Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  BI-Amp Connection märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Aivar88
HV veteran

liitunud: 28.11.2003




sõnum 11.10.2008 14:47:32 BI-Amp Connection vasta tsitaadiga

Niih, ostsin ressiivri Marantz SR7002, see toetab bi amp connetionit, kõlaritel ka olemas mõlema 4 pesa et saaks nii ühendada, küsimus aga selles kas helikvaliteedis on mingit vahet ka kui ma ühendan bi ampi või tavalisel moel et kahe otsaga aint ja sildan kõlari pistikud ??
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 11.10.2008 19:50:59 vasta tsitaadiga

Bi-ampi jaoks vajad kahte lõppvõimu ja, et asjal tõesti jumet oleks, aktiivset krossi (kõlaritest viskad muidugi originaalfiltrid välja).

Bi-wiring, kus veetakse ühest võimendist kõlarisse 2 kaablit on BS.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aivar88
HV veteran

liitunud: 28.11.2003




sõnum 11.10.2008 20:10:22 vasta tsitaadiga

vladimir kirjutas:
Bi-ampi jaoks vajad kahte lõppvõimu ja, et asjal tõesti jumet oleks, aktiivset krossi (kõlaritest viskad muidugi originaalfiltrid välja).

Bi-wiring, kus veetakse ühest võimendist kõlarisse 2 kaablit on BS.


bi-wiring = võimust tuleb 2 juhet(1 left 1 right. kahe kõlari jaoks kokku 4 otsikut/pesa võimus - FL ja FR jaoks), ja juhtme otsad hargnevad kaheks ehk kokku siis 8 otsa ja need siis lähevad kõlaritesse 4 tk ühte.. nii saan mina aru bi wiringust.... see on BS ma tean. aga mul on av ressiiver mis toetab Bi-Amping Connectionit, ehk siis saan ühendada 2 kõlarit nii et iga juhtme ots läheb eraldi oma pessa ressiivris(8 pesa 2 kõlari jaoks ressis). asi lihtsalt selles et mind huvitab kas helikvaliteet ka paraneb, teoreetiliselt peaks nagu paranema, nii mulle väideti, ise ma mingi ekspert ei ole. aga mingipäev proovin ära. nüüd aga võiksite soovitada kvaliteetset juhet mis oleks hea bassielemedile/madalate helide jaoks
paranda mind vladimir kui ma bi-wiringust valesti aru olen saanud
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.10.2008 22:46:34 vasta tsitaadiga

DyFendeX: Topeltjuhtmetega viiakse juhtme takistus väiksemaks. Ja sellega saavutatakse väiksem signaali võimsuse kadu pikkade juhtmete korral. Ehk siis näiteks kümnete meetrite korral, kus juhtme pikkusest tingitud takistus hakkab rolli mängima.

Ja korralikku juhet peaksid otsima mõnest proff-audio-firmast. Juhtmed siis hinnga 100-400 krooni meeter vms...
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nixon
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2006




sõnum 12.10.2008 14:29:50 vasta tsitaadiga

Kaubamaja Hi-Fi salongist võimalik mõnda asjalikumat varianti saada, näiteks Monster Cabels´i S14-4Rcl 129.- m. ja MCX-is Biwire 199.-m. Ise kasutan viimast varianti ja pettuma ei ole pidanud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aivar88
HV veteran

liitunud: 28.11.2003




sõnum 14.10.2008 19:26:00 vasta tsitaadiga

kaablit vaja ainult bassielemedile juurde osta, seega mis madalaid hästi edastaks. kuskil soovitati 4mm2 ristlõikega vaskkaablit, ei ole hea ?
kõlariteks siis monitor audio RS6 -ed
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
likoor
HV kasutaja

liitunud: 17.06.2006




sõnum 14.10.2008 19:51:37 vasta tsitaadiga

Ära üle pinguta nende kaablitega. 4mm2 korralik vaskkaabel igati piisav ja hea. Vabandust, aga need hõbekaablid jms. on kaablipedede jutt, millel pole tõepõhja reaalselt all. Pimetestis pole vahe kuulda.

Üleliia jäme kaabel pole ka hea.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aivar88
HV veteran

liitunud: 28.11.2003




sõnum 14.10.2008 20:08:27 vasta tsitaadiga

likoor kirjutas:
Ära üle pinguta nende kaablitega. 4mm2 korralik vaskkaabel igati piisav ja hea. Vabandust, aga need hõbekaablid jms. on kaablipedede jutt, millel pole tõepõhja reaalselt all. Pimetestis pole vahe kuulda.

Üleliia jäme kaabel pole ka hea.

ok aga mida sa siis silmas pead "korralik"-u kaabli all ? icon_smile.gif

üldiselt ühendasin ära, vahet on tunda küll, ei oska öelda kas ka parem on, ennem vist ole rohkem sihuke crisp and clear tunne, kuna nüüd nagu tornidest tuleb bassi rohkem muidugi, panin ressist bassile +3db pealt 0 db peale tagasi ja treblele 0 pealt 3 peale .. nüüd väheke parem icon_smile.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
likoor
HV kasutaja

liitunud: 17.06.2006




sõnum 14.10.2008 22:35:02 vasta tsitaadiga

Korralik kaabel ongi vasest (pole kehva isolatsiooniga ja ebakvaliteetselt valmistatud) ja piisavalt jäme. Peene kiuga ja keerutatud kaabel pidi parem olema, aga see kisub juba sinna BS poole...
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaliif
HV vaatleja

liitunud: 23.09.2004




sõnum 26.10.2008 15:46:49 vasta tsitaadiga

osta tavaline pehme kummikaabel 5x2.5 , jäta üks soon kasutamata ja ongi korras.
4 ruudust kaablit võiks kasutada siis kui juhtmed lähevad liialt pikaks 10-15meetrit,
ma pakun et seda vahet pole kuulda et kas kasutad 4 või 2,5 ruudust kaablit mingi 5 meetri puhul
selle võimu eelis tulebki siis välja kui saad eraldi kõrgeid ja madalaid reguleerida, madalad sumbuvad pikas kaablis kiiremalt

muidugi filtrite väljalülitamisega ma ei kiirustaks kuna elementide faas läheb paigast ära (päris kõlarite filtrites mitte ei jagata ainult kõrgeteks ja madalateks vaid viiakse elemendid omavahel ka faasi ja polaarsus muudetakse õigeks vastavalt vajadusele)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3891
HV veteran
K3891

liitunud: 18.01.2003




sõnum 09.01.2015 16:35:49 vasta tsitaadiga

Mis arvate CAT5e kaablist... tagakõlaritele?
_________________
lapsesuu: "kui sa surnud oled, siis ei saa sa ise sellest aru, ainult teistel on raske. samamoodi on siis, kui sa loll oled"
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 10.01.2015 16:53:27 vasta tsitaadiga

K3891 kirjutas:
Mis arvate CAT5e kaablist... tagakõlaritele?
Millised kõlarid? Milline võim? Mis eesotsas on?... jne jne... Kõik on ju suhteline!
Ilma mingit tausta teadmata on minu isiklik arvamus, et igasugune elektrit juhtiv traat sobib, kui ta ülejäänud komponente ei pidurda icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tizko
HV veteran
tizko

liitunud: 20.10.2003




sõnum 23.01.2015 01:01:02 vasta tsitaadiga

K3891,
http://www.tnt-audio.com/clinica/cat5questions_e.html
http://www.tnt-audio.com/clinica/triple_t_e.html
http://www.tnt-audio.com/clinica/triple_t_2_e.html
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 234
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  BI-Amp Connection
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.