|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.10.2008 10:01:57
|
|
|
| laurx: Kino on tegelikult selles, et problemeidest SEB-pangas "sahistati" juba ammu ja siis, iga "tugevama sahina" peale võtsid sõna Panga juhid, kes kõik kinnitasid, et SEB-pangaga on kõik kõige paremas korras 8)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
30.10.2008 10:24:10
|
|
|
Eesti on suuremaid loodusressursside tarbijaid maailmas
http://www.epl.ee/artikkel/446667
Kas annab sellise artikli pealkiri veel idiootsemalt sõnastada?
Ja teine jaburus samasse auku veel
Iga söödud suutäis soojendab ka maad
http://www.epl.ee/artikkel/446691
See jalajälje arvutamine oli 90ndatel popp, mingi uus tulemine või. Vahepeal nagu vaibus natuke.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.10.2008 10:34:56
|
|
|
Põlevkivist rääkiva artikliga nõustun, tegu on üsnagi ebaefektiivse ja suure saastega energiaallikaga. Samas paraku hetkel veel pole meil mõistlikke alternatiive. Tuuleenergia ei kuulu üsnagi kindlasti mõistlike asendajate hulka.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
30.10.2008 11:01:44
|
|
|
Parem hilja, kui mitte kunagi.
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.10.2008 11:13:49
|
|
|
Tublid küll kuid maine on juba maha tehtud.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.10.2008 11:45:22
|
|
|
| Ja kohe saavad pangad endale pensionifondides "põleva raha" probleemi kukile. Vaene SEB - üks fondijama pole veel lõppenud, kui uus fondijama kohe juurde tuleb.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.10.2008 12:34:43
|
|
|
http://www.scribd.com/doc/3023380/Subprime-PPT
Kuidas kinnisvarakriis tekkis
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
30.10.2008 12:42:18
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Ja kohe saavad pangad endale pensionifondides "põleva raha" probleemi kukile. Vaene SEB - üks fondijama pole veel lõppenud, kui uus fondijama kohe juurde tuleb. |
See probleem on rohkem swedil - seal on kõrbenud viimne kui üks. Äripäevas on tabel. Seb konservatiivne on seal veel plussi poolel...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.10.2008 13:47:17
|
|
|
http://wildikas.wordpress.com/2008/10/30/peter-schiff-usa-majandusest/
Mõni kohalik isegi saab aru milles probleem. Kurb muidugi et aru suth paljud sellest aru ei saa, kaasa arvatud intervjueerija.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
30.10.2008 15:42:56
|
|
|
no 60 juures oli dollar 12.6, hetkel 68 juures on $ 11.9...seis on umbes sama
aga ma arvan, et selline meeletu kõikumine ja ebastabiilsus ongi kõige hullem majandusele...need kellel raha oleks, et asjad ilusti uuesti käima lükata ei julge investeerida...et ükspäev olen miljardär, järgmine aga juba miljonär ja no kui hästi läheb, siis järgmine nädal triljonär
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sada1000
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2007
|
30.10.2008 21:43:49
|
|
|
| sada1000 kirjutas: |
.....
Samuti vaatasin just, et mu pensionikonto on väärtust kaotanud paari tuhande krooni võrra ning kokkuvõttes seisab suurelt ja punaselt miinus 18%  |
Hetkel siis ligi -32%. Kui nii edasi läheb siis ei saagi omale pensioniikka jõudes lõhet ega konjakit lubada bullshit . See summa siis aasta tootluse baasil.
Alates fondi algusest oli siiski plussis 2% ja natuke peale.. nagu see midagi päästaks
Kütus oli täna tankides 13,95.- lasna kanali lõpus (linnu tee-spr pst sama hind). Mujal Nestes 14,15.-
Edit: Mul on siis ka SEB (jee) ja pensionifond on progressiivne (et saaks rohkem sulli kunagi 8) ) hurraa
_________________ Xbox live kasutaja "sada1000" |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
31.10.2008 01:42:45
|
|
|
link :: kae siit
Õhtuseks meelelahutuseks teile üks pilt. Mis see on? See ehk selgitab.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
31.10.2008 11:58:50
|
|
|
| Tegelikult, kui kuskilt selgub, et tegemist oli "uudisega", siis tõenäoliselt tekitati see Obama väljavaadete vähendamiseks...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.10.2008 15:56:19
|
|
|
link :: Link
Igal inimesel omad võtted kriisi üle elamiseks.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
predator
HV Guru

liitunud: 08.12.2001
|
31.10.2008 18:25:17
|
|
|
Hiinat, Venemaad või Jaapanit vaevalt, et sõjaliselt rünnatakse, vähemalt lähimatel aastatel aga Iraan on ju küll pikalt sionistidel pinnuks silmas olnud ...
|
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
154 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
31.10.2008 19:08:27
|
|
|
| predator kirjutas: |
Hiinat, Venemaad või Jaapanit vaevalt, et sõjaliselt rünnatakse, vähemalt lähimatel aastatel aga Iraan on ju küll pikalt sionistidel pinnuks silmas olnud ... |
Miks sa delfi teksti läbi ei loe korralikult? Iraani kohta on seal ju selgelt öeldud....
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
predator
HV Guru

liitunud: 08.12.2001
|
31.10.2008 19:18:54
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| predator kirjutas: |
Hiinat, Venemaad või Jaapanit vaevalt, et sõjaliselt rünnatakse, vähemalt lähimatel aastatel aga Iraan on ju küll pikalt sionistidel pinnuks silmas olnud ... |
Miks sa delfi teksti läbi ei loe korralikult? Iraani kohta on seal ju selgelt öeldud.... |
Selgelt oli nimetatud Iraaki ja Afganistaani, mitte aga Iraani ...
|
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
154 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
31.10.2008 19:32:28
|
|
|
| Mnjah, mäletasin või lugesingi vigaselt seekord. Siis on isegi võimalik....aga paras hullumeelsus oleks see küll, see järjekordne sõda....vast kaine mõistus jääb siiski peale....................
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
01.11.2008 19:38:25
|
|
|
http://news.cnet.com/8301-13924_3-10079777-64.html?part=rss&subj=news&tag=2547-1_3-0-5
"(For) our fourth quarter computer-related wafer shipments...we expect to see over a 20 percent decline. Which is very severe...compared to a seasonal mid-teens percentage growth," said CEO Rick Tsai on Thursday, speaking during the company's earnings announcement.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.11.2008 19:50:35
|
|
|
Mis siin imet, sektor on haigelt üleinvesteeritud...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.11.2008 19:00:43
|
|
|
Suurbritannia peaminister Gordon Brown tahab, et rikkad naftariigid annaksid oma, naftatootmisest saadud, (hiilge)tulud IMF-i käsutusee. Et IMF saaks seda raha omakorda (põhjas majandusega) riikidele edasi jagada 8)
http://www.postimees.ee/?id=45607
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.11.2008 19:14:08
|
|
|
| Ma olen aru saanud, et ei küsita annetust vaid naftariigid saavad sellest ise taas kasu - seega võib see külaskäik isegi tulemusi anda....
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
03.11.2008 12:18:37
|
|
|
Tänast kohalikku Meediat on tore lugeda, kuna sellest koorub välja Sandor Liive idee usinasti elektri hinda edasi tõsta
http://www.postimees.ee/?id=45676
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
03.11.2008 12:44:57
|
|
|
Saan ma õigesti aru, et Sandor tahab riiklikku subsideerimist põlevkivipõhise energia tootmise jätkusuutlikkuse tagamiseks? Suhteliselt nukker olukord. Veel nukram, et ei ole kuulda et keegi mingit tõsiselt võetavat alternatiivi pakuks.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
03.11.2008 14:09:32
|
|
|
link :: kae siit
Global methane levels have jumped by almost 28 million tonnes in the past two years, and could accelerate the rate of climate change, according to new research.
The methane spike, which began in mid-2006, appears to be generated by the rapid melting of ice across the Arctic circle, driven by hotter than average summer temperatures.
''It's not good news for future global warming. It's a big jump and we don't know if it will continue,'' CSIRO senior climate scientist Paul Fraser said.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
03.11.2008 14:49:47
|
|
|
stepzter: See, põlevkivile suunatud elektritootmine, võib nii mõnegi mehe / naise vägagi morniks võtta, kui kuuldakse, et põlevkivimaardlad jooksevad kuni Maarduni välja. Ning et Vene ajal olid juba olemas selle põlevkiviahela kasutuselevõtu plaanid tulevikus.
Scart: Lippmaa kirjutas mõned päevad tagasi, et ei tule mingit globaalselt ilmasoojenenist, vaid tuleb taas globaalne jääaeg. Ning et kes räägivad kliima soojenemisest, ei tea asjast midagi.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
03.11.2008 15:12:07
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Scart: Lippmaa kirjutas mõned päevad tagasi, et ei tule mingit globaalselt ilmasoojenenist, vaid tuleb taas globaalne jääaeg. Ning et kes räägivad kliima soojenemisest, ei tea asjast midagi. |
Ho Ho vist lasi ta kapitaalselt põhja, kui ma õigesti mäletan.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.11.2008 15:24:09
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Scart: Lippmaa kirjutas mõned päevad tagasi, et ei tule mingit globaalselt ilmasoojenenist, vaid tuleb taas globaalne jääaeg. Ning et kes räägivad kliima soojenemisest, ei tea asjast midagi. |
Kas jutt käib nendest samadest vanadest naeruväärsetest ajaleheartiklitest või on ta juba millegi uuega lagedale tulnud?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deadlock
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
03.11.2008 15:38:14
|
|
|
Sellest ma küll aru ei saa, et mis valemiga tuulikud maakera pöörlemisest energiat saavad? Kas tuuled ei ole mitte päikesesoojuse tekitatud?
_________________ "Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
03.11.2008 15:51:15
|
|
|
Wikipeedia räägib meile, et:
Forces which drive wind or affect it are the pressure gradient force, the Coriolis force, buoyancy forces, and friction forces. When a difference in pressure exists between two adjacent air masses, the air tends to flow from the region of high pressure to the region of low pressure. On a rotating planet, flows will be acted upon by the Coriolis force, in regions sufficiently far from the equator and sufficiently high above the surface.
The two major driving factors of large scale global winds are the differential heating between the equator and the poles (difference in absorption of solar energy between these climate zones), and the rotation of the planet.
---
A number of financial experts now fear that the federal government's $143 billion attempt to rescue troubled insurance giant American International Group may not work, and some argue that company shareholders and taxpayers would have been better served by a bankruptcy filing.
Kus nad enne olid?
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.11.2008 16:01:08
|
|
|
Osav nagu alati. Räägib, et põhjameres on oluliselt rohkem jääd, kui 2007 oli. Jutt õige, kuid "unustab" ära märkida et ka see praegune kõrgem jää tase on oluliselt allapoole '79-2000 taset, selle asemel jahub midagi jääkarude ja grislide olelusvõitlusest.
Spoiler 
Rohkem infot jääolude kohta: http://nsidc.org/arcticseaicenews/ Näiteks on seal uudis, et seal on taas uued rekordid jää vähesuse koha pealt.
Huvitavaid pildikesi ka siin: http://scienceandpublicpolicy.org/press/proved_no_climate_crisis.html
küsija: Eelnevas postituses mälu pettis mind, 600-kordistunud on viimase sajandi inimkonna emiteeritav CO2 kogus.
Lippmaa: Ei ole ka see nii suur, emiteeritud CO2 kogus on ainult kümnekordistunu
Tjah, eelmise sajandi algul elas Maal ~1.6 miljardit inimest, praegu ~6 miljardit. Ehk siis kas tõesti on rahvaarvu ~4 kordistumisel per-inimene CO2 eritus kasvanud kõigest ~2.5x? Kui on per-inimene kasvanud 10x siis summaarselt on see kasv olnud ~40x. Vähem, kui too 600x kuid siiski suht suur.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
03.11.2008 20:33:36
|
|
|
link :: kae siit
Reporting from Shaoxing, China -- First, Tao Shoulong burned his company's financial books. He then sold his private golf club memberships and disposed of his Mercedes S-600 sedan.
And then he was gone.
And just like that, China's biggest textile dye operation -- with four factories, a campus the size of 31 football fields, 4,000 workers and debts of at least $200 million -- was history.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tops
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
04.11.2008 10:15:22
|
|
|
| tops: Selline nafta-tootmise plaan põlevkiviõlist paneb eestlased kas mässama või Eestist minema kolima. Seda enam, et kui selline asi käiku läheb, siis "küntakse veerand eestimaast üles", et see põlevkivi maa seest välja kaevandada. Ehk siis kaevandamisväli on Narvast Maarduni ja Maardust Türini.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
04.11.2008 10:42:22
|
|
|
Põlevkivilahing on lõppenud mis saab edasi?
http://www.virumaateataja.ee/041108/esileht/arvamus/15050308.php
eks see asi tegelikult mõttetu ole.
sepad kasutavad riigile(tervele rahvale) kuuluvat maavara, et endale
miljardeid kokku ajada. oleks siis, et rahvas/riik sellest mingit kasu saaks aga ei saa ju.
algul maksad selle jama omast taskust kinni ja hiljem saad seppadelt toda toodangut osta
ja selle eest taaskord räiget pappi maksta.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
04.11.2008 13:39:33
|
|
|
link :: kae siit
Nägemist, Chrysler.
Samal teemal lisaks:
Ford Motor Co. (F) on Monday reported a 30.2% drop in October U.S. sales to 132,838 vehicles from 190,195 a year ago. Ford, Lincoln and Mercury combined car sales fell 26.8% to 40,854 units while truck sales declined 30.3% to 88,267 units with sales of the flagship F-Series pickup down 16.3% to 43,324 units. Volvo brand sales slid 52.1% to 3,717 vehicles. "In the next nine months, we will introduce nine new products plus two new hybrids, which together account for 45% of our volume in 2009," Jim Farley, group vice president of marketing and communications, said in a statement.
+
Porsche SE, the maker of the 911 sports car, said U.S. sales dropped 50 percent last month as
demand for all of its models fell. Deliveries totaled 1,427 cars and sport utility vehicles in
October, Stuttgart, Germany-based Porsche said today in a statement. Ten-month sales declined 23 percent to 22,503
vehicles. ``The challenging sales environment in the car market, even
for luxury brands, continues,'' the company said in the statement. Sales of the Cayenne SUV fell 42 percent to 690. Deliveries
of the 911 slid 40 percent to 584, while sales of the Boxster sports car and its Cayman coupe version fell 78 percent to 153
units.
+
Toyota Motor Corp. said Monday October U.S. sales fell 23% to 152,101 units from 197,592 a year ago. Toyota light truck sales dropped to 57,865 units from 87,334 last year, and Toyota car sales fell to 94,236 vehicles from 110,258 a year ago
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
04.11.2008 14:41:23
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| tops: Selline nafta-tootmise plaan põlevkiviõlist paneb eestlased kas mässama või Eestist minema kolima. Seda enam, et kui selline asi käiku läheb, siis "küntakse veerand eestimaast üles", et see põlevkivi maa seest välja kaevandada. Ehk siis kaevandamisväli on Narvast Maarduni ja Maardust Türini. |
Ilmtingimata ei pea Eestimaa kallale minema...Venemaalt annaks ka osta, aga ju meil kasulikum kaevata
Isiklikult pooldaks Venemaa varianti, sest nemad sellega nagunii suurt midagi ei tee...
Saaks transiidi ka ju uuesti käima... hetkel tundub, et raudteesse maetakse tohutud summad, aga mingit taastumist ei toimu... vähemalt sõber räägib küll, et Petseri kaudu on liiklus suht 0
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
04.11.2008 15:45:59
|
|
|
| Kuskil seal lõunas oli ju vahelt raudtee remondis, nii et isegi Eestisisene rongiliiklus ei tööta.....nagu oleks kuskilt ajalehest/delfist nupuke silme ette jäänud.............
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
04.11.2008 16:28:02
|
|
|
ma tean, et see rongiliikluse puudumine pole küll kasulik riigile, kuid minule on...ma ei pea nimelt pidevalt ootama lagedi ülesõidujuures kümneid minuteid, et ilmatuma pikad rongid saaks sõita 10-20km/h sealt läbi
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sada1000
HV kasutaja

liitunud: 22.03.2007
|
04.11.2008 20:22:57
|
|
|
Jah wirx, see koht seal käib vast kõigile närvidele. Ma ise ootan veel lisaks Tuulevälja raudteeülesõidu juures ka rongi taga. Kui esimesest enne rongi üle jõuda ja veidi tuld anda siis ei pea teise taga ootama 8)
_________________ Xbox live kasutaja "sada1000" |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
04.11.2008 22:12:23
|
|
|
Täna siis Delfis selline hea uudis, et vihmametsast leitud seen sünteesib diislikütust:
Seen (Gliocladium roseum), mis leiti ulmo puu (Eucryphia cordifolia) lehtedelt, elutseb taimerakkude vahel ning sünteesib diislit gaasilisel kujul, teatab NewScientist.
http://forte.delfi.ee/news/teadus/article.php?id=20260833&l=wlastnews
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|