Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Arvuti ei näita pilti ega lae bios'i. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
GTR
HV veteran
GTR

liitunud: 18.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 00:20:23 Arvuti ei näita pilti ega lae bios'i. vasta tsitaadiga

Selline probleem tekkis, et kui arvuti käima panin siis arvuti ei näidanud enam pilti(monitori tuli vilkus lihtsalt) ja bios'i kah ära ei laadinud. Sain sellest aru. Lisaks tuleb protsessori juurest sellist pinisevat häält(selline elektri hääl vms ). Proovisin bios'i resetti (nii jumperi liigutamisega kui patarei eemaldamisega). Lisaks võtsin arvuti vooluvõrgust välja, lasin tal seista. Siis võtsin mälud ja videokaardi välja ning proovisin käivitada. Isegi seda beep signaali ei saanud. Täpselt samamoodi lihtsalt pinises ja ei bootinud õieti ülessegi ega midagi. Lisaks võtsin ainult 24pin lahti ja panin rohelise ja musta juhtme lühisesse. Kõik mis järel olid(korpuse vendid ja muu) läksid tööle ja seda pininat ei olnud. Vaatasin, et ega mingid kondekad punnis ega midagi ei ole. Ei olnudki. Ei tea mida edasi teha.
Ehk oskate aidat ?

conf:
Protsessor: Intel P4 631 3.0GHz@4.2GHz TT Big Typhoon
Emaplaat: Biostar T-Series TP35D2-A7
RAM: 2x1gb A-Data PC6400 DDRII @ 886
Video: eVGA nVidia GeForce 7800GT CO 256mb+Accelero X1
HDD: Hitachi Deskstar T7K250 250GB SATAII
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
DVD: ASUS QuieTrack DRW-1814BLT (S-ATA)
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 19.01.2009 00:24:34 vasta tsitaadiga

teise toitekaga pole võimalik proovida?
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR
HV veteran
GTR

liitunud: 18.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 10:05:23 vasta tsitaadiga

Tiim kirjutas:
teise toitekaga pole võimalik proovida?

Ei tahaks hakata isa arvutit lahti harutama. Äkki emaplaat läks siiski ?
Või kellelgi on midagi muud tarka öelda ehk ... ?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 10:13:36 vasta tsitaadiga

kasutajal xtro on pea samalaadne arvuti müüa. uuri temalt. teine asi on, et leiad kellegi, kellega masin nt mulle tallinna saata ja uurin su masina kala välja ja vajadusel asendan detailid.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR
HV veteran
GTR

liitunud: 18.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 10:45:32 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
kasutajal xtro on pea samalaadne arvuti müüa. uuri temalt. teine asi on, et leiad kellegi, kellega masin nt mulle tallinna saata ja uurin su masina kala välja ja vajadusel asendan detailid.

no selge .. uurin temalt.
et mul selline värk, et emaplaadil on läbi kasutaja marxveix garantii täitsa olemas. et kui selles viga peaks olema .. eks vaatab ja uuris asja lähemalt veel : ) aga tänud
EDIT: mõtlesid ikka, et tal sama probleemiga masin ?
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 10:53:05 vasta tsitaadiga

ei. samalaadse p4 prosega masin ilmselt. ma ei ole kindel, kas selline OC kuidagi garantii alla minema peaks nagu sul seal tehtud on. ilmselt sa ei saanud seda masinat selliselt klokituna. ilmselt on sul ka volt tõstetud ja emaplaadi toiteahela transid ei pidanud sellele vastu.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sylar
Kreisi kasutaja
Sylar

liitunud: 16.02.2004




sõnum 19.01.2009 11:08:48 vasta tsitaadiga

Vabandan, et teiste teemas seda küsin, aga mul on sama probleem ja ei viitsi uut teemat teha. Ainus vahe on, et ei tule mingit pininat aga pilti ette ei võta. Monitori tuli samuti vilgub. Seda biip signaali ka ei tule. Algul sisse lülitades tõmbab ju ventikate tuurid põhja ja siis kui biip käib siis läheb rahulikule kulgumisele prose vent jt. Seda enam ei juhtu, jääbki täiega vuristama. Teist toiteplokki olen proovinud. Kuidas aru saada kas emaplaat läks? Kondekad ega midagi punnis ei ole, samuti patarei väljavõtmist katsetand. Väliselt on kõik bueno.
_________________
Allkirja pole hetkel
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
GTR
HV veteran
GTR

liitunud: 18.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 11:14:51 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
ei. samalaadse p4 prosega masin ilmselt. ma ei ole kindel, kas selline OC kuidagi garantii alla minema peaks nagu sul seal tehtud on. ilmselt sa ei saanud seda masinat selliselt klokituna. ilmselt on sul ka volt tõstetud ja emaplaadi toiteahela transid ei pidanud sellele vastu.

kusjuures kui masin ostsin oli kellatud... ainult teise emaplaadiga. tegu siis ceemic'u vana p4 631 prosega. aga kuna vanal emaplaadil lasi rahulikult isegi 4.5ghz 24/7 ilma volti muutmata siis mul praegusel ajal oli isegi 3.99ghz peal(vahepeal 4.2 aga ei ole näinud mõtet kõrgemaks tõsta) ja volti pole näppinudki.
ceemic tahtis proset laenata mult, et siis nüüd võimalus talle laenata ja saab veenduda selle korrasolekus.. millegipärast arvan siiski, et tegu on emaplaadi veaga(mis on aga kõige parem kuna ainuke garantiiga asi).

to sylar: tundub jah sarnane probleem siiski olevat ... tundub, et mõlemad oleme sattunud selle osta, et emaplaat on otsad andnud
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 11:16:42 vasta tsitaadiga

kui pc speaker küljes on, peab plaat ilma prose, video ja mäluta käima pannes hakkama piiksuma, üritades piiksumisega selgeks teha veakoodi selle kohta, et plaat elab, aga toimetamiseks vajalikku seadet pole saadaval. võib juhtuda, et sellisel juhul on "katki" ainult biosi kivis olev inf. aga selle kontrollimiseks on vaja võimalusi ja vahendeid. Sylar, sind saab ehk aidata kasutaja xtro, kellel on suured kogemused hotflash i ja sobivate tehnoloogiatega. samas võib olla lihtsam ja odavam lihtsalt emaplaat vahetada.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR
HV veteran
GTR

liitunud: 18.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 11:32:18 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
kui pc speaker küljes on, peab plaat ilma prose, video ja mäluta käima pannes hakkama piiksuma, üritades piiksumisega selgeks teha veakoodi selle kohta, et plaat elab, aga toimetamiseks vajalikku seadet pole saadaval. võib juhtuda, et sellisel juhul on "katki" ainult biosi kivis olev inf. aga selle kontrollimiseks on vaja võimalusi ja vahendeid. Sylar, sind saab ehk aidata kasutaja xtro, kellel on suured kogemused hotflash i ja sobivate tehnoloogiatega. samas võib olla lihtsam ja odavam lihtsalt emaplaat vahetada.

no kui töölt koju jõuan võta prose, mälud, video maha ja katsetan siis.. kirjutan siia kah siis mis masin tegi
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 11:48:35 vasta tsitaadiga

loe manuali enne. pole ehk vaja siia kirjutadagi rohkem kui teise teemasse uue plaadi ostusoovi.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR
HV veteran
GTR

liitunud: 18.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 15:02:56 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
loe manuali enne. pole ehk vaja siia kirjutadagi rohkem kui teise teemasse uue plaadi ostusoovi.

lõunal sai korra 5min uuritud masinat.
emaplaadil on kaks led indikaatorit mis teevad kah kindlaks mis võib viga olla.
kuna mul tavaliselt peaksid mõlemad põlema ja nüüd ei põle kumbki pidi viga olema "abnormal: CPU / chipset error" selle järgi on siiski kas prose või emaplaadi kiibistiku viga. Et püüan leida siis mingi 775 prose millega emaplaadi testida ja peaks teada saama mis jupp vigane on.
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dumbuser
HV vaatleja

liitunud: 26.06.2003




sõnum 19.01.2009 23:18:26 Taoline probleem vasta tsitaadiga

Ei hakka ka siis uut teemat tegema, loodan, et keegi satub siiski seda postitust lugema.

Peale format C'd ja uue wini peale panemist(tõenäoliselt, ei puutu see asjasse) jooksis arvuti kinni, ka task manager ei avanenud. Reset nupp aitas.
Teistkorda kui juhtus sama, samuti taskmanager ei toimind jälle, siis ei töötanud ka reset nupp enam ning arvuti see punane tuluke oli ka kustunud.
Peale seda tööle pannes pilti üldse ette ei võta ning punane tuli põleb konstantselt. Kõik ventikad töötavad ja väliselt paistab nagu oleks kõik korras,
ühtegi piiksu aga ei tee ja kõvaketas ka ragisema ei hakka, vaid teeb ühe plõksu, mis on vist kõvaketta väljalülitamise plõks.

Siiani olen proovinud:

*proovinud teist videokaarti
*ühendasin kõvaketta tagant ära, ikka see punane tuli esipaneelil põleb
*eemaldasin ühe ja lõpuks mõlemad mälud
*tegin emaplaadi manuali järgi seda jumperi teemat

P.S See teine ja fataalne kokkujooks(peale mida see jama algas) juhtus siis kui ühendasin USB'sse kaasaskantava HDD, enne seda oli küljes ka mälupulk.
P.S.S Ka emaplaadi enda roheline LED tuluke põleb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 23:32:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:

arvuti see punane tuluke

pole vahet, mis värvi diood korpuse külge on ühendatud. usaldada tasub emaplaadil olevaid indikaatoreid, kui nad seal olemas on. konded emaplaadil on korras? teistega võrreldes viltuseid kondesid pole? ainult emaplaati teise toitega sa vist ei proovinud? korras emaplaat karjub veakoodi seadmete kohta, mida ta ei leia.Dumbuser, kui selle kasti kuidagi tallinnasse saad toimetada, võin selle hingeelu uurida.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dumbuser
HV vaatleja

liitunud: 26.06.2003




sõnum 19.01.2009 23:40:32 vasta tsitaadiga

Millised need kondensaatorid üldse välja näevad ja kuidas kontrollida nende korrasolekut? Midagi viltu ei paista olevat.
Ainult emaplaati teise toitega pole proovinud . Mingit häält tuli küll masinast, kui teise videokaardi ühendamisel unustasin toitejuhtme ühendada videokaarti.
Mälude ja kõvaketta eemaldamisel mingeid piikse ei tee muidu jah.

Ise ja masin oleme nädalalõpuni tallinnas küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 23:44:21 vasta tsitaadiga

helista mulle mingil hetkel. ma olen linnas iseseisvalt liikvel.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2009 11:44:00 vasta tsitaadiga

http://en.wikipedia.org/wiki/Capacitor_plague
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
simenoid
HV vaatleja

liitunud: 26.01.2009




sõnum 26.01.2009 18:22:11 vasta tsitaadiga

Nonii. Vaatan, et osad on juba siia oma probleemid lisanud. Teen siis seda sama.
Ühesõnaga, arvuti jäi ööseks sisse, ja hommikul ärgates pilti ette ei tulnud. Monitori tuluke lihtsalt vilgub, nagu arvuti oleks välja lülitatud.
Panin arvuti kinni, võtsin voolust välja ja proovisin hetk hiljem uuesti, aga ei midagi.
Proovisin teist graafikakaarti, aga mingit tulu sest ei tulnud. Monitori kontrollisin teise arvuti taga ja see on korras.
kontrollisin kondekaid, üks on natukene kumer, kõik teised siledad.

CPU: AMD Athlon xp 2500+ 1,833 GHz
VGA: 128mb HIS excalibur 9600 pro

oskab keegi aidata?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR
HV veteran
GTR

liitunud: 18.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2009 01:29:32 vasta tsitaadiga

ise arvan, et sul emaplaat. endal sama asi. kohe varsti püüan garantiist uue saada endale : )
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aiiro
HV vaatleja

liitunud: 23.11.2006




sõnum 27.01.2009 01:54:16 vasta tsitaadiga

Kuna ei ole vist mõtet uut teemat teha, lisan ennast ka siia nimekirja - masina sisselülitamisel tõmbab toiteka vendi käima, samuti kõvaketta spin-up on ilmselt kuulda, aga pilti ette ei võta. Lisaks teeb kõvaketas peale spinuppi kohe plõksu nagu siis, kui välja lülitada masin. Ja siis plõksibki niimoodi - spinup, plõks, spinup, plõks, umbes sekundise intervalliga. Proovisin teise toitekaga ka, sama lugu. Muidugi ma ise kahtlustan, et kärsatasin midagi läbi. Ilmselt läksin testri otsaga kuhugi vastu ja kõige tõenäolisem on, et lasin molexi 12v kogemata läbi emaplaadi HDD ledi otsa. (Miks ma nii tegin? See on pikk jutt, seega s**t jutt ja ma ei tahaks sellest rääkida hetkel icon_smile.gif )Sest mingi hetk hakkas rõvedat kärsahaisu tulema ja seesamune plõksimine, peale mida ma muidugi masina kohe välja lülitasin. Kas keegi oskab midagi arvata selle kohta? Prose on P4 ja emakas P4P800, midagi klokitud kunagi ei ole. Kas sellest emakast võib veel elulooma saada või pole mõtet jännata?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR
HV veteran
GTR

liitunud: 18.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2009 10:37:23 vasta tsitaadiga

Isal juhtus P4P800 kunagi täpselt sama asi. Nüüd juba uued jupid olemas. Ja mis värk on, et uuel aastal kõik arvutid lähevad. Lisaks mu enda masinale andis otsat ka üks isa omadest : D Õnneks aint hdd partition vigane(unknown).

Ma arvan, et kui vaja saad 100-200 uue emaplaadi endale. Et kui võimalik siis sebi kuskilt mobo laenuks endale ja kontrolli üle. Ja kui töötab siis hv'st leiab kergelt emaplaadi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aiiro
HV vaatleja

liitunud: 23.11.2006




sõnum 27.01.2009 11:18:46 vasta tsitaadiga

Tänud vastuse eest. Ma ei viitsi enam jännata ilmselt selle vana masinaga, kuna uuel on pooled jupid juba kodus ja ootavad kokku panemist - ongi hea põhjus seda protsessi kiirendada icon_smile.gif
Ilmselt siis mingi aja pärast avan kuulutustes uue teema "müüa igasugust arvutikola" icon_smile.gif

_________________
There is no spoon.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2009 11:46:27 vasta tsitaadiga

kasutaja dumbuser saab õhtul oma masina uue emaplaadiga kätte. kellele on vaja abi pakkuda siis PS.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nomore
HV kasutaja
Nomore

liitunud: 08.01.2008




sõnum 29.01.2009 19:57:02 vasta tsitaadiga

Ehheee... Ühinen klubiga icon_smile.gif
Kallid AHVid
Nimelt hiljuti sai koju veetud hunnik vanu parsasid, peamiselt niisama omalõbuks kruvimiseks, kartmata, et miski võib läbi minna. Panin siis neljast (viiest) kastist ühe peaaegu kasutatava kokku, panin XP peale veel kell kaks öösel ja siis kobisin ära magama. Õhtul jõudsin veel pärast Windowsi installimist üht häirivat fakti märgata, ma olin pannud Wini ~3gb kõvaketta peale icon_lol.gif . Nüüd siis kohe enne arvuti käima panemist kruvisin talle 40gb kõvaketta külge, millel juba mingi eelnev Windows peal oli, aga tahtsin selle ära formatida. Nüüd tuleb segasem osa, sest enne siia abi paluma tulemist proovisin veel tuhandet asja, aga vist oli nii, et monitorile ei tulnud enam pilti ette. Proovisin battery eemaldamisega BIOS reseti, mis ei aidanud. Järgmiseks tõstsin tähtsama kupatuse (RAM, kõvaketas/kõvakettad, helikaart) teise korpusesse (kus oli teine emaplaat ning videokaart) ümber, aga seal hakkas andma disk boot from atapi cd rom failure'it (tüütu asjake). Jamasin veel mitu tundi, aga seis on ikkagi selline, et mittemiski ei tööta.
Lisaks sellele kõigele, panin ma eile sinna komplekti 235W toiteploki asemele 300se, võis see midagi läbi kärsatada? Nii palju ta igatahes pärast seda töötas selle toiteplokiga, et Windowsi sain peale ja natuke seal enne tuttuminekut tsillida.
Kuna asjad on lihtsalt selgelt piixud, siis kindlasti kuskile parandusse saatma ei hakka ega raha selle-eest maksma, aga sõbraliku nõuannet loodaks icon_confused.gif
Kuna see pole esimene kord, kui mul seda probleemi esineb, siis tean veel, et üks kord käis arvutimees teise asjaga seoses siin ja ühtlasi vaatas ka seda probleemi. Kokku ei läinud tal minutitki, et asi tööle saada... Seepärast ka loodan veel natuke icon_biggrin.gif

Tänud icon_smile.gif

_________________
Eile nägin, kuidas mees teerulli alla jäi. Nüüd mul enam ühte jalga pole.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2009 02:13:38 vasta tsitaadiga

kus see probleem nüüd olema peab? toite peale kirjutatud võimsus w näitab, kui palju toiteplokk suudab.. ja pole vahet mis seal toite küljes ripub. peaasi ,et toite jaoks lühist ( liiga võimast komplekti ) poleks. võimsam võib alati olla.
disk boot blabla errorid tulevad sellest, et bootketas ei pruugi alati olla esimene ketas mille bios leiab. vanad biosid loevad " ylevalt alla" (pri master, pri slave, sec master sec slave) ja proovivad buutida esimese ettejuhtuva sobiliku seadme pealt ( nt hdd-1 t ähendab seda, et kui bios leiab prim masteri ja sec master pealt ketta buudib ta sealt. kui seal aga bootsektorit pole, ei saa seda lõpule viia )

simenoid saab homme oma masina vahetatud emaplaadiga tagasi.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 25.05 ilmselt Tallinnas
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Arvuti ei näita pilti ega lae bios'i. mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.