Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Millist filtrit soovitate objektiivile? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2006 18:53:19 Millist filtrit soovitate objektiivile? vasta tsitaadiga

Nii sai siis ostetud selline objektiiv http://www.photopoint.ee/toode.php?id=9314
Oskab keegi pakkuda millist filtrit ette valida(endal ainult ringpolarisatsiooni omaga kogemusi, aga see teeb liialt tumedaks pildi)
Et mis firma oleks hea, ise olen aru saanud, et BW UV filter peaks parim ost sinna olema, kui tahan et klaas ei kriimustuks ja pildid kenamad tuleksid?
Parandage kui eksin

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2006 19:01:51 vasta tsitaadiga

filter su pilti paremaks ei tee, kui mõtled mingit kaitsefiltrit icon_rolleyes.gif
Mina isiklikult ei panekski mingit pysivat filtrit ette icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2006 19:15:14 vasta tsitaadiga

njaa arvestades, kus ma pilti tegema hakkan(igast läbud jms) ei ole seda objet muidu kauaks
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2006 19:19:58 vasta tsitaadiga

kaitseks vast skylight/UV.

Ülejäänud filtrid sõltuvad vajadustest.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2006 23:44:03 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
njaa arvestades, kus ma pilti tegema hakkan(igast läbud jms) ei ole seda objet muidu kauaks


kui aus olla siis sellist objet läbu jaoks küll poleks vaja olnd osta icon_smile.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2006 00:01:18 Re: Millist filtrit soovitate objektiivile? vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:

Oskab keegi pakkuda millist filtrit ette valida(endal ainult ringpolarisatsiooni omaga kogemusi, aga see teeb liialt tumedaks pildi)


Kuidas siis nii? Ringpolarisatsioon tagab pildil kontrastsemate alade ühtlasema särituse paari stopi säri arvelt, aga laksust tumedamaks küll miskit ei tohiks muutuda. VA juhul, kui kangekaelselt samade manuaalsete seadetega klõpsid edasi peale filtri ettepanekut...

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zwölf
Kreisi kasutaja
zwölf

liitunud: 05.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2006 00:10:57 vasta tsitaadiga

Canoni oma protect filter oleks parim aga B+W UV on samuti hea valik.
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 191
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2006 23:35:35 vasta tsitaadiga

2melesmees pidasingi silmas, et pimedamaks...

HOYA Super HMC PR01 UV(0) tuli uueks filtriks...

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
VanHalen
HV kasutaja
VanHalen

liitunud: 26.08.2005




sõnum 06.03.2006 23:49:53 vasta tsitaadiga

Aga kas läbude pildistamiseks on just UV filtrit vaja icon_rolleyes.gif
Aga kui sa ostad UV filtri ja mõnikord (läbudest vabal ajal) kaadreerid pilti, millel on rõhk valgusemängul, siis võta see filter ära. Mul on nii minoltaga olnud, et nuputan ja nuputan, et miks mõned pildid ei ole tulnud sellised nagu tahan ja asi on olnud tegelikult oskamatud filtri kasutamises icon_razz1.gif

_________________
flickr.com/karlhaljasmets
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lex
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2006 19:54:13 vasta tsitaadiga

to Van Halen: mis pagana kombel see UV sul pilti muudab? IMHO täitsa asjatu jutt, viid teist ilmaaegu eksiteele. UV filter on tänapäeval sisuliselt ainult objektiivi kaitseks, see konkreetne objektiiv näiteks lõikab ise selle ultraviolettkiirguse nii ilusasti välja, et mingit tegelikku vajadust UV filtri järgi pole.
Kui sulle tundub, et (kvaliteetne) UV filter muudab pilti, siis teed sa kindlasti midagi valesti. Mina soovitaksin soojalt Hoya Pro1 UV sinna ette panna, väga hea õhuke filter. Kui kätte võtad ja võrdled selle B+W-ga siis saad aru, mis on filter ja mis on ... noh, ka filter.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2006 22:42:59 vasta tsitaadiga

lex, tegelikult filter hästi tsipa siiski mõjutab lõpptulemust.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lex
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2006 09:00:36 vasta tsitaadiga

kindlasti mõjutab:-) eriti kõrgmäestikus. väldib piltide sinisekstõmbumist nimelt.
ega ma ei pea ennast ka suureks asjatundjaks, niisama harrastaja. loen siiski üsna palju internetist ja lühikokkuvõte oleks ikkagi järgmine: kasutades kvaliteetset UV filtrit (minu pakutud Hoya Pro1 UV on näiteks kindlasti väga hea, nii testides kui enda kogemusest) võib selle rahuliku südamega 100% ajast ees hoida, kuna ta lõikab tõepoolest ainult spektri seda osa, mida sul sada aastat oma pildile vaja pole (sinna teiselepoole 400 nm piiri) ja jätab kogu soovitud sinise alles. head torud lõikavad 350mn alates ise ka väga hästi, nii et sisuliselt on vajadus selle UV filtri järgi ikka suht väike, v.a. kõrgmäestikus, kus on seda spektriosa lihtsalt palju rohkem "saadaval", kuna õhk hõredam. kehv filter teeb ühte kahest - kas ei lõika ultraviolettkiirgust kuigi efektiivselt või muudab tooni tiba soojemaks, kuna lõikab tsipakese ka nähtavat sinist.
tänapäeva pinnakatted on kosmos võrreldes paarikümne aasta tagustega, nii objektiivides, kui filtrites, nii et minu soovitus oleks jätkuvalt - kui jaksasid sellise toru osta ja kavatsed teda suhteliselt tihti mitte just eriti sihipäsaselt tarvitada (läbule oleks kitobjektiiv paras IMHO), siis leia eelarvest veel ka see raha, et osta väga hea UV filter ja sinna püsivalt ette keerata. oluliselt vähem nuttu, kui rikutud objektiiv endaga kaasa toob.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wader
HV kasutaja
wader

liitunud: 10.03.2004




sõnum 27.03.2006 09:09:27 vasta tsitaadiga

Kõik lisaklaasid mida sa kuhugi ette topid objektiivile teevad pilti kehvemaks. Mõttetu haip nende UV filtrite ettetoppimise kohapealt. Kui ikka purustava jõuga objektiivi vastu mõnda teravat nurka peksta, puruneb filtriplönn ka seal ees.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
giga
HV vaatleja
giga

liitunud: 21.01.2002




sõnum 27.03.2006 12:23:10 vasta tsitaadiga

Nu kus need lisaklaasid siis kehvemax pilti teevad. Oleneb klaasist ikka ja mida ta teeb ja kus kasutada.

Ja sihuke 18kilone objektiiv osta läbude jaoks ... mõttetu... Ja kui juba nii kallist asja osta, siis peaks ostja juba ise jagama neist filtritest ja värkidest, mida kasutada, et vinget pilti saada. Muidu ainult raha raiskamine. Ega tehnika pilti tee, fotograaf ikka.

_________________
Räägi, aga ära mölise!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riverside
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2002




sõnum 27.03.2006 12:24:48 vasta tsitaadiga

No ehk wirx pidas siiski silmas ainult kriimustusi... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vull
HV veteran

liitunud: 27.02.2004




sõnum 07.04.2006 01:21:31 vasta tsitaadiga

njah. ma pole siis ainuke, kes selle komplekti mõtet, läbul, ei näe. default välk ka vist? icon_lol.gif
_________________


viimati muutis vull 22.03.2009 23:44:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2006 08:30:18 vasta tsitaadiga

mkm canon 420EX...aga teema lukku, ise tean, kus pilti teen icon_wink.gif
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.03.2009 17:55:09 vasta tsitaadiga

krt teenin välja kaevuri staatuse icon_biggrin.gif kuid paistab olevat ainuke filtrite teema.
canon efs 17-85mm ees on mul hoya 67mm uv filter.
ja krt alles täna, kui ma olen antud obje ja kaamera omanik 3-4 nädalat olnud, panin tähele teravuse vahet icon_eek.gif
kas asi odavas filtris, et pilt udusem on võrreldes ilma filtrita ?
küsimus tekkis kuna olen 20mm sigmale ostmas 82mm polar ja UV filtrit jt. mis ei ole teab mis odav lõbu võrreldes pisema keermega objedega.
et krt kas on mõtet UVd osta kui välja jätta vaid kaitse.
sigma objet kasutan tulevikus ilmselt vaid looduses (lõuna ja lääne eesti maastikud) ja siis juba istub polariseeriv ees (kui see midagi annabki juurde icon_biggrin.gif) . harva ehk kodus põnni pildistamiseks.


viimati muutis Alari A. 01.03.2009 18:11:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2009 18:05:28 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:

canon efs 17-85mm ees on mul hoya 67mm uv filter.
ja krt alles täna, kui ma olen antud obje ja kaamera omanik 3-4 nädalat olnud, panin tähele teravuse vahet :o
kas asi odavas filtris, et pilt udusem on ?


Jah, odav filter on saatanast ja mõjub pildikvaliteedile hävitavalt.

tsitaat:

küsimus tekkis kuna olen 20mm sigmale ostmas 82mm polar ja UV filtrit jt. mis ei ole teab mis odav lõbu võrreldes pisema keermega objedega.
et krt kas on mõtet UVd osta kui välja jätta vaid kaitse.


Mina isiklikult ei ole filtri-usku. St ringpola vastu pole mul midagi, vastupidi - see on väga abiks asi teravama valgusega pildistamisel. Aga kaitsefiltri vajadust ma küll ei taju, eriti kuna ma ei pildista kõrbes, rallil või muus kohas, kus on suur oht, et mingi jama objektiivi lendab. Kui rääkida UV-fitri põhifunktsioonist siis kui kõrgele mägedesse lähed pilti tegema siis on sellest abi küll. Või mujal eriti ereda päikesega aga samas on sul pola juba olemas... valik on sinu. Ma hoiaks selle raha parem kokku aga samas võib üks kivi kalli objektiivi nahka keerata :).
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.03.2009 18:20:18 vasta tsitaadiga

ok siis ma lähen vaid seda teed sigma puhul
http://www.photopoint.ee/toode/17828/hoya-ringpolarisatsioon-hd-82mm.html
pidavat parem olema kui Hoya Ringpolarisatsioon Super Pro 1 HMC 82mm mis ka kallim on.
edit: mida skylight filtrist arvata 24/7 ees hoidmisest juhul kui sigmale rohkem kasutust leiab ?
http://www.photopoint.ee/toode/2354/hoya-skylight-1b-super-pro-1-hmc-82mm.html
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2009 18:52:30 vasta tsitaadiga

Mark0, ma ka kõrbbes ega rallil ei pildista, kuid ometi on 2 aasta jooksul filtriklaasile mitukümmend täket ning igasugu muid (keemiline põletus?) jälgesid tekkinud.
Kommentaarid: 272 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 225
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.03.2009 19:06:30 vasta tsitaadiga

nu ja kuid mis filtri ma ette peaks kruvima ?
http://www.photopoint.ee/toode/2354/hoya-skylight-1b-super-pro-1-hmc-82mm.html
ostan siis selle lisaks sigmale ?
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2009 19:30:14 vasta tsitaadiga

digweed, selline "rahvatarkus":
"Kui ei tea millist filtrit osta, siis jäta parem ostmata" icon_wink.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.03.2009 20:14:23 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
digweed, selline "rahvatarkus":
"Kui ei tea millist filtrit osta, siis jäta parem ostmata" icon_wink.gif

seda rahvatarkust olen viimased päevad kuulnud ja lugenud rohkem kui 2 korda icon_smile.gif
eks siiani teadsin, et kaitseks oleks vaja.
Kommentaarid: 675 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2009 21:13:22 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
nu ja kuid mis filtri ma ette peaks kruvima ?
http://www.photopoint.ee/toode/2354/hoya-skylight-1b-super-pro-1-hmc-82mm.html
ostan siis selle lisaks sigmale ?


Kas me räägime Sigma 20/1,8-st? Kui jah siis see maksis vist 6k kanti - kas sellele on mõtet ette keerata kusagil veerandi obje hinnast maksev filter? St kas sellel on mõtet, kas risk, mille võtad ilma UV (või kaitsefilter nagu mõnikord üteldakse) filtrit ette keeramata, on seda raha väärt? Nagu näha, siis osad kasutajad saavad täkkeid kõvasti, endal pole kolme aasta ning kusagil 10 objektiiviga see veel kordagi õnnestunud ning ma olen pildistanud väga mitmekesises keskkonnas. Vbolla on mul vedanud, vbolla ma ise olen sutsu hoolikam, ei oska nii ütelda. Igaljuhul mu enda sisetunne arvab, et kui objektiiv on alla 10k siis sinna ette pole mõtet kaitsefiltrit keerata kuna saadav kasu pole raha- ning muud kulu (filter toob esimese pinna märksa väljapoole, tihtipeale on ikka esimene klaas objektiivil seespool peidus ning misiganes mustus hakkab lihtsamalt filtri külge kui hakkaks objektiivi esiklaasile) väärt. St alles sealt hakkan ma mõtlema, et kas äkki võiks...
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zwölf
Kreisi kasutaja
zwölf

liitunud: 05.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2009 21:47:42 vasta tsitaadiga

Soovitasin siin teemas eespool sellist:

http://www.overall.ee/tootekataloog/77mm-protect-filter.aspx?id=1029&pid=193

aga odavale punnile pole vist mõtet küll midagi ette panna.
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 191
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bastardo
HV kasutaja
Bastardo

liitunud: 09.09.2003




sõnum 13.01.2010 01:34:57 vasta tsitaadiga

Kuna olen suht kobakäpp, siis tahaks objektiivile kaitsefiltri osta. Ei jaga seda teemat eriti...osad filtrid maksavad üle 1000 eegu, osad saab 150 eegu eest. Oleks vaja miskit odavat aga ma ei oska isegi suurust valida. Kui on 18-55mm obje, kas see siis tähendab, et tuleb osta filter suurusega 55mm?

Andke mulle mu rumalus andeks.

_________________
"Siiski, julgeksin arvata, et siiski antud juhul, nagu ka paljudel, ütleksin isegi, et siiski kõikidel juhtudel oma isikliku arvamuse
põhjendamine omab siiski küllaltki suurt kaalu, eriti valdavalt, ma ütleksin, negatiivse arvamuse puhul" (A. Rüütel)
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2010 01:46:53 vasta tsitaadiga

Filtrikeerme suurus on märgitud objektiivi esiläätse juurde. Canoni kitil on see nt. 58mm. Kaitsefiltriks läheb tavaline UV filter. Enda 18-55mm IS kitile ostsin 150.- eest Cokini 58mm filtri ette.
Kommentaarid: 197 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 186
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2010 08:47:39 vasta tsitaadiga

Bastardo, see on suti OT kuid miks sa ostad odavale objektiivile veel odava filtri ette? See mingil määral teeb pildikvaliteeti kehvemaks ning kas sa tegelikult ka vajad kaitset ette? St müügimehed korrutavad loomulikult seda mantrat, et kaitsefilter on vajalik aga kas see tegelikult ka nii on? Kallitel objektiividel on jah teatud tingimustel mõistlik korralikku (= kallist) filtrit kasutada kuid see pole tingimata reegel.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bastardo
HV kasutaja
Bastardo

liitunud: 09.09.2003




sõnum 13.01.2010 10:20:16 vasta tsitaadiga

Tänud siLc. Mark0, su jutus on iva. Olen kah nüüd vahepeal lugenud, et filtrite puhulgi kehtib reegel, et mida kallim seda kvaliteetsem ja suvaline pudelipõhi võib hakata resuiltaati mõjutama. Samas mõned tuhanded maksvale kit-objele 1500 filtri ette keeramine oleks nagu overkill. Vot ei teagi mida nüüd teha. Mingi paarisaja eeguse võiks ju igaks juhuks osta. Et kui randa või mõnda muussse sellisesse potentsiaalselt ohtliku kohta pildistama minek, siis saab ette keerata. icon_rolleyes.gif
_________________
"Siiski, julgeksin arvata, et siiski antud juhul, nagu ka paljudel, ütleksin isegi, et siiski kõikidel juhtudel oma isikliku arvamuse
põhjendamine omab siiski küllaltki suurt kaalu, eriti valdavalt, ma ütleksin, negatiivse arvamuse puhul" (A. Rüütel)
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2010 10:54:10 vasta tsitaadiga

Bastardo, kui ta Sul on see ilma ISita obje, siis ära põe - ta ei ole nii kallis.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bastardo
HV kasutaja
Bastardo

liitunud: 09.09.2003




sõnum 13.01.2010 11:23:45 vasta tsitaadiga

IS-i( image stabilator?) pole aga on VR, see vist pea sama.
_________________
"Siiski, julgeksin arvata, et siiski antud juhul, nagu ka paljudel, ütleksin isegi, et siiski kõikidel juhtudel oma isikliku arvamuse
põhjendamine omab siiski küllaltki suurt kaalu, eriti valdavalt, ma ütleksin, negatiivse arvamuse puhul" (A. Rüütel)
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.01.2010 12:15:14 vasta tsitaadiga

Eri firmade torudel on pildistabikas erineva nimega, iisi. VR, IS, OS.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bastardo
HV kasutaja
Bastardo

liitunud: 09.09.2003




sõnum 19.01.2010 22:06:12 vasta tsitaadiga

Ehh, nii jutu jätkuks siis, et saigi nüüd 130 eegune cokin ette keeratud icon_rolleyes.gif
_________________
"Siiski, julgeksin arvata, et siiski antud juhul, nagu ka paljudel, ütleksin isegi, et siiski kõikidel juhtudel oma isikliku arvamuse
põhjendamine omab siiski küllaltki suurt kaalu, eriti valdavalt, ma ütleksin, negatiivse arvamuse puhul" (A. Rüütel)
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Millist filtrit soovitate objektiivile?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.