|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
30.01.2008 19:59:41
php template engine: smarty. edit: rekursioon |
|
|
keegi mõnda lihtsalt templete enginit php-s jooksutamiseks oskab soovitada? vaja oleks loopid, if-d ja muu elementaarne. smarty suudab seda ja ka rohkemgi, kuid see on jube keemia.
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks!
viimati muutis keevitaja 10.02.2008 23:48:04, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
30.01.2008 20:38:49
|
|
|
| php oskab kõike, mida sa küsisid. miks on mingit eraldi kihti sinna vahele vaja?
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
30.01.2008 21:38:50
|
|
|
Minuarust ka, milleks sulle mõni templiidi mootor kõike saab php-s väga efektiivselt ära teha, ei ole vaja sul midagi juurde õppida mõnd teist süntaksit
| php:
|
<?php foreach($names as $name): ?> <span><?php echo $name; ?></span> <?php endforeach; ?>
|
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
30.01.2008 22:03:13
|
|
|
no idee on html php koodist eraldada. nii on palju selgem
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomv
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.01.2007
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
30.01.2008 23:03:42
|
|
|
no ma võtsin selle smarty ette. pealiskaudsel(väga pealiskaudsel) tutvumisel tundus jube keemia olevat. aga vist polegi. ning see peaks vast ka võimaluste rohkeim olema!
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gynterk
HV kasutaja
liitunud: 17.01.2004
|
31.01.2008 20:40:48
|
|
|
| bTemplate sobib väga hästi. Kergesti muudetav ja vägagi arusaadav kood. Õpetused on ka lehel olemas.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
31.01.2008 22:27:05
|
|
|
nüüdseks olen rohkem tutvund smartyga. tegemist on väga võimsa ja ülimalt lihtsa templeidi süsteemiga. enne olin rumal...
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
skycat
HV kasutaja

liitunud: 20.05.2003
|
03.02.2008 00:33:41
|
|
|
| lehm2 kirjutas: |
Minuarust ka, milleks sulle mõni templiidi mootor kõike saab php-s väga efektiivselt ära teha, ei ole vaja sul midagi juurde õppida mõnd teist süntaksit
| php:
|
<?php foreach($names as $name): ?> <span><?php echo $name; ?></span> <?php endforeach; ?>
|
|
kui natuke confida saab ka nii kirjutada:
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kapa24
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2003
|
06.02.2008 21:00:19
|
|
|
Smarty kasuks ütlen seda, et koodi teeb puhtamaks ja lihtsamini arusaadavamaks
Php:
<ul>
<?php foreach($list as $key=>$value): ?>
<?php if($key%2 == 0): ?>
<li><?=$key?></li>
<?php else: ?>
<li><?=$value?></li>
<?php endif; ?>
<?php foreachend; ?>
</ul>
|
Smartys näeb igaljuhul asi soliidsem välja
<ul>
{foreach from=$list key='key' item='value'}
{if $key%2 == 0}
<li>{$key}</li>
{else}
<li>{$value}</li>
{/if}
{/foreach}
</ul>
|
Ning kiirusevahe on peaaegu olematu.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
andrusny
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.03.2006
|
06.02.2008 22:00:37
|
|
|
Ei taba eriti, mis sul seal soliidsem on, lihtsalt sa kirjutad php koodi veidralt.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nene
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.03.2004
|
06.02.2008 23:57:08
|
|
|
| andrusny kirjutas: |
| Ei taba eriti, mis sul seal soliidsem on, lihtsalt sa kirjutad php koodi veidralt. |
kapa24 näide ei too just eriti hästi Smarti paremaid külgi välja.
Igasuguse templeidimootori puhul on siiski oluline see, kuidas ta aitab eraldada programmiloogikat ja presentatsioonikihti. Tsüklid ja valiklaused on enam-vähem üks-ühele PHP-ga, nende osas Smartyga suurt ei võida. Kuid üheks kasulikumaks vahendiks on muutujatele lisatavad modifikaatorid:
<table>
{foreach from=$forum item=topic}
<tr class="{cycle values='odd,even'}">
{* kirjutame teema nime ette numbri *}
{* varjestame HTML-i erisümbolid, a'la htmlspecialchars() *}
<td>{counter}. {$topic.title|escape}</td>
{* Vormindame kuupäeva stiilis: 6. veebruar 2008 *}
<td>{$topic.date|date_format:"%e. %B %Y"}</td>
{* näitame maksimaalselt 50 tähte, kuid ei lõika sõna poole pealt *}
{* ja lisame lõppu kolm punkti. Lisaks varjestame HTML-i. *}
<td>{$topic.text|truncate:50|escape}</td>
</tr>
{/foreach}
</table> |
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
07.02.2008 23:23:51
|
|
|
mul oleks abi natukene vaja sectioniga. ma ei oska menüüd kuvada. sqli baas selline: page_id, parent_id, order_id
seal siis esimise astme parent_id on 0 ja järgnevatel juba see page_id mille alla nad kuuluvad. valjavõttes peaks olema midagi sarnast:
page_1
subpage_1
subpage_2
page_2
page_3
subpage_1
subsubpage_1
subsubpage_2
|
jne... oskab keegi õpetada?
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nene
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.03.2004
|
10.02.2008 17:51:07
|
|
|
Ma arvan, et see pole otseselt seotud Smarti {section}'iga.
Sinu probleem paistab olevat selles, kuidas andmebaasist hierarhilisi andmeid välja võtta.
Abiks on rekursioon.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
10.02.2008 18:22:06
|
|
|
ma midagi kribasin kokku, kuid see vist pole kõige toredam lahend:
//v6tame v2lja lehed
$sql_query['0'] = $sql->sql_query("select page_id, parent_id, active from ".PAGES."
where parent_id='0' order by order_id");
while($sql_row['0'] = $sql->sql_row($sql_query['0']))
{
//level 0
$meny[] = array(
'page_id' => $sql_row['0']['page_id'],
'active' => $sql_row['0']['active'],
'level' => '0'
);
$sql_query['1'] = $sql->sql_query("select page_id, parent_id, active from ".PAGES."
where parent_id='".$sql_row['0']['page_id']."' order by order_id");
while($sql_row['1'] = $sql->sql_row($sql_query['1']))
{
//level 1
$meny[] = array(
'page_id' => $sql_row['1']['page_id'],
'active' => $sql_row['1']['active'],
'level' => '1'
);
$sql_query['2'] = $sql->sql_query("select page_id, parent_id, active from ".PAGES."
where parent_id='".$sql_row['1']['page_id']."' order by order_id");
while($sql_row['2'] = $sql->sql_row($sql_query['2']))
{
//level 2
$meny[] = array(
'page_id' => $sql_row['2']['page_id'],
'active' => $sql_row['2']['active'],
'level' => '2'
);
}
}
}
$smarty->assign('meny',$meny); |
{section name=tree loop=$meny}
<span style="margin-left: {math equation="x * y" x=10 y=$meny[tree].level}px}">lehe id: {$meny[tree].page_id}</span><br>
{/section} |
et siis võtame kõik sqlist õiges järjekorras välja ning anname leveli kaasa. vastavalt sellele siis smarty kuvab
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nene
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.03.2004
|
10.02.2008 18:48:50
|
|
|
Selle esimese osa jaoks saad sa kasutada rekursiooni:
| php:
|
<?php function load_meny($parent_id = 0, $level = 0) { $sql = ???; $query = $sql->sql_query( "SELECT page_id, parent_id, active FROM ".PAGES." WHERE parent_id='$parent_id' ORDER BY order_id" ); while($row = $sql->sql_row($query)) { 'page_id' => $row['page_id'], 'active' => $row['active'], 'level' => $level ); $meny = array_merge($meny, load_menu ($row['parent_id'], $level + 1)); } return $meny; } $meny = load_meny(); $smarty->assign('meny',$meny);
|
Aga mis probleem sul selle smartyga siis on? Ma näen, et sul on seal üks loogeline sulg üleliia ning sama asja saaks kirjutada märksa lihtsamini:
{foreach from=$meny item=item}
<div style="margin-left: {$item.level * 10}px">lehe id: {$item.page_id}</div>
{/foreach} |
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
10.02.2008 19:48:09
|
|
|
ega see andmete kätte saamine oligi. kas see sinu sql versioon laeb n+1 arvu neid leveleid sisse?
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nene
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.03.2004
|
10.02.2008 20:23:14
|
|
|
| keevitaja kirjutas: |
| kas see sinu sql versioon laeb n+1 arvu neid leveleid sisse? |
Mu kood peaks tegema täpselt seda sama, mida ka sinu kood tegi. Välja arvatud see, et sinu kood ei jõudnud sügavuselt 2 edasi.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
10.02.2008 22:07:30
|
|
|
mul ei hakka see asi töötama. tegin $sql globaalseks ja load_menu asendasin load_meny-ga
function load_meny($parent_id = 0, $level = 0) {
global $sql;
$query = $sql->sql_query(
"SELECT page_id, parent_id, active
FROM ".PAGES."
WHERE parent_id='$parent_id'
ORDER BY order_id"
);
$meny = array();
while($row = $sql->sql_row($query))
{
$meny[] = array(
'page_id' => $row['page_id'],
'active' => $row['active'],
'level' => $level
);
$meny = array_merge($meny, load_meny($row['parent_id'], $level + 1));
}
return $meny;
} |
ja kui ma seda vaatan, siis kuidas peaks parent_id muutuma ning $level läheb iga kord ühe võrra suuremaks!
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
11.02.2008 10:16:30
|
|
|
$meny = array_merge($meny, load_meny($row['parent_id'], $level + 1));
sellega hakkab asi tööle. tänud!
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nene
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.03.2004
|
11.02.2008 22:35:53
|
|
|
Huvitav, ma oma mäletamist mööda tegin siia vahele postituse, kus ütlesin, et peaks olema hoopis:
| $meny = array_merge($meny, load_meny($row['page_id'], $level + 1)); |
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitaja
AM 10 aastat

liitunud: 05.11.2001
|
12.02.2008 11:42:17
|
|
|
aga kuidas sellele funtsioonile öelda, et ärgu mingist levelist edasi mingu? idee poolest oleks vast võimalik lihtsalt if-ga array lisamine ära keelata, kuid kas see on kõige parem mõte?
_________________ Hinnavaatlus ei ole koht arvamuse avaldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nene
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.03.2004
|
13.02.2008 02:22:25
|
|
|
Kõige õigem oleks vast sellisel juhul funktsioonile kaasa anda parameeter, mis määraks maksimaalse leveli.
Näiteks ($max_level = 0 annab üksnes esimese menüütasandi, $max_level = 1 annab kaks jne, ning $max_level = -1 annab kõik):
function load_meny($parent_id = 0, $max_level = -1, $level = 0) {
...
while($row = $sql->sql_row($query))
{
...
if ($level < $max_level || $max_level == -1) {
$meny = $meny + load_meny($row['page_id'], $max_level, $level + 1);
}
}
return $meny;
} |
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kapa24
HV vaatleja
liitunud: 23.01.2003
|
13.02.2008 16:59:26
|
|
|
| andrusny kirjutas: |
| Ei taba eriti, mis sul seal soliidsem on, lihtsalt sa kirjutad php koodi veidralt. |
Mis seal veidrat on?
| nene kirjutas: |
kapa24 näide ei too just eriti hästi Smarti paremaid külgi välja.
Igasuguse templeidimootori puhul on siiski oluline see, kuidas ta aitab eraldada programmiloogikat ja presentatsioonikihti. Tsüklid ja valiklaused on enam-vähem üks-ühele PHP-ga, nende osas Smartyga suurt ei võida. Kuid üheks kasulikumaks vahendiks on muutujatele lisatavad modifikaatorid:
|
See ei olnudki smarty paremate külgede väljatoomiseks, pigem vastuseks kasutajatele lehm2, taavi ...
Programmiloogika ja presentatsioonikihi lahushoidmine smarty põhiülesandeks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
13.02.2008 18:46:50
|
|
|
Nagu olen arusaanud. et kõik muutujad mida presentatsioonikihis tahad väljastada peab olema lisatud meetodi assign abil aga kuidas siis suurema andmemahuga see ülekanne on näiteks tuhat kirjet?
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nn3_
HV kasutaja

liitunud: 13.09.2003
|
14.02.2008 13:49:46
|
|
|
| lehm2 kirjutas: |
| Nagu olen arusaanud. et kõik muutujad mida presentatsioonikihis tahad väljastada peab olema lisatud meetodi assign abil aga kuidas siis suurema andmemahuga see ülekanne on näiteks tuhat kirjet? |
Paned massiivi.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nene
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.03.2004
|
14.02.2008 22:32:25
|
|
|
| nn3_ kirjutas: |
| Paned massiivi. |
Üksildase programmeerija porno.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
15.02.2008 20:16:57
|
|
|
| nene kirjutas: |
| nn3_ kirjutas: |
| Paned massiivi. |
Üksildase programmeerija porno.  |
Kas mingit teist viisi on ka võimalik, massiiv liialt mälu ei võta suurema andme koguse näitamisel?
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
16.02.2008 20:54:39
|
|
|
| lehm2 kirjutas: |
| nene kirjutas: |
| nn3_ kirjutas: |
| Paned massiivi. |
Üksildase programmeerija porno.  |
Kas mingit teist viisi on ka võimalik, massiiv liialt mälu ei võta suurema andme koguse näitamisel?  |
meh.. kuidas sa vähema ressursikuluga veel andmeid mõistlikult hoiad ? olgem ausad, enam efektiivsemat meetodit ei ole..
tead, mind kohe huvitab.. kust tuleb mõte, et tavalise massiivi kasutamine mingit hullu overheadi omab?
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nene
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.03.2004
|
17.02.2008 01:00:42
|
|
|
| Fukiku kirjutas: |
| kuidas sa vähema ressursikuluga veel andmeid mõistlikult hoiad? olgem ausad, enam efektiivsemat meetodit ei ole.. |
Kui sa teed andmebaasi päringu, saad sealt mitutuhat rida, loed need kõik massiivi ja alles seejärel väljastad, siis on seal vahel massiivi kasutamine tegelikult ju mälu raiskamine. Märksa ökonoomsem on andmeid mitte kokku koguda, vaid saabumise järjekorras ükshaavalt töödelda ja väljastada.
Iseasi, kas selline kokkuhoid ühe tüüpilise veebilehe puhul ka mingit effekti annab. Kui annab, siis ilmselt on tegemist ühe kahtlaselt suure lehega.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Fukiku
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.11.2003
|
17.02.2008 19:36:50
|
|
|
| nene kirjutas: |
Kui sa teed andmebaasi päringu, saad sealt mitutuhat rida, loed need kõik massiivi ja alles seejärel väljastad, siis on seal vahel massiivi kasutamine tegelikult ju mälu raiskamine. Märksa ökonoomsem on andmeid mitte kokku koguda, vaid saabumise järjekorras ükshaavalt töödelda ja väljastada.
Iseasi, kas selline kokkuhoid ühe tüüpilise veebilehe puhul ka mingit effekti annab. Kui annab, siis ilmselt on tegemist ühe kahtlaselt suure lehega. |
ma ei leia seda tsitaati hetkel üles, aga keegi kunagi ütles, et ei ole mõtet oma koodi üleliia optimiseerida, sest siis sa jõuad kõigest kolm nanosekundit kiiremini järgmise andmebaasi/kettaoperatsioonini, mis sööb nigunii 99% ajast, mis ühe veebilehe ettemanamiseks kulub..
_________________ Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist. |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aq
HV kasutaja
liitunud: 01.01.2003
|
18.02.2008 14:34:16
|
|
|
Kaklete siin aina, aga röökige rahvas, mis te Smarty cache-süsteemist arvate?
Mina oma tagasihoidlike PHP-teadmiste juures arvan, et kuigi see andmebaas -> massiiv -> väljund süsteem võib kahtlane olla, siis kui peaks juhtuma, et see hakkab serverit liiga koormama (kui teenusepakkuja karjuma hakkab), siis kavatsen lihtsalt cache-süsteemi sisse lülitada ja voila - kohe peaks ju süsteem kordades kergemaks muutuma...
Kes on Smarty cache't ka reaalsuses suurema külastusega lehtedel kasutanud? Ons reaalne efekt??? Eriti hea oleks, kui saaks mõne serveri administraatori käest arvamuse
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nene
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.03.2004
|
18.02.2008 23:08:30
|
|
|
Noh, päris nii see nüüd ikka ei käi, et lülitad lihtsalt cache sisse ja süsteem läheb koheselt kiiremaks.
IMHO on oluline tuvastada lehel elemendid, mille cachemisel kõige suurem mõte oleks ja siis need cacheda. Näiteks ilmselt sa ei taha cacheda otsingu tulemusi, mis on pidevas muutumises, küll aga mingit keerukat graafikut, mis muutub ehk kord päevas.
Isiklikult pole Smarty enda cachet kusagil kasutanud - on lihtsalt eraldi aeglasemate andmebaasipäringute tulemusi cachetud. Senimaani pole lihtsalt Smarty pudelikaelaks osutunud - enamus aega kulub ikkagi andmebaasipäringute tegemiseks, mistõttu pole näinud ka mõtet Smartyt tuunida - mujalt on palju rohkem võita.
Ehk siis nagu igasuguse koodi tuunimisega - kõige olulisem on esmalt tuvastada, mis su lehte tegelikult aeglaseks teeb, siis seda tuunida ja viimaks ka mõõta, kas oli kasu.
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|