Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Kas oled proovinud Windowsi hüljata Linuxi kasuks? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas oled proovinud oma Windowsi op. süsteemi Linuxi oma vastu välja vahetada?
Jah, proovisin. Kuid kasutan Windowsi edasi.
42%
 42%  [ 407 ]
Jah. Kuid kasutan arvutis nüüd mõlemat op.süsteemi.
18%
 18%  [ 176 ]
Jah. Kuid kasutan nüüd muud op.süsteemi.
1%
 1%  [ 10 ]
Ei. Olen kasutanud vaid Linuxit.
1%
 1%  [ 10 ]
Ei. Kasutan vaid Windowsi
37%
 37%  [ 357 ]
hääli kokku : 960

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2008 23:06:34 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
ewur, aga milleks peaks üldse millegi sellisega tegelema, kui puudub aeg ja motivatsioon selleks ?
Et raha kokku hoida? 8)

... hea põhjus ja sellisel juhul on ju motivatsioon võimaliku kokkuhoi näol olemas, kuid samas oleks naiivne arvata, et kokkuhoid tähendab alati tasuta lõunat icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 31.01.2008 23:07:00 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
maatriks kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
ewur, aga milleks peaks üldse millegi sellisega tegelema, kui puudub aeg ja motivatsioon selleks ?
Et raha kokku hoida? 8)

... hea põhjus, kuid naiivne oleks arvata, et kokkuhoid tähendab alati tasuta lõunat icon_wink.gif
Inimesed ongi naiivsed!
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002




sõnum 31.01.2008 23:12:13 vasta tsitaadiga

Tänasest alates otsustan kasvõi hambad ristis linuksit kasutama hakata ja miski ei saa mu otsust kõigutada? Reaalses maailmas inimene ikka selliselt ei mõtle üldjuhul. Algul tekib idee, siis mõned tagasilöögid katsetamisel jne jne.
_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2008 23:19:07 vasta tsitaadiga

... jah-ja, inimestel on imeline võime arvustada raamatuid, mida nad lugenudki pole icon_lol.gif
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2008 00:40:24 vasta tsitaadiga

Olen siiani win 98, 2000, XP, Vista all kõik oma asjad tehtud saanud ja päris arvutivõhikuks ennast ei pea. Aga esimesel 10. katsel ubuntu, kubuntu ja fedora installimisega hakkama ei saanud. Ometigi räägivad kõik, et nende install on lapsemäng: graafiline kasutajaliides, next next next ja valma. Lubage naerda härrased icon_smile.gif. Samas olen ma täiesti veendunud, et puhtalt eneseharimise mõttes proovin ma varsti jälle icon_razz.gif.
(Olen ka sellest täiesti teadlik, et selle postitusega näitan ma eelkõige oma rumalust)

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2008 00:45:49 vasta tsitaadiga

dex, teagis mida sa seal valesti tegid icon_smile.gif
mul sama mammi ja sama videoga läks ubuntu kolinal peale.
äkki partatsioone ja file systemi luues panid millegagi puusse
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002




sõnum 01.02.2008 11:44:48 vasta tsitaadiga

http://news.softpedia.com/news/Installing-Ubuntu-7-10-68645.shtml
Isegi piltidega guide on äärmiselt lühike, manual partide osa on muidugi ettenägelikult välja jäetud. Väga tihti tuleb jama üldiselt installimeediast - liiga kiirelt kirjutatud, kehv toorik, cd-rw... Enamasti saab üles buutides menüüst "check disc for errors" valida, kui md5 pole käe sees.

_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2008 14:13:34 vasta tsitaadiga

... vaat, siit tulebki välja see moment, et tuleks alustada algusest, reeglina pole need graafilised paigaldajad sugugi nii pommikindlad, et igasuguse riistvaralise konfiguratsiooni puhul veatult töötaksid ja kui töötavadki, siis on nende kasutamine suuresti enese petmine sest linux'i puhul ei pääse käsureast nii või teisiti üle ega ümber. Graafiline paigaldaja lükkab käsurea kasutamise vajadust ehk vaid natukene edasi, kuid uskuge mind, tõsisema huvi korral on käsurida varem või hiljem teil risti jalus ja jääb ainult 2 võimalust, kas endale käsurealt seadistamine selgeks teha või linux'ist loobuda ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 01.02.2008 15:07:42 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
linux'i puhul ei pääse käsureast nii või teisiti üle ega ümber. /---/ jääb ainult 2 võimalust, kas endale käsurealt seadistamine selgeks teha või linux'ist loobuda ...


ja siis promotakse linuxit kõigile, sh. ka algajatele arvutikasutajatele icon_biggrin.gif... siit tulebki välja point, miks mina ainult maci- ja windowsikasutaja olen. käsureaga saan küll piisavalt hästi hakkama, aga ei viitsi jamada koguaeg linuxilistega...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pl1600
HV Guru

liitunud: 29.01.2002




sõnum 01.02.2008 15:21:01 vasta tsitaadiga

Käsurida on muidugi vajalik, mina küll vastupidist pole väitnud, aga oluliselt mugavam on seda õppida firefoxist taustal järge ajades ja muusikat kuulates. icon_smile.gif Tuima musta ekraani ees tuleb päris algajal ängistus igatahes kiiresti peale. Sinu probleem on see, et oled aastatega unustanud, mis tunne on tulla uue os'i peale, muud midagi. Tol ajal polnud suurt vahet, üks kepp kõik, aga aeg on edasi läinud.
IMHO pole üldse nii oluline, mis distroga tutvuda, no ei tööta üks, võta järgmine. Peaasi, et proovid. Nad on tegelikult palju sarnasemad, kui esmapilgul võiks arvata. Kde on ju ikka kde, olenemata kelle külge ta poogitud on.

Plaadimappi sai juba mainitud, seal on mul kuskil 20 värsket distrot, peale lenny vist suuremalt jaolt live'd. Millegipärast on gentoo oma ainuke, kes ei suuda täita oma lubadusi - X üles ei tule, ühtegi sata ketast ära ei tunta - jah, muidugi saab xorg.confi muuta ja netist abi uurida, aga selgelt toore asja tunne tuleb peale. Kas tõesti arvatakse, et osad asjad ei peagi töötama, kuna on advanced klassile mõeldud? Las jamavad, pärast saavad uhkeldada, et jura oli absull kõigega, aga 12. korral sain peale.

_________________
mäx2
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2008 18:26:20 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... vaat, siit tulebki välja see moment, et tuleks alustada algusest, reeglina pole need graafilised paigaldajad sugugi nii pommikindlad, et igasuguse riistvaralise konfiguratsiooni puhul veatult töötaksid ja kui töötavadki, siis on nende kasutamine suuresti enese petmine sest linux'i puhul ei pääse käsureast nii või teisiti üle ega ümber. Graafiline paigaldaja lükkab käsurea kasutamise vajadust ehk vaid natukene edasi, kuid uskuge mind, tõsisema huvi korral on käsurida varem või hiljem teil risti jalus ja jääb ainult 2 võimalust, kas endale käsurealt seadistamine selgeks teha või linux'ist loobuda ...

käsurida ubuntus ei ole vaja icon_smile.gif
mul 59 aastane ema aasta muretult ubuntu taga istunud.
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gandalf
HV kasutaja
gandalf

liitunud: 01.09.2002




sõnum 02.02.2008 00:25:53 vasta tsitaadiga

mks kirjutas:
ja siis promotakse linuxit kõigile, sh. ka algajatele arvutikasutajatele icon_biggrin.gif... siit tulebki välja point, miks mina ainult maci- ja windowsikasutaja olen. käsureaga saan küll piisavalt hästi hakkama, aga ei viitsi jamada koguaeg linuxilistega...


millegipärast kiputakse arvama, et käsurida võrdub kohe automaatselt mingi pika ja tüütu jamamisega. tegelikult ju kasvõi siinsamas foorumis tuleb välja, et kui kellelgi soovitatakse käsurida kasutada, siis enamasti seetõttu, et niimoodi on tegelikult kiirem ja mugavam.

mingist tasemest edasi on käsureaga asju sageli efektiivsem teha. samas keegi ei käse sul käsurida kasutada. siin on korduvalt toodud näiteid kuidas inimesed saavad ilma käsurea olemasolustki teadmata edukalt hakkama.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 03.02.2008 04:28:43 vasta tsitaadiga

gandalf kirjutas:
samas keegi ei käse sul käsurida kasutada. siin on korduvalt toodud näiteid kuidas inimesed saavad ilma käsurea olemasolustki teadmata edukalt hakkama.

Tegemist on näidetega, kus istutatakse küllaltki arvutikauge inimene eelinstalleeritud ja -seadistatud linuxi taha ja lastakse tal netis käia ajalehti lugemas ja meili kontrollimas. Ütle nüüd, kui palju on sinu arust siin foorumis selliseid inimesi ja kuivõrd seega see näide siia teemasse sobis?
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 03.02.2008 11:54:13 vasta tsitaadiga

Traf kirjutas:
gandalf kirjutas:
samas keegi ei käse sul käsurida kasutada. siin on korduvalt toodud näiteid kuidas inimesed saavad ilma käsurea olemasolustki teadmata edukalt hakkama.

Tegemist on näidetega, kus istutatakse küllaltki arvutikauge inimene eelinstalleeritud ja -seadistatud linuxi taha ja lastakse tal netis käia ajalehti lugemas ja meili kontrollimas. Ütle nüüd, kui palju on sinu arust siin foorumis selliseid inimesi ja kuivõrd seega see näide siia teemasse sobis?

Kmh.. just sellele kõige tavalisemale lehelugejale ja e-postitajale on suht savi, millise platvormi peal tema lehitseja ja mailiklient jooksevad. Reeglina teeb keegi teine selle otsustamise ja istutamise töö ära ning neid teisi võiks siin ikka mõni liikuda.
Muide käsureast *on* võimalik eemal hoida ka täiesti tavalisel arvutikasutajal, kes võtab oma tehinkat vahendi, mitte eesmärgina. Natuke on vaja vedamist (milline raud on masinasse kokku sattunud, kui hästi sobivad distrobuutorite eelistused kasutaja peakujuga) ja oskust end libedalt ning tundmatult teelt eemal hoida (alternatiivsed pakihoidlad, youtubes, foorumites ja blogides nähtu järgi proovimine, ... ).

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 03.02.2008 14:22:59 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:

Kmh.. just sellele kõige tavalisemale lehelugejale ja e-postitajale on suht savi, millise platvormi peal tema lehitseja ja mailiklient jooksevad. Reeglina teeb keegi teine selle otsustamise ja istutamise töö ära ning neid teisi võiks siin ikka mõni liikuda.

Liigub küll ja tegemist on arvatavasti üsna kogenud linuxikasutajatega, aga kuidas sobis käsurea kasutamise mittevajalikkus uutele, linuxivõhikutele, kuid siiski kogenud arvutikasutajale, kellele see näide tegelikult suunatud oli?
marqs kirjutas:

Muide käsureast *on* võimalik eemal hoida ka täiesti tavalisel arvutikasutajal, kes võtab oma tehinkat vahendi, mitte eesmärgina. Natuke on vaja vedamist (milline raud on masinasse kokku sattunud, kui hästi sobivad distrobuutorite eelistused kasutaja peakujuga) ja oskust end libedalt ning tundmatult teelt eemal hoida (alternatiivsed pakihoidlad, youtubes, foorumites ja blogides nähtu järgi proovimine, ... ).

Arvutikasutajad, kes võtavad oma tehnikat vahendi, mitte eesmärgina, kasutavad windowsit ning ei muretse rauaga mitte vedamise pärast.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 03.02.2008 16:44:11 vasta tsitaadiga

Vat nüüd kipub keeruliseks minema.
Mul on lihtsam leppida teadmisega, et ilmselt on meil lisaks väga erinevale arusaamale maailma asjadest ka väga erinev suhtlusringkond ja meediaruum.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ylts
HV kasutaja
ylts

liitunud: 24.09.2005




sõnum 10.05.2008 12:28:11 vasta tsitaadiga

Linuxis ilma käsureata ei saa? Saab küll ja vägagi hästi.
Käsurida läheb vaja, kui minna sellisele tasemele, kus windowsis läheb käiku regedit või cmd. Kuigi tõesti saab paljud asjad käsurealt kiiremini valmis, kui tead, mida teha.
Mandriva control center on lihtsam ja loogilisem, kui windowsi control panel
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mangroove
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2005




sõnum 10.05.2008 12:38:59 vasta tsitaadiga

ylts kirjutas:
Linuxis ilma käsureata ei saa? Saab küll ja vägagi hästi.
Käsurida läheb vaja, kui minna sellisele tasemele, kus windowsis läheb käiku regedit või cmd. Kuigi tõesti saab paljud asjad käsurealt kiiremini valmis, kui tead, mida teha.
Mandriva control center on lihtsam ja loogilisem, kui windowsi control panel


Viimane kord kui mul Linux peal oli (Kubuntu 6.05 ehk, mingi long term suppordiga ver), siis mina sain aru, et kui ma teise kõvaketta panen arvutisse, siis ma pean selle käsurealt alguses mountima?
icon_confused.gif
Windooza paneb kettad enamasti ise rõõmsalt külge.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ylts
HV kasutaja
ylts

liitunud: 24.09.2005




sõnum 10.05.2008 14:24:58 vasta tsitaadiga

Käsurealt mountimine oli varem. Praegu peaks kõigil automaatika olema selleks. Või vähemalt saab graafilisest keskkonnast määrata, kuhu tuleks uus kõvaketas ühendada.
Mandrivas usb-mäluga seadme ühendamisel küsib kohe, mida uue seadmega teha tuleks.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.05.2008 15:36:44 vasta tsitaadiga

ylts, ilmselt pole sa lihtsalt piisavalt kaua ja intensiivselt linux'it kasutanud icon_wink.gif

... käsurida pole tegelikult üldse midagi nii hullu, kui graafilise keskkonnaga harjunud inimene võiks arvata. Loomulikult on harjumuspärases keskkonnas lihtsam hakkama saada, kuid kuna linux pole windows, siis pole midagi parata, see pole enam see harjumuspärane keskkond ja tuleb olla valmis oma harjumusi muutma. Linux'iga tegelema asudes, tulekski kõigepelt eemale tõugata suurem osa varasematest arusaamadest operatsioonisüsteemist ja olla valmis kinnistunud arusaamadele hoopis teise pilguga vaata ...

Tegelikult, suudab linux kõike seda, mida windows sh. ka sama graafiliselt ja üles puhutult, mõnes valdkonnas vaat, et enamgi, kuid kahjuks ei pruugi pakkuda seejures alati kõiki lahendusi valmiskujul ja mõned windowsi kommertslahenduste otsesed paralleelid võivad ka puududa. Seda küll mitte süsteemi suutmatuse tõttu vaid pigem väga keeruliste patendi ja litsentsitingimuste kadalipu pärast, mis muudavad konkureerimise keeruliseks. Pealegi, kuna paljude lahenduste loomine on lisaks ka väga töömahukas ja seega kulukas on väga raske leida vahendeid selle teostamiseks. Loomulikult üritatakse ja paljudes valdkondades hakkavad ka tulemused juba paistma, kuid siiski on vaid vabatahtlike najal, natuke raske kõiges windowsi rakenduste edumaad tagasi teha. Seega jällegi, maksab olla avatud alternatiivide suhtes, mitte kinni oma harjumustes ja võib juhtuda, et leiate endale sobiva lahenduse, kui mitte täna või homme, siis lähimate aastate jooksul kindlasti ...

Üldises plaanis võib neid süsteeme võrrelda nii, et windows on nagu valmis mänguasi, millega saab kohe mängida, kuid enda äranägemise järgi kujundada on üsna raske ja paljuski ei luba seda süsteemi kasutajaõigused. Samas, kui linux on nagu lego konstruktor, millel on küll sama sisu, kuid mida annab kokku panna nii mitmel erineval viisil, kui palju on inimesi, kes sellega tegelevad ja see loogika on reeglina pea kõigi distro loojate poolt tugevalt toetatud. Seega, pole küsimus üleminekul mitte ainult paremuses vaid vajaduses ja võimalustes ehk üle minekut tuleks kaaluda pigem sellest perspektiivist, kas mul on vajadust selleks ja kas mul on piisavalt võimalusi, et suudaks luua ülemineku käigus parema keskkonna, kui enne. Lihtsalt niisaama proovimine ja põikpäiselt windowsi silmaklappidega kõigele ülevalt alla vaadates, pole mõtet erilist edu loota ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ylts
HV kasutaja
ylts

liitunud: 24.09.2005




sõnum 10.05.2008 15:43:02 vasta tsitaadiga

Ma ei väitnud, et ma käsureaga midagi teha ei oska. Oskan küll, isegi gentoo paigaldamist olen mõne aasta eest teinud mõned korrad.
Aga käsurida ei pea kasutama, kui ei oska ega taha. Peaaegu kõigeks on juba graafilised vahendid olemas.
See et käsurida on võimalik kasutada ja paljud asjad saab nii kiiremini tehtud ei tähenda, et kindlasti peab konsoolis tegutsema.
Algaja ei tunne ju käsurea käskegi...
Näiteks on TwinView lihtsam seadistada graafilise nvidia-settings vahendiga, kui hakata ise käsitsi xorg.conf muutma
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.05.2008 16:33:57 vasta tsitaadiga

... gentood käsiraamatu abiga paigaldada, pole teabmis eriline saavutus, pigem ürita kuu aega ainult linux'it kasutades, kordagi käsurida mitte pruukida, vaat see oleks saavutus icon_smile.gif seda muidugi eeldusel, et oled keskmisest intensiivsem arvutikasutaja ja ei kasuta arvutit ainult weebis surfamiseks ja msn-is lobisemiseks ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ylts
HV kasutaja
ylts

liitunud: 24.09.2005




sõnum 10.05.2008 22:13:38 vasta tsitaadiga

Saab ka ilma käsureata, kui tahtmist on. Pole ise üritanud. urpmi nano on kiirem liigutus, kui mcc --> tarkvara paigaldamine/eemaldamine --> otsing --> linnuke --> rakenda
Aga selliseid asju, mida ainult käsurealt teha saab eriti ei olegi. Kui hoolega mõelda siis midagi ikka välja mõelda õnnestub. Samas tavaline kasutaja, kes saab windowsis ilma käsureata peaks ka linuxis saama, kui käsurida kardab.

./configure, make jne pole üldjuhul vajalikud, kui just mingeid ühilduvusprobleeme vmt ei teki.
minu bash ajalugu näitab /etc/init.d/tomcat5 restart, rm -rf ..., update-alternatives --config java (ei tea sellele graafilist alternatiivi), urpmi, urpme, wsdl2java.sh, export JAVA_HOME=, ssh, dmesg, mysql, modprobe........................
enamus neist tavaline kasutaja ei vaja, kui üldse midagi neist. Ja päris mitmel on ka graafiline võimalus olemas
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sander85
HV kasutaja
sander85

liitunud: 30.09.2007




sõnum 11.05.2008 12:57:57 vasta tsitaadiga

miks puudub variant, et olen nüüd täielikult linuxile üle läinud? icon_rolleyes.gif
_________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
-- G. Carlin
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 11.05.2008 14:53:21 vasta tsitaadiga

sander85 kirjutas:
miks puudub variant, et olen nüüd täielikult linuxile üle läinud? icon_rolleyes.gif
Ilmselt küsitlejat ei huvita üldse lõpptulemus vaid ta soovib infot ainult selle kohta, kas keegi on katset teinud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Kas oled proovinud Windowsi hüljata Linuxi kasuks? mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.