|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
17.12.2008 14:41:22
|
|
|
Skeptik, +1
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
batman
HV veteran
liitunud: 14.12.2004
|
10.03.2009 22:26:02
|
|
|
Minu esimesed arvutikogemusd tekkisid 1990, kui sel ajal tohutu ulmesumma eest sai papa poolt soetatud Z80 prose põhjal käiv Spectrum. Konkreetne isend oli kokku pandud Tallinnas, Balta kõrval olevas tehases. Sisse lülitades tuli ekraanile kiri Estel Viker Tallinn 1990
Mu meelest see kiri Estel siiani veel seal nüüdseks romustunud tootmishoone katusel.
Spectrumitest läehmalt saab SIIT lugeda, või niisama guugeldades. Ei hakka siin kõike ümber jutustama
Lühidalt oli Z80 EEPROM prosel opsüsteem DOS sees, mälu olenevalt variantsit 48/64 või laiendatud isendil 128kb RAM, mis tollaseid progesi arvestades oli küll ja veel. Proged sai sisse kassetilt. Vanakurim ise teab, mitu makki sai nihu keeratud nende mängude sissekräunutamisega. Just selline dial-up modemi või faxi saund oli 4..6 minti, mis oli vaja, et proge masinasse saada. Kuinii mõelda, sisi praegu lausa lust ja lillepidu softi masinasse saada
Teemasse kah:
Kõige esimene mäng sealt oli Deathchase
Spoiler 
Tegelikult andis see kast välja videosiganali, ning siis vastavaid telekaid kodus ei vedelenud, ning PTK plokiga mustvalgele isendile sai kuidagipidi väriseva hallides toonides mustvalge pildi ette. Kast ses mõttes, et oli üks Elfa kataloogi paksune klaviatuur, mille taga olid DIN pesad, kuhu käis siis toide, sisend ja väljund (kassetika tarbeks) ja tsoistik. Aga ikka oli nii tore nii tore nendes hallides värisevates toonides. Keegi sugulane sai mingi aja pärast kätte kuskilt valvefirmast maha kantud 12" videomonitori, mis oli rohelise ja musta värviga. Vene oma, selline suur ja sangaga, praeguses mõistes soomustatud ja kuulikindla korpusega, kaalus ikka oma jagu. Ebaloomulikud toonid, aga plussiks oli see, et võrreldes eelnevaga oli ikka TOHUTULT terav pilt ja loomulikult see, et ei pidanud kodustega kaklema, et kas telekas on Spectrumiga mängimiseks vajalik, või ETV pealt Kaevutee vaatamiseks
Siukest kena ja teravat värvilist pilti sain vist esiemst korda näha alles aastaid hiljem, kui nostalgia mõttes üle emulaatori noid vanu asju pelasin
Oi oi oi kui põnev see oli, kui palju magamata öid sealt tuli nii selle väriseva halli-valge Vesna teleka taga, kui ka hiljem musta-rohleise monitoriga Ja kui palju sai kottis silmadega kooli mindud
Nati juttu lisaks ka ühest oma Delfi kirjutisest
Kõikvõimalikud tuumid ja vuhvelsteinid alles ootasid oma aega siis
Kurim, vist terve jutt oli vale, sest KÕIGE ESIMESED 80date keskel oli Baltas need vene mänguautomaadid, kui tuli 15 kopikat sisse lasta ja siis traadist varre otsas vilkuvaid pirnikesi sai liigutada Aga noh, need polnud "oma mängud" ikka
|
|
| Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
149 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
11.03.2009 09:42:26
|
|
|
| Esimene mäng oli Supaplex ja peale seda tulu Elmo.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxx
HV veteran

liitunud: 22.10.2004
|
11.03.2009 09:55:28
|
|
|
| Delta Force
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
qodopob
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2008
|
11.03.2009 12:11:32
|
|
|
Esimene kokkupuude arvutimängudega algas ~4 aastaselt mingist Saksamaisest Pong kloonist (~1980).
Esimene arvutimäng oli C-64 peal Gateway to Apshai (~1984)
Esimene PC-mäng oli Sopwith (~1985)
Esimene konsooli mäng oli GTA:SA PS2-l. (~Dec.2004)
Esimene X360 mäng (ja achievement) oli Forza 2. (22.12.2007)
Gamer for 29 years Meee-mories....
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cb4
HV Guru

liitunud: 24.10.2006
|
11.03.2009 12:37:06
|
|
|
Heretic, hexen ja doom I, ning ka Duke nuke3d
Kõik korraga/järjest sai siis proovitud
_________________ Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"? |
|
| Kommentaarid: 113 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
95 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sushimees
HV kasutaja
liitunud: 21.05.2004
|
11.03.2009 12:55:32
|
|
|
| Ei mäleta hästi, aga arvatavasti oli Warcraft 2, Duke Nukem 3D või siis need spordimängude kollektsioon (ei mäleta nime).
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaan700
HV kasutaja
liitunud: 11.06.2007
|
12.03.2009 15:24:06
|
|
|
Aastal 99' sai esimest korda mängitud Quake nimelist mängu, kui kohalik IT-tark tõi koju arvuti ning terve pere vaatas kui tulnukat eemalt
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
486
HV Guru
liitunud: 19.04.2004
|
12.03.2009 15:48:34
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
seal oli mingi selline mäng, et lendasid valge lennukiga pikliku maakaardi kohal ja tulistasid jõel olevaid laevu ja muid vaenlaste sõidukeid. mängu nime kahjuks ei mäleta, aga tundub, et hoopis see oli mu esimeseks.
edit:
hahaa... julm nostalgialaks tuli praegu! meelde tuli - River Raid oli see mäng krt, selle alla sai ikka mõnuga kopikaid pandud.
 |
Ja see mu esimene konsooli kogemus. Atari 2600-e peal sai seda ikka väga palju mängitud, kuid lõpuni ei jõudnud kunagi. No tegelt sellel oli ka palju muid mänge, mis olid kõik väga head. Kuid graafika sakkis. Ja üks pult läks kohe esimese õhtuga katki.
_________________ zero |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
limp
HV Guru

liitunud: 11.08.2003
|
12.03.2009 16:13:31
|
|
|
| qodopob kirjutas: |
Esimene kokkupuude arvutimängudega algas ~4 aastaselt mingist Saksamaisest Pong kloonist (~1980).
Esimene arvutimäng oli C-64 peal Gateway to Apshai (~1984)
Esimene PC-mäng oli Sopwith (~1985)
Esimene konsooli mäng oli GTA:SA PS2-l. (~Dec.2004)
Esimene X360 mäng (ja achievement) oli Forza 2. (22.12.2007)
Gamer for 29 years Meee-mories.... |
thanks man, sain lõpuks teada mis see mäng oli mida ma olen juba pikalt otsinud: Sopwith
yay
_________________ Ärgake lapsed, maailm on hädaohus
Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta! |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Éxxon
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2007
|
12.03.2009 16:17:32
|
|
|
| Ma ei mäleta, kui vana ma siis olin, kui seda esimest korda mängisin, aga mängu nimi oli Stunts.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
qodopob
HV kasutaja

liitunud: 12.02.2008
|
12.03.2009 17:09:34
|
|
|
| limp kirjutas: |
| qodopob kirjutas: |
Esimene kokkupuude arvutimängudega algas ~4 aastaselt mingist Saksamaisest Pong kloonist (~1980).
Esimene arvutimäng oli C-64 peal Gateway to Apshai (~1984)
Esimene PC-mäng oli Sopwith (~1985)
Esimene konsooli mäng oli GTA:SA PS2-l. (~Dec.2004)
Esimene X360 mäng (ja achievement) oli Forza 2. (22.12.2007)
Gamer for 29 years Meee-mories.... |
thanks man, sain lõpuks teada mis see mäng oli mida ma olen juba pikalt otsinud: Sopwith
yay  |
Ega endal ka nimi meeles ei olnud. Sa natuke netis ringi otsitud, et see üles leida...
Ning pean parandama ühe suure vea, mis ma nimekirja panin
Esimene konsool: Videopac G7000
Kahjuks ei mäleta, mis seal peal esimene mäng oli... Võibolla see
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
middaigane
HV kasutaja

liitunud: 01.02.2005
|
13.03.2009 13:15:45
|
|
|
| Jukude pealt tuleb meelde mingisugune tennisemoodi mäng. 2-e paneeli vahel väike pallitaoline asi liikus ringi. Peale seda oma esimesel arvutikursusel mängitud õlleteemaline mäng. Igatahes arvutite ekraanid oli mustvalged (õigemini rohevalged?) ja pidi õlleklaasidega midagi tegema. Samas sõbral oli nii-öelda telekamäng. Töötas see aparaat minu mäletamist mööda samasuguste kassettidega nagu tavaline kassetmakk ja pidevalt kuumenes üle. Mängudest selle peal riistapuu peal ei mäletagi. Oma esimese Nintendo (mis on mul siiamaani alles ja töökorras!) sain 90-date alguses ja mänguks oli Duck Tales. Tõsisematest arvutimängudest, mida sai ikka päris ohtralt taotud tulevad meelde: Simcity, LHX, Larry 1?, Wolfenstein 3d ja Doom.
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Heineken
HV Guru
liitunud: 09.06.2008
|
13.03.2009 14:43:01
|
|
|
Arvutimängudest esimene mäng vist oli esimene Doom , mida kunagi mängisin isa töö juures ja teine mäng oli mitmeid aastaid hiljem Need for Speed Hot Pursuit , mida pelasin kasuisa läpaka peal .
Ma ei mäleta küll millal , aga mul oli ka mingisugune must konsooli kast , kuhu läksid kollased kassetitaolised jubinad sisse , kus peal olid mängud , aga see ilmselt oli peale Doomi mängimist .
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nolifer
Kreisi kasutaja
liitunud: 24.05.2008
|
13.03.2009 14:55:07
|
|
|
tegelikult ei tea mäletagi mis esimene oli, aga mõned nimed on siiski meeles
doom
supaflex
tetris
tank
super mario
dangerous dave
duke nukem
warcraft 2
hexen
blood
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
veso
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.03.2008
|
13.03.2009 21:47:36
|
|
|
Esimesed mängud..
Kõige paremini tuleb mul ette Earthworm Jim Väga lahe mäng oli.
Samuti ka need tuntud doomid, bloodid, duke nukemid.
Worms ja Liero classic olid kah.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MARKO^
HV vaatleja
liitunud: 14.03.2009
|
14.03.2009 00:50:09
|
|
|
Windows 95 peal oli esimene Sim City 3000
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
14.03.2009 13:58:19
|
|
|
MARKO^, 3000? Päris hea... mis aasta umbes?
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-RaiTz-
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.06.2006
|
14.03.2009 16:25:18
|
|
|
| jnt kirjutas: |
MARKO^, 3000? Päris hea... mis aasta umbes? |
See on täiesti olemas, kui sellest suured silmad.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
14.03.2009 16:31:51
|
|
|
-RaiTz-, ei, tean, et olemas... lihtsalt... kuidagi tasakaalust väljas tundub 95 win ja sc3k...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
argottt
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.12.2006
|
14.03.2009 17:18:55
|
|
|
| lode runner ja arkanoid olid esimesed mängud, isa töö juures. tykk aega hiljem sain selle arvuti sealt endale ja sain peale mingi lennusimulaatori kus laotasid klaviatuurile mingi nuppude õpetuse ja kaasas oli ilgelt suur kaart ning missioonide raamat vms. aasta oli siis kuskil 1990.
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
greaper
HV kasutaja

liitunud: 27.06.2005
|
14.03.2009 20:36:45
|
|
|
90-date keskel ostsin esimese arvuti 486 66mhz 4mb mälu 211mb kövaketas videokaart oli 0,5mb asi maksis mingi 14tuhhi irwww. ostsin kohe ka mängud. Lotr ja alone in the dark. Viimane ei läinud käimagi mu pyssi peal
http://www.youtube.com/watch?v=3eiBAqC32XQ
_________________ Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception". |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
scream
HV kasutaja

liitunud: 24.02.2009
|
14.03.2009 20:40:34
|
|
|
Esimeseks arvuti mänguks oli comanche 4 mis tuli arvuti ostuga kaasa 2002 aastal
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jules
HV veteran

liitunud: 04.10.2004
|
15.03.2009 16:29:06
|
|
|
esimesed arvutimängud olid kuskil vanaema töö juures salaja - minesweep, solitare, wolf ja 2 mängu mille nime ei mäleta - üks oli talvespordikas, kummidega sai alla lasta ja teine selline platformikas mingi tulnukaga, hästi värvikirev. kui keegi oskab öelda selle viimase nime, oleks äge.
edasi tulid pikad transport tycoon delux ja warcraft2 maratonid
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
15.03.2009 16:30:19
|
|
|
helga, comic? või siis... mingi "... adventures" oli vist ka, millest mingisiugune n+1 järge tehtud... (tegelt oli neid kuskile 6 kanti)
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jules
HV veteran

liitunud: 04.10.2004
|
15.03.2009 16:59:07
|
|
|
ei, see nägi ikka ilusam välja
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snuz
HV vaatleja
liitunud: 29.12.2008
|
15.03.2009 17:04:16
|
|
|
Supaplex oli esimene mida mina mäletan, mul oli siis vist 486
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jules
HV veteran

liitunud: 04.10.2004
|
15.03.2009 17:25:09
|
|
|
ei ta on ikka vanem mäng, enne win95't
lihtsalt nägi rõõmsam välja kui see captain comic
sellise värvilise tulnukaga hüppasid ringi seal. jungel oli vist taustaks. kirju igatahes.
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DoS
HV veteran

liitunud: 19.08.2002
|
15.03.2009 18:50:53
|
|
|
See?
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jules
HV veteran

liitunud: 04.10.2004
|
15.03.2009 20:55:40
|
|
|
DoS, yep. thanks!
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sid meier
HV vaatleja

liitunud: 12.02.2009
|
15.03.2009 21:13:18
|
|
|
see oli aastal 1985 vms.
Siis oli TÜ raamatukogus u. 4 värvilise ekraaniga (EGA? CGA?) arvutit.
086?
Mängu nime ei tea aga pidi konnal aitama üle jõe saada. Jões ujusid palgid ja kobrulehed jms.
Järgmine kontakt mängudega oli alles 1992 paiku - Civ 1, Sim City 1, Dune 1 jne.
Oh aegu ammuseid
_________________ "just one more turn" |
|
| tagasi üles |
|
 |
nolifer
Kreisi kasutaja
liitunud: 24.05.2008
|
15.03.2009 21:25:17
|
|
|
sid meier,
| tsitaat: |
Oh aegu ammuseid
|
oo jaa, mõni neist vanadest mängudest teeb nii mõnelegi praegusest toodetvatest mängudest silmad ette, näiteks kasvõi x-com ufo defence
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2rn4
HV kasutaja
liitunud: 09.10.2004
|
15.03.2009 23:01:45
|
|
|
EI mäleta milline neist aga nuh, üks neist siiski oli. Nagu mõnigi siin, samuti esimene pela oli DOSi oma:
Retal, Myth või Prince of Persia
_________________ Good, better, best. Never let it rest. Until your good is better and your better is best. - Tim Duncan |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timberg
ööKARU

liitunud: 27.06.2003
|
15.03.2009 23:11:37
|
|
|
| sid meier kirjutas: |
| Mängu nime ei tea aga pidi konnal aitama üle jõe saada. |
frogger
|
|
| Kommentaarid: 341 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvilKatarn
diivanilill

liitunud: 25.01.2005
|
16.03.2009 00:04:29
|
|
|
| helga kirjutas: |
| platformikas mingi tulnukaga, hästi värvikirev. kui keegi oskab öelda selle viimase nime, oleks äge. |
http://www.dosgamesarchive.com/download/game/207
Cosmo's Cosmic Adventure
Samuti üks minu lapsepõlve lemmikmäng.
E: Oih.. oli juba vastatud
Savi. Jätan omale referenceks siia.
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vanamees
HV kasutaja
liitunud: 09.01.2003
|
16.03.2009 00:34:21
|
|
|
| Arvuti oli Macintosh 128K ja mäng oli mingi trips traps trulli taoline. Siis tuli Sinclair ZX Spectrum, millele sai kassettmaki pealt mänge sisse siristada.
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Velociraptor
HV veteran

liitunud: 27.03.2004
|
20.03.2009 00:28:36
|
|
|
sexsonic, koolis, kui tatt olin
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oicu
HV kasutaja
liitunud: 23.11.2006
|
20.03.2009 00:43:28
|
|
|
esimene mäng oli Juku peal, nime kahjuks ei mäleta. pallid põrkasid igatpidi ja pidi need üksteisest eraldama.
graafilisematest mängudest oli esimene colonization.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Speal
HV vaatleja
liitunud: 03.03.2009
|
20.03.2009 02:34:58
|
|
|
2000 aasta algul sain esimese arvuti,
Pentium 4 1.6ghZ
256mb operatiivmälu
64mb mingi ati pann
20GB HDD
~ veidi üle 25k maksis, minu tutvus ringkonnas polnud kellelgi paremat kui pentium 2 ja mingi 4mb GPU
Sellel arvutil oli esimene mäng Croc 2 ja Tomb Raider 3- The lost artifact. Olid ühel plaadil
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
uffik
HV vaatleja
liitunud: 23.08.2005
|
20.03.2009 15:03:13
|
|
|
4aastane ja miski Snake eelkäija
_________________ [img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:] |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
20.03.2009 15:04:24
|
|
|
| oicu kirjutas: |
| esimene mäng oli Juku peal, nime kahjuks ei mäleta. pallid põrkasid igatpidi ja pidi need üksteisest eraldama. |
Xonix
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
20.03.2009 15:08:15
|
|
|
Oli see vist juku mille peal sai ussi mängida. nüüd telefonis juba doomgi sees:D on ikka ajad. Esimesed mängud olid Accolade F1 ja Retal ja mis seal kõik veel olid, olid ajad ikka
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SogegaTyyp
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.12.2007
|
21.03.2009 16:07:06
|
|
|
Päris esimesena võisin mingi kaardimänguga (Solitaire?) kokku puutuda, aga nö "esimene lemmikmäng" oli Sim City. Kodus loomulikult mitte-seal oli mustvalge Vene telekas vaid-aga koolis, algul 286 peal, hiljem 486. Op süsteem oli DOS, aga selle graafiline abi Norton Commander, sinised tabelid. Oli ikka suur vahe, kas 286 või 486, pilt liikus hoopis kiiremini! Ja siis sai vist flopi abil mingi automäng kooliarvutisse installitud, seda sai ka mängitud. Noja mingi Tetrise variant oli ka. Kodus liikus vahepeal(90.ndate keskpaik) mingi klaviatuuri moodi asjandus, kassett käis sisse, sealt laadis mängu ja telekas näitas pilti. Selle karbi "kõva" mäng oli ...oli vist Manhunt vms, tuli pallikesi taga ajada, a la pacman.
Praeguse aja mängudega on neil ammustel niipalju ühist, et mõlemad õgivad kõvasti aega, mida on niigi vähe
|
|
| Kommentaarid: 54 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MikeEST
HV veteran

liitunud: 23.12.2005
|
|
| Kommentaarid: 425 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
349 |
|
| tagasi üles |
|
 |
upper
HV kasutaja
liitunud: 26.11.2001
|
03.07.2009 20:53:52
|
|
|
| rott oli esimene korralik mäng.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
morgue666
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2006
|
04.07.2009 17:50:16
|
|
|
seda videot vaadata ja heli kõrvaklappidega kuulata on eriti äge
_________________ Pataljoni ülem: Nimi, sõdur!
Sõdur: Tatatataavi...
Pataljoni ülem: Selge kuulipilduriks. |
|
| tagasi üles |
|
 |
freeroam88
HV vaatleja
liitunud: 01.03.2009
|
04.07.2009 19:31:19
|
|
|
| Minul oli see mingisugune rise of the triad. olin mingi 5 või 6
|
|
| tagasi üles |
|
 |
puik17
HV veteran

liitunud: 19.12.2006
|
05.07.2009 11:40:14
|
|
|
Aastat, kuni esimest korda arvutil mängisin, ei mäleta, aga tean seda et mingisugunegi Aladdin oli.
Elukõva mäng ikka ja juba siis ajas see mind nii tohutult närvi, et vahepeal läks vihaga mäng kinni
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|