|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
raamat
HV Guru

liitunud: 28.11.2002
|
31.12.2008 19:18:58
|
|
|
| vull kirjutas: |
peale manfrotto saab mõnel veel fotokat horisontaalis sättida? |
Sa mõtled horisontaalset kesksammast? Gitzo, Benbo, Uni-Loc, Benro jne.
_________________ M: APC Smart-UPS SC 1000VA 230V - 2U Rackmount/Tower, SC1000I. Musta värvi. Akudeta. 150EUR |
|
| Kommentaarid: 359 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
276 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspir
HV kasutaja

liitunud: 18.09.2005
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
02.01.2009 17:04:10
|
|
|
kaspir, erinevad pead ikka
Ise olen seda Manfrotto 322RC2 grip action ball'i kasutanud (tuttava oma, kuna plaanisin endal soetada), hea ja mugav pea (iseasi paljudel reaalselt kiirelt fikseerimist vaja) - IMO ainus negatiive asi oli väike kandevõime vertikaalasendis, mille tõttu ostmata jäi...
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar2
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2007
|
02.01.2009 18:12:10
|
|
|
| beastbeats kirjutas: |
kaspir, erinevad pead ikka
Ise olen seda Manfrotto 322RC2 grip action ball'i kasutanud (tuttava oma, kuna plaanisin endal soetada), hea ja mugav pea (iseasi paljudel reaalselt kiirelt fikseerimist vaja) - IMO ainus negatiive asi oli väike kandevõime vertikaalasendis, mille tõttu ostmata jäi... |
322RC2'el on selline asi, et plaati annab panna kolme kohta. Käepide vasakul, paremal ja saab panna ka käepideme otsa nagu 222'el. See 2.5kg peaks olema siis kui kasutad viimast varianti, vähemalt nii olen ma selle pea omanikuna aru saanud.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cloner
HV kasutaja

liitunud: 19.10.2004
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
18.02.2009 09:52:21
|
|
|
mingid hiinakad peaks need olema, mida siin +30% kasumiga maha müüakse
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
18.02.2009 10:47:26
|
|
|
vull, no +30% ju vägagi tagasihoidlik kasum.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
18.02.2009 11:32:37
|
|
|
Tunduvad olevat nagu mingid Manfrotto rip-off'id.
Näiteks see kõige esimene GoldPhoto YH314C on peaaegu äravahetamiseni sarnane minu 055PROB'iga. Jalgade otsad ja kinnitused on ainult tsuti erinevad.
EDIT: ahjah, horisontaali keeramise võimalus on ka puudu.
EDIT2: näädsa, fotokalas on isegi natuke juttu tehtud - http://www.fotokala.ee/foorum/read.php?f=2&i=56529&t=56529
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Trwind55
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
19.02.2009 19:59:17
|
|
|
Keegi teab kus Tallinnas Feisol statiive müüakse?
_________________ möhhh.. |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Artur R.
HV veteran

liitunud: 04.11.2005
|
25.03.2009 19:47:56
|
|
|
| K 01.04 saab Kaubamaja Osturallil Digimaailmast Velbon Sherpa 600 1199.- eest.
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Paaver
HV veteran
liitunud: 07.06.2005
|
01.04.2009 19:22:56
|
|
|
| Artur R. kirjutas: |
| K 01.04 saab Kaubamaja Osturallil Digimaailmast Velbon Sherpa 600 1199.- eest. |
Käisin ostsin ka endale sealt ühe ,väga korralik asi.
Teistele teadmiseks ,et tegelikult müüvad nad seal hoopis 550r mudelit ,reklaamis lihtsalt kirjaviga.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
01.04.2009 19:32:35
|
|
|
Irw, see on siis küll hea trükiviga, 550 on ju see vändaga värk. Ja odavam ka. Samahästi oleks ju siis võinud juba kirja panna, et Sherpa Pro 545 või umbes nii on sellise hinnaga
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Artur R.
HV veteran

liitunud: 04.11.2005
|
01.04.2009 19:43:34
|
|
|
Eelmisel Osturallil reklaamiti ka Sherpa 600, umbes sama hinnaga oli vist, aga mida nad tookord müüsid, ei tea. Mina sain enda oma Photopoindist
|
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
01.04.2009 22:32:37
|
|
|
Aga rääkige vahelduseks väikestest statiividest. Tahaks ühte reisimis tarvis osta. Ei viitsi suurt kolakat alati kaasas tassida.
Nõudmised oleks, et kannataks ära peegelkaamera koos normaalobjega, maks kõrgus oleks 1m ja kokkupandult mitte üle 40cm. Jalad peavad olema eraldi liigutatavad ja 2-3 erineva asendiga. Pea osas suuri nõudmisi pole, kui et võiks ikka portreesse ka olla võimalik keerata. Hind võiks ka mitte väga oluliselt üle 1K olla.
Olen paaril korral käinud Photopointis erinevaid näppimas, aga küll on üks ja teine häda. On need Velboni Ultra luxi maxi jne seeria omad. Kokkupandult on veidi suured ja hind on kirves. On küll ka mingi Ultra Maxi Mini, aga see krt on liiga mini juba, jääb lahtisena alla poole meetri. Rebiks mingi 70-80m ära siis vähemalt, et päris roomama ei peaks.
http://www.photopoint.ee/toode/14894/statiiv-velbon-ultra-maxi-mini.html
Siis jäid silma mõned Manfrotto kolmjalad, osad küll ainult virtuaalselt, sest Eestis poes pole.
http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/bypass/pid/3935?livid=68&lsf=68&child=2
http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/bypass/pid/2052?livid=68&lsf=68&child=2
http://www.manfrotto.com/Jahia/site/manfrotto/cache/bypass/pid/1969?livid=68&lsf=68&child=2
Aga poes näppisin ühteüsna huvitavat eksemplari, esimesel hetkel tundus, et vat see ongi just see mida vaja, aga nüüd netist lugedes hakkasin kõhklema, et äkki jääb ikka nõrgaks. Arvamused on suht lahknevad. Ega ma muidugi ei eeldagi, et saan mingi ultrastabiilse asja, aga seda ka ei tahaks et pea ära vajub vms. Sest pea oli valmistatud plastikust ja põhimõtteliselt oli ka lukustatud asendis seda võimalik paigast ära nihutada.
http://www.photopoint.ee/toode/13964/manfrotto-785-shb.html
Muidu tundus päris mugav asi olevat. Äkki on keegi siin kasutanud?
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
02.04.2009 02:20:01
|
|
|
selle viimasega ei saa küll mööda panna vast.
a on kellelgi kogemusi manfrotto 2-way ja 3-way peadega? 3-way on rohkem mingiks täppistööks vms? noil mingi hunnik rullikuid ja asju küljes :p
kusagil ei saa kohapeal neid näppida ka
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
monty11
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2006
|
02.04.2009 05:25:14
|
|
|
See joystick pole vast stabiilsuses kõige etem. Vähemalt on nad nüüd arukad ja sunni kasutama püstist joystickut.
Neid Manfrotto 3-way päid saaksid näppida vast Photopointis ... ehk kui kohapeal on. Huvitav muidugi on see, et neid pole veebis enam üleval, pikkade kangidega siis.
Endal on see 3-way olemas ja olen mõelnud, et võiks selle asemel kuulpead katsetada. Kiirel sättimisel võib kätest veidi puudust tulla ja portreeasendis lähevad vahest kangid sassi, aga see juba minu viga.
_________________ Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Tule ja kiika minu fotomaailma. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
02.04.2009 10:27:07
|
|
|
mulle ei meeldinud üldse velboni ultra luxide/maxide keeratavad kinnitused, ja jalad kuidagi väga õrnakesed ja peenikesed olid. tudises nagu vanakene kepita ja tundus nagu suuremat "vägistamist" ei taluks (näiteks kehvem kohtlemine tollis vms).
ise võtsin velboni 347gb, sest kaasa tulnud pea oli parem ja oli praktiliselt sama raske ja suur, aga tublisti tugevama konstruktsiooniga (samas mitte veata: kesksamba abijurakad ei lase jalgu eraldi kõrgusele ja nurgale regullida)
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.04.2009 10:45:53
|
|
|
High-Q, jah just seetõttu ma ei tahagi sellist, et jalad pole eraldi reguleeritavad. Ja luxide puhul see keeramise värk on jah nagu on.... mingit klambriga asja saab teoreetiliselt parandad või pingutada kui jama on, aga neid on tiba kahtlasem.
Selles mõttes Manfrotto 785 SHB mulle meeldib (analoogiline on ka National Geographicu Tundra, aga 785S mudeli suurune st veidi suurem). Ainuke mure ongi just kandevõime, mis kirjade järgi on vaid 1kg. Ilmselt peab minema poodi ja oma kolaga proovima.
Tegelikult ühe variandina vaatasin veel seda:
http://www.photopoint.ee/toode/9431/statiiv-velbon-knake-335.html
aga kah keeratavad jalad. Kuigi üldjoontes jättis suht normaalse mulje ja hind on veel eriti hea.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
02.04.2009 10:47:47
|
|
|
namstoop, Manfrotto 785 SHB jääb "peegli" jaoks "lahjaks" - äärmisel juhul siseruumides aga õues
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
02.04.2009 10:59:14
|
|
|
mulle otseselt keeramise süsteem niiväga vastu ei olnudki, aga jalgade materjal oli väga õrnuke: alumiste osade läbimõõt oli tubli alla sentimeetri.
natgeo tundra ja 785 seeria on 5 osaline, seetõttu kannatab ka tuule (eeskätt isegi olulisem, kui mägedes käid) ja raskuse käes.
kuigi arvestades ehitusi paistab manfrotto 785 shb täitsa asjalik, eriti just reisijale. ainus aga imho on kõrgus: ilma live view võimeta kaameral 115 cm maksimaalseks kõrguseks on ikka veidi vähe, kogu aeg vaja kükitada.
velbonil muidugi 437E seeria´, kus saab jalgu eraldi regullida ja on kaalult täitsa sobiv, aga mõlemad versioonid on laost kadunud (juba mõnda aega) ja pikkus kokkupandult siiski 44,5 cm (mitte päris "supermicro")
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.04.2009 12:05:43
|
|
|
beastbeats, oled proovinud? Üldiselt ma ei plaani seda kasutada maksimumkõrguses (vaatasin et 4 lüli välja on hädakorral juba täitsa piisav) ja mingite ülipikkade säride jaoks tuulise ilmaga, lihtsalt tahangi sellist "parem kui mittemidagi" varianti, peaasi, et pea vastu peab ja kaamera raskuse all ära ei hakka vajuma vms ja küljest ära ei kuku. Statiiv kui selline on umbes sama stabiilne kui kõik need maxid ja luxid jms, ega selles osas midagi parem pole oodata. Ja kui jalad koos hoida ja nö monopodina kasutada, siis saab juba ka lihtsalt küürutades, mitte kükitades pilti teha.
Nii et kui sa oskad öelda midagi just konkreetselt pea vastupidavuse kohta, siis see oleks jube tore.
High-Q, neid tudraid teeb ju ka vist Manfrotto, see 785B oli sisuliselt identne, natgeo oli ainult mingit kummijullad veel jalgade otsa pannud. Aga need kaoks ilmselt nagunii varsti ära
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
02.04.2009 12:39:44
|
|
|
| tsitaat: |
beastbeats, oled proovinud?
|
namstoop, "pead ei anna", et tegemist oli täpselt sama mudeliga... Proovitud/kasutatud sai suurema kompaktkaameraga, reaalselt "peegliga" pole katsetanud.
P.S pead ikka ise poodi minema ja katsuma/testima - võimalik, et jääd rahule
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zorten22
HV veteran

liitunud: 17.12.2004
|
02.04.2009 12:42:56
|
|
|
| beastbeats kirjutas: |
namstoop, Manfrotto 785 SHB jääb "peegli" jaoks "lahjaks" - äärmisel juhul siseruumides aga õues  |
Nõustun. Olen ise kasutanud seda ja on ikka väga hädise asjaga tegu.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
02.04.2009 13:56:02
|
|
|
uvitav kuidas need 2-way (video) pead vertikaalis hakkama saavad?
ilmselt siis horisontaal pilte ei saagi?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.04.2009 13:59:22
|
|
|
| zorten22 kirjutas: |
| beastbeats kirjutas: |
namstoop, Manfrotto 785 SHB jääb "peegli" jaoks "lahjaks" - äärmisel juhul siseruumides aga õues  |
Nõustun. Olen ise kasutanud seda ja on ikka väga hädise asjaga tegu. |
täpsusta palun - mis asi oli hädine ja kuidas see avaldus.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zorten22
HV veteran

liitunud: 17.12.2004
|
02.04.2009 14:33:35
|
|
|
| Eelkõige pea stabiilsus ja selle kinnitus. Ei saanud korralikult ära fikseerida. Kompakti veel surub sinna peale ära, aga peegelkaamera jaoks on see küll nõrk. Jalgade stabiilsus oli enam-vähem.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
monty11
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2006
|
02.04.2009 17:16:18
|
|
|
Stabiilsuse suurendamiseks võib statiivile keskele siduda väheke venivate omadustega nööri. See peaks olema nii pikk, et saad jalaga peale astuda ja pinge sisse lasta. See nüüd mingeid imesid ei tee, aga väheke tuleb stabiilsust juurde kui just statiivi jalad nii nõrgad pole, et läbi painduvad.
Endal on statiiviks Manfrotto 055 XPROB, eks see 2,4 kg raskevõitu ole (pluss pea), kuid stabiilsust on ka küllaga. Juurde sai veel ostetud ka originaal kanderihm, millel on kummiõmblused, mis kindlustavad, et sul statiiv õlalt maha ei libise. Ja lisatrenn ei tee ju ka liiga 8)
Statiivi pea puhul on kõige olulisem, et selle tugidetailid poleks liialt peened, kuna sealt tuleb vibra kõige hullemini sisse. Osasid joystickuid seepärast sõimataksegi.
_________________ Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Tule ja kiika minu fotomaailma. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
02.04.2009 17:27:39
|
|
|
Statiivi alla võiks ikkagi vähe rohkem investeerida. Soovitaks ikkagi vaadata Manfrotto 190 seeria poole, kui ka suurus tähtis. Väga hea hinna-kvaliteedisuhtega peaks ka Benro olema. Ja pigem vaadata mittekomplektseid statiive. Pea ja jalad ikka eraldi.
Endalgi 055PROB. Ega kolm kilo nüüd midagi hullu pole. Korraliku statiivikotiga pole raskust eriti tundagi, kui fotokott ja statiivikott seljas tasakaalu saada. Üle 10km järjest maha käidud, peale esimest suve tundus juba täiesti loomulik ja kui auto oleks, poleks mitte mingit küsimust.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
02.04.2009 17:55:57
|
|
|
see 055 kannab mingi 8kg.
190 seeria peaks oma 5kg-ga sobima enamusele. neid korra näppisin poes. erilist vahet neil stabiilsuses polnud
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.04.2009 21:24:26
|
|
|
Tähendab et siis täpsuste mõttes - 190XPROB on mul niigi olemas, kui suurt stabiilsust vaja. Hetkel a otsin kerget ja väikest lisaastatiivi, mida reisile kaasa võtta. Ma ei hakka kuhugi lennureisile kaasa tassima 2,4 kg statiivi, see mingi 10% kogu lubatud pagasi mahust. Ja mingites Mehhiko kolgastes seljakoti küljes tolknemas ei tahaks ka sellist lisaraskust. Seega 1kg on piiriks ja kompaktsus oluline.
Eestis mingitel päevastel trippidel pole olemas oleval loomulikult midagi häda. Samas näiteks rattamatkale ei viitsiks ka täissuurt statiivi tassida.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
06.04.2009 15:35:37
|
|
|
Tore on jälgida kuidas inimesed unistavad. Et tahaks väikest kerget reisistatiivi mis maksaks kuni 1K ja kaaluks ca kilo. Paraku on nii, et selliste parameetritega asjake ei ole statiivi eest. Ainukesed 1-1,5kg kaaluvad statiivid mis peeglit kannavad ja käpuli pildistama ei pea on fiibrist. St. hinnatase 4 tuhat +.
190cx kaalub ilma peata ca 1,4 kg, Manfrottol ei ole alla 400g ühtegi pead mida peegli all kasutada kõlbaks. Nii, et ikkagi 2kg ligi. Kõige kergem ja stabiilsem asi mis endal ette on tulnud on Feisoli CT3441S. Ca 1kg, kokkupanduna 43cm, max kõrgus peata 1,78m! Kõige selle juures hämmastavalt jäik, kui kesksammast mitte välja tõmmata siis 1,28m + pea kõrgus otsa. FLM väike kuulpea mis 6kg kannab, 137g juurde ja ongi über reisistatiiv valmis. Kesksamba võib ka lühema vastu vahetada kui veel 100g kaalust maha tahad saada, sellisel juhul 1,18 kg koos kuulpeaga.
Lihtsam on muidugi reisiks laenata, olen paaril korral välja laenanud sellist asja Alta+ 225CP:
<http://www.vanguardworld.com/gfe/product3.php?sort3=157#pro492>
koos 3D peaga ca 1,1 kg, Feisoliga võrreldes muidugi mänguasi aga A4 mõõdus kotti mahub ära, ainult käepideme ots jääb välja turritama. Ja lennukisse lasti mind sellega ka, nii Hiina siselennud kui Helsingi ja Tallinna otsal Finnairiga ei tekkinud kordagi probleemi. Ju siis paistis ohutu välja
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
06.04.2009 16:32:10
|
|
|
Jaanos, küll see selektiivne lugemine on ikka üks huvitav fenomen.
Ei unista ma siin midagi, valin täiesti reaalselt olemasolevate statiivide hulgast. Olen korduvalt rõhutanud, et küürutamise vastu pole mul midagi. Roomaminise on juba teine tera, seega näiteks Velbon Maxi Mini jäi natuke liiga lühikeseks:
http://www.photopoint.ee/toode/14894/statiiv-velbon-ultra-maxi-mini.html
Oleks mul live-view'ga kaamera, siis kaaluks seda vägagi tõsise võimalusena.
Nii et ma ei otsi täismõõtudesse lahti käivat statiivi, 1m oleks piisav ning kokkupanduna peab olema võimalikult pisike. Sealjuures ma ei eeldagi mingit ulmestabiilsust. Ja sellised statiivid on täiesti olemas, isegi Eesti turul on mõned olemas. Ja nende plusse ja miinuseid ma üritan siinkohas välja selgitada. Oluline on, et päris kokku ei kukuks ja kaamerat ohtu ei seaks. Sellised kahtlused näiteks tekkisid eelkõige Manfrotto 785SHB pea puhul.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
06.04.2009 16:45:14
|
|
|
Jaanos, sinu jutt on kahjuks kategooriast "alla full frame'iga pildistatud pildid ei kõlba kuhugi" või "kia pole auto".
rändajal ei ole vast vaja 3-4 kg "toetamise" nõuet. piisab kui keskmine kere koos keskmise objektiiviga (kokku u 1,5 kg) ära kannaks. igaüks ei kanna kaasas raskeid teleobjektiive ja namstoopi ideid lugedes just nii see paistab olema.
minu u 1,2kg velboni 347gb suutis ilusti vastupidada E-520 koos keskmise teleobjega (40-150mm) linnahalli katusel (avatumat kohta annab tallinnas otsida) tuulega u 15/s, polnud sellel häda miskit, igaks juhuks hoidsin kätt vastu jalga. Kui päris tormi kätte ei lähe, siis käib sellest küll, pole mingit karboonfiibrit vaja. "good enough" on ka kategooriana olemas.
ainus, et 347gb on u 45 cm pikk (kohvrisse mahub, aga lennukisse kaasa võtta pole vast mõtet) ja on see lollakas jala-stabilisaator, mistõttu jalgu erineva nurga all laiali ei saa panna (nagu manfrottodel). velboni luxi/maxi seerial on see täitsta olemas ja need on veelgi lühemad, aga nende puhul tugeva tuulega on asi veidi kahtlasem (imho liiga peenikesed jalad).
kui velbon maxit väga kõrgeks mitte ajada (avada 3 sektsiooni 5-st näiteks), siis vast kärab täitsa hästi. sisetingimustes või tuulevaikuses saab ka ilusti 5 avada.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
06.04.2009 17:17:58
|
|
|
Huvitav, kuidas töötaks variant, et modifitseerida näiteks Velbon CX-MINI kesksamba asemele monopood.
Väike, kerge ja piisavalt kõrge.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaanos
HV kasutaja
liitunud: 21.01.2009
|
07.04.2009 12:25:31
|
|
|
Selektiivne lugemine on jah kõige levinum lugemise vorm. Lihtsalt, et proovimine (paaril korral pildistamine) ja tegelikes oludes kasutamine sageli kaks iseasja. Ise proovinud väga paljusid statiive ja alguses tundub kõik ok aga mingis situatsioonis leiad, et mõni asi hakkab väga häirima. Reisi tingimustes asi vastikum, kanna kaasas mõtetut raskust või viska minema. Enamikel juhtudel jõudnud välja sinnani et osad eksperimendid võimalik ja lihtsam ära jätta. Sellepärast veidike skeptiline, vabandust. Tegelikult aitab kiirkinnitusplaadi külge seotud ja jala all pingule tõmmatud nöörijupp sageli rohkem kui mõni teleskoopime. Kui kindel kavatsus DSLR võtta siis peab arvestama, et tarvikute valikul määrab asjakohasuse/kasutamismugavuse/tulemuse ära nõrgim lüli.
Rubriigist "alla full frame'iga pildistatud pildid ei kõlba kuhugi", mina näiteks olen loobunud reisidele peegli kaasa tassimisest. Sellist tehnikat millega meeldiks pildistada ei raatsiks ega viitsiks kaasas tassida. Ajast arust Fuji F11 "digiseebi" kasutamismugavus kaalub üle kõik kvaliteedi argumendid. Nädal aega pildistamist ühe aku laadimisega, ca 300 kaadrit kui väga palju LCD ei kasuta. Piltpostkaarte on lihtsam kaasa osta ja tõenäosus, et tiheda graafikuga reisil satud antud kohta ideaalsete valgustingimustega ning siis on aega ka pildistamiseks mitte klõpsu tegemiseks? Aga eks see valulävi ole igaühe jaoks erinev.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jerome
HV vaatleja
liitunud: 14.03.2006
|
07.04.2009 14:56:13
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| Nii et ma ei otsi täismõõtudesse lahti käivat statiivi, 1m oleks piisav ning kokkupanduna peab olema võimalikult pisike. Sealjuures ma ei eeldagi mingit ulmestabiilsust. Ja sellised statiivid on täiesti olemas, isegi Eesti turul on mõned olemas. Ja nende plusse ja miinuseid ma üritan siinkohas välja selgitada. Oluline on, et päris kokku ei kukuks ja kaamerat ohtu ei seaks. Sellised kahtlused näiteks tekkisid eelkõige Manfrotto 785SHB pea puhul. |
Pakuks välja teistlaadi lahenduse - Joby Gorillapodi. Kohti, mille külge seda puhuda, peaks üldiselt ikka leidma, kui sa just kõrbes ei ole. Samas ei ole seda ise kunagi kasutanud, foorumites mõned kiidavad, mõned laidavad.
http://joby.com/products/gorillapod
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
monty11
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.04.2006
|
07.04.2009 14:57:51
|
|
|
Ega gorillaga muud varianti pole, kui see ise ära proovida. Eks laidavad need, kes asjaga hakkama ei saa või kui tehnika gorilla jaoks liiga raskeks jääb. Kindlasti on sellel olemas oma taluvuspiir.
_________________ Both the universe and stupidity are infinite. I'm not so sure about the former. - A. Einstein
Tule ja kiika minu fotomaailma. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fic
HV kasutaja

liitunud: 16.08.2004
|
12.04.2009 16:35:24
|
|
|
Ostsin eile pärast aastate pikkust jokutamist Velbon Sherpa 600R. Kaardiga makstes unustas müüja panna komakoha ja koos puhastuslapiga tuli 17.40 Ütlesin, et see oleks täna mu õnnelikeim päev aga mitte teile, vaadake üle. Punastas ja tänas, et aus olin
Proovisin Kakumäel ära ja polnud ühtegi halba sõna. Loodan, et tulevikus ka nii.
_________________ PhotograFICal |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
08.12.2009 19:35:45
|
|
|
| Küsimus. Kas need "kruvid" statiivi peade küljes on kõigil statiividel standardsed? Kui ma ostan näiteks oma kompaktile odavama statiivi, kas ma võin siis kindel olla, et see mu kaamerale külge läheb?
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
zorten22
HV veteran

liitunud: 17.12.2004
|
08.12.2009 19:40:31
|
|
|
| 99,9% kindlusega sobib.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vull
HV veteran
liitunud: 27.02.2004
|
08.12.2009 19:58:34
|
|
|
mis peadest ja statiividest jutt?
kahe suurusega kruve on muidu statiividel
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
10.12.2009 15:09:37
|
|
|
Tellisin siin eelpool kiidetud Königi Oomipoest ja minu kaamera läks igatahes ilusti külge.
Proovisin ka üht vanemat filmikat ja nõukogudeagset kaamerat. Kõik sobivad probleemideta.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
12.12.2009 20:11:15
|
|
|
Nuniih, ma olen nüüd lõpuks otsustanud, et aeg oleks endale statiiv omandada. Kuna teema on suhteliselt võõras, tootjaid palju ja nende valikud suured siis küsiks pisut abi. Samas huvi enda oskusi parandada suur.
Nimelt kaameraks on siis Canon Powershot G11. Reaalselt võiks siis statiiv vähemalt 500g+ kanda. Enamasti vast kasutaks seda erinevatel maastikel. Eriliselt suurt investeeringut ei sooviks teha, pigem just sellist algsemat asja tutvumiseks statiivi kasutamisega. Lisaks võiks ta ka suhteliselt kerge olla kuna nagu ikka tuleb palju jalgsi liikumist. Seega jään lootma, et kellelgil on miskiseid häid soovitusi mida võiks piiluda. Odavama ja algupärasema juures ei mõelnud kindlasti maxima stiilis statiivi, asi peaks siiski vastupidav olema aga ei otsi eliit-varustust.
Kui kellelgi midagi taolist nt kasvõi kasutatuna seisab nurgas siis võiks ka teada anda, äkki olen isegi huvitatud selle omandamisest.
Vabandan juba ette, et õlunaadi ka piisavalt all, et ei jaksa hetkel kõiki varemaid postitusi läbi lugeda, seda teen homme aga äkki vahepeal on mõni hea soovitus lihtsalt laekunud...
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
12.12.2009 21:34:37
|
|
|
| Seda teemat tasub kindlast lugeda. Kui otsid algaja statiivi või lihtsalt odavamat varianti, võiksid vaadata Oomipoe valikut. Võrreldes sellega, mis maksavad tuntumate tootjate kolmjalad fotopoodides, saad sealt peaaega ilma rahata üsna arvestatava statiivi ja see tuuakse veel tasuta koju ka.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maleva
HV kasutaja

liitunud: 28.08.2006
|
16.12.2009 19:03:59
|
|
|
| Mis arvata Velbon Sherpa 750R-st?
|
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j2nx
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2003
|
16.12.2009 21:06:26
|
|
|
Endal National Geographic Thundra. Sai ostetud põhimõtteliselt hinna/kaalu/kiiruse tõttu. Saab suhteliselt kiiresti laiali tõmmata ning mahub seljakotti ja on kerge.
Kaal on suht piiripeal (500D + 17-70sigma).
Stabiilsus annab soovida, ning väga väikeste korrigeerimiste tegemine vajab harjumist ja kannatust.
Ise olen rahul, kui teha hämaras pilti, siis vaja lihtsalt pisut enam kannatust.
Eelavatud katikuga täiesti võimalik.
Velboni analoogse hinaga jupid olid minu jaoks lihtsalt liiga suured ja rasked. (Stabiilsus oleks kindlasti parem olnud)
[/url]
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspir
HV kasutaja

liitunud: 18.09.2005
|
16.12.2009 21:45:24
|
|
|
| Maleva kirjutas: |
| Mis arvata Velbon Sherpa 750R-st? |
Kui sa just 170 lühike ei ole, siis tunned õige varsti, et see on madal. Endal anna kruttida 190+ ning mõnikord tahaks, et oleks veel kõrgem, et teha ülevalt alla pilti.
Ise Benro kasutaja ja mitte ühtegi halba sõna. Stabiilsusega 0 probleeme, kaasas kohe mugav kott, millega hea statiiv üle õla visata jalutuse ajaks.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|