Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Vana plotter märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sekonic
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2008




sõnum 16.10.2008 17:06:30 Vana plotter vasta tsitaadiga

Tere!
Sain siis tööle oma vana pen plotteri. Aga kui plottida näiteks kirja, siis joonestab ta ainult paberile tähtede piirjooned. Kui näiteks joonestada arvutisse ruut, mis on seest värvitud, joonestab ta samuti ainult piirjooned. Äkki keegi oskaks soovitada mõnda vektorgraafika programmi, millega saaks joonestada nii, et plotter värviks ka tähed seest. (ise kasutasin coreldrawi)

Suured tänud!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
47th ronin
HV veteran
47th ronin

liitunud: 22.02.2003




sõnum 16.10.2008 20:47:07 vasta tsitaadiga

äkisti on hoopis plotteri draiveris asi kinni.
_________________
rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sekonic
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2008




sõnum 17.10.2008 10:47:14 vasta tsitaadiga

Ei tea, võimalik. Plotter nagu ei saaks aru, et asi on seest värvitud. Kui sinna ruutu näiteks tõmmata triibud sisse, siis need ta joonestab. See on ainult sellisel juhul, kui triipude vahele jääb valget pinda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
47th ronin
HV veteran
47th ronin

liitunud: 22.02.2003




sõnum 17.10.2008 12:29:27 vasta tsitaadiga

mis plotteriga tegu? mul oli kunagi hp 7475a, sellel oli hunnik manuale kaasas, muu hulgas ka hp-gl oma. hp-gl-iga (hewlett-packard graphics language) midagi kokku näkerdades oli näituseks kohe näha, et win98 driverid ei räägi plotterile päris kõike. icon_smile.gif niiet, uuri, kas sellel konkreetsel plotteril on mingeid muid ohjamisvõimalusi ja katseta. üks veenev võimalus oleks proovida mõne vana dos-is töötava autocad-iga.
_________________
rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sekonic
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2008




sõnum 17.10.2008 15:14:14 vasta tsitaadiga

Minul on täpselt samasugune plotter: link

Tean, et sellele pidavat ka sobima hp7475a driverid. Olen neid otsinud igalt poolt aga ei leia kuskilt. Ise leidsin Roland DXY-990 driverid windows xp-le. Täitsa võimalik, et osad asjad jäävad plotterile segaseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
YvaaT
HV kasutaja

liitunud: 03.04.2002




sõnum 19.10.2008 13:28:32 vasta tsitaadiga

ma pakun, et plotter ei saa aru sellest, millega sa täidad tühja koha.
proovi näiteks viirutamist joontega. näiteks nagu autocadis.

_________________
Elu on imelik, aga kõik kipuvad seda kole tõsiselt võtma...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sekonic
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2008




sõnum 19.10.2008 20:32:07 vasta tsitaadiga

Ja ma olen proovinud seda viirutamist ja nii ta töötab. Aga kõige rohkem olekski mul vaja kirja plottida. Kirja minuteada ei saa viirutada ning samuti kui on viirutatud siis ta ei värvi ühtlaselt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
YvaaT
HV kasutaja

liitunud: 03.04.2002




sõnum 20.10.2008 17:52:46 vasta tsitaadiga

Kirja saab corelis päris edukalt viirutada, iseasi muidugi kui palju sul seda on ja kui mõttekas see kõik kokku tuleb. Ise olen sellise vana plotteriga kokku puutunud, mis lihtsalt keeldus igasugu täidetud maa-alasid joonistamast, kõik tuli alati joontega täita.
Võimalik, et siin puhul aitaks lihtsatl uue driveri kasutamine, kuigi ma pisut kahtlen.

_________________
Elu on imelik, aga kõik kipuvad seda kole tõsiselt võtma...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
niffnaff
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2004




sõnum 21.10.2008 17:45:49 vasta tsitaadiga

Kui sul seal nn karussellis on 6 lühikest viltpliiatsit (pen) siis ongi hea, et ainult kontuure jooni(e)stab. Esiteks oleks see pen peatselt tühi ja teiseks vettiks su paber ka kohe läbi.
Samas võid pen-i hinnaga proovida Corelis näiteks Contour-iga kujundi sisse kas või 0,1 mm sammuga 999 uut kujundit joonistada. Tulemuseks on ikkagi vettinud paber ja tühi Pen.
Kujundi seest värvimiseks kasuta näiteks sama värvi laia otsaga markerit või värvipliiatsit.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sekonic
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2008




sõnum 22.10.2008 18:58:46 vasta tsitaadiga

Asi on selles, et icon_biggrin.gif ma ei kasuta seda plotterit mitte paberile joonestamiseks, vaid graveerimiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
YvaaT
HV kasutaja

liitunud: 03.04.2002




sõnum 22.10.2008 21:38:44 vasta tsitaadiga

No ma ei tea, kui sa uue driveriga oma probleemi ei saa lahendada, siis tuleb ikkagi kuidagi viirutamist kasutada. Ma näiteks kasutan pidevalt Autocadis joonega objektide täitmist, kuna tavaline "solid" täitmine ei näe pdf failis just kuigi ilus välja (kolmnurgad).
Kuigi ma pole Corelis eriti tugev siis, kujutan ette, et seal võiks asi umbes nii olla: kirjutad teksti -> convert to curves -> võtad objektide properties (alt+enter)->fill -> sealt valid mingi täitmise meetodi, näiteks "postscript fill" "hatching" -> advanced, sealt valid nii, et jooned täidavad kogu ala ilusti ära...
Vahepeal ei teeks paha kogu see asi mingisse muusse formaati panna, sest vaevalt see plotter sellest hatchingust ka aru saab.

Väga segane jutt sai icon_rolleyes.gif aga ma kujutan ette, et kuidagi nii peaks saama küll

_________________
Elu on imelik, aga kõik kipuvad seda kole tõsiselt võtma...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sekonic
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2008




sõnum 23.10.2008 16:02:42 vasta tsitaadiga

Ok eks ma proovin igati moodi tänud! Aga tahtsin veel küsida, et kas näiteks GIF failist või JPEG´st ei saaks mõne progrega tega sellist faili, mis oleks plotterile arusaadav ja ta oskaks seda lugeda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.10.2008 16:21:45 vasta tsitaadiga

sekonic kirjutas:
Ok eks ma proovin igati moodi tänud! Aga tahtsin veel küsida, et kas näiteks GIF failist või JPEG´st ei saaks mõne progrega tega sellist faili, mis oleks plotterile arusaadav ja ta oskaks seda lugeda.
Plotter ise ei loe ühtki faili. Ta ainult tõmbab jooni vastavalt rakendusprogrammi poolt draiveri vahendusel etteantud koordinaatidele.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sekonic
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2008




sõnum 23.10.2008 18:43:54 vasta tsitaadiga

jah aga näiteks gif faili või jpeg´ga asi ei funka. Äkki geegi oskab soovitada mõnda progret, mis oleks lihtne (painti taoline icon_biggrin.gif )
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
YvaaT
HV kasutaja

liitunud: 03.04.2002




sõnum 23.10.2008 19:12:03 vasta tsitaadiga

Sinu plotter ilmselt mõistab ainult vektor graafikat. Et gif või jpeg faili kasutada tuleb need kuidagi vektoriks ümber teha. Selleks on mitmeid programme olemas, enamasti küll tasulised aga võid proovida näiteks Wintopo ( http://wintopo.com )
Suht lihtne vektori porogramm on veel Inkscape.

_________________
Elu on imelik, aga kõik kipuvad seda kole tõsiselt võtma...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Vana plotter
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.