|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
17.03.2009 14:24:28
USB kaudu juhitav valgustus |
|
|
Tere kõigile.
Seoses uue korteri soetamisega, tekkis mõte tekitada dekoratiivvalgustuse juhtimiskeskust.
Vajalikud komponendid osaliselt olemas:
-EeePC(lahtilammutatud + varsti tuleb eestisse touchscreen)
-Dioodvalgustus(5m lint + toide)
Vaja oleks veel vahelüli, mille abil saaks USB kaudu valgust juhtida.
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
17.03.2009 14:33:49
|
|
|
Et LEDilint lakke?
_________________ Allkiri |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
17.03.2009 14:41:21
|
|
|
Ka lakke.. punast värvi magamistoa lisavalgustus, RGB LED lint mööda tubE laiali .... 8)
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
17.03.2009 15:34:45
|
|
|
tegelikult, juba leidsin,
aga...
kas kellelgi on äkki kogemusi sellise asjaga?
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rax.
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2007
|
17.03.2009 16:00:52
|
|
|
| Leopold kirjutas: |
tegelikult, juba leidsin,
aga...
kas kellelgi on äkki kogemusi sellise asjaga? |
ehk räägid siis mis leidsid. vb kellelgi on kogemusi.
LPT/COM pordi kaudu oleks lihtsam LED-e juhtida.
_________________ 3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS. |
|
| tagasi üles |
|
 |
RPG16
HV Guru

liitunud: 18.02.2006
|
17.03.2009 16:02:55
|
|
|
| Kui hunnik LED'e usb'sse ühendad siis 500mA ikka toidab ära?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rixvilll
HV kasutaja
liitunud: 22.08.2008
|
17.03.2009 16:07:43
|
|
|
Kindlasti on vaja eraldi toiteahelat ja siis panna skeem sede juhtima.
_________________ regret all the things i have done wrong... |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
17.03.2009 16:12:12
|
|
|
Mul on hetkel vaid 5m rull, seega on juba vaja eraldi toidet....: hiljem tuleb palju rohkem, kui olen sellega oma katsetusi teinud ning ehk midagi kokku keevitanud.
hetkel ei julgenud suurt partiid sisse tellida.
edit: www.brilldea.com
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
19.03.2009 01:06:10
|
|
|
| Kui saladus pole, palju selle meeter maksab ka?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
19.03.2009 10:13:24
|
|
|
meetri kohta ei tea, aga 5m läks ca 800 eeku koos kohaletoimetamisega
PS. eestis on ca 400-500 eeku/meeter
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gizmoz
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.09.2005
|
19.03.2009 10:18:56
|
|
|
Hoia meid ka kursis kuidas lõpptulemus tuleb , Igastahes väga lahe plaan sul. Juhtimise kohta küsimus sa tahad igat Ledi individuaalselt muuta ?Ehk siis Tooni Heledamast tumedamaks jne?
Alar
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
19.03.2009 10:22:19
|
|
|
Karda, et kui eraldi muutma hakata - tuleb liiga palju juhtmemajandust, mida ma üldse ei salli. Ilmselt tuleb kogu riba juhtimine - ehk siis kogu riba dimmerdamine, või siis valguse muutmine.
Hetkel küll tellitud punane - katsetamaks kuidas valguse tugevused jne.. Hiljem plaanis tellida siis kogu komplekt koos RGB lindiga.
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
wifebeater
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2009
|
19.03.2009 11:50:32
|
|
|
| mida sa seal ikkka dimmerdad, need ribad on niikuinii nagu hundi silmad reas, effekti nad annavad, valgusviljakus on neil tühine. ehk on kuskil talutava valgusviljakusega ribasid ka saada, aga need maksavad siis ka teist hinda..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sixten
HV Guru
liitunud: 14.12.2002
|
20.03.2009 18:28:59
|
|
|
Väga kõva minu arust 8)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
piimaPAKK
HV kasutaja

liitunud: 06.12.2005
|
24.03.2009 14:17:16
|
|
|
OT: punane magamistuppa? Kõlab väga teatud kehalist teenust osutava asutuse tüübi moodi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
24.03.2009 14:21:45
|
|
|
8)
ega see ei pea kogu aeg põlema - kui tekib soov oma elukaaslasega väikse veiniõhtu teha, siis keerab punase valgustuse sisse ja ongi romantika
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
wifebeater
HV vaatleja
liitunud: 29.01.2009
|
24.03.2009 14:27:57
|
|
|
| kui su elukaaslane ka romantikat nii defineerib, siis on sul küll hea elu ja õnn majas..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Shelby-SV
Jõulud On Läbi!

liitunud: 27.08.2004
|
25.03.2009 00:57:47
|
|
|
| wifebeater kirjutas: |
| kui su elukaaslane ka romantikat nii defineerib, siis on sul küll hea elu ja õnn majas.. |
pöörates tähelepanu kasutajanimele
|
|
| tagasi üles |
|
 |
O
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.09.2005
|
25.03.2009 01:07:02
|
|
|
Ma vist olen analoogmees digitaalmaailmas, aga küünlad all the way
_________________ PS, kui teemades ei vasta |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
26.03.2009 08:16:18
|
|
|
Mõistlikum on hakata otsast peale kasutama valguse kontrolli standardeid KNX/Dali jne.
kõigi eelduste kohaselt tuleb töökindlam ning hiljem on kergem integreerida muu süsteemiga kahasse.
Samuti saad kerge vaevaga dimmerdada nii halogeene, päevavalgus, kui ka LED lampe.
Muidugi isetegemise rõõm on ise midagi usbi kaudu kompunnides suurem.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
26.03.2009 10:18:51
|
|
|
5m punast rulli saabus just eestisse. Reedel lähen saaremaale(pakk tuli sinna) ja siis hakkan katsetama.
Leidsin puldiga juhitavat RGB-LED-e
link
kõigest 20 naela ja ühendamise rõõm - ja sul on puldiga juhitav valgustus.
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
insane
Piiratud kasutaja

liitunud: 24.01.2003
|
29.04.2009 00:20:40
|
|
|
Mul kah 5m rull kleebitavat led-riba vedelemas ja vajadusel saaksin ka juurde aga ei suuda ühtegi head ideed genereerida kuidas/kuhu seda linti paigaldada seega olen avatud ideedele
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
29.04.2009 10:38:28
|
|
|
sain hiljuti "juhtimiskeskuse".
see on väike karbike RGB jaoks, millel on ka pult olemas. niiet saan oma riba sisse lükata ning brightnessi regullida oma soovi järgi.
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sixten
HV Guru
liitunud: 14.12.2002
|
03.05.2009 21:18:27
|
|
|
| Eestist ei saa kuskilt hea hinnaga seda linti ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
04.05.2009 15:29:23
|
|
|
eip.
Ebay on sõber.
Sealt saab.
3 nädalat ja kaup käes.
kui hästi küsid, siis võin sulle oma linti müüa.
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cretage
HV vaatleja
liitunud: 12.11.2008
|
05.05.2009 15:34:25
|
|
|
| Ma arvan, et ma pole ainus, kes sooviks, et siinsed isetegijad lisaksid ka veidi visuaalset materjali nii katsetamisest, kui valmimisest. Ehk leiate mõne kaadrikese (huvitav teema ikkagi, edu valmimiseks). 8)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
05.05.2009 16:04:26
|
|
|
Ärge pange ähele segadust ja pildikvaliteeti.
Asja iva peaks välja paistma.
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
insane
Piiratud kasutaja

liitunud: 24.01.2003
|
05.05.2009 23:36:04
|
|
|
| Sixten kirjutas: |
| Eestist ei saa kuskilt hea hinnaga seda linti ? |
800kr +18% on 5m rull
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Leopold
Kõige suurem sõber

liitunud: 19.04.2005
|
05.05.2009 23:53:18
|
|
|
mis värvivalik sul on?
_________________ NAS |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
|
| tagasi üles |
|
 |
insane
Piiratud kasutaja

liitunud: 24.01.2003
|
06.05.2009 22:31:33
|
|
|
| Leopold kirjutas: |
| mis värvivalik sul on? |
külm valge hetkel ainult, varsti R,G,B, soe- ja külm valge
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bloodraven
HV vaatleja
liitunud: 17.09.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
10.05.2009 23:02:23
|
|
|
huvitav
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cerfan
HV kasutaja
liitunud: 03.03.2004
|
12.05.2009 23:17:38
|
|
|
Usb to com üleminek, mingi avr või pic, natuke teisi juppe ka (optronid, mosfetid jne) ning progemist. Valgust oleks soovitav kontrollida PWMiga siis saad R,G,B`ga toota suvalist värvi mis soovid ja tooni muutumise kiirjust jne.
Võid pookida mingi Winampi plugina süsteemi kontrollima, siis saaksid värvimuusika endale tuppa.
Kui palju see nüüd romantikale kaasa aitab selles ma nii kindel ei ole aga ehitada oleks tore.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vedru>
HV kasutaja

liitunud: 24.02.2006
|
20.06.2009 23:10:00
|
|
|
Ma oleks nõus maksma kellelegi, et mulle sellise plaadi ehitaks. http://www.brilldea.com/
_________________ Club M-Spot |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
25.06.2009 09:49:48
|
|
|
USB IO on muidu täiesti letikaup. 5+2 sisendit, 8 digiväljundit , üks pwm ja üks 0-5V analoogväljund. Olenevalt rakendusest tahab mingit lülitusvigurit juurde, kas ise kokku keevitatud või sama sarja releekaarti. Ehk siis kogu TSI teema saab taandada ka kaabeldamise ja koodimise peale (DLL ja näited on kaasas).
Esialgu võib natuke ehmatada Vellemani logo, aga isiklikest kogemustest võin kinnitada, et kui ise lollusi ei tee, on see vigur enamus ajast täiesti töövõimeline.
Kitina näiteks http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=VELL_K8055 , kokku joodetud variant kannab nime VM110 ja on ~2x kallim.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| tagasi üles |
|
 |
|