Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Zeniti objed märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 11.07.2008 21:02:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:

võib terve bajoneti ära lõhkuda

Jah, kui üritad kinnikiilunud "hiinakat" bajonetist kätte saada...

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.07.2008 19:21:24 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
tsitaat:

Pentaxile maksab 290 see adapter.

Soovitan, ei tasu eBay'st neid x-tootjate omasid osta thumbs_down.gif Tavaline Canonile on umbes sama hinnaga ja see kiibiga mingi 700.-eek...



kerge OT:
heheh. 290 ongi Pentaxi originaali hind Photopointis. Ega see mingi känon pole, et kirvest peaks maksma icon_razz1.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heix24
HV kasutaja
heix24

liitunud: 15.09.2005




sõnum 13.07.2008 16:07:43 vasta tsitaadiga

mul ka seisab õnneks zeniti kaamera koos objega, eks kunagi kui parema digika saab aretab ka ette, ja mul need mingid vaherõngad ka millega saab makrot teha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 14.07.2008 09:20:26 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Palju see adapter maksab?
Mul vedeleb ka mitu zeniti objektiivi niisama. Zeniti kere jne on ka olemas, aga kes viitsib sellega enam tegeleda.
E: Ise vastan. Pentaxile maksab 290 see adapter.


Mainin nii vaikselt ääri-veeri, et mulle tuli K10D ostuga kauba peale see adapter kaasa ja ma ei hakka ilmselt seda kunagi kasutama - niiet kui kellelgi on huvi siis võib privada ning teeme äri.

Üks asi on huvitav - kas see adapter ongi ainult metallist osa? St mingit lisavõtit vms mulle kaasa ei tulnud, pole riskinud ette keerata ka, pärast äkki ei saa kätte :).
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.07.2008 11:24:53 vasta tsitaadiga

Mark0, pole seal mingit võtit vaja, küüne servaga lükkad vedru alla ja nipsti käes. Ei midagi keerulist ega rasket.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vedruseib
HV vaatleja
vedruseib

liitunud: 10.11.2004




sõnum 15.07.2008 15:47:30 vasta tsitaadiga

tonks kirjutas:
Vedruseib, ära hakka üldse nende vene objedega jamama, müü see Tair 3 kohe heaga mulle ära ja rahu majas icon_biggrin.gif (tegelikult otsin ka seda objektiivi).

Ei ma müü siin keskit. Canon'ile maksis mu mäletamist mööda photopointis see rõngas 590.- ja pildi ning kirjelduse järgi samasuguseid saab ebay'st ikka tunduvalt odavamalt. Kui Zenit'iga pildistasin, siis jäin küll objega rahule. Autofookusest tundsin veidi puudust, aga no kannatab ka käsitsi kruttida. Zenit'ga olin lihtsalt sellega hädas, et kui tahtsin linde, loomi pildistada, siis ei jõudnud aparaati nii kiiresti seadistada, kui vaja. Canon'iga saab särid värgid kindlasti kiiremini paika, siis seda fookust aega küll kruttida.
Zenit jäi kõrvale, kuna ei suutnud tuvastada, kuskohast valgus sisse tuleb. Teine asi, filmiga klõpsimine on suht kallis lõbu. Digikaga oluliselt kiirem, odavam ja mugavam. Saab tulemuse kiiresti kätte.

Kokkuvõtlikult teema kohta: soovitate siin siis kasutada seda vaherõngast küll?
Tegelikult on mul veel võtta üks uuem minolta obje, mille bajonett kahjuks üldse ei sobi... ei tea kas selliseid vaherõngaid ka on? Ja siis veel mingeid vene objektiive, mille bajonett on sarnane canon'i omaga lihtsalt teise läbimõõduga. Tahaks ka neid proovida, kui leiaks vaid vahetükid.

_________________
"Jõud taga, peab minema!" ütles karu, kui suvel suusatas.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 15.07.2008 15:52:12 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Canon'iga saab särid värgid kindlasti kiiremini paika

Kui mälu ei peta, siis Canon'il tuli kõik need ise seadistada, "kere" ei mõõtnud ise midagi icon_rolleyes.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2008 07:23:26 vasta tsitaadiga

vedruseib kirjutas:
Kokkuvõtlikult teema kohta: soovitate siin siis kasutada seda vaherõngast küll?
ma kasutan kõige tavalisemat m42 vaherõngast juba ostmisest saati, pole häda miskit. kui on kangem kaamera, mis ainult EF objektiive toetab, siis võib mõni objektiiv peeglile jalgu jääda, aga EF-S kaameratel peaks peegel niipalju sees olema, et seda häda ei ole.

kui võimalik, siis soovitaks osta selle kangema vaherõnga, kus AF elektroonika sees on, sellega hakkab kaamera häält tegema ja ruudukesi vilgutama kui tema arvates fookus paigas on. ise olen seda ka otsinud, aga ebayst osta ei viitsi ja kodumaal pole veel silma jäänud.

_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HighEnd
HV veteran
HighEnd

liitunud: 24.03.2007




sõnum 19.07.2008 03:39:00 vasta tsitaadiga

http://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.images&item_id=4032544 hind 1200.- icon_eek.gif
_________________
ANIMIST
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 26.07.2008 16:01:37 vasta tsitaadiga

Heh, Mul jäi photopoindist ostetud pentaxi originaal bayonetti kinni. Haruldane tootmisviga. Fikseerimislõkatseid oli topelt saanud ja kruvi polnud kahe pidamiseks piisavalt pikk. Tulid lahti ja läksid puseriti. Tükki aega arutasin enne, kui lahti sain. Õnneks ilma kahjustutsteta.


EDIT: Lisaks veel ääremärkuseks et lõptulemusena võtsin ma selle fiukseerimislõiksu kyljest ära ja kasutan väga edukalt ilma probleemideta ilma tolleta. Yldiselt on objektiivifikseerimispinnide survest kyllalt et objektiivi pagas hoida.

_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 28.07.2008 09:39:04 vasta tsitaadiga

Pentaxiga on kõige lihtsam neid M42 torusid kasutada, peamiselt seepärast, et pentaxi sisemine valgusmõõtja mõõtab suvalise toruga, keera kasvõi õllepurk ette, ikka mõõdab. Ise olen ka "pinhole" katsetanud, toimib, lihtsalt seadetest tuleb öelda, et luba avarõnga kasutamine ja manuaal reziimis kanatab väga edukalt pildistada. Kuna ka venelane on pentaxi bajoneti kasutanud, siis leiab ka nõuka päritolu M42-pentax üleminekut, ise omasin ühte, oli päris hea kvaliteediga ja maksis all 100 eeq icon_wink.gif

Canonite ja Nikonitega on seetõttu raskem, et nood loobuvad igasugusest valguse mõõtmisest, kui toru on tundmatu (IMHO tootjapoolne kius). Samas kui eraldi valgusmõõtja (või väga hea silm) olemas on, siis kannatab ka node aparaatidega manuaalis pildistada.

Torud mida venelaste toodangust proovida kannatab on Pleng ja MTO-1000. Viimasega kannatab täitsa edukalt kuud pildistada. Kuigi ava 10 just teravustamiseks väga häid tingimusi ei loo, aga saab hakkama.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 28.07.2008 09:54:08 vasta tsitaadiga

kpihus kirjutas:
Pentaxiga on kõige lihtsam neid M42 torusid kasutada, peamiselt seepärast, et pentaxi sisemine valgusmõõtja mõõtab suvalise toruga, keera kasvõi õllepurk ette, ikka mõõdab.


Oleneb. Uuematel Pentaxi keredel on mingi kius vanade torudega, mu manuaalfookusega Sigma 400/5,6 mõõdab K100D Superiga valgust ideaalselt, K10D'ga aga on jõhker ülesäri ning see kõigub paari stopi piires. Kui netist hakkasin infot otsima siis sedasama juttu kinnitati ka teiste poolt, lahenduseks pidi olema vist mattklaasi vahetamine ehk siis kui panna asemele K100d, ist'i vms klaas siis probleem laheneb.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 28.07.2008 22:57:24 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
kpihus kirjutas:
Pentaxiga on kõige lihtsam neid M42 torusid kasutada, peamiselt seepärast, et pentaxi sisemine valgusmõõtja mõõtab suvalise toruga, keera kasvõi õllepurk ette, ikka mõõdab.


Oleneb. Uuematel Pentaxi keredel on mingi kius vanade torudega, mu manuaalfookusega Sigma 400/5,6 mõõdab K100D Superiga valgust ideaalselt, K10D'ga aga on jõhker ülesäri ning see kõigub paari stopi piires. Kui netist hakkasin infot otsima siis sedasama juttu kinnitati ka teiste poolt, lahenduseks pidi olema vist mattklaasi vahetamine ehk siis kui panna asemele K100d, ist'i vms klaas siis probleem laheneb.


AFAIK ei käi valguse mõõtmine läbi mattklaasi.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 29.07.2008 08:19:17 vasta tsitaadiga

Ma ei mäleta enam seda terminit, igaljuhul mingi klaasi väljavahetamine pidi aitama. Aga jah, see on "naised saunas rääkisid", enda kogemusest tean lihtsalt, et vana toru uue kerega ei mõõda valgust korralikult, vanema kerega aga küll.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kpihus
Kreisi kasutaja
kpihus

liitunud: 14.04.2003




sõnum 29.07.2008 11:17:09 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Ma ei mäleta enam seda terminit, igaljuhul mingi klaasi väljavahetamine pidi aitama. Aga jah, see on "naised saunas rääkisid", enda kogemusest tean lihtsalt, et vana toru uue kerega ei mõõda valgust korralikult, vanema kerega aga küll.


Kui aus olla, siis ma pole nüüd K10D'ga proovinud, aga istDS'iga mõõtis täitsa OK'lt. Aga see selleks. Pmst kui RAW'd tulistada, siis ei ole see nii kriitiline ka, pärast annab ilusti ära korrigeerida.[/img]
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.07.2008 13:26:06 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Ma ei mäleta enam seda terminit, igaljuhul mingi klaasi väljavahetamine pidi aitama. Aga jah, see on "naised saunas rääkisid", enda kogemusest tean lihtsalt, et vana toru uue kerega ei mõõda valgust korralikult, vanema kerega aga küll.
350d-l panen 135mm toru puhul tavaliselt valguse -1 peale, väga kange päikesega ka -2 peale.
sedasi on tavaliselt valguse parajalt paika saanud

_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 29.07.2008 13:40:14 vasta tsitaadiga

Zoig kirjutas:
350d-l panen 135mm toru puhul tavaliselt valguse -1 peale, väga kange päikesega ka -2 peale.
sedasi on tavaliselt valguse parajalt paika saanud


K10D'l on Sigma 400/5,6 MF kord paigas säriga, kord 3 stoppi üle, kord 1 üle. Seaduspära ei suutnud vähemalt mina leida.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 29.07.2008 13:50:25 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Zoig kirjutas:
350d-l panen 135mm toru puhul tavaliselt valguse -1 peale, väga kange päikesega ka -2 peale.
sedasi on tavaliselt valguse parajalt paika saanud


K10D'l on Sigma 400/5,6 MF kord paigas säriga, kord 3 stoppi üle, kord 1 üle. Seaduspära ei suutnud vähemalt mina leida.



imelik. Mul, niipaljukest kui olen vene rauda kasutanud, on ~stopijagu vaja alasärisse tõmmata ja asi OK.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 01.08.2008 17:21:42 vasta tsitaadiga

Sama siin. Mark0, kindel et sul mingi säri mõõtmise punkti teema polnud? Kui kasutada AF-i ja säripunkt linkimist ning lasta tal ise fookuspunkt valida siis võib sellist kõikumist IIRC ette tulla küll.
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
grillmeist
HV vaatleja

liitunud: 24.08.2008




sõnum 07.09.2008 22:36:44 Zenit objed. vasta tsitaadiga

Kuidas võiks Zenit objed Olympus E-1-he ees käituda?
_________________
Grillmeister
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ar2r
HV vaatleja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 11.01.2009 01:22:30 vasta tsitaadiga

Kohe k200d ostmisega võtsin M42 adaptri. Pentaxi valik oli ka osaliselt seotud sellega et sööb ilusti vanu M42 objektiive + kõik automaatika funkab edasi (va AF loomulikult), isegi nn "fookuse kinnitus" toimib, peegel ei löö vastu jne. Tegin paar klõpsu kit läätsiga ja panin kohe ette Helios 44 zeniidi pealt, kui suhtelilselt edasiarenenud kasutaja oled ei pea mingisugust probleemi M42 kasutamisega tekkima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 11.01.2009 10:38:48 vasta tsitaadiga

Iga Canon mõõdab manuaalobjektiiviga täpselt samamoodi automaatselt valgust nagu Pentax. AV reziimil. Pentax aitab ainult teravustada. Kui käsitsi teravustav objekt on kaamera arvates fookuses, siis hakkab teravust kinnitav tuli põlema ja käib piiks. Canonil selline asi tava adapteriga puudub. Venelastel pidi olema välja mõeldud ka elektroonikaga adapter, mis aitab samuti teravustada. Pentaxi automaatne säri ei ole eriti täpne aga kui RAWi kasutada, siis hiljem saab arvutis need ala või ülesäris võtted ilusti paika. Samuti võib proovivõtte teha ja kaamera LCD järgi vaadata ja vastavalt siis säritust korrigeerida.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vibu11
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2004




sõnum 14.01.2009 01:06:43 vasta tsitaadiga

Ise kasutasin adapterit Canon EOS 300V ees. Objede pargi sain netist tellides- põhiliselt SMC Takumarid. Siis ka venelasi- Tair, Volna9.
Minu arust väga kasulikud vidinad. Asi, millest ei ole tegelikult siin räägitud minu arust on see, et ILMA elektroonikata adapter näiteks Canoni puhul ei lase lõpmatusse fokusseerida. Kiibiga versioonil seda muret pole.

Endal mõlemad versioonid olemas- nii kiibiga kui kiibita ja vedelevad niisama, kuna läksin 300v pealt Pentax istDSi peale.
Ärge solvuge, aga Pentax tundub selliste vanakooli objede jaoks kuidagi inimsõbralikum...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urmas1
HV kasutaja

liitunud: 15.09.2005




sõnum 23.01.2009 14:24:37 vasta tsitaadiga

Lõpmatusse teravustab Canonil ka tavaline adapter. Mingeid probleeme ei ole.
Pentax adapter loksub peenema keermeosaga objektiividega. Canoni adapter on jäigalt oma kohal. Ja käib ka seetõttu võtmega. Pentaxi pluss on värinastabilisaator. Samas vanemad manuaalobjektiivid on Pentaxi ees head juba sellepärast, et Pentaxi autofookus on isegi aeglasem kui vilunud kasutaja käsitsi teravustab. Canoni objektiivid on objektiivisisese mootoriga. Pentaxi enamus objektiive ja osad Nikoni objektiivid on ilma objektiivisisese mootorita. Nad kasutavad kaamera enda keres olevat mootorit ja see on siga uimane.Kaamera keresisene mikromootor liigutab võlli abil mootori fokuseerimis mehaanikat. Canonil kere sees mootorit ei ole. Samas Canoni odavamad objektiivid on ka alla 2000 krooni ja kõik objektiivisisese fokusseerimismootoriga. Igal juhul parem kui praegu Pentax pakub. Pentax K100D Super on näiteks vaatamata oma 6mpx. sensorile väga hea sensoriga ka praegu. See on nende õnnestunum sensor. Ideaalse müra ja resolutsiooni suhtega.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ar2r
HV vaatleja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 09.02.2009 23:04:22 vasta tsitaadiga

Kõik see nikon/canon/pentax jutt ajab mind närvi, arvan et kõik on umbes sarnased loevad pildid mida suudate selle tehnikaga teha, mitte millisel rohkem müra tuleb pimedas nurgas köögil kell 2 öösel isoga 3200... IMHO
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Zeniti objed mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.