Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 154, 155, 156 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 16.12.2008 03:51:24 vasta tsitaadiga

Video: George Monbiot puts the question to Fatih Birol, chief economist of the International Energy Agency - and is both astonished and alarmed by the answer

Tuleb välja, et kõik eelnevad IEA aruanded olid "oletustepõhised" ja 2008. aasta oma oli esimene ajaloos, kus tehti ka uuringuid. icon_confused.gif

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 14:01:19 vasta tsitaadiga

Bluebull kirjutas:

Tuleb välja, et kõik eelnevad IEA aruanded olid "oletustepõhised" ja 2008. aasta oma oli esimene ajaloos, kus tehti ka uuringuid. icon_confused.gif


Ma olen sellest ju rääkinud küllaga? IEA jaoks tähendab "toodangu kasv" seda, et kuna "tarbimine kasvab", siis toodang "peab kasvama" ja seega just "nii palju pumbataksegi". Täiesti viisakas teaduse ja faktipõhine ning reaalse maailma alustel seisev ettevõtmine on ju IEA, no? Nende jaoks oli paar aastat tagasi nafta tarbimine aastaks 2030 kasvanud 130 miljoni barrelini ja niipalju pumbataksegi, sest "vaja" on ju niipalju. See, kust see kõik tulema peaks, ei ole tähtis - niipalju on tarbimist ja seega ka niipalju pumbatakse, punkt. Ükski teine lähenemine või mõtlemine: "hmm, kust küll võiks 50 miljonit barrelit juurde tulla...," ei kuulunud nende sõnavarasse.
---

Kaboom
---

As U.S. jobs disappear at a rapid clip, the official unemployment figure seems understated. While November's 6.7% rate is a full 2% higher than the same time last year, the rate remains well below the 10.8% postwar peak, reached in November 1982. One issue is that the official unemployment number captures only a slice of the total joblessness in the U.S. To be counted as unemployed in this statistic, a worker must not have a job, be currently available for work, and have actively sought employment within the last four weeks. In other words, a lot of the jobless are left out of the government's tally.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 15:29:27 vasta tsitaadiga

Scart, iea hinnangud olid siiski natukene mõistlikumad kui sa maalid. sealjuures muidugi mitte päris realistlikud.
hetkel paistab nende uus põhjendatum hinnang samas peak-oili arvutajatega suhteliselt sünkroonis olema.

kaboomi kohta... sitt lugu maailma majandusele. aga ma eeldaksin siiski, et tüüp pakub 50%+ järgmise mortgagesektori defaultratega veidi üle. 'meeriklased nüüd NII lambad ka olla ei saa.

muus osas on jutt muidugi õige icon_smile.gif

viimase lõigu kohta - mida sellega öelda tahetakse? suhteliselt mõistlikele eeldustele on statistika ehitatud, laiendades saab loomulikult suremaid numbreid näidata.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 16.12.2008 15:51:56 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Scart, iea hinnangud olid siiski natukene mõistlikumad kui sa maalid. sealjuures muidugi mitte päris realistlikud.


IEA prognoositud stsenaarium toimub ainult piisava ja õigeaegse investeeringu olemasolul - mida aruandes on ka tugevalt rõhutatud. Vastasel juhul hakkab toodang lihtsalt mäest alla minema.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 15:52:11 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

viimase lõigu kohta - mida sellega öelda tahetakse? suhteliselt mõistlikele eeldustele on statistika ehitatud, laiendades saab loomulikult suremaid numbreid näidata.


Ilmselt seda, et USA riiklikud andmed antud temaatikas on nii mööda ja fabritseeritud, kui veel võimalik. Rääkimata sellest, et neil on üks hästi edukas ja töökindel "birth/death" model, mille järgi numbreid prognoositakse ja siis parandatakse 1,3-1,4x suuremaks iga kuu.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 16:43:45 vasta tsitaadiga

pooljuhtide tööstusel ajaloo esimene mitmeaastane langus (ap3.ee)
Pooljuhttoodete käive langeb järgmisel aastal 16,3 protsenti 219,2 miljardi dollarini, ennustab analüüsikeskus Gartner.

Bluebull, miks sa nii kindel oled, et neid investeeringuid ei tule?

Scart, fabritseeritud andmed vs statistika. ma ei näeks põhjust töötuse numbreid fabritseerituks nimetada. kas sina näed? ja kui, siis miks.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.12.2008 16:50:38 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Bluebull, miks sa nii kindel oled, et neid investeeringuid ei tule?
Võibolla väga loll küsimus kuid kes neid investeeringuid teha võiks?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 16.12.2008 16:52:42 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
londiste kirjutas:
Bluebull, miks sa nii kindel oled, et neid investeeringuid ei tule?
Võibolla väga loll küsimus kuid kes neid investeeringuid teha võiks?
OPEC peaks tegema. Aruandes on puhtalt OPECile loodetud.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 16:56:58 vasta tsitaadiga

mitte ainult opec.

Ho Ho, noh, tegelikult on maailmalõpp ja värgid ka lahe option, majanduse kokkukukkumise tagajärjel siis hetkel näiteks. aga sel juhul on ka suhteliselt savi sellest naftast icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 16.12.2008 16:57:44 vasta tsitaadiga

londiste,

londiste kirjutas:

Bluebull, miks sa nii kindel oled, et neid investeeringuid ei tule?


UK: Slowdown hits energy investment

Vital spending on energy infrastructure such as power stations and gas storage sites is threatened by the financial crisis, which has hit the supply of investment funds, the industry regulator has warned.

Alistair Buchanan, chief executive of Ofgem, told the Financial Times that energy companies were having to manage "some tremendous pressures", including the rising cost of finance.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 17:07:33 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

Scart, fabritseeritud andmed vs statistika. ma ei näeks põhjust töötuse numbreid fabritseerituks nimetada. kas sina näed? ja kui, siis miks.


Sest USA juhtiv ladvik on valetanud, petnud ja manipuleerinud avaliku infoga viimased 3 aastat ning nii mõnegi venna koht oleks seina ääres või siis eluks ajaks trellide taga?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 17:51:29 vasta tsitaadiga

ja selle seos töötuse numbritega?

Bluebull, praeguses majanduse olukorras on suhteliselt selge, et asjad on piixus. aga pikemas perspektiivis järelduste tegemiseks on veel veidi vara.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 16.12.2008 17:53:09, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 17:52:43 vasta tsitaadiga

Valitsev võimul olev klikk saab ju statistikaandmeid enda kasuks tõlgendada.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 17:54:16 vasta tsitaadiga

Tanel, miks peaks? mida see head annab? ennast petta? tõus on räme, mõnevõrra siia-sinna ei ole selle juures enam määrav.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 19:07:02 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tanel, miks peaks? mida see head annab?


See annab selle, et maakera suurim armee ehk siis USA kodanikud Valget Maja ja Kongressi-hoonet põlema ei pane. Praegusel hetkel olukorda "päästvad" tegelased on selle olukorra ise loonud, teadlikult ja mõistes väga hästi, mis on reaalseks tulemuseks.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 19:11:04 vasta tsitaadiga

samalaadne protsess toimub venemaal ja ka meil, kus kehvade näitajatega konkurente mustata üritatakse stiilis " ansip on süüdi selles, et naftahind kõrge / maailmas likviidsusprobleemid ning naabri kassil pojad.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 19:22:09 vasta tsitaadiga

link
The review pits twelve combinations of electric power generation and vehicular motivation against each other. It is a battle royal of nine electric power sources, three vehicle technologies, and two liquid fuel sources. It rates each combination based on eleven categories. And it was all compiled by one man, Mark Jacobson, professor of civil and environmental engineering at Stanford University.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 21:20:10 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Lihtne seletus sellest, misasi on BDI ja mis toimub.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 21:24:03 vasta tsitaadiga


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 16.12.2008 23:09:10 vasta tsitaadiga

Tänu Fed-i intressialandustele kasvab Eesti SKP nii mis mühiseb, eelmise aasta $21 800.00 pandi 11.535 pealt lukku.
_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2008 23:12:50 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

“The Fed is sending a message that it will print money to an unlimited extent until it starts to see the economy expanding,” William Poole, former president of the St. Louis Fed and now a senior fellow at the Cato Institute in Washington, said in an interview with Bloomberg Television. Poole is also a contributor to Bloomberg News.

icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2008 00:42:21 vasta tsitaadiga

Varsti peavad endale raha trükkima, et paberit osta.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2008 11:08:43 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

At the height of the property bubble, California's giant pension fund, Calpers, made a fateful decision: It aggressively poured money into real estate. As a result, today it's one of the biggest owners of undeveloped residential land in America.


Calpers invested not only its own money, but billions of dollars of borrowed money that must be repaid even if the investment fails. In some deals, as much as 80% of the money invested by Calpers was borrowed.

Kaboom!
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 17.12.2008 20:26:00 vasta tsitaadiga

sisuliselt 0 jääb sealt... kui just pole otseselt maid otsnud, aga vaevalt, sest pigem tegu võlakirjadega ja konkreetsete laenudega... icon_biggrin.gif
Täna sattusin rääkima ühe eesti arendajaga ja tema vandus pigem ehitajate ülbust ja töökvaliteeti - jutt polnudki nii väga väikestest tegijatest vaid hoopis suurtest firmadest.
Raha osas ütles, et õigeid asju arendades pole seis midagi nii hull... ja pigem on hädas need 800K põlluarendused mida üritati müüa 3-3,5M-ga.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2008 23:34:04 vasta tsitaadiga

hehe http://ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=52885bc1-0351-4f9c-97ba-6037c5a1f8b5&readcomment=1&commentID=b6d4a727-983e-4ebd-8faa-74aa53a7a971#comment
OPEC kärbib tootmist ning nafta hind kukub kolinal icon_biggrin.gif täna käis nymex 39 peal ära ning dolts on 11.1...kahjuks tanklates see küll veel ei avaldu....viva la kartell ja äpud pooliitikud/ajakirjanikud

Ja eriti vihaseks ajab see, et need kõige suuremad ahnurid müüvad ka kõige s*temat kütust Statoiliga eesotsas
http://ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=560fbc64-bd07-4f86-82d7-475a4cddf14f

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 18.12.2008 00:26:16 vasta tsitaadiga

2kr ju hulgihinnaga vahe icon_smile.gif
98-st neste ka ei andnud ja tundub, et ka hulgis pole...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2008 01:47:37 vasta tsitaadiga

Jääme siis alla 30 taalast barrelit ootama, küll ta varsti ära tuleb icon_wink.gif
---

Like the sorcerer's apprentice, Federal Reserve Chairman Ben Bernanke and his predecessor Alan Greenspan have unleashed a series of ever-larger asset bubbles they cannot control.

Now the Fed's decision to cut interest rates to between zero and 0.25 percent, coupled with a promise to keep them there for an extended period, and the threat to conduct even more unconventional operations in the longer-dated Treasury market risks the biggest bubble of all, this time in the U.S. government debt.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 18.12.2008 02:31:00 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
hehe http://ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=52885bc1-0351-4f9c-97ba-6037c5a1f8b5&readcomment=1&commentID=b6d4a727-983e-4ebd-8faa-74aa53a7a971#comment
OPEC kärbib tootmist ning nafta hind kukub kolinal icon_biggrin.gif täna käis nymex 39 peal ära ning dolts on 11.1...kahjuks tanklates see küll veel ei avaldu....viva la kartell ja äpud pooliitikud/ajakirjanikud

Ja eriti vihaseks ajab see, et need kõige suuremad ahnurid müüvad ka kõige s*temat kütust Statoiliga eesotsas
http://ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=560fbc64-bd07-4f86-82d7-475a4cddf14f
Statoil ei ole ju halva kütusega eesotsas vastavate andmete järgi ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2008 02:53:51 vasta tsitaadiga

äripäeva artiklis polnud aastaid kirjas...see aasta on statoilis enim solki olnud
http://www.postimees.ee/?id=59841

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 18.12.2008 03:24:18 vasta tsitaadiga

Samas artiklis on ju ka näha mis analüüsimisel tegelikult toimub.
tsitaat:
Väärib märkimist, et kolme labori samast kütuseproovist tehtud analüüsid erinesid üksteisest kuni kümme korda.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2008 03:35:20 vasta tsitaadiga

kahjuks pole seda seal täpsemalt lahti räägitud, vabalt võis võtta kõigepealt sõltuamtu ja kui statile ei sobinud siis "oma" laborites uued testid teha
kuigi tangin ise ka pea alati statist ning siiani bensuga kõik OK olnud

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 18.12.2008 05:05:13 vasta tsitaadiga

Chrysler shuts down all production
All 30 of the carmaker's plants will close after the last shift on Friday, and employees will not be asked to return to work before Jan. 19.
http://money.cnn.com/2008/12/17/autos/chrysler_shutdown/index.htm?postversion=2008121717
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2008 09:46:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kahjuks pole seda seal täpsemalt lahti räägitud, vabalt võis võtta kõigepealt sõltuamtu ja kui statile ei sobinud siis "oma" laborites uued testid teha
kuigi tangin ise ka pea alati statist ning siiani bensuga kõik OK olnud


Sa ikka lugesid ka neid selle aasta juhtumeid? Neljal korral tegelikult midagi ei olnud ja viiendal korral läks torustik katki ja kõikidele klientidele hüvitati tekitatud kahju.
Rohkem juhtumeid kusjuures ei olnudki registreeritud. Seega uskumatu möla ajakirjanduse poolt.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.12.2008 11:37:15 vasta tsitaadiga

Max Powers: See pole mitte ajakirjanduse möla, vaid see on konkurentide vastastikune infolekitamine ajakirjandusse. Kui Sa vaid teaksid kui suurtes ulatustes saabub kirju ja maile teemal - vaadake, mida nemad ja nemad tegid või ei teinud.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2008 11:38:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui Sa vaid teaksid kui suurtes ulatustes saabub kirju ja maile teemal -



Kuhu nad saabuvad?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2008 12:24:38 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

"One of the biggest consequences [of store and mall closings] is the loss of a sense of community," Birnbrey said. "I am a big believer that malls are an essential part of Americana. A mall is a place where people gather and socialize."

icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2008 12:30:31 vasta tsitaadiga

irw, mall on põhimõtteliselt juba communitytunnetust hävitav nähtus. aga noh, ameerika.

Fiat extends temporary plant closure programme
Fiat said on Tuesday it would close for up to two weeks at a time between January and February most of its factories in the country including Mirafiori, located in its hometown of Turin.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2008 13:42:10 vasta tsitaadiga

tops kirjutas:
Chrysler shuts down all production
All 30 of the carmaker's plants will close after the last shift on Friday, and employees will not be asked to return to work before Jan. 19.
http://money.cnn.com/2008/12/17/autos/chrysler_shutdown/index.htm?postversion=2008121717

täpsuse huvides peaks lisama juurde:

tsitaat:
The company ordinarily shuts down operations between Dec. 24 and Jan. 5. This closure would add roughly two weeks to that shutdown.


Aga jama sellegipoolest. Või noh, mis jama. Turunõudlus reguleerib seda ja peabki reguleerima.

EDIT: Chrysler alustas liitumiskõnelusi General Motorsiga

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2008 13:44:25 vasta tsitaadiga

FIAT sulgevat kah oma tehased 1,5 kuuks. http://www.postimees.ee/?id=59954
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 18.12.2008 14:37:49 vasta tsitaadiga

Max Powers: Konkurent lekitab infot ju tavaliselt ajakirjanikele. Ja ajakirjanikud on seda ka ise kurtnud, et see vastastikune lekitamise mass on nii suur, et raske on seda kõike üle kontrollida. Või välja valida, mis on olulisem või kuumem või paremini müüv.
Mida parem teema konkurendi kohta ette söödetakse, seda loetavama (suurem müügitiraazhi) ajakirjanikud jälle saavad. Seda rohkem on omakorda jälle reklaamipinna ostjaid koos...
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 18.12.2008 15:23:37 vasta tsitaadiga

Ron Paul: Päästeprogrammid hävitavad dollari

Tundmatu Sõdur kirjutab: "USA selleaastane presidendikandidaat - vabariiklane Ron Paul teatas väljaandele Newsmax, et USA pankade päästmine riigi poolt on vale ja viib lõppkokkuvõttes dollari kokku kukkumiseni. Ta peab halva majandamise näiteks seda kui riik võtab ühelt elanikkonna grupilt raha ja kannab selle üle teisele elanikkonna grupile kohe kui sellel mingeid probleeme esineb. Ta arvab et tuleb tagasi minna kullastandardile rahanduses, mis USA-s oli aastani 1971, mitte seepärast et kullastandard oleks väga hea vaid sellepärast et tagatiseta paberraha süsteem - kus raha tekitatakse arvetele "õhust" on hullumeelsus ning selline õhust raha tekitamine on määratud läbikukkumisele ning võib hävitada dollari. Paul teatas et tema arvates Barack Obama ei too vägesid sõjakolletest ära vaid soovib Afganistani vägesid juurde viia ning seetõttu ei jätku USA-l ka raha et ellu viia Obama tervishoiuprogramm. Ron Paul: Bailouts Will 'Destroy the Dollar'"

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2008 15:37:42 vasta tsitaadiga

kas kullastandard on hetkel reaalne?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.12.2008 15:49:00 vasta tsitaadiga

Ei ole.

Aga see võib teoreetiliselt tulla, kui usaldus dollari vastu kaob täielikult ja tuleb täielik krahh.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2008 02:11:21 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Samapalju esimene maailm, kui mu tagusment on sama kallis, kui J.Lo oma.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2008 02:22:45 vasta tsitaadiga

136 people show up for 3 jobs: "I actually had people on their knees begging me." ...
...mul paar tuttavat on ka koondatud(k-rauta, acme) ja rääkisid, et uut tööd otsides on juba tavalisemale tööle 10-20 tahtjat, heale rohkemgi...kui varsti paremuse poole minema ei hakka, siis tuleb scardi stsenaarium(maailmalõpp noh) täitsa teemaks...

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2008 10:50:06 vasta tsitaadiga

Scart, tead et sa oled masendav. kui sa sinna võrdluseks kirjutad juurde, palju muidu sellisele tööle tahtjaid oli, siis v-o. lisaks on tegu nähtavasti pmst riigitööga, mis on segastel aegadel ilmselt positiivne, eriti 'meerikas räägitu põhjal.

teine näide, 1000 töötajat 50 koha peale, on siis 20 töötajat kohale. ei midagi hullu.

kogu jutt põlvili palumisest ja enesetapust rääkimisest on paras kaka.

wirx, kas need su tuttavad on jooksvalt tööd otsinud? et kas midagi on muutunud selles osas? ja defineeri tavalisem töö.

eesti hinnangud asjale on kardinaalselt viltu seoses pikemaaegse tööjõupuudusega.

muide, kuskilt jäi silma jutt, et keegi eestis töötajat otsinu kirjutas, et räige hulk inimesi kandideerib, aga vajalikku töötajat pmst ikka ei leia. linki kardetavasti üles enam ei leia.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 19.12.2008 11:15:32 vasta tsitaadiga

icon_rolleyes.gif U.S. oil demand is expected to grow only 1 million barrels per day, or 0.2 percent, over the next two decades, as higher vehicle fuel standards and increased use of renewable fuels stifle petroleum consumption, the government's top energy forecasting agency said on Wednesday.
In its annual long-term forecast, the Energy Information Administration said this is the first time in more than 20 years the agency has projected virtually no growth in U.S. oil consumption.

* Total domestic production of natural gas is projected to reach 23.7 trillion cubic feet by 2030, with onshore unconventional natural gas increasing from 9.2 tcf in 2007 to 13.2 tcf in 2030.
* Natural gas will make up 19 to 22 percent of electricity generation through 2030.
* U.S. energy related carbon dioxide emissions will grow 0.3 percent per year from 2007 to 2030, rising to 6,410 million tons in 2030.
* U.S. oil production rises from 5.1 million bpd in 2006 to 7.38 million bpd in 2030, spurred by higher oil prices.

http://www.cnbc.com/id/28277935
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.12.2008 11:27:02 vasta tsitaadiga

Mingu õppigu korralikuks programmeerijaks, nii kaua kuni infrastruktuurid püsivad tööpuudust karta ei ole. Oma viga et pole korralikku ametit õpitud icon_rolleyes.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2008 11:37:06 vasta tsitaadiga

majandusbuum nuriünnitis: " igaüks võib olla ehitaja " vms. ja kui asjad normaliseeruvad ja inimestelt älle küsima hakatakse, et mida nad õppiud on, läheb kiunumiseks.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.12.2008 11:38:59 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Mingu õppigu korralikuks programmeerijaks, nii kaua kuni infrastruktuurid püsivad tööpuudust karta ei ole. Oma viga et pole korralikku ametit õpitud icon_rolleyes.gif



icon_lol.gif

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 154, 155, 156 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.