Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [Projekt] DIY: Multimeediakeskuse ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 54, 55, 56  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Spekulant
Piiratud kasutaja
Spekulant

liitunud: 30.04.2004




sõnum 10.04.2008 13:16:32 vasta tsitaadiga

Butcher kirjutas:
MediaPortal täitsa töötab isegi, aga sube ei toeta jälle? External playerit saab õnneks kasutada

mplayer abiks thumbs_up.gif

_________________
Aitan tellida EBAY'st stuffi thumbs_up.gif beer_yum.gif
M:Parkimisandurid autole (4 andurit,Displei koos summeriga,3-värviline tabloo,Raadius 0,3 - 1,5m) 700.-
M:IBM THINKPAD T43 1,73, 1024, 60GB HDD,WIFI,BT,COMBO, 14" (1400X150),X300, 9000.- (GAR 01.2009)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 10.04.2008 15:51:17 vasta tsitaadiga

Milline oleks hetkel "lahjeim" CPU/GPU kooslus mis saaks probleemideta HD/BD filmide dekodeerimisega hakkama?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004




sõnum 12.04.2008 18:53:30 vasta tsitaadiga

http://www.osta.ee/3228264
500.-
Grafoprojektor, oksjon lõppeb 5 min pärast!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.04.2008 19:14:12 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Milline oleks hetkel "lahjeim" CPU/GPU kooslus mis saaks probleemideta HD/BD filmide dekodeerimisega hakkama?

Spoiler Spoiler Spoiler

Põmst siis AMD HD3xxx seeria + suvaline kahetuumaline või suvaline prose, kui muid tegemisi samal ajal ei tee icon_rolleyes.gif

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dannyb0y
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2007




sõnum 14.04.2008 23:40:55 vasta tsitaadiga

imelik värk, aga kas Apple TV ei tuleks mõttekam icon_razz.gif?
_________________
"Things should be made as simple as possible, but not any simpler."
~Albert Einstein
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 15.04.2008 00:18:42 vasta tsitaadiga

Oma hinda ta küll väärt pole, isegi Full HD ka ei toeta thumbs_down.gif
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karlsson
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.04.2008 07:22:41 vasta tsitaadiga

Butcher kirjutas:
MediaPortal täitsa töötab isegi, aga sube ei toeta jälle? External playerit saab õnneks kasutada

Minu kastis ka ei töötanud need supakad Mediaportali all. Peale välise playeri leidsin veel kaks lahendust. Esimesena proovisin vobsub'i, aga kuna arvuti oli aeglane, siis hakkasid filmid tõksuma. Teisena nokitsesin ffdshow alt supakad peale ja töötab siiani. Sub ja srt formaatidega probleeme pole olnud. Mõlemad vidinad installis arvutisse K-lite codec pack.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insane
Piiratud kasutaja


liitunud: 24.01.2003




sõnum 02.05.2008 09:04:08 vasta tsitaadiga

Karlsson kirjutas:
Butcher kirjutas:
MediaPortal täitsa töötab isegi, aga sube ei toeta jälle? External playerit saab õnneks kasutada

Minu kastis ka ei töötanud need supakad Mediaportali all. Peale välise playeri leidsin veel kaks lahendust. Esimesena proovisin vobsub'i, aga kuna arvuti oli aeglane, siis hakkasid filmid tõksuma. Teisena nokitsesin ffdshow alt supakad peale ja töötab siiani. Sub ja srt formaatidega probleeme pole olnud. Mõlemad vidinad installis arvutisse K-lite codec pack.


Äkki räägid täpsemalt mis sa selle ffdshow'ga tegid?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Denkeš
HV kasutaja
Denkeš

liitunud: 11.09.2002




sõnum 02.05.2008 17:10:32 vasta tsitaadiga

Anandi kodukino nokitsemine:http://www.anandtech.com/gadgets/showdoc.aspx?i=3301. Alates riistvarast lõpetades tarkvaraga.
_________________
a.k.a Ummikummi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Karlsson
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2008 02:39:28 vasta tsitaadiga

insane kirjutas:
Karlsson kirjutas:
Butcher kirjutas:
MediaPortal täitsa töötab isegi, aga sube ei toeta jälle? External playerit saab õnneks kasutada

Minu kastis ka ei töötanud need supakad Mediaportali all. Peale välise playeri leidsin veel kaks lahendust. Esimesena proovisin vobsub'i, aga kuna arvuti oli aeglane, siis hakkasid filmid tõksuma. Teisena nokitsesin ffdshow alt supakad peale ja töötab siiani. Sub ja srt formaatidega probleeme pole olnud. Mõlemad vidinad installis arvutisse K-lite codec pack.


Äkki räägid täpsemalt mis sa selle ffdshow'ga tegid?

Täpselt ei mäleta enam. Avada tuli "ffdshow video decoder" start menüüst (klite alt). Avanevas aknas nokitsesin subtitles sektsiooni. Esmalt vist linnuke subtitlesi alla, ja edasi täpsemad seaded teksti värvi jms alt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Denkeš
HV kasutaja
Denkeš

liitunud: 11.09.2002




sõnum 30.05.2008 00:51:44 vasta tsitaadiga

Kuna digiajastu on käes siis kas on saadaval eestis mpeg4 tüünereid? Ja kas sellele on võimalus lisada Conax kaabel-tv moodulit?
_________________
a.k.a Ummikummi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insane
Piiratud kasutaja


liitunud: 24.01.2003




sõnum 30.05.2008 16:43:33 vasta tsitaadiga

Denkeš kirjutas:
Kuna digiajastu on käes siis kas on saadaval eestis mpeg4 tüünereid? Ja kas sellele on võimalus lisada Conax kaabel-tv moodulit?


On küll, paned conax tuuneri, starmani kaart sisse ja tuld! EPG ja muud kellad, viled töötavad kah ilusti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreas123
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 28.08.2008 15:32:21 vasta tsitaadiga

Mul on Microsoft Media Center pult. Panin generatoris ja installides MCEUSB, kuid ei tööta. Kodulehelt ka õieti aru ei saa, tegin ma miskit valesti?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JanQ
HV kasutaja

liitunud: 04.07.2002




sõnum 28.08.2008 17:41:14 vasta tsitaadiga

Siit vaevalt nii konkreetset inffi saad, osti Geexboxi foorumitest abi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 01.09.2008 09:53:56 vasta tsitaadiga

jagaks ka natuke oma kogemusi icon_wink.gif

Hiljuti hakkasin oma meediakeskust uuendama - vajadus selleks tekkis koos uue teleka tulemisega, vana oli ühendatud S-videoga, uus aga saab hakkama ka HDMI'ga. Lisaks veel kippus vana süsteem HD resolutsiooniga hätta jääma - pilt ikka "jõnksutas" päris kõvasti.
Vanaks süsteemiks oli mul Sempron 2400, Fx5200, SB Audigy ja softi poolelt Gentoo+MythTV.
Uueks sai olema GA-MA74GM-S2H emme (sel on integreeritud ATI video ja HD heli), proseks on AMD 4200 EE mudel (35W !!! ja seda 30C juures), soft jäi samaks.
Uuendamise käigus selgus aga tõsiasi, et GA-MA74GM-S2H pole linuxi all sugugi lihtne käima saada icon_sad.gif
Vähemalt 2.6.26 kerneli jaoks on ATI 740G põhjasild üsna viletsalt toetatud (veel), suurim jama oli videoga, installi hetkel oli uusimaks ATI driveriks Catalyst 8.6 - sellega aga ei õnnestunud normaalselt pilti telekasse saada - pilt oli kas liiga suur või liiga väika icon_evil.gif Ja nagu sellest veel vähe hangus kogu masin perioodiliselt, läks küll jälle ise "käima" aga kuni 10sek seisakud olid ikka liiast. Viga tuli raudselt just fglrx moodulist, kui see polnud laetud, siis kõik normis.
Õnneks tuli välja uus ATI draiver - vähemalt video on nüüd õige suurusega ja hangumist pole ka justkui täheldanud icon_rolleyes.gif
Veel pole käima saanud heli läbi HDMI juhtme - aga seda osalt ka see tõttu, et fglrx'iga oli nii palju jama.
Ahjaa - proovisin ka opensource ati moodulit aga kahjuks ei tunne drm moodul minu videot ära - seega pole xv tuge ja see omakorda tähendab, et videote täis-ekraanil vaatamine käib ainult CPU jõul icon_cry.gif
Muus osas suuri probleeme polnud - kui just seda, et Gigabyte bios on kah "auklik" - ei tunne minu proset automaatselt ära, prose takti kontroll (cpufreqd) ei tööta ka selle tõttu (aga noh, selle prosega just temperatturi probleeme pole). Ja see 740G kivi läheb ikka päris soojaks icon_smile.gif - aga seda oli ka arvata...

Lõpetuseks - kui nvidial oleks vähegi võrdne chipset pakkuda oleks kindlasti selle võtnud - aga suure punnimisega saab ka AMD/ATI oma tööle....
PS
Meediakeskus ise on slim-desktop korpuses, ei ÜHTEGI nuppu aga lülitit 8) - kõik puldist juhitav(ka toide), jahutuseks on toite + prose vent (temperatuurid kasti sees alla +50). Kast ise on suht kinnises riiulis koos võimendi ja digiboksiga.
PS2
Uus MythTV (see mida läbi git source jagatakse) on päris korralik asi thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002




sõnum 01.09.2008 11:23:12 vasta tsitaadiga

Veidi täpsemalt ei viitsiks süsteemi lahti kirjutada? Mis korpus, mis toide, kuidas pult toimib.
Mul ka HTPC vajadus olemas ning igasugu reaalne kogemus abiks. icon_smile.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 01.09.2008 12:07:16 vasta tsitaadiga

ikka võib icon_biggrin.gif

Korpuseks oli Foxconn toode:
Oli selles mõttes, et sai teist pisut ümber teha: esipaneel läks täiega prügikasti - selle asemel on lihtne tagant mustaks värvitud pleksi klaas, dvd mängijale on muidugi ava tehtud, DVD mängija originaal esipaneel sai kah sarnase musta pleksi vastu vahetatud 8)
Korpusest veel nii palju, et originaal toiteka vent (60mm) on suht lärmakas - sai ka see minema visatud ja jahutust pisut ringi tehtud. Pildil on hästi näha toiteka külg kus augud sees - sinna külje sisse tegin ava ja ava ette panin AMD CPU in box ventika (ventikas saab oma toite samast, kus originaal ventikas - sellel on ka mingit sorti termo/pöörete kontroll).
Proset jahutab ArcticCoolingu 80mm PWM kontrolliga vent - selle kontrolliga saab emaplaat väga hästi hakkama - kui arvuti sisse lülitada, siis vent isegi tööta mõnda aega - kui prose soojemaks läheb alles siis hakkab vaikselt pöörlema.
Siiski olen mõelnud ka põhjasilla lisa jahutusele - praegune +50 pole kindlasti eluohtlik aga noh jahedma võiks olla

Lisadest veel - esipaneelil on ka 4x20 LCD (ebay'st ostetud) - see näitab MythTV menüüd, mängiva muusika infi, kella jne. See LCD, toite LED ja IR vastuvõtja on kõik pleksi taga - lihtsalt vajalikud kohad on mustaks värvimatta.
Toite lülitamine puldiga õnnestus tänu sellisele vahvale kivile http://simerec.com/SIS-2.pdf - neil müügil ka valmis plokid, kui ise ei viitsi/oska skeemi kokku panna - mina tegin ise oma skeemi icon_smile.gif. See kivi oskab vastu võtta 2 IR signaali, minul on üks toite juhtimiseks ja teine DVD sahtli sõidutamiseks (seda nuppu ka enam pole). Ja saadavad Eestisse ilusti - ei mingit probleemi beer_yum.gif

Muud asjad nagu arvutis ikka - juba jutuks olnud emaplaat, prose, mälu jms. TV kaart on ka sees - mingi odava otsa KWorldi oma - aga TV salvestamine/vaatamine pole minu jaoks primaarne - põhiline on muusika, videote ja mängimine ja fotode vaatamine. TV salvestamine muidugi töötab - ja paremini kui mingi VHS vms - point on selles, et MytTV salvestab ALATI seda mida sa vaatad, ainult, et ei hoia salvestust alles kuigi kaua - mõte on selles, et siis ei saa vajaliku saate algust maha magada - hetkel kui REC nuppu vajautad on juba mingi osa salvestatud icon_lol.gif

Pult mida mida juhtimiseks kasutan on Logitechi Harmoni 525 ja softiks LIRC loomulikult. Puldile ja arvutile olen valetanud, et mul on Hauppauge pult (pole vaja endal .lircrc faili välja mõelda - copy-paste veebist)

Ise olen tulemusega rahul - just see mida mul vaja, ei midagi üle-arust ega midagi pole ka puudu - poest sellist ei saa thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Éxxon
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.09.2008 21:56:50 vasta tsitaadiga

Mis värviga pleksi tagant mustaks tegid? Aerosool mingisugune?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 02.09.2008 08:22:19 vasta tsitaadiga

jep - ehituspoest üsna suvaline aerosool + teip sinna kuhu värvi pole vaja. Kuna pleksi tagant mingit valgust läbi ei tule, siis piisas ühest värvimisest...

Veel tahaks ebayle reklaami teha - sealt saab hdmi-hdmi kaableid kordades odavamalt kui maarjamaalt...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreas123
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 13.09.2008 15:40:27 vasta tsitaadiga

Tehke palun lollile selgeks, kuidas saada menu.lst nt modida, kohe mitte kuidagi ei saa ligi sellele oma mõistusega.
Lugesin päris palju GeexBoxi foorumist selle kohta, et pilt pole keskel. Tundub, et Over-Scan võimalust nagu polegi, paika saaks vaid NVIDIA kaardiga, tõsi? Mul praegu RADEON 9550SE ja sellel pilt liiga üleval + vasakul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andykas
HV veteran
Andykas

liitunud: 28.08.2004




sõnum 13.09.2008 19:06:30 vasta tsitaadiga

andreas123 kirjutas:
Tehke palun lollile selgeks, kuidas saada menu.lst nt modida, kohe mitte kuidagi ei saa ligi sellele oma mõistusega.
Lugesin päris palju GeexBoxi foorumist selle kohta, et pilt pole keskel. Tundub, et Over-Scan võimalust nagu polegi, paika saaks vaid NVIDIA kaardiga, tõsi? Mul praegu RADEON 9550SE ja sellel pilt liiga üleval + vasakul.

/boot/grub/menu.lst saad modida super userina ehk rootina. Geexboxi kohta ei tea kuid mythtv-ga saab pilti väga vabalt paika ajada kui telekas natuke valesti näitab.

_________________
Rabrat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005




sõnum 17.09.2008 00:15:00 vasta tsitaadiga

Anim, äkki viitsid seda sis-2 kivi kasutuselevõttu kirjeldada?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anim
HV kasutaja
anim

liitunud: 19.05.2005




sõnum 17.09.2008 22:35:23 vasta tsitaadiga

meeleldi icon_smile.gif
otsin skeemid jms välja ja panen siis üles ...
OK - skeemi leidsin aga kahjuks ei saa siia foorumisse uplõudida ja linkimiseks mujale ei viitsi kah laadida - kel huvi võin vabalt meilile saata.
Aga skeem ise väga lihtne:
SIS-2 kivi ei vaja ise ühtegi välist komponenti (IR vastuvõtjat muidugi läheb vaja). Kui tahad näiteks toidet/ resetti juhtida, siis on vaja SIS'i väljund inverteerida (toite ja reset nupud töötavad nii, et üks ots lühistatakse maaga) - selleks kasutasin 7400 kivi (4x2NAND), minu skeem on selle võrra "keerulisem", et toidet saab puldiga ainult sisse lülitada - välja lülitamine käib ainult MythTV kaudu. SIS'i teine väljund oli mõeldud CD sahtli sõidutamiseks aga pean selle siiski reseti nupu külge panema - nimelt suudab see emalpaat aeg-ajalt hanguda icon_sad.gif ja CD avamine on LIRC'ga vägagi töötav thumbs_up.gif
Skeemi toitest - põhi toiteks +5V STB (standbay) - see tagab skeemi toite ka siis kui arvuti on "välja lülitatud", lisaks kasutan veel tavalist +5V ja -5V. Veel peab mainima, et hädavajalik oli otse IR vastuvõtja külge panna filter kondekas (toite ahelasse siis).
IR vastuvõtja läheb otse SIS külge, lisaks läheb IR signaal ka ühe transiga võimendisse - selle transi väljundis on signaal -5..+5V mis omakorda läheb COM porti. Ilmselt saaks ka ilma selle transita aga nii on signaal rohkem päris RS232 signaali moodi icon_smile.gif
Skeemi saab emaplaadiga nii ühendada, et originaal nupud võib ka alles jätta - ise panin "avarii lülitid" arvuti taha paneelile- juhuks kui SIS/ IR ära surevad...
Ongi kõik oluline öeldud 8) - NAND elemente on nii palju, et nendega juhin ka 2-värvilist LED'i (punane standbay / roheline töötab)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreas123
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2005




sõnum 10.10.2008 19:06:48 vasta tsitaadiga

Mul telekal mustad ääred ümber nüüd. Räägivad, et ATI kaartidega ei saa over-scani ka teha. Milliseid valikuid oleks. icon_cry.gif
Kaart on 9550SE

Peaksin võib-olla NVIDIA kaardi siis ostma, aidake targemad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rax.
HV kasutaja
Rax.

liitunud: 09.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.10.2008 22:17:43 vasta tsitaadiga

andreas123 kirjutas:
Mul telekal mustad ääred ümber nüüd. Räägivad, et ATI kaartidega ei saa over-scani ka teha. Milliseid valikuid oleks. icon_cry.gif
Kaart on 9550SE

Peaksin võib-olla NVIDIA kaardi siis ostma, aidake targemad.

nvidial on samamoodi mustad ääred ümber. kui üldse overscani saab siis just ati kaardiga. ise otsin ka sellele probleemile lahendust.
võib olla on see abiks: http://www.geexbox.org/forum/viewtopic.php?p=58478#58478

_________________
3D print 200x200x190mm.
Elektroonika remont, sh. SMD, BGA, jm. jootetööd. PS.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  [Projekt] DIY: Multimeediakeskuse ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 21, 22, 23 ... 54, 55, 56  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.