|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Netfish
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.11.2002
|
04.12.2007 19:52:43
|
|
|
@viruvalge. Maitse asi Ise tegin kasti just seepärast, et idee raudkolakast kuskil laua peal ja seal ümber rippuvast elektroonikast kohe mitte ei meeldinud ja muidugi ka maksimaalse kvaliteedi saavutamiseks. Ja noh see ehitamisrõõm on ka osa asjast tegelikult. Kui lugeda tundides kokku, siis üsna mitu head tööpäeva on sellele kulunud. See-eest seisab nüüd nurgas viisakas laminaadist kummut, mille otstarve enamus külalistele ilma objektiivi nägemata on tavaline mööblijupp
Praeguseks esimesed filmid vaadatud ja tulemusega rahul, väike lõppviimistlus veel teha (paneel kinnitada, ukselink jms:D) ning lamp on samuti veidi tsentrist väljas. Koju jõuan, siis lasen pildid ka üles ja kirjutan lähemalt.
sbtainas, kui fotoka endaga juhtima hakkad, siis võib miskit õnnestuda, aga üldiselt ei ole asjal eriti pointi jah nii nikerdada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
likoor
HV kasutaja
liitunud: 17.06.2006
|
04.12.2007 22:08:44
|
|
|
Kas selline asi on täiesti välistatud, et osta väga võimsa valgusega ledid ning nendega teha see projektor valmis? Jahutusega poleks siis probleeme...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Netfish
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.11.2002
|
04.12.2007 22:24:17
|
|
|
ei ole välistatud, on isegi tehtud nii, aga see läheb oluliselt kallimaks ning vaevalisemaks... terve lcd paneeli ulatuses pead katma ledidega ja siis on jahutusprobleem ikkagi väga reaalne. samuti tulemus ei ole nii hea.
www.lumenlab.com võid paari sellist projekti kohata
|
|
| tagasi üles |
|
 |
likoor
HV kasutaja
liitunud: 17.06.2006
|
04.12.2007 22:38:58
|
|
|
Energiat läheb Ledidel ikka vähem, seega võiks ju proovida? 3 kr/tk näiteks 160000mcd 10mm ledi eest pole palju... Neid kulub suht vähe, valgus peaks ka ju piisavalt tugev olema? ...oleks mul lcd ekraan (mingi 15"), saaks proovida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Netfish
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.11.2002
|
05.12.2007 16:16:22
|
|
|
hmm, oleneb kui palju on vähe ja palju sinu jaoks Arvutasid sa kokku palju neid nt 15" lcd alla läheb? arvesta,et võimalikult tihedalt kokku pead panema, sest fresnelit lcd ja ledide vahele ei tule ja seega peab ledidest moodustuma ühtlane nö valgusplaat. Vihjeks võin öelda, et 8" lcd taha mahub 896ledi
Asja idee võiks olla minimaalsete mõõtmetega kast või siis minimaalne müra. Kuid siiani kes seda teinud on, siis pigem lihtsalt eksperimenteerinud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar130
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Netfish
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.11.2002
|
06.12.2007 10:15:37
|
|
|
| surfa elfa kataloogis natuke, peaks olema. loe üle mitu soont ja mis sammuga (pildilt tundub, et 20 ja 1mm)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mirkel
HV veteran

liitunud: 25.08.2004
|
04.01.2008 14:44:22
|
|
|
ma näen vaimusilmas ilget geberniiti lcd lintkaabliga mis on lühike, habras, jurade pistikutega jne...
kas pildi kvaliteeti või midagi muud üleüldse mõjutaks, kui ma kasutaksin selle lintkaabli asemel mingit peenemat ide kaablit (vms)? et siis joodaks otse lauale.
kõige peenem kaabel tundub olevat mul üks scsi oma. kusagil 30cm pikk.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Netfish
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.11.2002
|
04.01.2008 16:09:12
|
|
|
| kui sa nii osav sepp oled, et 10mm peale 20soont keevitad, siis ei tohiks probleemi olla. Puhtalt joodad ei mõjuta see ilmselt kuidagi pilti. Enamus ehitajaid siiski nii osavalt kolviga käituda ei oska ja on lihtsamaks pidanud tellida õige laiusega kaabel ja pistik. Habras ta vaevalt on, selles suhtes, et ega ka ülejäänud komponendid oluliselt karmimat kohtlemist ei talu. LCD puhul pole vaja pikendada rohkem kui mingi 10cm (kui üldse on), et saaks keerata paneelil olevad plaadid 90 kraadise nurga alla. Ülejäänud kontrolleri komponentide vahel olevad lindid on laiemad ja neid vajadusel on küll lihtsam pikendada ja joota.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mirkel
HV veteran

liitunud: 25.08.2004
|
04.01.2008 21:29:13
|
|
|
ei ma mõtlesin otse lauale. ega ma otse pesa alla või radade peale jooda. vaatan kuhu nad lähevad ja kusagilt ikka leian mõne jootepunkti.
scsi kaabel on hea, saab noaga juhtmed eraldi välja tuua. aga ok eks näis siis kui aega on
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
16.03.2008 14:44:05
|
|
|
| ufo56, kui mingi väikse ekraani leiad mis sinna vahele ära mahuks siis saad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
08.05.2008 23:06:24
|
|
|
Mis on ballast pirnidel?
Kui raske on valgustust LCD paneelist eemaldada st kui suur oht on asi ära rikkuda?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
08.05.2008 23:10:31
|
|
|
| iceincube, minu samsungil ei olnud provleemi taustavalgustusega. See oli hoopis eraldi ekraanist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
VR53
HV Guru

liitunud: 19.11.2001
|
09.05.2008 01:02:43
|
|
|
Ballast on nö voolumuundur vms, kui tahad tavalise 220V lambi asemele mingi teise voldiga metalhaliid HQI lambi panna.
LCD taustavalgust polegi vaja eemadada. Vaja on eemadalda LCD "kiht" paneelist. Taustavalgus jääb paneeli külge.
_________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com |
|
| tagasi üles |
|
 |
pohhkar
HV kasutaja

liitunud: 15.05.2006
|
10.06.2008 16:49:40
|
|
|
| Kui keegi tahaks suvel seda projeti ette võtta, siis mul pakkuda üks proojektor originaal 600W pirniga ja läpakas(puudub aku ja cd rom aga läbi võrgu saab pilti panna näitama), mille lcd'd saaks kasutada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kaupz
HV Guru

liitunud: 14.10.2002
|
12.06.2008 21:27:06
|
|
|
mul ka 1tk vene oma u 500-600w projektor pakkuda. suht tasuta keila lähedal.
_________________ O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kaupz
HV Guru

liitunud: 14.10.2002
|
08.07.2008 23:35:39
|
|
|
soovitan enne ikka mõne huvilise juures töötav süstem üle vaadata, kui mitme tonni eest monitore ostma keegi hakkab.
_________________ O: VW T2 Hipibussi Transporter T2a VolksWagen T1 või Vana Põrnika |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
08.07.2008 23:42:24
|
|
|
no suht poog peaks olema.. taustavalgus maha ja korras, mõtlen rohkem kontastsust ja värki
aa selle eest ma ei maksaksi tonne.. maks 500-700 eeku
|
|
| tagasi üles |
|
 |
keskaeg
HV vaatleja

liitunud: 25.07.2008
|
13.08.2008 23:22:24
|
|
|
Leht on aegunud palun Muutke leht...ei näe seda
_________________ Kõik on võimalik  |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaitK
HV veteran

liitunud: 14.06.2005
|
21.10.2008 23:27:52
|
|
|
Kaugele keegi oma projektiga ka saanud on?
_________________ Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
21.10.2008 23:45:12
|
|
|
eks ikka uurin vahest kus mõnda LCD 15 tollist müüakse.. aga ega neid ei liigu ka eriti ja ega palju maksta ka ei taha..
ühelt kasutajalt ostetud projektori ja asjad on olemas.. monitor puudub
|
|
| tagasi üles |
|
 |
likoor
HV kasutaja
liitunud: 17.06.2006
|
23.10.2008 22:21:54
|
|
|
| Mul üks projektsioonpaneel üle. Resoga 640x480 annab teha midagi?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Netfish
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.11.2002
|
24.10.2008 11:54:28
|
|
|
minu projekt sai peaaegu valmis, lõppviimistlus jäi tegemata. lasin paar kolm kuud telekat ja arvutit sealt läbi, nüüd enamuse ajast seisab nurgas. Viimati avastasin veel,et üks FFC kaabli ühendus jamab. Tegin liiga suure kasti talle vist kuigi alguses arvasin,et see on hea. Nüüd tahaks kompaktsemat lae alla riputatavat teha ja HD resoga
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
22.12.2008 16:04:13
|
|
|
Keegi teist siin lihtsalt diaprojektorit, poolikut projekti, tervet valmis ehitatud komplekti või selleks vajalikke detaile müüb siis andke mulle privaatsõnumiga teada?
Edit: Oskab keegi öelda kas portable tüüpi projektorid on ka kasutatavad?
Ehk seda tüüpi projektorid kus valgusallikas on üleval ja tööpinna all on peegel-fresnel lääts?
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Vananematu
HV veteran

liitunud: 28.09.2003
|
28.12.2008 16:12:22
|
|
|
| Etsike kirjutas: |
Keegi teist siin lihtsalt diaprojektorit, poolikut projekti, tervet valmis ehitatud komplekti või selleks vajalikke detaile müüb siis andke mulle privaatsõnumiga teada?
Edit: Oskab keegi öelda kas portable tüüpi projektorid on ka kasutatavad?
Ehk seda tüüpi projektorid kus valgusallikas on üleval ja tööpinna all on peegel-fresnel lääts?
|
Ma arvan, et ei ole kasutatavad. Esiteks sel lihtsal põhjusel, et vähemalt need LCD-d millega mina olen asja valmis saanud, on esiekraanil mattpinnaga ning tagant peegelpind. S.t. valgust laseb ühes suunas paremini läbi, kui teises. Originaalis mõeldud, et valgus tuleb peegelpinna poolt, mis hoiab suure osa valgusest tagasi (kindlasti eesmärgiga), kuid teiselt poolt (mattpinna poolt) valgust läbi lastes, läbib lcd ekraani liiga palju valgust, mille tõttu värvid võivad suures osas kaduma minna. Kui valgusallikas ülevalpool on, siis just nõnda asi toimib. Kui lcd ekraan ringi keerata, on pilt horisontaalselt pahupidi.
Teiseks, kui ma õigesti aru saan, siis grafoprojektorid, millel valgusallikas üleval, suunavad valguse esmalt tööpinnale ning siis uuesti tagasi üles peeglisse. See tähendab, et LCD monitori kasutades peab pilt rändama esmalt läbi LCD monitori enda (kuna valgus tuleb ülevalt, võtab lcd-lt pildi, kuvab alla tööpinnale ning tööpinnalt läbi lcd uuesti üles) ning siis alles läbi üleval asuva kupatuse ning kaldpeegli abil seinale. Tundub suur valgusekadu olema, kui asi isegi peaks õigesti pilti edastama.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
11.01.2009 01:29:29
|
|
|
Ristasin nüüd kahe tunniga ühe grafoka ja LCD ära. Töötab. Aga annab veel parandada.
Ekraan on ka vaja tekitada, mustriline tapeet pinnaks kohe teps mitte ei sobi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
21.03.2009 02:48:07
|
|
|
Nii. Nüüd puudu vaid 78mm halogeen .. võiks miski 500W olla
Aga tundub, et selliseid polegi. On küll 500W kuid on pikemad kui 78mm
Aga testimise mõttees sai 150W ostetud - ainult 19 EEK ju .. ja täitsa äge. Asi toimib, kuid valgus jääb liiga nõrgaks ..
http://www.kirves.pri.ee/HV_nodi/grafo_lcd_150w.jpg
|
|
| tagasi üles |
|
 |
O
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.09.2005
|
21.03.2009 18:29:18
|
|
|
Milline vahe on HPS ja Xenon lampide ballastidel? Ristkasutus vist õnneks ei lähe?
_________________ PS, kui teemades ei vasta |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
22.03.2009 00:57:53
|
|
|
Käisin täna ülemiste keskuses ja seal oli ka mingi valgustite pood- seal oli maksimum 250W 78mm ja maksis 85.-
Kardan, et siiski ei anna head filmi effekti see veel. Monitori sättinguid heledaks näppides saab isegi 150W poolkõva vaadatava pildi ette.
Keegi kesklinnas või üldse tallinnas teab mõnda suuremat sorit valgustustehnika ja pirnidega tegelevat poodi.
Ei tahaksm ingit über kallist osta mille jaoks peaks ka nn ballaste ostma jne .. vms.
Mõtlesin et häkiks selle vähe pikema 500W niisama sisse kuidagi, kuid eks ta tiba kahtlane ole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mirkel
HV veteran

liitunud: 25.08.2004
|
22.03.2009 08:39:23
|
|
|
Vana-narva mnt 28 või kusagil selle ümber sealpool teed on üks igivana pood. Müüvad vene päritolu naatrium-lampe ja võibolla ka drosseleid. 250W HPS lamp oli 70-80.- ning 400W vist 140.-
Kaardiga ei saa maksta
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RvD
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.05.2002
|
22.03.2009 11:47:08
|
|
|
| HPS on kollase valgusega ja see küll projektorisse ei sobi. Parim variant on HQI lamp, millel lühike kaar, kõrge värviedastusindeks (üle 90) ning sobiv värvustemperatuur (~4500K).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
18.01.2010 21:56:20
|
|
|
Olen oma teise projektori mõnda aega tagasi valmis saanud, täitsa tubli aparaat on. Aga viies projektori kaugemale ekraanist valgushulk pindalaühiku kohta väheneb ja 250W pirn jääb lahjaks. Kuna aga see pirn käib 24V pealt ja võimsamaid 24V pirne pole, ning 400W jaoks 36V toidet ei viitsi ka teha siis läheb kasutusse 1000W 220V 33000lm (vana on ca 10000lm) pirn. Sellega seoses ehitan ka uue kasti, et parem jahutus saada ja liigsed valguslekked ära kõrvaldada.
http://www.elfaelektroonika.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=-25-06-90#+25-06-92
EDIT: Olen nüüd selle püssi ehitamisega sedakaugel, et vajalikud komonendid on olemas ja hakkasin asja kokku laduma. Kaamerat hetkel käepärast pole, muidu näitaks teile kah. Aga korpus on olemas ja lääts ees ning "sahtel" mille peale käivad pirn, fresnel ja LCD on paigas. Sahtel selle pärast, et see on fokuseerimise eesmärgil eesmise läätse suhtes liigutatav. Pirn nagu eelpool mainitud on 1000W'ne, hirmus loom. Olen jõudnud nüüdseks esimese probleemini, nimelt pelgan ma, et pirn võib omaenese kuumuse tõttu läbi minna. Vanal grafokal (see mis 250W pirniga) oli miski temperatuurikontroll julla pirni lähedal, mis üle mingi teatava temeratuuri minnes toiteahela katkestaks. Tol ajal ei kuumenenud see kunagi nii palju, et pirni välja lülitanud oleks, aga selle 1000W pirniga lülitab pirni peale paari minutit välja, mis sest et pirnile ja sellele jullale endale puhub võimas 220V peale käiv suur vent peale.
Loogiline mõttekäik käis mul nüüd nii, et pirni, mis ise ja mille hõõgniit on "miljon kraadi" kuum ju nagunii ventikaga ei jahuta, et pigem on see julla selleks, et vältida muude ümbritsevate osade ülessulamist juhul kui ventilaator, mis muid asju jahutab ja õhku liigutab peaks ülesse ütlema. Ja et pirn iseennast nii kõvasti kuumutada ei suuda, et ise läbi põleda. Odava ja kergelt saadava pirniga võiks sellist loomkatset teha ilma jahutuseta, aga sellega ei tihka mitte. Või mis teie arvate?
Samas ei ole ka pirnikoha läheduses absoluutselt mitte midagi, mis soodustaks sealt soojuse paremat eraldumist õhku ja vanas grafokas oli ainult üks vent ja seegi puhus ainult õhku kastist välja ja mitte pirni peale.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RvD
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.05.2002
|
19.01.2010 02:23:26
|
|
|
| See kilovatine pirn veits overkill pole? See tapab LCD suht ruttu ära. Ebays hqi ballastid ja pirnid kõvasti odavamaks läinud, ise plaanin 250w hqi baasil midagi valmis teha.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
19.01.2010 13:55:30
|
|
|
| Täpsemalt läheb see kasutusse kahepirnisena, pimedamates oludes ja väiksemale ekraanile põrutan 250W'sega ja kui suurematesse ruumidesse pilti näitan siis keeran nuppu, pirnid vahetavad kohad, toiteahel lülitub ümber ja ongi 1000W'ne. Mis see LCD'le ikka kurja teeb, LCD'l on oma jahutus ja pirnist lahutab seda veel klaas ja fresnel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RvD
Kreisi kasutaja
liitunud: 31.05.2002
|
20.01.2010 10:31:52
|
|
|
| Töötavast projektorist pilti ka on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
21.01.2010 20:54:54
|
|
|
Mainisin ju, et kaamerat pole, aga kui valmis saab siis hangin kaamera ja teen pildid kah.
Ehitus on niikaugel, et saab pilti täitsa näidata juba aga viimistlust on veel vaja teha, jahutus vaiksemaks ja võimsamaks ning natuke elektritöid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkukene
HV kasutaja
liitunud: 24.12.2007
|
23.01.2010 12:29:10
|
|
|
| kui vaja, võin anda Brilux J-118 , 500w , 3000k,
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
23.01.2010 13:03:53
|
|
|
| Need pulgad ei kõlba hästi, hea pirn projektori jaoks on selline mis annab valgust võimalikult väikesest punktist, et seda oleks parem fokuseerida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mihkukene
HV kasutaja
liitunud: 24.12.2007
|
23.01.2010 16:08:10
|
|
|
| Etsike kirjutas: |
| Need pulgad ei kõlba hästi, hea pirn projektori jaoks on selline mis annab valgust võimalikult väikesest punktist, et seda oleks parem fokuseerida. |
ehitad juurde mingi vastava reflektori
|
|
| tagasi üles |
|
 |
K&K
HV kasutaja

liitunud: 14.09.2009
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
12.02.2010 17:49:35
|
|
|
Sai endalegi selline asi valmis tehtud. Umbes ~600W pirn, suht surnud taustavalgusega LCD. Hetkel vaja veel ventilaatorid seest ära vahetada ja mingi trafo sinna, et annaks 9v välja ventide jaoks. Hetkel 220v vent seal. Suht häälekas ka. Siiamaani kulunud kokku 400eek. Konkreetne bang for buck.
Tulemused:
Spoiler 
Pilt on seina peal päevasel ajal vaid mingid, tuba hämar vaid.
Spoiler 
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
henri503
HV kasutaja
liitunud: 03.01.2009
|
12.02.2010 18:27:33
|
|
|
peale trafo on sul vaja veel diood silda ka et teha vahelduvast pluss miinus
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
12.02.2010 19:52:06
|
|
|
alalisvoolu adapter of course ac>dc noh lapsepõlvest on loll komme külge jäänud seda trafoks nimetada.
kodus aga kahjuks puha, 3.4-4.5v omad aga eks saab vast kusagilt selle ka poolmuidu
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
henri503
HV kasutaja
liitunud: 03.01.2009
|
13.02.2010 02:13:46
|
|
|
moni vaike arvuti toitekas nt ,korpus minema ja ongi olemas kui muud ei saa.9v trafoga saab teha toite kull 9V pidi vist 1,41 korrutama siis saab teada mis pinge peale tiood silda tuleb ja see peaks olema 12,69v ,loodan ,et oli oigesti meeles.9v trafo void leida monest vaiksest koogi raadiost.
ostad oomist uhe siukese kivi http://www.oomipood.ee/?t=k_ki&i=KBL10
keskele uhendad trafolt tulevad juhtmed ja aarmistest saad juba plussi ja miinuse
fanni toitmiseks vast pole kondensaatorit vaja seal see 50hz mura ei loe.
loodan et oli abi,kui ise ehitada tahad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
13.02.2010 21:27:31
|
|
|
Toitekat ma ei hakka sinna päris kindlasti toppima, overkill oleks. Aga hea lahendus, ma kaalun seda.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
est4ever
HV veteran

liitunud: 05.12.2005
|
18.10.2011 00:17:40
|
|
|
| vaatan, et teema suht soiku jäänud. küsimus selline, et kas ekraaniks saab ka kasutada lauaarvuti LCD ekraane? Neid praegusel ajal suht odavalt müügis 15 tolliseid, peaks vast asja ära ajama küll?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|