Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 175, 176, 177  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 27.01.2008 11:39:37 vasta tsitaadiga

raido357 kirjutas:
Ei tea, kas varsti tuleb postiga diplom ka koju või midagi .. thumbs_up.gif
noh... sel juhul saab palju nalja meediaga icon_wink.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 27.01.2008 11:50:50 vasta tsitaadiga

Võin öelda, et polükas oli vähemalt aasta tagasi kokku neli asjalikku inimest, üks neist direktor... kõik need neli jäävad kõvasti allapoole keskmist töötajate vanust seal majas... aga jah, direktori jutule saad, siis hakkab liikuma midagi tavaliselt...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cityboy
HV kasutaja

liitunud: 13.05.2003




sõnum 28.01.2008 12:26:36 vasta tsitaadiga

Programmeerijaks saab küll õppida ja hea on seda teha ülikoolis. See, et suurel osal tänapäeva noortest ei jätku püsivust ülikool lõpetada, vaid on vajadus kiiresti raha teenima hakata, ei muuda seda fakti, mis ma eelmises lauses kirja panin. Minu tutvusringkonnas on kõrghariduseta programmeerijaid, kuid mitte ühtki magistrikraadita süsteemiarhitekti. Soovitan kindlasti ülikooli õppima minna ning muuhulgas ka matemaatika ained ära teha.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 29.01.2008 13:23:58 vasta tsitaadiga

cityboy kirjutas:
Programmeerijaks saab küll õppida ja hea on seda teha ülikoolis. See, et suurel osal tänapäeva noortest ei jätku püsivust ülikool lõpetada, vaid on vajadus kiiresti raha teenima hakata, ei muuda seda fakti, mis ma eelmises lauses kirja panin. Minu tutvusringkonnas on kõrghariduseta programmeerijaid, kuid mitte ühtki magistrikraadita süsteemiarhitekti. Soovitan kindlasti ülikooli õppima minna ning muuhulgas ka matemaatika ained ära teha.


Minu meelest on see vale arusaam, et ülikoolis õpid progejaks jne. Progejaks õpid sa ise ja täpselt nii heaks või halvaks kui palju sa ise selle kallal vaeva näed. Samuti õpetab sinu esimene töökoht sulle progejana esimeste kuudega rohem kui 3 aastat diplomiõpet kokku. Kool on lihtsalt koht, mis annab sulle paberi kinnitamaks, et mingitele normidele sa vastad ja oled võimeline ennast arendama. Magistriõpe on juba iseasi, samas ei ole pädev seda kommenteerima. Mina soovitaks ülikooli minna vaid juhul kui sa oled kindel, et see on valdkond millega sa tõesti tegeleda tahad ja sul on tõsine huvi ennast selles valdkonnas arendada. Lihtsalt aastaid veetma pole sinna mõtet minna, see oleks ajaraisk. Siit tuleb ka see püsivuse point, et enamus avastavad alles peale esimest aastat, et tegelikult ei ole sellel minu jaoks mõtet või et antud ala ei ole ikka minu jaoks. Ehk siis minnakse õppima lihtsalt sellepärast, et õppida ja samas loodetakse, et tarkus valatakse kulbiga pealuu sisse ja kolme aasta pärast oled tegija. Kui ikka progemine ei ole see millega sa tegeleda tahad, siis ära tegele sellega. Suured palganumbrid IT-vallas ei käi mitte nende pihta, kes kuidagimoodi on oma kolm aastat koolis ära käinud vaid kehtib see ikkagi neile, kes seda ala hingega võtavad ja ennast tõesti tippspetsialistiks nimetada võivad.

_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Demineerija
Kreisi kasutaja
Demineerija

liitunud: 02.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2008 13:48:28 vasta tsitaadiga

Ülikool on pigem koht, mis õpetab sind mõtlema ja näitab kätte mingid suunad, millest siis kas haarad või ei...
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 29.01.2008 14:02:24 vasta tsitaadiga

Demineerija kirjutas:
Ülikool on pigem koht, mis õpetab sind mõtlema ja näitab kätte mingid suunad, millest siis kas haarad või ei...


Nii ta on, kahjuks arvatakse/loodetakse hoopis midagi muud ...

_________________
No worries!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
da3rX
HV kasutaja
da3rX

liitunud: 01.09.2004




sõnum 20.03.2008 14:49:43 vasta tsitaadiga

mks kirjutas:
da3rX kirjutas:
Tallinna Reaalkool ametlik nimi siiski. Seal on üks valikkursus kohustuslik ning valida saab nende vahel.
Ise õpin seal koolis, valikkursuseks siis programmeerimine. Päris hea taseme saavutab 3 aastaga. thumbs_up.gif


Oleneb, mida keegi heaks peab... samuti sõltub inimesest... mõni saavutab parema taseme ise õppides, mõni ei saavuta selle kolme aastaga s*ttagi... tulevad meelde ühe progeja sõnad - progejaks ei õpita, progejaks sünnitakse... seal on väga palju loogikat vaja, ja seda väga palju võimalik arendada ei ole, kellel on, sellel on, kellel ei ole, ega see ei arenda ka väga (tuleb meelde hundi, jänese ja karu teemaline loogikaanekdoot)...

Kui sa Reaalkooli sisse oled saanud (loe: tiheda sõela läbinud), siis paratamatult PEAB sul loogiline mõtlemine olemas olema ning julgen kahelda, et need 3 aastat oleks võimalik sedasi läbi venitada, et MTITE MIDAGI külge ei jää.

Ja heaks tasemeks pean mina Eesti informaatikaolümpiaadi lõppvooru jõudmist. Vaadake lõppvooru ülesandeid ja tehke ise omad järeldused. icon_smile.gif

Tartu Ülikool annab muideks 10 lisapunkti matemaatika- informaatikateaduskonda sisseastujatele, kui nad on EIO lõppvoorus osalenud.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
epohh
HV vaatleja

liitunud: 01.01.2004




sõnum 14.04.2008 11:03:18 vasta tsitaadiga

Kuhu oleks teie arvates ühel Informaatika tundengil kõige mõttekam praktikale minna?
Oleks mingi pilt karjääri võimalustest erinevates eesti it firmades, oskaks otsustada.
Aga äkki oskab mõni tööandja öelda, millises firmas läbitud praktikat ta kõige kõrgemini hindab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riverside
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2002




sõnum 14.04.2008 11:09:31 vasta tsitaadiga

Sõltub ju Sinu huvidest.

Omalt poolt tean öelda, et Elisal peaks asjalik praktikaprogramm olema.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2008 11:27:32 vasta tsitaadiga

Hansapangas, Eesti Energias ka praktikaprogrammid olemas.

Mida sa üldse teha oskad ja tahad?

_________________
Powered by MacBook Pro.
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Olla
HV kasutaja
Olla

liitunud: 06.06.2005




sõnum 10.05.2008 19:19:04 vasta tsitaadiga

Siin on mõned päris huvitavad tegelased, kes räägivad päris head juttu. (no sarcasm)
Anyway, ma räägin ka siis enda loo. Õpin hetkel Tartu KHK-s IT-d teisel kursusel . Põhikoolis oli mul selline kiuslik matemaatika õpetaja, kellele meeldis mõnitada ja õiendada, see tekitas mulle ka sellise väikse foobia matemaatika vastu (mulle juba eelnevalt ei meeldinud matemaatika).
Selle tõttu tekkisid ka raskused koolis käia ning hinded kannatasid selle tagajärjel. Kui põhikooli oli läbi, otsustasin proovida oma kooli gümnaasiumisse, aga kuna see sama matemaatika õpetaja oli kindlalt selle vastu ei saanud sinna sisse (õnneks), selletõttu ma ka ei vaevanud teistesse gümnaasimutesse kandideerima, kuna arvasin, et nagunii ei saa sisse. Siis minu ema tõi välja pakkumise, et miks mitte minna KHK-se IT-d õppima. Kuna ma teadsin arvutitest päris palju, tundus see päris hea ideena. Seal oli ka selline väga tore matemaatika õpetaja, kes oli alati valmis õpetama ja aitas mul matemaatika foobiast üle saada. Igatahes siiamaani ma ei ole oma valikut kahetsenud, kool isegi maksab stipi selle eest, et ma hästi õpiks. icon_smile.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 10.05.2008 19:37:51 vasta tsitaadiga

Olla, sa levita oma positiivset kogemust rohkem icon_wink.gif Siis äkki jääb vähemaks tüüpe, kes alles pärast ülikooli astumist pihta saavad, et akadeemiline haridus pole päris nende rida.
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Olla
HV kasutaja
Olla

liitunud: 06.06.2005




sõnum 10.05.2008 20:18:20 vasta tsitaadiga

cbr kirjutas:
Olla, sa levita oma positiivset kogemust rohkem icon_wink.gif Siis äkki jääb vähemaks tüüpe, kes alles pärast ülikooli astumist pihta saavad, et akadeemiline haridus pole päris nende rida.


Eks üritan. icon_smile.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arvutisõber
HV veteran
arvutisõber

liitunud: 01.08.2002




sõnum 16.05.2008 11:54:12 vasta tsitaadiga

Muidu selline uudis, et ITK-s oli mingi aeg 6-e aasta piir ära kaotatud ehk ainepunktide aegumist enam ei ole.
_________________
...
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 16.05.2008 14:14:07 vasta tsitaadiga

Archibald, kas ITK's pole siis õppeinfosüsteemi kus kõik sooritused ja deklaratsioonid kirjas?

Mul jääb ka vist TTÜ's paar järgmist semestrit vahele ja ronin ITK'sse üle mingi hetk

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 16.05.2008 15:09:58 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Archibald, kas ITK's pole siis õppeinfosüsteemi kus kõik sooritused ja deklaratsioonid kirjas?

Mul jääb ka vist TTÜ's paar järgmist semestrit vahele ja ronin ITK'sse üle mingi hetk


On, aga see ei ole alati väga pädev info seal. Oma kogemus, et alati mine marsi õppeosakonda kohale ja tee asi selgeks, muidu oled ise pärast loll.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arvutisõber
HV veteran
arvutisõber

liitunud: 01.08.2002




sõnum 16.05.2008 15:21:08 vasta tsitaadiga

ArQ kirjutas:
carlking kirjutas:
Archibald, kas ITK's pole siis õppeinfosüsteemi kus kõik sooritused ja deklaratsioonid kirjas?

Mul jääb ka vist TTÜ's paar järgmist semestrit vahele ja ronin ITK'sse üle mingi hetk


On, aga see ei ole alati väga pädev info seal. Oma kogemus, et alati mine marsi õppeosakonda kohale ja tee asi selgeks, muidu oled ise pärast loll.



Kui sind enam õpilaste nimekirjas ei ole, siis ei tohiks õppeinfosüsteemi sisse pääseda...


EDIT:

Muidu kuulsin sellist juttu, et ITK-s peaks olema miskitpidi võimalik saada erialase töökogemuse eest ainepunkte (veel lisaks praktika AP-dele), aga täpsemalt ei oska sellest rääkida.

_________________
...


viimati muutis arvutisõber 16.05.2008 15:24:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ArQ
Kreisi kasutaja
ArQ

liitunud: 30.09.2004




sõnum 16.05.2008 15:22:21 vasta tsitaadiga

arvutisõber kirjutas:
ArQ kirjutas:
carlking kirjutas:
Archibald, kas ITK's pole siis õppeinfosüsteemi kus kõik sooritused ja deklaratsioonid kirjas?

Mul jääb ka vist TTÜ's paar järgmist semestrit vahele ja ronin ITK'sse üle mingi hetk


On, aga see ei ole alati väga pädev info seal. Oma kogemus, et alati mine marsi õppeosakonda kohale ja tee asi selgeks, muidu oled ise pärast loll.



Kui sind enam õpilaste nimekirjas ei ole, siis ei tohiks õppeinfosüsteemi sisse pääseda...


No mina sain aru, et Archibald siiski on nimekirjas ja uuris teoreetiliste võimaluste kohta .....
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.05.2008 15:50:43 vasta tsitaadiga

arvutisõber kirjutas:
ArQ kirjutas:
carlking kirjutas:
Archibald, kas ITK's pole siis õppeinfosüsteemi kus kõik sooritused ja deklaratsioonid kirjas?

Mul jääb ka vist TTÜ's paar järgmist semestrit vahele ja ronin ITK'sse üle mingi hetk


On, aga see ei ole alati väga pädev info seal. Oma kogemus, et alati mine marsi õppeosakonda kohale ja tee asi selgeks, muidu oled ise pärast loll.



Kui sind enam õpilaste nimekirjas ei ole, siis ei tohiks õppeinfosüsteemi sisse pääseda...


EDIT:

Muidu kuulsin sellist juttu, et ITK-s peaks olema miskitpidi võimalik saada erialase töökogemuse eest ainepunkte (veel lisaks praktika AP-dele), aga täpsemalt ei oska sellest rääkida.


VÕTA süsteem mille alusel peaks saama tulevikus kõrgharidust omandades töökogemuse eest ainepunkte peaks tulema kõikidesse Eesti kõrgkoolidesse mingil hetkel.
Praegu vist pole veel kuskil rakendada jõutud (ei tea kindlalt).
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MrMash
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2006




sõnum 17.05.2008 18:55:24 vasta tsitaadiga

kotmarjak ja teised, kuidas teile äriinfotehnoloogia eriala meeldib, tunnete, et olete õige valiku teinud?
Kas keegi teist kaugõppest midagi on kuulnud, kuidas keegi seal mate ja fysaga hakkama saavad..suuremjaolt kodutöö ju!?
Kui suur oli eelmine aasta kandidaatide arv ja sissesaanute arv RE kohtadele ja kui palju oli kohti REV'le?
Ise kaalun just nimelt kaug-õppesse kandideerimist!
Tänud vastamast.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.05.2008 20:26:40 vasta tsitaadiga

MrMash kirjutas:
kotmarjak ja teised, kuidas teile äriinfotehnoloogia eriala meeldib, tunnete, et olete õige valiku teinud?
Kas keegi teist kaugõppest midagi on kuulnud, kuidas keegi seal mate ja fysaga hakkama saavad..suuremjaolt kodutöö ju!?
Kui suur oli eelmine aasta kandidaatide arv ja sissesaanute arv RE kohtadele ja kui palju oli kohti REV'le?
Ise kaalun just nimelt kaug-õppesse kandideerimist!
Tänud vastamast.

ei tea, kas nüüd just õige valik, aga rahule võib jääda.
RE kohti oli 60 ja REV kohti on pmst lõpmatult, aga ~10 inimest tuli eelmisel aasta.

_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 26.05.2008 10:24:43 vasta tsitaadiga

link :: kae siit

Võite selle teema lukku panna, enam pole mõtet IT'd õppima minna icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kotmarjak
HV Guru
kotmarjak

liitunud: 11.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2008 10:53:07 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Võite selle teema lukku panna, enam pole mõtet IT'd õppima minna icon_lol.gif

no tundub olevat hoopis firmareklaam, kui tõsiselt võetav uudis.
ma tahaks näha ehitajat, kes pole enne arvutiga kokku puutunud ja saab mingi 6 kuulise koolituse juures asjad samahästi selgeks, kui inimene, kes on 3a nt IT Kolledžis käinud.

aga teemakohast juttu ka, et endal võib-olla it kolledžisse minek hoopis. ei ole see ttü nii hea midagi.

_________________
Ole tore !
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 8 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.05.2008 10:59:07 vasta tsitaadiga

Scart: See Äripäeva teema pole midagi muud, kui firma eneseupitamisreklaam, mis on - ajakirjanikule prae ja õlle tegemise järgi lehte pääsenud.
Näita mulle üht ehitajat, kes on nõus 4-5 aastat IT-valdkonda õppima. Selle asemel minnakse ja ostetakse poest kast õlut, veini või viina ja juuakse seda nurga taga.

Ja need kiirkursuse läbijad ei oska kohe kindlasti mitte midagi olulist, millega konkurentsi tekitada. Vaevalt et ta oskab testrit kasutada või jootekolviga katkist vidinat vahetada. Niisama arvutit käima panna ja suvalist programmi installida, uninstallida seda oskab iga arvutiomanik ka ise. Selleks pole vaja kursustel käia ja siis oletada, et kalli raha väljakäimine ka mingeid reaalseid teadmisi annab. See raha rikastab ainult nutikaid firmaomanikke, kes nutikalt oma produkti müüa oskavad.

See oleks sama, kui ma hakkaks ehitajaks. Vot ei hakka, kuna ma ei viitsi käia 2-4 aastat ehituskoolis ja igasugu ehituskursustel. Pigem jalutan metsas või mere ääres...
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 26.05.2008 11:11:05 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Scart: See Äripäeva teema pole midagi muud, kui firma eneseupitamisreklaam, mis on - ajakirjanikule prae ja õlle tegemise järgi lehte pääsenud.
Näita mulle üht ehitajat, kes on nõus 4-5 aastat IT-valdkonda õppima. Selle asemel minnakse ja ostetakse poest kast õlut, veini või viina ja juuakse seda nurga taga.


Ma tean icon_smile.gif

Lihtsalt masendav on lugeda, millist PR bullshitti meil siin babaanivabariigis avaldatakse.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 47, 48, 49 ... 175, 176, 177  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.