Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 278, 279, 280 ... 548, 549, 550  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Fredu
HV veteran
Fredu

liitunud: 06.04.2003




sõnum 08.10.2008 21:02:33 vasta tsitaadiga

Minul ka raha hetkel veel paigutuses. Ja suurima summaga paigutus hetkeseisul on Investeerimishoius 173 - Toorained EUR riskipreemiaga EUR 05.08.2008 26.07.2010 10 %
Lisaintress 23,66 %
Teenitud intress 23,66 %
Küll on mingi protsendi langenud viimastel päevadel, kuigi enamjaolt tõusnud vaikselt, ka selle jama ajal. Deposiit ka hetkel kogub ja loodetavasti lähikuudel on SEB sama, mis on ta täna!

Island lasi krooni kursi vabaks

Sellega seoes olen ammu mõelnud, millal siis lõpuks kroon lahti lastakse. Ma arvan, et seda pigem tehakse ja ilmselt oleks sobiv hetk enne eurole minekit. Kaua võib õlu maksta raekoja platsil 60+ eeku.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2008 21:05:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kaua võib õlu maksta raekoja platsil 60+ eeku.

Kui just ei revalveerita ja kui kurss vabaks lastakse, siis maksaks õlu tõenäoliselt veelgi rohkem, palka saad aga ikka samapalju 8)

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.10.2008 00:02:55 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Oct. 7 (Bloomberg) -- Thai stocks and the baht fell, while the cost of protecting external debt from default surged, as police clashed with protesters surrounding parliament, deepening concern the political crisis will speed an exit by investors.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2008 00:39:16 vasta tsitaadiga

RIP Island, sind oli tore tunda icon_cry.gif
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 09.10.2008 01:48:42 vasta tsitaadiga

Keegi oskab seletada, kuidas saavad pangad iga päev võtta sadasid miljardeid dollareid föderaalpangast laenu?
_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duplex
Kreisi kasutaja
duplex

liitunud: 06.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2008 03:02:28 vasta tsitaadiga

Bluebull, mida siin mõelda on? Kui Föderaalreservi ametnik trükib arvutisse peale nõupidamist 5 miljardit ja kannab selle panka ongi raha olemas ja seda aktsepteerib terve maailm. Föderaalreservi tagatiseks on ameeriklaste usk ja majandus. Ei midagi enamat. Need ajad on möödas kus kulla tagatisel rahad olid ja uue summa ringlusse tekitamine sõltus enamjaolt kullatagavara olemasolust. Siiski toodeti raha rohkem kui neil katet oli ja seda näitasid 1920-30 aastate majanduskriis... Eesti esimese vabariigi ajal vahetati ju mark krooniks. Praegune raha on lihtsalt paber mille tagatis põhineb usaldusel. Eurol ja dollaril ei ole kulla tagatist. Kui seda trükitakse ja tekitatakse liiga palju ringlusesse siis raha väärtus, usaldus ja kurss langeb, inflatsioon tõuseb, devalveerimise oht kasvab. Islandi pealt on näha, et isegi kõrge Fitchi finantsreitinguga riik võib mõne päevaga pankrotti minna. Riik mille usalduse aktsiad olid vägagi kõrged ei suuda enda trükitud rahale katet kriitilisel hetkel pakkuda ja raha on kolme päevaga kaotanud poole oma väärtusest. Usaldus on kadunud ja tehinguid selles rahas väljaspool riiki teha ei taheta. Samamoodi tegelikult mis kate on eurol? Kui suur on eurode kasv aastas? Jääb ainult oodata millal saksamaal pankade kruvid logisema hakkavad. Ja nüüd kõik vut vut islandile odavat kinnisvara ostma!
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.10.2008 08:54:28 vasta tsitaadiga

Islandi pangandus on tegelikult hiiglama suur ämber - välismaal soetati tihti varasid, mille väärtus on antud hetkeks kukkunud keskeltläbi 50%...nüüd neid müües on viidud seis sinna 60-80% kanti icon_smile.gif
Islandi poisid tegutsesid ju ka eesti börsil ja arvan, et siin on neil veel nii mõndagi müüa...
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 09.10.2008 10:57:29 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Mina olen ka oma investeeringutega korralikult vastu pükse saanud thumbs_down.gif Aastavahetusel olin veel korralikult plussis, nüüd on seis sama kui sai alustatud hoiustamisega. 2 hoiust toodavad kerget kasumit ja kolmas toodab samapalju kahjumit kui teised kasumit... ei tea kas oodata veel, või võtta raha välja üldse?
Mis sul ajaline perspektiiv on? Paari aasta pärast oled ülisuure tõenäosusega juba plussis. Absoluutselt alati on kõige valem aeg raha välja võtta siis, kui igalpool kiretakse nõretavalt täielikust hävingust. Balti börsid täna näitavad hästi, mida tähendavad emotsioonid sellistel segastel aegadel. Kui õige aeg kasumi väljavõtmiseks on maha magatud, siis unusta oma investeeringud ära niikauaks, kuni hakatakse rääkima õitsengust, igavesest tõusust jne, alles siis on paras aeg kasum välja võtta.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2008 12:57:42 vasta tsitaadiga

Hoiuste garantii tõusis 782 000 kroonile
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.10.2008 13:02:14 vasta tsitaadiga

Oluline nüansike veel, et lausa koheselt hakkas kehtima
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003




sõnum 09.10.2008 14:02:18 vasta tsitaadiga

Tänane ÄP esikülg on nagu Scarti märg unenägu icon_smile.gif

Ahjaa, mis puutub siin eelmisel lehel toodud Joel Kukemelk poolt öeldu tõlgendamisse. Scart, see et sa ei taipa midagi nafta kauplemisest ja rahamaailmast on minu jaoks juba tõendamist leidnud. Nüüd selgus, et ka eesti keel pole eriti tugev?! Kas Joel tõesti väitis, et halbu uudiseid ei tohi kirjutada? "Sellised uudised peavad kaduma" - iga vähegi täiemõistuslik inimene saab aru, et sellised uudised kaovad siis, kui pole enam põhjust uudist kirjutada.

Kas väidad veel, et oled siin toodud teemade suhtes objektiivne?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.10.2008 14:16:54 vasta tsitaadiga

2korda2 kirjutas:
Scart, see et sa ei taipa midagi nafta kauplemisest ja rahamaailmast on minu jaoks juba tõendamist leidnud.


Sa jätkad mu üllatamist. Lase edasi.

2korda2 kirjutas:
Kas Joel tõesti väitis, et halbu uudiseid ei tohi kirjutada? "Sellised uudised peavad kaduma" - iga vähegi täiemõistuslik inimene saab aru, et sellised uudised kaovad siis, kui pole enam põhjust uudist kirjutada.


Et taastada usaldus finantssüsteemi vastu ja aktsiaturgude stabiilsus, peavad kaduma uudised, kus üks või teine pank vajab laenu või kuidas otsitakse lisaraha riikidelt, leiab LHV analüütik Joel Kukemelk.

Pikemaajalisem tõus saab tema hinnangul võimalikuks aga alles siis, kui närvilisus finantsturgudel on kadunud ja krediiditurgude probleemid lahenduse leidnud.


Sul on vist endal meie emakeelega probleeme, sest see lause on tublisti mitut moodi mõistev - jah, ma küsisin oma emakeele õpetaja käest üle. Ja üldsegi, kus on põhjalaskvad kommentaarid mu vastustele sinu tiraadis, mis "hiilgas" päris uljalt oma kerges rumaluses?
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duplex
Kreisi kasutaja
duplex

liitunud: 06.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.10.2008 14:31:23 vasta tsitaadiga

Finantskriisi fännidele soovitan kuulata: http://video.google.com/videoplay?docid=7618947388652774139
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 09.10.2008 16:33:16 vasta tsitaadiga

USA võlakellal said numbrikohad otsa
_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.10.2008 16:43:43 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Vot nii peab kogu seda asja kajastama! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003




sõnum 09.10.2008 16:51:32 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Ja üldsegi, kus on põhjalaskvad kommentaarid mu vastustele sinu tiraadis, mis "hiilgas" päris uljalt oma kerges rumaluses?

Milline sinu vastus väärib/ootab minupoolset kommentaari? Kas see, kus sa konstanteerisid uuesti üle, et tõid välja ajaloo suurima nafta päevasisese hinnatõusu? Lugesid minu toodud viidet tarkinvestor foorumis olevale postitusele? Said aru ka? Huvitaval kombel on pidevalt "hinda alla surutud" ja "ei maksta asjade eest õiget hinda". Kui ma konktreetselt viitan (koos võrdlemisi tuntud spetsialisti arvamusega) tõepoolest puhtalt tehnilise kauplemise tõttu tekkinud anomaalsele olukorrale (mis leidis kinnitust kohe järgmisel päeval), siis leiad, et sul jääb õigust ülegi? See konkreetne vastus näitas mulle piisavalt ilmekalt, kellega tegu on. Kogu asjaga kursis oleva maailma jaoks oli tegemist non-evendiga (lihtsalt väike muie - kuidas suures ahnuses unustasid osad maaklerid ennast viimasele minutile ja siis üksteise võidu pidid lepinguid haarama).

Oma väiklust tõestasid ju järjekordselt, kui püüad vägisi Joel Kukemelk poolt öeldust välja lugeda seda, mis endale meeldib. Nagu ma ka kohe kirjutasin - iga terve mõistusega inimene saab sellest teisiti aru. Ehk on see sinu probleem, et näed kõikjal tonti?

Mul on oma elu, mis ei võimalda suurel hulgal aega investeerida suhteliselt mõttetus foorumiteemas vaidlemisele. Sry, aga HV foorum ei ole minu arvates koht, kus finantsmaailma või turgudel kauplemise üle arutleda - siinne keskmine lugeja ei ole selleks valmis. Omalt poolt soovitan asjast huvitatutel nendel teemadel otsida materjali/küsida nõu pigem tarkinvestor.ee või lhv.ee foorumitest.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 09.10.2008 16:57:08 vasta tsitaadiga

2korda2, ehk siis mingil teemal mitte kõige pädevamad inimesed ei tohiks antud teemal arutleda? Ja kui sul aega ei ole siin foorumiteemas sõna võtta, siis miks sa seda ikkagi teed? icon_idea.gif
Ei midagi halva pärast, aga veidi liiga üleolev kommentaar sinu poolt.

_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003




sõnum 09.10.2008 17:14:06 vasta tsitaadiga

Minu ajapuudus on põhjuseks, miks mul pole võimalik Scarti igale postitusele siin vastata. Ma tahaks oma postitusega arutelule midagi juurde anda. Selleks, et lisandväärtust anda, peaksin aega investeerima (postitused stiilis "kõva pauk - link" ei anna minu silmis teemale oluliselt kaalu juurde).
Mul pole midagi selle vastu, kui asjast vähem teadlikud siin arutlevad - millegipärast on aga üks tegelane võtnud endale õiguse öelda, mis on õige ja mis vale. Isegi siis, kui talle on korduvalt märku antud, et tal ei pruugi õigus olla. Miks Scart ei väitle samamoodi minu toodud foorumites, mis on just selliste teemade jaoks loodud?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 09.10.2008 17:20:47 vasta tsitaadiga

Kuskohast leiaksin danske fund european equity kohta käivaid kõveraid, võrreldes eilsega olen veel vaesem... aga nagu gurud siin mainisid, siis jään ootama häid aegu
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 09.10.2008 17:42:55 vasta tsitaadiga

2korda2 kirjutas:
Minu ajapuudus on põhjuseks, miks mul pole võimalik Scarti igale postitusele siin vastata. Ma tahaks oma postitusega arutelule midagi juurde anda. Selleks, et lisandväärtust anda, peaksin aega investeerima (postitused stiilis "kõva pauk - link" ei anna minu silmis teemale oluliselt kaalu juurde).
Mul pole midagi selle vastu, kui asjast vähem teadlikud siin arutlevad - millegipärast on aga üks tegelane võtnud endale õiguse öelda, mis on õige ja mis vale. Isegi siis, kui talle on korduvalt märku antud, et tal ei pruugi õigus olla. Miks Scart ei väitle samamoodi minu toodud foorumites, mis on just selliste teemade jaoks loodud?


Selge, sain veidi valesti aru icon_wink.gif

_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.10.2008 18:24:47 vasta tsitaadiga

2korda2: Joel paanitses Meedias, et: "Negatiivsed uudised p6hjustavad raha v2ljav6tmist pankadest! Ja pankurite to'o'tuks j22mist!" Muu k6ik oli vaht sellesama paanitsemise ymber. Ja ei saa kuidagi aru, et miks sa ei suuda nii lihtsast vahust 6iget m6tet yles leida.

Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 09.10.2008 19:20:19 vasta tsitaadiga

Helenius näeb juba märke majanduse paranemisest
Näete, kõik on korras.
Vaatamata sellele ja hommikusele rallile lõpetas euroopa börs päeva arvestatava miinusega.

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.10.2008 19:47:06 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Kuskohast leiaksin danske fund european equity kohta käivaid kõveraid, võrreldes eilsega olen veel vaesem... aga nagu gurud siin mainisid, siis jään ootama häid aegu
Julge otsus panna raha kohta, mis eriti kajastust ei leia icon_biggrin.gif
http://www.rahastot.fi/plsql/doc.fund_fact?p_language=59&p_vafdeling=2443 see vist...
-43,18% aasta lõikes icon_razz.gif
äärmiselt kirves fond ka icon_smile.gif Kuigi vist valitsemistasu boonus puudub... üldiselt mind ajaks nii lühikese eesti keelse seletusega prospekt vihale icon_evil.gif
Bluebull kirjutas:
Helenius näeb juba märke majanduse paranemisest
Näete, kõik on korras.
Vaatamata sellele ja hommikusele rallile lõpetas euroopa börs päeva arvestatava miinusega.

On ju tema likviidsus ka häiritud icon_wink.gif
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 09.10.2008 19:59:11 vasta tsitaadiga

Paanikaks pole põhjust, kõik loksub paika varsti ja elu on jälle lill. Praegu on hea aeg investeerimiseks, kahju, et mul nutsu nõnna vähe icon_neutral.gif
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.10.2008 20:11:39 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
Praegu on hea aeg investeerimiseks, kahju, et mul nutsu nõnna vähe icon_neutral.gif


Seda rääkisid ka eelmine sügis meie oma kinnisvaraturu kohta maaklerid icon_razz1.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Mis saab (arvuti)maailmast, kui naftakriis reaalsuseks muutub? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 278, 279, 280 ... 548, 549, 550  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.