Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 147, 148, 149 ... 273, 274, 275  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.10.2008 10:01:57 vasta tsitaadiga

laurx: Kino on tegelikult selles, et problemeidest SEB-pangas "sahistati" juba ammu ja siis, iga "tugevama sahina" peale võtsid sõna Panga juhid, kes kõik kinnitasid, et SEB-pangaga on kõik kõige paremas korras 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.10.2008 10:09:11 vasta tsitaadiga

tahanteada, ma tean. ja kuna mul seal peale teise samba, õppelaenu ja magnetkaardi midagi suurt pole siis ma ei tõmble. lihtsalt viitan kodumaistele uudistele. ilmselt algas seb is bank run sellega.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2008 10:24:10 vasta tsitaadiga

Eesti on suuremaid loodusressursside tarbijaid maailmas
http://www.epl.ee/artikkel/446667


Kas annab sellise artikli pealkiri veel idiootsemalt sõnastada?


Ja teine jaburus samasse auku veel

Iga söödud suutäis soojendab ka maad
http://www.epl.ee/artikkel/446691



See jalajälje arvutamine oli 90ndatel popp, mingi uus tulemine või. Vahepeal nagu vaibus natuke.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 30.10.2008 10:34:56 vasta tsitaadiga

Põlevkivist rääkiva artikliga nõustun, tegu on üsnagi ebaefektiivse ja suure saastega energiaallikaga. Samas paraku hetkel veel pole meil mõistlikke alternatiive. Tuuleenergia ei kuulu üsnagi kindlasti mõistlike asendajate hulka.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 30.10.2008 10:58:29 vasta tsitaadiga

http://www.postimees.ee/?id=44772
SEB hüvitab Likviidsusfondi investoritele tekkinud kahju.

Tublid poisid thumbs_up.gif

_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.10.2008 11:00:33 vasta tsitaadiga

poisid said oma veast aru.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 30.10.2008 11:01:44 vasta tsitaadiga

Parem hilja, kui mitte kunagi.
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 30.10.2008 11:13:49 vasta tsitaadiga

Tublid küll kuid maine on juba maha tehtud.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.10.2008 11:45:22 vasta tsitaadiga

Ja kohe saavad pangad endale pensionifondides "põleva raha" probleemi kukile. Vaene SEB - üks fondijama pole veel lõppenud, kui uus fondijama kohe juurde tuleb.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 30.10.2008 12:34:43 vasta tsitaadiga

http://www.scribd.com/doc/3023380/Subprime-PPT

Kuidas kinnisvarakriis tekkis icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 30.10.2008 12:42:18 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Ja kohe saavad pangad endale pensionifondides "põleva raha" probleemi kukile. Vaene SEB - üks fondijama pole veel lõppenud, kui uus fondijama kohe juurde tuleb.
See probleem on rohkem swedil - seal on kõrbenud viimne kui üks. Äripäevas on tabel. Seb konservatiivne on seal veel plussi poolel...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 30.10.2008 13:47:17 vasta tsitaadiga

http://wildikas.wordpress.com/2008/10/30/peter-schiff-usa-majandusest/

Mõni kohalik isegi saab aru milles probleem. Kurb muidugi et aru suth paljud sellest aru ei saa, kaasa arvatud intervjueerija.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.10.2008 14:42:44 vasta tsitaadiga

Naftahinfd valmistub veelgi kukkuma, teab Eesti Päevaleht.
http://www.epl.ee/artikkel/446728
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 30.10.2008 14:53:41 vasta tsitaadiga

http://www.delfi.ee/news/majandus/majandus/article.php?id=20220160 <--- siin juttu lõpus, et nafta taas üle 70$ barrel, eile oli mingi jutt 60$ juures hinnast. Seega hind kõigub tugevalt ja ajaleht kipub hiljaks jääma???
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.10.2008 15:42:56 vasta tsitaadiga

no 60 juures oli dollar 12.6, hetkel 68 juures on $ 11.9...seis on umbes sama
aga ma arvan, et selline meeletu kõikumine ja ebastabiilsus ongi kõige hullem majandusele...need kellel raha oleks, et asjad ilusti uuesti käima lükata ei julge investeerida...et ükspäev olen miljardär, järgmine aga juba miljonär ja no kui hästi läheb, siis järgmine nädal triljonär icon_biggrin.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sada1000
HV kasutaja
sada1000

liitunud: 22.03.2007




sõnum 30.10.2008 21:43:49 vasta tsitaadiga

sada1000 kirjutas:
.....
Samuti vaatasin just, et mu pensionikonto on väärtust kaotanud paari tuhande krooni võrra ning kokkuvõttes seisab suurelt ja punaselt miinus 18% icon_sad.gif


Hetkel siis ligi -32%. Kui nii edasi läheb siis ei saagi omale pensioniikka jõudes lõhet ega konjakit lubada bullshit . See summa siis aasta tootluse baasil.
Alates fondi algusest oli siiski plussis 2% ja natuke peale.. nagu see midagi päästaks icon_rolleyes.gif

Kütus oli täna tankides 13,95.- lasna kanali lõpus (linnu tee-spr pst sama hind). Mujal Nestes 14,15.- thumbs_up.gif

Edit: Mul on siis ka SEB (jee) ja pensionifond on progressiivne (et saaks rohkem sulli kunagi icon_neutral.gif 8) ) hurraa

_________________
Xbox live kasutaja "sada1000"
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2008 01:42:45 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Õhtuseks meelelahutuseks teile üks pilt. Mis see on? See ehk selgitab.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.10.2008 11:20:47 vasta tsitaadiga

Kunagi ammu sai kirjutatud, et võib juhtuda see, et maailma kriisis majandus võib endaga (mõne) sõja kaasa tuua. Ja nüüd kirjutab enam-vähem samast asjast ka Delfi.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=20229388
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 31.10.2008 11:58:50 vasta tsitaadiga

Tegelikult, kui kuskilt selgub, et tegemist oli "uudisega", siis tõenäoliselt tekitati see Obama väljavaadete vähendamiseks...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 31.10.2008 15:56:19 vasta tsitaadiga

link :: Link

Igal inimesel omad võtted kriisi üle elamiseks.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
predator
HV Guru
predator

liitunud: 08.12.2001




sõnum 31.10.2008 18:25:17 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Kunagi ammu sai kirjutatud, et võib juhtuda see, et maailma kriisis majandus võib endaga (mõne) sõja kaasa tuua. Ja nüüd kirjutab enam-vähem samast asjast ka Delfi.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=20229388


Hiinat, Venemaad või Jaapanit vaevalt, et sõjaliselt rünnatakse, vähemalt lähimatel aastatel aga Iraan on ju küll pikalt sionistidel pinnuks silmas olnud ...
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 31.10.2008 19:08:27 vasta tsitaadiga

predator kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Kunagi ammu sai kirjutatud, et võib juhtuda see, et maailma kriisis majandus võib endaga (mõne) sõja kaasa tuua. Ja nüüd kirjutab enam-vähem samast asjast ka Delfi.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=20229388


Hiinat, Venemaad või Jaapanit vaevalt, et sõjaliselt rünnatakse, vähemalt lähimatel aastatel aga Iraan on ju küll pikalt sionistidel pinnuks silmas olnud ...
Miks sa delfi teksti läbi ei loe korralikult? Iraani kohta on seal ju selgelt öeldud....
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
predator
HV Guru
predator

liitunud: 08.12.2001




sõnum 31.10.2008 19:18:54 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
predator kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Kunagi ammu sai kirjutatud, et võib juhtuda see, et maailma kriisis majandus võib endaga (mõne) sõja kaasa tuua. Ja nüüd kirjutab enam-vähem samast asjast ka Delfi.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/article.php?id=20229388


Hiinat, Venemaad või Jaapanit vaevalt, et sõjaliselt rünnatakse, vähemalt lähimatel aastatel aga Iraan on ju küll pikalt sionistidel pinnuks silmas olnud ...
Miks sa delfi teksti läbi ei loe korralikult? Iraani kohta on seal ju selgelt öeldud....


Selgelt oli nimetatud Iraaki ja Afganistaani, mitte aga Iraani ...
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 31.10.2008 19:32:28 vasta tsitaadiga

Mnjah, mäletasin või lugesingi vigaselt seekord. Siis on isegi võimalik....aga paras hullumeelsus oleks see küll, see järjekordne sõda....vast kaine mõistus jääb siiski peale....................
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2008 19:38:25 vasta tsitaadiga

http://news.cnet.com/8301-13924_3-10079777-64.html?part=rss&subj=news&tag=2547-1_3-0-5
"(For) our fourth quarter computer-related wafer shipments...we expect to see over a 20 percent decline. Which is very severe...compared to a seasonal mid-teens percentage growth," said CEO Rick Tsai on Thursday, speaking during the company's earnings announcement.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 01.11.2008 19:50:35 vasta tsitaadiga

Mis siin imet, sektor on haigelt üleinvesteeritud... thumbs_down.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.11.2008 19:00:43 vasta tsitaadiga

Suurbritannia peaminister Gordon Brown tahab, et rikkad naftariigid annaksid oma, naftatootmisest saadud, (hiilge)tulud IMF-i käsutusee. Et IMF saaks seda raha omakorda (põhjas majandusega) riikidele edasi jagada 8)
http://www.postimees.ee/?id=45607
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 02.11.2008 19:14:08 vasta tsitaadiga

Ma olen aru saanud, et ei küsita annetust vaid naftariigid saavad sellest ise taas kasu - seega võib see külaskäik isegi tulemusi anda....
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.11.2008 12:18:37 vasta tsitaadiga

Tänast kohalikku Meediat on tore lugeda, kuna sellest koorub välja Sandor Liive idee usinasti elektri hinda edasi tõsta thumbs_up.gif
http://www.postimees.ee/?id=45676
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 03.11.2008 12:44:57 vasta tsitaadiga

Saan ma õigesti aru, et Sandor tahab riiklikku subsideerimist põlevkivipõhise energia tootmise jätkusuutlikkuse tagamiseks? Suhteliselt nukker olukord. Veel nukram, et ei ole kuulda et keegi mingit tõsiselt võetavat alternatiivi pakuks.
_________________
Toetan õige kirja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2008 14:09:32 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Global methane levels have jumped by almost 28 million tonnes in the past two years, and could accelerate the rate of climate change, according to new research.

The methane spike, which began in mid-2006, appears to be generated by the rapid melting of ice across the Arctic circle, driven by hotter than average summer temperatures.

''It's not good news for future global warming. It's a big jump and we don't know if it will continue,'' CSIRO senior climate scientist Paul Fraser said.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.11.2008 14:49:47 vasta tsitaadiga

stepzter: See, põlevkivile suunatud elektritootmine, võib nii mõnegi mehe / naise vägagi morniks võtta, kui kuuldakse, et põlevkivimaardlad jooksevad kuni Maarduni välja. Ning et Vene ajal olid juba olemas selle põlevkiviahela kasutuselevõtu plaanid tulevikus.

Scart: Lippmaa kirjutas mõned päevad tagasi, et ei tule mingit globaalselt ilmasoojenenist, vaid tuleb taas globaalne jääaeg. Ning et kes räägivad kliima soojenemisest, ei tea asjast midagi.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2008 15:12:07 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:

Scart: Lippmaa kirjutas mõned päevad tagasi, et ei tule mingit globaalselt ilmasoojenenist, vaid tuleb taas globaalne jääaeg. Ning et kes räägivad kliima soojenemisest, ei tea asjast midagi.


Ho Ho vist lasi ta kapitaalselt põhja, kui ma õigesti mäletan.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.11.2008 15:24:09 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Scart: Lippmaa kirjutas mõned päevad tagasi, et ei tule mingit globaalselt ilmasoojenenist, vaid tuleb taas globaalne jääaeg. Ning et kes räägivad kliima soojenemisest, ei tea asjast midagi.
Kas jutt käib nendest samadest vanadest naeruväärsetest ajaleheartiklitest või on ta juba millegi uuega lagedale tulnud?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.11.2008 15:34:47 vasta tsitaadiga

Ho Ho: Pidasin silmas Eesti Ekspressis ilmunud hiljutist Online-intervjuud. Polnud enne aega seda linki üles otsida.
http://www.ekspress.ee/2008/10/31/eesti-uudised/5108-online-intervjuu-kysimustele-vastas-endel-lippmaa
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 03.11.2008 15:38:14 vasta tsitaadiga

Sellest ma küll aru ei saa, et mis valemiga tuulikud maakera pöörlemisest energiat saavad? Kas tuuled ei ole mitte päikesesoojuse tekitatud?
_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2008 15:51:15 vasta tsitaadiga

Wikipeedia räägib meile, et:

Forces which drive wind or affect it are the pressure gradient force, the Coriolis force, buoyancy forces, and friction forces. When a difference in pressure exists between two adjacent air masses, the air tends to flow from the region of high pressure to the region of low pressure. On a rotating planet, flows will be acted upon by the Coriolis force, in regions sufficiently far from the equator and sufficiently high above the surface.

The two major driving factors of large scale global winds are the differential heating between the equator and the poles (difference in absorption of solar energy between these climate zones), and the rotation of the planet.

---


A number of financial experts now fear that the federal government's $143 billion attempt to rescue troubled insurance giant American International Group may not work, and some argue that company shareholders and taxpayers would have been better served by a bankruptcy filing.

Kus nad enne olid?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.11.2008 16:01:08 vasta tsitaadiga

Osav nagu alati. Räägib, et põhjameres on oluliselt rohkem jääd, kui 2007 oli. Jutt õige, kuid "unustab" ära märkida et ka see praegune kõrgem jää tase on oluliselt allapoole '79-2000 taset, selle asemel jahub midagi jääkarude ja grislide olelusvõitlusest.
Spoiler Spoiler Spoiler

Rohkem infot jääolude kohta: http://nsidc.org/arcticseaicenews/ Näiteks on seal uudis, et seal on taas uued rekordid jää vähesuse koha pealt.
Huvitavaid pildikesi ka siin: http://scienceandpublicpolicy.org/press/proved_no_climate_crisis.html



küsija: Eelnevas postituses mälu pettis mind, 600-kordistunud on viimase sajandi inimkonna emiteeritav CO2 kogus.
Lippmaa: Ei ole ka see nii suur, emiteeritud CO2 kogus on ainult kümnekordistunu

Tjah, eelmise sajandi algul elas Maal ~1.6 miljardit inimest, praegu ~6 miljardit. Ehk siis kas tõesti on rahvaarvu ~4 kordistumisel per-inimene CO2 eritus kasvanud kõigest ~2.5x? Kui on per-inimene kasvanud 10x siis summaarselt on see kasv olnud ~40x. Vähem, kui too 600x kuid siiski suht suur.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2008 20:33:36 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Reporting from Shaoxing, China -- First, Tao Shoulong burned his company's financial books. He then sold his private golf club memberships and disposed of his Mercedes S-600 sedan.

And then he was gone.

And just like that, China's biggest textile dye operation -- with four factories, a campus the size of 31 football fields, 4,000 workers and debts of at least $200 million -- was history.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2008 21:27:31 vasta tsitaadiga

ETV - Osoon.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tops
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2008




sõnum 04.11.2008 09:08:41 vasta tsitaadiga

http://www.postimees.ee/?id=45974
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 04.11.2008 10:15:22 vasta tsitaadiga

tops: Selline nafta-tootmise plaan põlevkiviõlist paneb eestlased kas mässama või Eestist minema kolima. Seda enam, et kui selline asi käiku läheb, siis "küntakse veerand eestimaast üles", et see põlevkivi maa seest välja kaevandada. Ehk siis kaevandamisväli on Narvast Maarduni ja Maardust Türini.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2008 10:42:22 vasta tsitaadiga

Põlevkivilahing on lõppenud – mis saab edasi?
http://www.virumaateataja.ee/041108/esileht/arvamus/15050308.php

eks see asi tegelikult mõttetu ole.
sepad kasutavad riigile(tervele rahvale) kuuluvat maavara, et endale
miljardeid kokku ajada. oleks siis, et rahvas/riik sellest mingit kasu saaks aga ei saa ju.
algul maksad selle jama omast taskust kinni ja hiljem saad seppadelt toda toodangut osta
ja selle eest taaskord räiget pappi maksta.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2008 13:39:33 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Nägemist, Chrysler.

Samal teemal lisaks:

Ford Motor Co. (F) on Monday reported a 30.2% drop in October U.S. sales to 132,838 vehicles from 190,195 a year ago. Ford, Lincoln and Mercury combined car sales fell 26.8% to 40,854 units while truck sales declined 30.3% to 88,267 units with sales of the flagship F-Series pickup down 16.3% to 43,324 units. Volvo brand sales slid 52.1% to 3,717 vehicles. "In the next nine months, we will introduce nine new products plus two new hybrids, which together account for 45% of our volume in 2009," Jim Farley, group vice president of marketing and communications, said in a statement.

+

Porsche SE, the maker of the 911 sports car, said U.S. sales dropped 50 percent last month as
demand for all of its models fell. Deliveries totaled 1,427 cars and sport utility vehicles in
October, Stuttgart, Germany-based Porsche said today in a statement. Ten-month sales declined 23 percent to 22,503
vehicles. ``The challenging sales environment in the car market, even
for luxury brands, continues,'' the company said in the statement. Sales of the Cayenne SUV fell 42 percent to 690. Deliveries
of the 911 slid 40 percent to 584, while sales of the Boxster sports car and its Cayman coupe version fell 78 percent to 153
units.


+

Toyota Motor Corp. said Monday October U.S. sales fell 23% to 152,101 units from 197,592 a year ago. Toyota light truck sales dropped to 57,865 units from 87,334 last year, and Toyota car sales fell to 94,236 vehicles from 110,258 a year ago
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2008 14:05:21 vasta tsitaadiga

Head lugemist Eesti majanduse olemuse kohta -> http://balticbusinessnews.com/Default2.aspx?ArticleID=c9f81498-182e-4960-a4b5-aa99eb62de68&readcomment=1#comment
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 04.11.2008 14:41:23 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
tops: Selline nafta-tootmise plaan põlevkiviõlist paneb eestlased kas mässama või Eestist minema kolima. Seda enam, et kui selline asi käiku läheb, siis "küntakse veerand eestimaast üles", et see põlevkivi maa seest välja kaevandada. Ehk siis kaevandamisväli on Narvast Maarduni ja Maardust Türini.
Ilmtingimata ei pea Eestimaa kallale minema...Venemaalt annaks ka osta, aga ju meil kasulikum kaevata icon_confused.gif
Isiklikult pooldaks Venemaa varianti, sest nemad sellega nagunii suurt midagi ei tee...
Saaks transiidi ka ju uuesti käima... hetkel tundub, et raudteesse maetakse tohutud summad, aga mingit taastumist ei toimu... vähemalt sõber räägib küll, et Petseri kaudu on liiklus suht 0
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 04.11.2008 15:45:59 vasta tsitaadiga

Kuskil seal lõunas oli ju vahelt raudtee remondis, nii et isegi Eestisisene rongiliiklus ei tööta.....nagu oleks kuskilt ajalehest/delfist nupuke silme ette jäänud.............
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.11.2008 16:28:02 vasta tsitaadiga

ma tean, et see rongiliikluse puudumine pole küll kasulik riigile, kuid minule on...ma ei pea nimelt pidevalt ootama lagedi ülesõidujuures kümneid minuteid, et ilmatuma pikad rongid saaks sõita 10-20km/h sealt läbi icon_biggrin.gif
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sada1000
HV kasutaja
sada1000

liitunud: 22.03.2007




sõnum 04.11.2008 20:22:57 vasta tsitaadiga

Jah wirx, see koht seal käib vast kõigile närvidele. Ma ise ootan veel lisaks Tuulevälja raudteeülesõidu juures ka rongi taga. Kui esimesest enne rongi üle jõuda ja veidi tuld anda siis ei pea teise taga ootama thumbs_up.gif beer_yum.gif 8)
_________________
Xbox live kasutaja "sada1000"
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
matrix
HV kasutaja
matrix

liitunud: 11.09.2002




sõnum 04.11.2008 22:12:23 vasta tsitaadiga

Täna siis Delfis selline hea uudis, et vihmametsast leitud seen sünteesib diislikütust:
Seen (Gliocladium roseum), mis leiti ulmo puu (Eucryphia cordifolia) lehtedelt, elutseb taimerakkude vahel ning sünteesib diislit gaasilisel kujul, teatab NewScientist.
http://forte.delfi.ee/news/teadus/article.php?id=20260833&l=wlastnews

_________________
Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 147, 148, 149 ... 273, 274, 275  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.