|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
28.10.2008 21:18:14
Uue Intel Core i7 platvormi ribalaius üle 14GB/s |
|
|
link :: OCWorkbench
Kui traditsioonilisel Intel X48 Express platvormi mälu ribalaiuse suurusjärk on tavaliselt 6GB/s, siis uue, novembris väljatuleva Triple Channel arhitektuuriga Core i7 platvorm saavutas SiSoft Sandra 2009 SS2 mälu läbilaskevõimeks tervenisti 14,25GB/s, mis on 2,3x suurem eelmisest.
Klikka pildil
Protsessoriks on Core i7 940 (256KB L2, 8MB L3), mis töötas ettenähtud 2,93GHz taktsagedusega ja kasutusel oli 3GB DDR3 mälu, seadetega C5,6,6,17,2T.
Kas sellega lüüakse viimane nael AMD kirstu?
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
28.10.2008 21:21:49
|
|
|
woot! Viimane nael kindlasti mitte.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.10.2008 21:53:02
|
|
|
Ja vaevalt laseb Intel AMD-d v2lja surra. Sest siis pole kedagi, kelle toodete najal oma tooteid promoda. Usun, et varsti kuuleme sellest, kuidas Intel on AMD alla suured rahad ladunud.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RassK
HV Guru

liitunud: 17.01.2007
|
28.10.2008 21:57:06
|
|
|
| tahanteada, pigem siis on juba kõik tooted head mitte ei kasutata võrdlust. Ma ei tea veel kedagi, kes ei tahaks olla turul monopoliks.
|
|
| Kommentaarid: 118 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaan
HV veteran
liitunud: 20.11.2001
|
28.10.2008 22:09:19
Re: Uue Intel Core i7 platvormi ribalaius üle 14GB/s |
|
|
| Tanel kirjutas: |
Kui traditsioonilisel Intel X48 Express platvormi mälu ribalaiuse suurusjärk on tavaliselt 6GB/s, siis uue, novembris väljatuleva Triple Channel arhitektuuriga Core i7 platvorm saavutas SiSoft Sandra 2009 SS2 mälu läbilaskevõimeks tervenisti 14,25GB/s, mis on 2,3x suurem eelmisest....
Kas sellega lüüakse viimane nael AMD kirstu? |
Int. mälukontroller pole nüüd küll midagi uut, eriti AMD jaoks Seega nael võib see olla, kuid see on AMD nimeline nael.
AMD baasil multi-CPU masinates olid "kosmilised" sandra mälukiiruse tulemused juba aastaid tagasi.
Üks aga millest veel ei räägita i7 puhul, on kiirusevahe triple vs. dualchannel.
See vahe on olematu, ehk reaalselt on kasu kolmandast kanalist nullilähedane, seda saab "näha" ainult sandra vms testprogrammides ja seda ka ainult paari % ulatuses.
Võimalik, et asi toores BIOS-s või vajab prose ise "küpsemisaega".
Samas see näidatud number 14GB/s on väike- 20GB/s on täitsa tavaline kiirema mäluga. Ja latensus seejuures ca. 25ns
Aga vaadake mis mälu seal on- DDR3 ja 400MHz- kust selline asi leiti
Muideks see on kolme pulgaga pisut suurem.(latensus)
viimati muutis Jaan 28.10.2008 22:25:12, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.10.2008 22:09:31
|
|
|
N2ites Microsoft kulutab kogu aeg rahasid, et Linuxit arendataks.
Ja vaevalt lubavad Konkurentsiametid sellise monopoli teket. Selle takistamiseks v22natakse Intelile piisavalt suured trahvid kukile. Ja odavam tuleb AMD-le maksta.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
G80
HV Guru

liitunud: 27.03.2006
|
28.10.2008 22:32:24
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| woot! Viimane nael kindlasti mitte. |
Täpselt, kuna Deneb on tulemas ja pealegi see X58 Core i7 väga mõttetu kui pole mingi pakkija ja ei mölla programmidega mis toetavad 4-8tuuma.
Mängudes on asi aeglasem kui Core 2 Duo.
_________________ Ära siia kliki |
|
| Kommentaarid: 256 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
210 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jaan
HV veteran
liitunud: 20.11.2001
|
28.10.2008 22:37:26
|
|
|
| G80 kirjutas: |
Mängudes on asi aeglasem kui Core 2 Duo.  |
Huvitav, ma ei leidnud ühtegi benchi kus samal kellal oleks i7 aeglasem c2d-st.
Ka 3d-benchides oli see kiirem. Ja ma ei näe põhjust miks see peaks olema aeglasem mingis mängus..
linki?
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
123 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
28.10.2008 23:22:50
|
|
|
| tsitaat: |
uue, novembris väljatuleva Triple Channel arhitektuuriga Core i7 platvorm saavutas SiSoft Sandra 2009 SS2 mälu läbilaskevõimeks tervenisti 14,25GB/s, mis on 2,3x suurem eelmisest.Kas sellega lüüakse viimane nael AMD kirstu?
|
Viimane kindlasti mitte, kuna amd kirst on suur ja lai- siis sellega veel aega on
Eks amd juhtkond tegi minevikus strateegilisi vigu, kogu firma kannatab siiani selle all.
Kui nad end kokku võtavad võivad nad aja jooksul uuesti tippu tagasi ronida. Võimalik see on.
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.10.2008 23:40:31
|
|
|
Intel-it on juba mitmeid kordi 2hvardatud kohtu ja kolossaalsete trahvidega, et 2rgu m6elgu monopoli-staatusest.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
djkiller
HV Guru

liitunud: 19.07.2004
|
29.10.2008 00:25:08
|
|
|
| nuh amd kah invertoreid leidnud st teda ära ostetud mingil määral
|
|
| Kommentaarid: 223 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meybo
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2002
|
29.10.2008 02:03:05
|
|
|
tahanteada, kas keegi maksab sulle selle eest, et sa pidevalt võimalikult lolli iba suust välja ajaksid?
_________________ www.meybo.ee |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sven
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.04.2007
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
29.10.2008 08:56:26
|
|
|
Djstallion: 2ra siis k2i ringi silmad - k6rvad kinni. Neid "Konkurentsi-skandaale" Intel-il piisavalt palju olnud. Ja ilma nendeta oleks AMD juba ammu 2ra ostetud ja Intel oleks juba ammu olnud Monopolina IT-areenil.
Ja kui ta AMD praegu kirstu paneks, siis hakkab kohe trahve maksma. Ja need summad on kindlasti v2hemalt sadades miljonites. Ei usu, et Intel selliseid rahasid maksma tahab hakata. Parem panna mingi v2ike raha konkurendi elus hoidmisele ja sellega p22seda kymneid kordi suurematest trahvin6uetest. Ja selline, trahvidest p22semise, v6te on 2rimaailmas aastakymned tuntud-teatud.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
electron
HV kasutaja
liitunud: 06.10.2004
|
29.10.2008 09:21:32
|
|
|
Mina ei saa sellest aru - kui keegi firma on väga hea tootearendusega ja tootega mingis valdkonnas (Näiteks Intel) ja konkurendid lihtsalt välja surevad, siis miks on vaja seda head firmat järsku trahvima hakata ja monopolis süüdistada?
See oli lihtsalt mõte - ma tean küll, mis on tagajärjed, kui keegi monopoliks saam.
_________________ Tuleb lihtsalt täiega panna!!! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Deepest
HV vaatleja

liitunud: 13.01.2003
|
29.10.2008 15:40:24
|
|
|
OT:
monopol pole trahvitavana pelgalt ainsana/ülekaaluka turuosaga valdkonnas tegutsev ettevõte. monopol kui selline ei eelda kliendi rahakoti kuritarvitamist
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kellu
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2002
|
29.10.2008 21:38:43
|
|
|
| electron kirjutas: |
Mina ei saa sellest aru - kui keegi firma on väga hea tootearendusega ja tootega mingis valdkonnas (Näiteks Intel) ja konkurendid lihtsalt välja surevad, siis miks on vaja seda head firmat järsku trahvima hakata ja monopolis süüdistada?
See oli lihtsalt mõte - ma tean küll, mis on tagajärjed, kui keegi monopoliks saam. |
Seni olen olnud arvamusel, et pigem on neist kahest AMD hea tootearendusega ettevõte. Intel on hea turundusega ettevõte. Ses mõttes on Inteli praegune suursaavutus AMD minimaalselt 8a vana patendi litsentsimine. Ehk Intel hakkab AMD-le iga prose pealt plekki taguma. Ja arvatavasti on see patendi papp ka põhjus miks Intel viimase võimaliku hetkeni integreeritud mälukontrollerit vältis.
AMD poolne ATI ost (mine tea miks kordi väiksem ettevõte suuremat ostab?) on pikemas perspektiivis pigem kaval käik. Kui tulevik (1080i näol näiteks) on kodutehnikasse peitunud arvutite kujul, siis AMD+ATI on praegu eelises kasvõi 690->780g kiibistike suhtes. Eriti kui nüüd uskuda reviewsid, mis vannuvad et olematu prosekoormusega näitab 780g+HD3200 kooslus 1080i h264 AVC pilti. ATI viimase otsa jumal teab mitmekümne või -saja toruga graafikakaardid oleks ka ilmselt liitumiseta võimatud. Igal asjal on mitu tahku, hetkesituatsiooni analoogiana võib öelda, et Nokia kummikud ongi suht konkurentsivõimetud.
Aga Inteli sellised benchid on kahtlemata väga toredad, paistab jälle tehnika arengu seisukohalt huvitavaid aegu tulevat.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sendler
HV kasutaja
liitunud: 26.05.2003
|
29.10.2008 21:50:12
|
|
|
| kellu kirjutas: |
| electron kirjutas: |
Mina ei saa sellest aru - kui keegi firma on väga hea tootearendusega ja tootega mingis valdkonnas (Näiteks Intel) ja konkurendid lihtsalt välja surevad, siis miks on vaja seda head firmat järsku trahvima hakata ja monopolis süüdistada?
See oli lihtsalt mõte - ma tean küll, mis on tagajärjed, kui keegi monopoliks saam. |
Seni olen olnud arvamusel, et pigem on neist kahest AMD hea tootearendusega ettevõte. Intel on hea turundusega ettevõte. Ses mõttes on Inteli praegune suursaavutus AMD minimaalselt 8a vana patendi litsentsimine. Ehk Intel hakkab AMD-le iga prose pealt plekki taguma. Ja arvatavasti on see patendi papp ka põhjus miks Intel viimase võimaliku hetkeni integreeritud mälukontrollerit vältis.
. |
See nüüd küll pole põhjuseks, miks Intel ei kasuta praegu ondie mälukontrat. 386'l isegi oli see, sellest loobuti hoopis ... ja nüüd ollakse tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
29.10.2008 21:55:12
|
|
|
Siis oli 286-l ka ondie mälukontra või?
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kellu
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2002
|
29.10.2008 22:28:05
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| Siis oli 286-l ka ondie mälukontra või? |
Loomulikult. Tegemist on ju prosesisese cache mälu eelsete kividega. Neid (80386 ja 80486) toodeti muide mu teada ülemöödund aastani ühekiviarvutitena, et lisks mälukontrale oli seal ühe kivi peal veel palju kontraid. Osadel modifikatsioonidel on lausa mälu on-die.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
29.10.2008 22:46:13
|
|
|
| kellu kirjutas: |
| toivos kirjutas: |
| Siis oli 286-l ka ondie mälukontra või? |
Loomulikult. Tegemist on ju prosesisese cache mälu eelsete kividega. Neid (80386 ja 80486) toodeti muide mu teada ülemöödund aastani ühekiviarvutitena, et lisks mälukontrale oli seal ühe kivi peal veel palju kontraid. Osadel modifikatsioonidel on lausa mälu on-die. |
Ühekiviarvuteid ei maksa segamini ajada klassikaliste protsessoritega. Ja mille poolest siis esimeste Pentiumite mälujuhtimine erines niivõrd 386-st, et tal seda ondie mälukontrat ei olnud?
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
30.10.2008 05:48:28
|
|
|
| kellu kirjutas: |
| Seni olen olnud arvamusel, et pigem on neist kahest AMD hea tootearendusega ettevõte. Intel on hea turundusega ettevõte. Ses mõttes on Inteli praegune suursaavutus AMD minimaalselt 8a vana patendi litsentsimine. Ehk Intel hakkab AMD-le iga prose pealt plekki taguma. Ja arvatavasti on see patendi papp ka põhjus miks Intel viimase võimaliku hetkeni integreeritud mälukontrollerit vältis. |
Kui nüüd täpne olla, siis esimene integreeritud mälukontrolleriga kõrgjõudlusmikroprotsessor oli Alpha 21364. Võib kolm korda arvata kust on pärit AMD K8 süsteemiliidese välja töötamisega tegelenud insenerid. Suur osa ülejäänust sellest pundist on nüüd Intelis peale seda kui HP müüs kogu Alpha intellektuaalomandi Intelile. Seega ei ole siin patentidega mingit pistmist.
| kellu kirjutas: |
| AMD poolne ATI ost (mine tea miks kordi väiksem ettevõte suuremat ostab?) on pikemas perspektiivis pigem kaval käik. |
AMD oli oluliselt ATIst suurem firma.
| kellu kirjutas: |
| ATI viimase otsa jumal teab mitmekümne või -saja toruga graafikakaardid oleks ka ilmselt liitumiseta võimatud. |
Neid kiipide valmistamisel on senini mängus välised pooljuhttehased, ei kasutata AMD tehaseid ega AMD-IBM-kes-seal-veel-olid ühisettevõtmisena välja töötatud tootmistehnoloogiaid. Samuti on kaheldav, et nende kiipide välja töötamisel mingit väga suurt rolli AMD insenerijõud mängisid, ATI oleks nende kiipidega saanud sarnasel tasemel hakkama ka ilma ligipääsuta AMD vahenditele.
| Jaan kirjutas: |
See vahe on olematu, ehk reaalselt on kasu kolmandast kanalist nullilähedane, seda saab "näha" ainult sandra vms testprogrammides ja seda ka ainult paari % ulatuses.
Võimalik, et asi toores BIOS-s või vajab prose ise "küpsemisaega". |
Üsna tõenäoliselt on see kolmas kanal sinna varuga pandud. Tuumade arv ja sellega koos jõudlus ning tarbitav andmemaht kasvab kiiremini mälu läbilaske võimest. Kui neljatuumalise Penryni jaoks on mälu läbilaskevõime kohati tõsiseks pudelikaelaks, siis tuumade arvu kahekordistamise ning per tuum jõudluse tõstmise taustal ei tundu läbilaskevõime kolmekordistamine sugugi nii drastiline.
Sellegipoolest ei ole i7's kodutarbija seisukohalt midagi väga tõsiselt vaimustavat. Servertüüpi rakendustele istub väga hästi SMT (alias HyperThreading), eriti kui see ei ole nii tõsiste puudujääkidega tehtud nagu see P4's oli. Integreeritud mälukontroller annab mälumahu ja läbilaske võime skaleeruvuse koos socketite arvu kasvuga.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sendler
HV kasutaja
liitunud: 26.05.2003
|
30.10.2008 08:44:22
|
|
|
| kellu kirjutas: |
| toivos kirjutas: |
| Siis oli 286-l ka ondie mälukontra või? |
Ja mille poolest siis esimeste Pentiumite mälujuhtimine erines niivõrd 386-st, et tal seda ondie mälukontrat ei olnud? |
Väline mälukontra lubas siis suuremat FSB'd Pentiumide puhul ja Intel nimetas ruumiraiskamiseks seda ondie lahendust.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
30.10.2008 09:21:19
|
|
|
| Vaatasin veidi ringi - internet on paksult täis teemasid: "AMD versus Intel", "Kas osta AMD või Inteli protsessor" jne, jne. Kui üks neist kaoks, siis jääks teine ilma igasugusest võistlus-võrdlus ja võitlusmomendist turuvallutamisel ja - jagamisel. Ja suure tõenäosusega tõmmatakse pidur tootearendusele ja hakatakse varem arendatud toodet müüma mitu korda kõrgema hinnaga.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
30.10.2008 09:53:01
|
|
|
| Sendler kirjutas: |
| kellu kirjutas: |
| toivos kirjutas: |
| Siis oli 286-l ka ondie mälukontra või? |
Ja mille poolest siis esimeste Pentiumite mälujuhtimine erines niivõrd 386-st, et tal seda ondie mälukontrat ei olnud? |
Väline mälukontra lubas siis suuremat FSB'd Pentiumide puhul ja Intel nimetas ruumiraiskamiseks seda ondie lahendust. |
386-l ei olnud ondie mälukontrat.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
30.10.2008 14:02:04
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Vaatasin veidi ringi - internet on paksult täis teemasid: "AMD versus Intel", "Kas osta AMD või Inteli protsessor" jne, jne. Kui üks neist kaoks, siis jääks teine ilma igasugusest võistlus-võrdlus ja võitlusmomendist turuvallutamisel ja - jagamisel. |
Kuidas jääb võistlusmomendist ilma. Siis saab ju Intel vs. VIA võrdlusi korraldama hakata
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.10.2008 17:31:46
|
|
|
| stepzter kirjutas: |
| Kui nüüd täpne olla, siis esimene integreeritud mälukontrolleriga kõrgjõudlusmikroprotsessor oli Alpha 21364. |
Paraku ei taha hetkel kuidagi meenuda tolle Inteli prose nimi kuhu oli integreeritud nii mälu- kui videokontroller. Masstootmisesse sellega küll ei mindud. Kas mitte too prose ei jäänud kusagile samasse aega kus oli too Alphagi?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sendler
HV kasutaja
liitunud: 26.05.2003
|
30.10.2008 18:08:18
|
|
|
| Timna?
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
30.10.2008 18:12:38
|
|
|
Tänud, tolles samast prosest ma rääkisingi
http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Timna
Valmis ~3a enne IMC'ga Alphat kuid tootmine katkestati.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
furyy
HV kasutaja
liitunud: 06.02.2006
|
30.10.2008 22:06:14
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| ...Ja ilma nendeta oleks AMD juba ammu 2ra ostetud ja Intel oleks juba ammu olnud Monopolina IT-areenil... |
AMD jääks x86 litsentsist ilma, kui toda ära ostetaks. Juba Intel hädaldas Foundry Company pärast sellel teemal ja siis jah oleks Intel pmst monopol
| kellu kirjutas: |
| Eriti kui nüüd uskuda reviewsid, mis vannuvad et olematu prosekoormusega näitab 780g+HD3200 kooslus 1080i h264 AVC pilti. |
Endal just 790GX ja kuna pappi pole ,siis ajutiselt sempron 3200+ sees ja 720p näitas keskmiselt 10% , vahest läks vist >20% peale ( MPC home cinema )
Video ise peab vast olema Level 4.1 h264.
_________________ 48 thousand years into the future, you've still got a knack for stating the obvious. |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fatal1ty
HV kasutaja
liitunud: 01.04.2006
|
31.10.2008 17:26:37
|
|
|
kas see prose tootab kah sellel tavalisel socetil 775 et saab kasutada enda vana emaplaati kui naiteks upgrade teha tahad.
endal emaplaat abit p35 pro XE
_________________ jou mis värk on |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
31.10.2008 17:28:41
|
|
|
| Fatal1ty kirjutas: |
kas see prose tootab kah sellel tavalisel socetil 775 et saab kasutada enda vana emaplaati kui naiteks upgrade teha tahad.
endal emaplaat abit p35 pro XE |
Vaevalt.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
31.10.2008 17:56:08
|
|
|
| kindlasti mitte, sest vanematel kiibistikel on mälukontroller eraldi kiibis, antud protsessoril on aga see integreeritud
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
31.10.2008 21:46:29
|
|
|
Nehlam jõuab enne Buldozerit, brr...
Igaljuhul AMD K10 arhidektuuriga sellele vist vastu ei saa?
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.10.2008 22:38:50
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| Nehlam jõuab enne Buldozerit, brr... |
Umbes paar aastat enne või nii
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vambola
HV veteran
liitunud: 12.01.2002
|
31.10.2008 22:44:18
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Ja suure tõenäosusega tõmmatakse pidur tootearendusele ja hakatakse varem arendatud toodet müüma mitu korda kõrgema hinnaga. |
Tootearendusele ei saa pidurit tõmmata. Keegi ju ei osta midagi. Selleks, et inimene ostaks uue väga kalli asja, peab ta väga palju parem asi olema.
|
|
| Kommentaarid: 128 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fatal1ty
HV kasutaja
liitunud: 01.04.2006
|
02.11.2008 05:46:11
|
|
|
see et vaatasin hindasid neil prosedel, mingi preorderi vark oli kusagil lehel, jube kirved hinnad on alguses, kui vana emaplaati kah kasutada ei saa, ja seda enam et need emaplaadid toetavad ainult DDR3 siis tuleks, paris kirves hind asjal mingi korralike juppe tahad kah saada, ma pean silmas hea emaplaat ja vahemalt 4gb DDR3 et asi liiguks
NAITEKS
Asus P6T Deluxe "OC Palm Edition" Intel X58 (Socket 1366) 320£
Intel Core i7 920 2.66Ghz (Nehalem) 270£
Corsair 4GB DDR3 Dominator 1800C8DF Twin3X (2x2GB) 350£
hinnad v6tsin http://www.overclockers.co.uk kuna ise elan uk's
kokku siis laheks upgrade 940£ eesti rahas vist 18300 eeku :p
endal muidugi plaanis pole, kuna hea systeem olemas hetkel
aga kellel huvi, siis vaike arvutus minu poolt
MUIDUGI kui plaanis ilge pill teha siis voib kasutada kah Intel Core i7 965 3.20Ghz (Nehalem) Extreme Edition (Socket LGA1366) - Retail 890£ hahaha
_________________ jou mis värk on |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
03.11.2008 15:11:45
|
|
|
| eestis on hetkel saada Inteli enda plaadid: INTEL ATX X58 LGA1366 FSB1600 DDR3 RAID hinnaklass ca 270 euri, prosesid veel ei paista. 1800MHz ddr3 mälud on jah nii kallid, 2000mhz on veel kallimad (ca 75% kallimad kui need 1800mhz). Aga sellised 1333mhz on suht odavad paljudel tootjatel ja ka 1600mhz a-data mälud on suht söödavasse hinnaklassi kukkunud. Kõik oleneb sellest mis masinat upgradeda ja kas on mõtet. Aasta vana masinat väga ei ole, 3 aastat vana juba on.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stepzter
HV veteran

liitunud: 11.11.2001
|
06.11.2008 00:39:38
|
|
|
Seda et AMD K10 eriline edasiminek ei ole ja Nehalem paugupill on, on juba vägagi pikalt teada olnud. AMD'l ei ole enne 2010't midagi asjalikku tulemas. Neil tuleb lihtsalt hinna-jõudluse suhte pealt turu madalamast otsast midagi näpistada ja loota et serverituru inerts ning i7 >2 socketiga versiooni viibimine neilt leiba päris käest ära ei võta.
_________________ Toetan õige kirja |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
06.11.2008 10:06:49
|
|
|
Noh, amd-le on toakütte turuni jäetud Inteli poolt, võtku vaid vaevaks ära kasutada
"Intel has introduced a new "Overspeed Protection" feature which prevents big overclocking. By monitoring both core voltage and amperage, Intel effectively caps the maximum power at 130 watts total." ( http://www.tgdaily.com/content/view/40012/135/ )
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
06.11.2008 10:55:59
|
|
|
Kes tahavad Inteli logoga radiaatoreid kasutada siis nende rahustuseks võib öelda, et seda funktsiooni on võimalik BIOS'ist välja lülitada
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gen
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2006
|
17.11.2008 20:15:33
see küll natuke teemaväline aga asjakohane natuke ikkagi |
|
|
Mis nendest uutest protsessoritest kasu on kui kõvakettad on sedavõrd aeglased ,et ei jõua nii palju CPUle infot ette anda kui too kasutada jõuaks. Nii, et ikkagi enamus jõudlusest jääb ikkagi kasutamata.
Suured ettevõtted võiksid rohkem rõhku panna ka Ketaste kiirustele.
on küll SSD kettad olemas ag need veel ilgelt kallid
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|