|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
13.05.2008 23:54:08
Miljon kehtivat ID-kaarti! |
|
|
link :: id.ee
Täna, 13. mail ületas kehtivate Eesti ID-kaartide arv esmakordselt miljoni piiri. Elektooniliselt on oma isikutunnistust e-teenustesse sisselogimiseks kasutanud üle 108 000 inimese ning digitaalallkirja on andnud üle 90 000 inimese. 13. maiks oli Eesti ID-kaardiga antud ligi 5 miljonit digitaalallkirja ning sisenetud erinevatesse e-teenustesse kokku peaaegu 9 miljonil korral.
ID-kaardi elektrooniline kasutamine on viimastel aastatel aktiivselt suurenenud - inimesed teadvustavad endale üha enam internetis valitsevaid ohtusid ning mõistavad, et ID-kaart ja Mobiil-ID on lihtsaimad ja mugavaimad enesekaitsevahendid internetis, ütles Vaata Maailma Sihtasutuse nõukogu esimees Andres Käärik.
ID-kaartide ehk isikutunnistuste väljastamist alustati 2002. aastal. ID-kaart on kohustuslik isikut tõendav dokument kõigile Eesti kodanikele alates 15. eluaastast ning kõigile püsivalt Eestis elavatele välismaalastele alates 1. eluaastast. ID-kaardiga on turvaline ja mugav kasutada mitmesuguseid e-teenuseid, nt internetipanku, eKooli, Riigiportaali eesti.ee, e-teenindusi jms. Samuti saab ID-kaardiga anda omakäelise allkirjaga võrdväärset digitaalallkirja.
Arvutikaitse 2009 on Vaata Maailma Sihtasutuse projekt, mille eesmärgiks on suurendada inimeste teadlikkust arvuti- ja internetiturvalisusest ning soodustada ID-kaardi ja Mobiil-ID kui lihtsaimate enesekaitsevahendite kasutuselevõttu elektroonilistes toimingutes.
Arvutikaitse 2009 algse koostöölepingu sõlmisid 2006. aasta mais Hansapank, SEB, EMT, Elion ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium riigi esindajana. Tänaseks on koostöölepinguga veel liitunud Maksu- ja Tolliamet, eKool, Eesti Energia, Krediidipank, Registrite ja Infosüsteemide Keskus, Nordea pank, Sertifitseerimiskeskus, Tele 2, Sampo pank ja Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
a1
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.07.2002
|
14.05.2008 10:58:02
|
|
|
| Kurvem pool on muidugi see, et üheksast plasttükist kaheksa ongi vaid plasttükid.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WerteX
HV Guru
liitunud: 31.03.2004
|
14.05.2008 10:59:11
|
|
|
| Nüüd peab ootama seda, et inimesed seda kaarti aktiivsemalt kasutama hakkaks.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
306 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.05.2008 11:26:16
|
|
|
| WerteX kirjutas: |
| Nüüd peab ootama seda, et inimesed seda kaarti aktiivsemalt kasutama hakkaks. |
Siis ootama jäädki pikaks ajaks!
Kel võimalust, see peaks välja pakkuma rakendusi või tõeliselt uusi ideid kasutamiseks, siis kasvab ka aktiivne kasutajate hulk kiiremini.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JediMihkel
HV veteran

liitunud: 28.10.2005
|
14.05.2008 11:54:05
|
|
|
Mulle näiteks meeldiks kui linnaliini bussidesse ilmuksid mingid automaadid, et pileti ostmise asemel torkad kaardi sisse ja pärast meibs saad mingi arve või siis ühendus pangaga vms.
Samas antud lahendust oleks pangakaardiga lihtsam teostada vast, kuid kes tahab paksult inimesi täis bussis oma pangakaardiga lehvitama hakata õhtusel ajal.....
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
14.05.2008 11:56:37
|
|
|
oojaaa.. ise olen seda ideed juba ammu mõlgutanud, et oleks hea, kui ühistranspordis oleks selline võimalus. Aga jah
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.05.2008 12:04:10
|
|
|
| JediMihkel kirjutas: |
Mulle näiteks meeldiks kui linnaliini bussidesse ilmuksid mingid automaadid, et pileti ostmise asemel torkad kaardi sisse ja pärast meibs saad mingi arve või siis ühendus pangaga vms.
Samas antud lahendust oleks pangakaardiga lihtsam teostada vast, kuid kes tahab paksult inimesi täis bussis oma pangakaardiga lehvitama hakata õhtusel ajal..... |
ID kaardiga sa ei saa maksta, pangakaardiga seal pin-koode sisestada teab kelle silme ees....hmmm, said nagu näha tegelikult isegi juba aru, selle idee väärtusest....
Lisaks on selliseid tegevusi võimaldavad automaadid liiga kallid bussidesse panemiseks.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
14.05.2008 12:18:52
|
|
|
No ühistranspordi pileti eest tasumine tuleb kuidagi lihtsustada Kasutades siis ID kaarti, või pangakaarti. Ei usu, et pangad väga altid oleks midagi tegema
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.05.2008 12:49:53
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
No ühistranspordi pileti eest tasumine tuleb kuidagi lihtsustada Kasutades siis ID kaarti, või pangakaarti. Ei usu, et pangad väga altid oleks midagi tegema  |
Pilet.ee lehe kaudu ostad endale kvartalipileti ja id-kaardiga selle tõendamine on piisavalt lihtsad ...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
14.05.2008 12:52:36
|
|
|
Väga hea idee.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.05.2008 13:20:18
|
|
|
| Kusjuures sedasi on saanud teha vist juba paar aastat vähemalt...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
14.05.2008 13:23:23
|
|
|
Räägid Tallinnast, või Eestist Kui näitaks Rakvere bussijuhtidele ID kaarti, siis visatakse mind ilmselt bussist välja
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
14.05.2008 13:28:11
|
|
|
ja mina olen nende lollide/vanakooli meeste seas kes lihtsalt ei viitsi seda ID kaarti ära teha....järgmisel kümnendil ehk
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
14.05.2008 13:33:34
|
|
|
Iga päevaga, mil sa venitad ID kaardi tegemisega, väheneb su eluiga 60 sekundit
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.05.2008 14:11:20
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
Räägid Tallinnast, või Eestist Kui näitaks Rakvere bussijuhtidele ID kaarti, siis visatakse mind ilmselt bussist välja  |
Lisaks Tallinnale on sama suutnud Tartu ja mingis ulatuses Tallinaga seotud Harjumaa... Pilet.ee lehelt saad täpsemalt vaadata...
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
noonius
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2002
|
14.05.2008 17:28:49
|
|
|
mul pole toda ID kaarti, kuna pole vaja läinud, kuid nüüd peab vist tolle hankimise peale mõtlema hakkama. Arvuti uuendus on paari kuu pärast ukse ees ning pangad on oma kraanid 5K peale kinni keeranud Tolle eest ei saa korralikku GPU'dki osta. Päris hale on ka paluda teha neli max 5K suurust arvet, kuna netipank hakkab üle 5K vinguma Peab vist inimkonna rüppe tagasi tulema, kuid küsimus on, kas enam vastu võetakse
_________________
| tsitaat: |
Mingi paks pihv paugub siin
|
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JediMihkel
HV veteran

liitunud: 28.10.2005
|
14.05.2008 18:03:50
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| JediMihkel kirjutas: |
Mulle näiteks meeldiks kui linnaliini bussidesse ilmuksid mingid automaadid, et pileti ostmise asemel torkad kaardi sisse ja pärast meibs saad mingi arve või siis ühendus pangaga vms.
Samas antud lahendust oleks pangakaardiga lihtsam teostada vast, kuid kes tahab paksult inimesi täis bussis oma pangakaardiga lehvitama hakata õhtusel ajal..... |
ID kaardiga sa ei saa maksta, pangakaardiga seal pin-koode sisestada teab kelle silme ees....hmmm, said nagu näha tegelikult isegi juba aru, selle idee väärtusest....
Lisaks on selliseid tegevusi võimaldavad automaadid liiga kallid bussidesse panemiseks. |
Ilma pinnita pigem, tõmbad magnetribaga läbi kuskil praost ja kui kontroll tahab näha kas oled "soetanud" pileti tõmbavad mingist enda masinast läbi antud kaardi....
Tegelikult ju mõte on väga hea, kuid teostus on sitt.....
Kvartali pilet on ka hea mõte, kuid kui sõidan harva siis kasu tast pole ju. Keegi kindlasti ütleb et kui harva sõidad siis saab pileti ka ju osta, vastuseks on:
Tuimalt Ei viitsi
Tihtipeale olen 3 km jala kõndinud (tulihingeline kõndija ) Kuna pole viitsinud piletiga möllama hakata....
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
14.05.2008 18:06:07
|
|
|
| sirius4k kirjutas: |
Iga päevaga, mil sa venitad ID kaardi tegemisega, väheneb su eluiga 60 sekundit  |
Iga minutiga, mil sa venitad ID kaardi tegemisega, väheneb su eluiga 60 sekundit
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
14.05.2008 18:54:01
|
|
|
| JediMihkel kirjutas: |
Tihtipeale olen 3 km jala kõndinud (tulihingeline kõndija ) |
Kui tööauto on, siis kasutan seda liikumiseks, kui ei, siis ka kõnnin Siban suht kiiresti, seega linnasisene ühistransport, Rakverest räägin, pole vajalik.
Auto puudumisel Tallinnasse lähen muidugi liinibussiga, aga Tallinnas siblin ka jala ringi tegelikult
Ükskord kõndisin jala Tartu bussijaamast Lõunakeskusesse... päris pikk tee oli Aeg-ajalt kartsin, et olen ära eksinud ja valesse kohta vist sattunud Aga sammusin vapralt edasi Kunagi jõudsin kohale.. käisin shoppamas ära ja tagasi tulin siiski liinibussiga.. astusin suht lampi mingi bussi peale
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
14.05.2008 19:31:36
|
|
|
| noonius kirjutas: |
mul pole toda ID kaarti, kuna pole vaja läinud, kuid nüüd peab vist tolle hankimise peale mõtlema hakkama. Arvuti uuendus on paari kuu pärast ukse ees ning pangad on oma kraanid 5K peale kinni keeranud Tolle eest ei saa korralikku GPU'dki osta. Päris hale on ka paluda teha neli max 5K suurust arvet, kuna netipank hakkab üle 5K vinguma Peab vist inimkonna rüppe tagasi tulema, kuid küsimus on, kas enam vastu võetakse |
pole probleemi..pin kalkulaator
5K mul telefonipank
aga ID suhtes on arvamus, et teen ära kui tõesti vaja läheb... pole aega olnud isegi kuhugi liikuda ja seni kuni pankadega sidumine toimib pole ka teenust, milleks ma plastikut vajaks. Kurb, aga tõsi - mingi vaenlane ma kindlasti pole... lihtsalt vajatav kogemus lõpuks sunnib tegema
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cala
HV kasutaja

liitunud: 21.05.2003
|
14.05.2008 22:16:45
|
|
|
nii ja nüüd ajagu see mees näpp püsti kes teadis, et digiallkirja eest raha võetakse. olles eraisik sa raha välja käima ei pea, ag akui sa töötad koos suurema kaadriga ja organisatsiooni poolt allkirjastatud dokumentide maht on ca 500 kuus või rohkem, siis hakkab sertifitseerimiskeskus ukse taga kraapimas käima ja raha nõudma.
me teeme ca 2000 digiallkirjastamist kuus ja raha küsitakse umbes samapalju kroone. 10 000 piirmail hakkas ühe allkirj ahind oluliselt langema, aga jah, minujaoks oli üllatav et sertifitseerimiskeskus sellise "teenusega" järsku lagedale tuli.
aga kaarti tunnistavad kõik riigid kus viimastel aastatel käinud olen. isegi suvaline tume american police officer vaatas ja sai aru, või vähemalt tegi näo et sai aru.
_________________ Mobiilne multimeediakeskus - http://www.mp3car.com/vbulletin/showthread.php?t=55947 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
a1
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.07.2002
|
14.05.2008 22:23:48
|
|
|
| cala kirjutas: |
| nii ja nüüd ajagu see mees näpp püsti kes teadis, et digiallkirja eest raha võetakse. |
kusjuures, minu arust seda algul ei olnud, aga mingi aeg tekkis piirang - suht üllatusena tabas.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
15.05.2008 08:45:58
|
|
|
| Kusjuures siit foorumist on läbi käinud juba, et pisikeses kirjas oli see tingimus üsna algusest peale SK materjalidest lugeda....
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tumbuser
Kreisi kasutaja
liitunud: 05.12.2004
|
19.05.2008 11:17:16
|
|
|
võtan ID-kaardi alles siis kui juhtub vähemalt üks neist neljast asjast: politsei jaoks hakkab asendama juhiluba, kõlbab väljamaale reisuks minu enda valitud marsuudil, töötab maksevahendina kõikjal Eestis ja soovitavalt ka EL-s, saab kasutada allkirja andmisel kõikjal Eestis, kus vaja anda allkirja.
Ja disain võiks olla ka lahedam-rõõmsam, praegune on täielik halli värvi saast, mis inimene küll see on kes säherduse valmis treis
_________________ "The computer says I need to upgrade my brain to be compatible with the new software."
. |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
19.05.2008 13:37:39
|
|
|
| tsitaat: |
politsei jaoks hakkab asendama juhiluba
|
varsti hakkab toimima, uus seaduseelnõu on ettevalmistamisel
| tsitaat: |
kõlbab väljamaale reisuks minu enda valitud marsuudil
|
EL, Norra ja Sveit saab, teises riikides tõesti vaja reisidokumenti passi, kuid kohati teatud teistes riikides ja tingimustes kõlbab ID-kaart ka sisemise dokumendina (näiteks rollerit laenutades)
| tsitaat: |
töötab maksevahendina kõikjal Eestis ja soovitavalt ka EL-s
|
sellist asja ei tule never, pangad ei loobu oma reklaamist sinu rahakotis
| tsitaat: |
saab kasutada allkirja andmisel kõikjal Eestis, kus vaja anda allkirja.
|
tähti närides saab allkirja anda Eesti piirides küll, kui sul on ID-kaardilugeja ja internetiühendusega (olgu selleks Kõu või EDGE/3G) varustatud läpakas
Aga kui pead silmas avalikke internetipunkte või kohalikke omavalitsusasutusi, siis jah pole paljudes kohtades veel ID-kaardilugejaid.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
19.05.2008 13:41:32
|
|
|
ID-kaardi lugeja ei maksa muhvigi.. miks ei tee omavalitsused vajaminevaid investeeringuid ses osas
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sirius4k
HV veteran

liitunud: 25.09.2005
|
19.05.2008 14:24:41
|
|
|
Mul põle läpakat Ostsin töö juurde ja koju ID kaardi lugeja. Kõik kah.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
daddo
HV kasutaja

liitunud: 30.11.2002
|
19.05.2008 22:34:09
|
|
|
| cala kirjutas: |
nii ja nüüd ajagu see mees näpp püsti kes teadis, et digiallkirja eest raha võetakse. olles eraisik sa raha välja käima ei pea, ag akui sa töötad koos suurema kaadriga ja organisatsiooni poolt allkirjastatud dokumentide maht on ca 500 kuus või rohkem, siis hakkab sertifitseerimiskeskus ukse taga kraapimas käima ja raha nõudma.
me teeme ca 2000 digiallkirjastamist kuus ja raha küsitakse umbes samapalju kroone. 10 000 piirmail hakkas ühe allkirj ahind oluliselt langema, aga jah, minujaoks oli üllatav et sertifitseerimiskeskus sellise "teenusega" järsku lagedale tuli.
aga kaarti tunnistavad kõik riigid kus viimastel aastatel käinud olen. isegi suvaline tume american police officer vaatas ja sai aru, või vähemalt tegi näo et sai aru. |
Olles ise samast asjast ärritatud, sai kunagu SK-ga kontakteerutud. Nende väitel on ja jääb alati tasuta allkirjastamine piiramatus koguses digidoc.sk.ee portaali. Ebamugavam on, aga samas eraisikuna ei pea laskma end mingitest piirangutest segada.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Snakeman
HV vaatleja
liitunud: 07.04.2003
|
20.05.2008 12:23:26
|
|
|
Heia,
Tegelikult on ikkagi lugu natuke selles ka et SK on erafirmadele kuuluv eraettevõte ja eraettevõtte (aktsiaseltsi) eesmärk on lõppkokkuvõttes omanikele kasumit teenida. Kui me kõike tasuta (ja ainult tasuta) annaks siis oleks see nähtavasti võimatu. Kehtivuskinnitusteenuse (OCSP) kasutamiseks on aegade algusest vaja olnud juurdepääsutõendit. Ilma OCSP teenust kasutamata ei ole digitaalallkirja andmine puhttehniliselt võimalik. Seega on aegade algusest kasutajad nõustunud Kehtivuskinnitusteenuse juurdepääsutõendi tavakliendi kasutustingimustega ( need ei ole isegi muutunud alates 2005 aastast kordagi ). Lihtsalt 2007 aasta keskel toodi need kasutustingimused eraldi DigiDoc kliendis inimesele rohkem silma alla (hoiatav pop-up).
See et me ukse taga "kaabime" ja raha küsime on tegelikult minuarvates isegi viisakas lähenemine - kasutustingimuste järgi võiksime lihtsalt koheselt kui klient enam kui 10 allkirja kuus annab tõendi kehtetuks tunnistada.
Ok. Pikk jutt, s**t jutt aga kokkuvõtvalt - kui ettevõte kasutab teise ettevõtte poolt pakutavat teenust oma äriprotsesside parendamiseks ja enda tulu suurendamiseks, siis ei maksa eriti kurta kui selle eest ka mingit raha tahetakse. Postiteenusest ja paberarvest (näiteks) tuleb digitaalallkirjastatud dokument ikkagi odavam
Terv,
Lembitu
Ahjaa - disclaimer ka: Antud kirjutis on minu isiklik seisukoht ja seda ei või kuidagi seostada minu tööandja või kolmandate osapoolte ametlike seisukohtadega. Samuti ei või antud kirjutist ilma minupoolse kirjaliku nõusolekuta kasutada väljaspoolt antud lehe konteksti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
vulcan
HV vaatleja
liitunud: 07.09.2002
|
21.05.2008 00:21:00
|
|
|
Ma eriti ei soovitaks enda ID kaarti igal pool piludesse (omavalitsustes näiteks) siiski toppida. Kust teate, et turvakaamera parajasti klaviatuuri ei filmi või arvutis viirust pole? Kui vaja allkirja anda võta ikka enda läppar ja Kõu/GPRS kaasa. Ise olin sunnitud paar nädalat tagasi ühes notaribüroos olevast arvutist panka kasutama. Suht kõhe tunne oli kui aus olla, aga õnneks mul lisaks ID kaardile ka PIN kalkulaator.
Minu arvates peaks olema elementaarne, et riik maksab digiallkirja lõbu kinni. See on IMHO samasugune riikliku infrastruktuuri teenus nagu E-maksuamet. Eriti ebanormaalne on see, et reeglid (seadus? määrus?) on tehtud sellised, et SK võiks võtta pappi isegi suhteliselt väikese arvu digiallkirjade eest kui sooviks. Lihtsalt on teatud isikutel SK-s mõistus kodus ja nad ei tee seda.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cancer
HV kasutaja
liitunud: 03.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
23.05.2008 08:01:22
|
|
|
mhh, jama...
hansa.ee's saan ilusasti sisse logida id-kaardiga, kuid seal ütleb et ei leita sertifikaati...
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Toomas
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.03.2003
|
23.05.2008 20:48:17
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
mhh, jama...
hansa.ee's saan ilusasti sisse logida id-kaardiga, kuid seal ütleb et ei leita sertifikaati... |
täna päeval oli ID-kaardi kasutamisega probleeme jah. proovisin ka mitu korda logida ühispanka aga tulutult - sain veateateks et sert. aegunud vms. kuigi paar nädalat tagasi alles sertifikaadi uuendasin.
võtsin kõne ID-kaardi abinumbril ja enne kui jõudsin tere öelda ja probleemi ära rääkida, vuristati ette, et neil tehnilised probleemid ja tehnikud tegelevad aga kui on teisi küsimusi siis küsige. teisi küsimusi mul polnud, võtsin sahtlist pin-kalkulaatori ja tegin oma maksed ära.
nüüd taas toimib kõik
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
23.05.2008 22:01:47
|
|
|
| Toomas, täna oli jah teine teema, aga siis katsetasin samal ajal ka hansasse logimist, sinna toimis
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XR
HV Guru

liitunud: 04.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Toomas
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|