|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
14.05.2009 21:36:29
|
|
|
| S-10, eeldatavasti on sul see 18-55mm mkII ehk siis IS-ga? Ma olen loetud juttudest aru saanud, et see peaks hea kvaliteediga olema, miks sa tahad seda piiratud eelarve juures millegagi asendada? 28-135mm tundub täpselt sama või isegi halvem olema. Mina isiklikult soovitaks kitile täienduseks otsida järelturult Canoni 100mm makro. Kui sa vajad aga rohkem telet, siis mistahes sigma või tamroni 70-300mm oleks ka parem valik kui see filmiajast pärit ilmetu 28-135mm
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
luhtaru
HV kasutaja
liitunud: 02.07.2008
|
14.05.2009 22:04:29
|
|
|
S-10
Objektiividega on see lugu, et kui objektiivi eraldusvõime tohutuks tõsta, siis kaotad kontrastsuses. Julgen soovitada nii 17-85 kui 28-135, sest eraldusvõime ei ole neil tõesti kummalgi ühegi fiksobjektiivi tasemel, kuid värvid on väga meeldivad võrreldes mõne sama vahemiku üliterava objektiiviga. Lisaks on kummalgi korralik tugev kere, metallist bajonett, pildistabilisaator ja USM-teravustamismootor (vaikne ja ei hakka saagima nii väga). 17-85 on kui digikere jaoks tehtud 28-135 ja omadustelt praktiliselt sarnased objektiivid. Kas nad oma hinda eraldi ostes väärt on, pead ise otsustama. Mine fotopoodi ja proovi järgi:)
Muidu Canoni EF-S 18-200 IS on ka objektiiv, millele võid mõelda:)
18-55 IS-iga on oma hinna eest väga hea ja teatud fookuskauguste/avade juures isegi teravam kui 17-40.
Muidu on mõtlemist küll. Piiratud eelarve juures oleks päris heaks komplektiks:
EF-S 18-55 IS (üldsuumiks)
EF 50 F1.8 (portree ja ilupiltide jaoks või õhtul pildistamiseks), selle asemel võib olla ka EF100 macro, mis on lisaks makrofotodele ka päris hea pikemaks portreeks
EF-S 55-250 IS (telesuumiks ja üllatavalt hea objektiiv oma hinna kohta)
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
S-10
Piiratud kasutaja

liitunud: 29.06.2004
|
14.05.2009 22:17:00
|
|
|
erko,
Ostsin vaid kere, otsin hetkel juurde sobivat obje.
18-200IS oleks hea valik oma universaalsuse tõttu. Nö poolkohustuslik 50mm 1,8 on niikuinii tulemas, kuid kardan, et 18-200 jääb mu hinnakääridest, mis hetkel on 6000 krooni, välja.
Otsing jätkub ühesõnaga, kuid miskit peaks kiirelt leidma, kuna näpud sügelevad juba 500D omadusi katsetama.
Ja lõpuks tuleb välja, et praktiliselt nii palju, kui on inimesi on ka erinevaid arvamusi, kuid nagu iga teinegi, üritan oma eelarve natukesest maksimumi võtta, kuna kaamera neelas sealt enamuse alla
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Artur R.
HV veteran

liitunud: 04.11.2005
|
14.05.2009 22:25:47
|
|
|
| Ma soovitan võtta 17-85. Endal ka see ja ei ole ta pehmeke midagi, hoopis väga hea. Piisav zoomi ulatus ja korralik laiem ots. Mina olen selle objektiiviga väga rahul, nii kasutusmugavuse kui ka pildikvaliteedi poolest. Ja nagu luhtaru kirjutas on tal korralik tugev kere, metallist bajonett, pildistabilisaator ja USM-teravustamismootor. Minu arvates parim valik sinu hinnakääridesse.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
S-10
Piiratud kasutaja

liitunud: 29.06.2004
|
15.05.2009 12:52:40
|
|
|
Tänud Artur, sinu soovitus avaldab mõju. Õnneks on siin foorumis isegi 1 müügil ning sobivas hinnaklassis, et veel lisaks mõni kasutatud Sigma tele osta. Muidugi tekkis kiusatus soetada miskit universaalset nagu see https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=411358 Aga hetkel siis hoian kõrvad silmad lahti.
Tänud soovituste eest veelkord. Samas tellib homme ka 8GB Extreme III, kuna Eestis on 50krooni kallim, kui odavaim Ebay pakkumine siis ostan nähtavasti siit.
Edit: Sai siis 17-85mm IS USM ära ostetud ja fotoluksist ka Cokini ringpola. Eks hakkab millalgi katsetama.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busse
HV veteran
liitunud: 14.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
S-10
Piiratud kasutaja

liitunud: 29.06.2004
|
18.05.2009 09:48:20
|
|
|
| Nüüd kui mõned päevad 500-ga pildistatud ja filmitud, tekkis küsimus, et millega neid videoid arvutist vaadata? By default hakkas ta neid mul avama quicktime-ga, kuid ehmatuseks hakkis antud pleieriga pilt koledalt, sai siis Win. Mediaplayeriga avatud, pilt OK, kuid heli puudu.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rajareits
HV Guru

liitunud: 09.11.2003
|
18.05.2009 14:57:18
|
|
|
| S-10, VLC töötab mul oivaliselt.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
18.05.2009 18:43:48
|
|
|
| mpeg4 h264 vajab vastavaid lisakoodekeid. sikuta k-lite codec pack või kasuta vlc-d (softis peaks tegema).
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ASSAA! elektroonika
Kreisi kasutaja
liitunud: 18.08.2003
|
20.05.2009 12:46:08
Autofookus |
|
|
Küsimus laiale ringile eri kaamerate autofookuse kohta.
Pildistan ise 350D'ga, toruks 24-70mm F2.8 koos 430EX2'ga. Eri sorti kunstiliste etteastete (tants, tuleshow'd) pildistamisel AV settingutega kaamera AF ei taha 70% juhtudest fokusseerida (autofookuse jaoks liiga vähene valgus), mistõttu väga väärtuslikud kaadrid jäädvustamata jäänud. Kuidas 20D-50D kaamerate autofookused nigelamates/kehvades valgusoludes käituvad? 350d on praeguseks tõsine stopper juba selle koha pealt, tahaks välja vahetada, aga millise kere vastu, on veel lahtine (40D ja 50D mõttes esimesel võimalusel soetada).
|
|
| Kommentaarid: 116 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
106 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sosssepp
HV veteran

liitunud: 12.05.2003
|
20.05.2009 15:43:13
|
|
|
F2.8 peaks nagu valgust fokuseerimiseks jaguma küll, AV seade siin rolli ei mängi, fokuseeritakse ikka täisavaga, ava pannakse valitud numbri peale säritamise hetkeks.
Fokuseerimise tööpõhimõtet arvestades tasub soovitud kaugusel otsida võimalikult kontrastne objekt. Kui need etteasted toimuvad ikkagi suht pimedas, siis on abiks ka välgul olev punaseid triipe tekitav LED.
Ja kui miski muu ei aita, siis MF harjutada.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
luhtaru
HV kasutaja
liitunud: 02.07.2008
|
20.05.2009 16:17:41
|
|
|
40D/50D teravustamissensoril on 9 punkti (kõik ristitundlikkusega, keskmine punkt avaga f/2.8 ).
350D teravustamissensoril on 7 punkti - eeldades, et tegemist on samaga, mis EOS 1000D-l, siis on seal ainult keskmine punkt ristitundlikkusega (ava f/5.6).
Nii et juhul, kui kasutad suure avaga objektiivi ning vahetad oma kere 40D/50D vastu peaksid kindlasti nägema paremat teravustamist. Saa kaupmehe või mõne sõbraga kokkuleppele ja proovi enne järgi muidugi igaks juhuks.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
20.05.2009 18:05:06
|
|
|
ma pakun küll et mittemingit vahet pole.
ise kasutan nagunii koguaeg ainult ühte teravustamispunkti, niet vahet pole palju neid kokku on. mismoodi nende punktide karjaga on üldse võimalik normaalselt pilti teha?
mis see risttundlikkus on?
kui on pime, siis on pime. pead otsima kõige heledama punkti(piisavalt heleda) ja sealt fookuse võtma
olympus vs canon on küll pimedas täiesti teine teema. canoni kasuks
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
luhtaru
HV kasutaja
liitunud: 02.07.2008
|
20.05.2009 19:54:08
|
|
|
ristitundlikkuse puhul tunneb andur nii vertikaalselt kui horisontaalselt.
Punktide kari ja hajutatus aitab kaadrit paremini analüüsida ning liikuvat objekti fookuses hoida.
f/2.8 ava aga keskmise punkti puhul peaks 24-70 objektiiviga kindlasti efekti andma.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
24.05.2009 19:29:37
|
|
|
Oskab keegi öelda kui suur mälukaarti 500D toetab ?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anti112
HV Guru

liitunud: 14.02.2003
|
25.05.2009 01:14:55
|
|
|
| Kõiki SDHC kaarte
|
|
| Kommentaarid: 131 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
25.05.2009 08:39:19
|
|
|
| Anti112 kirjutas: |
| Kõiki SDHC kaarte |
ehk siis kuni 32GB ?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
luhtaru
HV kasutaja
liitunud: 02.07.2008
|
25.05.2009 18:38:53
|
|
|
| jah
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
26.05.2009 19:06:55
|
|
|
| Tellisin täna 500D, paari päeva jooksul saan kätte. Nüüd peaks korraliku mahuga kaarti hakkama vaatama. Usun, et alates 8GB peaks OK olema? Suured ahvidel kaardid on ja kust võiks vaadata kõige kiiremat kaarti hea hinnaga? Soovitusi?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
26.05.2009 20:59:58
|
|
|
No mul 400D'l on näiteks 4GB, ning kui RAW'i ei pildista siis saab teha ca 1000 pilti. Palju see 400D ja 500D failimaht ikka erineb, paar mega vast. Kuigi mälukaartide hinnad on päris odavad, siis 8GB eest pilte kaotada on suht suur pauk. Võta pigem 2x4, või esialgu kasvõi üks neljane või isegi vähem. Mina olen reaalselt 1000 pilti täis pildistanud 2 korda (2 aasta jooksul) ja seda ka siis kui ma pidin pildistama kolme jalgpallimängu ja paar päeva lisaks ei saanud tühjendada arvutisse.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Artur R.
HV veteran

liitunud: 04.11.2005
|
26.05.2009 21:09:03
|
|
|
Mul on nt 2GB kaart ja saan vabalt hakkama. 4GB oleks vast jah optimaalne valik
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rajareits
HV Guru

liitunud: 09.11.2003
|
26.05.2009 21:16:53
|
|
|
Ise võtaks miinimum 8GB.. Videod ikkagist ju..
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Artur R.
HV veteran

liitunud: 04.11.2005
|
26.05.2009 21:30:53
|
|
|
Videod jah . Nendele ma ei mõelnudki, siis vast ikka alates 8GB...
Hea, et video võimalus on, aga ise vast seda väga palju ei kasutaks... Nii, et miga, ise tead - kui suht palju filmima ka hakkad siis ikka suurem kaart.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rajareits
HV Guru

liitunud: 09.11.2003
|
26.05.2009 22:19:45
|
|
|
Artur R., selle kaameraga ma teeks videosid vist isegi tihedamini, kui pilte..
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
26.05.2009 22:24:03
|
|
|
Mõtlesingi 8GB-st minimaalselt, sest filmimine võtab üksjagu ja usun, et 8-ne peaks sobima küll. Tänud diskussiooni eest!
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
27.05.2009 01:00:42
|
|
|
Unustasin isegi selle videovõimaluse ära. Seljuhul tõepoolest 8GB.
Palju muidu mingi minutiline klipp umbes ruumi võtab?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rajareits
HV Guru

liitunud: 09.11.2003
|
27.05.2009 06:29:39
|
|
|
330 mega.
Reaalselt tiba vähem.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busse
HV veteran
liitunud: 14.03.2004
|
27.05.2009 08:48:18
|
|
|
mul 400D kasutades on 4gb mälukaart. seda saab ääreni täis ütleme et lausa 5x aastas. selle körval on veel varuks 1gb. kui aga jah pikem söit ja oht, et mälukaart saab täis. siis sülekasse ringi.
_________________ http://foto.urmo.ee/ |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
luhtaru
HV kasutaja
liitunud: 02.07.2008
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
28.05.2009 13:18:05
|
|
|
500D filmib FullHD ainult 20fps muideks
SX1 IS peab filmima FullHD ja 30fps
praegu on üks käpa vahel aga mina ei oska küll sellega FullHD's kuidagi filmida...laseb valida aint 640x480 ja 320x240
mälukaarti pärast ei tohiks olla...A-Data 8GB miski Turbo series kaart on
täpselt selline:
Spoiler 
edit: sain juba hakkama, niinimetatud "viewfinderi" kõrval olevat 16:9 / 4:3 nuppu pidi pressima
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
luhtaru
HV kasutaja
liitunud: 02.07.2008
|
28.05.2009 13:54:21
|
|
|
| vajuta seda ekraani kuvasuhte muutmise nuppu, siis saad valida ka teisi lahutusvõimeid SX1 puhul
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
29.05.2009 14:21:49
|
|
|
Sain oma 500D ka kätte täna. Meeletult rahul, edasiminek võrreldes endise 350D on märkimisväärne. Ekraani suurus on higistama ajavalt nauditav. Ulme pill lihtsalt. Nüüd peaks mälukaardi ka ära ostma.
Ei tea, kas kaamera ekraanile kilesid on saada ?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busse
HV veteran
liitunud: 14.03.2004
|
29.05.2009 14:29:47
|
|
|
| miga kirjutas: |
Ei tea, kas kaamera ekraanile kilesid on saada ?  |
ebays on. tellin?
_________________ http://foto.urmo.ee/ |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
S-10
Piiratud kasutaja

liitunud: 29.06.2004
|
29.05.2009 14:35:36
|
|
|
| Jep, tellisin isegi 500-le Digiteci kiled ebayst, 88 krooni koos saatmisega. 5 kile komplektis.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
29.05.2009 14:45:43
|
|
|
| busse, tänud abi eest. Endal ka muidu e-bay konto olemas ja saan kenasti tellida, kuid pigem küsimus selles, mida sealt võtta. Valik tuli selline: link
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
S-10
Piiratud kasutaja

liitunud: 29.06.2004
|
29.05.2009 15:04:16
|
|
|
Ma eksis nimega, ma tellisin need
Täitsa OK asjad, liimida oli kerge. KOhale tulid vist kolme päevaga, ülejäänud seal Hong-Kongi kaup, tuleb nähtavasti kauem.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
29.05.2009 15:24:10
|
|
|
| S-10 kirjutas: |
Ma eksis nimega, ma tellisin need
Täitsa OK asjad, liimida oli kerge. KOhale tulid vist kolme päevaga, ülejäänud seal Hong-Kongi kaup, tuleb nähtavasti kauem. |
Tänud! Usun, et tellin samad kiled.
EDIT: Kas SanDisk SD Extreme III HC 8GB eest 700.- maksta on norm ? Vaatan, et selle kaari hinnad kõiguvad...Või saab kuskilt odavamalt ?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Artur R.
HV veteran

liitunud: 04.11.2005
|
29.05.2009 20:36:10
|
|
|
| Suht normaalne hind on 700.- selle kaardi eest.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Härra
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.09.2007
|
16.06.2009 15:40:40
Härra küsib obje kohta (28-105usm) |
|
|
plaan soetada omale Objektiiv Canon EF 28-105mm F3,5-4,5 USM II stuudiosse. Kas on kellelgi kogmusi? Kuidas on teravus ja kas on kiire jms?
äkki saab mõne pildi ka mis on sellega tehtud vms ?
_________________ 13900kf, nh-d15 g2 black, 5080, 128gb ddr5, 2x2tb 980pro, msi z790p.
W205 2019.
Must ja valge, naine ja mees. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Paaver
HV veteran
liitunud: 07.06.2005
|
26.06.2009 17:07:04
|
|
|
| Kas keegi oskab öelda kui palju maksab overallis af kalibreerimine ja kas seda tartus ka tehakse?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sputnik
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003
|
28.06.2009 13:49:49
Canon EOS 40D jookseb kokku |
|
|
Probleem selles, fotokas laseb teha paar pilti ja siis viskab ette kirja:
Err 99
Shooting is not possible.
Turn the power switch to <OFF> and <ON> again or re-install the battery
Teed selle ära või kui isegi lased kaameral nö. magama minna ja uuesti tööle paned siis saad jälle paar pilti teha ning jookseb taas kokku
Kõik see sai alguse siis kui sai ühel laupäeval käidud sellise seenevihmase ilmaga metsas pildistama ning ühtlasi kasutatud Canoni ühte vana 100mm fix objet. Kergelt niiske ilm ei tohiks mõjutada ju seda kuna 40D peaks olema niiskuskindel.
Obje ühendused puhastasin ära - ei midagi
Proovisin teisi objektiive - ikka sama jama
Firmwarei update ka tehtud ikka jookseb kokku
Ainuke mida proovinud veel ei ole on see et kasutada teist akut äkki asi selles või siis on katikuga mingid probleemid.
Ideesid kellelgi?
_________________ deviantART |
|
| tagasi üles |
|
 |
Trwind55
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
28.06.2009 15:01:02
|
|
|
sputnik, kas oled proovinud tehase algseaded "taastada"
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
viimati muutis beastbeats 28.06.2009 15:34:03, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
luhtaru
HV kasutaja
liitunud: 02.07.2008
|
28.06.2009 15:25:50
|
|
|
| vaata bajoneti klemmid üle. kui mustad, siis puhasta ära
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sputnik
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003
|
28.06.2009 15:41:12
|
|
|
| beastbeats kirjutas: |
sputnik, kas oled proovinud tehase algseaded "taastada"  |
proovitud - ei midagi
| uhtaru kirjutas: |
| vaata bajoneti klemmid üle. kui mustad, siis puhasta ära |
puhastatud - ei midagi
_________________ deviantART |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.06.2009 16:12:39
|
|
|
| Kas nii on mitme objektiiviga? Või ainult ühega? 40D on ilmastikukindel küll aga kas seal ees olnud objektiiv ka seda oli?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sputnik
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003
|
28.06.2009 16:44:14
|
|
|
Tegin nende õpetuste järgi. Võtsin obje küljest, CF kaardi seest, laadisin aku täis ja panin kaamera tööle. Ilma obje ja mälukaardita jookseb ikka kokku peale paari pilti ehk siis on arvatavasti katiku või mingi elektroonika viga ning peab overalli minema..
_________________ deviantART |
|
| tagasi üles |
|
 |
|