Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Asus Silent Knight AL VS Arctic Cooler 7 PRO märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2008 23:29:16 Asus Silent Knight AL VS Arctic Cooler 7 PRO vasta tsitaadiga

Mis on parem nendest? Ja kas Vaikne rüütel on hea. Kas jahutab Pentium D 830 ära?
Mul Freezer 7 PRO, kui on täis pööretel, siis see hääl on kostab üle terve maja :S.
Kuidas siis, Rüütliga lood on?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 01.02.2008 01:36:32 vasta tsitaadiga

Performance poolest soovitaks TT Bigtyphoon`i aga see uuem VX on suht lärmakas. Silent knight peaks vist isegi vaiksem olema kuid ei julge kinnitada kuna ise ei ole silentknight`i näppida saanud. Vaiksuse suhtes soovitaks ma sul www.arvutikeskus.ee -st võtta Scythe Andy Samurai master või...
ASSAKURAT!!! Arvutikeskuses Scythe MUGEN saadaval icon_exclaim.gif thumbs_up.gif See on sama mis Infinity (tootenimi lihtsalt muutunud). Ainult, et millegipärast on kõik Scythe tootefotod AK lehel valed. Tootekoodi järgi tasuks üle kontrollida... SCINF-1000 = Mugen --> http://www.scythe-usa.com/product/cpu/024/scinf1000.html
Andy Samurai Master`t enam vist ei ole saadaval neil. Mina soovitaks tõsiselt silent knight`i asemel natuke raha juurde panna ja osta üks parimatest õhkjahutitest - Scythe Mugen thumbs_up.gif Ise oman seda ja julgen vabalt soovitada... endal vist juba varsti aasta kasutuses ning vent ikka sama vaikne nagu alguses imo. Btw, paljudel Silent Knight`el pidi tald olema natuke "kaheksas" mis tuleneb ilmselt tootmise tehnoloogiast. Võta Scythe Mugen ja jääd väga rahule beer_yum.gif
Ning isegi kui vent hakkab kunagi häält tegema, siis sinna võib ükskõik millise vaikse 12cm vendi õrnalt peale panna puhuma... põhitöö teeb jahuti ise, õrna õhuvoolu ainult vaja.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tungraud
HV kasutaja
tungraud

liitunud: 15.12.2002




sõnum 01.02.2008 02:27:20 vasta tsitaadiga

tt bigtyphoonil on ka tal samamoodi propelleris, vaja kergelt üle lihvida. ordi müüb typhooni üsna odavalt, mingi 600.-

mul vedeleb juba pea aasta riiulil avamata zalman 9500led, pole viitsinud külge panna. Inteli stock vasksüdamikuga jahutus on peal, temp üle 70c piinates ei tõusa, idle ja nett ja dvix on kuskil 35-40c.Eelmise biose versiooniga jättis isegi vendi seisma, uuemal kahjuks käib ka külmast peast 1k/rpm. Hetkel puudub igasugune vaajdus asisema jahutuse järele. hetkel jookseb e6420 3,2ghz peal.

_________________
liquid cooled brains. red coolant....
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2008 16:11:41 vasta tsitaadiga

Mul on siuke tunne, et see Scythe Mugen ei mahu ära. Seda tahtsingi mainida, mis oleks vaikne. Mugen tundub hea olevat, aga suur.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 01.02.2008 16:29:26 vasta tsitaadiga

Mercury kirjutas:
Mul on siuke tunne, et see Scythe Mugen ei mahu ära. Seda tahtsingi mainida, mis oleks vaikne. Mugen tundub hea olevat, aga suur.

Kuidas ta sul ära ei mahu? icon_rolleyes.gif Mul see kolmes erinemas midi-toweris käinud ja ühegagi pole probleeme olnud! Vaata kodulehelt mõõtmed järgi ja mõõda üle.
See jahuti peaks põmst. kõikidesse ATX korpustesse ära mahtuma imo. ATX kastide laius peaks suht standard olema. Ma arvan, et kindlasti mahub see ka sinu kasti.
Mis korpus sul on muidu?

e: vaatasin profiilist järgi. Netist uurides tundub ,et tegemist midi-toweriga ning sinna peaks ilusti see ära mahtuma imo icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2008 18:01:13 vasta tsitaadiga

Vot selline:

Laiuseks siis 17,5 ühest servest teisse.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 02.02.2008 00:18:14 vasta tsitaadiga


Seega jääb 1,5cm varu ning see peaks täiesti piisav olema koos emaplaadi + prose enda paksusega. Kui saad, siis mõõda socketi "kaanest" korpuse küljekaaneni. Minul jääb näiteks ~1cm veel ruumi alles. Ma usun, et peaks ikkagi ilusti ära mahtuma sinu korpusesse ka icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2008 16:22:06 vasta tsitaadiga

Mõõtsin joonlauaga 16 cm, emaplaadist, servast - servani. Ei mahu see Mugen icon_sad.gif.
Mul mahuvad pikkusega kuni 150 mm. (150 mm on max) Parem on 130 - 140, need on kindlalt!

Või ikka mahub, kas on see kirjutatud min. spec 160 mm ?
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 02.02.2008 19:02:28 vasta tsitaadiga

Mismõttes min. spec 160mm? See on konkreetse jahuti kõrgus.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mercury
HV veteran

liitunud: 08.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2008 19:25:24 vasta tsitaadiga

Mõtelsin, nagu et soovitatav. Nt Ati 3850 soovitab 500W. Aga muidu on väiksem.
Aga, siis ma pean uue korpuse muretsema.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 02.02.2008 20:11:13 vasta tsitaadiga

Mercury kirjutas:
Mõtelsin, nagu et soovitatav. Nt Ati 3850 soovitab 500W. Aga muidu on väiksem.
Aga, siis ma pean uue korpuse muretsema.

Ei pea tegelt uut korpust muretsema! kui korpus on endale armas ja loobuda ei soovi, siis parem puuri/lõika küljekaanele sinna kohtadesse kust heatpipe`d vasta küljekaant lähevad augud sisse ja asi vinks-vonks icon_wink.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2008 00:18:22 vasta tsitaadiga

oijah, kõigepealt kulutame 800 eeku ultra-vägeva cooleri peale (+ ilus koprus maksis ka ilmselt nii mõndagi icon_biggrin.gif ) ja siis hakkame kastile külje sisse auke lõikama thumbs_up.gif CorsairX, ega sa natuke liiale ei lähe oma soovitustega? äkki mõtleksid hetkeks, mida on actually MÕISTLIK soovitada tüübile, selle asemel, et täie pasaga üritada pähe määrida just täpselt sama toodet mille ise ostsid?
scythe'l on teisi coolereid ka! näiteks katana 2, mis peaks kenasti ära mahtuma ja on mõnusalt odavam ka. ilmselt saab küll kraadi võrra kõrgema tempi sinna 830 core'le, jube icon_lol.gif
väga hea hinna/kvaliteedi suhtega cooler tundub olema OCZ Vanquisher. alla 300 eeku lausa AK's.

Mercury, sa sellele ei ole mõelnud, et äkki vahetaks lihtsalt freezeri ventika ära? või paneks selle näiteks väiksematel pööretel käima?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 04.02.2008 06:02:43 vasta tsitaadiga

Wiltz anna andeks aga sa ikka natuke imeliku jutuga imo.
Ma ei ürita kellelegi midagi täie pasaga pähe määrida! Fakt on see, et tegemist väga hea jahutiga oma raha eest.
Lihtsalt pakkusin välja variandi, juhul kui teema algataja ei soovi korpusest loobuda ent soovib just seda konkreetset jahutit osta.
Soovitan seda jahutust, sest ise oman seda ja minul on selle jahutiga kogemused mida sinul, Wiltz, ei ole!
Jahuti on vaikne ja jahutab hästi... vaiksus oli teemaalgatajale tähtis ning võin omast kogemusest öelda, et ise seda üle poole aasta
kasutanud ning vent on sama vaikne kui ostes. Scythe vendid on vaiksed ja vastupidavad ka pikemas perpektiivis.

Niiet kui siin samamoodi üüber-cool`i teksti ajada siis... Wiltz, maybe u better stfu if u dont know about what ur talkin?

Ei ole vaja iga asja pärast tõmblema hakata icon_confused.gif Lihtsalt sõbralik soovitus.

Muidugi jah kui teemaalgataja ei soovi niipalju raha kulutada, siis ilmselt mõttekas Freezer`i vent välja vahetada... freezer iseenesest hea jahuti.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2008 23:37:49 vasta tsitaadiga

aga maybe on nii, et tegelikult tead nii sina kui ka mina what we're talkin about...ainult, et sina läksid antud juhul natuke liiale maksimaalselt hea jahuti soovitamisega, selle asemel, et suhtuda asjasse mõistlikult ja soovitada midagi, mis oleks praktiliselt sama hea, kuid mille paigaldamiseks ei oleks vaja hakata korpusse auke lõikama?!?
Ma ei kahtle, et sul on kogemused, selle ja veel mõnede jahutitega. Ma usun, et ka sina ei kahtle minu kogemustes päris paljude erinevate jahutitega? Kuid mis mõtet on tampida neid suuri kogemusi ja teist parastada nende puudumisel kui kõiki neid kogemusi võib tegelikult asendada mõni webileht, kus terve hunniku erinevate jahutite tulemused ilusti võrreldavana kirjas. Ma arvan, et nii suuri kogemusi ei ole ei sinul, minul ega kellelgi teisel siin! icon_biggrin.gif

Samas, sellest võiksid nii sina CorsairX kui paljud teised spetsid siin lõpuks aru saada, et radikas ja ventikas on IGALJUHUL ja ALATI ikka kaks täiesti erinevat unitit. Ei ole mina näinud veel coolerit, mis oleks täiesti ühest tükist voolitud radikas+vent! See tähendab aga omakorda, et vent on alati vahetatav...seda esiteks, teiseks on vendi pöörded alati muudetavad. Teinekord võib olla üsna mõistlik sellistele võimalustele mõelda, enne kui minna poodi ligi tuhande krooni eest uut jahutit nillima lihtsalt seepärast, et teisel teeb ventikas kõva häält. Probleem on meil ikkagi alles siis kui ventikas teeb kõva häält, kuid selle juures on ka cooler ise oma jahutusvõimekuse piiril. Ja kuigi suure hulga raha eest võib saada ilusa, uhke ja tubli cooleri, võib selle eest saada ka praktilises mõttes asjalikumat kaupa icon_wink.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 05.02.2008 00:04:49 vasta tsitaadiga

jah sinu jutt on tore ja õige... aga... sinu mõttetu tekstist kildude nokkimine... no comments icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Asus Silent Knight AL VS Arctic Cooler 7 PRO
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.