Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  18. mail vähenevad taas internetipankade paroolikaartide makselimiidid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.04.2009 11:59:02 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
And the paranoia is setting in... icon_biggrin.gif

tsitaat:

Hetkel siis minu hinnangul on internetipanga autoriseerimisevahendite järjestus turvalisuse (kliendi seisukohalt) kahanevas järjekorras selline:

1. Ühekordsed paroolilehed
2. PIN-kalkulaator
3. korduvkasutusega paroolikaardid
4. mobiil-ID
5. ID-kaart


icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Muud juttu ma isegi enam ei kommenteeriks, täpselt sama tõeväänamine ja faktidel mittepõhineva jutu korduv keerutamine.
Kui sa leiad ja tood reaalsed faktid, siis kuulaksin neid heameelega võiksin isegi sinu "klubiga" liituda 8) thumbs_up.gif

Seniks aga "võiksid" ja "arvaksid" arvamusavaldused kategoriseeruvad kenasti "naised saunas rääkisid" kategooriasse 8)

tsitaat:

Sooviks nüüd ikkagi kuulda, kuidas on panga kliendil võimalik veenduda, et maksekorralduse digiallkirjastamisel panga loodud programmijupi abil allkirjastatakse ikka ja ainult seda maksekorraldust?

See on puhtalt riigi ja panga usaldamise küsimus. Nagu sa usaldad pangale oma raha kasutamiseks (pank võib ju pankrotti minna jne.).
Teoreetiliselt ja tehniliselt on see ilmselt üsna võimalik, aga kas sul on muid käegakatsutavaid fakte peale selle paranoilise tõdemuse, et su oponendid peavad tõestama et nad pole kaamlid? icon_biggrin.gif


Mis puutub panga kui äriühingu usaldamisesse (riigi usaldamine ei puutu siin absoluutselt asjasse!), siis võiks ID-ioodid endale selgeks teha, et oma raha pangale usaldamine toimub konkreetsete lepingute raames ja piiratud summade ulatuses. Seda riski saab kasutaja ise juhtida, valides panka ja otsustades selle summa üle, mida ta konkreetses pangas hoiab. Olemas on ka riigipoolsed garantiid juhuks, kui pank peaks hoiustajate rahadega tünga tegema ja pankrotti minema. Valgel paberilehel digiallkirjade pangale ulatamine võib ju olla usalduse küsimus, kuid turvalisusega pole sellel mingit pistmist. Selline tegevus on nimelt absoluutselt ebaturvaline! Sellise käitumise tagajärjed võivad olla väga tõsised, märksa tõsisemad, kui kontol olevast paarikümnest tuhandest kroonist ilma jäämine!

Millist käegakatsutavat fakti sa üldse küsid? Selle kohta, et kasutaja ei saa tuvastada, mida panga loodud programmijunn parajasti allkirjastab?
Mina väidan, et vähemalt 99% Eesti elanikest ei ole võimelised panga loodud ID-kaardiga maksekorralduste programmijunni tegevusest aru saama isegi siis, kui see jookseb debuggeril koodirea haaval ega suudaks isegi allkirjastamisel jooksvat koodi samm-sammult jälgides aru saada, kas digiallkirjastatakse maksekorraldust või oma kodu pandiks panemise lepingut. Millist tõestust sulle selleks vaja on?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2009 11:59:26 vasta tsitaadiga

Pada sõimab katelt, sellist paranoilist maailmalõpu kuulutamist (mis ei põhine faktidel) ma ka päris kindlasti ei salli siin foorumis.
Nagu ma juba sulle mainisin, too välja konkreetsed tõendid/faktid, mitte et mina ei pea tõestama, et ma pole kaamel icon_idea.gif

Praegune paranoiline süüdistus pankade suunas (et tegelikult maksekorralduse allkirjastamisega müüd maha oma maja ja ämma) on väga tõsine.
Kas sul on selle tõestuseks ka mõned faktid tuua või on tegemist laest võetud spekulatsiooniga?

Kordan, kui sa suudad seda mulle veenvalt tõestada, liitun sinu klubiga ning aitan tõde ka siin foorumis levitada icon_wink.gif thumbs_up.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2009 12:02:33 vasta tsitaadiga

Tanel, mis Sults-i jutus nii naeruväärset on? Ta ju tõi välja võimalikke musti stsenaariume, mis võivad ka ID-kaardi kasutamisel juhtuda. icon_rolleyes.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.04.2009 12:07:01 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Pada sõimab katelt, sellist paranoilist maailmalõpu kuulutamist (mis ei põhine faktidel) ma ka päris kindlasti ei salli siin foorumis.
Nagu ma juba sulle mainisin, too välja konkreetsed tõendid/faktid, mitte et mina ei pea tõestama, et ma pole kaamel icon_idea.gif

Praegune paranoiline süüdistus pankade suunas (et tegelikult maksekorralduse allkirjastamisega müüd maha oma maja ja ämma) on väga tõsine.
Kas sul on selle tõestuseks ka mõned faktid tuua või on tegemist laest võetud spekulatsiooniga?

Kordan, kui sa suudad seda mulle veenvalt tõestada, liitun sinu klubiga ning aitan tõde ka siin foorumis levitada icon_wink.gif thumbs_up.gif


Mina räägin, et selline asi on võimalik, mitte seda, et sellisne asi on juhtunud. Ma ei ole pangandusringkonnas insider ja minuni toimunud pettustest otseteavet ei jõua. Saan oma info vaid meedia vahendusel ja meedias ei ole tõesti veel (rõhutan, VEEL) ühestki sellisest juhtumist teada antud. Mina aga tahan juhtida tähelepanu, et selline võimalus ID-kaardi kuritarvitamiseks on pankadel olemas ja on vaid nende endi õiguskuulekuse ja moraali küsimus, kas nad seda mingil hetkel kasutavad või mitte. Pankade moraali ei hinda ma aga kuigi kõrgeks, klientide raha omastamise näiteid on tuua Eestiski (pensionifondid, muud fondid, jne. jne.), maailmamastaabis on aga juhtunud igasuguseid põnevaid juhtumeid.


viimati muutis Sults 23.04.2009 12:08:53, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2009 12:07:48 vasta tsitaadiga

Naeruväärseks teeb asja paranoiline süüdistus pankade suunas, et tegelikult maksekorralduse allkirjastamisega müüd maha oma maja ja ämma.
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.04.2009 12:09:42 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Naeruväärseks teeb asja paranoiline süüdistus pankade suunas, et tegelikult maksekorralduse allkirjastamisega müüd maha oma maja ja ämma.

Tanel!
Ohu võimalikkusele viitamine ei ole süüdistamine! Palun ära utreeri!
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2009 12:12:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mina aga tahan juhtida tähelepanu, et selline võimalus ID-kaardi kuritarvitamiseks on pankadel olemas ja on vaid nende endi õiguskuulekuse ja moraali küsimus, kas nad seda mingil hetkel kasutavad või mitte.

ma polegi seda välistanud, vaid ma väidan, et tegemist on paranoiaga ja selle võimaluse sildistamine pankadele on väga tõsine süüdistus, mis sisuliselt võrdub usalduse kaotusega.
Eestis, kui demokraatlikus riigis oleks selline asi suhtkindlalt välistatud ja seepärast ma selle üle niiväga ei muretseks ning paanikat ei külvaks.

Sooviksin, et Hr. Sults oponeeriks mingis meediakanalis avalikult mõne vastava ametkonna/panganduse esindajaga ja arutletaks faktidepõhjaselt riskide ja võimaluste teemal thumbs_up.gif.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.04.2009 12:58:13 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Mina aga tahan juhtida tähelepanu, et selline võimalus ID-kaardi kuritarvitamiseks on pankadel olemas ja on vaid nende endi õiguskuulekuse ja moraali küsimus, kas nad seda mingil hetkel kasutavad või mitte.

ma polegi seda välistanud, vaid ma väidan, et tegemist on paranoiaga ja selle võimaluse sildistamine pankadele on väga tõsine süüdistus, mis sisuliselt võrdub usalduse kaotusega.
Eestis, kui demokraatlikus riigis oleks selline asi suhtkindlalt välistatud ja seepärast ma selle üle niiväga ei muretseks ning paanikat ei külvaks.

Sooviksin, et Hr. Sults oponeeriks mingis meediakanalis avalikult mõne vastava ametkonna/panganduse esindajaga ja arutletaks faktidepõhjaselt riskide ja võimaluste teemal thumbs_up.gif.


Muide, paranoia on vaimuhaigus ja ma kahtlen, kas sa oled pädev vastavat diagnoosi panema.
Ingliskeelsest Wikipediast: "Paranoia is a thought process characterized by excessive anxiety or fear, often to the point of irrationality and delusion."
Ehk siis mõtteprotsess, mis põhjustab hirme kujutletavate (reaalsuses mitteeksisteerivate) ohtude ees. Allkirjastatud valgete paberilehtede usaldamise kuritarvitamise võimalus pankade poolt on aga reaalne oht. Ma ei räägi siin sellest, et mingid rohelised mehikesed suudavad sõrmenipsuga ID-kaardi kloonida vms. Mingil põhjusel sa ju tühjal lehel paberile antud allkirja pangale ei usalda, või usaldad? Tegemist on ju ikka sama panga ja samade panga töötajatega ning kuritarvitamise risk on praktiliselt ühesugune.
Mina väidan, et minu hinangud ID-kaardi ohtudele ei ole sugugi paranoilisemad, kui ID-kaardi nurgaadvogaatide hinnangud koodikaardi ohtudele.
Ma ei ole mingi nn "arvamusliider", kellesarnaseid meediakanalid heal meelel vahendavad, seega kardan, et isegi tahtmise korral ei pruugi traditsioonilises meedias sel teemal sõna saamine olla minu võimuses. Internetis, ehk uues meedias ma ju sel teemal sõna võtan ja vähemalt sina ei tohiks küll väita, et ma teen seda anonüümselt, sest minu tegelik isik peaks olema sulle teada või siis soovi korral hõlpsasti teada saadav. Oleksin ülimalt õnnelik, kui mõni pädev pangaonu või -tädi põhjendaks siin minu kirjeldatud ohtude naeruväärsust ja tegelikult mitteeksisteerimist. Aga ka selle pangaonu /-tädi siia meelitamine ei pruugi olla minu võimuses. Äkki sa, Tanel, pöördud mõne pädeva pangaametniku poole kes siis tuleks ja hajutaks oma sisukate põhjendustega minu (ja võibolla ka mõnede teiste) poolt maalitud ohte?

Minu jutu mõte on selles, et ei ole mingit alust väita, et ID-kaart oleks internetipangas turvalisem kui koodikaardid. Tõsi küll, ohud on mõneti erineva iseloomuga ja teatavaid ohte annab ID-kaardi abil mõningal määral vähendada. Kuid samas tekivad täiesti uued ohud ja mitmete ohtude realiseerumine jääb lihtsalt selle taha, et maailmas levinud pahavara ei ole siiani (rõhutan, SIIANI!) ID-kaardi rünnetele spetsialiseerunud ja spetsialiseerunud pahavara ei ole vist (rõhutan, VIST!) veel loodud.

Ohtude realiseerumise kohta veel niipalju, et minuni ei ole jõudnud ka infot selle kohta, et keegi oleks oma rahast ilma jäänud koodikaardi koodide märkamatul kuritarvitamisel pahareti poolt. Vähemalt on selliste juhtumite arv piisavalt marginaalne et sellisest põhjustatud kahjunumbrit meedias välja tuua. Olen vaid näinud naljakirju, kus palutakse saata oma koodikaardi koodid ja kasutajatunnused kas meili teel või sisestada kusagile veebilehele. See on aga ju täiesti anekdoot ja kui keegi on selle peale liimile läinud, ei ole kuidagi välistatud, et sama isik ei oleks liimile läinud ka siis, kui talle oleks tulnud samalt aadressilt kiri palvega saata oma ID-kaart ja pin koodid kaardil sertifikaatide uuendamiseks kusagile suvalisele aadressile.


viimati muutis Sults 23.04.2009 13:24:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salasilm66
HV vaatleja

liitunud: 30.03.2009




sõnum 23.04.2009 13:05:10 vasta tsitaadiga

tanel tundub raudselt mõne panga palgal või on see lähiajal plaanis. Seletage kasutusvõimalusi nt. välismaal käies, id kaarti kasutada ei saa, mobiil id samuti paljudes võrkudes kasutuskõlbmatu, jääb üle ainult kirvehinnaga pinkalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2009 13:12:44 vasta tsitaadiga

salasilm66 kirjutas:
tanel tundub raudselt mõne panga palgal või on see lähiajal plaanis. Seletage kasutusvõimalusi nt. välismaal käies, id kaarti kasutada ei saa, mobiil id samuti paljudes võrkudes kasutuskõlbmatu, jääb üle ainult kirvehinnaga pinkalkulaator


A mina olen ruhnu karu palgal.Ta palkas mu eelseisva PR kampaania jaoks.Tasu saan meekärgedes icon_smile.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.04.2009 13:24:34 vasta tsitaadiga

Sults: Aga alates sellest ajast, kui arvutid ja internet tekkis, on kogu aeg häkkerid rünnanud ja häkkinud igal ajal, igal pool ja kõike, kuhu võib üritada ligi pääseda.

Üsna värske vastav uudis Delfist: "Häkkerid pääsesid ligi Pentagoni kalleimale projektile."

http://www.delfi.ee/news/eesti/eesti_uudised/article.php?id=22947605
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Carl
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2009 13:26:15 vasta tsitaadiga

Mind on sama asi vaevanud: kuidas ma saan teada, millele ma alla kirjutan weebikeskkonnas?

Kirjutasin ID supporti sellise maili:


Tere,

väga tore mäng ID kaardi promomiseks: http://www.arvutikaitse.ee/loos/

tekkis küsimus, et kuidas digiallkirja andmisel ma tegelikult saan näha,
mida ma allkirjastan ?
Vajutan weebis nupule, küsitake pin2 ja kõik. Samahästi võiksin oma hinge ju
maha müüa.

Ma loodan, et olen millestki väga valesti aru saanud ja tegelikult saab
allkirjastatavat asja kuidagi kontrollida. Kuidas ?



-------- vastus oli selline ------------


Tere

Teie tähelepanek on väga õige - enne allkirjastamist peab alati kindlasti allkirjastatava sisuga tutvuma. Ja seda on Teil ka antud juhul võimalik teha. Loosilehel, kus Teilt küsitakse telefoni ja emaili ja kus Teile pakutakse võimalust allkirjastada mängutingimused kas ID-kaardiga või Mobiil-ID-ga, on üleval rida "Mängutingimused leiad siit", kusjuures sõnale/lingile "siit" vajutades saategi kätte allkirjastatavad mängutingimused - failina reeglid.pdf.

Head ID-kaardi ja Mobiil-ID kasutamist!

Ahto Jaago
Ahto Jaago
AS Sertifitseerimiskeskus
Tarkvarainsener
mob: +372 581 60156
tel. +372 6101 883
e-mail: ahto.jaago@sk.ee



Siis uurisin, et kuidas ma ikkagi näen, et ma tegelikult kirjutan alla samale pdf failile, mida seal saidil näidatakse?


Vastus... emmm.. poolteist aastat kirjutavad nad seda vastust juba.. ootan huviga.
Kui mõni ID kunn seda loeb, siis ticket ID 2457
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.04.2009 13:29:45 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Sults: Aga alates sellest ajast, kui arvutid ja internet tekkis, on kogu aeg häkkerid rünnanud ja häkkinud igal ajal, igal pool ja kõike, kuhu võib üritada ligi pääseda.

Üsna värske vastav uudis Delfist: "Häkkerid pääsesid ligi Pentagoni kalleimale projektile."

http://www.delfi.ee/news/eesti/eesti_uudised/article.php?id=22947605

Seda minagi, häkkerid tegutsevad! Ja kuna ID-kaardil puudub tehnoloogiline eelis, mis välistaks ründed ID-kaarti kasutavate pangaklientide suhtes, siis jäävad häkkerite ründed ka siis edasi kestma, kui kõik pangakliendid kasutaksid ainult ID-kaarti. Või mida sa tahtsidki väita? Ma ei saanud hästi aru, kas see oli oponeeriv või toetav avaldus. Kas seal Pentagonis oli tegemist panga koodikaartide väljapüügi abil infosüsteemi sisse saamisega?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2009 13:31:16 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Ma ei saanud hästi aru, kas see oli oponeeriv või toetav avaldus.

Neutraalsest oled kuulnud?.Nagu Rootsi riik nt icon_smile.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.04.2009 13:37:55 vasta tsitaadiga

Sults: Selles suhtes Sind kindlasti toetav, et mida rohkem kõikvõimalikke IT (ID) lahendusi tekib, seda suuremaks muutub ka häkkerite huvi ligi pääseda mingisugusele süsteemile või informatsioonile. Ja pole ju vahet, kas see isikutuvastus ja ligipääs käib meil toimiva ID-kaardi või muus süsteemis toimiva mõne teistsuguse elektroonilise tuvastusega.

Uskuda võib, et Pentagonis suudeti kätte saada nii sõrmejälje kui silma iirise tuvastamise info ja siis toimus selle info kasutamine enda huvides. Ei usu, et vastasel korral neile infoserveritele oleks ligi pääsetud.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.04.2009 13:40:15 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Sults kirjutas:
Ma ei saanud hästi aru, kas see oli oponeeriv või toetav avaldus.

Neutraalsest oled kuulnud?.Nagu Rootsi riik nt icon_smile.gif

Olen küll! icon_biggrin.gif
Ma lihtsalt kartsin, et ei suutnud kohe kommentaari mõttele täielikult pihta saada.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 23.04.2009 13:46:59 vasta tsitaadiga

Eks see ole kaupmehe (antud juhul siis pangad) enda otsustada, kuidas nad selles osas käituvad. Samas see, et nad paljud otsused omavahel eelnevalt kokkulepivad on natuke kahtlane.
Võivad nad ju ka tasud jms laua taga omavahel paika panna.
Sama lugu oli ka otsusega mitte lubada alates 01.01.2009 ilma EMV toeta kaardimakse terminale Eestis. Loomulikult lõpetasid nad ammu enne seda kuupäeva EMV toeta kassasüsteemide sertifitseerimise.
Õnneks ei saa nad kuidagi keelata välismaiste pankade teenuste kasutamist kaardimaksete teostamiseks.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.04.2009 13:51:52 vasta tsitaadiga

Carl kirjutas:
Vastus... emmm.. poolteist aastat kirjutavad nad seda vastust juba.. ootan huviga.
Kui mõni ID kunn seda loeb, siis ticket ID 2457

Tänan sind väga asjakohase ja ilmeka näite eest!
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
blas
Kreisi kasutaja
blas

liitunud: 27.01.2002




sõnum 23.04.2009 14:07:28 vasta tsitaadiga

Häda oli selles, et kodanikud kasutavad e-teenuste tarbeks panga kaudu tuvastamist. E-deklaratsioonil oli lausa ID kaardi banner vist ees, mis tuli esmalt kinni panna.
Ja kogu teema käib tegelikult kasutusharjumuse juurutamise nimel-hakkad panka ID-kaardiga kasutama, hakkad muud ka. Ok, turvalahendused peavad ennetama mitte sabas sörkima
aga sellised kollijutud. Pigem on risk see, et keegi su kaardi tuuri paneb ja poes maksmas käib, kui et paroolikaardiga konto tühjaks teeb (püsiparooli ikka vaja ju). Kui nüüd seda blokkida väitega, et inimesed kannavad püsiparooli koodikaardile kirjutatuna kaasas siis selline inimene kannab oma pinne id kaardile kirjutatuna samuti.

Muide, kas digidoci installimisel antakse jätkuvalt teadet, et 10 allkirja kuus on tasuta ja rohkema eest peab plekkima ning kas kellelegi on rohkemate allkirjade eest arve tulnud:P

_________________
The truth is out there
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gizmoz
Kreisi kasutaja
Gizmoz

liitunud: 24.09.2005




sõnum 23.04.2009 14:18:56 vasta tsitaadiga

blas kirjutas:
Häda oli selles, et kodanikud kasutavad e-teenuste tarbeks panga kaudu tuvastamist. E-deklaratsioonil oli lausa ID kaardi banner vist ees, mis tuli esmalt kinni panna.
Ja kogu teema käib tegelikult kasutusharjumuse juurutamise nimel-hakkad panka ID-kaardiga kasutama, hakkad muud ka. Ok, turvalahendused peavad ennetama mitte sabas sörkima
aga sellised kollijutud. Pigem on risk see, et keegi su kaardi tuuri paneb ja poes maksmas käib, kui et paroolikaardiga konto tühjaks teeb (püsiparooli ikka vaja ju). Kui nüüd seda blokkida väitega, et inimesed kannavad püsiparooli koodikaardile kirjutatuna kaasas siis selline inimene kannab oma pinne id kaardile kirjutatuna samuti.

Muide, kas digidoci installimisel antakse jätkuvalt teadet, et 10 allkirja kuus on tasuta ja rohkema eest peab plekkima ning kas kellelegi on rohkemate allkirjade eest arve tulnud:P


Imho , kasvatad võlga enese tuvastamise eest icon_biggrin.gif
Pole paha , küll sulle ükspäev see ID saadab korraliku arve beer_yum.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.04.2009 16:03:07 vasta tsitaadiga

Sults,
tsitaat:
Allkirjastatud valgete paberilehtede usaldamise kuritarvitamise võimalus pankade poolt on aga reaalne oht.


... usud sa tõepoolest, et ükski pank julgeks võtta sellist riski ? Pangad kardavad sellist võimalust kordades rohkem, kui kõige paranoilisem klient oma kõige märjemates õudusunenägudes. Piisaks vähimast kahtlusest ja panga usaldusväärsus on üleöö kempsust alla lastud. Ükski pank ei saa endale lubada sellist usalduskriisi, isegi kõige lihtsama klendi tasandil. Sellised süüdistused on absurdi tipp ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.04.2009 16:37:48 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
Sults,
tsitaat:
Allkirjastatud valgete paberilehtede usaldamise kuritarvitamise võimalus pankade poolt on aga reaalne oht.

... usud sa tõepoolest, et ükski pank julgeks võtta sellist riski ?

Jah, ma usun seda! Panga jaoks on risk praktiliselt olematu, sest ta saab valida, kelle puhul, milleks ja millises ulatuses ta sellist võimalust kuritarvitab.
Mina ei usu hetkekski, et pank (või õigemini mõni selle töötaja) jätaks pikemas perspektiivis sellise võimaluse kuritarvitamata. Seda, et pangale on oma nahk ja kasum kõige lähemal, tasub meenutada kasvõi SEB likviidsusfondi likviidsuse likvideerimise näitel (vt ka selles blogis toodud riskide ja tulude jagamise maatriksit, mis iseloomustab hästi pankade suhtumist klienti).


viimati muutis Sults 23.04.2009 17:28:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 23.04.2009 17:10:14 vasta tsitaadiga

Sults, kas sa oled täpsemalt tuvunud sertifikaatide ja smart cardide tehnilise poolega? Oskad sa täpsemalt rääkida pahalste rünnetest ID kaardi vastu? Mina ei tea, et oleks võimalik kuidagi privaatvõtit smart cardi pealt kätte saada. Võibolla tead sa midagi rohkem, mil juhul sa võiksid seda täpsustada.

Väheke kirjandust ka:
http://en.wikipedia.org/wiki/Keystroke_logging#Smart_cards

Ühesõnaga PIN koodi võivad nad sul kätte saada küll aga kui keegi pärast PIN koodi kättesaamist ei tule sul hambaid sisse lööma ja ID kaarti ära varastama peaksid suht kaitstud olema igasuguste väärkasutamiste vastu.

_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 23.04.2009 17:22:48 vasta tsitaadiga

someOtherDude kirjutas:
Sults, kas sa oled täpsemalt tuvunud sertifikaatide ja smart cardide tehnilise poolega? Oskad sa täpsemalt rääkida pahalste rünnetest ID kaardi vastu? Mina ei tea, et oleks võimalik kuidagi privaatvõtit smart cardi pealt kätte saada. Võibolla tead sa midagi rohkem, mil juhul sa võiksid seda täpsustada.

Väheke kirjandust ka:
http://en.wikipedia.org/wiki/Keystroke_logging#Smart_cards

Ühesõnaga PIN koodi võivad nad sul kätte saada küll aga kui keegi pärast PIN koodi kättesaamist ei tule sul hambaid sisse lööma ja ID kaarti ära varastama peaksid suht kaitstud olema igasuguste väärkasutamiste vastu.

Jah, ma olen tutvunud ID-kaardi tehnoloogiaga ning tunnen ka sertifikaatidel põhineva autentimise teooriat.
Ma ei ole siin küll rääkinud konkreetsetest rünnetest ID-kaardi vastu, kuid küllap ka see võib võimalikuks osutuda. Siiski arvan, et privaatvõtme kangutamist ID-kaardi seest ei lähe vaja mitte ühegi minu poolt eelpool kirjeldatud kuritarvitamise viisi juures, mistõttu ma ei pea vajalikuks privaatvõtmete välja lugemise võimaluse üle diskuteerida.

Küsimus on rohkem selles, et kasutaja enda poolt vabatahtlikult sisestatud ID-kaarti on võimalik kasutada kas pahavara või siis näiteks panga rakenduse poolt millegi sellise allkirjastamiseks, millest kaardi omanik üldse teadlik pole. Läheb panka, hakkab oma arvates maksekorraldust allkirjastama, kuid pank laseb tal selle asemel allkirjastada hoopis midagi muud. Ja kaardi omanikul puudub võimalus kontrollida, mida ta reaalselt allkirjastab.
Sama kehtib ka pahavara kohta. Pistad kaardi vabatahtlikult lugejasse, pahavara tajub, et sisestati ID-kaart ja on võimeline kaardi seesoleku kestel tegema sellega suvalisi kaardi funktsioone kasutavaid toiminguid, kui kõigest ühe pangamakse käigus on see sama pahavara eelnevalt kinni püüdnud PIN1 ja PIN2. Kasutaja võiks teoreetiliselt midagi kahtlustada vaid juhul, kui ta peaks ranget arvestust ID-kaardiga antud allkirjade üle. Kui allkirju tuleb anda aga sageli, näiteks igale pangamaksele, siis ei ole selline asi reaalselt võimalik.


viimati muutis Sults 23.04.2009 17:39:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
someOtherDude
HV kasutaja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 23.04.2009 17:41:16 vasta tsitaadiga

Ometi räägid mingitest troojalastest ja asjadest.

Jah tõesti kui sessioon on püsti siis on võimalus seda rünnata aga see on vaid nii kaua kui sessioon on püsti.

Versus, see et su paroolikaardist tehakse pilt või saadakse mingi hulk koode kätte, peale mida on võimalik ilma paroolikaardita juba sessioon püsti tõmmata.

Mille põhjal sa oma pingerea kokku panid täpsemalt? Mida arvestasid turvalisuse juures ja mida mitte? Samamoodi isegi kui su PIN2 kätte saadakse pole võimalik signeerida ilma kaardita asju. Selleks on sul ikkagi vaja füüsilist eset kui ka PIN koodi ehk midagi mis sul on ja midagi mida sa tead. Sellest ka two-factor authentication.

_________________
ebastabiilne
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  18. mail vähenevad taas internetipankade paroolikaartide makselimiidid mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.