Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Ettepanek: Telefoninumber standardkujule märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Poolt?
Jah
44%
 44%  [ 54 ]
Ei
35%
 35%  [ 43 ]
Erapooletu
20%
 20%  [ 25 ]
hääli kokku : 122

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2008 00:35:48 Ettepanek: Telefoninumber standardkujule vasta tsitaadiga

Praegu on telefoninumbrid profiilis väga segasel kujul:

56781212 või 37258789987, mis teeb numbrite üleskirjutamise üsna raskeks. Võiks kasutusele võtta ka paljudes teistes kohtades (nt infokataloogid, 1182) kasutusel oleva standardi grupeerimaks numbreid tagantpoolt 4 kaupa.

XXX XXXX ja XXXX XXXX või koos riigikoodiga XXX XXX XXXX, XXX XXXX XXXX

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2008 19:30:27 vasta tsitaadiga

Ma lisaks siia juurde, et see nelja kaupa jupitamine võiks siis olla ainult profiili telefoninumbri jaoks.
Muidu postituste teksti sees peaks juurutama reegli, et kõik numbrid oleks järjestikku ilma tühikuteta.
See võimaldab numbrite järgi ka otsingut kasutada.
Eriti pean silmas just Seadusega pahuksis foorumi bläkklisti numbreid.

Keegi kindlasti tahaks siinkohal rääkida otsingust "kõikidele sõnadele kokku",
aga mina juhin tähelepanu, et HV otsingumootor pole ainus otsingumootor.
Vaja oleks ka vahel Ctrl+F kasutada ja ka vahel Google'it.
Seega oleks hea, kui teksti sees oleks kõik standardiseeritult koos.

Sama mõte käib ka kõige muu numbrilise info kohta a'la IMEI, seerianumbrid, EAN'id jne...
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bigmarx
HV Guru
bigmarx

liitunud: 06.09.2002




sõnum 12.02.2008 19:33:12 vasta tsitaadiga

No kamoon, seitse kuni üksteist numbrit reas ja juba raske ülese kirjutada icon_eek.gif
Kahe käega vastu.

_________________
"Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!"
Kommentaarid: 485 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 12.02.2008 20:10:11 vasta tsitaadiga

poolt
grupeerituna 4 kaupa on hulga mugavam lugeda, lisaks on see standard igalpool kontaktandmetes
telefoninumber profiilis on samuti kontaktandmete all kuuluv objekt, seega miks mitte järgida standardit ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2008 20:22:51 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
Vaja oleks ka vahel Ctrl+F kasutada ja ka vahel Google'it.

CTRL+F leiab edukalt XXXX XXXX kujul oleva numbri
Googles ja 99% teistes otsingumootorites aitab "XXXX XXXX" - just proovisin

Lisaks pakuks see telefoninumbri levimise kaitset - päris iga mats ei oska internetist sedasi otsida ja samuti ei leia SPAM SMS robotid numbrit üles nii kergesti (Eestis suht uus asi... veel).

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
forest
HV kasutaja


liitunud: 26.08.2002




sõnum 12.02.2008 20:35:15 vasta tsitaadiga

Täpsustaks veel, et koos riigi suunakoodiga on õige standardikohane kirjapilt järgmine, nt.

372[tühik][tühik]XXX[tühik]XXXX või
372[tühik][tühik]XXXX[tühik]XXXX

Ehk siis suunakoodi ja abonentnumbri vahel on kaks (2) tühikut icon_exclaim.gif

Telefoninumbrite õigekiri

_________________
Huntide elu on lihtne, kuid raske.
Inimeste elu seevastu kerge, ent keeruline.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2008 20:56:51 vasta tsitaadiga

bigmarx kirjutas:
No kamoon, seitse kuni üksteist numbrit reas ja juba raske ülese kirjutada icon_eek.gif
Kahe käega vastu.

Sama mõte,mis nüüd ei saa järjest loetud 7-11 numbrit 8)
Mis standardiseerimisest siin rääkida,ega siin mingi telefoni kataloog pole icon_lol.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2008 20:57:21 vasta tsitaadiga

See on küll mingi kohalik väljamõeldis, mitte rahvusvaheline standard. Pole kunagi sellist formaati mujal maailmas kohanud. 2 tühikut juba kõlab valesti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Area_code
http://en.wikipedia.org/wiki/E.164

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com


viimati muutis VR53 12.02.2008 21:06:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2008 21:05:50 vasta tsitaadiga

Igavus tapab jah? Mis järgmiseks, kohanimed on valesti kirjutatud?!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2008 21:06:05 vasta tsitaadiga

pigem olen selle poolt, et profiilis olevale telefoninumbri väljale saaks kirjutada ainult numbreid ja oleks määratud miinimum ning maksimum märkide arv.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
forest
HV kasutaja


liitunud: 26.08.2002




sõnum 12.02.2008 21:08:32 vasta tsitaadiga

Jah, sõnaga "standardikohane" pingutasin ma vast veidi üle. icon_rolleyes.gif Nagu minu postis olnud lingiltki näha, on tegemist siiski "... ITU (International Telecommunication Union) soovitustega." thumbs_up.gif
_________________
Huntide elu on lihtne, kuid raske.
Inimeste elu seevastu kerge, ent keeruline.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2008 21:17:39 vasta tsitaadiga

ITU soovitus on nagu mina kirjutasin - 1 tühikuga.
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
forest
HV kasutaja


liitunud: 26.08.2002




sõnum 12.02.2008 21:44:55 vasta tsitaadiga

Võib-olla on siis tegemist Elioni soovitusega icon_rolleyes.gif
_________________
Huntide elu on lihtne, kuid raske.
Inimeste elu seevastu kerge, ent keeruline.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bigmarx
HV Guru
bigmarx

liitunud: 06.09.2002




sõnum 12.02.2008 21:46:40 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Igavus tapab jah? Mis järgmiseks, kohanimed on valesti kirjutatud?!

Tegelikult võiks paljude kasutjate asukoha üle viriseda küll. Igasugu dev0 ja maaväliseid kohti seal on...

_________________
"Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!"
Kommentaarid: 485 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2008 11:44:56 vasta tsitaadiga

Mõttetu pseudoprobleem icon_confused.gif
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
henri200
HV veteran

liitunud: 31.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2008 13:50:59 vasta tsitaadiga

Tegelt päris hea idee, mina olen igatahes poolt.
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2008 14:57:36 vasta tsitaadiga

Saabjukaniilugedaagamitukordaseekauemaegavõtabetmidagiarusaada?
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bigmarx
HV Guru
bigmarx

liitunud: 06.09.2002




sõnum 16.02.2008 16:42:19 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Saabjukaniilugedaagamitukordaseekauemaegavõtabetmidagiarusaada?

Ja kus sa nii pikka telefoninumbrit oled kohanud?
5013912 on tähemärkides sama pikk kui sõna " vanaema".
3725013912 on 3 märki pikem, ehk näiteks nagu sõna "purilennuk"...

_________________
"Kes naerab viimasena? Ma olen siis teie järel!"
Kommentaarid: 485 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 385
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.02.2008 14:15:45 vasta tsitaadiga

No alati on lahendus vajutada PS nuppu kui numbri väljalugemine üle mõistuse keeruliseks osutub beer_yum.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2008 20:22:41 vasta tsitaadiga

bigmarx, täiskasvanud ja lugeda oskav inimene ei loe ju sõnu tähthaaval nagu numbreid ja arvulisi väärtuseid.
Inimene tuvastab sõnad visuaalselt eelneval kogemusel põhinedes nende kuju järgi,
aga proovi sa arve ja nende mõtet nii lugeda ja aru saada, kui numbrite järjekord arvu siseselt sassi ajada.

Kuni viie kõrvuti oleva sarnase eseme arvu suudab meist igaüks vilksamisi vaadates fikseeerida,
aga kaheksat eset tuleb juba loendama hakata. Nagu Kalifornia libakuberner ühes videoklipis ütles:
"Numbers are like spiders" icon_biggrin.gif

tsitaat:
Oli kgunai akterkil slelset, et iminene sduuab leguda tsketi, kus õgies jekärjarros on viad snõa eismene ja viniame thät. Snõa kskeel atsuvae teähtde jrokäjred ei hlvaedna olseluilt lousevatt. Kas tiee staae slleset aru, mdia ma kjuitran? Kas slele leguimne vlaimatsb tiele oluillset rekhom rksasui nnig vaõtb rehkom agea, kui õistgei kujritutad ssvaliue tsekt?
Vatsvaalt Crabmidge'i Ükoloili uunilurge ploe ollunie, mis jokrrearjäs on theäd snaõs, onilule on viad see, et emisene ja vaniime thät oskelid õgeil kaohl. Kiõk muu viõb olla tlieäik sdoi, aga sa saduud sada ikka leguda imla preelombiedta. Sdea pujheõsl, et iinmmiuõmsts ei loe thtäi üskvahal, viad snõu teukvirna.


Ja ka võõrkeeles 8)
tsitaat:
Aoccdrnig to rscheearch at an Elingsh uinervtisy, it deosn't mttaer in waht oredr the ltteers in a wrod are, olny taht the frist and lsat ltteres are at the rghit pcleas. The rset can be a toatl mses and you can sitll raed it wouthit a porbelm. Tihs is bcuseae we do not raed ervey lteter by ilstef, but the wrod as a wlohe.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2008 20:56:13 vasta tsitaadiga

Kuna pole ühtegi mõistlikku põhjendust selle ettepaneku vastu kellegi poolt tulnud ja pooltolijaid on ka 2x rohkem kui vastuseisjaid, siis ei tohiks olla ühtki takistust asja käikulaskmisel 8)

Jääb veel küsimus numbrite arvu kohta

XXX (X)XXX XXXX - rahvusvaheline
või
(X)XXX XXXX - lühem

ise pooldan esimest thumbs_up.gif

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 09.03.2008 21:00:38 vasta tsitaadiga

rahvusvahelisel ei näe pointi, kuna foorum on eestikeelne ja seega ainult eestile suunatud
iga eestlane, kes tahab välismaalt eesti numbrile helistada teab eesti rahvusvahelist suunakoodi
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2008 21:02:38 vasta tsitaadiga

Numbreid on ju igasuguste erinevate pikkustega, minu oma nt xx xxx xxx, samas mikul xx xx xxx või xxx xxxx, kuidas seda kontrollima või rakendama hakatakse üldse?
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 09.03.2008 21:16:05 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
Numbreid on ju igasuguste erinevate pikkustega, minu oma nt xx xxx xxx, samas mikul xx xx xxx või xxx xxxx, kuidas seda kontrollima või rakendama hakatakse üldse?
kuidas eri pikkustega ?
ikka 7 või 8 numbrit ju
standardkujule viimise etapid:
näidisnumber: 50 123 456
eemaldame tühikud keskelt: 50123456
lisame tühiku tagant neljanda numbri ette: 5012 3456

minu number standardkujul on siis näiteks: 551 9179
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2008 21:20:41 vasta tsitaadiga

5x XXX XXX näeb palju ilusam välja + kolme numbri kaupa hea kirjutada, imo.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2008 22:37:20 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
5x XXX XXX näeb palju ilusam välja + kolme numbri kaupa hea kirjutada, imo.


Nii jääks paremeni meelde ka.
Sadade kaupa kinnistub paremeni, kui tuhandete kaupa.
Ja sadade kaupa haarab silm ka paremeni.
Minuarust see viimane ettepanek on kõige optimaalsem.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 00:37:57 vasta tsitaadiga

See pole siis ju standard ja kaoks kogu mõte ära icon_rolleyes.gif Selleks ongi standardid loodud, et iga vend ei looks oma "standardeid" ja kõik kokku pannes on ikka pudru&kapsad. Paljud uuemad telefonid jaotavad automaatselt numbrid tagant 4 kaupa.

Pealegi XXXX XXXX kuju näeb tunduvalt ilusam välja kui XX XXX XXX ja 4-kaupa on samuti palju mugavam kirjutada/öelda numbrit. Sellepärast ongi standardis 4-kaupa.

Kirjutage iga päev 10+ telefoninumbrit üles ja saate aru icon_wink.gif

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 00:44:18 vasta tsitaadiga

Ikka veel jahute sellest icon_rolleyes.gif Jummel. Numbrid on visuaalselt piisavalt erinevad et peaks mingeid tühikuid hakkama tekitama arusaamise eesmärgil. Kui jääb arusaamatuks, tuleb kutsuda väike õde või vend kes numbrid sulle ette loeb.
Kirjutan ja saan aru. icon_wink.gif
In My Opionion.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 00:45:10 vasta tsitaadiga

VR53, kolme kaupa palju kergem üles kirjutada ju? Pluss, miks operaatoritel siis numbrid on kujul XX XXX XXX(Vaatasin just arve peale)
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 00:46:28 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
VR53, kolme kaupa palju kergem üles kirjutada ju? Pluss, miks operaatoritel siis numbrid on kujul XX XXX XXX(Vaatasin just arve peale)
Vastuseks on ainult üks.. Individuaalsus. Me kõik ei ole ühesugused. Mul on parem kui nad on pundis, mõni tahab kolme kaupa, mõni neljakaupa jne. See on lammas kes ütleb, mis mulle parem on.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 01:27:03 vasta tsitaadiga

maatriks kirjutas:
VR53, kolme kaupa palju kergem üles kirjutada ju? Pluss, miks operaatoritel siis numbrid on kujul XX XXX XXX(Vaatasin just arve peale)

Ei ole ju!? Kord X XXX XXX, siis XX XXX XXX - mõtle siis koguaeg kas 1, 2 või 3 kaupa. Teisel juhul on ainult 3 või 4 kaupa. Eks see ole muidugi individuaalne maitse. 3-kaupa läheb liiga pudiks ära IMO. Kuigi ma olen kindel, et sellest kõigest on juba varem üle käidud, enne, kui standard paika pandi ja ei ole vaja jalgratast leiutada icon_wink.gif Kas sa saadad oma dokumente ka DOC vormingus, sest sulle nii saadetakse?

info suuremate operaatorite lehtedelt kontakti alt:
EMT 639 7130
Tele2 686 6866
Elisa 681 1963 (esilehel küll 6 600 600 - see number on mõtlematusest kunagi valitud ja standardkuju rikuks selle numbri)

Kõik kasutavad standardit.

BTW minu operaator ei eralda arvel numbreid sinu väljatoodud kujul...

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 09:30:50 vasta tsitaadiga

"Eesti ortograafia" ütleb järgmiselt:

tsitaat:
Viie- ja suuremanumbrilistes arvudes jagatakse numbrid harilikult kolme numbri kaupa rühmadesse lõpust alates


Kuna telefoninumbrite kohta veel eraldi pole midagi öeldud, siis tuleks lähtuda sellest reeglist icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 11:51:19 vasta tsitaadiga

Siin on ju ilmselgelt mõeldud tavalisi arve. Telefoninumber ei ole arv icon_exclaim.gif

1 000 000 000

+37 256 467 366 icon_question.gif väga vale


Kui see on rahvusvaheline standard ja kui seda kasutavad ka telefonikataloogid, Elionid, EMTd jne jne, siis pole ju vaja jalgratast leitutada?

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 13:40:41 vasta tsitaadiga

ma siiski leian, et oma numbrit võib igaüks rühmitada niimoodi nagu parem on meelde jätta.

võtame näiteks numbri: 22 33 44 55 6 - on ju lihtne? kui neljakaupa panna, tuleks 2 2334 4556 - ma ütleks, et see on palju keerulisem. esmapilgul ei saa arugi, et seda võib kahekaupa grupeerida ja niimoodi oleks palju lihtsam meelde jätta
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.03.2008 13:56:54 vasta tsitaadiga

dvd vader, sa võid ju hetkel tahta rühmitada, aga HV lihtsalt ei näita seda icon_wink.gif (näitab ainult siis, kui sisuks on ainult numbrid, ühtegi tühikut ega muud asja ei tohi olla)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 13:59:43 vasta tsitaadiga

phh... kui mul on tuhat numbrit kusagil tabelis, ja mul on vaja nendega teha ka veel midagi, siis ma küll ei taha, et seal mingid tühikud üldse kusagil vahel on
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.03.2008 14:04:31 vasta tsitaadiga

Kui üldse standardiseerimine teha, siis vastavalt Eestis kehtivale standardile.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.03.2008 14:33:12 vasta tsitaadiga

dvd vader, mis tuhat numbrit kus ?
siin lehel vaatad sa ju numbreid siiski ühekaupa ja HV andmebaasis ei muutuks midagi, ainult näidatavale infole pandaks tühikud sisse
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 14:38:53 vasta tsitaadiga

muuseas, kui otsida kasutajaid telefoninumbrite alusel "kasutajate nimekirjas", siis on küll hea, kui tühikuid vahel pole. kui otsin "52" ja "52 ", annab ikka täiesti erineva tulemuse
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 15:46:53 vasta tsitaadiga

Mulle meeldib, kui kõik on ühes rodus või siis äärmisel juhul on operaatori kood eraldatud. Kui mõni veebileht mu numbri automaatselt ( xxx ) kujule paneb, tahaks alati back'iga tagasi parandama minna. Nõme näeb välja. Kõiki standardeid ei pea alati järgima. Isikupära kaob ära nii.

Lisaks on kokku kirjutatud numbrit palju parem copy-pasteda - topeltklikk numbril teeb kogu numbrile select'i ja saab juba edasi opereerida. Mobiiliga brausides (pakun, et mida aeg edasi, seda levinum võimalus) näiteks hea kohe numbrit helistamiseks kasutada.

Nii et ei.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 10.03.2008 16:22:46 vasta tsitaadiga

eks ootame ära kuni saab css'iga seda ümber kujundada
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 20:23:53 vasta tsitaadiga

ei poolda. asju pole vaja lihtsalt muutmise pärast muuta, kui sellest kasu pole. hetkel on hea küll.
aga kui tõesti muidu ei saa siis:
XX XXX XXX või XX XX XXX olenevalt numbrist.
Kommentaarid: 1310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 922
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 20:30:42 vasta tsitaadiga

igaühel enda valik ikka...
sõltub numbrist - 53 22 55 66 (suvaline näide) on ikka niimoodi grupeeritult meelde jätta; 53 800 690 minu arust jällegi teistmoodi icon_razz.gif
Kommentaarid: 416 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 346
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2008 20:59:24 vasta tsitaadiga

Juttu pole numbri meeldejätmisest vaid kirjutamismugavusest. Kellelgi ei ole vaja teie numbreid meelde jätta HV-st, olge mureta icon_lol.gif
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2008 11:01:21 vasta tsitaadiga

Aga võibolla siis lahendaks asja nii, et tekstis kasutamiseks luua bbcode tag'id [tel][/tel], mille vahele tuleks telefoninumber kirjutada ilma tühikuteta. Ka profiili telefoninumbri väljale tuleks number sel juhul kirjutada ilma tühikuteta. Ning siis saaks iga AHV enda profiilist ise määrata, kuidas talle telefoninumbreid näidatakse a'la valik xx xxx xxx või valik xxxx xxxx. Ning ka kõik nmbrid oleks mingis andmebaasis ühtsel kujul, et oleks võimalik foorumisisest teksti otsingut, kasutajaotsingut ja ka google otsingut kasutada, kui viimane heaks kiidetakse.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2008 22:08:37 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Juttu pole numbri meeldejätmisest vaid kirjutamismugavusest.

Muide, proovi kuulmise järgi numbrit üles kirjutades seda tagantpoolt nelja kaupa grupeerida... icon_razz.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.03.2008 22:54:45 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Muide, proovi kuulmise järgi numbrit üles kirjutades seda tagantpoolt nelja kaupa grupeerida... icon_razz.gif

Kui korrektselt öelda, ei ole probleemi...

5123 4567
viis-üks-kaks-kolm (paus) neli-viis-kuus-seiste

512 3456
viis-üks-kaks (paus) kolm-neli-viis-kuus

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2008 06:50:10 vasta tsitaadiga

http://youtube.com/watch?v=Up5bAKgoQ_k

see sobib siia nagu rusikassilmaauku

ja isiklikult ei poolda seda
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ellab
HV vaatleja
ellab

liitunud: 24.02.2008




sõnum 12.03.2008 08:40:07 vasta tsitaadiga

VR53,
aga sa COPY PASTE ei oska kasutada? icon_smile.gif
paste: 37258789987
ja nüüd pane ka tühikud nii kuidas meeldib
mulle ei meeldi numbrid kuradi tühikutega nagu 1182 vms icon_evil.gif thumbs_down.gif icon_lol.gif hääletasin EI

_________________
Tallinna veekaru
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2008 11:14:15 vasta tsitaadiga

ellab kirjutas:
VR53,
aga sa COPY PASTE ei oska kasutada? icon_smile.gif
paste: 37258789987
ja nüüd pane ka tühikud nii kuidas meeldib
mulle ei meeldi numbrid kuradi tühikutega nagu 1182 vms icon_evil.gif thumbs_down.gif icon_lol.gif hääletasin EI

Kuidas ma teen telefoni copy-paste? See on küll võimalik, aga sellega läheb rohkem aega, kui need numbrid ise telefoni sisse toksida.

Tundub, et sa pole poindile pihta saanud icon_lol.gif

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Ettepanek: Telefoninumber standardkujule mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.