|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
feliksst
HV vaatleja
liitunud: 14.07.2003
|
20.06.2004 11:01:46
Mida silmas pidada virtuaalserverit valides. |
|
|
Panin kirja mõned asjad, mida peaks arvestama enne virtuaalserveri valimist.
See on minu nägemus ja kui kellelgi on veel kogemusi, mida jagada, laske käia!
1. Tee endale selgeks, milleks sa oma kodulehte kasutad. Kui sa kasutad seda ainult selleks, et enda tegemistest teada anda oma sõpradele, siis sobib sulle väga hästi tasuta teenus. Kui sa aga oled juba natuke kõvem tegija ja kasutad kodulehe valmistamisel midagi rohkemat, kui HTML-i, siis tasub sul otsida juba tasuliste serverite pakkujate hulgast. Tasuta serveriruumi ei soovita kasutada ka ettevõtetel, kuna see jätab suht ebaprofessionaalse mulje.
2. Vaata üle, palju su koduleht ruumi võtab. Selle järgi saab juba üsna täpselt valida endale serveriruumi pakkuja poolt koostatud pakettide hulgast sobivaim. Jäta ka kindlasti mingi varu kodulehe arendamiseks.
3. Kui oled juba välja valinud sobivad paketid, tasub uurida, millist kliendituge teenuse pakkuja osutab. Vaata nende lehelt, kas neil on KKK, foorum klientidele, klienditugi e-posti teel või lausa telefoni teel. Kirjuta teenusepakkujatele kiri oma soovidega ja küsimustega, ning vaata kui kiiresti nad sulle vastavad. Selle järgi saab kindlaks teha, kui palju nad klientidest hoolivad. Üle 24 tunni vastust oodata pole mõtet. Milline viisakas kaupmees jätab oma tulevase kliendi kohe hooletusse.
4. Uuri ka teenuse pakkuja tausta. See kas ta on AS, OÜ või hoopis FIE ei oma mingit tähtsust. Olulisem on näiteks välja uurida, mida arvavad temast kliendid. Uuri just seda, milline on nende klienditeenindus, mitte seda, kas nende server oli mingil ajal maas või mitte. Seda juhtub kõigiga, see on kindel! Aga kuidas nad olukorra lahendasid, see on oluline! Üks asi veel. Kui teenusepakkuja lehel on hulgaliselt kirjavigu, näitab see seda, et teenuse pakkuja on kas algharidusega, või lihtsalt lohakas. Vahet pole!
5. Enne lepingu sõmimist loe VÄGA hoolikalt läbi lepingu tekst. Kui tekib mingeid küsimusi, võta kindlasti teenuse pakkujaga ühendust ja uuri täpselt välja mida konkreetne punkt tähendab. Kui lepingus esineb vasturääkivusi, ei ole see just hea näitaja. Ilma lepinguta ei soovita mingil juhul teenust osta!
6. Vaata ka, kas sulle pakutakse mingeid garantiisid. Näiteks selleks puhuks, kui server on maas. Kas Teenuse pakkuja maksab sulle raha tagasi, annab tasuta teenust jne. Või ei reageerita sellele üldse. Tasub ka uurida, mis juhtub kui sa ei soovi teenust enam kasutada.
Olge hoolikad ja ärge kiirustage valikuga!
Lõpuks mõned lingid, millest võib kasu olla.
http://www.whois.sc Vaata kes on lehe omanik, millist serverit ta kasutab jne. Ka muid häid tööriistu. Ei tööta Eesti domeenide puhul!
http://www.alexa.com Veel taustauuringut, lisaks ka võimalus vaadata, milline leht oli minevikus.
http://www.siteuptime.com Kas teenusepakkuja koduleht ei ole mitte maas. Jälgi seda pikema aja jooksul. Ei tööta eesti domeenide puhul!
http://www.hostingu.info Siin saab vahetult suhelda Eesti virtuaalserverite pakkujatega.
Kindlasti on veel palju kasulikke tööriistu. Nii et andke teada!
viimati muutis feliksst 18.12.2004 08:52:34, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inc
HV veteran

liitunud: 18.04.2004
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kmail
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2002
|
24.06.2004 18:27:29
|
|
|
Ütleks, et kui inimene on juba uurinud mingi servupakkuja teenuse funktsionaalsust läbi teiste tema klientide arvamuste, saanud neilt positiivset vastukaja ja tegu on tuntud teenusepakkujaga(zone, elkdata nt.), siis minumeelest poleks küll vaja hakata sukelduma lepingu väikesesse teksti . On ju väheusutav, et seal siis mingi tohutu tüng peitub...
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TULNUK
HV kasutaja
liitunud: 30.08.2003
|
24.06.2004 18:33:47
|
|
|
| kmail kirjutas: |
| On ju väheusutav, et seal siis mingi tohutu tüng peitub... |
Pigem Karta kui kahetseda!
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
feliksst
HV vaatleja
liitunud: 14.07.2003
|
25.06.2004 10:25:59
|
|
|
| kmail kirjutas: |
| On ju väheusutav, et seal siis mingi tohutu tüng peitub... |
Ega ei pruugigi mingit tünga olla, kuid siis on sul kindlalt teada, mis õigused sul on ja mis kohustused on teenusepakkujal. Juhul, kui midagi juhtuma peaks, on teada mida teha.
Üldiselt on nii, et lepingut tasub ikka lugeda. Kui algul ei viitsi, siis hiljem kindlasti. Loodetavasti pole siis liiga hilja.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
McNeo
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2004
|
24.08.2004 16:53:10
|
|
|
| teemat loogiliselt jätkates - kas on kellelgi häid pikaajalisi kogemusi mõne eesti teenusepakkujaga? ise otsin samuti serverit mis toetaks: perl-cgi, vajadusel mõne perli mooduli lisamist, php (seda vist pakuvad küll enamus), vabadust .htaccess'iga oma kaustades ise majandada (a'la addhandler jne), ssi.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
morgoth
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2004
|
24.08.2004 22:34:42
|
|
|
| McNeo kirjutas: |
| teemat loogiliselt jätkates - kas on kellelgi häid pikaajalisi kogemusi mõne eesti teenusepakkujaga? ise otsin samuti serverit mis toetaks: perl-cgi, vajadusel mõne perli mooduli lisamist, php (seda vist pakuvad küll enamus), vabadust .htaccess'iga oma kaustades ise majandada (a'la addhandler jne), ssi. |
jah - www.zone.ee - hind on krõbe aga teenus on see-eest kavliteetne.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R A T
HV veteran

liitunud: 21.04.2004
|
25.08.2004 21:15:49
|
|
|
minuarust www.alfanet.ee on suht paras oma hinnapoolest, vahel on maas servu, aga VÄGA kiiresti on pysti tagasi...
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rcrusoe
külaline
|
15.10.2004 20:32:46
|
|
|
| Soovitan vaadata mõnda lääne pakkujat, eriti USA - kuna UK hinand on laes! Maksta saab ka U-neti kaudu!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Jumbu
HV Guru

liitunud: 07.01.2002
|
29.12.2004 05:59:55
|
|
|
Sain oma mailile spämmi
Esimese hooga tundus suht soodne olevat, kvaliteedist pole aimugi
Aga eks proovige omal nahal järgi ja andke teada http://frontpage-web-hosting.org/
_________________ modepensionil |
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mks
HV veteran
liitunud: 27.09.2004
|
31.12.2004 18:14:40
|
|
|
| McNeo kirjutas: |
| vabadust .htaccess'iga oma kaustades ise majandada (a'la addhandler jne) |
Zone seda vabadust küll ei paku. Vähemalt selleks, et lisada mõni mod_rewrite kasutamise rule, tuleb see neile kuttidele meilid, et nemad selle paika paneksid... äärmiselt ebamugav...
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Freezedude
HV vaatleja
liitunud: 26.12.2002
|
17.06.2005 23:34:28
|
|
|
| feliksst aga kus on punkt turvalisusest?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
17.06.2005 23:39:12
|
|
|
omal oli Elkdata'ga 3 aastat hea kogemus - soovitan
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
borru
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
18.06.2005 14:17:55
|
|
|
imelik teema siin.. 12 postitusega sticky
samas on juba olemas selline teema nagu Soovitage virtuaalserverit. 195 postiga.
huvitav küll kes neid stickysid teeb siin
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naljatilk
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2006
|
29.07.2006 23:20:49
|
|
|
kindlasti tuleb serverit valides uurida sellist asja ka nagu bandwidth (ehk eesti keeles andmeedastusmaht.)
selle suhe kasutada oleva ruumiga peaks olema vähemalt kahe-kolme kordne, kõik oleneb loomulikult sellest, milleks seda lehte kasutatakse.
ja
| borru kirjutas: |
| huvitav küll kes neid stickysid teeb siin icon_rolleyes.gif |
tore on küll sarkastitseda, aga targem oleks vaadata esimest postitust.
_________________ Vaata pilti |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XCX
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.03.2005
|
01.08.2006 21:48:50
|
|
|
Northside Solutions, julgen soovitada Suhteliselt soodsad hinnad..
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zenoni
HV kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
05.04.2007 17:27:16
|
|
|
Täiesti mõttetu on üldse Eestis hostida - kallis hind ja tihti ei osa teenusepakkuja peale arvete väljakirjutamise enam mingid muud supporti pakkuda.
Hosti USA-s , odav, kvaliteetne, vali parimad teenusepakkujad parimate võrkudega.
_________________ http://en.eurobilltracker.com |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
randomize
HV vaatleja

liitunud: 24.05.2003
|
14.05.2007 16:12:44
Kus on kirjas, kellele kuulub domeen |
|
|
Registreerisin endale .info domeeni ja vaatan nüüd seda infot, mida zone.ee vabade domeenide otsimine minu domeeni kohta ütleb...
minu nime seal andmetes ei ole, kõik puha teenusepakkuja andmed.
Ühelt poolt nagu on hea jääda anonüümseks, aga mille järgi ma saan kindel olla, et teenusepakkuja ühel päeval mu ülestöötatud domeeninime maha ei müü?! Esmalt peaks muidugi enda lepingut teenusepakkujaga lugema, aga ma arvan et see leping ei huvita kedagi, kui ma mingil hetkel tahan domeeni üle kolida ja senine teenusepakkuja ei lase... On mul põhjust muretsemiseks?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zenoni
HV kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
14.05.2007 18:29:24
Re: Kus on kirjas, kellele kuulub domeen |
|
|
Parem kui uurid seda kohe, sest olen kuulnud jutte, kus domeen läheb kaduma. Kõige tähtsam on kontrollida domeeni, sest uue teenusepakkuja leiab kiiresti. Domeeni ületoomine aga.... parem ennetada võimalikke probleeme.
| randomize kirjutas: |
Registreerisin endale .info domeeni ja vaatan nüüd seda infot, mida zone.ee vabade domeenide otsimine minu domeeni kohta ütleb...
minu nime seal andmetes ei ole, kõik puha teenusepakkuja andmed.
Ühelt poolt nagu on hea jääda anonüümseks, aga mille järgi ma saan kindel olla, et teenusepakkuja ühel päeval mu ülestöötatud domeeninime maha ei müü?! Esmalt peaks muidugi enda lepingut teenusepakkujaga lugema, aga ma arvan et see leping ei huvita kedagi, kui ma mingil hetkel tahan domeeni üle kolida ja senine teenusepakkuja ei lase... On mul põhjust muretsemiseks? |
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cemtey_old
HV vaatleja
liitunud: 13.06.2006
|
25.05.2007 12:15:03
.. kustutatud .. |
|
|
.. kustutatud ..
viimati muutis Cemtey_old 04.05.2014 15:40:09, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pl1600
HV Guru
liitunud: 29.01.2002
|
02.06.2007 02:41:23
|
|
|
Ega sa ometi Zone'st 199 krooni eest ei võtnud seda .info't?
_________________ mäx2 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomv
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.01.2007
|
02.06.2007 12:39:02
|
|
|
| pl1600 kirjutas: |
Ega sa ometi Zone'st 199 krooni eest ei võtnud seda .info't?  |
Mis siis on kui võttis?
_________________ jah |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pl1600
HV Guru
liitunud: 29.01.2002
|
02.06.2007 18:27:20
|
|
|
Nu GoDaddy's saab sihukese asja 1.21$ eest ja täitsa oma nimele
_________________ mäx2 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomv
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.01.2007
|
02.06.2007 19:00:36
|
|
|
| pl1600 kirjutas: |
Nu GoDaddy's saab sihukese asja 1.21$ eest ja täitsa oma nimele  |
Aga seal peab krediitkaartidega või paypaliga jamama.
| ot: |
| Kas keegi oleks nõus krediitkaardiga/paypaliga $1.21 üle kandma? Kannaksin enda pangakontolt teie pangakontole. |
_________________ jah |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
randomize
HV vaatleja

liitunud: 24.05.2003
|
04.06.2007 20:01:17
kust võtsin |
|
|
| pl1600 kirjutas: |
Ega sa ometi Zone'st 199 krooni eest ei võtnud seda .info't?  |
Võtsin Tantumist. Nad vabandasid ning parandasid andmed ära kohe kui mult meili said.
Nende softis, mis regamisandmeid edastas, olevat väidetavalt viga olnud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SGM
HV kasutaja

liitunud: 04.12.2005
|
07.07.2007 11:30:09
|
|
|
| tsitaat: |
Aga seal peab krediitkaartidega või paypaliga jamama.
|
PayPal on väga lihtne, turvaline ja mugav, olen just sealt GoDaddy-st odavalt ühe domeeni võtnud!
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
digivend
HV kasutaja
liitunud: 16.02.2003
|
10.10.2007 03:16:12
|
|
|
Soovitan silmas pidada seda, kas serverimehi pühapäeval kätte saab (või kui kiire vastuse saad).
Mõtle mingid tülikad küsimused välja ja saada teele - kes kiiremini vastab, sellel aega rohkem
Asi ei saa alati 100% töötada, aga vähemalt on vaja inimesi kes sel puhul aitavad.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mahfiaz
HV kasutaja
liitunud: 03.11.2005
|
24.10.2007 21:25:21
|
|
|
| Jube tihti hõigatakse siin, et valige USA hostijad, aga kui tegu Eestisse suunatud asjaga, siis väike ping on kah midagi väärt. (godaddy.com 188ms vs neti.ee 9.5ms)
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Cemtey_old
HV vaatleja
liitunud: 13.06.2006
|
08.01.2008 20:48:09
|
|
|
.. kustutatud ..
viimati muutis Cemtey_old 04.05.2014 15:40:25, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
superior
HV Guru
liitunud: 01.09.2004
|
09.05.2008 15:19:11
|
|
|
Nimetage üks väga odav teenusepakkuja.
Ainsaks tingimuseks on MySQL.
|
|
| Kommentaarid: 139 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sakunne
HV veteran

liitunud: 15.12.2004
|
27.05.2008 12:51:28
|
|
|
EENet vist pakub ise ka hostingut, kellelgi kogemusi kvaliteedist
_________________ Kuna ei pruugi õigel ajal foorumisse sattuda:
SMS: 5051598 [võõraid tel. ei vasta]
Email sakunne@seenior.ee |
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UB
HV Guru

liitunud: 26.12.2002
|
27.05.2008 13:13:38
|
|
|
| mahfiaz kirjutas: |
| Jube tihti hõigatakse siin, et valige USA hostijad, aga kui tegu Eestisse suunatud asjaga, siis väike ping on kah midagi väärt. (godaddy.com 188ms vs neti.ee 9.5ms) |
Kui tegemist ei ole äriga ning koduleht on puhas väljaminek, siis see ping küll määrav ei ole. Räägin sellepärast, et majutan ka oma lehte USAs ning kannatab isegi videosid striimida. Samas ma ei tea kusagil siinkandis teenusepakkujat kes suudaks mulle pakkuda niipalju kettaruumi kui seal saab, saan kõik oma pildid ja videod ülesse panna ning ruumi jääb veel väga palju üle
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aq
HV kasutaja
liitunud: 01.01.2003
|
03.07.2008 18:30:24
|
|
|
| UB kirjutas: |
Kui tegemist ei ole äriga ning koduleht on puhas väljaminek, siis see ping küll määrav ei ole. Räägin sellepärast, et majutan ka oma lehte USAs ning kannatab isegi videosid striimida. Samas ma ei tea kusagil siinkandis teenusepakkujat kes suudaks mulle pakkuda niipalju kettaruumi kui seal saab, saan kõik oma pildid ja videod ülesse panna ning ruumi jääb veel väga palju üle  |
Ja siis juhtubki see, mille kohta ikka ja jälle pasundatakse - internet "kukub kokku"... st müüakse selliseid andmemahte, mida infrastrutkruur liigutada ei jaksa...
Kui aga eesmärgiks on oma kodulehe pääsemine Eesti kasutajate lemmikotsingusse NETI.ee, siis peaks server kindlasti asuma Eestis! Kui õigesti mäletan, siis toru.ee võis olla see keskkond, kes rakendab sellist nalja, et videod on USA serveris, aga lehte teenindatakse ikka Eestist - nii on win-win olukord saavutatud...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UB
HV Guru

liitunud: 26.12.2002
|
03.07.2008 18:34:28
|
|
|
Aq, kui tahad et leht satuks NETI.ee otsingusse, siis lisa ta sinna nimekirja ning rohkem polegi vaja
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aq
HV kasutaja
liitunud: 01.01.2003
|
03.07.2008 18:40:27
|
|
|
| UB kirjutas: |
Aq, kui tahad et leht satuks NETI.ee otsingusse, siis lisa ta sinna nimekirja ning rohkem polegi vaja  |
Kataloogi mõtled?
Ei - kataloogis olemine ei tähenda automaatselt otsingus olemist. Kataloogi pääsevad vahepeal kõiksugused, aga otsingusse filtreeritakse välja Eestis asuvad serverid:
http://www.neti.ee/cgi-bin/serverid
NB! See on SUUUR leht, mis laaditakse
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
03.07.2008 18:53:39
|
|
|
huvitav kust see nimekiri tekib et mis antud serveris olemas on
apache ise ei peaks ju teavitama ?
mul seal 2 alamdomeeni näha, millele kusagil ükski link ei viita
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aq
HV kasutaja
liitunud: 01.01.2003
|
03.07.2008 18:58:41
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
huvitav kust see nimekiri tekib et mis antud serveris olemas on
apache ise ei peaks ju teavitama ?
mul seal 2 alamdomeeni näha, millele kusagil ükski link ei viita |
See loetakse ikka nii, et kuskilt leitakse link üles ja siis alles vaadatakse, kas on Eesti server ja alles siis indekseerija lastakse kallale...
Oled kindel, et ei viita??? Mis lehed on? Kas Sul väljapoole viiteid on nendelt lehtedelt? Näiteks minul indekseeris (tõsi küll, Google, mitte NETI) kunagi ammu ühe lehe niiviisi, et oli personaalne bookmark-leht, millel viited teistele kodulehtedele. Ühel neist kodulehtedest, millele minu leht viitas, oli aga OK counter (vai mingi muu, täpselt ei mäleta). See counter aga annab välja info selle kohta, KUSKOHAST on tuldud konkreetsele lehele (refrence) ning sealt Google selle viite üles leidiski...
Ka paljud CMSid annavad välja vastikuid nurgataguseid aadresse. Näideteks olgu CMA pakutavad, aga eriti jõledad on http://veebi.info/ tehtud kodulehed...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
03.07.2008 19:17:47
|
|
|
control mikk36.eu näiteks (aadress vigane et ka siit ei tekiks sinna viidet, midagi sealt lehelt ei leia ja asjal on auth-check peal), aga siiski
ma ise pole mitte ühtegi linki sinna pannud ja pole isegi jaganud seda linki praktiliselt
ei neti ega google anna antud aadressi otsides seda tulemuseks
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aq
HV kasutaja
liitunud: 01.01.2003
|
03.07.2008 19:39:35
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
control mikk36.eu näiteks (aadress vigane et ka siit ei tekiks sinna viidet, midagi sealt lehelt ei leia ja asjal on auth-check peal), aga siiski
ma ise pole mitte ühtegi linki sinna pannud ja pole isegi jaganud seda linki praktiliselt
ei neti ega google anna antud aadressi otsides seda tulemuseks |
No, otsides ei anna ta loomulikult parooliga kaitstud ala tulemusena... aga kuna server vastab mingil moel, siis serverite nimistus on ta olemas...
Aga võimalik, et ka teenusepakkujal on mingi leht stiilis "kliendid" vms... ei oska niimoodi öelda... kuidas see sinna sattus...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
03.07.2008 21:33:40
|
|
|
| Aq, minu enda masin väljastab seda lehte, pole mingit teenusepakkujat peale linxtelecomi vahel
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aq
HV kasutaja
liitunud: 01.01.2003
|
03.07.2008 21:47:51
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| Aq, minu enda masin väljastab seda lehte, pole mingit teenusepakkujat peale linxtelecomi vahel |
Noeitea siis
Kui väga teada tahad, tee veel mingi x-katse alamdomeen ja vaata, kas tuleb iseenesest paari-kolme kuu jooksul sinna samas logi kõik külastused (näiteks eriti NETI Nuhk) ja vaata, kuskohast nad tulevad NETI Nuhk peaks minu mälu järgi ref. andmeid kaasas kandma küll, Google't ei tea, ei viitsi uurida...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
03.07.2008 21:49:16
|
|
|
| no mul on ka üks alamdomeen, mis on juba mingi 1.5a vana ja pole seal (õnneks, some shady shit there, ohutuse mõttes panin nüüd ka robots.txt sinna, et isegi kui komistab otsa, siis ei hakkaks näitama)
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aq
HV kasutaja
liitunud: 01.01.2003
|
03.07.2008 21:54:09
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| no mul on ka üks alamdomeen, mis on juba mingi 1.5a vana ja pole seal (õnneks, some shady shit there, ohutuse mõttes panin nüüd ka robots.txt sinna, et isegi kui komistab otsa, siis ei hakkaks näitama) |
Nüüd sai siia palju teemavälist teksti, aga kui juba: robots.txt ei aita serverite nimistu vastu. See aitab indekseerimist ära hoida. Serverite loetelu eesmärk on kaardistada Eestis lippavad serverid... peaks nii olema, seda annab kah uurida muidugi...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
03.07.2008 22:22:45
|
|
|
| no seda ma samuti ju ei soovi, et keegi veel indekseerima kah asuks
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nuhk
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2001
|
31.07.2008 18:06:15
|
|
|
Virtuaalserveri valikuga seondub järgnev kaudselt, aga ühe kriteeriumina kindlasti.
Virtuaalserverit pakkudes tuleks ka eesti poistel teraselt silmas pidada, et kui kliendi domeen (soa - start of authority) asub virtuaalserveri pakkuja dns'is, siis tehakse sealsamas dns-kirjed ka teistele, väljaspool virtuaalmasinat paiknevatele sama domeeni masinatele ilma kauplemata, trikitamata ja lolli mängimata. Firma nime esialgu ei nimeta, aga ärge mind kurjaks ajage.
nuhk@hot.ee
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Frontpage
HV vaatleja
liitunud: 20.09.2008
|
11.10.2008 16:11:04
|
|
|
| Siin on juttu olnud ka USA soodsamatest hostingu pakkujatest. Ühe valiku kriteeriumina peaks silmas pidama serveri asukohta. Kui tegu Eesti auditooriumile suunatud lehega, peaks server asuma kindlasti siin. Otsingumootorid kaaluvad sadu tegureid ning majutus on üks nendest. Teiselpool lompi asuvas serveris oleva lehega peab palju rohkem pusima, et siinsetes otsingutes nähtav olla. Pingtime on siin juba mainitud, lisaks on välisühendustes sagedamini tõrkeid, kokkuvõttes võib kerge sääst teha paraja karuteene. Ei saa soovitada välismaist hostingut, kuigi teenuse hinnas ja kvaliteedis on kohalikel palju areneda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SSSSSS
HV vaatleja

liitunud: 24.03.2009
|
20.04.2009 23:38:50
|
|
|
Kuna virtuaalserveritest on juttu, siis väikene shout ka siia! Eestis saab esimesed 6 kuud tasuta hostingut www.cactus.ee'st.
_________________ Cactus Hosting - Uutele liitujatele
EE domeenid tasuta! http://www.cactus.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
gynterk
HV kasutaja
liitunud: 17.01.2004
|
03.05.2009 21:38:23
|
|
|
| SSSSSS kirjutas: |
Kuna virtuaalserveritest on juttu, siis väikene shout ka siia! Eestis saab esimesed 6 kuud tasuta hostingut www.cactus.ee'st.  |
Arvestades hetkel majandusseisu tuleks kindlasti heita ka pilk krediidiinfosse ja teha seal vastav päring teenusepakkuja kohta. Eelmises postituses reklaamitud Cactus hostingut pakkuval ettevõttel Dreamcom OÜ on seal nii mõndagi (ja pakuvad veel pool aastat tasuta teenust ka...). Võlad majandussurutise ajal ei tähenda kunagi head.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
smaugli
HV vaatleja
liitunud: 24.11.2003
|
11.05.2009 23:47:11
|
|
|
| Tasub ka vaadata palju serveril mälu on kui soov hakata mahukamaid aplikatsioone jooksutama. Kasvõi Magento e-poodki tahaks vähemalt giga mälu saada. Üldiselt "jagatud" servermajutus (shared hosting) siis väga ei sobi, ning peaks enda masina hankima, mis üsna krõbe. Võin pikemalt rääkida, kui on huvi mahukamaid veebirakendusi oma serveris jooksutada ja nõu anda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
TREMAN
HV kasutaja
liitunud: 17.04.2005
|
01.07.2009 10:23:37
|
|
|
| Kas mõni Eesti teenusepakkuja pakub ka ffmpeg'd virtuaalserveris?
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|