|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
02.06.2008 14:30:04
ASUS avalikustab Eee Box´i saladused |
|
|
link :: 3DNews
Tundub, et ASUS-e arendajad on otsustanud kasutada ära oma töövilja sülearvuti Eee PC peadpööritavat edu ja lubanud juba 3. juunil teha revolutsiooni lauaarvutite turul. Loomulikult on juttu arvutist Eee Box. Mitme kuu vältel on arendajad kütnud üles huvi uudistoote vastu fraasikatkendite ja paari spioonifotoga, kuid praegu õnnestus ikkagi avada mõned Eee Box´i saladused.
Niisiis, Taiwanis toimuva arvutinäituse Computex avapäeval näitab ASUS maailmale lauaarvutit Eee Box. Vastavalt olemasolevatele andmetele hakkab mudel töötama operatsioonisüsteemi Linux baasil. Varem oli oodata, et uudistoode rõõmustab kasutajaid 1 GB-se operatiivmäluga ja 80 GB-se kõvakettaga. Praegu on meil aga teistsugune info ASUS-e töövili saab 160 GB-se ketta ja 2 GB operatiivmälu.
Kõige järgi otsustades, tuleb uudistoode Suurbritannia turule selle aasta kolmandas kvartalis. Märgime, et kõne all on valget värvi Eee Box´ist. Eee PC musta värvi alternatiivi väljatulekuaeg pole veel teada. Arvatavasti tutvustab ASUS ühiskonnale Eee Box´i otse näitusel, seetõttu jääb praegu üle vaid oodata.
Teemakohased materjalid:
- Kuulujutud: ASUS Eee PC Desktop´i, Eee Box´i esimesed fotod
- Eee PC teine põlvkond juba sellel kuul
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
02.06.2008 14:45:01
|
|
|
Aga mul on kodus ka laua arvuti peaagu 2 tera kettaga ja 4g mäluga, samahästi võiks selle näitusele viia ju
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
02.06.2008 14:52:44
|
|
|
| Ei tea, kas nad hinnad ka samale tasemele jätavad. Mõistlik hind ju Eee PC edu oligi.
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maxsimiljo
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.08.2007
|
02.06.2008 16:06:37
|
|
|
| Enivei, välimus on küll ilus ju. Aga tahaks jah näha mis imeloom sellest tuleb
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
02.06.2008 16:29:20
|
|
|
| See on/off nupp tundub Samsungi uute monitoride disainiga kokku sobima. Muidu näeb see WIFI ruuteri moodi välja.
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
02.06.2008 16:43:12
|
|
|
ma vaatasin alguses et väline kõvaketas
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
02.06.2008 16:49:44
|
|
|
| lu1de: Apple-l pidid juba masinad olema, kus kogu "elektroonikakola" on monitori sisse topitud. Et pole vaja mingit lisakasti.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
02.06.2008 16:53:00
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| lu1de: Apple-l pidid juba masinad olema, kus kogu "elektroonikakola" on monitori sisse topitud. Et pole vaja mingit lisakasti. |
selle asja nimi on iMac ja see ei puutu praegu asjasse
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taimpsfm
HV kasutaja

liitunud: 02.07.2002
|
02.06.2008 16:55:55
|
|
|
Vahe on tõenäoliselt selles, et Macid maksavad palju, Eee Box aga ilmselt suhteliselt vähe.
Ainuüksi hinnaga annab väga palju revolutsiooni teha.
_________________ Taimar.ee — Jälgi mind Twitteris! |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
02.06.2008 17:19:06
|
|
|
| maatriks kirjutas: |
| suurusevahe? |
aga see ei ole ju mingi vahe, lauamasina puhul see ei loe ju, koguaeg on väga väikeseid masinaid saada olnud.
Ordis samasuuri lauaarvuteid müügil olnud juba mitu aastat minuteada.
Aga üllatavalt hästi toimib asjadele võltsväärtuse andmine ja selle reklaam, inimesed ikka lihtsameelseks muutunud
|
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
02.06.2008 17:24:52
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| lu1de: Apple-l pidid juba masinad olema, kus kogu "elektroonikakola" on monitori sisse topitud. Et pole vaja mingit lisakasti. |
tõsiselt või ?
nii juba aastast 2005
http://en.wikipedia.org/wiki/IMac
endalgi päris mitu juba jõudnud laual olla
aga jah... mini maksab 8k.
ju tuleb ikka oluliselt odavam kui mini
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
02.06.2008 17:26:25
|
|
|
| digweed kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
| lu1de: Apple-l pidid juba masinad olema, kus kogu "elektroonikakola" on monitori sisse topitud. Et pole vaja mingit lisakasti. |
tõsiselt või ?
nii juba aastast 2005
http://en.wikipedia.org/wiki/IMac
endalgi päris mitu juba jõudnud laual olla
aga jah... mini maksab 8k.
ju tuleb ikka oluliselt odavam kui mini |
OT, aga kui CRT kah arvesse läheb, siis aastaks isegi 1998 (G3).
Aga mis puutub teemasse, siis enne peale õlakehituse ei oskagi muudmoodi reageerida kui hinda ei tea.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
02.06.2008 17:39:50
|
|
|
| digweed kirjutas: |
| tahanteada kirjutas: |
| lu1de: Apple-l pidid juba masinad olema, kus kogu "elektroonikakola" on monitori sisse topitud. Et pole vaja mingit lisakasti. |
tõsiselt või ?
nii juba aastast 2005
http://en.wikipedia.org/wiki/IMac
endalgi päris mitu juba jõudnud laual olla
aga jah... mini maksab 8k.
ju tuleb ikka oluliselt odavam kui mini |
minuarust oli selliseid mac-e juba 10 aastat tagasi või isegi rohkem olemas, mis siis ibm netvista-dest rääkida
(http://www.memorytogo.com/images/ibm_netvista.jpg)
|
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mõttetumees
HV Guru
liitunud: 18.07.2003
|
|
| Kommentaarid: 659 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
534 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kasm
HV vaatleja

liitunud: 27.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002
|
02.06.2008 18:10:16
|
|
|
98a imacid olid üsnagi suured
st 15" crt mõõtu
|
|
| Kommentaarid: 675 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
02.06.2008 20:14:10
|
|
|
| digweed, suured olid vaid tänu sellele, et ekraanid olid suured
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raadio13
HV kasutaja

liitunud: 18.02.2008
|
02.06.2008 22:15:07
|
|
|
jääme siis ootama seda
_________________ eestimaa tuleb täita lasetaga |
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tige kala
HV veteran

liitunud: 16.11.2004
|
03.06.2008 00:42:07
|
|
|
hmm kas dvd/cd seade puudub, või on terve esipaneeli taha see ära peidetu
Iseenesest kui ruumi vähe siis võib päris kasulik olla aga eks ta natuke üles haibitud ole jah 8)
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ex6
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.09.2003
|
03.06.2008 03:09:20
|
|
|
CD/DVD-d pole sisse vaja ehitada. Kel väga vaja kasutab välist USB seadet - pole ju Asuse pisiläpakal ka sisse ehitatud CD/DVD seadet ja keegi kasutajatest ei nuta seda taga...
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
electron
HV kasutaja
liitunud: 06.10.2004
|
03.06.2008 07:38:51
|
|
|
| ex6 kirjutas: |
CD/DVD-d pole sisse vaja ehitada. Kel väga vaja kasutab välist USB seadet - pole ju Asuse pisiläpakal ka sisse ehitatud CD/DVD seadet ja keegi kasutajatest ei nuta seda taga...  |
Ja mis paneb sind arvama et keegi seda taga ei nuta??? Mina just sellepärast jätsin ostmata...
_________________ Tuleb lihtsalt täiega panna!!! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
03.06.2008 08:30:47
|
|
|
Sees võiks olla mingi AMD Hybrid X või vastav Nvidia graafikakiip, et saaks normaalselt HD filme jooksutada. Ning ise võiks saada sisse panna mingi 1TB ketta, siis võiks meediakeskusena teda kasutada. Näeks ilus toas välja
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
03.06.2008 09:03:55
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
Sees võiks olla mingi AMD Hybrid X või vastav Nvidia graafikakiip, et saaks normaalselt HD filme jooksutada. Ning ise võiks saada sisse panna mingi 1TB ketta, siis võiks meediakeskusena teda kasutada. Näeks ilus toas välja  |
ma pakun et nii pisikesele asjale pannakse sisse 2,5" läpaka ketas mitte 3,5" lauaarvuti oma.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Denke
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
03.06.2008 10:18:05
|
|
|
| tsitaat: |
OS CPU Memory HDD Price
ASUS Eee Box Linux Intel Atom 1.6GHz 1GB 80GB 2.5" 5400RPM $269
ASUS Eee Box Windows XP Intel Atom 1.6GHz 1GB 80GB 2.5" 5400RPM $269
ASUS Eee Box Linux Intel Atom 1.6GHz 2GB 160GB 2.5" 5400RPM $299
All three machines will ship with the same Intel Atom processor running at 1.60GHz on ASUS own 945G based motherboard.
Phantom Power Idle Power Load Power
ASUS Eee Box 1.2W 14.5W 19W
Intel Celeron 420 Desktop 1.2W 58W 70W
|
Info pärit siit:http://www.anandtech.com/systems/showdoc.aspx?i=3321
intel 945G asemel oleks võinud midagi võimekamat olla
_________________ a.k.a Ummikummi |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk150
HV kasutaja
liitunud: 04.05.2006
|
03.06.2008 10:40:53
|
|
|
sellinne asi on tegelikult juba ammu olemas
http://www.techpowerup.com/img/07-12-10/artigo0.jpg
maksab see kast siis 3290 eeku. sinna peab sisse panema veel mälu ning kõvaketta asjal on siis VIA C7 1GHz protsessor seega crysist sellel väga ei mängi aga tavalise kodukasutaja nõudluse rahuldab kenasti ära
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ex6
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.09.2003
|
03.06.2008 11:25:00
|
|
|
| electron kirjutas: |
| ex6 kirjutas: |
... sisse ehitatud CD/DVD seadet ja keegi kasutajatest ei nuta seda taga...  |
Ja mis paneb sind arvama et keegi seda taga ei nuta??? Mina just sellepärast jätsin ostmata... |
Isiklik arvamus pani arvama
...
Sorry, võibolla tõesti üldsustasin veidi liiast, aga ... mul on olnud viimase 5 aasta jooksul 4 erinevat sülearvutit 3-s töökohas. Ja ma võin ausalt öelda, et kogu selle aja jooksul olen ma CD/DVD seadet kasutanud umbes 5-10 korda. Ja sedagi ainult mingi tarkvara või draiverite installimiseks (mida oleks saanud vabalt teha näiteks jagades kodus / kontoris lauaarvutil välja CD/DVD seadet.
Usun et 99% kasutajatest pole CD/DVD seade igapäevane kaasas kandmine vajalik - ilma selleta saaks kergema ja väiksema sülearvuti - või siis asisematel pillidel saab CD/DVD asemel teise kõvaketta või lisaaku sinna sisse pista.
Kindlasti on erandeid - muusikasõpru ja läpparist DVD vaatajaid...
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
03.06.2008 11:51:05
|
|
|
ex6, õige jutt. Mul endalgi on nii, et tööarvutis(lauamasin) oli ROMi vaja op.süsi installimiseks ning hiljem polnud kordagi vaja. Nüüd on läpakas tööarvutiks ning sai spetsiaalselt võetud ilma ROMita variant sest see on absoluutselt ebavajalik.
Kodus sama lugu - ma olen ROMi kasutanud viimastel aastatel ainult Linuxi DVD-de kirjutamiseks. Muuks mitte.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tige kala
HV veteran

liitunud: 16.11.2004
|
03.06.2008 14:55:07
|
|
|
eks see dvd/cd seadme vajalikus ole ikka personaalne asi aga kuna eesmärk oli võimalikult väike kast siis tuleb selle puudumine tõesti kasuks
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
03.06.2008 15:00:17
|
|
|
ei ütleks et see nüüd meeletult ruumi võtab
Spoiler 
nagu näha siis mahub selle alla veel isegi usb port ära
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakinaga
HV Guru
liitunud: 30.08.2006
|
03.06.2008 15:13:27
|
|
|
Kui on mõeldud isegi multimeediamasina peale, siis DVD puudumine ju vägagi suur probleem.
_________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis |
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
155 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
03.06.2008 16:18:10
|
|
|
| 300 kulli eest võtaks ära küll selle. Aga Eestis selliseid hindu ei näe...
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
10.06.2008 15:37:53
|
|
|
hmmm..räägitakse et ca 6 nädala pärast see asi ka eestis saadaval
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marc55
HV kasutaja
liitunud: 27.11.2001
|
18.08.2008 11:24:24
|
|
|
| raadio13 kirjutas: |
jääme siis ootama seda  |
Esimesed kohal ja hetkel laua peal must ja valge olemas.
Jaehind peaks jääma alla 4000.-
Eee Box B202 Konf:
OS Microsoft Windows XP Home
CPU Intel Atom N270 (1.6 GHz)
Chipset Intel Chipset 945GSE + ICH7M
VGA: On-board Intel GMA 950, 1600 x 1200 maximum resolution
DIMM DDR2 SO-DIMM 1 GB
HDD 80 GB
Card Reader SD/SDHC/MS/MS Pro/MMC
WiFi 802.11n
LAN 10/100/1000
Front Ports:
USB x 2
Card Reader x 1
Headphone-out jack (WO/SPDIF) x 1
MIC x 1
Rear Ports:
USB 2.0 x 2
Gigabit LAN x 1
DVI out x 1
Line-Out (L/R) with S/PDIF x 1
WiFi antenna
19Vdc, 4.74A, 65W power adaptor
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vidget
HV Guru

liitunud: 21.02.2002
|
18.08.2008 21:38:22
|
|
|
| Olen ühe sellise aparaadi üles pannud, enne sai niisama huvi pärast proovitud. Väike, vaikne ja stiilne pill, kui on vaja surfimasinat. Ainsana häirisid need klepsud, mida oli välimine (ilusam) pool täis topitud.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
128 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Riivo
HV Guru

liitunud: 23.02.2004
|
22.08.2008 10:35:39
|
|
|
| Kas see integreeritud videokaart WSXGA+ resolutsiooni võtab välja (1680x1050)?
|
|
| Kommentaarid: 233 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
221 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vidget
HV Guru

liitunud: 21.02.2002
|
22.08.2008 11:01:30
|
|
|
| riivo21 kirjutas: |
| Kas see integreeritud videokaart WSXGA+ resolutsiooni võtab välja (1680x1050)? |
Jah, minul ta just sellise monitori taga oligi.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
128 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|