|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
06.12.2007 16:22:54
Elisa Eesti tõstis esimesena Põhjamaades oma 3,5G võrgu andmeside allalaadimise ja üleslaadimise kiirusi |
|
|
link :: Elisa
Pressiteade 6. detsember 2007 - Kvaliteetoperaator Elisa Eesti tõstis esimesena Põhjamaades oma HSPA ehk 3,5G võrgus mobiilse andmeside allalaadimiskiiruse 7,2 megabitini sekundis ning üleslaadimiskiiruse 1,4 megabitini sekundis. "Elisa lansseeris esimesena Põhja-Euroopas 3,5G HSPA kiire mobiilse andmeside edasiarendused, mida täna said esimest korda Eestis testida telekommunikatsioonikonverentsi Fookus 2008 osalejad. Tegemist on hea uudisega nii sisu loojatele ja pakkujatele kui ka mobiilse kontori kasutajatele," ütles Elisa Eesti juhatuse esimees Sami Seppänen.
Sami Seppäneni sõnul on uus allalaadimise kiiruse standard HSDPA 7,2Mbps senisest kaks korda kiirem, tagades keskmiseks kiiruseks lõppkasutajale kuni 4,5 Mbps. Uus üleslaadimise kiiruse standard HSUPA 1,4Mbps on senisest 3,5 korda kiirem ning keskmine kiirus lõppkasutajatele kuni 1 Mbps.
„Lähiaastad saavad andmeside kiiruste osas olema murrangulised – usun, et saame ka järgmistel Fookuse konverentsidel pakkuda uusi tehnoloogia uudiseid.“ märkis Seppänen.
Tänavu seitsmendat korda toimuv Fookus keskendus uue meedia ajastuga seotud küsimustele, peatudes muu hulgas ka Interneti võrgustike pakutavatel võimalustel ning küberrünnakute riskidega toimetuleku. Eelnevatel aastatel peetud konverentsidel on teemadeks olnud Eesti sideturu avanemine, numbriliikuvus, ressursside juhtimine, teenuste integratsioon ja mobiilsus, digitaalsete teenuste ning multimeedia areng. Lisaks on käsitletud võimalusi, kuidas tarbija saab telekommunikatsiooniteenuseid paremini oma äri eduks rakendada.
Elisa (www.elisa.ee) on Eesti soodsaim kvaliteetoperaator, mis pakub kõne- ja internetilahendusi nii mobiilside- kui ka püsivõrgu kaudu. Elisa mobiilsidevõrgu levialas elab 99% Eesti elanikkonnast. Elisa ja globaalne mobiilsideoperaator Vodafone on sõlminud laiaulatusliku koostöölepingu, mille kohaselt Elisa ja Vodafone pakuvad ühisteenuseid 40 erinevas riigis. Elisa pakub püsivõrgu- ja internetilahendusi Talllinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas. Ettevõtte 2006. aasta mobiilside käive oli 1,61 miljardit krooni ning kasum 376 miljonit krooni.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
06.12.2007 17:04:18
Re: Elisa Eesti tõstis esimesena Põhjamaades oma 3,5G võrgu andmeside allalaadimise ja üleslaadimise kiirusi |
|
|
| Tanel kirjutas: |
Pressiteade 6. detsember 2006
|
2007 ikka?
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
06.12.2007 17:13:37
|
|
|
1,4mbitt ülesse..krt see on 2 korda kiirem juba kui elioni adsl2 teenus ja väheke kiirem kui elisa seda pakub. Siiski küll nagu ma loen kättesaadav ligi 1mbit...aga asi seegi... Samas jah muidugist asi on piiratud 3gb kuus...
Tore uudis aga suht kasutu enamustele, vähestel telefonidel millel 3,5G tugi ei võta nagunii üldjuhul üle 3,6mbps välja (mõni vist on ka 7,2 toega aga ise pole näinud). Andmeedastuskaartide kasutajate lõbu seega... Sama siis enda telefoniga, 3,6mbps on limiidiks pandud...
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.12.2007 17:48:44
|
|
|
EMT & Tõnu Grünberg lubasid olla esimesed - ja siis tuleb keegi Elisa ja teeb ilma erilise suure kisa ja kärata asja ära
Meenus, et ma olen kohanud Elisa hinnakirjas Mobiilinterneti paketti, millel oli antud hind - 699 krooni (kui mu mälu mind ei peta), kuid mille juures polnud mingit kiiruseinformatsiooni...
Natuke mõeldes tundub see suhteliselt loogiline olema - 7 megabitti = 700 krooni 8)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darkside
HV veteran

liitunud: 20.05.2005
|
06.12.2007 18:16:00
|
|
|
et seega jälle kogu eesti on tlna kesklinn 8) ja mingis paaris mastis jälle
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.12.2007 18:25:37
|
|
|
| Tanel: Kui täpsem inf käes (kui saan), siis joonistan-kirjutan täpsemalt 8)
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
06.12.2007 20:21:56
|
|
|
tahanteada, sa pead silmas ühte tundengipakkumist
http://www.elisa.ee/client?id=1170&cid=6048&s=read
Ehk siis ostes soodushinnaga läpaka+usb modemi kohustud sa olema X kuude arvu (ei mäleta, lehel kirjas) elisa klient ja elisa m-internet 649 paketti kasutama, muud delat selle paketiga polegi
umbes nagu järelmaksu teise nime all maksaks
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elka
HV kasutaja

liitunud: 30.12.2005
|
06.12.2007 20:38:09
|
|
|
selle lingipealt ei näegi
http://www.elisa.ee/client?id=1741&cid=5757&s=read seal all saab clickida "M-internet 649 paketiga " peale ja seal hüppab ette aken hinnakirjaga:
Pakett Hind Eestisisesed kõned* SMS* Kiiruse-piirang Hinnas sisalduvad tasuta MB'd** Ületatava MB hind Elisa WiFi
M-internet 649 SIM 649 kr/kuu 2,75 kr 1,5 kr Kuni 2 Mb/s Piiramata 0,00 Tasuta |
|
|
| Kommentaarid: 86 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
79 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
06.12.2007 20:41:04
|
|
|
KillerXP: On olemas informatsioone, mis pole avalikult välja kirjutatud. Ehk siis see inf, mida kunagi nägin, sisaldas paketihinda, kuid ei sisaldanud mingit muud informatsiooni.
Kuigi - sel ajal olid juba olemas "jutud sellestsamast uuest kiiremast Mobiilinterneti kiirusest ja kasutuselevõtust".
Ja teistmoodi, kui tulevikuprognoose tehes, polegi võimalik firmat arendada.
Ja kui saan täpsustatud info kätte, siis annan teada.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
06.12.2007 20:44:15
|
|
|
| darkside kirjutas: |
et seega jälle kogu eesti on tlna kesklinn 8) ja mingis paaris mastis jälle  |
Oleksid seal täna olnud siis oleks saanud ka pointile pihta miks just Elisas asi nii on.Et ei ole pressiteadet iga nati ajatagant,et meil on juba 10 linnas 3G.Mis kasu sellest on kui 3,5G tugijaamad on ca 500m leviga võrreldes 10-15km leviga 2g jaamdega.Seega järeldus et konkurentidel on igas linnas märk maas aga seda kesklinans nagu Elisal TLN ja Pärnu
Kokkuvõttes on täpselt nii nagu EMT-il tartu lõnakeskus vms. üks samm koridoris on 3G ja samm kõrval pole muhvigi Tähtis ei ole linnade arv vaid olemasolevate tj. tihedus
Lisaks see oli avalik üritus ja järgmine aasta ei keela keegi omale pääset soetamast ja kuulata nii nagu plaan oli ja mida tehti
http://fookus.com/
Lisaks oli see piloot ja sedmed hetke info järgiu tulevad varsti ning need on uued.Kui ma ei eksi siis vana rauda flässida uueks teenuseks ei saa (N)
viimati muutis WäntWõll 06.12.2007 20:45:52, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
06.12.2007 20:46:36
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Kust näeks Elisa 3G leviala kaarti?
Tean et Viljandis pidi ka olema. |
Eip,hetkel veel mitte ja levialakaarti ei ole ametlikult välja antud
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
06.12.2007 22:41:18
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
EMT & Tõnu Grünberg lubasid olla esimesed - ja siis tuleb keegi Elisa ja teeb ilma erilise suure kisa ja kärata asja ära
Meenus, et ma olen kohanud Elisa hinnakirjas Mobiilinterneti paketti, millel oli antud hind - 699 krooni (kui mu mälu mind ei peta), kuid mille juures polnud mingit kiiruseinformatsiooni...
Natuke mõeldes tundub see suhteliselt loogiline olema - 7 megabitti = 700 krooni 8) |
Neile kes mõelda viitsivad, mitte vaid "kraaksuda"
See uudis on osalt vale ning osalt lihtsalt PR-mull... Nagu peale eelmise aasta Fookust, kus öeldi et meil on 3,6 Mbit/sek, aga kodulehel lubasid kuni selle aasta
suveni vaid 1,8... Sest see 3,6 oli vaid seal messil Ilmselt 7,2 sama jutt.
Miks totaalne vale - esimene HSDPA 7,2 + HSUPA võrk avati Põhjamaades 3 kuud tagasi rootsis ja pea üle riigi. Mitte tallinna kesklinn ja natu pärnut.
ma ei saa siin pirital oma Elisaga lõhnagi 3Gst, istun edges... Vaadake http://www.ericsson.com/ericsson/press/releases/20070917-1153827.shtml
Ehk Elisa ilustab end sulgedega, mis kuuluvad kellelegi teisele...
Ehk elisa ehitas kiirtee 3 km metsa... Kuradi elu...
Ning mis kasu on kiirusest, kui Elisa seda oma kuutasuga pakettides kätte ei anna? piirates selle downloadis 2 Mbit/sek...
Lugege hoolsalt paketikirjeldusi...
Ehk siis soovitan EMT klientidel minna näiteks tallinna kesklinna või mõne EMT kontori juurde ja proovida kiiruseid
Ma pakun et nii mõneski kohas oli 7,2 enne elisat.. Samas 7,2 modemid jõudsid müüki alles äsja. Vanu
vist saab uuendada, aga peaks uurima. St tehnilisel tehtav on, sest ühe saksa opeka kodukal on sama E220 juures märge
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.12.2007 00:22:05
|
|
|
Soovitan k6rvale lugeda Elisa kodukalt ka "Soome uudist", kuna selles on vihje kiiruse t6stmisest 10-e megabitini. Ning paari aastaga 20-e megabitini! Huvitav, millega EMT vastab - see m22raks oluliselt hinnakujunduse. 2008 aasta prognoosi panin endal kirja 12x700 krooni. Et kui l6plik hind tuleb odavam, siis j22b raha yle.
Postitatud mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
07.12.2007 00:23:25
|
|
|
vana_urr, Nagu näha siis jälle tegemist kibestunud kasutajaga
Kui asi ei vasta nõuetele ja on vastu karva siis miks kasutad Mine EMT rüppe ja naudi nende hüvesid ning taevamannat
Hakkab meenutama Vista teemat,nagu keegi relvaga ähvardaks kasutada mitte sobilikku või ebavajalikke teenuseid
Lisaks veel et standard on jah 7,2 aga reaalselt saab kasutada 5,4Mbit ja seda ametlikult ilma illustreerimata
Sama ka kehtis 3,6 kiirusele(ideaaltingimustes nagu Nokia kõneaeg 7H),lisaks või kinnitada et Ülemistel töötab tänane HSDPA vähemalt 2,4Mbit/sek
| tsitaat: |
Ning mis kasu on kiirusest, kui Elisa seda oma kuutasuga pakettides kätte ei anna? piirates selle downloadis 2 Mbit/sek...
Lugege hoolsalt paketikirjeldusi...
|
Lisaks pole ühtegi infot selle kasutamise kohta tavatarbijale,ning kui asi massides siis tehakse ka vastavad muudatused pakettides
Kuna antud seaded tulevad müügile varsti Milleks teha korrektuure pakettides kui pole veel jaeteenust
Infoks veel et kiireimas(349.- eeku kuu) paketis ja päevapileti soetanud saavad kasutada kiirusi piiranguteta,lisaks veel päevapileti kasutajatel ei ole mahupiiranguid 8)
| tsitaat: |
ma ei saa siin pirital oma Elisaga lõhnagi 3Gst, istun edges...
|
Järelikult suvi läbi ja pole vaja ressurssi raista
@ mitte kibestund kasutaja ja tarbib teenuseid vabatahtlikult nagu nad on Ning on asjaga rahul
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
puuma56
HV kasutaja
liitunud: 11.06.2002
|
07.12.2007 06:34:51
|
|
|
| darkside kirjutas: |
et seega jälle kogu eesti on tlna kesklinn 8) ja mingis paaris mastis jälle  |
Tallinnas on jaamu ikka üksjagu, kesklinna 3G'd võid pidada juba rahuldavaks. Nt Luite asumis on mul isegi keldris hea signaal.
Muidu on lugu selline, et võrguehituses jääbki WCDMA 2100 suure asustustihetusega asulate jaoks.
Elisa on juba mõista andnud ka, et arendatakse UMTS-900 platvormi, mis tähendab, et see asi jõuab maale ka. UMTS-900 puhul on 20Mbit/s läbilase juba välja töötatud ning samuti on videokõne tugi olemas.
See on ilmselt põhjus ka, miks ei ole otsustatud arutult igasse Eestimaa linna üksikuid 2100-jaamu panna.
_________________ this message is environment friendly and posted with recycled electrones |
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
07.12.2007 10:05:17
|
|
|
| wanawoll kirjutas: |
vana_urr, Nagu näha siis jälle tegemist kibestunud kasutajaga
Kui asi ei vasta nõuetele ja on vastu karva siis miks kasutad Mine EMT rüppe ja naudi nende hüvesid ning taevamannat
Hakkab meenutama Vista teemat,nagu keegi relvaga ähvardaks kasutada mitte sobilikku või ebavajalikke teenuseid
Lisaks veel et standard on jah 7,2 aga reaalselt saab kasutada 5,4Mbit ja seda ametlikult ilma illustreerimata
Sama ka kehtis 3,6 kiirusele(ideaaltingimustes nagu Nokia kõneaeg 7H),lisaks või kinnitada et Ülemistel töötab tänane HSDPA vähemalt 2,4Mbit/sek
| tsitaat: |
Ning mis kasu on kiirusest, kui Elisa seda oma kuutasuga pakettides kätte ei anna? piirates selle downloadis 2 Mbit/sek...
Lugege hoolsalt paketikirjeldusi...
|
Lisaks pole ühtegi infot selle kasutamise kohta tavatarbijale,ning kui asi massides siis tehakse ka vastavad muudatused pakettides
Kuna antud seaded tulevad müügile varsti Milleks teha korrektuure pakettides kui pole veel jaeteenust
Infoks veel et kiireimas(349.- eeku kuu) paketis ja päevapileti soetanud saavad kasutada kiirusi piiranguteta,lisaks veel päevapileti kasutajatel ei ole mahupiiranguid 8)
| tsitaat: |
ma ei saa siin pirital oma Elisaga lõhnagi 3Gst, istun edges...
|
Järelikult suvi läbi ja pole vaja ressurssi raista
@ mitte kibestund kasutaja ja tarbib teenuseid vabatahtlikult nagu nad on Ning on asjaga rahul  |
Ei ma pole kibestunud, ma olen "kategooriline tehnikafriik" Kui miski tuleb, uurin fakte ja urisen
Lihtsalt kui miski fakt on PRvale või kasutajana mulle kasutu, siis urisen.
Ehk PR vastane olen.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Oliverk
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
07.12.2007 12:10:20
|
|
|
Tervist
Äkki keegi oskab öelda kui tõesed on tulemused mobiiliga ruuter.ee kiirustesti tehes? Tele 2 3g levialas TTÜ-s sain tulemusteks 5,6-8 Mbit/s Natuke suured numbrid ju?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.12.2007 18:51:17
|
|
|
Huvitav, milline j2rgmine uudis ees ootab, kas K6U viimine Elisa uuele lahendusele ja suuremale kiirusele. 4 Megase downiga oleks nii m6nigi K6U-lane "Veri H2ppi"!
Postitatud mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Getomees
HV veteran

liitunud: 31.12.2002
|
07.12.2007 19:56:55
|
|
|
| KillerXP kirjutas: |
1,4mbitt ülesse..krt see on 2 korda kiirem juba kui elioni adsl2 teenus ja väheke kiirem kui elisa seda pakub. Siiski küll nagu ma loen kättesaadav ligi 1mbit...aga asi seegi... Samas jah muidugist asi on piiratud 3gb kuus...
Tore uudis aga suht kasutu enamustele, vähestel telefonidel millel 3,5G tugi ei võta nagunii üldjuhul üle 3,6mbps välja (mõni vist on ka 7,2 toega aga ise pole näinud). Andmeedastuskaartide kasutajate lõbu seega... Sama siis enda telefoniga, 3,6mbps on limiidiks pandud... |
Ja mida sa sellega ikka peale hakkad? Viimati kui kontrollisin oli ühe kuu andmeedastusmahu limiit 3GB.
_________________ Sinikiir: Blu-ray temaatiline foorum |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
2 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
07.12.2007 20:41:33
|
|
|
Getomees: Aga võid ju üle minnes "Päevapiletit" kasutada - pole ise küll proovinud, kuid Elisa suvine selgitus oli küll selline, et: Päevapiletiga piiranguid pole.
Võib-olla on nüüdseks ka Päevapiletil piirid peal - aga seda ehk oskab mõni kasutaja kommenteerida
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
08.12.2007 02:22:01
|
|
|
| tsitaat: |
Võib-olla on nüüdseks ka Päevapiletil piirid peal
|
Anna minna niiplaju kui torust tuleb
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mannatera
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2005
|
09.12.2007 14:03:34
|
|
|
vau peab kah vist EMT'st pillid kotti panema
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
09.12.2007 16:49:45
|
|
|
| mannatera kirjutas: |
vau peab kah vist EMT'st pillid kotti panema  |
Tea miks? Kas seepärast et neil sama omadus võrgus ja palju suuremas ulatuses?
Isegi TELE2 vist on suurem 3G levi kui Elisal... Mõistlik mõttekäik sul
Ning pealegi EMT ei piira kiiruseid, TELE2 ka mitte (kuigi neil pole kiirused nii suured)...
Olgem ausad - tavakasutaja väidetavalt ei märka kiiruse kasvu kui see on üle
1 Mbit/sek... on see 1, 2 või 5 Mbit/sek.. V.a. muidugi teadlikud P2P näppajad
kelle soove ei täida ükski kiirus
Vaata enne ikka maailmas ringi
http://www.arileht.ee/majandus/410746
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
09.12.2007 17:02:18
|
|
|
| tsitaat: |
| ....et tõstis oma 3,4G-võrgu |
3,5G-st on saanud 3,4G juba...täitsa asjalik Kui ma õieti mäletan siis ärilehte isegi jagatakse elisa esindustes üle eesti...vot siis antireklaami
Tegelt ma usun et elisa pressiesindaja või kes iganes selle kirjutas pidas silmas tegelikult ikka baltimaasi, ma küll kindel ei ole aga kas läti või leedu kohta on kuuldusi, et neil on 7,2mbitini asi lastud?
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
09.12.2007 19:24:27
|
|
|
| KillerXP kirjutas: |
| tsitaat: |
| ....et tõstis oma 3,4G-võrgu |
3,5G-st on saanud 3,4G juba...täitsa asjalik Kui ma õieti mäletan siis ärilehte isegi jagatakse elisa esindustes üle eesti...vot siis antireklaami
Tegelt ma usun et elisa pressiesindaja või kes iganes selle kirjutas pidas silmas tegelikult ikka baltimaasi, ma küll kindel ei ole aga kas läti või leedu kohta on kuuldusi, et neil on 7,2mbitini asi lastud? |
väike google abiks. On küll 7,2 olemas. lätis, oktoobrist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
09.12.2007 19:57:14
|
|
|
Imo see peressikas on jah mingi käkerdis aga esimesena käis jutt HSUPA-st.Kuna alla 7.2 asja pakuvad tõesti paljud.
Nagu tuli välja EMT-i jutust siis neil võib ta kiirem mingis mõttes olla aga,kuna neil pole seadet siis nad ei saa lanseerida teenust mida pole võimalik tõestada
Seega selles valls on ikka Elisa No.1 Asja iva oli seega selles et reaalselt said inimesed näha ja kasutada toodet,mis-sest et ainult kinnises ruumis ja kohalviibijad.
Nagu ennem mainisin siis keegi ei keelanud omale soetada selle ürituse pääset,et ise veenduda 8)
Lisaks veel:tõesti saab allalaadimist parandada flässimise abil aga point on UP ja selleks vaja teise sisteemiga seadet
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
09.12.2007 20:03:48
|
|
|
| wanawoll kirjutas: |
Imo see peressikas on jah mingi käkerdis aga esimesena käis jutt HSUPA-st.Kuna alla 7.2 asja pakuvad tõesti paljud.
Nagu tuli välja EMT-i jutust siis neil võib ta kiirem mingis mõttes olla aga,kuna neil pole seadet siis nad ei saa lanseerida teenust mida pole võimalik tõestada
Seega selles valls on ikka Elisa No.1 Asja iva oli seega selles et reaalselt said inimesed näha ja kasutada toodet,mis-sest et ainult kinnises ruumis ja kohalviibijad.
Nagu ennem mainisin siis keegi ei keelanud omale soetada selle ürituse pääset,et ise veenduda 8)
Lisaks veel:tõesti saab allalaadimist parandada flässimise abil aga point on UP ja selleks vaja teise sisteemiga seadet  |
HSUPA + 7,2 esimesena põhjamaades ei olnud esimenena 100% elisal. Rootsi Tre, 17.09.2007.
Aga üldiselt on see kõik opekate omavahel "kellel on pikem" võrdlus.
Lihtsalt kahtlen kas ei juhtu sama nagu eelmine aasta, kus Fookusel näidati 3,6 Mbit/sek "üle võrgu" mida reaalses võrgus nägi alles
üle poole aasta hiljem.. Sest peale Fookust polnud salmes ka enam 3G levi. miski juhuslik jaam sinna korraks toodud.
aga kui tuleb HSUPA toru, siis proovime. See 1,4 vs 1,5 on ilmselt kõige väiksem küsimus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
09.12.2007 20:30:33
|
|
|
Mulle j22b j2rjest rohkem mulje, et tahetakse Telev6rgule hakata 2ra tegema - tekitades Elisa-2ikese. Ja mobiilimastide v6rk on Eestimaa katmiseks t2iesti olemas.
Postitatud mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mannatera
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2005
|
10.12.2007 00:37:55
|
|
|
| vana_urr kirjutas: |
| mannatera kirjutas: |
vau peab kah vist EMT'st pillid kotti panema  |
Tea miks? Kas seepärast et neil sama omadus võrgus ja palju suuremas ulatuses?
Isegi TELE2 vist on suurem 3G levi kui Elisal... Mõistlik mõttekäik sul
Ning pealegi EMT ei piira kiiruseid, TELE2 ka mitte (kuigi neil pole kiirused nii suured)...
Olgem ausad - tavakasutaja väidetavalt ei märka kiiruse kasvu kui see on üle
1 Mbit/sek... on see 1, 2 või 5 Mbit/sek.. V.a. muidugi teadlikud P2P näppajad
kelle soove ei täida ükski kiirus
Vaata enne ikka maailmas ringi
http://www.arileht.ee/majandus/410746 |
ma tegin nalja. EMT lepinguline klient olen olnud 1998-ndast aastast ja ei kavatse ümber kolida, isegi kui nad kehtestaks minutitasu
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
10.12.2007 01:30:00
|
|
|
mannatera, Antud statementi peale ei oska muud öelda kui Wau
Meie peaks sellega arvestama kuidas
Paadunud noob kes lihtsalt maksab 0,45 eeku iga minuti pealt õhku või kuidas
Saad paremini rääkida,vma. silbid on ülihästi kuuldavad ka ostav-as käändes
Ära enam peale joo,või äkki on tegemist alkovaba juuseriga
PS: ka keefir on teatavalt maalt kahjulik tervisele
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mannatera
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2005
|
10.12.2007 01:34:52
|
|
|
| wanawoll kirjutas: |
mannatera, Antud statementi peale ei oska muud öelda kui Wau
Meie peaks sellega arvestama kuidas
Paadunud noob kes lihtsalt maksab 0,45 eeku iga minuti pealt õhku või kuidas
Saad paremini rääkida,vma. silbid on ülihästi kuuldavad ka ostav-as käändes
Ära enam peale joo,või äkki on tegemist alkovaba juuseriga
PS: ka keefir on teatavalt maalt kahjulik tervisele  |
tere vaenepoiss, homme leiba on suhu panna?
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
10.12.2007 01:40:56
|
|
|
hea et ma leiba ei söö
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
10.12.2007 17:05:05
|
|
|
seda 3G leviala oleks kiiresti vaja laiendada tallinnas ja eriti kohtadesse, kuhu kaableid pole veetud ning starman ja elion ei levi...näiteks mähel kust samuti m-interneti paketiga elisa 3G puudub, küll aga näitab, et EMT 3G on olemas
_________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.12.2007 18:55:21
|
|
|
Renq: Kardan, et Sa ei kuule eriti palju uudiseid 3,5G laienemisest. Pigem kuuled Eestis tööle pandavast 900MHz-i võrgust. (sama siis, mis Soomeski tööle pandi)
Ja siis kuuled Nokia uudiseid, et selliseid, 900 Mega alas vajalikke, telefone (jms. sideseadmeid) juba toodetakse - mine ja osta
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.12.2007 19:18:27
|
|
|
Eespool vihjasin võimalusele, et uus 900Mega peal töötav WCDMA võib CDMA (ehk KÕU) välja süüa, siis leidsin oma hüpoteesile ka sarnase väljasuretamise idee ka mujalt maailmast:
"Earlier this month Vodafone NZ' srival, Telecom NZ, announced plans to rollout a WCDMA network and close down its CDMA network"
http://www.itwire.com/content/view/12820/127/
Huvitav, millega küll EMT vastab - kas teatega, et hakatakse enda "EMT-Thormi" püsti panema sagedusel 1900MHz
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
10.12.2007 21:35:06
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Renq: Kardan, et Sa ei kuule eriti palju uudiseid 3,5G laienemisest. Pigem kuuled Eestis tööle pandavast 900MHz-i võrgust. (sama siis, mis Soomeski tööle pandi)
Ja siis kuuled Nokia uudiseid, et selliseid, 900 Mega alas vajalikke, telefone (jms. sideseadmeid) juba toodetakse - mine ja osta  |
Siin peab silmas pidama, et paljudes riikides (eestit paugust ei tea) on sagedusload antud välja kindla tehnoloogia tarbeks. Ehk 900 MHz on GSM jaoks. mitte 3G.
ja muutus tingimustes peab ilmselt kõigile omanikele sobima.. kuni uusi ei anta.
See eeldab litsentsi muutust. + lisaks peab olama 900 sagedusribas vabu sagedusi, et midagi GSMlt ära võtta... Ning et uut riba peavad kasutama võrdväärne arv telefone, et GSM ei sureks vähemate sageduste kätte. Ehk vaja 3G torusid piisavalt. Ei ole mõtet ära võtta ressurssi vähesetele telefonidele, kui enamad jäävad hätta.
olukorras kus suuremad opekad kordavad sagedusi GSM peal, ei ole vaba ruumi eriti...
Soome 900 sai võimalikuks sest seal vist litsents on tehnoloogiast sõltumatu...
samas tõsi, NMT 900 suri oma ressurssi GSM'le andes... aga kas see juhtub enne kui WCDMA 2100 katab eestit... Elagem hetkes, mitte tulevikus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
puuma56
HV kasutaja
liitunud: 11.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
65 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
30.01.2008 22:58:20
|
|
|
njah. see litsents on neile avatud vaid testimiseks, mitte kommertskasutuseks.
http://mtr.mkm.ee/default.aspx?s=slubavaata&id=172807&backURL=%3fs%3dslubaotsing%26taasta%3d1
Tsitaat: Raadiosagedusi on lubatud kasutada ainult testimiseks.
st nad ei tohi seda kasutada klientidele teenusepakkumiseks.
Seetõttu nende algne UMTS 900 pressiteade on ka muutnud pealkirja, kuna ilmselt neid "hammustati kuskilt".
Ehk algne teade oli "Elisa avas täna Järvamaal esimesena Baltimaades uuel tehnoloogial töötava mobiilsidevõrgu " ja see sujuvalt täna muutunud "Elisa avas täna testimiseks Järvamaal esimesena Baltimaades uuel tehnoloogial töötava mobiilsidevõrgu".
Ehk nad võivad seda vaid ise proovida. Aga mitte klientidele pakkuda.
Nii nagu igaüks võib taotleda vabas sagedusalas näiteks uut tehnoloogiat testida... Kuid kommertsina pakkumine hoopis muu teema.
Ehk siis sama lugu nagu nende HSDPA 7,2 kiirusega, kus algul oldi "esimene põhja euroopas" ja siis pärast "esimene eestis".
Sisuliselt siis valetati alguses mõlemal korral, tehti kära ja siis vaikselt vahetati teate sisu...
HIRMSASTI tahetakse olla esimene, iga hinnaga. Vale ja vassimisega. Ju häda majas neil
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
29.05.2008 14:05:01
|
|
|
tundub, et elisa 3g leviala on märgatavalt paranenud viimasel ajal, sest kui novembri lõpus sai läpakas ostetud ja elisast m-internet koos usb modemiga võetud, siis ei old mähel nagu haisugi 3G'st. ja alles hiljaaegu oli isegi msn'i saamine suur pingutus, sest sisse logides viskas kohe ka välja. a praegu laman aias ja päevitan ning nett lippab nii mis mühiseb, enamuse ajast põleb modemil sinine või siis heleroheline tuli, toas on vist signaal veits nõrgem, sest siis on vahel ka ainult edge.
_________________ Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vana_urr
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.06.2007
|
29.05.2008 14:30:25
|
|
|
| Renq kirjutas: |
| tundub, et elisa 3g leviala on märgatavalt paranenud viimasel ajal, sest kui novembri lõpus sai läpakas ostetud ja elisast m-internet koos usb modemiga võetud, siis ei old mähel nagu haisugi 3G'st. ja alles hiljaaegu oli isegi msn'i saamine suur pingutus, sest sisse logides viskas kohe ka välja. a praegu laman aias ja päevitan ning nett lippab nii mis mühiseb, enamuse ajast põleb modemil sinine või siis heleroheline tuli, toas on vist signaal veits nõrgem, sest siis on vahel ka ainult edge. |
No mis sa imestad See ju opekate leivanumber. Vihje - ka EMT ja TELE2 on parandanud levi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Renq
HV veteran

liitunud: 21.12.2003
|
29.05.2008 14:53:12
|
|
|
| vana_urr kirjutas: |
| Renq kirjutas: |
| tundub, et elisa 3g leviala on märgatavalt paranenud viimasel ajal, sest kui novembri lõpus sai läpakas ostetud ja elisast m-internet koos usb modemiga võetud, siis ei old mähel nagu haisugi 3G'st. ja alles hiljaaegu oli isegi msn'i saamine suur pingutus, sest sisse logides viskas kohe ka välja. a praegu laman aias ja päevitan ning nett lippab nii mis mühiseb, enamuse ajast põleb modemil sinine või siis heleroheline tuli, toas on vist signaal veits nõrgem, sest siis on vahel ka ainult edge. |
No mis sa imestad See ju opekate leivanumber. Vihje - ka EMT ja TELE2 on parandanud levi  |
ma mitte niivõrd ei imesta, vaid olen pigem rõõmus, sest mitte just väga ammu oli asi üpriski nukker.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
30.05.2008 11:02:58
|
|
|
Ostsin omale e51'e. 3.5g võimeline teleföön. Võtsin mina siis lahti vanast harjumusest www.postimees.ee lehe ja olin unustanud pildid eemaldada. Enne kui ma aru sain oli mul 1.8 mb pilte ja välke alla tõmmatud ning elisa nüüd saab mulle jälle ühe lehe eest 50 eeki küsida. Juhheiii. Kiire internet mobiilis pole just kõige parem
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Einz
HV vaatleja
liitunud: 06.03.2002
|
17.04.2009 12:03:15
|
|
|
Elan tabasalust natuke edasi 3km ja seal ei saa küll mingist 3,5G levist rääkida, sest isegi mobiiliga rääkimine on suht raskendatud. Loodan, et varsti arnevead oma leviulatusega ka sinna
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|