Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Mis oli teie esimene arvutimäng ? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 23, 24, 25  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 17.12.2008 14:41:22 vasta tsitaadiga

Skeptik, +1 icon_biggrin.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
batman
HV veteran

liitunud: 14.12.2004




sõnum 10.03.2009 22:26:02 vasta tsitaadiga

Minu esimesed arvutikogemusd tekkisid 1990, kui sel ajal tohutu ulmesumma eest sai papa poolt soetatud Z80 prose põhjal käiv Spectrum. Konkreetne isend oli kokku pandud Tallinnas, Balta kõrval olevas tehases. Sisse lülitades tuli ekraanile kiri Estel Viker Tallinn 1990
Mu meelest see kiri Estel siiani veel seal nüüdseks romustunud tootmishoone katusel.
Spectrumitest läehmalt saab SIIT lugeda, või niisama guugeldades. Ei hakka siin kõike ümber jutustama icon_smile.gif

Lühidalt oli Z80 EEPROM prosel opsüsteem DOS sees, mälu olenevalt variantsit 48/64 või laiendatud isendil 128kb RAM, mis tollaseid progesi arvestades oli küll ja veel. Proged sai sisse kassetilt. Vanakurim ise teab, mitu makki sai nihu keeratud nende mängude sissekräunutamisega. Just selline dial-up modemi või faxi saund oli 4..6 minti, mis oli vaja, et proge masinasse saada. Kuinii mõelda, sisi praegu lausa lust ja lillepidu softi masinasse saada icon_smile.gif

Teemasse kah:

Kõige esimene mäng sealt oli Deathchase
Spoiler Spoiler Spoiler



Tegelikult andis see kast välja videosiganali, ning siis vastavaid telekaid kodus ei vedelenud, ning PTK plokiga mustvalgele isendile sai kuidagipidi väriseva hallides toonides mustvalge pildi ette. Kast ses mõttes, et oli üks Elfa kataloogi paksune klaviatuur, mille taga olid DIN pesad, kuhu käis siis toide, sisend ja väljund (kassetika tarbeks) ja tsoistik. Aga ikka oli nii tore nii tore nendes hallides värisevates toonides. Keegi sugulane sai mingi aja pärast kätte kuskilt valvefirmast maha kantud 12" videomonitori, mis oli rohelise ja musta värviga. Vene oma, selline suur ja sangaga, praeguses mõistes soomustatud ja kuulikindla korpusega, kaalus ikka oma jagu. Ebaloomulikud toonid, aga plussiks oli see, et võrreldes eelnevaga oli ikka TOHUTULT terav pilt ja loomulikult see, et ei pidanud kodustega kaklema, et kas telekas on Spectrumiga mängimiseks vajalik, või ETV pealt Kaevutee vaatamiseks icon_lol.gif
Siukest kena ja teravat värvilist pilti sain vist esiemst korda näha alles aastaid hiljem, kui nostalgia mõttes üle emulaatori noid vanu asju pelasin

Oi oi oi kui põnev see oli, kui palju magamata öid sealt tuli nii selle väriseva halli-valge Vesna teleka taga, kui ka hiljem musta-rohleise monitoriga Ja kui palju sai kottis silmadega kooli mindud icon_smile.gif

Nati juttu lisaks ka ühest oma Delfi kirjutisest

Kõikvõimalikud tuumid ja vuhvelsteinid alles ootasid oma aega siis icon_wink.gif


Kurim, vist terve jutt oli vale, sest KÕIGE ESIMESED 80date keskel oli Baltas need vene mänguautomaadid, kui tuli 15 kopikat sisse lasta ja siis traadist varre otsas vilkuvaid pirnikesi sai liigutada icon_lol.gif Aga noh, need polnud "oma mängud" ikka icon_wink.gif
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 09:42:26 vasta tsitaadiga

Esimene mäng oli Supaplex ja peale seda tulu Elmo.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Foxxx
HV veteran
Foxxx

liitunud: 22.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 09:55:28 vasta tsitaadiga

Delta Force
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
qodopob
HV kasutaja
qodopob

liitunud: 12.02.2008




sõnum 11.03.2009 12:11:32 vasta tsitaadiga

Esimene kokkupuude arvutimängudega algas ~4 aastaselt mingist Saksamaisest Pong kloonist (~1980).
Esimene arvutimäng oli C-64 peal Gateway to Apshai (~1984)
Esimene PC-mäng oli Sopwith (~1985)
Esimene konsooli mäng oli GTA:SA PS2-l. (~Dec.2004)
Esimene X360 mäng (ja achievement) oli Forza 2. (22.12.2007)

Gamer for 29 years icon_biggrin.gif Meee-mories....

_________________
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Absona
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008




sõnum 11.03.2009 12:30:33 vasta tsitaadiga

Esimene kokkupuude arvutimängudega oli vist 1997 aastal ja esimeseteks mängudeks oli Crazy Drake ja War Drones (isegi karbid ja CD'd on veel alles) icon_smile.gif Aga jah, praegu enam ei mängi arvutis peaaegu üldse (vahest harva kaardimänge).
_________________
Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Cb4
HV Guru
Cb4

liitunud: 24.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 12:37:06 vasta tsitaadiga

Heretic, hexen ja doom I, ning ka Duke nuke3d thumbs_up.gif icon_lol.gif
Kõik korraga/järjest sai siis proovitud icon_smile.gif

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.
Did i ever tell you the definition of "Insanity"?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sushimees
HV kasutaja

liitunud: 21.05.2004




sõnum 11.03.2009 12:55:32 vasta tsitaadiga

Ei mäleta hästi, aga arvatavasti oli Warcraft 2, Duke Nukem 3D või siis need spordimängude kollektsioon (ei mäleta nime).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan700
HV kasutaja

liitunud: 11.06.2007




sõnum 12.03.2009 15:24:06 vasta tsitaadiga

Aastal 99' sai esimest korda mängitud Quake nimelist mängu, kui kohalik IT-tark tõi koju arvuti ning terve pere vaatas kui tulnukat eemalt icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
486
HV Guru

liitunud: 19.04.2004




sõnum 12.03.2009 15:48:34 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
seal oli mingi selline mäng, et lendasid valge lennukiga pikliku maakaardi kohal ja tulistasid jõel olevaid laevu ja muid vaenlaste sõidukeid. mängu nime kahjuks ei mäleta, aga tundub, et hoopis see oli mu esimeseks. icon_rolleyes.gif

edit:
hahaa... julm nostalgialaks tuli praegu! icon_lol.gif meelde tuli - River Raid oli see mäng thumbs_up.gif krt, selle alla sai ikka mõnuga kopikaid pandud.



Ja see mu esimene konsooli kogemus. Atari 2600-e peal sai seda ikka väga palju mängitud, kuid lõpuni ei jõudnud kunagi. No tegelt sellel oli ka palju muid mänge, mis olid kõik väga head. Kuid graafika sakkis. Ja üks pult läks kohe esimese õhtuga katki.

_________________
zero
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 12.03.2009 16:13:31 vasta tsitaadiga

qodopob kirjutas:
Esimene kokkupuude arvutimängudega algas ~4 aastaselt mingist Saksamaisest Pong kloonist (~1980).
Esimene arvutimäng oli C-64 peal Gateway to Apshai (~1984)
Esimene PC-mäng oli Sopwith (~1985)
Esimene konsooli mäng oli GTA:SA PS2-l. (~Dec.2004)
Esimene X360 mäng (ja achievement) oli Forza 2. (22.12.2007)

Gamer for 29 years icon_biggrin.gif Meee-mories....

thanks man, sain lõpuks teada mis see mäng oli mida ma olen juba pikalt otsinud: Sopwith
yay thumbs_up.gif

_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Éxxon
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2009 16:17:32 vasta tsitaadiga

Ma ei mäleta, kui vana ma siis olin, kui seda esimest korda mängisin, aga mängu nimi oli Stunts.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
qodopob
HV kasutaja
qodopob

liitunud: 12.02.2008




sõnum 12.03.2009 17:09:34 vasta tsitaadiga

limp kirjutas:
qodopob kirjutas:
Esimene kokkupuude arvutimängudega algas ~4 aastaselt mingist Saksamaisest Pong kloonist (~1980).
Esimene arvutimäng oli C-64 peal Gateway to Apshai (~1984)
Esimene PC-mäng oli Sopwith (~1985)
Esimene konsooli mäng oli GTA:SA PS2-l. (~Dec.2004)
Esimene X360 mäng (ja achievement) oli Forza 2. (22.12.2007)

Gamer for 29 years icon_biggrin.gif Meee-mories....

thanks man, sain lõpuks teada mis see mäng oli mida ma olen juba pikalt otsinud: Sopwith
yay thumbs_up.gif
Ega endal ka nimi meeles ei olnud. Sa natuke netis ringi otsitud, et see üles leida...

Ning pean parandama ühe suure vea, mis ma nimekirja panin icon_redface.gif

Esimene konsool: Videopac G7000
Kahjuks ei mäleta, mis seal peal esimene mäng oli... Võibolla see

_________________
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
middaigane
HV kasutaja
middaigane

liitunud: 01.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2009 13:15:45 vasta tsitaadiga

Jukude pealt tuleb meelde mingisugune tennisemoodi mäng. 2-e paneeli vahel väike pallitaoline asi liikus ringi. Peale seda oma esimesel arvutikursusel mängitud õlleteemaline mäng. Igatahes arvutite ekraanid oli mustvalged (õigemini rohevalged?) ja pidi õlleklaasidega midagi tegema. Samas sõbral oli nii-öelda telekamäng. Töötas see aparaat minu mäletamist mööda samasuguste kassettidega nagu tavaline kassetmakk ja pidevalt kuumenes üle. Mängudest selle peal riistapuu peal ei mäletagi. Oma esimese Nintendo (mis on mul siiamaani alles ja töökorras!) sain 90-date alguses ja mänguks oli Duck Tales. Tõsisematest arvutimängudest, mida sai ikka päris ohtralt taotud tulevad meelde: Simcity, LHX, Larry 1?, Wolfenstein 3d ja Doom.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Heineken
HV Guru

liitunud: 09.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2009 14:43:01 vasta tsitaadiga

Arvutimängudest esimene mäng vist oli esimene Doom , mida kunagi mängisin isa töö juures ja teine mäng oli mitmeid aastaid hiljem Need for Speed Hot Pursuit , mida pelasin kasuisa läpaka peal icon_razz.gif .
Ma ei mäleta küll millal , aga mul oli ka mingisugune must konsooli kast , kuhu läksid kollased kassetitaolised jubinad sisse , kus peal olid mängud , aga see ilmselt oli peale Doomi mängimist icon_razz.gif .
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nolifer
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2009 14:55:07 vasta tsitaadiga

tegelikult ei tea mäletagi mis esimene oli, aga mõned nimed on siiski meeles
doom
supaflex
tetris
tank
super mario
dangerous dave
duke nukem
warcraft 2
hexen
blood
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
veso
Kreisi kasutaja
veso

liitunud: 29.03.2008




sõnum 13.03.2009 21:47:36 vasta tsitaadiga

Esimesed mängud..
Kõige paremini tuleb mul ette Earthworm Jim icon_smile.gif Väga lahe mäng oli.
Samuti ka need tuntud doomid, bloodid, duke nukemid.
Worms ja Liero classic olid kah.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MARKO^
HV vaatleja

liitunud: 14.03.2009




sõnum 14.03.2009 00:50:09 vasta tsitaadiga

Windows 95 peal oli esimene Sim City 3000 icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2009 13:58:19 vasta tsitaadiga

MARKO^, 3000? icon_eek.gif Päris hea... mis aasta umbes?
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-RaiTz-
Kreisi kasutaja
-RaiTz-

liitunud: 07.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2009 16:25:18 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
MARKO^, 3000? icon_eek.gif Päris hea... mis aasta umbes?

See on täiesti olemas, kui sellest suured silmad.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2009 16:31:51 vasta tsitaadiga

-RaiTz-, ei, tean, et olemas... lihtsalt... kuidagi tasakaalust väljas tundub 95 win ja sc3k... icon_razz.gif
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
argottt
Kreisi kasutaja
argottt

liitunud: 20.12.2006




sõnum 14.03.2009 17:18:55 vasta tsitaadiga

lode runner ja arkanoid olid esimesed mängud, isa töö juures. tykk aega hiljem sain selle arvuti sealt endale ja sain peale mingi lennusimulaatori kus laotasid klaviatuurile mingi nuppude õpetuse ja kaasas oli ilgelt suur kaart ning missioonide raamat vms. aasta oli siis kuskil 1990.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
greaper
HV kasutaja
greaper

liitunud: 27.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2009 20:36:45 vasta tsitaadiga

90-date keskel ostsin esimese arvuti 486 66mhz 4mb mälu 211mb kövaketas videokaart oli 0,5mb icon_lol.gif asi maksis mingi 14tuhhi irwww. ostsin kohe ka mängud. Lotr ja alone in the dark. Viimane ei läinud käimagi mu pyssi peal icon_razz.gif

http://www.youtube.com/watch?v=3eiBAqC32XQ

_________________
Psychologists usually attribute belief in conspiracy theories to a number of psychopathological conditions such as paranoia, schizotypy, narcissism, and insecure attachment, or to a form of cognitive bias called "illusory pattern perception".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scream
HV kasutaja
scream

liitunud: 24.02.2009




sõnum 14.03.2009 20:40:34 vasta tsitaadiga

Esimeseks arvuti mänguks oli comanche 4 mis tuli arvuti ostuga kaasa 2002 aastal icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 16:29:06 vasta tsitaadiga

esimesed arvutimängud olid kuskil vanaema töö juures salaja - minesweep, solitare, wolf ja 2 mängu mille nime ei mäleta - üks oli talvespordikas, kummidega sai alla lasta ja teine selline platformikas mingi tulnukaga, hästi värvikirev. kui keegi oskab öelda selle viimase nime, oleks äge.

edasi tulid pikad transport tycoon delux ja warcraft2 maratonid thumbs_up.gif
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 16:30:19 vasta tsitaadiga

helga, comic? või siis... mingi "... adventures" oli vist ka, millest mingisiugune n+1 järge tehtud... (tegelt oli neid kuskile 6 kanti)
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 16:59:07 vasta tsitaadiga

ei, see nägi ikka ilusam välja icon_smile.gif
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Snuz
HV vaatleja

liitunud: 29.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 17:04:16 vasta tsitaadiga

Supaplex oli esimene mida mina mäletan, mul oli siis vist 486 icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
asjameez
Kreisi kasutaja
asjameez

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 17:15:52 vasta tsitaadiga

helga, Oddworld?
http://i90.photobucket.com/albums/k255/IntoTheWow/GWP/oddworld.jpg
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 17:25:09 vasta tsitaadiga

ei ta on ikka vanem mäng, enne win95't
lihtsalt nägi rõõmsam välja kui see captain comic

sellise värvilise tulnukaga hüppasid ringi seal. jungel oli vist taustaks. kirju igatahes.
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DoS
HV veteran
DoS

liitunud: 19.08.2002




sõnum 15.03.2009 18:50:53 vasta tsitaadiga

See?
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jules
HV veteran
jules

liitunud: 04.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 20:55:40 vasta tsitaadiga

DoS, yep. thanks!
beer_yum.gif
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sid meier
HV vaatleja
sid meier

liitunud: 12.02.2009




sõnum 15.03.2009 21:13:18 vasta tsitaadiga

see oli aastal 1985 vms.
Siis oli TÜ raamatukogus u. 4 värvilise ekraaniga (EGA? CGA?) arvutit.
086?
Mängu nime ei tea aga pidi konnal aitama üle jõe saada. Jões ujusid palgid ja kobrulehed jms.
Järgmine kontakt mängudega oli alles 1992 paiku - Civ 1, Sim City 1, Dune 1 jne.
Oh aegu ammuseid icon_razz.gif

_________________
"just one more turn"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nolifer
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 21:25:17 vasta tsitaadiga

sid meier,
tsitaat:

Oh aegu ammuseid
oo jaa, mõni neist vanadest mängudest teeb nii mõnelegi praegusest toodetvatest mängudest silmad ette, näiteks kasvõi x-com ufo defence
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2rn4
HV kasutaja

liitunud: 09.10.2004




sõnum 15.03.2009 23:01:45 vasta tsitaadiga

EI mäleta milline neist aga nuh, üks neist siiski oli. Nagu mõnigi siin, samuti esimene pela oli DOSi oma:
Retal, Myth või Prince of Persia

_________________
Good, better, best. Never let it rest. Until your good is better and your better is best. - Tim Duncan
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 23:11:37 vasta tsitaadiga

sid meier kirjutas:
Mängu nime ei tea aga pidi konnal aitama üle jõe saada.

frogger
Kommentaarid: 341 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 272
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilKatarn
diivanilill
EvilKatarn

liitunud: 25.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2009 00:04:29 vasta tsitaadiga

helga kirjutas:
platformikas mingi tulnukaga, hästi värvikirev. kui keegi oskab öelda selle viimase nime, oleks äge.
http://www.dosgamesarchive.com/download/game/207 icon_smile.gif
Cosmo's Cosmic Adventure
Samuti üks minu lapsepõlve lemmikmäng.

E: Oih.. oli juba vastatud icon_smile.gif

Savi. Jätan omale referenceks siia.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vanamees
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2003




sõnum 16.03.2009 00:34:21 vasta tsitaadiga

Arvuti oli Macintosh 128K ja mäng oli mingi trips traps trulli taoline. Siis tuli Sinclair ZX Spectrum, millele sai kassettmaki pealt mänge sisse siristada.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Velociraptor
HV veteran
Velociraptor

liitunud: 27.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2009 00:28:36 vasta tsitaadiga

sexsonic, koolis, kui tatt olin icon_lol.gif icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oicu
HV kasutaja

liitunud: 23.11.2006




sõnum 20.03.2009 00:43:28 vasta tsitaadiga

esimene mäng oli Juku peal, nime kahjuks ei mäleta. pallid põrkasid igatpidi ja pidi need üksteisest eraldama.
graafilisematest mängudest oli esimene colonization.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Speal
HV vaatleja

liitunud: 03.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2009 02:34:58 vasta tsitaadiga

2000 aasta algul sain esimese arvuti,

Pentium 4 1.6ghZ
256mb operatiivmälu
64mb mingi ati pann
20GB HDD
~ veidi üle 25k maksis, minu tutvus ringkonnas polnud kellelgi paremat kui pentium 2 ja mingi 4mb GPU icon_biggrin.gif

Sellel arvutil oli esimene mäng Croc 2 ja Tomb Raider 3- The lost artifact. Olid ühel plaadil
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
uffik
HV vaatleja

liitunud: 23.08.2005




sõnum 20.03.2009 15:03:13 vasta tsitaadiga

4aastane ja miski Snake eelkäija icon_rolleyes.gif
_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2009 15:04:24 vasta tsitaadiga

oicu kirjutas:
esimene mäng oli Juku peal, nime kahjuks ei mäleta. pallid põrkasid igatpidi ja pidi need üksteisest eraldama.

Xonix
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olc
HV Guru
olc

liitunud: 28.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2009 15:08:15 vasta tsitaadiga

Oli see vist juku mille peal sai ussi mängida. nüüd telefonis juba doomgi sees:D on ikka ajad. Esimesed mängud olid Accolade F1 ja Retal ja mis seal kõik veel olid, olid ajad ikka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SogegaTyyp
Kreisi kasutaja
SogegaTyyp

liitunud: 02.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2009 16:07:06 vasta tsitaadiga

Päris esimesena võisin mingi kaardimänguga (Solitaire?) kokku puutuda, aga nö "esimene lemmikmäng" oli Sim City. Kodus loomulikult mitte-seal oli mustvalge Vene telekas vaid-aga koolis, algul 286 peal, hiljem 486. Op süsteem oli DOS, aga selle graafiline abi Norton Commander, sinised tabelid. Oli ikka suur vahe, kas 286 või 486, pilt liikus hoopis kiiremini! Ja siis sai vist flopi abil mingi automäng kooliarvutisse installitud, seda sai ka mängitud. Noja mingi Tetrise variant oli ka. Kodus liikus vahepeal(90.ndate keskpaik) mingi klaviatuuri moodi asjandus, kassett käis sisse, sealt laadis mängu ja telekas näitas pilti. Selle karbi "kõva" mäng oli ...oli vist Manhunt vms, tuli pallikesi taga ajada, a la pacman.
Praeguse aja mängudega on neil ammustel niipalju ühist, et mõlemad õgivad kõvasti aega, mida on niigi vähe icon_smile.gif
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MikeEST
HV veteran
MikeEST

liitunud: 23.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2009 20:52:17 vasta tsitaadiga

Mul esimene mäng oli Leisure Suit Larry Land of the Lounge Lizards icon_smile.gif
http://www.youtube.com/watch?v=XqXpWJhsuaI

Ja teine Grand Prix Circuit icon_smile.gif
http://www.youtube.com/watch?v=UiTWIDbD8Q4

Muidugi oli omaette mäng Stunts kus sai lausa ise radu ehitada icon_smile.gif
http://www.youtube.com/watch?v=jr8y6jAgLCg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZZf9CWlF-iA&feature=related


viimati muutis MikeEST 03.07.2009 20:56:50, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 425 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 349
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
upper
HV kasutaja

liitunud: 26.11.2001




sõnum 03.07.2009 20:53:52 vasta tsitaadiga

rott oli esimene korralik mäng.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
morgue666
HV vaatleja
morgue666

liitunud: 09.05.2006




sõnum 04.07.2009 17:50:16 vasta tsitaadiga

MikeEST kirjutas:
Ja teine Grand Prix Circuit icon_smile.gif
http://www.youtube.com/watch?v=UiTWIDbD8Q4

seda videot vaadata ja heli kõrvaklappidega kuulata on eriti äge icon_lol.gif

_________________
Pataljoni ülem: Nimi, sõdur!
Sõdur: Tatatataavi...
Pataljoni ülem: Selge kuulipilduriks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freeroam88
HV vaatleja

liitunud: 01.03.2009




sõnum 04.07.2009 19:31:19 vasta tsitaadiga

Minul oli see mingisugune rise of the triad. olin mingi 5 või 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puik17
HV veteran
puik17

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2009 11:40:14 vasta tsitaadiga

Aastat, kuni esimest korda arvutil mängisin, ei mäleta, aga tean seda et mingisugunegi Aladdin oli.
Elukõva mäng ikka ja juba siis ajas see mind nii tohutult närvi, et vahepeal läks vihaga mäng kinni icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Mis oli teie esimene arvutimäng ? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 23, 24, 25  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.