Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  WiFi WPA turvalisus murti maha märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.11.2008 22:29:33 WiFi WPA turvalisus murti maha vasta tsitaadiga

link :: Forte


Vanal heal ajal olid asjalood nii, et kui pandi püsti WiFi võrk ja tegijatel oli aimu, millega on tegu, siis kasutati võrgu kaitsmiseks nõrga WEP turvalisuse asemel tugevamat WPA turvaprotokolli. Nüüd on ka WPA turvalisusega asjad ühel pool, see on lahti murtud. Eric Tews ja Martin Beck nimelised eksperdid said asjaga hakkama, leides kuidas murda vähem kui 15 minutiga ajutiste võtmete tervikluse protokoll (TKIP - Temporary Key Integrity Protocol). Õnneks ei ole tüübid välja mõelnud veel viisi, kuidas pääseda ligi arvuti ja ruuteri vahel liikuvatele andmetele.

Mida siis teha? Tuleb üle minna WPA2 turvaprotokollile, mis tänaseni püsib veel murdmatuna.

Tews’i ja Beck’i töö avaldatakse lähikuudel akadeemilises väljaandes.
Kui WPA nõrkus osutub märkimisväärseks, on see suur turvapauk ettevõtetele, kes selle suures osas kasutusele on võtnud.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 23:10:58 vasta tsitaadiga

kui hästi tahta on kõik siin "neti" maailmas lahti murtav, see vaid aja küsimus, et kes ja kuna thumbs_up.gif
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kaszpar
HV kasutaja
Kaszpar

liitunud: 18.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 23:15:54 vasta tsitaadiga

Tiim kirjutas:
kui hästi tahta on kõik siin "neti" maailmas lahti murtav, see vaid aja küsimus, et kes ja kuna thumbs_up.gif


Tegelt on kõik asjad maailmas lahti murtavad. Ise tegin eelmine nädal just mingi referaadi wifi turvalisuse kohta ja siis materdasin wep-i. Natuke materdasin wpa'd ka. Aga küll varsti uus krüpteering välja mõeldakse ja siis see ära murtakse jne.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.11.2008 23:26:41 vasta tsitaadiga

WPA2 veel siiski kestab, aga kauaks sedagi?
Kommentaarid: 361 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dinkz
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2008




sõnum 07.11.2008 23:34:15 vasta tsitaadiga

Eks seda oligi oodata.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vahelduvool
HV kasutaja
vahelduvool

liitunud: 26.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2008 00:53:11 vasta tsitaadiga

Hmm, mis mõttega siis ikkagi wifilt luua. Igatahes saadakse sealt üha rohkem ja rohkem infot kätte kui kaabliga on ju nii. Seega siit järeldus: me ei saa luua murdumatut wifit. Lihtsam oleks kasutusele võtta vanad head kaablid (Cat5e). Ise olen hetkel Tartus täheldnud mitut wifit, millel pole parooli peal, käi palju tahad.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 08.11.2008 01:10:54 vasta tsitaadiga

nagu mina aru sain jutust, murti see TKIP lahti, see ei puuduta minu teada kasutajaid, kes kasutavad WPA+AESi va dictonary attacki puhul
Tanel kirjutas:

...
Mida siis teha? Tuleb üle minna WPA2 turvaprotokollile, mis tänaseni püsib veel murdmatuna.
...

Kõik seadmed (ruuterid,võrkarid) ei toeta wpa2 ning on ka teisei variante turvamiseks - nr radius + turvaline (50+ tähemärki) shared key

_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2008 01:15:13 Re: WiFi WPA turvalisus murti maha vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mida siis teha? Tuleb üle minna WPA2 turvaprotokollile, mis tänaseni püsib veel murdmatuna.

Kuna arvestatav osa seadmeid siiski ei oska WPA2'e siis lahenduseks on lisaks shared-key'le kasutada mac-aadressil põhinevaid access-, dhcp- jne liste. Üldse ei tee paha ka AP isoleerimine LAN'ist ja ligipääs LAN'ile üle AP vaid üle VPN'i. Loomulikult ei tohiks üldse kasutada teenuseid pop3/imap/smtp/jne vaid ainult ja ainult nende ssl'itud derivaate.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 08.11.2008 01:29:48 vasta tsitaadiga

kõik mis on inimese poolt välja mõeldud, on võimalik teise inimese poolt "välja mõelda" icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wifi.ee
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2006




sõnum 08.11.2008 09:37:59 kodukasutaja versus firma vasta tsitaadiga

WPA on kodukasutajale, mis sest ikka tahta.
Kui ettevõttes on IT juht siis rakendatakse IEEE 802.1x


_________________
WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 08.11.2008 11:50:42 vasta tsitaadiga

Nii.. kaks meest maailmas murdsid mingi osa sellest lahti, kuid kasutajate infovahetusele ikka jälile ei saanud. Öelge siis mulle (kodukasutajale) miks ma peaksin WPA2´e peale üle minema?
Muide autode signalisatsioonid on ju AMMU lahti muugitud ja spets seadmed varastel olemas, kuid ikkagi ei kipu kõik oma autodele mehhaanilisi rooli-pedaali-käigukangi lukke peale panema.

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2008 15:03:33 vasta tsitaadiga

Alles nüüd? Imo oli juba ammu võimalik wpa-d lahti kräkkida, ei tea kas jus TKIP.
Kommentaarid: 219 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 08.11.2008 15:29:26 vasta tsitaadiga

IceUul kirjutas:
Alles nüüd? Imo oli juba ammu võimalik wpa-d lahti kräkkida, ei tea kas jus TKIP.

bruteforcega/dictonary attackiga on prakt sul võimalik kõike lahti kräkkida - iseasi kui tasuv see on (ajalises mõttes)

_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2008 16:35:50 vasta tsitaadiga

limp kirjutas:
IceUul kirjutas:
Alles nüüd? Imo oli juba ammu võimalik wpa-d lahti kräkkida, ei tea kas jus TKIP.

bruteforcega/dictonary attackiga on prakt sul võimalik kõike lahti kräkkida - iseasi kui tasuv see on (ajalises mõttes)

Jap, seda ma mõtlesingi... dictonary attacki just...
Kommentaarid: 219 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2008 17:52:02 vasta tsitaadiga

kikas kirjutas:
Ise olen hetkel Tartus täheldnud mitut wifit, millel pole parooli peal, käi palju tahad.

No tavaline WEP hoiab kinni ainult solitare ja rate.ee kasutajad.
Endal jäi ükspäev kogemata Tallinnas wifi scanner peale kui autoga linnapeal olin ja leitud 400 võrgust oli mingi 15% kaitseta ja WEP ja WPA suhet ei mäleta, aga asi on ikka tunduvalt paranenud varasema ajaga(2 a. tagasi oli Arvutimaailmas artikkel kus sõdeti ka Tallinnas ringi ja minumäletamistmööda oli siis 50% turvamata võrke).
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2008 18:02:58 vasta tsitaadiga

Eks ta nüüd sellepärast ole rohkem turvatud, et päris paljudel on too elioni speedtouch mis on by default kaitstud. (tõsi küll kui SSID jätta defauldiks, siis pole sellest eriti kasu. icon_biggrin.gif) Ja eks igalpool ole seda päris kõvasti pasundatud ka, et ära jäta oma wifi võrku ilma kaitseta. icon_smile.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 08.11.2008 18:05:33 vasta tsitaadiga

Lisaks sellele et see mõjutab ainult WPA+TKIP kasutajaid ei ole tegu otseselt "lahti murdmisega" nii nagu seda inimene tänavalt mõistaks (krüptograafiliste võtmete kättesaamine). Rünnak võimaldab mõningase vaevaga muuta kasutajale saadetavaid lühipakette kus paketi sisust on kõik peale mõne baidi teada. Nende võltsitud pakettidega saaks siis võltsitud ARPiga suunata liiklus läbi mõne teise samas võrgus asuva masina või kui seda rünnakut õnnestuks kasutada DNS võltsimiseks suunata osade veebisaitide poole pöördumine pahatahtlikesse serveritesse. Aga vähemalt mulle jääb mulje, et DNS vastuste võltsimist on selle rünnakuga juba üsna keeruline korraldada.


IceUul kirjutas:
Jap, seda ma mõtlesingi... dictonary attacki just...

Ka kõige paremast lukust pole kasu kui sa hoiad võtit mati all.

_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vahelduvool
HV kasutaja
vahelduvool

liitunud: 26.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.11.2008 18:07:55 vasta tsitaadiga

Alo.Ko kirjutas:
kikas kirjutas:
Ise olen hetkel Tartus täheldnud mitut wifit, millel pole parooli peal, käi palju tahad.

No tavaline WEP hoiab kinni ainult solitare ja rate.ee kasutajad.
Endal jäi ükspäev kogemata Tallinnas wifi scanner peale kui autoga linnapeal olin ja leitud 400 võrgust oli mingi 15% kaitseta ja WEP ja WPA suhet ei mäleta, aga asi on ikka tunduvalt paranenud varasema ajaga(2 a. tagasi oli Arvutimaailmas artikkel kus sõdeti ka Tallinnas ringi ja minumäletamistmööda oli siis 50% turvamata võrke).

Aga just selles on selline isik kes ei oska midagi teha peale ruuteri resa. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.11.2008 18:22:33 vasta tsitaadiga

Ja on ka neid, kes täiesti ise lubavad oma WiFi-võrku kasutada. Omaniku enda masin on turvatud, peal tulemüür jms. tõkked, kuid WiFI-võrk ise on kasutajatele vaba.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wifi.ee
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2006




sõnum 08.11.2008 21:16:25 õngemees vasta tsitaadiga

Ja on ka neid kelle võrk "default" või "linksys" on pandud söödaks. omanik ise kargab ligi, kui saak külge imeb.
WiFi on kasutajatele vaba.

_________________
WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 08.11.2008 21:30:02 vasta tsitaadiga

MiXeR kirjutas:
Eks ta nüüd sellepärast ole rohkem turvatud, et päris paljudel on too elioni speedtouch mis on by default kaitstud. (tõsi küll kui SSID jätta defauldiks, siis pole sellest eriti kasu. icon_biggrin.gif) Ja eks igalpool ole seda päris kõvasti pasundatud ka, et ära jäta oma wifi võrku ilma kaitseta. icon_smile.gif

mis see speedtouchi default ssid nii erilist teeb? samuti speedtouchi default wep pole küll mingine turvalisuse määraja.
kõige turvalisem on tegelikult wifi üldse kinni keerata icon_smile.gif

_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.11.2008 21:42:59 vasta tsitaadiga

limp: OT: Kui WiFi kinni keerad, siis saab Sinu LAN-kaablit "pealt kuulata". Ning vastava tehnika kaasabil üsnagi suure vahemaa tagant.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 08.11.2008 22:05:33 vasta tsitaadiga

Ega sa ometi võrdle spetstehnikaga "müra" kuulamist sellega, et keegi su toru pr0nitirimisega ärakoormab (või veelgi hullem - sinu liini otsa lastepornot pakkuva veebiserveri püsti paneb)?!

Muidu tekib küsimus - on ilmtingimata vaja WPA2 peale üle minna? Enda Tomato GLi peal lubab ilusasti ka WPA resiimis AESi kasutada (lisaks TKIPile või TKIPi+AESi kombole), mis peaks minu arusaamise mööda niikuinii paremat jõudlust pakkuma kui TKIP (kuna toda teostatakse tarkvaras, AESi aga riistvaras). Või on see Tomato/GLi eripära ja mitte kõikides WPA ruutrites tavapärane?

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 08.11.2008 22:41:58 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
limp: OT: Kui WiFi kinni keerad, siis saab Sinu LAN-kaablit "pealt kuulata". Ning vastava tehnika kaasabil üsnagi suure vahemaa tagant.

Sinu jutust tuleb välja, et kui wifi lahti siis seda ei saa teha? icon_smile.gif Kaablit otse sa ikkagi ei kuula pealt. Selleks, et mingeid arp poisoninge teha, vajad sa ligipääsu mu switchile. Teine variant natu keerulisem kui hakkad vastavalt telefoni liini või siis kaablit "pealt kuulama" (seda juba ISP poole pealt). Neid variante on päris palju kuidas kuulata pealt ühendusi - wifi neist kõige lihtsam
edit: et ot edasi lasta, siis reaalselt kui sul mu switchile mingit füüsilist ligipääsu pole, siis ära hakka mingitest vahemaadest rääkima, kui sa just kuskil ISP juures ligipääsu ei oma. Praegu käis jutt kaabli pealt kuulamisest.

_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 08.11.2008 22:59:04 vasta tsitaadiga

limp: OT: Spionaazhitehnika võimaldab Su telefoni- või sidekaablit pealt kuulata vajadusel kümnete või sadade kilomeetrite kauguselt. Pigem on kogu küsimus, kuidas sellest mürast vajalik info välja noppida. Seega - selleks, et pealt kuulata ookeanide all jooksvaid sidekaableid, pole vaja ilmtingimata kaabli juurde sukelduda, vaid seda võib ka kas satelliidi või spets-luurejaama abil teha.
Natuke ka luuramisest ja pealtkuulamisest Äripäevast:
http://ap3.ee/Default2.aspx?PaperArticle=1&code=1745/rubr_artiklid_174507

Kui pikemalt teada tahad, siis pead mõningad Nõukogude ajal ilmunud raamatud läbi lugema. Neis raamatutes olid olemas nii pildid kui ka tööpõhimõtted, kuidas üks või teine pealtkuulamine täpsemalt käib. Eriti siis sellest, kuidas laserite ja maserite abil saab infot kaugete vahemaade tagant koguda.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DMA
HV vaatleja

liitunud: 30.12.2003




sõnum 08.11.2008 23:56:20 vasta tsitaadiga

Turvalisusest tuleb võtta maksimum igal ajal. Panin väikse Linksysi ruuteri kah kodu püsti, WPA2 krüpteerimisalgoritmiga ja puha, aga "onu billi kogenenud aknad" ei suutnud seda lugeda millegipärast. Või oli tol 2002 aasta HP-l riistvara vananend - võrk iseenesest tunti ära. Estobuntuga raal tundis ja ühendas end ilusti võrku. Võta nüüd kinni.
_________________
Mida punk on liitnud, ärgu disko lahutagu
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 09.11.2008 00:40:00 vasta tsitaadiga

onu billi akendel ei ole midagi wpa2 vastu, küll aga võis su wifi kaart blokki panna
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tige kala
HV veteran
tige kala

liitunud: 16.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2008 02:00:15 vasta tsitaadiga

Kodukasutajal ikka vahet pole kas keegi suutis wpa lahti murda või mitte ju tegelt, eriti kui andmetele ligi ei pääsetud. JA vaevalt ,et sul keegi naaber nii pro on ,et seda järgi suudaks teha icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dinkz
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2008




sõnum 09.11.2008 02:26:43 vasta tsitaadiga

tige kala kirjutas:
JA vaevalt ,et sul keegi naaber nii pro on ,et seda järgi suudaks teha icon_rolleyes.gif


Ega kunagi seda ette teada või. Parem karta, kui kahtetseda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2008 12:05:03 vasta tsitaadiga

Ei saa aru mida inimesed põevad igat asja siin, huvitav paljudel on arvuti korralikult troojade, keyloggerite jne. vastu kaitstud, usun, et ikka väga vähestel, aga sellest küll nii suurt numbrit ei tehta.
Samuti oli alles nt. uudis HV-s kus pangaterminale järgi tehtud oli ja varastas krediitkaardi andmeid, kas iga kord poes mõtlete et ehk see aparaat on ka vastava seadmega varustatud?
Ja enamus inimesi ei taha saada teatud võrku ligi, et midagi paha teha vaid ainult "tasuta netti".
Ise arvan, et ei tasu nii suure kella külge seda panna, aga hea tead, mida tulevikus kasutusele mitte võtta kui valiku ees peaks olema.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.11.2008 12:10:16 vasta tsitaadiga

Kasutan wpa-d ja seda selleks et keegi minu netti ei kasutaks. Tõenäosus et keegi sellegi lahti murrab Eesti riigis, on väike. Enamusel ei ole vajadust, kes seda hobikorras teevad, ei keera jamasid kokku, ning kel tasuta netti vaja et maili lugeda, ei oska. Ja nii edasi. Tõesti. Pole mõtet põdeda.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2008 10:22:29 vasta tsitaadiga

väike näide ka siis kuidas asi käib http://www.youtube.com/watch?v=3P8l-PsvYak
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 10.11.2008 11:08:22 vasta tsitaadiga

reints kirjutas:
väike näide ka siis kuidas asi käib http://www.youtube.com/watch?v=3P8l-PsvYak
Kui sa võtit tead, siis on tõepoolest üsna lihtne lahti murda.
_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2008 23:54:07 vasta tsitaadiga

limp kirjutas:

mis see speedtouchi default ssid nii erilist teeb?

Deafault ssid järgi on võimalik default wep võti arvutada umbes sekundiga vs. tavalise wep kräkkimine 10 min., ajavõit missugune icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wifi.ee
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.10.2006




sõnum 11.11.2008 10:48:47 WPA on rünnaku all kuid mitte murtud vasta tsitaadiga

WPA krüpteeringut saab rünnata, kuid on ennatlik väita et see on murtud.
http://wifinetnews.com/archives/008500.html

_________________
WiFi/WiMax.ee traadita Interneti levialad
WiFi oskusteave: http://wiki.wifi.ee/index.php/Esileht
Roosikrantsi 9. Tallinn EMail: veljo(at)wifi.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tungraud
HV kasutaja
tungraud

liitunud: 15.12.2002




sõnum 12.11.2008 22:37:00 vasta tsitaadiga

kõik tore aga suur osa mobiile tunnistab vaid wpa tkip mitte aesi,
parem muudmoodi oma infot kaitsta kui seda on võrkukaitsmine.

_________________
liquid cooled brains. red coolant....
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  WiFi WPA turvalisus murti maha
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.