Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 166, 167, 168 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2009 13:15:16 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Obama on ikka tõesti... üsna rumal.

NEW YORK (Reuters) - The Obama administration is considering a plan to purchase bad loans and other distressed assets by creating multiple investments funds, according to The Wall Street Journal, quoting people familiar with the matter.

The funds would be part of what the administration is calling a private-public financing partnership that would take distressed assets off banks' books. No decision has been made on the partnership's final structure, but a set of separate funds run by private investment managers is one leading idea, according to the Journal.

The managers, the Journal said, would have to put up a certain amount of capital while additional financing would come from the government. The government would share in any profit or loss.



Millegi sellise peale tulekuks peab tõesti olema beachboy Hawaiilt.
---

The U.S. Defense Department thinks Mexico's two most deadly drug cartels together have fielded more than 100,000 foot soldiers - an army that rivals Mexico's armed forces and threatens to turn the country into a narco-state.

"It's moving to crisis proportions," a senior U.S. defense official told The Washington Times. The official, who spoke on the condition that he not be named because of the sensitive nature of his work, said the cartels' "foot soldiers" are on a par with Mexico's army of about 130,000.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 03.03.2009 17:38:42 vasta tsitaadiga

Uue kriisi põhjuseks saab naftapuudus

2013. aastaks võib maailma majandus sukelduda uude kriisi naftapuuduse tõttu. Eelseisev kriis võib osutuda raskemaks ja ulatuslikumaks kui praegune. Selle põhjuseks võib saada naftapuudus maailmas, mis on tingitud sellest, et naftafirmad peatavad investeeringud uute leiukohtade hõlvamise projektidesse. Kui naftanõudlus hakkab uuesti suurenema, siis ei ole välistatud naftapuuduse tekkimine. Ning tõenäoliselt võib niisugune puudus tekkida 2013. aastal.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 03.03.2009 18:36:34 vasta tsitaadiga

Kui naftapuudust on juba nii ruttu oodata, siis on mõistlik koheselt investeerida konservi nimega "Turistieine".
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 03.03.2009 19:10:51 vasta tsitaadiga

Ma isiklikult ei usu, et me sellest kriisist 2013. aastaks välja tuleme. Võibolla jõuame põhja.
_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 04.03.2009 12:16:29 vasta tsitaadiga

Eile maksis marketis H&S šampoon 83 EEK. Ma ei ole enne hinda eriti kontrollinud, aga no see oli ikka täielik üllatus!
Mingi näopuhastusvesi, mis maksis minu arust alla 40 EEK tugevalt, oli ca. 65 EEK. Mahl, mis oli äsja veel ca. 10 EEK, oli 19 EEK. Ja siin öeldakse, et varsti on ka naftapuudus käest? Ooo.. huvitav.

Kui Arnold Schw. pidas hiljuti kõnet, siis kihutas kõiki "ärge andke alla kriisile, ärge laske ennast neelata - tegutsege edasi, võidelge, tehke valikuid, mis viivad sihile. I'll be back!".
Krt. Selliste hindade liikumise juures tuleb pool tavalisest kraamist tunnistada luksuskaubaks. Ja no mida sa võitled, kui oled kogu aeg arvanud, et luksuskaup ei ole alati mõistlik valik. Ehh, põhjast on mõttetu isegi rääkida. Praegu vihiseme lihtsalt mäest alla ja köie otsas on kodanikud, firmad, riigid ja muud loomad. Dow Jones ei tõuse ka enam kunagi üle 7000 piiri. Langeb veel ja lõpuks loobutakse sellisest indikatsioonist.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2009 19:17:39 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
Selliste hindade liikumise juures tuleb pool tavalisest kraamist tunnistada luksuskaubaks.


Tegu ju Eesti ärimeestega. Kui kasum pole 200%, ei ole mõtet asja teha icon_smile.gif

Ja nagu küsitud, ka USAst stiilinäide olemas.
---

As ordinary citizens with no power over the levers of policy, we watch from the sidelines, and weep. The whole global economy has tipped into a downward spiral. Trade and output are contracting at rates that outstrip the leisurely depression of the 1930s. Debt deflation has simply washed over the drastic measures taken by governments everywhere.

Judging by the latest Merrill Lynch survey of fund managers, investors have a touching faith that China is going to rescue us all and re-ignite the commodity boom. How can this be? Taiwan's exports to China fell 55pc in January, Japan's fell 45pc. These exports are links in the supply chain for China's industry. Manufacturing output in the Shanghai region fell 12pc in January.

My favourite China guru, Michael Pettis from Beijing University, is in despair – as you can see on his blog (http://mpettis.com) . The property bubble is bursting. Developers have built more offices in Beijing since 2006 than the entire stock in Manhattan. There is a 14-year supply glut. We have seen this movie before.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2009 23:57:29 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:
Uue kriisi põhjuseks saab naftapuudus

2013. aastaks võib maailma majandus sukelduda uude kriisi naftapuuduse tõttu. Eelseisev kriis võib osutuda raskemaks ja ulatuslikumaks kui praegune. Selle põhjuseks võib saada naftapuudus maailmas, mis on tingitud sellest, et naftafirmad peatavad investeeringud uute leiukohtade hõlvamise projektidesse. Kui naftanõudlus hakkab uuesti suurenema, siis ei ole välistatud naftapuuduse tekkimine. Ning tõenäoliselt võib niisugune puudus tekkida 2013. aastal.

ohjah... kas peab tõesti seda huumorinurka (forex.ee) majandusuudiste allikana käsitlema? Faktivead ja vasturääkivused, loogikavigadest rääkimata.

Igasugusel FOREX.ee koduleheküljel esitatud informatsioonil, analüüsidel, soovitustel, uudistel, uuringutel on vähetõenäosuslik iseloom.
There, fixed for ya!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 06.03.2009 11:31:19 vasta tsitaadiga

Siit teemast käivad igasugu erinevatest allikatest pärit artiklid läbi. Igaühe enda asi, mis osa ta nendest kõrvataha paneb ja mida mitte. Kõike ei tasu ka tõsiselt võtta.
Siiski saab erinevate artiklite põhjal üldpildi üsna hästi kokku panna.

--
http://market-ticker.org/archives/852-Whats-Dead-Short-Answer-All-Of-It.html

veidi ulmet ka: Maapealne päike peagi käeulatuses
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 06.03.2009 12:54:37 vasta tsitaadiga

2korda2 kirjutas:

ohjah... kas peab tõesti seda huumorinurka (forex.ee) majandusuudiste allikana käsitlema? Faktivead ja vasturääkivused, loogikavigadest rääkimata.


Ohh... "meie mingid kohalikud" ja "nemad seal, need päris". Üsna ebavajalik liigitus, kui parasjagu käib üleilmne Flying Circus Grand Tour.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2009 22:48:07 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

March 6 (Bloomberg) -- The U.S. economy probably lost more jobs in February than at any time since 1949, a plunge that may force further reductions in spending and send more Americans into bankruptcy, economists said before a report today.
---

Since Barack Obama was sworn in as president on Jan. 20, stocks have tumbled to record lows — with investors losing an estimated $2.5 trillion in market value.

The trend continued Thursday, with the Dow closing down 281 points, a 4.1 percent drop for the day. Since Inauguration Day, the Dow has fallen 20.4 percent.

---

Väike ajalootund ja vaade potentsiaalsesse tulevikku.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2009 04:12:20 vasta tsitaadiga

ikruusa kirjutas:
2korda2 kirjutas:

ohjah... kas peab tõesti seda huumorinurka (forex.ee) majandusuudiste allikana käsitlema? Faktivead ja vasturääkivused, loogikavigadest rääkimata.


Ohh... "meie mingid kohalikud" ja "nemad seal, need päris". Üsna ebavajalik liigitus, kui parasjagu käib üleilmne Flying Circus Grand Tour.

Küsimus ei ole selles, et emakeelset kvaliteetset analüüsi poleks olemas - on küll aga forex.ee lehelt seda ei leia.
Kumb ennustus on pessimistlikum:
1. tarbimine väheneb 580 tuhat barrelit
2. tarbimine väheneb 480 tuhat barrelit
See et isegi hetke kogutarbimise mahud kokku ei lange - no jumal temaga.
Siis võtame ette nafta hinna, mis jälle "hakkab ületama 200$ piiri". No kust kurat see raha võetakse, et sellise hinnaga naftat osta? Praegu seisab enneolematu kogus naftat reidil oodates paremaid päevi. Sellesama artikli järgi pumbatakse hetkel kuni 4 miljonit barrelit rohkem, kui tarbitakse ja tarbimise kõver on pigem allasuunas isegi sellise hinna juures, sest raha lihtsalt pole! Nafta hind jõuab lähema 5 aasta jooksul 200$ piirini ainult juhul, kui dollar ise hakkab kiirelt devalveeruma. Mis mõte on siis üldse mingite hindade näitamisel? Äkki ennustaks nafta hinda ZWD-s, saaks veel jubedamaid protsente näidata?
Pane tähele ka artiklit läbivat tooni - "võib juhtuda" aga järeldus on samas ühene:
tsitaat:
Tuleb välja, et järgmine kriis on vältimatu. Ning selleks peab valmistuma juba praegu.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.03.2009 07:27:52 vasta tsitaadiga

2korda2: Aga küsimus polegi ju ei rahas ega naftas, vaid ostuhulluse paanikas, muud ei midagi.
Kui mul on 3 õuna - ja ma suudan selgeks teha, et maailmas rohkem õunu pole, siis ostetakse need 3 õuna minult ära. Ja ostetakse sõltumata sellest, kas ma küsin õuna eest 200 dollarit või 2 miljon dollarit 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2009 13:36:02 vasta tsitaadiga

Eelmisel aastal juba puhuti piisavalt seda "nafta saab kohe otsa/nafta hind ei saa kunagi kukkuda" mantrat ja kui samal ajal vedeles kõikjal raha maas (õigemini see pumbati naftasse), siis jõudis nafta hind kerkida 150$ juurde. Kas tõesti keegi usub, et:
a) nii lühikese ajavahemiku tagant sama trummi tagudes samaväärne tulemus on võimalik saavutada
b) et olukorras, kus raha on märksa vähemaks jäänud, saab ühe enimkasutatava toorme hind mitmekordselt tõusta?

Kui küsimus oleks kolmes ainulaadses õunas (või tulbisibulas), siis on võimalik 5-kordne hinnatõus. Nafta turu maht paraku eeldab hoopis suuremat rahamassi ja seda niisama välja käia pole võimalik (nagu viitasin juba eelmises postis - ainult läbi suure devalveerimise, mis ühtlasi muudab mõttetuks ka igasugused nominaalsed hinnangud "tänapäeva rahas").
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2009 09:59:20 vasta tsitaadiga

2013ndaks on tünnid ilmselt tühjad. ja kuna elektriauto ja alternatiivide arendamiseks raha pole olnd, võib mingisugune kriisilaadne asi või mingit kriisi süvendav protsess sealt tulla küll..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 08.03.2009 12:02:11 vasta tsitaadiga

Samas pole OPEC veel lusikat nurka visanud, ehk jälgib väga tähelepanelikult igat vähimatki märki Lääne majanduse taastumisest, et siis kohe hinda üles kruttima hakata. Nädal tagasi pandigi laksust hinnale 10% otsa, kui USA aktsiahinnad tegid väikese tõususpurdi.
Aga päästja sellest OPECi + venemaa energiadiktaadist tuleb ilmselt siit, tuumareaktorite uuest põlvkonnast:
http://forte.delfi.ee/news/teadus/article.php?id=21589777

Kes tahab aga suuremat pilti finantsmaailma triljonite dollarite jaotusest, siis keegi Somm on need ilusti üles joonistanud:
http://picasaweb.google.com/SommTallinnast/Makromajandus?feat=embedwebsite#5305346562473963378
Pole siis ime, et väike kõikumine parempoolsemas tulbas, viib vasakpoolsemad tulbad täielikku kaosesse.

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest


viimati muutis matrix 08.03.2009 23:12:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2009 12:08:58 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

BEIJING, March 8 (Xinhua) -- China's port container handling volume recorded a year-on-year decline in February, expanding the drop in January as the financial crisis continues to hurt the country's exports.

The volume of containers handled by ports nationwide totaled 6.97 million twenty-foot equivalent units (TEUs) in February, down17 percent compared with the same month of 2008.

The figure was also down 22.5 percent from January which saw 8.99 million TEUs, down 13.3 percent year on year and 12 percent from December of 2008.

The report forecast a possible pick-up of the metal volume as the four-trillion-yuan stimulus package and measures to revive steel, auto and shipbuilding industries would drive up the demand for metal.

---

WASHINGTON: In a bleaker assessment than those of most private forecasters, the World Bank predicted Sunday that the global economy would shrink in 2009 for the first time since World War II.

The bank did not provide a specific estimate, but bank officials said its economists would be publishing one in the next several weeks.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 09.03.2009 23:24:49 vasta tsitaadiga

2012 on nii kui nii lõpp, mis siin higistada icon_rolleyes.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2009 23:30:39 vasta tsitaadiga

Aga mõtle, kui ei ole icon_exclaim.gif Mis siis saab?
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 09.03.2009 23:32:07 vasta tsitaadiga

taikonaut, oon oon thumbs_up.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 11:33:29 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

March 11 (Bloomberg) -- China’s trade surplus plunged in February as exports fell by a record, adding pressure on the government to spur domestic consumption to prop up the world’s third-biggest economy.

The trade gap narrowed to $4.8 billion, about an eighth of the amount in the previous month, the customs bureau said in a statement. Exports tumbled 25.7 percent from a year earlier. Imports fell 24.1 percent.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 14:06:44 vasta tsitaadiga

...ja ülla-ülla, samast allikast täna ka kohe vastassuunaline uudis. Scart-filter(r) toimib endiselt veatult icon_wink.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 14:12:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:

...ja ülla-ülla, samast allikast täna ka kohe vastassuunaline uudis.

mis sinu uudises läks Scart uudisega vastuollu?
Lugesid seda ise üldse läbi ka? icon_biggrin.gif

Kirjas on ju, et Hiina vase import kasvas 42%, tänu madalatele toormehindadele ja siseturu nõudluse arendusprogrammile.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 14:40:15 vasta tsitaadiga

2korda2 kirjutas:
...ja ülla-ülla, samast allikast täna ka kohe vastassuunaline uudis. Scart-filter(r) toimib endiselt veatult icon_wink.gif


/facepalm
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 11.03.2009 14:48:25 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:


/facepalm


let me turbocharge that fine piece of facepalm for you.

/turbofacepalm

_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 14:50:13 vasta tsitaadiga

Herr Kurm kirjutas:


let me turbocharge that fine piece of facepalm for you.

/turbofacepalm



icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 15:30:42 vasta tsitaadiga

Tanel, kas ma pean hakkama jälle siin tõstatama küsimust foorumi tasemest ja postitused kustuvad taas nõiaväel (muide, minu selleteemalisele küsimusele ma vastust ei saanudki)?
Okei teeme siis selgemaks: Scart toob siia uudiseid, mille kohta võib kokkuvõttes öelda - kõik on kehvasti. Väliskaubanduse ülejääk vähenes - paha-paha. Nafta hind tõusis -paha, langes - veel hullem. Ma püüdsin eelmisel aastal korduvalt viidata sellele, et kõik ei ole nii must-valge, kui siin "liidrid" üritavad näidata.

Mille poolest need 2 uudist vastuolulised on: Scart uudis on selgelt sõnastatud, kui majanduslanguse selge ilming. See, et põhjuseks pole mitte ainult välisnõudluse langus, vaid ka sisenõudluse kasv (mis majandust õppinutele peaks midagi tähendama), seda seal pole. Minu poolt toodud uudis on selgelt positiivse sõnumiga - nõudlus on olemas (rekordiline), majandus toimib (hiinlased kasutavad edukalt ära teiste häda). Öelge nüüd palun mulle ka, kui kaua saab Hiina majandusime toimida välisnõudlusel? Isegi, kui poleks seda kriisi tulnud? See, et Hiina edasine majanduskasv järjest rohkem sisenõudlusel peab hakkama põhinema, peaks ju juba üsna vana "uudis" olema.
Puid näete, härrased, metsa aga mitte.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 15:33:03 vasta tsitaadiga

hiina " sisetarbimine" annab oma potensiaalilt suuremat võimalust kui mõne regiooni riikide peale kokku.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 15:36:14 vasta tsitaadiga

2korda2, "vastassuunaline" oli antud kontekstis mõistetav kui sooviga vastandada sinu uudist Scart uudisega.
Samas polnud need uudised ei üksteist välistavad ega vastandavad, pigem täiendavad.
Isegi kui sa sellest õigesti aru said, ei saa mina aru sinu Scart-ile ärapanemise soovist, kui ta tsiteerib Bloombergi.
Nii, et arusaamatuste vältimiseks väljenda teinekord end paremini. Või siis süübi enne uudiste sisusse, enne kui "ära paned" icon_biggrin.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 16:22:37 vasta tsitaadiga

Ok, edaspidi jätan meelde, et minult eeldatakse pikemat analüüsi, kui "kae siit".

Muide, miks siiani pole foorumisse tulnud viidet City kohta, vastavates ringkondades on see pennystock firma "väikse" keerise tekitanud. Üldse olid turud eile pagana positiivsed. Vastik kohe, eksole.

laurx,
jäta meelde: potents -> potentsiaalne.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 11.03.2009 17:43:29 vasta tsitaadiga

Pea ära löömine selle vastu, mis nädalake tagasi oli veel jalgealune, on tõesti pagana positiivne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 21:18:41 vasta tsitaadiga

2korda2 kirjutas:
Ok, edaspidi jätan meelde, et minult eeldatakse pikemat analüüsi, kui "kae siit".

Muide, miks siiani pole foorumisse tulnud viidet City kohta, vastavates ringkondades on see pennystock firma "väikse" keerise tekitanud. Üldse olid turud eile pagana positiivsed. Vastik kohe, eksole.

laurx,
jäta meelde: potents -> potentsiaalne.
Kes seda tegema peab? See on vabatahtliku osalusega foorum ja sa võid ise vabalt selle viite panna koos omale meeldivate kommentaaridega.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 11.03.2009 21:37:25 vasta tsitaadiga

Joonistasin Scardile platakti.


_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2009 21:42:36 vasta tsitaadiga

Herr Kurm, mis selle (sarkastilise) postituse mõte on?
Kui sa oled teemat jälginud algusest peale, siis peaksid teadma, et Scart ei toeta tavapärasel viisil tehtud biokütuseid, kuna esiteks nende EROEI on kehv ja teiseks pole nad keskkonda ja inimkonda silmas pidades jätkusuutlikud. Küll aga võiks kõne alla tulla vetikatel põhineva biokütuse tootmine. Ja kindlasti leiutatakse veelgi neid viise, mis keskkonda võimalikult vähe kahjustaks.

Üldiselt tundub, et läheb jälle isiklikul tasemel lahmimiseks icon_neutral.gif thumbs_down.gif
Püsigem teemas ja olgem konstruktiivsed, vastasel korral tuleb teha teemapuhastust.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 11.03.2009 21:44:51 vasta tsitaadiga

See ei ole sarkastiline. Mõtlesin et teen inimese õnnelikuks aga karatakse kohe turja.
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2009 10:44:56 vasta tsitaadiga

Pigem on see sarkasm biokütuste vastu, sõltub kuidas "roadkill" lahti mõtestada. See võib olla näiteks teedel toimuv lõputu ressursside hävitamine.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2009 13:19:59 vasta tsitaadiga

Äge pilt, Kurm icon_wink.gif
---

Minuteada pole veel läbi käinud, aga võin eksida:


A Generation Of Destruction

Throwing money at the problem and propping up greedy banks is like trying to put out a fire by pouring gasoline on it.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 12.03.2009 14:02:23 vasta tsitaadiga

ot:
Üks "n" on puudu seal "Enviromentally" vahel.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Herr Kurm
Piiratud kasutaja
Herr Kurm

liitunud: 25.03.2004




sõnum 12.03.2009 14:07:02 vasta tsitaadiga

meh :<
_________________
-logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio-
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 12.03.2009 15:25:53 vasta tsitaadiga

Rise in foreclosures 'a shock'

February saw an unexpected jump in foreclosure filings as the weak economy puts more pressure on borrowers.

NEW YORK (CNNMoney.com) -- The foreclosure picture suddenly darkened again in February.

More than 74,000 homes were lost to bank repossessions during the month, up from 67,000 in January, according to a regular monthly report from RealtyTrac, the online marketer of foreclosed properties. Nearly 1.2 million have been lost since the foreclosure crisis hit in August 2007.
--

'Nanoball' batteries could recharge car in minutes

THE next generation of plug-in hybrid cars could recharge in minutes, thanks to a new type of battery.

Lithium ion cells are used in portable gadgets and the latest hybrid cars as they are light and can be repeatedly charged and discharged with little degradation. But as with all batteries, charging takes some time. That's because it involves detaching lithium ions from the cathode at one end of the battery and absorbing them at the anode; pulling the ions from the cathode is normally a slow process.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 12.03.2009 16:21:28 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:
Rise in foreclosures 'a shock'

February saw an unexpected jump in foreclosure filings as the weak economy puts more pressure on borrowers.



Lisaks siinkohal ühe mõtte või kaks kriisi tagajärgedest üldisemalt icon_razz1.gif

Üks võimalus ennustada tagajärgi on tõmmata paralleele viimase suure krahhiga. Lihtsalt praegusel ajal on teatud seltskond omale rohkem krabanud ning neil on ka suurem kukkumine. Mõju suurus ja taasteaeg oleks üldiselt sarnased.

Teine võimalus on võtta viimane suur krahh ning mõju ja taasteaja leidmiseks korrutada kogemus regiooniti populatsiooni ning globaliseerumisindeksi kasvuga http://en.wikipedia.org/wiki/World_population

Kolmas võimalus on näha kaugemat tulevikku icon_lol.gif
„Kapitali omanikud stimuleerivad töölisklassi ostma rohkem ja rohkem kalleid kaupu – ehitisi ja tehnikat, lükates neid niiviisi võtma üha enam kalleid krediite ja seda seni, kuni neid krediite ei suudeta enam tasuda. Tasumata krediidid toovad kaasa pankade pankrotistumise ja nende natsionaliseerimise riigi poolt mis lõppkokkuvõttes viib kommunismile.“

Karl Marx, Das Kapital
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2009 14:26:52 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Tanel, võid teema lukku panna ja prügikasti saata!

Confronting misgivings, even in his own party, President Barack Obama mounted a stout defense of his blueprint to overhaul the economy Thursday, declaring the national crisis is "not as bad as we think" and his plans will speed recovery.
Challenged to provide encouragement as the nation's "confidence builder in chief," Obama said Americans shouldn't be whipsawed by bursts of either bad or good news and he was "highly optimistic" about the long term.


Küll Koolaid on ikka üks hea asi, seda vist serveeritakse õhtuti Valge Maja pidudel Stevie Wonderi muusika kõrvale 8)
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.03.2009 15:17:09 vasta tsitaadiga

Scart: George Soros lubab, et õige majanduskollaps on alles algamas: "Kui ühelt poolt levib arvamus, et majanduskriis saab läbi 2010. aastaga, siis George Sorose arust võib meid ees oodata „hävingu põlvkond“.

http://forte.delfi.ee/news/varia/article.php?id=21721293
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 14.03.2009 17:50:47 vasta tsitaadiga

Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 11:16:14 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

WASHINGTON (MarketWatch) -- For a while, some analysts held out hope that the rest of the world would be spared the devastation of the collapse of the great American credit bubble. The global economy had de-coupled, they said. America's problems were her own.
No one is saying that any more.

In fact, the latest evidence shows that global trade flows are plunging at an alarming rate.


Scart-filter at full force thumbs_up.gif
---

Zapped by the sputtering global economy, Canada is on track to post its biggest slump in exports ever.

TD Bank is forecasting as much as a 20% drop in exports in the first half of this year -- a notion that was reinforced by fresh U.S. and Canadian government data released Friday that show global trade is in the midst of a nosedive.

According to the forecast from TD Bank, Canadian exports will fall at least 11.5% in the first half of this year, and possibly as much as 20%, surpassing the previous record over a six month period of a 10.1% decline set in the 1970s.


Volüüm kaks!
---

Rubriigist: "võrratu!"

WASHINGTON — The American International Group, which has received more than $170 billion in taxpayer bailout money from the Treasury and Federal Reserve, plans to pay about $165 million in bonuses by Sunday to executives in the same business unit that brought the company to the brink of collapse last year.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 12:53:57 vasta tsitaadiga

Kui siinmail kriis veel piisava kiirusega kohale ei jõua siis anname asjale mastaapsemalt hoogu juurde: http://www.city24.ee/client/city24client?&pageId=15&objId=NewsObject&stateId=NewsInitial&eventId=NewsArticleEvent&articleId=172175
Laen ühistutele jooksvate kulude katteks icon_evil.gif
tsitaat:
Stabilisatsioonifondi loomine aitaks ära hoida korteriühistute
pankrotte.
Siin on vist silmas peetud "Stabilisatsioonifondi loomine aitaks kindlustada korteriühistute
pankrotte."

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 14:58:54 vasta tsitaadiga

Lõuna-Carolina kuberner võrdles USA-d Zimbabwe'ga

tsitaat:
Tundmatu Sõdur kirjutab: "Lõuna Carolina osariigi kuberner Mark Sanford teatas CNN-i vahendusel et juhul kui USA samamoodi oma majanduse päästeprogrammidega jätkab võib teda oodata Zimbabwe saatus. Zimbabwes on maailma suurim inflatsioon. Ta teatas, et majandust ei saa päästa selliselt et lihtsalt raha juurde trükkida, mida tegelikult ei ole ja see siis osariikidele anda. Ta ei soovi oma osariigile võtta valitsuse pakutud abirahasid, kuigi tema osariigis on üks kõrgeim tööpuudus riigis, sest tema arvates tähendaks see sellise raha kulutamist mida osariigil tegelikult ei ole ning võlgade kasvu. S.C. governor evokes Zimbabwe in arguments against stimulus" Sarnasel toonil on rääkinud ka Hiina peaminister Wen Jibao, kes hoiatas USA dollarit devalveerimast meeletu kulutamise teel. Hiina on mures USA valitsuse võlakirjades hoitavate varade pärast. AP: China Warns U.S. Not To Devalue Dollar

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
crypto
Kreisi kasutaja
crypto

liitunud: 05.03.2005




sõnum 15.03.2009 15:19:05 vasta tsitaadiga

huvitav, kui dollar peakski peldikust sajaga alla minema, kas amero võetakse siis käibele icon_biggrin.gif
_________________
61. Logistikapataljoni võitleja
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 15:24:53 vasta tsitaadiga

Aga Zimbabwe aktsiaturg oli ju suurim tegija aastal 2007 ja vist ka 2008. USA peaks uhke olema, kui neil nii edukalt läheb!

icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2009 22:24:12 vasta tsitaadiga

Vähemalt on mille poole püüelda usakatel icon_biggrin.gif
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.03.2009 01:41:27 vasta tsitaadiga

taikonaut kirjutas:
Vähemalt on mille poole püüelda usakatel icon_biggrin.gif

Nõrgem dollar aitaks USA'l oma eelarvet + poolele aidata...hetke kurss võiks vabalt 2-3 ühikut alla tulla...
See mis nende börsiga toimunud on suht ok veel - arvestades milline mull sinna püsti aeti. Tegelikult peaksid investorid veel õnnelikud olema, et mitmetele euroopa ja aasia börsidele kaotati uusi tulijaid. Enamik neist buumi ajal tulijates on väga valusalt kukkunud ja viivad kolinal börsi mainet alla.
On ju meilgi omad viljad: arco vara, ekspress grupp, olympic casino, eesti ehitus. Esimene täielik rämps, 3 viimast nii ja naa teema, aga jooksevad ilusti buumiga kokku. Kõigi nende ühine nimetus on aga tohutu üleinvesteerimine ja likviiduse tõmbumine väga pitsitavasse seisu. Ehituses on ilmselt parim seis Merkol.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 166, 167, 168 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.