|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
artur-
HV Guru

liitunud: 06.07.2004
|
03.01.2008 03:09:39
|
|
|
Trackmania ka keegi vista all tööle on saanud?
Ei sunrais ega tavaversioon ei tööta. Googeldasin ja leidsin pathci aga ikka ei tööta
|
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
03.01.2008 04:21:11
|
|
|
urlmon.dll oli lähim vaste, mida ma selline murega leidsin ning sellest ka ekslik järeldus. Nüüd ma enam ei tea, milles viga on aga süsteem on väga katki. Explorer läheb küll käima, kuid arvuti ei sulge, vahel külmub väljalogimisel ning task manager ei näita akent. Lisaks ei paista SP1 endast peale mitut süsteemitaastet midagi arvatavat, kuna eemaldamine lihtsalt ei käivitu. SFC ei tee midagi. Vähemalt Process Explorer ei tuvasta nende puhul mingisugust tegevust. Aeg vist süsteem maha kanda, sest diagnoosimine mittetöötava süsteemiga on üsna võimatu. Käsitsi BSOD kaela tõmmata ja siis dumpi uurida...?
Ahjaa, isegi Event Log ei tööta korralikult. Teenust ei näidata, kuid net käsuga on ta olemas ja töötab. Logi samas vaadata ei saa...
Kõige nõmedam muidugi see, et tegemist oma põhisüsteemiga, millele hetkel mingit tagavaravarianti võtta pole. Töötab, aga hoia nagu sitta pilpa peal...
Käin homme poes ära, võtan ühe Vista Ultimate OEM litsentsi, saab selle tarkvarajupi kah legaalseks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
03.01.2008 04:31:02
|
|
|
| friik1, mõne viirusetõrje progrega kettad üle oled ikka lasknud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
03.01.2008 05:26:18
|
|
|
| Olen. Paar internetipõhist kah. Igatahes tundub, et võib näpuga SP1 poole näidata. Kui nüüd pisut meenutada, oli juba peale SP1 paigaldust 2 probleemi. Üks BSOD seoses videokaardi draiveriga ning GUI külmumine sarnaste sümptomidega, mis restardiga lahenes...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
physics
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2007
|
03.01.2008 10:53:28
|
|
|
| artur- kirjutas: |
Trackmania ka keegi vista all tööle on saanud?
Ei sunrais ega tavaversioon ei tööta. Googeldasin ja leidsin pathci aga ikka ei tööta  |
endal ka ei tööta vista all trackmania, ultimate on kasutusel, ühe sõbral on home premium ja tal töötab trackmania, ei tea ainult mis imenipiga
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rundll
HV kasutaja

liitunud: 27.05.2004
|
03.01.2008 11:37:00
|
|
|
vistaga üks pideva jama ja olen kuulnud et ma pole mitte eainuke. nimelt mingi suvalise kausta kustutamsel tuleb vahest ette et: destination folder access denied. you need premissio to perform this action ja siis tuleb faili nimi.
olen administraatori kasutajaga sees
|
|
| tagasi üles |
|
 |
physics
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2007
|
03.01.2008 11:51:40
|
|
|
| rundll kirjutas: |
vistaga üks pideva jama ja olen kuulnud et ma pole mitte eainuke. nimelt mingi suvalise kausta kustutamsel tuleb vahest ette et: destination folder access denied. you need premissio to perform this action ja siis tuleb faili nimi.
olen administraatori kasutajaga sees  |
endalgi sellist asja ette tulnud, natuke aega oodata ja uuesti proovida kustutada siis on ära kustutanud minul vähemalt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rundll
HV kasutaja

liitunud: 27.05.2004
|
03.01.2008 12:36:10
|
|
|
| ootamine pole õige lahendus asjale....ootaks midagi efektiivsemat
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
03.01.2008 13:00:45
|
|
|
| rundll kirjutas: |
| ootamine pole õige lahendus asjale....ootaks midagi efektiivsemat |
üks asi võib olla et mingi programm lihtsalt kasutab seda asja hetkel ja siis ta ka nagu ei lase kustutada... kuigi kindel ei ole, endal ka sellist asja olnud aga mul on aidanud siis restart või safe mode...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxx
HV veteran

liitunud: 22.10.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
deusexum
HV kasutaja
liitunud: 14.11.2002
|
03.01.2008 15:26:21
|
|
|
Tere
Blue Screen of Death kummitab. dmp file ise selline:
Microsoft (R) Windows Debugger Version 6.8.0004.0 X86
Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved.
Loading Dump File [C:\Windows\Minidump\Mini010308-01.dmp]
Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are available
Symbol search path is: *** Invalid ***
****************************************************************************
* Symbol loading may be unreliable without a symbol search path. *
* Use .symfix to have the debugger choose a symbol path. *
* After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *
****************************************************************************
Executable search path is:
*********************************************************************
* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *
* *
* The Symbol Path can be set by: *
* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *
* using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. *
* using .sympath and .sympath+ *
*********************************************************************
Unable to load image \SystemRoot\system32\ntkrnlpa.exe, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntkrnlpa.exe
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntkrnlpa.exe
Windows Vista Kernel Version 6000 MP (2 procs) Free x86 compatible
Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS Personal
Kernel base = 0x81c00000 PsLoadedModuleList = 0x81d11e10
Debug session time: Thu Jan 3 13:46:58.310 2008 (GMT+2)
System Uptime: 0 days 0:05:08.108
*********************************************************************
* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *
* *
* The Symbol Path can be set by: *
* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *
* using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. *
* using .sympath and .sympath+ *
*********************************************************************
Unable to load image \SystemRoot\system32\ntkrnlpa.exe, Win32 error 0n2
*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntkrnlpa.exe
*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntkrnlpa.exe
Loading Kernel Symbols
....................................................................................................................................................
Loading User Symbols
Loading unloaded module list
MODULE_NAME: nt
FAULTING_MODULE: 81c00000 nt
DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP: 470c2f52
POOL_ADDRESS: b1838008
BUGCHECK_STR: 0xc2_7
CUSTOMER_CRASH_COUNT: 1
DEFAULT_BUCKET_ID: WRONG_SYMBOLS
LAST_CONTROL_TRANSFER: from 81ce7ce8 to 81cd8681
STACK_TEXT:
WARNING: Stack unwind information not available. Following frames may be wrong.
8eccfb2c 81ce7ce8 000000c2 00000007 0000113d nt+0xd8681
8eccfba0 81dd37bc b1838008 00000000 00000000 nt+0xe7ce8
8eccfbd4 81cb077e b0b029d0 b0e883a8 00000000 nt+0x1d37bc
8eccfbf8 81cb3c3b b0b029d0 b0e88300 b0e88390 nt+0xb077e
8eccfc10 81dd392c b0b029d0 00000000 00000000 nt+0xb3c3b
8eccfc34 81ded505 b0b029d0 81fa7104 b0e88390 nt+0x1d392c
8eccfc50 81c478c8 b0e883a8 00000000 83bfdec0 nt+0x1ed505
8eccfc78 81cc4613 00010000 83bfdf04 83bfdec0 nt+0x478c8
8eccfca0 81c24777 00000001 a41c8180 a5228b58 nt+0xc4613
8eccfcec 81cbc2f3 83bfdec0 8eccfd10 00000000 nt+0x24777
8eccfd44 81c78fa0 8366b2b8 00000000 8d591828 nt+0xbc2f3
8eccfd7c 81e254e0 8366b2b8 8ecc4680 00000000 nt+0x78fa0
8eccfdc0 81c9159e 81c78ea3 80000000 00000000 nt+0x2254e0
00000000 00000000 00000000 00000000 00000000 nt+0x9159e
STACK_COMMAND: kb
FOLLOWUP_IP:
nt+d8681
81cd8681 8be5 mov esp,ebp
SYMBOL_STACK_INDEX: 0
SYMBOL_NAME: nt+d8681
FOLLOWUP_NAME: MachineOwner
IMAGE_NAME: ntkrnlpa.exe
BUCKET_ID: WRONG_SYMBOLS
Followup: MachineOwner
Keegi oskab vealahendust pakkuda?
Tänud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rundll
HV kasutaja

liitunud: 27.05.2004
|
03.01.2008 19:20:56
|
|
|
failide kustutamisega on nii et need failid on nii pildid kui muusika kui enda loodud txt failid, kohati on mõistetav et mingi p2p proge neid share'b, ga akohati on ikka mõistuse vastane mida ta teeb. tühjad kaustad mis on enda loodud, seal on kunagi mingi failid sees olnud....kaust ise juba ammu tühi aga lihtsalt mul ei ole õigust neid ära kustutada. alguses see ei häirinud, aga mida aeg edasi seda rohkem hakkab häirima see mind. proovin seda registri asja, vaatab mis teha annab
e: see take owenership variant töötab hetkel, mõned asjad sain maha kustutatud mis enne ei saand, kuigi ise kahtlustan et siin võib mängus olla mTorrent nimeline proge, sest tavaliselt on ta mul töös, prääga oli väljas. eks selgub kas oli kasu registri muutmisest w segab mTorrent.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
04.01.2008 14:22:10
|
|
|
Spoiler 
Nostalgiline tunne, tekitab soovi taas Longhorn Reloaded ülesse buutida...
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
physics
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2007
|
04.01.2008 18:37:07
|
|
|
longhorn oleks vast parem tulnud, vähemalt selles videos tundus asi parem olevat.
aga see selleks, selline probleem, et alati kui datakaabliga telefoni arvuti külge ühendan hakkab vista pakkuma driverite paigaldamist, ja kui ma need ära paigaldan siis järgmise ühenduse puhul küsib jälle uuesti, keegi teab asjale lahendust?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Foxxx
HV veteran

liitunud: 22.10.2004
|
04.01.2008 19:22:18
|
|
|
| Longhorn ongi vista ju. Lihtsalt arengu käigus on ta nüüd selline nagu ta on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RPG16
HV Guru

liitunud: 18.02.2006
|
04.01.2008 21:27:51
|
|
|
| Selline küsimus sekka, et kuidas esimeses profiiliarvutis vista jookseks? Tean, et mälu on vähe natuke aga kas saaks hakkama?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mks
HV veteran
liitunud: 27.09.2004
|
04.01.2008 21:29:39
|
|
|
| RPG16 kirjutas: |
| Selline küsimus sekka, et kuidas esimeses profiiliarvutis vista jookseks? Tean, et mälu on vähe natuke aga kas saaks hakkama? |
ütleme nii, et jookseb, aga nutuselt, mälu ilmselt olekski suurimaks piduriks... giga oleks vähemalt soovitatav...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
04.01.2008 21:30:15
|
|
|
| RPG16, tööle läheks kindlasti, aga XP SP3 on sellele kastile vist parim lahendus hetkel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
04.01.2008 21:31:15
|
|
|
768MB on ka juba päris hea
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Teccha
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2007
|
04.01.2008 21:52:12
|
|
|
| physics kirjutas: |
longhorn oleks vast parem tulnud, vähemalt selles videos tundus asi parem olevat.
aga see selleks, selline probleem, et alati kui datakaabliga telefoni arvuti külge ühendan hakkab vista pakkuma driverite paigaldamist, ja kui ma need ära paigaldan siis järgmise ühenduse puhul küsib jälle uuesti, keegi teab asjale lahendust? |
Kas oled admin kasutaja? Kas user kontroll on peal? Vimmane võta maha ja proovi siis installida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RPG16
HV Guru

liitunud: 18.02.2006
|
04.01.2008 22:03:31
|
|
|
| HighEnd, SP3 on nagunii peal juba, kuigi ei ole veel aru saanud, mis tal head on
|
|
| tagasi üles |
|
 |
physics
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2007
|
04.01.2008 22:06:39
|
|
|
| Teccha kirjutas: |
| physics kirjutas: |
longhorn oleks vast parem tulnud, vähemalt selles videos tundus asi parem olevat.
aga see selleks, selline probleem, et alati kui datakaabliga telefoni arvuti külge ühendan hakkab vista pakkuma driverite paigaldamist, ja kui ma need ära paigaldan siis järgmise ühenduse puhul küsib jälle uuesti, keegi teab asjale lahendust? |
Kas oled admin kasutaja? Kas user kontroll on peal? Vimmane võta maha ja proovi siis installida. |
maas on user control. küsib ja küsib ikka koguaeg driverite installi, pinda käib..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.01.2008 22:33:05
|
|
|
| physics kirjutas: |
| Teccha kirjutas: |
| physics kirjutas: |
longhorn oleks vast parem tulnud, vähemalt selles videos tundus asi parem olevat.
aga see selleks, selline probleem, et alati kui datakaabliga telefoni arvuti külge ühendan hakkab vista pakkuma driverite paigaldamist, ja kui ma need ära paigaldan siis järgmise ühenduse puhul küsib jälle uuesti, keegi teab asjale lahendust? |
Kas oled admin kasutaja? Kas user kontroll on peal? Vimmane võta maha ja proovi siis installida. |
maas on user control. küsib ja küsib ikka koguaeg driverite installi, pinda käib.. |
Mis telefon on?
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| tagasi üles |
|
 |
physics
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2007
|
04.01.2008 22:35:17
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| physics kirjutas: |
| Teccha kirjutas: |
| physics kirjutas: |
longhorn oleks vast parem tulnud, vähemalt selles videos tundus asi parem olevat.
aga see selleks, selline probleem, et alati kui datakaabliga telefoni arvuti külge ühendan hakkab vista pakkuma driverite paigaldamist, ja kui ma need ära paigaldan siis järgmise ühenduse puhul küsib jälle uuesti, keegi teab asjale lahendust? |
Kas oled admin kasutaja? Kas user kontroll on peal? Vimmane võta maha ja proovi siis installida. |
maas on user control. küsib ja küsib ikka koguaeg driverite installi, pinda käib.. |
Mis telefon on? |
Sony Ericsson k610i
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.01.2008 22:42:01
|
|
|
| physics kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
| physics kirjutas: |
| Teccha kirjutas: |
| physics kirjutas: |
longhorn oleks vast parem tulnud, vähemalt selles videos tundus asi parem olevat.
aga see selleks, selline probleem, et alati kui datakaabliga telefoni arvuti külge ühendan hakkab vista pakkuma driverite paigaldamist, ja kui ma need ära paigaldan siis järgmise ühenduse puhul küsib jälle uuesti, keegi teab asjale lahendust? |
Kas oled admin kasutaja? Kas user kontroll on peal? Vimmane võta maha ja proovi siis installida. |
maas on user control. küsib ja küsib ikka koguaeg driverite installi, pinda käib.. |
Mis telefon on? |
Sony Ericsson k610i |
Hmm.Kas Sony-Ericssonil pole siis mingit nö "vahetarkvara" tenefoni ja arvuti vahel(nagu nokial Nokia PC suite).Peaks nagu olema.Igatahes pane see peale.Siis ei tohiks enam iga kord küsida .Mul Nokia ja kui PC Suite peale panin ja telefoni ühendasin hakkas Pre-Configured foldereid otsima.Leidis need üles...installis vajalikud driverid ja rohkem pole muret olnud.Ma niisama polegi proovinud telefoni arvutiga ühendada datakaabliga.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| tagasi üles |
|
 |
physics
HV kasutaja
liitunud: 15.08.2007
|
04.01.2008 22:44:51
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| physics kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
| physics kirjutas: |
| Teccha kirjutas: |
| physics kirjutas: |
longhorn oleks vast parem tulnud, vähemalt selles videos tundus asi parem olevat.
aga see selleks, selline probleem, et alati kui datakaabliga telefoni arvuti külge ühendan hakkab vista pakkuma driverite paigaldamist, ja kui ma need ära paigaldan siis järgmise ühenduse puhul küsib jälle uuesti, keegi teab asjale lahendust? |
Kas oled admin kasutaja? Kas user kontroll on peal? Vimmane võta maha ja proovi siis installida. |
maas on user control. küsib ja küsib ikka koguaeg driverite installi, pinda käib.. |
Mis telefon on? |
Sony Ericsson k610i |
Hmm.Kas Sony-Ericssonil pole siis mingit nö "vahetarkvara" tenefoni ja arvuti vahel(nagu nokial Nokia PC suite).Peaks nagu olema.Igatahes pane see peale.Siis ei tohiks enam iga kord küsida .Mul Nokia ja kui PC Suite peale panin ja telefoni ühendasin hakkas Pre-Configured foldereid otsima.Leidis need üles...installis vajalikud driverid ja rohkem pole muret olnud.Ma niisama polegi proovinud telefoni arvutiga ühendada datakaabliga. |
Hmm, eks ma vaatan, ehk leian midagi, muidu xp-ga sellist jama ei olnud. Aga anyway tänud mõtete eest
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
04.01.2008 22:55:31
|
|
|
Spoiler 
Ja WinFS Beta 1 pole pooltki seda
PS: Ma tean et see on reklaam, aga lets face it, its cooool...
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.01.2008 23:02:17
|
|
|
Njah.Kahju tõesti,et peale nö "Longhorn Reset"-i neid asju sisse ei pandud aga samas on see mõnes mõttes mõistetav kuna aeg surus peale.Mitu aastat oli juba arendatud asja ja nüüd tuli nullist alustada.Selleks,et Vista mingilgi normaalsel ajal turule saada pidi mitmed asjad välja jätma.Muidu oleks Vista tulnud jumal teab...selle aasta keskel võibolla .Siiski Windows 7 puhul ei saa MS nii lihtsa vabanduse taha pugeda.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| tagasi üles |
|
 |
windsurfer
HV veteran

liitunud: 08.01.2006
|
04.01.2008 23:03:07
|
|
|
Kas Vista ehitati Win2003'me pealt üles või täiesti otsast peale?
Muidu seda Longhorni on ju päris kaua arendatud- lõpuks sai sest Vista siis...
Kas kuskilt leiaks mõnda eesti keelset linki ka Longhorni arendamise kohta?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
04.01.2008 23:17:12
|
|
|
Vista välimus on küll igati . Ainult kuskilt võiks saada sellist asja sisse lülitada näiteks et kui aken on lahti ja failid thumbnailidena näha on siis võiksid need liigutamisel samamoodi liikuda nagu gadgetid sidebaril.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
04.01.2008 23:25:20
|
|
|
windsurfer, Windows Vista baseerub enamuses Windows 2003 serveril kuid ka Windows 2000
tomorrow, vandenõu teoreetikut väidavad et tegelikult Windows Longhorni algne tutvustatud ui videolt pole täiesti maha maetud, ning nähes praegusi "test" videosi tulevikust Viennast on sarnasus hämmastav, ning seda kõike selleks et kasutajal oleks kergem harjuda uue operatsioonisüsteemiga. Juba praegu ju osad kardavat täiesti uut vistat mis lähemal tutvumisel osutub vanaks heaks. Mis siis saaks kui kohe mindaks üle Windows Viennale. Aga mine tea kas see ka tõsi on
Spoiler 
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.01.2008 23:25:57
|
|
|
| windsurfer kirjutas: |
Kas Vista ehitati Win2003'me pealt üles või täiesti otsast peale?
Muidu seda Longhorni on ju päris kaua arendatud- lõpuks sai sest Vista siis...
Kas kuskilt leiaks mõnda eesti keelset linki ka Longhorni arendamise kohta? |
Päris nullist siiski ei ehitatud.Esimene Longhorni arendusperiood mis kestis 2002~2005 ja see põhines Windows XP-l.Peale resetti hakati ehitama Win2003 põhjal.Vistas on siiski ka palju vana kraami sees(teatud vanad win95 ikoonid-saab lahti Vize-ga ja compability libraries jne)
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| tagasi üles |
|
 |
windsurfer
HV veteran

liitunud: 08.01.2006
|
05.01.2008 00:48:14
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| windsurfer kirjutas: |
Kas Vista ehitati Win2003'me pealt üles või täiesti otsast peale?
Muidu seda Longhorni on ju päris kaua arendatud- lõpuks sai sest Vista siis...
Kas kuskilt leiaks mõnda eesti keelset linki ka Longhorni arendamise kohta? |
Päris nullist siiski ei ehitatud.Esimene Longhorni arendusperiood mis kestis 2002~2005 ja see põhines Windows XP-l.Peale resetti hakati ehitama Win2003 põhjal.Vistas on siiski ka palju vana kraami sees(teatud vanad win95 ikoonid-saab lahti Vize-ga ja compability libraries jne) |
Aga miks see ära resettiti? Ei kõlvanud kuhugi, miks just XP'd edasi taheti arendada?
Sry for OT.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
05.01.2008 01:10:25
|
|
|
windsurfer, esiteks, saa aru et XP on kõigest windows 2000 millele on tehtud maniküür ja karvaeemaldus (uus skinn, doh) uuendatud menüüd ja lisatud wizardid. Sisult praktiliselt sama mis Windows 2000. Seega baseerus tollane Windows Longhorn siiski Windows 2000. See selleks, edasi ei tahetud arendada sellepärast et kogu operatsioonisüsteem oli esiteks väga kohmakaks muutnud (tollal ei tehtud midagi muud kui üritati Windows 2000 uusi feature taha ajada) ning platvorm ise oli ajale jalgu jäänud (milal see windows 2000 avalikustatigi?).
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
05.01.2008 01:11:28
|
|
|
windsurfer, pakun et Mikropehme töötajad leidsid et xp-es on mingi räigelt pidurdav asi ja hakkasid seda sobivamast süsteemist üles ehitama
|
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.01.2008 01:24:00
|
|
|
ehh, windowsi kernel on suht järjest arendatud.
xp oli 2k edasiarendus neh (5.0 -> 5.1 anyone?), kuid ainult skin+wizardid on pisut understatement. need on pigem sihuke markentingiartikkel. umbes sama lugu mis vista aeroga.
9x oli küll pisut teisest juurikast aga see puu on nüüdseks surnud, nt-st alguse saanu elab rõemsalt edasi.
ei ole vista mitte otseselt xpst ega w2k3 pärinev, lihtsalt oma arendusega jõuti vahepeal järgmise release'i kannatava versioonini.
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT
http://en.wikipedia.org/wiki/Architecture_of_Windows_NT
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
05.01.2008 01:36:23
|
|
|
londiste, tänud täpsutuse eest. Uurides ajalugu (kuna ma alles täna avastasin WinFS põhimõtted ja head küljed, ehk olen nii 12 aastat maha jäänud aga siiski) paistab et Longhorni projekt jooksis liiva täpselt Samuti nagu jooksis ka Cairo projekt. Lootused et Vista saab updatega WinFS failisüsteemi on nüüdseks purunenud ning ega ole seda oodata ka Windows Viennasse. WinFS lammutati lihtsalt tükkideks ja lisati veel töötavad jupid SQL Serverisse (see vist eraldiseisev os?) ja ADO.NET platvormile.
http://blogs.msdn.com/winfs/archive/2006/06/23/644706.aspx
Mida rohkem ma uurin kõike seda mida Longhorn pidi sisaldama, seda enam jääb mulle tunne et Vista ei oma tegelikuses mingit ühist joont Longhorniga, ning vaevalt et seda ka Viennaga saavutatakse. Mida rohkem ma loen seda rohkem ma pettun. Microsoft pole pooltki parem kui Apple, Windows 2000 oli viimane suur uuendus, OS X oli Apple viimane uuendus, ülejäänud tundub olevat nagu tühipaljas edasiarendus...
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar43
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2006
|
05.01.2008 01:48:02
|
|
|
sorry yks tehnile kysimus
saab ehk äkki keegi vaadata ja saata terve 'pika raja ' path C:/... - kus asub file .. /Spooler.xml !
nimelt juhtus nii et mingi 'Live Search' tulemusete listist sai see 'fail' kuidagi kogemata desktopile 'lohistatud' ja ausalt - nüüd ei oska seda kuhugi tagasi panna
ei teagi kui oluline see 'fail' on ? no 'vanakooli teadmiste jargi oleks nagu printeritega? print spooler ? ''related ? staff -- aga Krt pole teist vistat kah et vaadata
- 'IKSPEEL' mul sellist 'faili' polegi .. on aint spoolsrv.exe jne spool*.*.* , mis on System ja System32 kataloogides
( vôi et yldse? kui oluline selle faili olemasulu? .. ja muidu printimine nagu toimiks .. ja seda isegi peale vistale RESA .. tegemist !
ehk viitsib keegi vaadata / deem see Vista filesystem on 'freaky stuff'' /
Tänud Ette !
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Herr Kurm
Piiratud kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
05.01.2008 01:49:47
|
|
|
d3t, irw alles nüüd said teada vä?
_________________ -logod, firmaidentiteet, küljendamine, flash-
-portfolio- |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.01.2008 01:51:19
|
|
|
ehh, uuendus vs. edasiarendus?
täiesti uue asja kirjutamist on väga raske kellelgi tänapäeval endale lubada. või aktsionäridele põhjendada, whichever.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
05.01.2008 01:55:59
|
|
|
Herr Kurm, ei ole aega ega viitsimist olnud süveneda miks need välja jäeti ja mida need oleks pakkunud, kui need oleks sisse jäetud. Naera terviseks
londiste, kui välja kaevata Longhorn Conspect siis see on ikka kuradima lahe. Veel lahedam on see kuidas tegelikult kapotial asi käima oleks pidanud.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
HighEnd
HV veteran

liitunud: 24.03.2007
|
05.01.2008 01:58:04
|
|
|
| d3t, microsoft arendab ka muid asju naq näiteks see "media table" või mis iganes moodi seda kutsuti ja siis media center oli 2003 aastal ja mingi värk oli veel mida alles arendatakse et terve maja ühe arvutiga et kõik pildiraamid, telerid ja kööki olev paigaldatav mingine retsepti ekraan töötavad kõik üheaegselt. Küll need head featuurid ka uutes windowsid näha saavad olema. Vista ja XP on minu jaoks küll hoopis erinevad asjad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
05.01.2008 02:05:51
|
|
|
| ivar43 kirjutas: |
sorry yks tehnile kysimus
saab ehk äkki keegi vaadata ja saata terve 'pika raja ' path C:/... - kus asub file .. /Spooler.xml !
nimelt juhtus nii et mingi 'Live Search' tulemusete listist sai see 'fail' kuidagi kogemata desktopile 'lohistatud' ja ausalt - nüüd ei oska seda kuhugi tagasi panna
ei teagi kui oluline see 'fail' on ? no 'vanakooli teadmiste jargi oleks nagu printeritega? print spooler ? ''related ? staff -- aga Krt pole teist vistat kah et vaadata
- 'IKSPEEL' mul sellist 'faili' polegi .. on aint spoolsrv.exe jne spool*.*.* , mis on System ja System32 kataloogides
( vôi et yldse? kui oluline selle faili olemasulu? .. ja muidu printimine nagu toimiks .. ja seda isegi peale vistale RESA .. tegemist !
ehk viitsib keegi vaadata / deem see Vista filesystem on 'freaky stuff'' /
Tänud Ette ! |
minul asub too fail: "C:\Windows\System32\spool\..." folderi all
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
05.01.2008 02:10:39
|
|
|
HighEnd, Vistat julgen erinevalt XP ka mina nimetada edasiarenduseks, millest ka reaalselt kasu on (kõvasti mugavam ui). Windows 2000 on aga mu teine lemmik (pole varem kohanud operatsioonisüsteemi mis jookseb samakiirelt nii 300mhz celeronil kui ka praegusel masinal, ning mis põhiline, see ei jookse kokku. Igati 5 operratsioonisüsteem. Vista puhul meeldib see et on üle võetud palju asju Windows Serverist ning on mugav kasutada. Vista on küll väärt ennast ja kohta siin, kuid kui võrrelda sellega mis ta pidi algselt olema, niiõelda tõelise longhorniga, siis pole siin enam pooli asju.
Ahjaa, konreetselt Meida Table on rakendus Windows Vista jaoks, st et tagaplaanil müttab rahumeeli Windows Vista.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ivar43
HV kasutaja
liitunud: 21.10.2006
|
05.01.2008 02:46:23
|
|
|
Thanks Skeptik,
Thanks tomorrow, ja jah nii ma kah juba vaatasin , aga mind just ajaski see segadussse
et listib neid x86_microsoft-windows-p..e-core-spoolsrv_31b ... ja niiedasi bla bla nimega alam katalooge
- mis asuvad C:\Windows\System
viskasin selle sinna tagasi ... - Suured tänud igaljuhul
|
|
| tagasi üles |
|
 |
soulshaker
HV Guru

liitunud: 20.04.2004
|
05.01.2008 11:55:55
|
|
|
| physics kirjutas: |
| artur- kirjutas: |
Trackmania ka keegi vista all tööle on saanud?
Ei sunrais ega tavaversioon ei tööta. Googeldasin ja leidsin pathci aga ikka ei tööta  |
endal ka ei tööta vista all trackmania, ultimate on kasutusel, ühe sõbral on home premium ja tal töötab trackmania, ei tea ainult mis imenipiga  |
tuleb trackmania viimane update tõmmata, siis saad tööle.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
soulshaker
HV Guru

liitunud: 20.04.2004
|
05.01.2008 13:13:23
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
Hmm huvitav asi:
Error message when you try to install Windows Vista on a computer that uses more than 3 GB of RAM: "STOP 0x0000000A" : http://support.microsoft.com/kb/929777
Õnneks kõigil siiski ei esine aga nendel kel üle 3GB masinas ja plaanivad Vista lähiajal peale panna... |
Huvitav paris naljakas bug tegelikult ju. Endal õnneks ei esinenud seda. Just eile lasin Ultimate 32bit peale.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|