|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ärihai
HV Guru

liitunud: 14.04.2006
|
26.08.2008 23:23:58
|
|
|
Regio kaarti ei saa kuidagi telefonis tööle?
telefoniks N82
_________________ Ütle siis mõtle  |
|
| Kommentaarid: 141 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ksl
HV kasutaja
liitunud: 01.12.2002
|
10.09.2008 09:03:13
|
|
|
Uus tasuta programm navigeerimiseks http://we-travel.co.cc/index.php (ei ole ise veel proovinud)
Eesti kaarti ei ole veel koostatud (koostatakse soovi avaldamisel), kuid loodame, et millalgi ehk saab hakata kaarti ka ise koostama.
Kõik openstreetmap-i täiendama
_________________ KES SOOVIB, SEE PROOVIB |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
10.09.2008 09:52:36
|
|
|
Höh, java sucks. Aga kui muud varianti ei ole, siis ehk jah, parem ikka kui mitte kedagi.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busse
HV veteran
liitunud: 14.03.2004
|
10.09.2008 10:06:03
|
|
|
| rex kirjutas: |
Höh, java sucks. Aga kui muud varianti ei ole, siis ehk jah, parem ikka kui mitte kedagi. |
java sucks, aga kui SE w580i ei paku paremat vöimalust. oled ka selle üle häppi.
_________________ http://foto.urmo.ee/ |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
davidco
HV veteran
liitunud: 15.05.2003
|
10.09.2008 21:03:18
|
|
|
| ärihai kirjutas: |
Regio kaarti ei saa kuidagi telefonis tööle?
telefoniks N82 |
tahaks ka n73 proovida, aga kuidas?
_________________ ..... |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
morik
HV kasutaja
liitunud: 29.09.2003
|
11.09.2008 16:06:35
|
|
|
| davidco kirjutas: |
| ärihai kirjutas: |
Regio kaarti ei saa kuidagi telefonis tööle?
telefoniks N82 |
tahaks ka n73 proovida, aga kuidas? |
carmin xt for mobile toetab regio kaarte
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reints
HV Guru

liitunud: 02.04.2006
|
|
| Kommentaarid: 221 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
203 |
|
| tagasi üles |
|
 |
morik
HV kasutaja
liitunud: 29.09.2003
|
12.09.2008 13:29:23
|
|
|
version 4.20.20 töötab aga see sul windows mobile-le mitte nokia n73
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Nu
HV Guru

liitunud: 21.12.2001
|
15.09.2008 08:17:43
|
|
|
kas nokia mapsile sateliitpiltide vaatet pole võimalik regioonide kaupa alla laadida arvutisse
ja siis telefoni copyda?
_________________ DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss |
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taimu
HV vaatleja
liitunud: 28.06.2007
|
17.09.2008 12:06:01
|
|
|
| Nu kirjutas: |
kas nokia mapsile sateliitpiltide vaatet pole võimalik regioonide kaupa alla laadida arvutisse
ja siis telefoni copyda? |
Mälukaardile salvestatud satelliitpiltidega saab hakkama Mobile Gmaps või kodumaine analoog Nutimap.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rosco
HV kasutaja
liitunud: 26.07.2004
|
20.09.2008 14:37:57
|
|
|
e51 kasutusel ja proovisin tomtomi intsallida. Natuke copy faile kaardile ja siis viskab errrti,et ei saa copyda siia. Mitme erineva tomtom versiooniga nii olnud. Proovisin mingit suvalist faili copyda,siis sai ilusti.
Küsimus e51 kohta kah,tean et spets teema selle jaoks,aga järsku vb siin kah
Sai pandud 4gb mälukaart,aga telefonist mitte kuskil ei leia kohta kust ma saaksin vaadata neid faile,mis kaardi peal. Kasutusjuhendist kah abi nagu ei leinud,ju pime vist,et kahe silma vahele jäi. Kuskilt peaks saama valida,mis mälu kasutaba,aga ei leia seda kohta ülesse.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taimu
HV vaatleja
liitunud: 28.06.2007
|
25.09.2008 14:13:32
|
|
|
| rosco kirjutas: |
Küsimus e51 kohta kah,tean et spets teema selle jaoks,aga järsku vb siin kah
Sai pandud 4gb mälukaart,aga telefonist mitte kuskil ei leia kohta kust ma saaksin vaadata neid faile,mis kaardi peal. Kasutusjuhendist kah abi nagu ei leinud,ju pime vist,et kahe silma vahele jäi. Kuskilt peaks saama valida,mis mälu kasutaba,aga ei leia seda kohta ülesse. |
Kontor -> failihaldur -> nool paremale
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kaupz
HV Guru

liitunud: 14.10.2002
|
25.12.2008 00:12:52
|
|
|
garmin xt ja regio baltic 1,3 on päris hea lahendus n95 jms suurema ekraanidega mudelitel.
lisaks vajalikud imei to unit id converter ja kei...nn.
_________________ O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v3sk1
HV vaatleja
liitunud: 25.02.2008
|
28.12.2008 19:11:58
|
|
|
Ok mul suht lame küsimus aga eile sain ostetud n81 ja sellel on ka nokia maps peal aga kui tahan navigeerima hakata siis ütleb no GPS Signal, mis teha ? Endaarust suht keeruline tlf. Nii vaatasin nätuke veel, kui tahan marsruuti koostada siis ütleb, et GPS-ühendus pole, kuidas saaks ühenduse ?
_________________ No Tere |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RaNeT
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.10.2004
|
28.12.2008 19:34:45
|
|
|
| v3sk1 kirjutas: |
| Ok mul suht lame küsimus aga eile sain ostetud n81 ja sellel on ka nokia maps peal aga kui tahan navigeerima hakata siis ütleb no GPS Signal, mis teha ? Endaarust suht keeruline tlf. Nii vaatasin nätuke veel, kui tahan marsruuti koostada siis ütleb, et GPS-ühendus pole, kuidas saaks ühenduse ? |
N81 puudub sisemine gps vastuvõtja, kui soovid telefoni gpsina kasutada, pead kasutama näiteks bluetooth gps vaastuvõtjat.
Lisaks pead ostma mõne navigeerimisprogrammi litsentsi (Nokia maps, Tomtom jne ) leidub ka tasuta programme.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v3sk1
HV vaatleja
liitunud: 25.02.2008
|
28.12.2008 20:16:14
|
|
|
| RaNeT kirjutas: |
| v3sk1 kirjutas: |
| Ok mul suht lame küsimus aga eile sain ostetud n81 ja sellel on ka nokia maps peal aga kui tahan navigeerima hakata siis ütleb no GPS Signal, mis teha ? Endaarust suht keeruline tlf. Nii vaatasin nätuke veel, kui tahan marsruuti koostada siis ütleb, et GPS-ühendus pole, kuidas saaks ühenduse ? |
N81 puudub sisemine gps vastuvõtja, kui soovid telefoni gpsina kasutada, pead kasutama näiteks bluetooth gps vaastuvõtjat.
Lisaks pead ostma mõne navigeerimisprogrammi litsentsi (Nokia maps, Tomtom jne ) leidub ka tasuta programme. |
Aa, aitäh aga oskab keegi öelda milline see bluetuuth vastuvõtja välja näeb ?
_________________ No Tere |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tihver
HV veteran
liitunud: 23.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 154 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v3sk1
HV vaatleja
liitunud: 25.02.2008
|
28.12.2008 20:57:32
|
|
|
Ja aga see mulle vist ei sobi seal on antud millistele sobib, nokiatest ainult E61 ja n80
_________________ No Tere |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
28.12.2008 21:07:14
|
|
|
| v3sk1 kirjutas: |
| Aa, aitäh aga oskab keegi öelda milline see bluetuuth vastuvõtja välja näeb ? |
~6x3x2 cm klots vilkuvate tuledegda? [:
Neid on lademetes, näiteks need ja suur osa neist
Ja mingi aimu saadavusest ning hinnast saab siit samast
Kui mõni neist tõesti ühe või teise telefoniga juhtumisi paarituda ei taha, on tegu üsna õnnetu ja harva juhusega.
Tutvsringkonnast on käinud läbi vist juba 5 QStarzi klotsi, kõigis on lisaks sinihambale küll ka usb ja logger sees olnud ja need on vaid sonyeerikute küljes käinud, aga üldjoontes on kõik (sh ma ise) suht rahule jäänud.
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v3sk1
HV vaatleja
liitunud: 25.02.2008
|
28.12.2008 21:16:07
|
|
|
Kas see on pm nii, et mul on see lihtsalt kaasas, et ei pea mingi tlf-niga ühendama ?
_________________ No Tere |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
28.12.2008 21:51:27
|
|
|
| v3sk1 kirjutas: |
| Kas see on pm nii, et mul on see lihtsalt kaasas, et ei pea mingi tlf-niga ühendama ? |
Pm on see nii, et lülitad ta sisse, paaritad üle bluetooth'i telefoniga ära ja siis kui GPS karbike on satelliitide levi kinni püüdnud, näed telefoni ekraanil vastavalt enda koordinaate või asukohta kaardil. Eeldab muidugi ka vastava tarkvara olemasolu. Nokia Maps on täiesti okei, samuti enamasti Symbianiga Nokiatega kaasa tuleb GPS data.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans
Nii ränk on olla.
liitunud: 17.09.2004
|
28.12.2008 22:00:20
|
|
|
Kas mõned Tartu inimesed on ka märganud midagi sellist, et SE telefonide GPSid ei taha leida linnas signaali?
linnast välja sõites korjatakse kohe satelliidid külge.
Nokia telefonidel ja muudel GPS seadmetel pole seda märganud.
Ainult nendel SE telefonidel, millel sisemine GPS.
_________________ ------ |
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busse
HV veteran
liitunud: 14.03.2004
|
28.12.2008 23:15:12
|
|
|
levi mitte külge korjamine pole kohati mitte ant trt, vaid ka tln probleem. eriti klaasisemate majade läheduses, kus signaal kipub peegelduma ära vössa.
ma olen proovinud 3 erinevat gpsi SE küljes. siiani kõigi nendega rahule jäänud. töötavad probleemivabalt. mis puutub sisse ehitatud gpsi'desse, siis neid ma ei salli. e66 oma tundub suht hädapätakas olema ilma mastide toeta, mis eeldab andmeside kasutust.
ise siiski arvan, et jään selle juurde, et eraldi gps julla (üle bt), kui telefoni sisene, kuna eraldi saab kasutada ka sülekas näpus tripates.
_________________ http://foto.urmo.ee/ |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juan Pablo
HV veteran
liitunud: 20.11.2005
|
28.02.2009 15:16:37
|
|
|
Endal on nokia e71 ja on väga hästi "asja ära ajanud" pole vaja olnudki eraldi gpsi.kunagi oli tomtom aga ei kasutanud seda nii palju et seda nii palju vaja oleks (soomes)
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
05.03.2009 17:02:44
|
|
|
Google Maps Mobile
http://www.google.com/mobile/default/maps.html
Detailne Tallinna tänavate kaart - check
Detailne Eesti kaart - check
Aerofotod - check
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
05.03.2009 17:03:11
|
|
|
| Garmin Mobile XT + EOmap Eesti Teejuht.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
05.03.2009 18:34:41
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Garmin Mobile XT + EOmap Eesti Teejuht. |
Garmin Mobile XT on olemas, kuid need kaardid on künad. EOmap'e Mobile XT'le olen ka näinud eemalt. Need on ainult millimeetri jagu detailsemad kui Garmini enda omad, kuid sisuliselt sama robustsed, detailsusest pole jälgegi.
Võrdle neid EOMapi kaarte siin - http://kaart.postimees.ee/
Aga Google kaardid on tõesti detailsed, eriti aerofotod. Ainult minu teada GoogleMaps ei võimalda kaarte alla laadida.
Kas on mingi nipp selleks?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
05.03.2009 19:44:50
|
|
|
| Regio kaart Garminile on küll oluliselt parem, kui garmini enda Europe 2009.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
05.03.2009 20:16:58
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
| rex kirjutas: |
| Garmin Mobile XT + EOmap Eesti Teejuht. |
Garmin Mobile XT on olemas, kuid need kaardid on künad. EOmap'e Mobile XT'le olen ka näinud eemalt. Need on ainult millimeetri jagu detailsemad kui Garmini enda omad, kuid sisuliselt sama robustsed, detailsusest pole jälgegi.
Võrdle neid EOMapi kaarte siin - http://kaart.postimees.ee/
Aga Google kaardid on tõesti detailsed, eriti aerofotod. Ainult minu teada GoogleMaps ei võimalda kaarte alla laadida.
Kas on mingi nipp selleks? |
google ortofotod lõpevad tartu maanteel peale vaidat täielik jama. Ise kasutan garminis Regio uut balticumi kaarti ja seal isegi elektriliinid ja talukohtade nimed + metsarajad ja jalgteed peal.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
05.03.2009 21:18:49
|
|
|
| enterprice kirjutas: |
google ortofotod lõpevad tartu maanteel peale vaidat täielik jama. Ise kasutan garminis Regio uut balticumi kaarti ja seal isegi elektriliinid ja talukohtade nimed + metsarajad ja jalgteed peal. |
Mind need elektriliinid küll ei huvita, huvitaks just majade kontuurid (täpselt maja kuju järgi) ja majanumbrid, et ikka üles leiaks vajaliku koha.
Nii nagu on selles Postimehe EOMap kaardil.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
05.03.2009 23:18:49
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
| enterprice kirjutas: |
google ortofotod lõpevad tartu maanteel peale vaidat täielik jama. Ise kasutan garminis Regio uut balticumi kaarti ja seal isegi elektriliinid ja talukohtade nimed + metsarajad ja jalgteed peal. |
Mind need elektriliinid küll ei huvita, huvitaks just majade kontuurid (täpselt maja kuju järgi) ja majanumbrid, et ikka üles leiaks vajaliku koha.
Nii nagu on selles Postimehe EOMap kaardil. |
Maja numbrid on ilusti ikka olemas jah
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
08.03.2009 18:05:55
|
|
|
| enterprice kirjutas: |
Maja numbrid on ilusti ikka olemas jah |
Avastasin Googlest veel täpsema kaardi - http://www.openstreetmap.org/ , Garmin, Regio või EOMap ei pääse ligilähedalegi.
See võimaldab ka 3rd osapoole GPS tarkvaral kaarte reaalajas laadida. Siis tuleb aadressiks panna openstreetmap.org.
Ise kasutan "PathAway GPS 5" nimelist GPS tarkvara. Seal on võimalusi kordades rohkem kui mingil Garminil või TomTom'il, saab ise kaarte koordinaadistada ja telefoni laadida. Muidugi on rikkalikud võimalused ka navigeerimiseks. Üks eriti huvitav võimalus on "grupitöö", mis võimaldab saata oma aadressi teistele ja kuvada kõigi grupi liikmete asukohti, suunda, teekonda ja kiirust. Samas võib ta teha ka eksport-importi Garmini seadmetest ning kasutada 3rd poole reaalajas kaarte (seesama openstreetmap.org)
Aga jah, Regiol ja EOMapsil ja muul saastal on veel areneda küll ruumi. See on ka loll jutt et ülidetailsed kaardid ei mahu seadmesse ära - saan oma moblal 8GB microSD kaarte vahetada lõpmatuseni (kõik ei pea ju olema samal microSD kaardil) - seega pole olemas mingit piiri üldse.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
its2cold
HV veteran
liitunud: 13.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
174 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
08.03.2009 19:26:39
|
|
|
Olen eelmise telefoniga NokiaMapsi küllalt kasutanud ja detailsuse poolest jääb ta Google kaartidele alla. Sul pole lihtsalt ettekujutust mis on detailne mapp üldse. Selleks on vaja võrrelda neid mappe ja kaarte, ega muidu ei tekigi ettekujutust. Üheks oluliseks tunnuseks detailse mapi puhul (kui muidu vahet ei tee) võiks nimetada majade kujutisi-siluette-piirjooni, mis vastavad 1:1 reaalsusega , s.t. et kaart pole küll aerofoto, kuid on aerofoto järgi tehtud ja töödeldud.
GPS seadmetele mõeldud kaartidest olen openstreetmap.org kaartidel ainsana seda seda näinud (Tallinn tuleb kohe hoobilt ette ka). Majanumbreid pole aga ühelgi näinud veel. Regiol ja EOMapsil on loomulikult detailkaarte küllaga (nii majade kontuurid kui numbrid), kuid point on just selles, et neid pole GPS seadmete jaoks. GPS seadmed on mõeldud rahvakasutuseks, laiatarbekaup, pole mõeldud professionaalseks tööks nagu sõjaväeluure jne. Ega neid Regio või EOMap detailkaarte mis internetist või paber-atlastelt näed, ega neid siis sinna GPS seadmetesse ei pande. Sinna lähevad hoopis teised kaardid. Muidugi, kui Regio või EOMap reklaamib, et ka GPS seadmetesse lähevad detailkaardid, samas mingit näidist esitamata, siis see detail mõiste tuleb küll panna suurte hüüumärkide vahele.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
its2cold
HV veteran
liitunud: 13.03.2006
|
08.03.2009 19:44:23
|
|
|
Appi, ütlesin ainult, et minu kodukohas on Nokia Maps täpsem ja kõik. Ei mina taha siin sinuga detailkaardi ja muu maailma üle vaidlema hakata. Automaatselt silte pole samuti vaja mulle külge kleepida.
Openstreetmapi jaoks on Rapla pea täitsa tühi, Nokia Maps ning Google Maps täpselt sama.
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
174 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
08.03.2009 19:56:57
|
|
|
| its2cold kirjutas: |
Openstreetmapi jaoks on Rapla pea täitsa tühi, Nokia Maps ning Google Maps täpselt sama. |
Täitsa võimalik, ma pole Raplat uurinud. Mina rääkisin kaardi detailsusest, mitte sellest kas mingit kaarti üldse on. Need on ikka eraldi mõisted. See kui üks kaart sisaldab rohkem geograafilisi punkte, see ei muuda veel kaarti ennast detailsemaks. Mõisted peaksid ikka korrektsed olema. Saan aru et tegemist on reklaamitrikiga et rohkem müüa ja mõisteid tahetakse meelega sogada.
Aga usun et Google "Satellite view" peaks ikka näitama ka Raplat, võisiis ise teha kaart (koordinaadistada ja laadida mobiili).
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
08.03.2009 20:53:46
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
| Mina rääkisin kaardi detailsusest, mitte sellest kas mingit kaarti üldse on. Need on ikka eraldi mõisted. See kui üks kaart sisaldab rohkem geograafilisi punkte, see ei muuda veel kaarti ennast detailsemaks. Mõisted peaksid ikka korrektsed olema. |
Sinu arust tähendab detalisus siis seda, et kaardile joonistatud majakontuuridele oleksid ka uksed-aknad ette joonistatud?
Sharm'is oli Nokia Maps'i kaart Google kaartidest detailsem (klassikalises mõttes, mitte uste-akende osas). Kui hetkel vaatan selle openstreetmapiga Hiiumaad, siis ma seda küll eriti detailseks ei peaks (ikka jälle klassikalise detailsuse osas).
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
08.03.2009 21:13:06
|
|
|
| rex kirjutas: |
Sinu arust tähendab detalisus siis seda, et kaardile joonistatud majakontuuridele oleksid ka uksed-aknad ette joonistatud?
|
Justnimelt, said aru asjast väga õigesti ja täpselt. Aga selle kaartide detailsuse kohta on suureks abiks muidu üldse kooliharidus, soovitatavalt topograafia.
Kui sa räägid kaartide detailsusest "klassikalise" ja "mitteklassikalise" vaatenurgast, siis ma eeldan et topograafiast ei tea sa küll midagi.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
08.03.2009 23:02:14
|
|
|
| No aga, härra meistertopograaf, pange siis palun siia teemasse ammendavalt kõik mobiiltelefoni kasutamisest GPS'ina kirja. Punkt-punktilt, detailselt, nii et mitte kellelgi ei tekiks siin teemas enam kunagi vähimatki kiusatust "vasta"-nuppu klikkida"
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
09.03.2009 12:26:01
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
| rex kirjutas: |
Sinu arust tähendab detalisus siis seda, et kaardile joonistatud majakontuuridele oleksid ka uksed-aknad ette joonistatud?
|
Justnimelt, said aru asjast väga õigesti ja täpselt. Aga selle kaartide detailsuse kohta on suureks abiks muidu üldse kooliharidus, soovitatavalt topograafia.
Kui sa räägid kaartide detailsusest "klassikalise" ja "mitteklassikalise" vaatenurgast, siis ma eeldan et topograafiast ei tea sa küll midagi. |
maakohti, pole su kaardil üleüldse ju olemas, ei ühtegi metsasihti mudateed, ega muud kasulikku, isegi maakonnapiire, ega kruusateid pole, appiiiii
Tallinnas pole väikseid kõrvaltänavaid ka juu
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marqs
HV veteran

liitunud: 06.12.2001
|
09.03.2009 12:56:15
|
|
|
OpenStreetMap on muidugi äärmiselt edev ja tänuväärne ettevõtmine, aga nagu kõigi suurte vabatahtlike poolt elus hoitavate asjadega, kvaliteet ja see nn "detailsus" kõigub piirkonniti üsna tugevalt. Kui mõni organisatsioon või seltskond on mõne linna või muu ala kaardistamisse oma suurema panuse andnud (Tartu näide) on muidugi vahva, aga ka linnapiirist väljas paistab elu olevat.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Estonia
Ja kaaskondseid topograafiliste lammastena kujutada on ka tore ajaviide, aga kui selle asemel oma oskusteabega ka ise osm-i tegemistes kaasa lüüa, tekiks siia ilma ehk kübeke rohkem lisaväärtust?
_________________ 0xDEAD
0xBEEF |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
09.03.2009 14:15:46
|
|
|
| marqs kirjutas: |
OpenStreetMap on muidugi äärmiselt edev ja tänuväärne ettevõtmine, aga nagu kõigi suurte vabatahtlike poolt elus hoitavate asjadega, kvaliteet ja see nn "detailsus" kõigub piirkonniti üsna tugevalt. Kui mõni organisatsioon või seltskond on mõne linna või muu ala kaardistamisse oma suurema panuse andnud (Tartu näide) on muidugi vahva, aga ka linnapiirist väljas paistab elu olevat.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Estonia
Ja kaaskondseid topograafiliste lammastena kujutada on ka tore ajaviide, aga kui selle asemel oma oskusteabega ka ise osm-i tegemistes kaasa lüüa, tekiks siia ilma ehk kübeke rohkem lisaväärtust? |
ei näe igasugu dubleerivatel poolikutel vidinatel suurt väärtust kui tasuta või soodsad toimivad lahendused olemas juba
Muidugi jõudu arendajatele, tööd peaks neil tükiks ajaks jaguma :)Hetkel olen olemasolevate lahendustega oluliselt rohkem rahul ja ei mõista kuidagi kodanik vaegkuulja halvustavat suhtumist neisse, kui tal endal midagi paremat välja käia pole. Lihtsalt tühikargajana tundub tüüp.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
09.03.2009 18:24:29
|
|
|
| enterprice kirjutas: |
ei näe igasugu dubleerivatel poolikutel vidinatel suurt väärtust kui tasuta või soodsad toimivad lahendused olemas juba
Muidugi jõudu arendajatele, tööd peaks neil tükiks ajaks jaguma :)Hetkel olen olemasolevate lahendustega oluliselt rohkem rahul ja ei mõista kuidagi kodanik vaegkuulja halvustavat suhtumist neisse, kui tal endal midagi paremat välja käia pole. Lihtsalt tühikargajana tundub tüüp. |
Vaata, GPS seadmetesse ei panda neid kaarte mis mujal on kasutuses, sinna pannakse palju sitemad kaardid. Miks? Ei ole kallim, ei ole takistusi ei jõudluses ega mahus. Pannakse sitemad kuna sinusugusele see ju kõlbab nagu sa räägid, kindlasti kõlbaks hullemgi veel. Samas on neid võimalik ise teha ja sinna panna.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
enterprice
HV veteran

liitunud: 18.12.2003
|
09.03.2009 18:35:56
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
| enterprice kirjutas: |
ei näe igasugu dubleerivatel poolikutel vidinatel suurt väärtust kui tasuta või soodsad toimivad lahendused olemas juba
Muidugi jõudu arendajatele, tööd peaks neil tükiks ajaks jaguma :)Hetkel olen olemasolevate lahendustega oluliselt rohkem rahul ja ei mõista kuidagi kodanik vaegkuulja halvustavat suhtumist neisse, kui tal endal midagi paremat välja käia pole. Lihtsalt tühikargajana tundub tüüp. |
Vaata, GPS seadmetesse ei panda neid kaarte mis mujal on kasutuses, sinna pannakse palju sitemad kaardid. Miks? Ei ole kallim, ei ole takistusi ei jõudluses ega mahus. Pannakse sitemad kuna sinusugusele see ju kõlbab nagu sa räägid, kindlasti kõlbaks hullemgi veel. Samas on neid võimalik ise teha ja sinna panna. |
kui kusagil oleks paremaid kaarte, siis ega minagi vastu poleks, aga küsimus kuipaljudel sellest kasu on. Ilmselt läheks andmamaht oluliselt suuremaks ja sedme kiirus langeks. Olen Garmini peal proovinud päris palju erinevaid kaarte ja kiirusevahe on märkimisväärne. Telefonid N82 , N95, E51, 5800Xpressmusic. Olen proovinud iPhone Googlemapsi nii, uuema kui vanema seadme peal. Seega mõningane kogemus on. Lisaks erinevaid kaardirakendusi WM5 ja WM6 keskkonnas.
Oled sa uusi Regio kaarte näinud ikka?
Tekib küsimus Mis valdkonnas nii täpseid kaarte vaja võiks olla? Offroad? Orienteerumine?
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
09.03.2009 20:08:56
|
|
|
| marqs kirjutas: |
OpenStreetMap on muidugi äärmiselt edev ja tänuväärne ettevõtmine, aga nagu kõigi suurte vabatahtlike poolt elus hoitavate asjadega, kvaliteet ja see nn "detailsus" kõigub piirkonniti üsna tugevalt. Kui mõni organisatsioon või seltskond on mõne linna või muu ala kaardistamisse oma suurema panuse andnud (Tartu näide) on muidugi vahva, aga ka linnapiirist väljas paistab elu olevat.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Estonia
Ja kaaskondseid topograafiliste lammastena kujutada on ka tore ajaviide, aga kui selle asemel oma oskusteabega ka ise osm-i tegemistes kaasa lüüa, tekiks siia ilma ehk kübeke rohkem lisaväärtust? |
Jah, seda nüüd küll, tänuväärt muidugi. Teisest küljest, peale seda, kui server kasutajaid bannima hakkab, "tõuseb mul asja vastu autoriteet kohinal".
| enterprice kirjutas: |
kui kusagil oleks paremaid kaarte, siis ega minagi vastu poleks, aga küsimus kuipaljudel sellest kasu on. Ilmselt läheks andmamaht oluliselt suuremaks ja sedme kiirus langeks. Olen Garmini peal proovinud päris palju erinevaid kaarte ja kiirusevahe on märkimisväärne. Telefonid N82 , N95, E51, 5800Xpressmusic. Olen proovinud iPhone Googlemapsi nii, uuema kui vanema seadme peal. Seega mõningane kogemus on. Lisaks erinevaid kaardirakendusi WM5 ja WM6 keskkonnas.
Oled sa uusi Regio kaarte näinud ikka?
Tekib küsimus Mis valdkonnas nii täpseid kaarte vaja võiks olla? Offroad? Orienteerumine? |
No mind ennast huvitab eelkõige jalgsimatk. Pihuarvuti 500 MHz kiirus ei tohiks küll takistuseks olla, arvestades seda et embedded opsüsteem võtab ikka kordades vähem resursse kui desktop masin. Ja mis kiirust mul jalgsimatkal tarvis on? Ise näen kolme võimalust täpseid kaarte saada:
a) selle Google Maps Downloaderi abil laadida kaardid ja koordinaadid, siis sisestada kaardid koordinaadistavasse tarkvarra ja kopi-pasteda koordinaadid
Google Maps Downloaderi poolt loodud koordinaatide failist, salvestada tulemus, kopida telefoni vastavasse tarkvarasse mis võimaldab enda kaarte.
b) teha Delfi kaardist (õnneks kuvab see ka koordinaate webilehel vastandina teistele) printscreen, kirjutada üles kahe serva koordinaadid, paint'is teha vastav image, sisestada image koordinaadistajasse, sisestada koordinaadid, salvestada lõpptulemus, kopida telefoni. See on paras elutöö.
c) Osta kogu koordinaadistatud kaardikogu Regiolt või kellegilt teiselt, konvertida õigesse formaati ja kopida telefoni. See oleks kõige lihtsam.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
10.03.2009 01:16:10
|
|
|
| vaegkuulja kirjutas: |
| Teisest küljest, peale seda, kui server kasutajaid bannima hakkab, "tõuseb mul asja vastu autoriteet kohinal". |
Mida nad tegema peaks siis? Laskma tuhandetel tasuta saada tahtjatel gigade kaupa (per face) trääfikut tekitada? Tead, mida see bandwidth maksab? Miks nad peaks oma heast südamest veetavale projektile veel sinusuguste abuse'ijate tõttu roppu moodi peale maksta tahtma? Neile, kes tahavad panna masina nädalateks alla tirima kaarte, mida neil eluski vaja ei lähe lihtsalt seepärast, et nad on nii kõvad topograafid, et neil peaval lihtsalt need kaardid olemas olema! Mis siis, et poole aasta pärast on online'is juba palju täpsemad kaardid ja juba alla tiritud vananenuteks osutuvad.
| vaegkuulja kirjutas: |
| No mind ennast huvitab eelkõige jalgsimatk. |
Mida sa otsid sealt metsast siis nii täpselt? Seenel või jahil käimiseks piisab, kui paar waypoint'i ära tähistada ja pole mingit kaarti vaja. Või olekski sulle pihuarvuti pihus mööda metsa hulkuda eesmärgiks omaette? Mets-tehnofriik vms.
BTW, minu arust on Nokia Maps üks mõnusamaid navi-softe. Arvaku mingid vaegkuuljad, mida iganes.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
10.03.2009 01:46:14
|
|
|
| rex kirjutas: |
| vaegkuulja kirjutas: |
| Teisest küljest, peale seda, kui server kasutajaid bannima hakkab, "tõuseb mul asja vastu autoriteet kohinal". |
Mida nad tegema peaks siis? Laskma tuhandetel tasuta saada tahtjatel gigade kaupa (per face) trääfikut tekitada? Tead, mida see bandwidth maksab? Miks nad peaks oma heast südamest veetavale projektile veel sinusuguste abuse'ijate tõttu roppu moodi peale maksta tahtma? Neile, kes tahavad panna masina nädalateks alla tirima kaarte, mida neil eluski vaja ei lähe lihtsalt seepärast, et nad on nii kõvad topograafid, et neil peaval lihtsalt need kaardid olemas olema! Mis siis, et poole aasta pärast on online'is juba palju täpsemad kaardid ja juba alla tiritud vananenuteks osutuvad.
|
No eks ma siis panen serverid ja teised proxyd taas tirima
Aga see oli mu enda viga, cache vedas tarkvaral alt, see Street on ikkagi tubli,sorry, ja head tirimist.Aga tundub et veel parem variant on ikkagi kasutada GoogleMapsDownloaderit ja ka GoogleSatelliteDownloader on olemas. Ning selline tarkvara nagu Tracky soob otse tolle mape.Pole ise veel joudnud testida.
| rex kirjutas: |
Mida sa otsid sealt metsast siis nii täpselt? Seenel või jahil käimiseks piisab, kui paar waypoint'i ära tähistada ja pole mingit kaarti vaja. Või olekski sulle pihuarvuti pihus mööda metsa hulkuda eesmärgiks omaette? Mets-tehnofriik vms.
BTW, minu arust on Nokia Maps üks mõnusamaid navi-softe. Arvaku mingid vaegkuuljad, mida iganes. |
No metsas kaies tahan kaardilt naha kus puu kasvab.
Navigeerimine huvitab uldse vahe. Palju olulisem on grupi liikmete asukohad GPSi ekraanil.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
its2cold
HV veteran
liitunud: 13.03.2006
|
10.03.2009 12:44:32
|
|
|
Nokia Mapsis on esmapilgul sama täpsed kaardid, kui on Googles. Mis sa ikka ikka rapsid, sinu eest on töö juba tehtud:)
Nokia aeg-ajalt ikka uuendab kaarte, seega sinu eelmise telefoniga katsetamine oli ehk piisavalt ammu, kui kaardid tõesti kehvad olid.
|
|
| Kommentaarid: 197 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
174 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vaegkuulja
Aeg maha 30
liitunud: 08.11.2007
|
11.03.2009 10:12:25
|
|
|
| its2cold kirjutas: |
Nokia Mapsis on esmapilgul sama täpsed kaardid, kui on Googles. Mis sa ikka ikka rapsid, sinu eest on töö juba tehtud:)
Nokia aeg-ajalt ikka uuendab kaarte, seega sinu eelmise telefoniga katsetamine oli ehk piisavalt ammu, kui kaardid tõesti kehvad olid. |
Täitsa usun et aastaga võib olla tõesti asi paranenud, kuid häda on hoopis selles et Nokial pole ju normaalset telefoni, 480x800 resoga ja WM6-ga. Aga see Tracky siiski ei toiminud, ei suuda Google kaarte laadida, ainult satelliidipilte suudab, mingi bugi. Aga tunduvalt edukam on GoogleNavigator, ja veel eriti kiirelt laeb, suudab ka mingi piirkonna korraga laadida.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Butcher
HV kasutaja

liitunud: 23.08.2002
|
11.03.2009 11:11:52
|
|
|
Kas need Nokia Navigatorid on kuidagi paremad ka kaardirakenduste jooksutamisel kui E või N seeria?
Nokia 6710 Navigator
Nokia 6210 Navigator
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|