Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell XPS M1530 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 27.07.2008 01:39:03 Ülevaade: Dell XPS M1530 vasta tsitaadiga




Käisin täna siis Flexis ning tõin sealt omale Dell XPS M1530'e.
Värvuseks "Tuxedo Black". Siin on siis minu esimene review sülearvutist.


Operatsioonisüsteem: Windows Vista Home Premium
Protsessor: Intel Core 2 Duo T7250 (2.0 GHz)
Ekraan: 15.4'' (1280x800) WXGA TrueLife
Mälu: 2GB 667Mhz DDR2 (2 x 1GB)
Kõvaketas: 160GB 5400rpm SATA
Meediaseade: DVD+/-RW (Dual-Layer)
WiFi seade: Dell Wireless 1395 WLAN Mini-Card
Bluetooth: Dell Truemobile 355 + EDR
Aku: 6-cell Lithium-Ion-Battery (3.5h)
Videokaart: nVidia GeForce Go 8600M GT (256MB GDDR3)
Lisad: 2.0Mpx Camera, Fingerprint-Reader, Remote Control.

USB x3 / ExpressCard / FireWire / VGA-Out / TV-Out / Mic / Mikrofoni pesa / Kõrvaklapi pesa / 8-in-1 mälukaardi lugeja / HDMI.

Extra: Dell Carry-bag, Dell CD/DVD/Manual bag, remote control, in-ear kõrvaklapid ja puhastuslapp.

Kaal: 2.6Kg


Välimus

Kui kõik juhtmed, kaablid ja ekstra juba välja võetud, tõstsin laptopi, ning siit ka mu esimene üllatus, nimelt on tegemist vägagi õhukese ning kerge laptopiga 15.4" kohta. Selline tunne nagu tõstaks mingisugust 12" arvutit, Dell XPS M1530 on tõepoolest üks vägagi peen sülearvuti. Seda ei anna võrreldagi teiste 15" arvutitega millega varem kokku puutunud, hoopis teine klass.
Uurides arvutit siis lähemalt, saab aru et antud arvuti on tõepoolest stiilne, korpus on tugev ja ilus, ent sõrmejäljed jäävad kahjuks kergelt peale. (Need on võimalik siis hiljem kaasalisatud lapiga eemaldada).

Pilt XPS M1530 klaviatuurist ja meedianuppudest.
Klikk


Ekraan

Tegemist on siis WXGA TrueLife ekraaniga, mis on glossy. (Läikiv) Värvid on vägagi erksad, ning vaatenurk on hea, oleneb kuhu painutada. Varem olen eemale hoidnud läikivatest ekraanidest, nüüd siis tean omast käest kui mõnus võib üks olla. icon_razz.gif


Aku

Siiamaani on aku mul vastu pidanud üle 3 tunni, ning akumõõdik näitab et 19% on veel järel. (Power-saveril). Aku on iseenesest pisike, ning ei ulatu tagant välja mis rikuks välimust. Seega aku on siiani üsnagi hea mulje jätnud.


Müra

Kui arvuti käima panna, või teha restart, siis alguses võib ehmatada vali heli kõvaketta poolt, ent muidu on tegemist üsnagi vaikse sülearvutiga, mängimisel kui on juurdepääs õhule, siis ega ta eriti unda küll. Sai ka BIOS'st uuendatud (A09 uuendus) mis pidi jahutuse veelgi stabiilsemaks muutma.


Protsessor ja RAM

Protsessoriks on siis T7250 (2.0Ghz) mis on igati piisav nii tööks kui mängimiseks, ent alati on võimalik parem hankida kui raha on. RAM'i on hetkel siis 2GB, sellest küll piisab, kuid lähipäevil on plaan vahetada üks 1GB pulk - 2GB pulga vastu, et kokku oleks 3GB, sest Vista nõuab veidi rohkem resurrsse kui XP. RAM'i kiirust saab RivaTuuneriga suurendada, mis aitab kõvasti jõudlusele kaasa.


Kõvaketas

Tegemist on 160GB Seagate (2.5") kõvakettaga, mille kiiruseks 5400rpmi. Buffriks on 8MB.
Kuna tegemist on 5400rmp'iga, siis on tegemist ka kõvasti vaiksema ja jahedama kettaga kui on laialtlevinud 7200RPM'ised kettad. Ent 160GB on mahult kindlasti vähe, seega nõudlikumal kasutajal oleks targem väline HDD juurde osta.


Videokaart

Selle laptopi au ja uhkus. Tegemist on GDDR3 siinil oleva nVidia 8600M GT kaardiga, mis ise piisavalt võimas kaart et mängida näiteks Crysist või Mass Effecti medium/high settingutel. Ent targemad kasutajad teavad et kõige õigem oleks tirida alla laptopvideo2go.com draiverid ning RivaTuuneriga parajad clockid paika panna. Kui kõik eelnev on tehtud, saab sama jõudluse kätte mis nVidia 8700M GT, mis on juba high-end kaart.


Ekstra

Praeguste XPS süsteemidega saab kaasa ka eelnimetatud asjad - kaugjuhtimispuldi, XPS-logoga nailionist sülearvuti koti, XPS-logoga nahast CD/DVD/manuaalide koti, XPS-logoga puhastuslapi ning äärmiselt head Creative In-Ear kõrvaklapid. (Teevad paremat häält kui mu 1500.- kroonised Philipsi In-Ear klapid!)


3DMark06 (Natiivse resolutsioonil)

Skoor: 5421
Pilt: Pilt

Nailionkoti pilt: Klikk
Nahast CD/DVD-koti pilt: Klikk
Kaugjuhtimispult: Klikk
Kõrvaklapid: Klikk
Lapp: Klikk


Plussid ja miinused

+ Stiilne disain
+ Õhuke ja kerge korpus
+ Ülimugav klaviatuur
+ HDMI port
+ Ekstra nänn
+ Võimas videokaart
+ 3 aastane garantii

- Sõrmejäljed jäävad korpusele
- Koheselt peale installitud Vista Home Premium


Kokkuvõtteks

Tegemist on parima sülearvutiga mis minu kätte eales sattunud, nii kerget ja õhukest 15.4" sülervutit juba naljalt ei leia, võimas videokaart ja stiilne välimus on selle masina suurimad plussid, ka kõlarid on üpris hea kvaliteediga ja valjud. Eriti mugav on klaviatuur, ei ole vetruv ning näpud ei kipu klahvide alla jääma. Hind on hetkel ülisoodne, arvestades sellega, et muidu maksab taoline gameri sülearvuti 25k +, kuid hetkel on võimalik seda leida mitmest Eesti poest vaid 15k eest - mis on uskumatult soodne.
Sellise laptopiga jääb rahule ka väga nõudlik kasutaja, nii et kellel on lähiajal plaanis omale sülearvuti soetada, siis kindlasti uurige Dell XPS M1530 süsteemi.

Hinnang: 9.5 / 10
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Illu
HV vaatleja
Illu

liitunud: 07.10.2004




sõnum 27.07.2008 01:47:30 vasta tsitaadiga

XP drivereid pole selles suhtes halb, mingi muu xps seeria omad vast sobivad.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2008 10:12:58 vasta tsitaadiga

Illu kirjutas:
XP drivereid pole selles suhtes halb

mis vahet seal on? icon_rolleyes.gif

kes tahaks sellise arvutiga XP'd kasutada? icon_eek.gif
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bigmarx
HV Guru
bigmarx

liitunud: 06.09.2002




sõnum 27.07.2008 10:19:47 vasta tsitaadiga

lu1de kirjutas:
Illu kirjutas:
XP drivereid pole selles suhtes halb

mis vahet seal on? icon_rolleyes.gif

kes tahaks sellise arvutiga XP'd kasutada? icon_eek.gif

Näiteks see, kes suudab Vista poolt ära kasutatud ressursiga XP all midagi kasulikumat teha 8)

_________________
"Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!"
Kommentaarid: 485 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JoeKing
HV veteran
JoeKing

liitunud: 03.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2008 10:28:41 vasta tsitaadiga

Väike ENTER nupp thumbs_down.gif
_________________
Sic itur ad astra...
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raconteur
HV vaatleja
raconteur

liitunud: 22.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2008 11:57:13 vasta tsitaadiga

Illu kirjutas:
XP drivereid pole selles suhtes halb, mingi muu xps seeria omad vast sobivad.


Aga palun, siin on XP draiverid koos punkthaaval installeerimise õpetusega:

http://www.dellcommunity.com/supportforums/board/message?board.id=Tech_Talk_XPS_Laptop&message.id=10029&query.id=191528#M10029


Enamustel ainult Vistaga müüdavatest arvutitest on XP draiverid olemas ning siit foorumist saab kõik kätte. Pane ainult otsingusee mudelinimi ja XP.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
100kv
HV kasutaja

liitunud: 07.01.2004




sõnum 27.07.2008 11:58:48 vasta tsitaadiga

omalt poolt lisks kahh ühe miinuse ja see oleks et lan on 10/100 aga võiks olla 10/100/1000 muidu thumbs_up.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.07.2008 13:51:39 vasta tsitaadiga

JoeKing kirjutas:
Väike ENTER nupp thumbs_down.gif
kui pildilolevat vaatad, siis see on ju usa klaveriga
eestist sellist ei saa ametlikest esindustest (see pilt on välismaa lehelt võetud mitte ülevaate kirjutaja enda tehtud)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 27.07.2008 14:26:13 vasta tsitaadiga

mikk36, sa eksid.
Ka sellel XPS'il on väike ENTER-nupp. Ning klaviatuur on täpselt selline nagu pildil. icon_wink.gif
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.07.2008 14:43:25 vasta tsitaadiga

um, ja sul on rootsi paigutusega klaviatuur ?
viitsid tee pilt kah
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 27.07.2008 15:00:33 vasta tsitaadiga

Kui aus olla, siis ma ei tea mis paigutusega see on.
Pilt siis - Klikk
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.07.2008 15:04:42 vasta tsitaadiga

see on usa paigutus
rootsi on umbes selline (mõningate tähtede erinevusega, aga kujud on samad):
Spoiler Spoiler Spoiler

max'ist ja it grupist ei saa sa usa paigutusega, aga flex pole ka ametlik delli esindaja
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smifens
HV vaatleja

liitunud: 08.02.2007




sõnum 27.07.2008 15:39:42 vasta tsitaadiga

Eh, lootsin ise selle teema homme teha. Aga noh, jääbki rohkem aega sülearvutile. Kuidas Sa arvuti Pühapäeval kätte said icon_neutral.gif.

Hea kuulda, et kõrvaklapid head on. Ma pole veel aru saanud kas nad on sinahambaga või tavalised ?

E: Aaa, käisid laupäeval. Pagana kahju, et Tartu esindus on nv kinni.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 27.07.2008 15:56:55 vasta tsitaadiga

Hey
Sai jah, laupäeval käidud. Lihtsalt kirjutama hakkasin kuskil kaheteistpaiku. icon_razz.gif
Kõrvaklapid on muidu tavalise otsaga, kaasas on neil ka väike XPS-logoga kotike kuhu need pista.
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2008 18:01:25 vasta tsitaadiga

endal on Latitude ja 2GB mälu Vista jaoks IMO maa ja ilm... a eks see ole maitse asi icon_wink.gif
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2008 18:49:06 vasta tsitaadiga

olen kuulnud kurtmist cd/dvd seadme üle... kuidas sellega lood on?

ise piilusin ka seda läpatsit mitu kuud aga lõpuks otsustasin oodata kuniks centrino 2 ja mõned uuemad kaardid kohale jõuavad.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JAnx
HV vaatleja

liitunud: 31.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2008 19:32:11 vasta tsitaadiga

Ise plaanisin ka selle järele homme minna. On mõtet või ootab mõni uuema rauaga mudel ukse taga?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 27.07.2008 19:59:04 vasta tsitaadiga

Hm, DVD pealt installisin paar programmi ning kõik toimis, proovisin ka muusika CD'id ning kõik oli normaalne.
Üks asi on veidi kummaline, nimelt see CD/DVD seade on teistsuguse ehitusega, siin küljepeal ei ole sellist ava nagu muudel läptopidel on, peab CD või DVD külje pealt poolenisti sisse suruma, siis tõmbab selle ise täiesti sisse. Väja saab kui vajutada klaviatuuri kohal olevat Eject-nuppu.

Praegu uuema rauaga XPS mudeleid (15.4") ei ole oodata, ainukesed uuendused mis läbi viiakse on LED ekraanid uuematel mudelitel ning võimalik stereoheli sisendi kaotamine. Muidugi ka videokaardi seeria muutub (hetkel siis 8xxx seeria, ning on tulekul 9xxxx seeria omad, mis on põhimõtteliselt samad, vaid voolutarbimine on väiksem).

Ma ise soovitaks soojalt seda läpparit, arvestades sellega et keskmiselt on selle hind poes 23~25k ning ekstra nänni kaasapakkimine on lõpetatud.
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.07.2008 20:11:26 vasta tsitaadiga

KillerXP kirjutas:
olen kuulnud kurtmist cd/dvd seadme üle... kuidas sellega lood on?

ise piilusin ka seda läpatsit mitu kuud aga lõpuks otsustasin oodata kuniks centrino 2 ja mõned uuemad kaardid kohale jõuavad.
revüüs, mille linkisin, on ka mainitud et dvd seade on valju, helitestide järgi oluliselt valjum kui M1330 oma, mis peaks ometi olema sarnane (mõlemad slot-loaded)

iDemon, tegu on tavalise slot-loaded kettaseadmega, samasugune nagu macbookides ja kõikides autoraadiotes


viimati muutis mikk36 27.07.2008 20:12:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Degwees
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2008 20:11:32 vasta tsitaadiga

Kui XP peale lasta, kas siis tavalisi draivereid nvidia kodukalt peale lasta ei saa, või lihtsalt ei saa nendega kaarti ülekiirendada?
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2008 20:22:13 vasta tsitaadiga

iDemon kirjutas:
Hm, DVD pealt installisin paar programmi ning kõik toimis, proovisin ka muusika CD'id ning kõik oli normaalne.
Üks asi on veidi kummaline, nimelt see CD/DVD seade on teistsuguse ehitusega, siin küljepeal ei ole sellist ava nagu muudel läptopidel on, peab CD või DVD külje pealt poolenisti sisse suruma, siis tõmbab selle ise täiesti sisse. Väja saab kui vajutada klaviatuuri kohal olevat Eject-nuppu.

Slot-in on selle nimetus kui ma ei eksi icon_razz.gif

_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 27.07.2008 20:24:21 vasta tsitaadiga

Slot-in jah. Kuid see DVD draiv on igatahes vaiksem kui oli Vostro 1500 tavaline dvd draiv, seega ei ütleks küll et oleks valju.
Degwees, saab nii XP kui Vistaga. Samad driverid on mõlema OS'i peale väljas. icon_smile.gif
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2008 22:19:56 vasta tsitaadiga

lu1de kirjutas:
Illu kirjutas:
XP drivereid pole selles suhtes halb

mis vahet seal on? icon_rolleyes.gif

kes tahaks sellise arvutiga XP'd kasutada? icon_eek.gif

sa hakkadtunduma delfi doomi-katina. kunagi oli seal keegi, kes selle nime alt igasse arvuteid puudutavasse threadi postitas " aga kas sellega doom3 e saab mängida?" mina nt tahan seda masinat XP all jooksutada. tegelt tahaks w2k d siiski.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2008 22:46:39 vasta tsitaadiga

Line in on mono? icon_neutral.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 27.07.2008 22:57:41 vasta tsitaadiga

Ei, see on uuel Studio seerial, ning arvatavasti kunagi tulevikus ka XPS'idel.
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 28.07.2008 07:35:59 vasta tsitaadiga

3Dmark on tehtud 1280x1024 resoga?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.07.2008 08:32:34 vasta tsitaadiga

Svenx, ekraan ei toetagi ju nii palju (kuigi on 2006'e default)
ostja oleks võinud siis vähemalt asise resoga osta läpi, mitte kõige madalama 1280x800'ga (lisaks on veel 1440x900 ja 1920x1200)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JoeKing
HV veteran
JoeKing

liitunud: 03.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2008 09:18:42 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Svenx, ekraan ei toetagi ju nii palju (kuigi on 2006'e default)
ostja oleks võinud siis vähemalt asise resoga osta läpi, mitte kõige madalama 1280x800'ga (lisaks on veel 1440x900 ja 1920x1200)


@1920*1200 on Crysis selle peal küll pildiseeria, kui veidi settinguid peale keerata. icon_wink.gif

_________________
Sic itur ad astra...
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 209
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 28.07.2008 09:27:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Svenx, ekraan ei toetagi ju nii palju (kuigi on 2006'e default)
ostja oleks võinud siis vähemalt asise resoga osta läpi, mitte kõige madalama 1280x800'ga (lisaks on veel 1440x900 ja 1920x1200)

Ma nägin jah, et ei toeta selle pärast küsingi. Demos ei saa ju reso vahetada, kas see 3dmark automaatselt valib max reso, või mis teema on??
Huvitaks mis resoga skoor on saavutatud?!
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.07.2008 14:32:16 vasta tsitaadiga

JoeKing, ega's ei pea mängus native resoga panema, winis ja filme vaadates ka kasu sellest ju
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 28.07.2008 15:26:47 vasta tsitaadiga

Kas jäi paar rida vahele Svenx? Tegemist on natiivsel resolutsioonil 3DMark06 skooriga. (1280x800)
3DMarki programm ei ole demoversioon.

1280x800 valisin eelkõige sellepärast, et olen ära harjunud sellisega. Ei meeldi eriti suuremad läptopide puhul, ning 1280x800 resolutsiooniga saab enamike mänge mängida kõik settingud põhjas. icon_smile.gif
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.07.2008 19:12:04 vasta tsitaadiga

iDemon, native reso on 3dmark06's siiski 1280x1024, seega jooksutad sa testi kergematel sätetel kui ülejäänud arvutite peal olev rahvas
varasematel 3dmarkidel (05 ja vanemad) on native 1024x768
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 28.07.2008 19:55:04 vasta tsitaadiga

Ma pean silmas arvuti natiivset resolutsiooni, et sellest aru saada ei pea just eriline tarkur olema. icon_rolleyes.gif
Kui arvuti resolutsioon on 1280x800 siis on see ju loogiline, et ma võtan 3DMarki sellisel resolutsioonil, mitte ei ühenda välise monitoriga ja hakka siis sellel 3DMarki jooksutama.
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.07.2008 20:44:48 vasta tsitaadiga

iDemon, mis teebki mõttetuks selle 3dmark tulemuse, kuna see ei ole võrreldav teiste resodega
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 28.07.2008 20:53:20 vasta tsitaadiga

Kui sa käiks ka muudes foorumites peale HV, siis sa teaks et kõik tulemused oma natiivse resolutsiooni peal on arvestatavad, isegi mingi valem millega sai selle skoori teisendada.
Lisaks 1280x800 on üks üldlevinumaid resolutsioone sülearvutitel. icon_smile.gif
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.07.2008 20:55:58 vasta tsitaadiga

ei ole arvestatav kuna iga videokaart käitub erinevevalt eri resode puhul olenevalt tema erinevustest (et näiteks 1280x800 saab veel ilusasti hakkama, aga 1280x1024 on jõudluse langus juba väga tugev)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 28.07.2008 21:01:30 vasta tsitaadiga

Yep, kuid milleks rääkida kõrgemast resost kui see ei toetagi seda? Vaevalt keegi mängima/benchima hakkab ühendades oma läppari välise monitoriga? icon_razz.gif
Siiani olen ise alati otsinud just 1280x800 resolutsiooniga läppareid endale ja teen arvatavasti ka tulevikus nii.
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.07.2008 21:03:14 vasta tsitaadiga

iDemon kirjutas:
Yep, kuid milleks rääkida kõrgemast resost kui see ei toetagi seda? Vaevalt keegi mängima/benchima hakkab ühendades oma läppari välise monitoriga? icon_razz.gif
Siiani olen ise alati otsinud just 1280x800 resolutsiooniga läppareid endale ja teen arvatavasti ka tulevikus nii.
mõte selles et see läpp on saadaval ka kõrgema resoga paneelidega (kuni 1920x1200) ja kui võrrelda seda mõne teise läpiga, siis oleks hea kui oleks absoluutsed tulemused mitte screen-dependant
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 28.07.2008 21:20:34 vasta tsitaadiga

Noh, notebookreviewsi foorumis on murtud ka 6000 piir, ning see oli 1280x1024. Jutt käib siis samast läpparist, ainult et suurema resolutsiooniga. icon_wink.gif
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 28.07.2008 23:05:56 vasta tsitaadiga

iDemon kirjutas:
Noh, notebookreviewsi foorumis on murtud ka 6000 piir, ning see oli 1280x1024. Jutt käib siis samast läpparist, ainult et suurema resolutsiooniga. icon_wink.gif


tahatsin seda öelda et endal ka selle läpaka vastu huvi olnud tükk aega aga sattusin seda läpakat http://www.flex.ee/608-Dell-XPS-M1530-nd-4GB-mluga vaatama ja seal kirjutab et Ekraan ?
15.4'' 1680x1050 WSXGA+ TrueLife et kas see läpakas suudab seda 1680X1050 resuoltsiooni kuvada ? et see 1680X1050 reso on ka ju pärisnormaalne icon_rolleyes.gif minu teada enamjolt on see 22 tolliste laua arvuti kuvarite max reso kui ma ei eksi ? et suht hea reso peaks olema ...
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.07.2008 23:12:39 vasta tsitaadiga

teravuselt on väga hea see reso, 1920x1200 võib paljude jaoks juba liig olla (kui pole head silmad)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smifens
HV vaatleja

liitunud: 08.02.2007




sõnum 29.07.2008 00:39:28 vasta tsitaadiga

Nii, nüüd olen saanud natuke näppida ka arvutit. Sama masin, mis kasutaja Gap linkis(E: Pagan, tegelikult ikka pole, prose on T8100). Esimesed tunnid läksid puhastusele ja tweakimisele, aga asi võtta üha paremat pilti.

Siiamaani olen väga rahul, ekraan on 5+, 1600x1050 on väga ilus. Gridi jooksutas peal väga ilusti(muidugi mitte native resol ja AA oli maas). Klaveril on väike enter ja asetus oli alguses naljakas, aga mida kauem kasutan, seda parem. Nupud on mugavad. Eelpool mainitud dvd lugeja tundub mulle küll vaikne. Paistab, et olen saanud normaalse GPU, esialgu vähemalt ulme näite ei ole olnud.

Kui kellelgi küsimusi on, siis andku tuld.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sponge
HV Guru
Sponge

liitunud: 28.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2008 09:47:08 vasta tsitaadiga

Sponge Bob kirjutas:
DELL XPS 1530
T9300 2500 mhz
2x2gb 333 mhz 5/5/5/
8600GT 700/1050

3D Mark06 6337


3D Mark01 31248
lasin kh mingeid teste kunagi , väheke teise configa.
Kommentaarid: 398 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 323
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 29.07.2008 13:32:21 vasta tsitaadiga

Resolutsioon 3D01'l on jah pisem, 1024x768, aga mis resolutsiooniga see 3D06 on jooksutatud? Samaga? icon_razz.gif
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2008 09:37:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Selle laptopi au ja uhkus. Tegemist on GDDR3 siinil oleva nVidia 8600M GT kaardiga, mis ise piisavalt võimas kaart et mängida näiteks Crysist või Mass Effecti medium/high settingutel. Ent targemad kasutajad teavad et kõige õigem oleks tirida alla laptopvideo2go.com draiverid ning RivaTuuneriga parajad clockid paika panna. Kui kõik eelnev on tehtud, saab sama jõudluse kätte mis nVidia 8700M GT, mis on juba high-end kaart.
shocking.gif

Kas need on need vigased Nvidia videokaardid või icon_rolleyes.gif
http://www.engadget.com/2008/07/10/all-nvidia-8400m-8600m-chips-faulty/
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smifens
HV vaatleja

liitunud: 08.02.2007




sõnum 30.07.2008 11:05:03 vasta tsitaadiga

Jah, ka 8600m gt on selles nn vigases nimekirjas. Samas kõik kaardid pole vigased, kerge on diagnoosi panna ja garantii on 3 aastat.

Kui kaart esimesed 6 kuu jooksul naljakaid temperatuure koormuse alla ei näita, siis võib kergemalt hingata. Esialgu pole koormusel üle 82 kraadi saanud ja muidu jääb temp. alla 80 kraadi. Idles kõigus kuskil 54-67 vahel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 30.07.2008 12:06:48 vasta tsitaadiga

pole oma 8400 GS'i üle 70 kraadi suutnud ajada
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 30.07.2008 14:46:12 vasta tsitaadiga

Vigaseid kaarte oli tegelikult vähem kui arvati, ning tooted peale veebruarikuud on 'safe'. Enamik vigaseid läks USA'se.
Nende vigaste kaartide pärast ei pea muretsema, need on siiski suhteliselt haruldased.. icon_wink.gif

Siiamaani on max-temp olnud mul 76 kraadi, see oli siis kui mängisin Devil May Cry 4 ligi neli tundi, ning kaardi kellad on 600/1050/830.
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smifens
HV vaatleja

liitunud: 08.02.2007




sõnum 30.07.2008 15:38:30 vasta tsitaadiga

iDemon kirjutas:
Vigaseid kaarte oli tegelikult vähem kui arvati, ning tooted peale veebruarikuud on 'safe'. Enamik vigaseid läks USA'se.
Nende vigaste kaartide pärast ei pea muretsema, need on siiski suhteliselt haruldased.. icon_wink.gif

Siiamaani on max-temp olnud mul 76 kraadi, see oli siis kui mängisin Devil May Cry 4 ligi neli tundi, ning kaardi kellad on 600/1050/830.


Kust tuleb selline info ? Vaatasin, et enda mudel on märtsi keskel kokku pandud. Loodab, siis parimat. Lisaks veel, et antud temperatuurid on saavutatud GRIDi mängides.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
drillerDan
HV kasutaja

liitunud: 13.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2008 19:01:58 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas Max123 või ITgrupp mingi normaalse raha eest skandinaavia(või kui sellele eesti oma olemas on) klaviatuuri usa oma asemele ka on nõus panema?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell XPS M1530 mine lehele 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.