|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
linkin
HV vaatleja

liitunud: 03.02.2004
|
21.11.2008 12:16:14
Pool miljonit välja petnud noorukid astuvad kohtu ette |
|
|
Prokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, kus nelja noorukit süüdistatakse veebilehe www.hinnavaatlus.ee kaudu inimestelt raha ja esemete väljapetmises.
Kolme 18-aastast ja üht 19-aastast noormeest süüdistatakse selles, et nad panid ajavahemikul 23.07.2007. a kuni 21.08.2008. a toime rida kelmusi, lisaks süüdistatakse üht noorukit mitmetes vargustes, teatas Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja. Kelmuste ja vargustega tekitasid süüdistatavad varalist kahju kokku ligikaudu 500 000 krooni ulatuses. Põhilised kelmuste toimepanijad olid üks 18-aastane ja 19-aastane noormees, kes viibivad käesoleval hetkel vahi all. Ülejäänud kahe süüdistava roll oli oluliselt väiksem. Noorukid avaldasid internetileheküljel www.hinnavaatlus.ee erinevate kasutajanimede all kuulutusi, kus pakuti müüa esemeid nagu näiteks mobiiltelefone, fotoaparaate, sülearvuteid jne. Tegelikkuses süüdistatavate valduses selliseid esemeid ei olnud. Kannatanutel paluti kolmanda isiku arvele kanda üle vastav summa raha ning seejärel lubati kaup talle kätte toimetada, mida aga ei tehtud. Kolmandate isikute arveldusarvete numbreid kasutati vahelejäämise vältimiseks ja need saadi enda valdusesse erinevaid ettekäändeid tuues. Kasutati ka vastupidist skeemi. Süüdistatavad helistasid müügikuulutuse peale, esinedes mingi asja ostmisest huvitatud isikutena ning lubades maksta kannatanutele raha pärast kauba kätte saamist. Seda aga ei tehtud. Mõnedel juhtudel väitsid süüdistatavad, et on juba raha üle kandnud, kuid erinevate pankade tõttu pole see veel müüja arveldusarvele jõudnud. Lisaks süüdistab prokurör üht 18-aastast noorukit mitmetes vargustes, mis pandi toime ajavahemikul 2006. aasta 1. juunist kuni tänavu 24. juunini. Prokuratuur paneb inimestele südamele, et internetist kauba ostmisel ja selle müümisel tuleb olla ettevaatlik ning võimalusel kontrollida isiku tausta, kellega ostu-müügitehingut läbi viiakse. Samuti ei tohiks maksta raha kauba eest enne, kui see on kätte saadud. Kindlasti ei tohiks võõrastele inimestele avaldada oma pangaandmeid.
http://www.postimees.ee/?id=50743
viimati muutis linkin 21.11.2008 12:28:22, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
21.11.2008 12:42:07
Re: Pool miljonit välja petnud noorukid astuvad kohtu ette |
|
|
| tsitaat: |
| Kindlasti ei tohiks võõrastele inimestele avaldada oma pangaandmeid. |
mida nad nime ja arvenumbriga teha saavad? ainult raha mulle kanda ja selle vastu ei saa mul midagi olla, veel on ruumi
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
21.11.2008 12:43:51
|
|
|
| Arvan, et pigem peeti silmas seda tankistide tekitamist. St. sõbrale konto andmete andmist, et vahendada tehieng, kuna temal kontot pole / on hetkel paroolid ära kaotanud / jne.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vipi666
HV Guru

liitunud: 22.07.2007
|
21.11.2008 13:23:29
|
|
|
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/article.php?id=20407339
_________________ * kui ma väike olin panin raudtee peale kive ja vaatasin kuidas rong nendest üle sõidab.
üxkord jäi rong seisma ja rongijuht viskas mind suure mutriga vastu jalga.
*mulle meeldib teistele inimestele anda asju hoida ja siis kõrvalt vaadata ja naerda kuidas keegi seisab asi käes |
|
| Kommentaarid: 625 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
8 :: |
6 :: |
456 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
21.11.2008 13:40:03
|
|
|
| On kannatanutel lootust üldse raha tagasi saada?
|
|
| Kommentaarid: 271 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
213 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
21.11.2008 13:46:30
|
|
|
| avax kirjutas: |
| On kannatanutel lootust üldse raha tagasi saada? |
Fat Chance jah .Need jobud ju peale vangist vabanemist ilmselt tööle ei lähe .Vanemad neil vaevalt hakkavad kinni plekkima poolt milli.Samas kui peaks oleks see hea õppetund mõlematele.Jobukesed saaksid iga õhtu kodus peksa ja vanemad hoiaksid nende tegemistel edaspidi silma peal
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi©
Piiratud kasutaja

liitunud: 28.08.2006
|
21.11.2008 13:52:42
|
|
|
tomorrow kui neil puhas leht politseis siis väga võimalik et saavad tingimisi karistada
_________________ Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta |
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
1 :: |
328 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
21.11.2008 14:33:37
|
|
|
eeerm,kust see pool milli välja imeti?ei mäleta et siin nii julmalt oleks juba susserdatud.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
21.11.2008 15:01:53
|
|
|
| linkin kirjutas: |
| ....... Samuti ei tohiks maksta raha kauba eest enne, kui see on kätte saadud. ........ |
Saadad kauba ilma raha saamata, kahju mitmekordne, maksad raha saatekulu eest ka ...
| linkin kirjutas: |
| ....... Kasutati ka vastupidist skeemi. Süüdistatavad helistasid müügikuulutuse peale, esinedes mingi asja ostmisest huvitatud isikutena ning lubades maksta kannatanutele raha pärast kauba kätte saamist. Seda aga ei tehtud. Mõnedel juhtudel väitsid süüdistatavad, et on juba raha üle kandnud, kuid erinevate pankade tõttu pole see veel müüja arveldusarvele jõudnud. ...... |
Arvatavasti seda viimast skeemi kasutades tekkiski see 500 000.- varaline kahju kannatanutele, soovitatakse ju pidevalt HV -s kui kõikjal mujal, et enne ärge raha makske kui kaup käes
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
21.11.2008 15:07:45
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| linkin kirjutas: |
| ....... Samuti ei tohiks maksta raha kauba eest enne, kui see on kätte saadud. ........ |
Saadad kauba ilma raha saamata, kahju mitmekordne, maksad raha saatekulu eest ka ...
|
Teed näost näkku äri- saad p....s kauba . pmst ei saagi midagi teha siis,
See soovitus jah,et ärge enne makske kui kaup on saadetud,on veidi kohtlane.Sest sel juhul justkui müüja peaks see ullike olema kes ainukesena vastutust võtma peaks.Parem soovitus ehk on olnud see,et soovige kokku saada,potsetsiaalne pettur kohe kaob ära vast.Kui just selline nahaal pole et piiksus kaubaga äritseb.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matu21
HV Guru

liitunud: 24.11.2003
|
21.11.2008 15:58:32
|
|
|
| tsitaat: |
| Prokuratuur paneb inimestele südamele, et internetist kauba ostmisel ja selle müümisel tuleb olla ettevaatlik................ Samuti ei tohiks maksta raha kauba eest enne, kui see on kätte saadud |
Väga hoolitsev suhtumine ju
Mis vahet seal on, kas aus inimene saadab pätile raha ja kaupa ei saa või saadab pätile kauba ja raha ei saa....
Sama loll kaagutamine nagu Tarbijakaitseametist pidevalt tuleb.
_________________ Kõik, mis mul müügiks on, küsi julgelt soodushinda : www.digimarket.ee
Kõiki kaupasid saan müüa ka järelmaksuga
Kasutatud arvutid ja laptopid Tartus, Vanemuise 43 |
|
| Kommentaarid: 1393 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
1057 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
21.11.2008 16:08:15
|
|
|
Raiped võiks ikka korralikult karistada ka saada, aga vaevalt
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psydeblo
HV Guru

liitunud: 08.11.2005
|
21.11.2008 16:09:33
|
|
|
| patsutatakse õla peale ja kuni järgmise korrani...
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
135 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi©
Piiratud kasutaja

liitunud: 28.08.2006
|
24.11.2008 01:49:53
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| Prostituut kirjutas: |
tomorrow kui neil puhas leht politseis siis väga võimalik et saavad tingimisi karistada  |
Politseis võib neil kasvõi kilomeetrine leht olla.Eesti kolme jalga lonkavat kohtusüsteemi,humaansust jms jamasi teades kõnniksid nad ikkagi minema tingimisi karistusega  |
Usu mind vangla pole mingi inimese mõtteviisi parandaja, pigem vastupidi BELIEVE ME !
_________________ Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta |
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
1 :: |
328 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario153
HV veteran

liitunud: 16.08.2004
|
24.11.2008 19:35:13
|
|
|
| Prostituut kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
| Prostituut kirjutas: |
tomorrow kui neil puhas leht politseis siis väga võimalik et saavad tingimisi karistada  |
Politseis võib neil kasvõi kilomeetrine leht olla.Eesti kolme jalga lonkavat kohtusüsteemi,humaansust jms jamasi teades kõnniksid nad ikkagi minema tingimisi karistusega  |
Usu mind vangla pole mingi inimese mõtteviisi parandaja, pigem vastupidi BELIEVE ME ! |
Mis siis sinuarust pättidega teha tuleb kui kinni ka enam ei tasu panna . Kui mõrva eest saaks minimaalselt eluaegse või surmanuhtluse siis kaoks mõrvad nagu võlu väel.
Eestis puuduvad karistused....kohtusüsteem on üks suur naljanumber.
Prügikolle pannakse vangi võõral territooriumil prügikastis söömise eest, aga mõrtsukad saavad tingimisi
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
50 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi©
Piiratud kasutaja

liitunud: 28.08.2006
|
24.11.2008 19:59:14
|
|
|
Mario153 Vahest ka tapmine on õigustatud.... kuigi seadus seda nii ette ei näe mõne mölaka lööks teisiti mõtlemata maha !
Kuid pole mina see kohtumõistja ja igal vasikal on oma mihklipäev.
Pigem suunata need pätid sunniviisiliselt tööle ja võimalikult halbadesse tingimustesse, sellest on rohkem kasu kui kinni istumisest kus toodakse sulle söök jook ninaette ja millegi eest maksma ei pea, sama elu jätkub ka vanglast väljaspool kui lihtsalt midagi kätte ei saa siis varastatakse ja hirmu pole ka et tagasi vanglasse sattuda kuna seal sõbrad ootavad ja muretu elu !
Ma tean sest olen olnud seal nats aega !
Venelased seal asutuses on nii riigi vastased et hirm teada et nad ükspäev väja saavad.
_________________ Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta |
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
1 :: |
328 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
24.11.2008 20:00:41
|
|
|
| Prostituut kirjutas: |
.......
Ma tean sest olen olnud seal ! |
Järgmine kord viiakse sind hullumaija, istud täielikus vaikuses, hoolitsevad tädid ...............
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004

|
25.11.2008 16:09:11
|
|
|
| Prostituut kirjutas: |
.......
Ma tean sest olen olnud seal ! |
S.o kasutajanimega kuidagi seoses?
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
26.11.2008 20:17:02
|
|
|
Prostituut, paistab, et olid päevakese kuskil arestimajas. Pole see vanglaelu nii hea midagist, isegi mitte uutes vanglates. Süüa saad ja soe on aga see on ka umbes kõik. Lahtistes osakondades saad suhelda kah, aga ikkagi on liikumisvabadus piiratud ja ühed samad näod ümberringi. Kinnises osakonnas on kehvem, põhi märgusõna on tegevusetus, 23h ööpäevast istud oma kambrikaaslasega oma alla kümneruutmeetrises kongis mitte midagi tehes. Vangla on ja jääb vanglaks, vangla pole hotell.
Räägin ka omadest kogemustest.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gnoom
HV veteran
liitunud: 12.12.2003
|
27.11.2008 01:02:17
|
|
|
| Etsike kirjutas: |
| 23h ööpäevast istud oma kambrikaaslasega oma alla kümneruutmeetrises kongis mitte midagi tehes. |
Kui sinna kongi kuidagi arvuti koos netiühendusega ka saaks. Siis paadunud nethoolikud oleksin varsti vangla uksetaga sisselaskmist nõudmas.
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etsike
HV veteran

liitunud: 24.12.2004
|
27.11.2008 01:44:39
|
|
|
| Oleks see vaid nii, et arvuti saaks kongi. Telekas/raadio võivad olla.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi©
Piiratud kasutaja

liitunud: 28.08.2006
|
01.12.2008 20:05:03
|
|
|
Etsike Tallinna vanglas olen olnud, mis NN. eeluurimise vanga aga ikkagi, vangla pole inimese parandamise koht !
Dogbert Kasutaja nimi selline kuna see alati vaba kõikides kommuunides, mul steam, hv, hot jne kõik sama nimega mulle ei istu need "nimi123" variandid
_________________ Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta |
|
| Kommentaarid: 377 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
1 :: |
328 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fucs
HV vaatleja
liitunud: 03.09.2007
|
18.03.2009 14:44:59
|
|
|
Meil on lahe elada. Kuidas üldse süüdistataval on luba riigist lahkuda, seda enam kui on teada istungipäev? Mingid tõkendid vms on ju olemas? Vaevalt, et tegelane 30-ndakski välja ilmub. Või siis läheb teine vend välismaale
Mul tehti kunagi 10 aastat tagasi korter täiega tühjaks. Vennad saadi pool aastat hiljem Narvas kätte. Korra kutsuti kohaliku uurija juurde ja korra kutsuti Narva asjade tuvastamisele (sain ühe asja paarikümnest varastatust ka tagasi). Ja kõik. Narvas oli tuvastamisel üle Eesti rahvast koos (vennad olid laia haardega ). Ei kutsutud mind enam uurija juurde ega kusagile kohtuistungile. Ja siiani pole mul sellest tolku karvavõrdki olnud, et nad kätte saadi (välja arvatud siis üks vidin mille lõhutuna tagasi sain). Suht mõttetu värk.
_________________ Jälle mõistus otsas |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
19.03.2009 15:07:03
|
|
|
Sarnane värk nagu mu rattaga oli. Vargad saadi ka poole aasta pärast kätte, aga kuna nad väitsid, et miskit raha nad rataste müügist ei saanud ja niisama neilt ka miskit võtta polnud, siis pandi tüübid vist pooleks aastaks kinni ja asi loeti lõppenuks. Kui õigesti mäletan, siis oli neid kahtlustatud 50+ ratta varguses.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
s2de
HV kasutaja

liitunud: 29.12.2007
|
28.03.2009 03:52:50
|
|
|
Asjameez, on veel pilte isenditest ? Mul figureeris usb pulgal nende meeste väike fotoalbum, siis käis too pesus ...
Reidikontod neil kinni kahh.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-XD-
HV kasutaja

liitunud: 19.12.2005
|
27.07.2009 02:59:13
|
|
|
| Uudisi?
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
asjameez
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.12.2006
|
28.07.2009 01:20:08
|
|
|
| Advokaat kaebas süüdistuse edasi. Tuleb ringkonnakohus augusti lõpus.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|