Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Briti valitsus planeerib salvestada kõik kodanike e-mailid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.11.2008 15:37:46 Briti valitsus planeerib salvestada kõik kodanike e-mailid vasta tsitaadiga

link :: minut.ee


vabariigi valvur kirjutab minuti vahendusel: "Nagu eesrindlikule demokraatlikule riigile kohane, plaanib Briti valitsus võtta kontrolli alla internetiliikluse riigis. Interneti "mustad kastid" peaksid koguma kõigi riigis tehtavate webi külastuste, emailide kohta andmed ühte suurde valitsuse "Suure Venna" andmebaasi.

Lisaks on plaanis salvestada andmebaasi ka kõik telefonikõnede andmed riigis. Government black boxes will collect every email

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tige kala
HV veteran
tige kala

liitunud: 16.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 15:56:17 vasta tsitaadiga

Karm, kõik võetakse kontrolli alla aga kuhu siis vabadus jääb icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 15:57:56 vasta tsitaadiga

Lihtsalt aeg on liikuda SMTPS'i ja PGP suunas kui pahandust teha plaanid...
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 07.11.2008 16:00:45 vasta tsitaadiga

Väga thumbs_down.gif
_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.11.2008 16:05:36 vasta tsitaadiga

BReaK da iCE kirjutas:
Lihtsalt aeg on liikuda SMTPS'i ja PGP suunas kui pahandust teha plaanid...

kommentaar minutist:

tsitaat:
Vaevalt see nuhkimine kedagi aitab. Iga vähegi mõtlev inimene kasutab tundlike teemade puhul tugevat krüpteeringut ja anonümiseerivaid lahendusi. Nähtavasti teevad kastide ja softi provaiderid tõsist lobitööd.

Iseasi kui nad oma juurvõrgus toimivad kastid man-in-the-middle režiimi lülitavad. Siis on suht sitasti. Kõiki SSL/TLS käepigistusi saaksid nad vahelt kinni nabida ja teoreetiliselt ka allalaaditavasse tarkvarasse suvalist funktsionaalsust juurde injectida käigu pealt. Ei saa kohalik inglane midagi teada, sest kõik message digestid ja häshid serveeritakse neile samamoodi vahepealt. Ja mis siis juhtub kui mõni nahaalne riigipalgaline süsadminn ei viitsi võrku ära turvata ja HerbalKingid sinna sisse murravad vaikselt? Alles hiljuti ju see oli kui IMF-i kesksüsteemi sisse murti ja elasid seal tükk aega märkamatult -- IMF 0wnzed [slashdot.org]. Mõistlikum oleks inglastel ennast kohe bensiiniga üle valada ja tikku tõmmata.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
386
Kreisi kasutaja
386

liitunud: 09.11.2003




sõnum 07.11.2008 16:26:34 vasta tsitaadiga

Oot. Mul 97% e-mailivahetusest späm...
_________________
Minu klaviatuur vihkab mind...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.11.2008 16:28:12 vasta tsitaadiga

386 kirjutas:
Oot. Mul 97% e-mailivahetusest späm...
s.t. vastad ka spämmiga icon_question.gif icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 16:31:15 vasta tsitaadiga

Üldiselt peaks siiski piir olema kust edasi minna kust mitte. Inglismaa kisub selliseks ulmejutuks ära kus iga sinu sammu ja sõna valvab kaamera, varsti loetakse pepukarvad ja kakatükid mis seal kinni ka kokku ja pannakse arhiivi. okse
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fatal1ty
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2006




sõnum 07.11.2008 17:20:42 vasta tsitaadiga

ise elan uk's ja kui vaadata politsei t66d siin, on see ikka vaga haige, mingi politsei saade on kus raagib igast manti, yks asi on juba see mis on paris pull, et kui sul pole kindlustust voi auto millega s6idad, kas varastasid selle voi tegid mingit muud pahandust siis sa sellega kaugele ei s6ida, esiteks igal pool on kaamerad mis trackivad sinu numbrimarki, ja kui kaamera selle kinni pyyab siin on see aja kysimus on pollar seljas sul, ok pollar on sul seljas siis m6tled et raputad ta ehk maha, aga oh ei kopter on kah sul kohe peakohal mis vaatab iga sinu sammu, ok otsustad kusagil metsas auto maha jatta ja kusagile p66sastesse peitu minna, siis mingi kopteri infrared kaamera sinu soojuse metsast kinni puuab ja siis politsei koer sulle perse kargab icon_biggrin.gif
vahest saab vaadata seda saadet, paris kino on ikka :p

_________________
jou mis värk on
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 07.11.2008 17:37:25 vasta tsitaadiga

Orwelli raamatu "1984" pealkiri oleks pidanud olema "2014"

Liigutakse ikka täieliku jälgimise poole...

...kes pole lugenud, lugege!
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
JannoT
HV kasutaja
JannoT

liitunud: 23.12.2005




sõnum 07.11.2008 17:42:45 vasta tsitaadiga

Ameerikas selline asi toimuks siis ma ei teeks teist nägugi aga Inglismaal? :/ Kui see mingi anti-terrorismi värk on siis on see küll üks suur läbi kukkumine. Pead ikka parajalt loll terrorist olema kui krüptimata sõnumeid e-mailiga saadad.
_________________
011010000110100101101110011011100110000101110110011000010110000101110100011011000111010101110011
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 17:47:01 vasta tsitaadiga

Fatal1ty kirjutas:
ise elan uk's ja kui vaadata politsei t66d siin, on see ikka vaga haige, mingi politsei saade on kus raagib igast manti, yks asi on juba see mis on paris pull, et kui sul pole kindlustust voi auto millega s6idad, kas varastasid selle voi tegid mingit muud pahandust siis sa sellega kaugele ei s6ida, esiteks igal pool on kaamerad mis trackivad sinu numbrimarki, ja kui kaamera selle kinni pyyab siin on see aja kysimus on pollar seljas sul, ok pollar on sul seljas siis m6tled et raputad ta ehk maha, aga oh ei kopter on kah sul kohe peakohal mis vaatab iga sinu sammu, ok otsustad kusagil metsas auto maha jatta ja kusagile p66sastesse peitu minna, siis mingi kopteri infrared kaamera sinu soojuse metsast kinni puuab ja siis politsei koer sulle <b>piix</b> kargab icon_biggrin.gif
vahest saab vaadata seda saadet, paris kino on ikka :p

siis teil seal elu nagu GTA-s 6 tärni
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Worm390
HV kasutaja
Worm390

liitunud: 02.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 17:51:26 vasta tsitaadiga

Noh, krüptid sisu ära kahe erineva algorütmiga ja valmis.
Mis nad ikka teha saavad selle vastu...
Brute forceda pole vist eriti mõtet.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.11.2008 17:55:13 vasta tsitaadiga

ega keyd ei murragi, aga neis kahes algoritmis võivad olla weaknessid, mis gov meestele teada icon_smile.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 18:24:10 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
kommentaar minutist:

Kui mõlemad osapooled kasutavad verifitseeritud cert'e ja Diffie-Hellman'i võtmevahetust siis pole selle man-in-the-middle attack'iga suurt kolbigi teha.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mihkelv
HV kasutaja

liitunud: 25.02.2004




sõnum 07.11.2008 18:52:44 vasta tsitaadiga

Eks siis hakkabki midagi pgp, GNUpg vms võtmete kasutamine laiemalt levima. Kuigi keegi ei saa väita, et juba praegu ei kasuta terroristid, või kelle iganes pärast selliseid meetmeid kasutusele võetakse, sarnaseid tehnoloogiaid oma sõnumite krüptimiseks... seega tundub rohkem nagu mõttetu ressurssi raiskamisena.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
energia
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 18:57:12 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
Fatal1ty kirjutas:
ise elan uk's ja kui vaadata politsei t66d siin, on see ikka vaga haige, mingi politsei saade on kus raagib igast manti, yks asi on juba see mis on paris pull, et kui sul pole kindlustust voi auto millega s6idad, kas varastasid selle voi tegid mingit muud pahandust siis sa sellega kaugele ei s6ida, esiteks igal pool on kaamerad mis trackivad sinu numbrimarki, ja kui kaamera selle kinni pyyab siin on see aja kysimus on pollar seljas sul, ok pollar on sul seljas siis m6tled et raputad ta ehk maha, aga oh ei kopter on kah sul kohe peakohal mis vaatab iga sinu sammu, ok otsustad kusagil metsas auto maha jatta ja kusagile p66sastesse peitu minna, siis mingi kopteri infrared kaamera sinu soojuse metsast kinni puuab ja siis politsei koer sulle <b>piix</b> kargab icon_biggrin.gif
vahest saab vaadata seda saadet, paris kino on ikka :p

siis teil seal elu nagu GTA-s 6 tärni


Jah ja vaatajate reitingu piisaval kõrgusel saab sellest meelelahutus. Kuhu vahele lastakse reklaame. Kui kedagi mingiks õhtuks võtta ei ole, võtavad nad sinu koos sinu autoga ja ajavad su nurka ning lasevad maha. Kõik on häppid ja raha voolab.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bas
HV vaatleja

liitunud: 13.05.2008




sõnum 07.11.2008 18:57:30 vasta tsitaadiga

Mis moodi need "õigeid" kirjad üles leitakse, vaevalt et neid kõiki keegi läbi lugema hakkab. Ei tahaks nagu uskuda, et Alkaida bossil on Binladen@alkaida.uk stiilis e-maili aadress?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Goon
Kreisi kasutaja
Goon

liitunud: 12.06.2005




sõnum 07.11.2008 19:02:37 vasta tsitaadiga

Väga haige icon_mad.gif
Aga kes krt Inglismaale ikka tahab minna - Fish, chips, cup o' tea, bad food, worse weather, Mary-fucking-Poppins
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 19:14:36 vasta tsitaadiga

Goon kirjutas:
Väga haige icon_mad.gif
Aga kes krt Inglismaale ikka tahab minna - Fish, chips, cup o' tea, bad food, worse weather, Mary-fucking-Poppins

Well, you`re right, this is not my cup of tea. Kusjuures põhikooli lõpueksamil oli selle eelmise lause teise poole kasutamine kohustuslik icon_neutral.gif
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 19:15:40 vasta tsitaadiga

Räägitud on salvestamisest, ega keegi siis neid kohe kontrollima pea, ostatakse 2TB serverisse ja öeldakse, et näe, tõstame turvalisust et igast perverdid, terroristid jne. kätte saad, et inglased mõlege kui turvaline teil siin elada on icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.11.2008 19:16:47 vasta tsitaadiga

Alo.Ko, minuti kommentaarist:

tsitaat:
Maailmas saadetakse iga päev üle kahesaja miljardi meili. Üsna mitme terabaidi jagu andmeid ja karta on, et ega Suur-Britannia internetiliikluse osas just tagumises otsas pole.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 19:37:51 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Alo.Ko, minuti kommentaarist:

tsitaat:
Maailmas saadetakse iga päev üle kahesaja miljardi meili. Üsna mitme terabaidi jagu andmeid ja karta on, et ega Suur-Britannia internetiliikluse osas just tagumises otsas pole.

Eino see on loomulik, et 2TB-st ei jätkuks, pakkusingi seda et, nad väidavad, et salvestavad meile jne. rahvale, aga tegelikuses kuskil kontorinurgas 2TB kettaga server, kust jookseb mingi osa liiklusest läbi,mida keege elus ei kontrolli...
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 07.11.2008 19:39:26 vasta tsitaadiga

Kodeerimisega kaitstud kirjadega saab teha kahte moodi:
- Kas need kustutatakse koheselt maili-vaheserveris saabumise hetkel, nagu Spämm.
- Säilitatakse teatud aja ja edasi saadetakse alles siis, kui lagedale tuleb kirja saatja ja tal on kood näpus. Kiri loetakse läbi ja kui midagi pole, saadetakse kiri edasi. Ja kui saatjat ei tule, tehakse Delete.
Ja kogu lugu.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 07.11.2008 22:03:49 vasta tsitaadiga

Taolise liigse jälgimise vastu ma olen väga.Ja nii need kontrollid vaiskelt tulevad. Väga vale lähenemine.

Kuid samas, kui rääkida AINULT mailide salvestamisest, siis ei pea ennast otseselt nii ahistatuks (põhimõtteliselt aga küll).[ või siis "ei peaks",kui elaksin inglismaal]
Sest kui hakata vaatama arve, siis võimalus,et keegi loeb nt just sinu maili on 1 miljardist vms.
Kui veel lisada siia spam, ja iga mitmes mail on sul üli üli salajane?. Siis on see arv veel absurdsem.

Eks ta kuhugi kokku jookseb,et keegi saaks aeg ajalt the CTRL + F "terrorist","bomb","kill the queen" jne...
ja noh... kui ma midagi sellist plaaniks, siis vaevalt ma saadaks neid kirju oma maili,oma arvuti,oma neti ühenduse vms tagant?!

Ma olen suhteliselt kindel,et mingi taoline jälgimine või sorteerimine teatud märksõnade peale on niikuinii. Ehk " Welcome to HV MI6 " icon_lol.gif

Et mis siin imestada..
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 08.11.2008 12:24:10 vasta tsitaadiga

Probleem pole selles et võib-olla loetakse, vaid et selline salvestamine on väga tõsine privaatsuse rikkumine. Kõik demokraatlikud ühiskonnad lähtuvad "süütu kuni vastupidise tõestamiseni" põhimõttest, s.o. inimene võetakse siis luubi alla kui ta on midagi korda saatnud, mitte ei võeta esmalt luubi alla selleks juhuks kui ta peaks kunagi midagi korda saatma. Küll aga on see vana hea KGB&analoogide mõttemall suhtuda eelarvamusega kõikidesse oma alluvatesse.
Kokkuvõtlikult: poleks seda vist keegi arvanud, aga lõppkokkuvõttes kommunism siiski võidutseb, mis sest, et ideoloogia osas natuke muutunult ja teistsugust nime kandes.

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Leopold
Kõige suurem sõber
Leopold

liitunud: 19.04.2005




sõnum 08.11.2008 14:18:15 vasta tsitaadiga

Bas kirjutas:
Mis moodi need "õigeid" kirjad üles leitakse, vaevalt et neid kõiki keegi läbi lugema hakkab. Ei tahaks nagu uskuda, et Alkaida bossil on Binladen@alkaida.uk stiilis e-maili aadress?


Bas, selleks on olemas programmid, mida nimetetakse erinevatel viisidel: andmekaeve programmid, mis otsivad sõnu, seoseid ja algoritme ning seostavad selle varem toime pandud kuritegudega. Selle süsteemiga on nii mõndagi kuritegu avastatud. Programmid töötavad ka tehisnärvivõrgu abil - need programmid on iseõppivad, ehk siis ise tulevad lahenduseni ning ise oskavad luua uusi algoritme ning seoseid.

/////Reklaam: SAS Data Miner jm sellist tüüpi programmid oskavad igast trikke andmetega teha.///////

_________________
NAS
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2008 18:26:25 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
lõppkokkuvõttes kommunism siiski võidutseb, mis sest, et ideoloogia osas natuke muutunult ja teistsugust nime kandes.
Totalitarismi pidasid siiski nähtavasti silmas. Totalitarismile on omane totaalne nuhkimine, kontroll ja järelevalve oma kodanike igasuguse tegevuse järele. Totalitarism aga võib olla nii kommunistlik kui kapitalistlik ja karta on, et viimane variant on oma olemuselt ehk hullemgi
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 08.11.2008 21:43:04 vasta tsitaadiga

Ei mõelnud, aga see on minupoolne viga. Sinupoolse parandusega läheb minupoolse ponnituse iroonia kahjuks küll kaduma icon_lol.gif
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mehaanic
Aeg Maha 2a
mehaanic

liitunud: 22.02.2004




sõnum 11.11.2008 10:14:30 vasta tsitaadiga

vigane eestikeel peaks olema juba piisav crypteering icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 11.11.2008 10:32:51 vasta tsitaadiga

Huvitav kuidas Briti valitsusele meeldiks kui kodanikud kõik nende e-mailid salvestaks.
_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Leopold
Kõige suurem sõber
Leopold

liitunud: 19.04.2005




sõnum 11.11.2008 10:34:32 vasta tsitaadiga

ArQ kirjutas:
Huvitav kuidas Briti valitsusele meeldiks kui kodanikud kõik nende e-mailid salvestaks.

icon_biggrin.gif icon_eek.gif

_________________
NAS
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
shlukh
HV vaatleja

liitunud: 30.04.2003




sõnum 12.11.2008 00:43:50 vasta tsitaadiga

"Iga riik mis annab ära natuke vabadust, et saada natuke turvalisust ei vääri kumbagi ja kaotab mõlemad" Thomas Jefferson

Sõda terroriga ongi välja mõeldud selleks, et inimeste vabadusi piirata. Need nukud kes peaministrid ja presidendi on ei ütle selles sõna kaasa, nad saavad oma käsud kõrgemalt. Ma pigem kardan oma valitsust kes ei tee praktiliselt midagi rahva tahte järgi, kui sünteesitud terroriste.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.11.2008 13:01:46 vasta tsitaadiga

Mingi päev tagasi oli kohalikus meedias lugu sellest, kuidas Euroopa Liidu juhtuvad jõud arutavad (suletud uste taga) suuremat teemapaketti, et kuidas igal pool hakata salvestama E-maile ning kuidas igal pool P2P ära keelata.

Delfi Forte alt leidsin selle teema üles - head lugemist 8) http://forte.delfi.ee/archive/article.php?id=20311170&categoryID=19351864&ndate=1226354400
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 12.11.2008 17:42:08 vasta tsitaadiga

ACTA on vana asi ning ei ole seotud mailide salvestamisega, vaid peaasjalikult sellega et riigipiire ületades hakatakse su arvitit/MP3 pleierit läbi vaatama ja konfiskeerima kui sealt piraatmaterjali leitakse (s.o. enam ei teki küsimust kas või mida tehtaks kui sul piraaditud filmid HDl on) ning autorikaitseõiguseorganisatsioonid saavad ilma tõendeid esitamata ISPidele pärida "rikkujate" andmeid ning IIRC ka nõuda internetiühenduse katkestamist. Lisaks sellele, et piraatlus kriminaliseeritakse täies mahus (s.o. ka tirimise eest võiksid reaalset vanglakaristust saada ning relvastatud politseirühma korterisse sissevalgumine poleks enam "ennekuulmatu"). Ja, nagu harilikult, on jänkid asja eesotsas.

Muidugi pole erilist vahet kas sind ahistatakse terrorismi vastu võitlemise või intellektuaalse omandi kaitse ettekäändel, mõlemal juhul oled ahistatud...

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.11.2008 17:47:26 vasta tsitaadiga

HacaX: Tsitaat: "...viia kõigi kodanike internetiliikluse jälgimiseni ja kriminaliseerida kasutajalt-kasutajale (p2p) failijagamise".
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 12.11.2008 18:04:11 vasta tsitaadiga

Sest sa rebid selle lause kontekstist välja. "[...] lisab õli tulle kahtlustele, et kokkulepped võivad anda patenditrollidele vahendid ahistamiseks, piirata [...], viia kõigi kodanike internetiliikluse jälgimiseni ja kriminaliseerida kasutajalt-kasutajale (p2p) failijagamise". Nagu nii tavaline on mete ajakirjanduses ainus pakus kirjas see osa, mis puudutab arvamust ja kuulujutte, mitte see mis reaalselt ja faktiliselt olemas on (antud juhul tõsiasi, et on keeldutud ACTAt avalikustamast).
Lekkinud versioonis on rõhk siiski sellel, et ISPid on kohustatud kontrollidele vastu tulema (erinevus seisneb selles, et praegu on asi vabatahtlik ja andmete väljaandmine võib lausa ebaseaduslik olla), jälgimine jääks siiski MPAA&analoogide õlule kellel pole puhtfüüsiliselt "kõigi kodanike internetiliiklust" jälgida.

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 18.01.2009 22:05:16 vasta tsitaadiga

Teatavasti kasutab briti allveelaev windowsi ning nüüd võitleb viirustega:
http://news.softpedia.com/news/The-Royal-Navy-Fights-Computer-Virus-102147.shtml
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 01.02.2009 22:29:57 vasta tsitaadiga

note1 kirjutas:
Teatavasti kasutab briti allveelaev windowsi ning nüüd võitleb viirustega:
http://news.softpedia.com/news/The-Royal-Navy-Fights-Computer-Virus-102147.shtml


Tublit poisid icon_razz.gif

Tulles teema juurde siis kas mitte ilma riigi sekkumiseta neid maile ei salvestata ?
Maili serverites ju kõik koopiatel olemas kellel huvi saab need alati sealt kätte ju icon_rolleyes.gif

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2009 18:15:52 vasta tsitaadiga

Täitsa masendav ikka icon_confused.gif . Järjest rohkem analoogseid uudiseid Inglismaa kohta
_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 14.05.2009 19:55:24 vasta tsitaadiga

Ah see kirjandus on ka nagu on, sittagi nad asjast ei tea aga suu on suurem kui elu ise !
_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 19.06.2009 01:48:05 vasta tsitaadiga

Pole küll sõna-sõnalt teemasse, aga siiski ka mitte päris asjakohatu:
http://montanasnewsstation.com/Global/story.asp?S=10551414&nav=menu227_3
Jänkid näitavad taaskord teed - polegi vaja et valitsus midagi salvestaks, tööandjad kes potentsiaalselt töölisekandidaadilt kõiki tolle kasutatavaid võrgukeskkondi ning nende kasutajanimesid/paroole teada tahab ajab asja ära icon_rolleyes.gif

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2009 13:35:33 vasta tsitaadiga

Ragnar7474 kirjutas:
Täitsa masendav ikka icon_confused.gif . Järjest rohkem analoogseid uudiseid Inglismaa kohta


Ise ka imestan, just demokraatiale mitteomaste tunnustega lahendustega jääb Suurbritannia kõige rohkem silma.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Briti valitsus planeerib salvestada kõik kodanike e-mailid
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.