Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Küsimus domeeni kohta.... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 12.05.2008 23:20:11 Küsimus domeeni kohta.... vasta tsitaadiga

ma vist teen kohe ennast väga lolliks aga küsimus selline et,
Kui ma tellin näiteks zone meediast virtuaalserveri, kas ma saan sellelt tööle panna näiteks mingi mänguserveri ?

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 12.05.2008 23:22:57 vasta tsitaadiga

Virtuaalserverile kindlasti ei saa, kuna tegemist on jagatud ressursiga. Privaatserverile peaks kokkuleppe korral saama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 13.05.2008 12:33:48 Re: Küsimus domeeni kohta.... vasta tsitaadiga

cartier kirjutas:
ma vist teen kohe ennast väga lolliks aga küsimus selline et,
Kui ma tellin näiteks zone meediast virtuaalserveri, kas ma saan sellelt tööle panna näiteks mingi mänguserveri ?


See nimi "virtuaalserver" on eksitav, pole neil mingit virtuaalserverit pakkuda. Virtuaalserver tähendab ikka mingi näiteks VMWare emuleeritud rauda,
kuhu saaks ükskõik mida installida. Nad peaksid korrektsuse huvides oma teenust mitte "virtuaalserver"iks vaid hoopis "ühiskasutatavaks webiserveriks" nimetama aga noh, "virtual" kõlab lihtsalt uhkemalt. Päris virtuaalserver'i teenusepakkujaid ma ei teagi veel et oleks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 13.05.2008 12:59:15 Re: Küsimus domeeni kohta.... vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
cartier kirjutas:
ma vist teen kohe ennast väga lolliks aga küsimus selline et,
Kui ma tellin näiteks zone meediast virtuaalserveri, kas ma saan sellelt tööle panna näiteks mingi mänguserveri ?


See nimi "virtuaalserver" on eksitav, pole neil mingit virtuaalserverit pakkuda. Virtuaalserver tähendab ikka mingi näiteks VMWare emuleeritud rauda,
kuhu saaks ükskõik mida installida. Nad peaksid korrektsuse huvides oma teenust mitte "virtuaalserver"iks vaid hoopis "ühiskasutatavaks webiserveriks" nimetama aga noh, "virtual" kõlab lihtsalt uhkemalt. Päris virtuaalserver'i teenusepakkujaid ma ei teagi veel et oleks.


Hmmm
Siin tekkis veel üks küsimus siis, näiteks tahan teha "www.minusait.ee" aga samas ei taha privaatserveri eest maksta mingi 4-7 tuhat krooni kuus
teha server endale koju, on see üldse võimalik kuidas ma saan selle eelmainitud "www.minusait.ee" tööle, teadagi on .ee jaoks vaja firmat see pole probleem.
Kuid kas peaks kuhugile avalduse kirjutama et avada see domeen ip adressile ....... või kuidas see protsess välja näeb ja kas see on võimalik üldse ?

Ah ja mis tähendab Andmeedastusmaht kuus 60 GB kas saan õigesti aru et antud serveri poolt antud kettaruumil võin liigutada kraami 60gb ulatuses ?

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 13.05.2008 13:05:08 Re: Küsimus domeeni kohta.... vasta tsitaadiga

cartier kirjutas:

Hmmm
Siin tekkis veel üks küsimus siis, näiteks tahan teha "www.minusait.ee" aga samas ei taha privaatserveri eest maksta mingi 4-7 tuhat krooni kuus
teha server endale koju, on see üldse võimalik kuidas ma saan selle eelmainitud "www.minusait.ee" tööle, teadagi on .ee jaoks vaja firmat see pole probleem.
Kuid kas peaks kuhugile avalduse kirjutama et avada see domeen ip adressile ....... või kuidas see protsess välja näeb ja kas see on võimalik üldse ?

Ah ja mis tähendab Andmeedastusmaht kuus 60 GB kas saan õigesti aru et antud serveri poolt antud kettaruumil võin liigutada kraami 60gb ulatuses ?


EE-lõpuga domeeninimede tingimuste ja vormistamise kohta loe siit - http://www.eenet.ee/EENet/
60GB kuus, järgmine kuu jälle.....aga pole kindel ka, pole ise kunagi huvi tundnud selliste teenuste vastu, endal kõik olemas niigi nii kodu kui tööl.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.05.2008 13:28:17 Re: Küsimus domeeni kohta.... vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
See nimi "virtuaalserver" on eksitav, pole neil mingit virtuaalserverit pakkuda. Virtuaalserver tähendab ikka mingi näiteks VMWare emuleeritud rauda,
kuhu saaks ükskõik mida installida. Nad peaksid korrektsuse huvides oma teenust mitte "virtuaalserver"iks vaid hoopis "ühiskasutatavaks webiserveriks" nimetama aga noh, "virtual" kõlab lihtsalt uhkemalt. Päris virtuaalserver'i teenusepakkujaid ma ei teagi veel et oleks.


Pole tõsi! Virtuaalserver on nn. 'industry terminology' ja käib justament jagatud hostingu kohta.
VMWare / XEN / jms baasil teenuseid nimetatakse VIRTUAL PRIVATE SERVER ehk VPS. Ja pakkujaid on .EE's ikka üsna mõned.

Vastuseks cartier'le: Otsi mõni kohalik XEN hostija ja lappa oma mänguserver sinna ülesse.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 13.05.2008 14:16:38 Re: Küsimus domeeni kohta.... vasta tsitaadiga

BReaK da iCE kirjutas:
vaegkuulja kirjutas:
See nimi "virtuaalserver" on eksitav, pole neil mingit virtuaalserverit pakkuda. Virtuaalserver tähendab ikka mingi näiteks VMWare emuleeritud rauda,
kuhu saaks ükskõik mida installida. Nad peaksid korrektsuse huvides oma teenust mitte "virtuaalserver"iks vaid hoopis "ühiskasutatavaks webiserveriks" nimetama aga noh, "virtual" kõlab lihtsalt uhkemalt. Päris virtuaalserver'i teenusepakkujaid ma ei teagi veel et oleks.


Pole tõsi! Virtuaalserver on nn. 'industry terminology' ja käib justament jagatud hostingu kohta.
VMWare / XEN / jms baasil teenuseid nimetatakse VIRTUAL PRIVATE SERVER ehk VPS. Ja pakkujaid on .EE's ikka üsna mõned.

Vastuseks cartier'le: Otsi mõni kohalik XEN hostija ja lappa oma mänguserver sinna ülesse.

thumbs_up.gif



Mänguserver töötab kodus mul juba aastaid icon_wink.gif

Aga tahaks teha oma serverit mis hoiaks üleval mu domeeni www.reload.ee, ideaalis oleks hea kui see server oleks mul kodus !
Neti ühendus probleemiks ei tule kuna majas 100megabaiti ühendus ja seda kasutab 3 inimest piiranguga 5 megabitti icon_smile.gif
Endal hetkel korteris 2 ühendust tavaarvutile ja mänguserverile mõlemad 5Mbait !
Aga kui teha oma domeeni server koju siis võiks uued seadmed osta ja panna mingi 20Mbait ühendus taha, põhimõte on teha FTP/mänguserver vähemalt 3 erinevat mängu ühe arvuti peal....
Ma ei tea kas see võimalik ka on aga äkki keegi teab nõu anda ?

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karu
HV kasutaja

liitunud: 08.08.2002




sõnum 13.05.2008 14:23:04 Re: Küsimus domeeni kohta.... vasta tsitaadiga

cartier kirjutas:
Aga tahaks teha oma serverit mis hoiaks üleval mu domeeni www.reload.ee, ideaalis oleks hea kui see server oleks mul kodus

sebi endale avalik staatiline ip, kaks nimeserverit (isp omad) ja registreeri domeen eenetis. mingit probleemi pole serverit kodus pidada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 13.05.2008 14:25:40 Re: Küsimus domeeni kohta.... vasta tsitaadiga

karu kirjutas:
cartier kirjutas:
Aga tahaks teha oma serverit mis hoiaks üleval mu domeeni www.reload.ee, ideaalis oleks hea kui see server oleks mul kodus

sebi endale avalik staatiline ip, kaks nimeserverit (isp omad) ja registreeri domeen eenetis. mingit probleemi pole serverit kodus pidada.


Staatiline tähendab siis et koguaeg on sama ip ?
See on olemas, minu ip see siin üks ja sama koguaeg !

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karu
HV kasutaja

liitunud: 08.08.2002




sõnum 13.05.2008 14:50:44 Re: Küsimus domeeni kohta.... vasta tsitaadiga

cartier kirjutas:
karu kirjutas:
cartier kirjutas:
Aga tahaks teha oma serverit mis hoiaks üleval mu domeeni www.reload.ee, ideaalis oleks hea kui see server oleks mul kodus

sebi endale avalik staatiline ip, kaks nimeserverit (isp omad) ja registreeri domeen eenetis. mingit probleemi pole serverit kodus pidada.


Staatiline tähendab siis et koguaeg on sama ip ?
See on olemas, minu ip see siin üks ja sama koguaeg !

kui ISP andis 'paberi', milles on IP/gw aadressid sinu ruuterile, siis on staatiline. Kui ruuter kasutab DHCP'd, siis üldjuhul on dünaamiline (isegi kui see 2 aastat järjest sama püsib).

täpsustus/parandus: nimeserverite ip'd peavad olema staatilised.
ei oska öelda milline firma eestis (ainult) domeeni hostingut pakub, kuid kui leiad sellise, siis nad arvatavasti aitavad ka domeeni registreerimisega. nende webi vahendusel siis saad määrata enda serveri ip kust on www.reload.ee/game1.reload.ee/vms leitav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 13.05.2008 14:58:45 Re: Küsimus domeeni kohta.... vasta tsitaadiga

karu kirjutas:
cartier kirjutas:
karu kirjutas:
cartier kirjutas:
Aga tahaks teha oma serverit mis hoiaks üleval mu domeeni www.reload.ee, ideaalis oleks hea kui see server oleks mul kodus

sebi endale avalik staatiline ip, kaks nimeserverit (isp omad) ja registreeri domeen eenetis. mingit probleemi pole serverit kodus pidada.


Staatiline tähendab siis et koguaeg on sama ip ?
See on olemas, minu ip see siin üks ja sama koguaeg !

kui ISP andis 'paberi', milles on IP/gw aadressid sinu ruuterile, siis on staatiline. Kui ruuter kasutab DHCP'd, siis üldjuhul on dünaamiline (isegi kui see 2 aastat järjest sama püsib).

täpsustus/parandus: nimeserverite ip'd peavad olema staatilised.
ei oska öelda milline firma eestis (ainult) domeeni hostingut pakub, kuid kui leiad sellise, siis nad arvatavasti aitavad ka domeeni registreerimisega. nende webi vahendusel siis saad määrata enda serveri ip kust on www.reload.ee/game1.reload.ee/vms leitav.


Raudselt on staatiline ip, küsisin inimeselt kes netiga tegeleb siin !
hmm siiani pole leidnud küll sellist firmat, helistasin zone meediasse sealt öeldi et ei ostuta selliseid teenuseid icon_biggrin.gif

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomps01
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2004




sõnum 14.05.2008 13:13:00 vasta tsitaadiga

Kui sul on olemas staatiline IP ja korralikum netiühendus, siis tõenäoliselt on sul ISPi käest miski kallimat sorti pakett võetud. Samas kallimate pakettide juures on tavaliselt ka kirjas et domeeni hostimine käib kauba peale. St uuri oma lepingutingimisud kiirelt üle, tõenäoliselt sul on ka selline asi. Kui on, siis tee avaldus oma ISPile, et ta hoiaks su domeeni oma nimeserverites, ISP teeb avalduse EENetile, kui kõik on korras siis EENet regab ära, ISP suunab miskid domeeni A kirjed su IP peale ja valmis. Server asuks ikka su juures edasi, lihtsalt relaod.ee pealt suunataks inimesed otse sinna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gnoom
HV veteran

liitunud: 12.12.2003




sõnum 20.05.2008 02:13:33 Re: Küsimus domeeni kohta.... vasta tsitaadiga

cartier kirjutas:
Mänguserver töötab kodus mul juba aastaid icon_wink.gif
Aga tahaks teha oma serverit mis hoiaks üleval mu domeeni www.reload.ee, ideaalis oleks hea kui see server oleks mul kodus !

Kui sul see mänguserver sul kodus edasi tiksub, siis nimeserveri teenuse võid siit omale saada. http://www.everydns.net asi tasuta ja ei pea kedagi paluma kui miskit on vaja muuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drake
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 20.05.2008 14:27:13 vasta tsitaadiga

On aeg endalt küsida: "mida ma tegelikult vajan?"

Kui mänguserver juba on kodus ja sinna ka jääb, siis on 2 valikut:

a) Tellida tavaline virtual hosting (ala zone 99eek pakett vms) teha sinna koduleht ja kombes.
.ee domeeni saab EEnetile avalduse esitamisel OÜ või AS
.eu .com ... etc domeeni saab regada vastavate pakkujate poolt (.eu nt zone media OÜ kaudu)
nimekrijed jätaks ma enda kätte, ehk siis nt kasutada www.xname.org

b) panna olemasolevale kodusele mänguserverile vastav veebiserveerija tiksuma (apache/nginx/lighttpd/tomcat), regada domeen ja suunata oma kodusele IP-le kui tegemist on avaliku ja staatilise IP-ga

Kui aga on vaja edevamat lahendust, siis:

Võtta nt Linxtelecomist moosiriiul 10 või 100 (1 staatiline ip, kuid saab ka juurde), panna sinna tiksuma kast (kas host only või siis vmware/xen peale host+guest(s)), nimekirjed võtta tasuta pakkujatelt nagu www.xname.org, sest linxi hinnad selliste muudatuste korral on kosmonautika.
Ja kui see ~1800 eek/kuus arve üle jõu käib, siis võib alati mitme peale võtta ja kui kast piisavalt võimas on, võib lausa eraldi vmware virt masinad püsti ajada (vmware 2.0 on vägagi võimekas) et igaüks saab oma.
Soovitan ofc igale VM-ile eraldi välised IP-d võtta, et ei tekiks küsimust portide jagamisega (kes saab 80 ja kes saab 22 icon_razz.gif)
kuigi üks vm võib olla nati taga.

d.

_________________
On the other hand, I've turned rivers into blood... kings into cripples... cities into salt. So I don't think that I have to explain myself to you. -Gabriel-
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 20.05.2008 15:04:35 vasta tsitaadiga

Drake kirjutas:
On aeg endalt küsida: "mida ma tegelikult vajan?"

Kui mänguserver juba on kodus ja sinna ka jääb, siis on 2 valikut:

a) Tellida tavaline virtual hosting (ala zone 99eek pakett vms) teha sinna koduleht ja kombes.
.ee domeeni saab EEnetile avalduse esitamisel OÜ või AS
.eu .com ... etc domeeni saab regada vastavate pakkujate poolt (.eu nt zone media OÜ kaudu)
nimekrijed jätaks ma enda kätte, ehk siis nt kasutada www.xname.org

b) panna olemasolevale kodusele mänguserverile vastav veebiserveerija tiksuma (apache/nginx/lighttpd/tomcat), regada domeen ja suunata oma kodusele IP-le kui tegemist on avaliku ja staatilise IP-ga

Kui aga on vaja edevamat lahendust, siis:

Võtta nt Linxtelecomist moosiriiul 10 või 100 (1 staatiline ip, kuid saab ka juurde), panna sinna tiksuma kast (kas host only või siis vmware/xen peale host+guest(s)), nimekirjed võtta tasuta pakkujatelt nagu www.xname.org, sest linxi hinnad selliste muudatuste korral on kosmonautika.
Ja kui see ~1800 eek/kuus arve üle jõu käib, siis võib alati mitme peale võtta ja kui kast piisavalt võimas on, võib lausa eraldi vmware virt masinad püsti ajada (vmware 2.0 on vägagi võimekas) et igaüks saab oma.
Soovitan ofc igale VM-ile eraldi välised IP-d võtta, et ei tekiks küsimust portide jagamisega (kes saab 80 ja kes saab 22 icon_razz.gif)
kuigi üks vm võib olla nati taga.

d.


Mul on domeen olemas juba www.reload.ee
Mängu server töötab:
Mäng: counter strike 1.6
Serveri kast:

Dual Pentium III@1000Mhz
2Gb Pc 133mhz (4*512)
36gb 15000rpm hdd
5megabaiti ühendus üles/alla

plaan teha, call of duty 4, unreal tournament 3 ja veel mõndade mängude serverid.
Panin kokku ka uue kasti mis loodetavasti peab vastu nelja mänguserveri jooksutamist+ siis tulevikus domeeni üleval hoidmine, seda siis kui saan teada kuidas seda teha, see mänguserveritega nussimine on nn. hobi keegi mulle selleest raha ei maksa lihtsalt huvitav ajaviide.

Uus serveri kast:

Dual Xeon Clovertown 1.60GHz L2 2*4mb/1066MHz
Intel S5000VSASATAR Socket 771
667 Mhz ECC FBDIMM 4*1gb
160gb 10000rpm hdd
X1300 Video Card - 256MB GDDR2/PCI
toide 400w
Laiendan ka siis oma ühendust uue serveri tarvis 8 megabaitini üles alla.

Oskab keegi nõu anda saab see kast sellega hakkama mis mul plaanis on ?

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Drake
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 20.05.2008 15:54:13 vasta tsitaadiga

Seda rauda on piisavalt ja jääb üle kah.
8Mbit sünkroonliini on selliseks tegevuseks kah piisavalt.
Kui ainult enda majandada ja enda server, siis pole vmwarega mõtet jebiitama hakatagi - puhas raud on ikka etem.

Kui sul see koduleht on juba nimekirjetega suunatud samale mänguserverile, siis ma ei näe üldse mingit küsimust siin, ainult see, et piira oma apachega serveeritavate asjade uplinki (samuti ka ftp-ga kui sul see on), sest läägivasse serverisse ei taha inimesed tulla icon_wink.gif
Originaalpostile vastaks lühidalt : "EI", kommenteeriks vaid niipalju, nagu ka eelnevad postitajad on maininud :

1)Virtual Hosting on tavamõistes veebiteenuse+virtual mailboxi hosting (võimalusega jooksutada andmebaase ja skripte) aga seda valmisseatud rakenduste raames (php, python, mis iganes teenus mida server pakub)
2)virtual Private Server on siis oma vmware virtuaalmasin, xeni mängumaa, Freebsd jail .. mis iganes täislahendus, mis võimaldab sul oma rakendusi jooksutada - nt mänguserverit
3)Housing - viid oma kasti ISP poole tiksuma

See on ka kõik.

d.

_________________
On the other hand, I've turned rivers into blood... kings into cripples... cities into salt. So I don't think that I have to explain myself to you. -Gabriel-
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 20.05.2008 17:28:25 vasta tsitaadiga

Drake kirjutas:
Seda rauda on piisavalt ja jääb üle kah.
8Mbit sünkroonliini on selliseks tegevuseks kah piisavalt.
Kui ainult enda majandada ja enda server, siis pole vmwarega mõtet jebiitama hakatagi - puhas raud on ikka etem.

Kui sul see koduleht on juba nimekirjetega suunatud samale mänguserverile, siis ma ei näe üldse mingit küsimust siin, ainult see, et piira oma apachega serveeritavate asjade uplinki (samuti ka ftp-ga kui sul see on), sest läägivasse serverisse ei taha inimesed tulla icon_wink.gif
Originaalpostile vastaks lühidalt : "EI", kommenteeriks vaid niipalju, nagu ka eelnevad postitajad on maininud :

1)Virtual Hosting on tavamõistes veebiteenuse+virtual mailboxi hosting (võimalusega jooksutada andmebaase ja skripte) aga seda valmisseatud rakenduste raames (php, python, mis iganes teenus mida server pakub)
2)virtual Private Server on siis oma vmware virtuaalmasin, xeni mängumaa, Freebsd jail .. mis iganes täislahendus, mis võimaldab sul oma rakendusi jooksutada - nt mänguserverit
3)Housing - viid oma kasti ISP poole tiksuma

See on ka kõik.

d.


See domeen on mul juba u aasta olemas just hilujti kolisin üle BEESERVERISSE aga see ei ole kuidagi seotud mänguserveriga, kuid tulevikus peaks asi välja nägema nii et firma veeb on www.reload.ee ja siis mängud ja nende foorumid vastavalt cs.reload.ee, ut3.reload.ee, cod4.reload.ee jne.
Sama põhimõtteliselt nagu www.laborint.ee ja nende mängufoorum cs.laborint.ee kuigi see suletud hetkel millegi pärast.

Eks selle ehitamine saab olema paras .... seega pean kellegi appi võtma seda tegema kuna ise pole mingi suurem programeeria.

_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2008 15:51:06 vasta tsitaadiga

8mbit nett jääb väheks kui need kõik serverid peaks olema ühel hetkel täis. Mäletan laborint CSis oli varem 4mbit/4mbit ühendus ja kui serv täis oli ning seal servus niisama toimetas keegi midagi siis oli läggi tunda. Nende foorum on forum.laborint.com. Tegelt ma arvan et server ise äkki win OSi peale ikka ? Pole sellel windowsil ka häda midagi. Servu majutust pakub www.wavecom.ee ka hind veel parem kui linxis.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gnoom
HV veteran

liitunud: 12.12.2003




sõnum 29.05.2008 17:28:18 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Tegelt ma arvan et server ise äkki win OSi peale ikka ? Pole sellel windowsil ka häda midagi.

Ei noh. Põldu saab ja võib eesliga ka künda, kui hobust või traktorit pole. Iseasi kui mõttekas selline tegevus on. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2008 19:40:22 vasta tsitaadiga

Mänguhoste mõeldes, päris paljud välismaased hostid kasutavad Win OS'i.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gynterk
HV kasutaja

liitunud: 17.01.2004




sõnum 22.08.2008 13:10:47 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Mänguhoste mõeldes, päris paljud välismaased hostid kasutavad Win OS'i.

Milleks raisata mõttetult resursse aknahalduri peale, kui seda reaalselt vaja serveril pole (va terminal server)?

Aga jah, kui sul endal domeen, server ja ühendus (stat IP) olemas, siis anna aga minna. Muretse nimeserverid, lase domeeni DNS-id ära muuta ja nimeserveritest omakorda kirjed IP-le. Võid mailiserveri ka veel juurde teha, kui tahad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Küsimus domeeni kohta....
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.