|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
wicked
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
15.10.2008 23:07:38
|
|
|
| wicked kirjutas: |
| kickija, sahtliliugur paneb mööda sentimeetritega, mitte millimeetritega. Isegi need eelpool lingitud räkisiinid ei ole millimeetri pealt täpsed. |
Ma tellisingi selliseid sahtliliugureid, nagu need räkisiinid on
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
15.10.2008 23:12:29
|
|
|
Tegelikult on selle kohta ütlus:
Tee halb CNC, et välja lõigata parem CNC n
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tarmac
HV kasutaja

liitunud: 10.08.2007
|
15.10.2008 23:48:07
|
|
|
Kas nõelprinteris on ka stepperid?(mootorid)
_________________ www.crawl.ee Eesti R/C Rock Crawlerid. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
16.10.2008 12:26:18
|
|
|
| tarmac kirjutas: |
| Kas nõelprinteris on ka stepperid?(mootorid) |
Jah peaks olema. Vanemates on paremad, jõulisemad.
Steppereid on kahte sorti: unipolar - 6 juhtmega bipolar - 4-5 juhet. Vastavalt nendele tuleb kontroller valida.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
16.10.2008 16:08:48
|
|
|
unipolar kontroller on lihtsam ja vist ka odavam. Kui kellelgi on normaalseid steppereid pakkuda, võib siia teemasse kirjutada, paljudel läheb neid vaja ma usun.
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
16.10.2008 18:10:13
|
|
|
Lammutasin täna vana kirjutasmasina ära, seest sain paar stepperit ja juhtkivid. Kivi protoplaadile, juhtmed külge ja toide järgi ning töötab
Juhtkivi ULN2803 ja juhtmiseks kasutasin excelis makrot
Keegi tahab seda exceli makrot saada, siis andku aga teada.
-----
Kahjuks need mootorid mis printeritest leida võib on nii lahjad, et mingit cnc'd nendega ei ehita.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
16.10.2008 18:22:37
|
|
|
KillFrenzy, kui suured mootorid said, unipolaarsed siis ikka?
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
16.10.2008 19:25:08
|
|
|
Kirjutusmasinast sain suht väiksed mootorid tegelikult, diameeter=3cm ja paksus1,5cm. Lammutasin lisaks ära veel kaks nõelprinterit, kus olid natuke asjalikumad mootorid, D=4,2cm ja paksus 2,5cm aga ikkagi lahjad. Kõik mootorid olid unipolaarsed.
Suurematel oli max. voolu tarve 0.75A@12V ehk siis 9W.
Lammutasin ära veel paar koopiamasinat, mille seest sain paar suurt mootorit, D=6cm ja paksus 5cm, olid küll 5 juhtmega aga kahjuks vist tegu polnud stepperitega. Muidu sellises suures mootorid peaks suutma juba väiksemat cnc lauda liigutada.
Vedeleb veel viis laserit ka, homme hakkan neid lõhkuma ja loodan sealt paar suuremat mootori leida
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
16.10.2008 19:54:45
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Vedeleb veel viis laserit ka, homme hakkan neid lõhkuma ja loodan sealt paar suuremat mootori leida  |
Laserites peaks olema väga lahjad, nõelprinterid peaks olema parimad.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
16.10.2008 21:03:30
|
|
|
5 juhtmega on ka unipolaarsed, lihtsalt kahe mähise keskmised juhtmed on minu arust ühe alla viidud.
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| tagasi üles |
|
 |
wer1
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2006
|
16.10.2008 21:05:29
|
|
|
olen lõhkunud(see oli üle aasta tagasi ja siis ei pidanud nendest mootoritest lugu ) mitmeid suuri koopiamasin/kombaine, ka neid mis A3 paberit söövad ja seal on suuremat sorti mootorid sees voolu tarve oli vist umbes 1.5A @ 24v dc.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
16.10.2008 21:08:51
|
|
|
| kickija kirjutas: |
| 5 juhtmega on ka unipolaarsed, lihtsalt kahe mähise keskmised juhtmed on minu arust ühe alla viidud. |
See oli siiski tavaline mootor, sest kahele otsale pinget peale andes hakkas mootor ringi käima.
viimati muutis KillFrenzy 16.10.2008 23:10:18, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
16.10.2008 21:10:05
|
|
|
KillFrenzy, siis küll.
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
17.10.2008 15:17:17
|
|
|
Tellisin aterrast endale sahtlisiine ja sain paki kätte täna, tundub, et nendega võib saada täitsa töötava masina meisterdada.
http://album.ee/album/276661/50088536?
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahib
HV veteran

liitunud: 25.08.2003
|
17.10.2008 19:00:15
|
|
|
Olen nüüd paar päeva lugenud/vaadanud seda värki ja asi pakub pinget küll. Aga miks te rullsuuskade laagrite peal ei tee siini? Peaks täpsem tulema ju, sujuvam ja ilma lõka-lõkata. Homme vaatan keldris pisut lahtisema pilguga ringi ...
CNC Router vs CNC Machine - mis neil vahet on? Nimes?
_________________ Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ... |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
17.10.2008 19:10:46
|
|
|
Sahib, rulluisu laagrite peal tuleb kallim ja nii peaks lihtsam olema, samas kui juba korralikult teha, siis skf-st lineaarlaagrid ja täpsustiguvõllid ja kusagilt korralikud mootorid jne.
Mina arvan hetkel küll, et nende vahe on nimes ainult, kuigi router on tavaliselt neil masinatel, mis puitu lõikavad.
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
18.10.2008 00:43:15
|
|
|
| Chaza! kirjutas: |
Laserites peaks olema väga lahjad, nõelprinterid peaks olema parimad.  |
Sain laserist siiamaani kõige suurema, 2x suurem kui nõelprinterist leitud
Lammutamiseks on veel alles jäänud 4 laserit ja 2 faxi, loodaks nendst vähemalt ühe suurema mootori veel leida, siis saaks hakata ehitama.
Pildil siis esimene pärist laserist, teine ja kolmas paar nõelprinteritest ning neljas paar kirjutusmasinast.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
margusser
HV Guru
liitunud: 16.07.2003
|
18.10.2008 12:28:16
|
|
|
| tsitaat: |
kellelgi pole aimu kus saab natuke paksemat alu nurkraudasi vms?
|
mida sa mõtled täpsemalt?
vinklit?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iceincube
HV veteran

liitunud: 18.11.2005
|
18.10.2008 15:27:51
|
|
|
Äkki kellelegi kasulik inf kui plaanis uisu laagritega ehitada.
Nii, täna kristiine prismas vastasin lampi.. (seal kus see pudipadi ja psordi ja rattakaubad on.)
et müüakse mingeid uisulaagreid.. Keskmiselt spordipoes laagrid 16tk maksavad üle 400 krooni viimati.
Aga siin 8tk 85 eeguga.. ehk .. 170 eek 16 tk..
http://kirves.pri.ee/HV_nodi/uisulaagrid.jpg
Endal praegu huvi ja vaba pappi pole, muidu ostaksin ära 3-4 pakki ( ei mäleta palju plaanis neid laagreid vaja läks mul täpselt )
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahib
HV veteran

liitunud: 25.08.2003
|
19.10.2008 15:55:19
|
|
|
link :: 48x48 tolli
Teab keegi kus kohas Tartus on võimalik seda lehte välja trükkida?
Proovisin üksikuid lehti välja lasta kuid need ei taha klappida omavahel pärast
_________________ Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ... |
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
19.10.2008 16:08:47
|
|
|
| kickija kirjutas: |
| unipolar kontroller on lihtsam ja vist ka odavam. Kui kellelgi on normaalseid steppereid pakkuda, võib siia teemasse kirjutada, paljudel läheb neid vaja ma usun. |
Mingist cnc aretusteemast jäi üle mõningad mootorid, kahjuks ilma juhtkivita - 6 juhtmega küll kõik, seega peaks neile mingi universaalsem lahendus sobima kui ma nüüd hästi mäletan. Muud kama pakkuda kahjuks pole, kaduma läinud peale kolimist.
1) Step-Syn DC 2,56V 3,2A 1,8deg/step lot no 05229 Sanyo, mõnus kobakas, jooksutas laia X telge vist mäletamistmööda
2) Type 103-548-0250 3 oomi 1,8deg/step lot no 03325 Sanyo, ei mäleta kus asja jooksutas
Lisaks mingi Sayama Geared motor, see oli vist lõiketera jaoks, + ja - juhtmed küljes, RB-35cmfjx8 2607 tootekoodiks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
20.10.2008 11:56:27
|
|
|
http://picasaweb.google.com/kaar3l/CNC#
Midagi ilusat ta pole, aga midagi peaks ära tegema, kui elektroonika tööle paneks
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
20.10.2008 15:04:42
|
|
|
Laagri kinnitused on hi-tech.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
20.10.2008 15:09:56
|
|
|
| mida tarka te selle pingiga siis peale hakkate ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Syncmahv
HV Guru

liitunud: 01.01.2006
|
20.10.2008 15:11:00
|
|
|
Sellega saab täpsema CNC pingi välja lõigata
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Nu
HV Guru

liitunud: 21.12.2001
|
20.10.2008 15:32:59
|
|
|
cnc pingi jaoks ei lõika seal küll midagi välja. Metalli lõikamisel on lõikejõud piisavalt suured, et
mingi sahtli juhik koostöös muude kahtlaste jupidega annab süsteemi lõtkuks mitu mm kui mitte cm .
vaikselt midagi nokitseda ikka saab aga kui kaks eri detaili peavad omavahel klappima (masinaehituses räägime ikka vähemalt 0,1mm täpsusest)
siis seda küll kahtlen, et sellega seal õnnestub saavutada.
_________________ DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
20.10.2008 15:41:20
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Laagri kinnitused on hi-tech.  |
väike keevitus ja jupike toru
Mingeid väikseid asju saab ikka katsetada, kui huvi rohkem tulemas, eks siis ka korralikuma pingi ehitus plaanis
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| tagasi üles |
|
 |
DJope
HV veteran

liitunud: 15.06.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
wer1
HV kasutaja

liitunud: 01.11.2006
|
20.10.2008 20:05:52
|
|
|
Täna oli hea päev sai siis käed tahmaseks teha ühe koopiamasina küljes sealt urgitsesin välja 3stepperit(no 2tk on kindlalt kuna need on 5 juhtmega üks on aga suur ja imelik(poolesuurem kui need teised) ta on plaadipeal koosjuhtgiviga mis on radika alla ja pole kättesaadav ). eks lasen pidid ka üless kui saan digika kaabli mõnipäev nüüd tekkiski küsimus kust saaksin andmeid selle suurema mootori kohta.
Peale on üks kleeps ka millel kirjas:
FH6-1209
DGQ18A02L20A
made in china form
japanese and foreign
components
904 12ZF01
Et kui keegi suudab selle asjanduse kohta midagi leida netist siis andeke teada ma ise ei leidnud midagi eriti peale selle et ta on 24v. Eks ma panene nende tesite mootorite kohta ka andmeid üles(nimed) kui pärast poole aega on
Loodan et keegi oskab selle asjanduse kohta midagi öelda.
EDIT: õnnetsus pildid ka arvutisse saada http://fotoalbum.ee/photos/wer1/sets/614257/
stepper 2-le on anemde olemas aga ülejäänutel on anmed puudu.(loodan et keegi oskab aidata)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Norht Chilean G
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.01.2003
|
22.10.2008 00:43:47
|
|
|
[quote="kfl"]kust selliseid juppe hankida
nagu piltidel:
[/quote]
Alas-Kuul või juba Nu poolt mainitud Mekanex näiteks. Aga selline korralikum kuulkruvi on vastavalt parameetritele 15-40keek.
Igasugused sahtliliugurid võiks ikka heaga ära unustada... selline lähenemine on laadis mul on kirves ja kaks kasepakku, teeks aurumasina.
Samuti printeritest pärit (valtsitud metallist korpuses) stepperid võib enamuses aknast välja visata (puksidega ja 4 deg/step) - sobilikud on 1,8 deg/step või paremad kuullaagritega ja piisava väändega (2-6 N/m) mootorid.
Stepperidraiveriteks kasutada microstepping draivereid, soovitavalt midband damping, ülekoormuskaitse jms.
Hobivendade defacto draiveristandardiks on Geckodrive G203V. Hobbycnc vms integreeritud driverid üldiselt ei ole adekvaatsed (surevad kergelt ja pole piisava võimsusega). Ise ehitada draiverit ei tasu - jupid kallimad kui valmis draiver.
http://www.geckodrive.com/product.aspx?c=3&i=14460
Üldiselt oleks vast mõistlikum esimeses lähenduses vaadata:
http://fabathome.org/wiki/index.php?title=Main_Page
Veel võib inspiratsiooni saamiseks vaadata:
http://www.cnccookbook.com/CCBlogSep2008.htm
ja
http://www.cnccookbook.com/CCResourcesInd.htm
_________________ Tag written by one North Chilean Guanacos, several specially trained Equadorian Mountain llamas and 76,000 Battery llamas from Llama Fresh Farms Ltd. near Paraguay. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dzigitt
HV vaatleja
liitunud: 22.10.2008
|
22.10.2008 22:10:07
|
|
|
Olen mõne cnc pingi hiljuti valmis teinud, üks on omal praegugi kasutusel.
Plaanisin kunagi eestikeelse isetehtud CNC saidi püsti panna, aga kahjuks pole mul sellega tegelemiseks aega, kui leidub keegi, kes viitsib saidi teha ja seda administreerida, võtku ühendust, katsuks midagi ära teha.
Sammumootoreid, kontrollereid ja üldse kõiksugu vidinaid olen ise Hollandist ja Saksast tellinud, mõned mootorid ja üks kontroller on praegugi üle (bipolar chopper, 2,1 A, 3 kanalit full või half step, mootori toide kuni 42V DC, loogikale 5V DC,juhitakse LPT pordi kaudu, hind 100 EUR), mitu masinat on sama asjaga töös, suurim pink on tööalaga 1000x1000 mm. 2.5 Nm väändega mootorid on küljes ja lõikab 10mm paksust plastikut 30 mm/sek. Kui on plaanis ainult auke puurida ja trükiplaadile radasid freesida, piisb 1 Nm väändemomendiga mootorist küll. Microstep driverid (juhtskeemid) tasub kohe ära unustada, juba 8 microstepi peal on mootori väändest alles ainult 20%.
Täpsemalt saab vaadata lingilt
http://www.micromo.com/n391003/n.html
Kui lähipäevil aega saan, panen mõned pildid kontrollerist ja pingist ka kuhugi üles.
Sahtlisiinid ja ehitusmaterjalide poest ostetud keermelatid tasub kohe ära unustada need kõlbavad ainult proovimiseks, kas seade üldse töötab.
Vähegi tõsisem asi vajab trapetskeermelatti ja nailonist mutrit, väga täpse asja jaoks on vaja kuulkruvi ülekannet ja lineaarjuhikuid. Pole need asjad midagi nii kallid, trapetskeermelatt maksab näiteks 15-20 EUR meeter, kuulkruvi alates 1000 kroonist meeter.
Kui soovite vähegi tõsisemat asja teha, jääb üksi puurpingist väheks, vaja läheb ka frees ja treipinki, nende puudumisel peab ikka väga-väga osavate kätega meister olema, et pink ikka vinklis tuleks ja ruudu asemel rombi ei lõika, kui üldse tööle hakkab. Liiga väikese lõtku korral mehhaanikas kipub kinni kiiluma, liiga suure lõtku korral hakkab vibreerima ja läbi painduma.
Oma esimest pinki tegin mitu korda ringi, enne kui soovitud tulemus käes, ometi olid joonised ja vajalikud arvutused enne tehtud, aga kõike esimese korraga ikka ette ei näe.
Kellel on ikka tõsine soov CNC pinki ise ehitama hakata ja soovib nõu saada või juppe tellida võib võtta ühendust e-mailile kaljut@hot.ee.
Kiiret vastamist ei luba, seda maili kontrollin heal juhul korra nädalas, kui muudest toimetustest aega üle jääb.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
22.10.2008 22:43:12
|
|
|
CNC ei tähenda ju ülimat täpsust ja paksu raua lõikamist. Minu nägemus masinast oli see, et kui ma saan ta graveerima rahuldaval tasemel, siis minu eesmärk on saavutatud.
Hetkel ongi kelguprojektid läbimõtlemisel ja mootorite kontroll tuleb korda saada.
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| tagasi üles |
|
 |
Norht Chilean G
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.01.2003
|
23.10.2008 19:16:30
|
|
|
[quote="kickija"]CNC ei tähenda ju ülimat täpsust ... Minu nägemus masinast oli see, et kui ma saan ta graveerima rahuldaval tasemel, siis minu eesmärk on saavutatud.[/quote]
Graveerimiseks rahuldaval tasemel tähendab kindlasti minimaalselt 0.1 mm täpsust. Isegi sellisel juhul on tekst ilmselt "karvane". Lineaarlaagrid on selleks liiga odavad, et ise neid leiutama hakata. Kuullineaarlaagrid kombineerituna epoksiidbetoonist (lihtsustatult 10% epoliimi + graniitkillustik) alusega - saab lihtsalt ja küllaltki täpse seadme ilma olulise leiutamiseta. Jutt polnud mõeldud hirmutamisena; väga hea et tegeldakse ja tegevusel on võimsalt perspektiivi kuid antud juhul kasutatavate komponentide valikust sõltub tulemuse saamine üldse.
CNCcookbooki blogist pärit näide küllalt lihtsast ja samas võimekast masinast -
Joonis:
http://www.cnccookbook.com/img/OthersProjects/CNC/GermanEGCNC/5805_107_Entwurf_1.jpg
Masina baasi valuvorm kättesaadavatest materjalidest:
http://www.cnccookbook.com/img/OthersProjects/CNC/GermanEGCNC/5805_110778858777_cnc_fraese_001.jpg
http://www.cnccookbook.com/img/OthersProjects/CNC/GermanEGCNC/5805_110778858777_cnc_fraese_002.jpg
http://www.cnccookbook.com/img/OthersProjects/CNC/GermanEGCNC/5805_110778858777_cnc_fraese_003.jpg
Valmis valatud alus:
http://www.cnccookbook.com/img/OthersProjects/CNC/GermanEGCNC/5805_110778858777_cnc_fraese_004.jpg
http://www.cnccookbook.com/img/OthersProjects/CNC/GermanEGCNC/5805_110778858777_cnc_fraese_005.jpg
http://www.cnccookbook.com/img/OthersProjects/CNC/GermanEGCNC/5805_110778858777_cnc_fraese_008.jpg
Valmis masin:
http://www.cnccookbook.com/img/OthersProjects/CNC/GermanEGCNC/5805_110778858777_cnc_fraese_018.jpg
[quote="Dzigitt"]
Kui on plaanis ainult auke puurida ja trükiplaadile radasid freesida, piisb 1 Nm väändemomendiga mootorist küll. Microstep driverid (juhtskeemid) tasub kohe ära unustada, juba 8 microstepi peal on mootori väändest alles ainult 20%.
[/quote]
Kui mootori maksimaalse väändemomendi puhul võib veel kompromisse teha, siis ilma mikrostepita kontrollerit pole tänapäeval mõtet kasutada. Lingil http://www.micromo.com/n391003/n.html on tõepoolest kenasti toodud kõik olulised põhjused, MIKS tuleb mikrostep kontrollereid kasutada. Resolutsiooni tõstmine ei kuulu nende põhjuste hulka.
*SEISVA mootori positsiooni hoidmisel SAMAL voolul on mikrostepi korral maksimaalne vääne 71%. Full step vääne 100%.
*ENAMUS isikuid kasutab mootoreid millegi liigutamiseks... full step puhul vääne kukub 65% peale kohe kui rootori positsiooni muudetakse. 35% kaob resonantsi. Lisaks resoneerib kõik mis saab masinas kaasa ja lõiketäpsus kannatab (ilmselt ei saa ka inimene masinaga samas ruumis viibida). Mikrostepi puhul resonantsi madalatel pööretel pole - seega endiselt on vääne 71% SEISVA rootoriga full step mootori väändest. Pöörleva rootoriga full step mootori väändest 6% parem. http://www.euclidres.com/apps/stepper_motor/stepper.html
*Kiiremal kui 3-4 pööret sekundis liikumisel kaob mikrostepi eelis resonantsi summutamisel. Rootori pöörlemiskiirus piisav, et full stepi peatu/liigu/peatu ei avalda enam mõju - sammusagedus on ülalpool mootori mehhaanilist resonantsipiiri. Mõistlik mikrostep kontroller läheb nüüd üle full stepile ja vääne seega sama, mis full step kontrolleril.
*~5-15 pööret sekundis tegeva stepperi puhul tekib järgmine resonantsiprobleem, mõistlik mikrostepping kontroller summutab selle resonantsi. Full step driveriga stepper JÄÄB SEISMA.
http://www.idcmotion.com/pdf/9013.pdf
http://sanyo-denki-online.com/library/mid_band.pdf
_________________ Tag written by one North Chilean Guanacos, several specially trained Equadorian Mountain llamas and 76,000 Battery llamas from Llama Fresh Farms Ltd. near Paraguay. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahib
HV veteran

liitunud: 25.08.2003
|
24.10.2008 16:54:34
|
|
|
link :: Geckodrive G203V
Nu sahtlisiinid, ostke parem omale korralik asi ja te ei kahetse. Või pole asja vastu niiii suur huvi siiski
_________________ Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ... |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
24.10.2008 20:31:19
|
|
|
Sahib, võib öelda jah, et pole huvi, kui rahakott ei kannata.
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarmac
HV kasutaja

liitunud: 10.08.2007
|
24.10.2008 21:10:42
|
|
|
Mina arvan, et algul tuleks siiski teha mingisugune prototüüp. Saab ju sellega siis teha proovi kui suur on lõtk.
_________________ www.crawl.ee Eesti R/C Rock Crawlerid. |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
24.10.2008 21:53:16
|
|
|
Meil sõbraga on kindel plaan, mida me teeme ja vaikselt vaatame võimalikult käepärastest vahenditest. Esimese projekti alla ei ole üldse kohe isu 7k lubade raha panna.
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarmac
HV kasutaja

liitunud: 10.08.2007
|
24.10.2008 22:27:04
|
|
|
Seda minagi. Esimene on minu arvates siiski selline testimasin, et näha kui hea või halb on võimalik võimalikult odavatest materialidest teha.
_________________ www.crawl.ee Eesti R/C Rock Crawlerid. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Norht Chilean G
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.01.2003
|
25.10.2008 07:40:50
|
|
|
[quote="tarmac"]Mina arvan, et algul tuleks siiski teha mingisugune prototüüp. Saab ju sellega siis teha proovi kui suur on lõtk.[/quote]
Prototüübi tegemine on igati tervitatav. Puhtalt prototüüpimiseks on sahtlisiinidest märgatavalt täpsemad (ja odvamad) juba teemas viidatud nõelprinteritest pärit liugelineaarlaagrid. Mingit koormatavust neil küll ilmselt pole aga juhtsiinide täpsus on ~0.01 mm suurusjärgus. Mis stepperikontrollerite hinda puutub, siis peale paari-kolme hobyCNC tüüpi integreeritud kontrolleri mahapõletamist hakkab Geckodrive odav tunduma.
_________________ Tag written by one North Chilean Guanacos, several specially trained Equadorian Mountain llamas and 76,000 Battery llamas from Llama Fresh Farms Ltd. near Paraguay. |
|
| tagasi üles |
|
 |
koristaja
HV kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
27.10.2008 00:41:24
|
|
|
| tarmac kirjutas: |
| Mina arvan, et algul tuleks siiski teha mingisugune prototüüp... |
akkasin asja uurima, olemas:
- higivanast koopiamasinast 2 mootorit ja nende juhtplokk, kus mootorid 13-ne juhtmega ja 6-e mähisega, 12 asendit ringile
juhtplokis järgmised kivid:
2tk sla6022 manual
2tk lm555cm datasheet
3tk lm2902m datasheet
1tk 74HC14A datasheet
1tk TD62305F datasheet
skeemi mahajoonistamine tülikas, lõhkuda ka ei tahaks, kui leiaks kohad, mis printeri porti ühendada, upin hiljem pilte lisaks
- usb-paralleel juhe sees on PL-2305 USB to Printer Bridge Controller, windoosa installib driveri nagu, device manager`st päris aru ei saa, kuna läpakal pole docki all
- lasin peale KCAM-i, poole installi pealt hakkas kobisema midagi, et tdportio mingid failid vales kohas, täiesti adminnina olin sees, os on XPpro
- mehaaniline osa mulle eriti peavalu ei valmista, lihtsama asja saab olemasolevatest juppidest kokku klopsida ...
| Sahib kirjutas: |
| [... Tegelikult on asi vastupidi! ... |
ausalt, ma tõesti ei põe, keskmise suurusega tööstusettevõtte töökojaga norm suhted, olen varem metallitööga kätt proovinud,
kindlasti püüan esimese masina peale protot võimalikult täpse ja paraja massiga, vibratsioonikindla teha, kiirus pole alguses oluline ...
kui keegi oskab ja tahab head nõu anda ...
_________________ 600613
viimati muutis koristaja 27.10.2008 16:56:47, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Norht Chilean G
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.01.2003
|
27.10.2008 10:06:16
|
|
|
[quote="koristaja"]
kui keegi oskab ja tahab head nõu anda ...[/quote]
USB->LPT konverteri toimivuse osas on kahtlusi. Kõik sõltub draiveri/juhtprogrammi kokkusobivusest.
Tarkvarana võib proovida Ubuntu EMC2 live CD-d. Minimaalselt konfigureerides toimib.
http://www.linuxcnc.org/
_________________ Tag written by one North Chilean Guanacos, several specially trained Equadorian Mountain llamas and 76,000 Battery llamas from Llama Fresh Farms Ltd. near Paraguay. |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
27.10.2008 11:30:24
|
|
|
| See USB->LPT 99.9% ei hakka tööle, need mõeldud siiski printeri jaoks ainult.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahib
HV veteran

liitunud: 25.08.2003
|
27.10.2008 13:48:09
|
|
|
| tsitaat: |
| mehaaniline osa mulle eriti peavalu ei valmista, lihtsama asja saab olemasolevatest juppidest kokku klopsida ... |
Tegelikult on asi vastupidi! Mehaanilisest osast sõltub masina täpsus. Kui ta juba 1-2mm valetab kipub asi nutune olema.
Muidugi, sul võivad ju kuldsed käed olla ...
_________________ Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ... |
|
| tagasi üles |
|
 |
koristaja
HV kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
30.10.2008 20:14:04
|
|
|
netis kolades leidsin laheda asja esimeseks katsetuseks: http://www.taomc.com/bits2bots/ ... võiks koolides poiste tööõpetuses kasutada!
nii oligi, vist spetsiaalselt tehtud, et ilma manuali lugemata installi ära ei teeks ...
| KillFrenzy kirjutas: |
| See USB->LPT 99.9% ei hakka tööle ... |
tegin uue printeri, port virtual lpt for usb(vms), driveriks valisin generic/text only, näitab printer ready, kuigi mingit printerit taga pole, vaid usb-lpt kabla, kui kaabel eemaldada tunneb arvuti et printer kadus (pin2 muidu aktiivne, vilgutada seda aga ei oska) ...
| Norht Chilean G kirjutas: |
... võib proovida Ubuntu EMC2 live CD-d. Minimaalselt konfigureerides toimib.
http://www.linuxcnc.org/ |
tegelikult on olemas mul üks vana 12´ läpakas printeri pordiga, ilma cd-ta, hdd saaks asendada adapteriga 4G CF mälukaardiga, RAM´i on aga ainult 64MB (win2k vigasena peal, käima läheb aint safe modes), kardan et tekib pusimist rohkem kui asi väärt, muidu oleks täitsa bro cnc jaoks eraldi kompaktne juhtarvuti ...
Spoiler 
_________________ 600613 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahib
HV veteran

liitunud: 25.08.2003
|
30.10.2008 21:42:27
|
|
|
link :: Valikut ju oleks
Üks plotter on ka olemas. Mingi skänner oli
_________________ Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ... |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
27.12.2008 02:34:11
APPI, MOOTOREID VAJA!!! |
|
|
toimub siin ka midagi?
| Sahib kirjutas: |
Spoiler 
|
kui nüüd keegi mootoreid laenaks, müüks odavalt või vahetaks millegi vastu ...
Spoiler 
ma sain ühe mootori kcam-ga pöörlema ..., vahetuskaubana võin töötava 2-e mootori maketiplaadi loovutada tühjade pesadega, kivid ostate ise sisse ... tallinnas eelistan asju ajada, raha ei tahaks postile kulutada, kuna idee võimalikult väikeste kulutustega midagi kuidagi töötavat kokku panna...
mootorid võivad olla kuni 24V 2A või 13,5V 5A, hästi sobikas ka 2identset mootorit lisaks paarile vähe võimsamale ...
kuidas img faili dxf-ks saaks? proovisin mingit converteri demo, see tekitas täiega segaseid asju
kas keegi oskab soovitada järgiproovitud pdf, bmp, jpg to dxf, dwg, hpgl converterit
Spoiler 
midagi arusaadavat siiski õnnestus
avastasin ühe programmi, mis just mõeldud cnc vektori genereerimiseks http://www.artcaminsignia.com/
uurib asja
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kickija
HV veteran

liitunud: 08.02.2006
|
27.12.2008 12:07:42
|
|
|
Ma olen ise natukene teinud mehaanilist osa. http://album.ee/album/276661/50088536
Aga kunagi hiljem, kui rikkaks saan tuleb korralikud mootorid osta.
Siit ka küsimus, et kui HobbyCNC-st läheb kogu pakett maksma 4000.- umbes, siis tuleb veel tollile ka maksta?
E: Kfl, palun pane oma makettplaadist pilte, huvitama hakkas
_________________ Räägime ilmast..... Kaua sa ilma oled olnud? |
|
| tagasi üles |
|
 |
sekonic
HV vaatleja
liitunud: 15.10.2008
|
07.04.2009 21:43:14
|
|
|
Panen siis oma controlleri ja cnc pildid ka üles. Z telg on pooleli veel ootan seda padrunit kuhu vahele puur peaks käima. X ja Y telg on põhimõtteliselt valmis aga asi seisabki nende keermelattide taga. Controlleriks on siis vana plotteri controler aga jama on selles et selle süsteem on ehitatud nii, et kui mootor teeb 5 pööret siis plotteri pea liigub umbes 30 cm aga minul liigub tänu väiksele vindisammule 5 pöördega ainult 7mm. ei tea kohe mida teha. Ülekandeid ei taha kasutada siis tuleks juba lõtk sisse. Äkki saab kuidagi plotterile selgeks teha, et ei ole tegu mitte A3 mega vaid A2 hega. Jutt tuli segane aga ei oska seda selgemalt kirja ka pannna.
Muidugi oleks lahenduseke suurema sammuga keermelatid.
http://www.tdl.ee/~andres16/cnc1
http://www.tdl.ee/~andres16/cnc2
http://www.tdl.ee/~andres16/cnc3
http://www.tdl.ee/~andres16/cnc4
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|