ 17 ]
hääli kokku : 27

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Mucrop3
Lõuapoolik
Lõuapoolik
Mucrop3

liitunud: 28.03.2004




sõnum 25.06.2009 23:10:15 vasta tsitaadiga

http://farm4.static.flickr.com/3550/3660151325_8ca77cbdd4_o.png
http://farm3.static.flickr.com/2473/3660152717_8dd9fd09fc_o.png
http://farm4.static.flickr.com/3341/3660149997_f63f0c43a3_o.png
http://farm4.static.flickr.com/3360/3662385864_830b39690f_o.png
http://farm4.static.flickr.com/3400/3662385198_7007b238bc_o.png
http://farm3.static.flickr.com/2475/3662401708_b9bb5fbf23_o.png

icon_razz1.gif


viimati muutis Mucrop3 27.06.2009 08:53:15, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gne
HV kasutaja
gne

liitunud: 31.12.2003




sõnum 25.06.2009 23:39:10 vasta tsitaadiga

http://mart.kodukaijad.com/index.php?showimage=127 - Start
_________________
Põhjaka toit
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lepar
HV kasutaja

liitunud: 27.11.2006




sõnum 26.06.2009 14:47:36 vasta tsitaadiga

Võidupüha paraadilt mõned..






Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2009 16:43:36 vasta tsitaadiga

Minu esimene katse siis ja esimene pilt mida ma siia postitan.
http://twitpic.com/8gber
Ei tulnud just kõige paremini. Pilt oli tehtud Jaanipäeval, juba hämaras. Käsi natukene värises.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2009 23:45:59 vasta tsitaadiga

Nõndaks, üle pika aja siis midagist uut:
Spoiler Spoiler Spoiler

Tehke nüüd maatasa. icon_razz.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Artur R.
HV veteran
Artur R.

liitunud: 04.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2009 23:50:45 vasta tsitaadiga

Pole midagi maatasa teha, mõlemad on head, eriti teine thumbs_up.gif
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 27.06.2009 00:17:56 vasta tsitaadiga

[lauri], teisel asendasid rohelise ja sinise värvi halliga mingi PS-i filtriga või tegid seda sama manuaalselt? thumbs_up.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Härra
Kreisi kasutaja
Härra

liitunud: 26.09.2007




sõnum 27.06.2009 00:27:22 vasta tsitaadiga

No aga tehke siis see maatasa icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
13900kf, nh-d15 g2 black, 5080, 128gb ddr5, 2x2tb 980pro, msi z790p.
W205 2019.
Must ja valge, naine ja mees.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2009 01:11:52 vasta tsitaadiga

HighEnd kirjutas:
[lauri], teisel asendasid rohelise ja sinise värvi halliga mingi PS-i filtriga või tegid seda sama manuaalselt? thumbs_up.gif


See hall-oranz-valge pilt on saadud ACR-is pmst kõik teised värvid nulli keerates. PS-i filtrid on minu jaoks liiga kõrge pilotaaž. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2009 02:07:50 vasta tsitaadiga

Härra, sult üle pika aja midagi normaalset.
_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2009 09:26:17 vasta tsitaadiga

Härra kirjutas:
No aga tehke siis see maatasa icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler



Härra, See on minumeelesst parim pilt, mis sul olnud on thumbs_up.gif

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Härra
Kreisi kasutaja
Härra

liitunud: 26.09.2007




sõnum 27.06.2009 10:53:10 vasta tsitaadiga

dud66, Ma sain lihtsalt lõpuks oma kaamera tagasi thumbs_up.gif icon_lol.gif
Ei tohi ju OT'd teha
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
13900kf, nh-d15 g2 black, 5080, 128gb ddr5, 2x2tb 980pro, msi z790p.
W205 2019.
Must ja valge, naine ja mees.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 27.06.2009 19:47:33 vasta tsitaadiga

Risustan väheke!
Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zorten22
HV veteran
zorten22

liitunud: 17.12.2004




sõnum 27.06.2009 19:57:40 vasta tsitaadiga

Cert85 kirjutas:
Risustan väheke!
Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler

Ületeravustatud.

Härra kirjutas:
No aga tehke siis see maatasa icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Paremale imho liialt palju ruumi jäetud.

[lauri] kirjutas:
Nõndaks, üle pika aja siis midagist uut:
Spoiler Spoiler Spoiler

Tehke nüüd maatasa. icon_razz.gif
Esimesel see lõigatud risu allosas ei anna midagi juurde. Samuti ruut häirib antud pildi puhul.
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jackstick
HV vaatleja

liitunud: 02.06.2009




sõnum 27.06.2009 20:10:16 vasta tsitaadiga

Esimesed 2 meeldivad thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 27.06.2009 22:33:27 vasta tsitaadiga

Ma ei tea, aga mulle meeldivad pildid hoonetest, mis on teravad, ehk siis detailsed.
See pilt loodusest on tõesti, et sellele ei sobi lihtsalt liigne teravus- selline nn sillerdus. Sinna sobib pigem pehmus ja vähem kontrasti.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2009 00:34:54 vasta tsitaadiga

Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2009 02:36:49 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2009 03:18:53 vasta tsitaadiga

ise ei pildista, mõned üksikud pildid päris head, aga milleks mingeid krõpsupakke ja õllepudeleid pildistada aru ma ei saa..
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 372 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 29.06.2009 03:58:56 vasta tsitaadiga

Noname, stiili küsimus icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2009 07:57:49 vasta tsitaadiga

Kunst ei ole kunsti teha, kunst on kunstis kunsti näha icon_wink.gif
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ShadowP
HV vaatleja

liitunud: 05.01.2009




sõnum 29.06.2009 12:46:52 vasta tsitaadiga


http://fc04.deviantart.com/fs48/i/2009/180/d/2/Yellow_flowers_by_ShadowPhotography.jpg


http://fc02.deviantart.com/fs47/i/2009/180/e/b/yellow_flowers_2shot_by_ShadowPhotography.jpg

Millalgi veel lilli icon_razz.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psihh
HV vaatleja

liitunud: 07.07.2006




sõnum 29.06.2009 14:30:22 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
www.kleepsuvabrik.ee
Henri 5070884
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rehamees
HV vaatleja

liitunud: 02.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2009 17:04:01 vasta tsitaadiga

Mark0.
Millist toru kasutasid, et f9 sellise tausta andis? Ega ometi smc PENTAX DA* 300mm F4,0 ED [IF] SDM?
Pilt ise on lihtsalt super!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 30.06.2009 11:16:17 vasta tsitaadiga

mõned loomapildid reisilt...
ei pea alati pikk toru olema: 24mm-iga (48mm 35mm EFL) saab ka kitsed kätte icon_razz.gif

sitsi ja valva:

nummid vennad:

koiott tuli juua lunima:
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2009 13:54:20 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
mõned loomapildid reisilt...
nummid vennad:

koiott tuli juua lunima:

Selleks, et looma veidikenegi taustas eraldada on mõistlik mitte silma kõrguselt alla pildistada. Kui päris kõhuli ei taha visata siis ühele põlvele võiks küll laskuda. Hetkel ei enamat kui dokumenteerivad "olin siin, loom ka" klõpsud.
See valves surikaadiga pilt on hea.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 30.06.2009 14:00:33 vasta tsitaadiga

nende puhul ei saanud ma alt teha enamvähem piisava põhjusega icon_biggrin.gif
nummid istusid aia taga ja sai ainult üle selle pildistada.
koiott aga luusis auto kõrval (miski 5-6m kaugusel) ja täitsa metsikult ja lahtiselt, väga teravate hammastega ning eeldatavasti väga nälgas (california death valleys vast väga palju süüa ei saa), seega auto ust ma lahti ei julgenud küll teha, veel vähem autost välja ronida, hea, et ma üldse akna julgesin lahti teha.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stinger
HV kasutaja

liitunud: 04.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2009 17:52:55 vasta tsitaadiga

Nuh reisifotoks ja mälestuseks sobib kah icon_razz.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilverR
HV vaatleja

liitunud: 20.01.2007




sõnum 30.06.2009 18:19:52 vasta tsitaadiga

Sai natukene fotokat ahistatud ja pigistatud midagi liikuvat välja.

http://reinart.pri.ee/index.php?showimage=389

Link videole on pildi all.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2009 18:30:55 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
nende puhul ei saanud ma alt teha enamvähem piisava põhjusega icon_biggrin.gif
nummid istusid aia taga ja sai ainult üle selle pildistada.
koiott aga luusis auto kõrval (miski 5-6m kaugusel) ja täitsa metsikult ja lahtiselt, väga teravate hammastega ning eeldatavasti väga nälgas (california death valleys vast väga palju süüa ei saa), seega auto ust ma lahti ei julgenud küll teha, veel vähem autost välja ronida, hea, et ma üldse akna julgesin lahti teha.

Aga selle dingoga oleks võinud ehk kaaslase(d) saata peibutisena jooksma ja siis ühele põlvele laskudes teed dingo-panningut. Sõltuvalt peibutise-dingo jõudude vahekorrast oleks võibolla saanud päris karmi seeriagi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2009 18:33:57 vasta tsitaadiga

psihh, teine meeldib ülejäänud suht suvakad icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monty11
Kreisi kasutaja
monty11

liitunud: 14.04.2006




sõnum 01.07.2009 02:32:47 vasta tsitaadiga

Jaanipäevahommikuudu
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein

Tule ja kiika minu fotomaailma.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2009 20:29:00 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


Taust jäi mürane aint. icon_sad.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 01.07.2009 22:40:47 vasta tsitaadiga

hommikune udu ruulib icon_smile.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 01.07.2009 23:29:35 vasta tsitaadiga

monty11, räige udu oli jaa
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Cert85
HV kasutaja
Cert85

liitunud: 16.02.2006




sõnum 01.07.2009 23:44:15 vasta tsitaadiga

MiXeR kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Taust jäi mürane aint. icon_sad.gif


Olen täheldanud, et see paistab enamuse selliste piltide puhul nii olema, kus taust rohekas ja tehakse makro lähedast pilti.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2009 23:55:45 vasta tsitaadiga

Mul probleem selles, et 400D sensor pole just kõrgemast klassist ja katsetasin RAW'i. Müra veel eemaldada ei oska. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
monty11
Kreisi kasutaja
monty11

liitunud: 14.04.2006




sõnum 02.07.2009 00:53:09 vasta tsitaadiga

Ja natuke ka jaanituld:


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein

Tule ja kiika minu fotomaailma.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2009 11:19:45 vasta tsitaadiga

MiXeR kirjutas:
Mul probleem selles, et 400D sensor pole just kõrgemast klassist ja katsetasin RAW'i. Müra veel eemaldada ei oska. :D


Kui on korrektselt säritatud pilt siis pole heades valgusoludes ja kiire säriajaga poolkaadril ISO400'ga (ja ka kõrgemata ISOdega) mingit mure. Müra tuleb just aeglasemate säriaegade ja kõrge ISOga, päise päeva ajal võid ISO1600'ga paugutada ilma erilise mureta. Kui juba on varjualad mängus ja säriaeg langeb märkimisväärselt siis on teine lugu. Siis on aru saada, miks kvaliteetne täiskaader (loe: vähe piksleid suurel pinnal) on hea.

Kui hakata RAW's "järgi aitama" siis võib jah igasugust häda olla, eriti kui lõpus veel kõvasti sharpenit peale keerata.

Lihtsalt infoks, et ma enda monitoriga küll mingit müra ei näe. Vähemalt mitte sellist, mis segaks.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2009 00:21:06 vasta tsitaadiga

Siia ka paar pilti Heimtali mõisapargist. Osadel piltidel ei ole mitte udu vaid teetolm. Pidi vahepeal tükk aega ootama, et mõni auto jälle mööda sõidaks. Vahepeal olin juba valmi ise minema paar korda edasi-tagasi sõitma icon_lol.gif

http://pildistoop.trsm.pri.ee/displayimage.php?pos=-2940
http://pildistoop.trsm.pri.ee/displayimage.php?pos=-2950
http://pildistoop.trsm.pri.ee/displayimage.php?pos=-2944
http://pildistoop.trsm.pri.ee/displayimage.php?pos=-2939

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2009 00:32:06 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:


Kui on korrektselt säritatud pilt siis pole heades valgusoludes ja kiire säriajaga poolkaadril ISO400'ga (ja ka kõrgemata ISOdega) mingit mure. Müra tuleb just aeglasemate säriaegade ja kõrge ISOga, päise päeva ajal võid ISO1600'ga paugutada ilma erilise mureta. Kui juba on varjualad mängus ja säriaeg langeb märkimisväärselt siis on teine lugu. Siis on aru saada, miks kvaliteetne täiskaader (loe: vähe piksleid suurel pinnal) on hea.

Kui hakata RAW's "järgi aitama" siis võib jah igasugust häda olla, eriti kui lõpus veel kõvasti sharpenit peale keerata.



Seda ma tean, et päevavalges saab ka ISO1600ga lasta, aga ma olen millegipärast märganud, et taustale nö. bokeh alale jääb juba ISO400ga päevavalges müra.

Ning RAW'i ma selleks tegingi, et oleks parem järele aidata. St järele aitan ma niivõinaa, aga RAW peaks kõigi eelduste kohaselt paremini seda võimaldama.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2009 01:09:05 vasta tsitaadiga

RAW'ga on aga selline konks, et jpg puhul kasutab kaamera automaatselt müraeemaldust(mõni kaamera rohkem mõni vähem, aga iga kaamera mingilmääral), raw puhul aga üldjuhul mitte (ainult mõned kaameratootjate enda raw-konverterid kasutavad sama müraeemaldust mis nende kaamerate jpg'd). St raw puhul tasub müraeemaldus omale siiski selgeks teha, lõpptulemus saab kokkuvõttes ikkagi parem kui kaamera jpg.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2009 01:17:00 vasta tsitaadiga

Täpselt seda ma silmas pidasingi. icon_wink.gif Aga aitab OTst nüüd.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Artur R.
HV veteran
Artur R.

liitunud: 04.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2009 05:28:21 vasta tsitaadiga

2950 meeldib kõige rohkem.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2009 08:44:30 vasta tsitaadiga

eix666, kas sa oskad RAW ja müraeemalduse kohapealt näpunäiteid anda? Ma ise pole siiani seda kasutanud kuna siis läheb ka detaile kaduma ning pigem olgu müra kui puudugu detail. Või suudavad osad müraeemaldajad eemaldada ISOmüra ja säilitada detaili?

***

Et ei oleks liiga OT siis:

http://markoki.pri.ee/index.php?showimage=894 - Norra tervislikud ja looduslähedased eluviisid
http://markoki.pri.ee/index.php?showimage=895 - härjasilm
http://markoki.pri.ee/index.php?showimage=896 - põlgus Norra moodi
http://markoki.pri.ee/index.php?showimage=893 - üks vaade miljonist, nimetu.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2t3r1
HV kasutaja
p2t3r1

liitunud: 17.07.2005




sõnum 03.07.2009 12:35:23 vasta tsitaadiga

Mark0, üldiselt peaksid erinevad PS pluginad nagu Noise Ninja, Dfine tegema tunduvalt parema töö, kui kaamerasisene ja erinevate RAW converterite müraeemaldus. Ise pole proovinud. Üldiselt nii kaua, kuni pilt on terav ja fookuses ning chroma noise'i pole, siis mind ei häiri. Ükskõik, kui palju seda müra ka seal oleks. Varem Olympust kasutades tõmbasin chroma noise alla, aga muud müraeemaldust ka ei kasutanud. Mind isiklikult lihtsalt ei häiri see.

Pilti kah..
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ShadowP
HV vaatleja

liitunud: 05.01.2009




sõnum 03.07.2009 16:52:53 vasta tsitaadiga

http://pildistoop.trsm.pri.ee/displayimage.php?pos=-2939 meeldib mulle kõige rohkem icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2009 17:52:21 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
eix666, kas sa oskad RAW ja müraeemalduse kohapealt näpunäiteid anda? Ma ise pole siiani seda kasutanud kuna siis läheb ka detaile kaduma ning pigem olgu müra kui puudugu detail. Või suudavad osad müraeemaldajad eemaldada ISOmüra ja säilitada detaili?


p2t3r1 rääkis enamuse ära, spetsprogrammid teevad tõesti parema töö müra eemaldamisel ja detaili säilitamisel, kuigi ega ka need imerohud pole (st seal saab muu hulgas ise täpselt sättida kui palju müra eemaldada ja kuidas see detailile mõjub, paras köielkõnd see detaili/müra vahel kõlkumine on, aga see on juba puhas katsetamise asi). Ise kasutan Neat Image nimelist programmijuppi. Ahjah, mis puutub detailidesse, siis näiteks Neat Image lubab müraeemaldusega sama-aegselt pilti ka teravdada (tavaline järelteravdamine kipub müra oluliselt rohkem rõhutama).
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspir
HV kasutaja
kaspir

liitunud: 18.09.2005




sõnum 03.07.2009 18:07:45 vasta tsitaadiga


_________________
š
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.07.2009 00:30:44 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
http://blog.ardoholts.com/
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Lihtsalt ilusad pildid vol.3 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 176, 177, 178  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.