Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  ASUS Silent Square vendi kiirus tundub liiga aeglane märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
nivoo
HV kasutaja
nivoo

liitunud: 20.05.2004




sõnum 05.01.2008 12:43:53 ASUS Silent Square vendi kiirus tundub liiga aeglane vasta tsitaadiga

Tere!
Mul on nimelt selline probleem, või noh, enda arvates probleem, et mul on Core 2 Quad Q6600 ja seda jahutab ASUS-e Silent Square. Aga imelik on see, et vendi kiirus on minu meelest kuidagi liiga aeglane, umbes 600RPM. Tundub küll, et ta reguleerib oma kiirust CPU temperatuuri järgi, mis ei ole veel kordagi üle 40*C läinud. Eile klokkisin CPU 3GHz peale ja kõik tundus väga hea olevat, temperatuur oli ca 37*C. Kui CPU oli mõnda aega töötada saanud, läks vendi kiirus ka umbes 900RPM-i juurde.
Aga täna hommikul, kui arvuti tööle panin, ei hakanud vent üldse tööle. Fan Speed Alarm vms oli mul BIOS-is peal ja arvuti hakkas undama. Ja arvuti oli ennast uuesti 2.4GHz-i peale alla klokkinud. Pärast restarti vedas aga ennast taas mingil hädisel kiirusel tööle, nii hädisel, et tundub nagu vent sees loperdaks, kuna kiirus on lihtsalt nii väike.
Samas lugesin kuskilt lehelt, et Silent Square'i selline tavakiirus vms peaks olema ca 1200RPM.
Kas mul on põhjust üldse millegi pärast muretseda? On kellelgi selle jahutusega kogemusi?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ivar43
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2006




sõnum 07.01.2008 12:21:06 vasta tsitaadiga

Vôiks rohkem infi olla - emaplaat / op sys ?
mis Silent Square on ? - Pro vôi see vanem versioon..? ( neid oli saadaval erinevaid variante )
nende max pöörded peaks olema:
Non(mitte) Pro = 1800rpm ja Silent Square PRO = 2000rpm

kasutan seda vanemat ( mitte Pro ) mudelit juba yle aasta - seda nüüd küll amd 64 x2 4600+ /Asus A8N32-SLI Deluxe plaadiga - ja pöörded on 1800rpm /
''tilulilusid'' e. C'n'Q keelatud [Disabled] ja samuti pole windowsi installitud minged ''vilesid'' ( SpeedFan, PcProbe .. jne )

miskiparast tundub , et sul on (silentFan) Qfan Bioses lubatud - ja see hoiab jahutuse ventika pöörded all
(s:tem lugu kui vent ise otsad andnud icon_sad.gif krt teab ? juhtub) - aga ''Tolmu-tropid'' vôivad kah takistada ?)

PS !
kui klokkima hakkad - esimene asi! - keera need igasugu '' silent- ja Quaiet ''tilulilud'' - kinni ! . Sama - , kui kasutad mingit muud (op sys'i) poolset reguleerijat
( SpeedFan ? PC Probe ?? ) - siis confi need nii - et EI kontrolliks ventide pöördeid !
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nivoo
HV kasutaja
nivoo

liitunud: 20.05.2004




sõnum 09.01.2008 13:00:40 vasta tsitaadiga

Mul on see vanem (nii-öelda non-Pro siis). Emaplaat on Gigabyte P35C DS3R. OS on XP Pro. Windowsis pole ühtegi SpeedFan-i ega niisugust proget installitud. BIOS-is pole ma neid C'n'Q ja Qfan värke igatahes leidnud. Ja pöörded on ikkagi seal 600-800RPM ringis. Ja täna hommikul, isegi default clockspeediga (2.40GHz), ei vedanud jälle venti tööle. Tegin restardi ja siis jälle hakkas. Suur mõistatus. Kas mingi halvasti kinnitatud toitekaabel ei saa sellist jura tekitada vms?

Edit:
Ma vist sain asjast vähe rohkem sotti. Tööle ei hakanudki ta minu arvates selle Fan Speed Alarmi vms pärast. Ja kiirus on minu meelest nii väike mingi värgi nimega PWM pärast, mis kontrollibki vendi kiirust CPU temperatuuri järgi. Ja kuna näiteks praegu (@ 2.4GHz) on CPU temp 23 kraadi C, siis vist ei ole tal põhjust 1200RPM käiagi.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  ASUS Silent Square vendi kiirus tundub liiga aeglane
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.