Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Palun abi komplekti kokkupanemisel märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
liivauss
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 04.12.2007 15:10:40 Palun abi komplekti kokkupanemisel vasta tsitaadiga

Oleks soovi panna kokku komplekt detailidest. Hinnapiiriks võiks olla u 20k, ja peaks kõik mahtuma 1U sisse. Prosedest jäid silma xeon 5110 ja 5130. Soov oleks panna 2proset, 2giga ddr, 80giga sata hdd. Soovitage palun emaplaate ja jahutusi mõlemale prosele. (juhul kui mul jäi midagi olulist märkimata, mis on vajalik hiljem masina tööle hakkamseks, palun täiendage mind)

Ei pea kindlalt xeon olema, võib ka muid pakkumisi esitada..


viimati muutis liivauss 04.12.2007 15:26:34, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.12.2007 15:24:38 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et kõige lihtsam on pöörduda servereid müüvate ettevõtete poole.

www.arvutid.ee
www.tigma.ee
www.ordi.ee

Kui on siiski kindel soov ise masin kokku panna, siis fakt on see, et juppe (korpuseid jms) toovad nemad maale ja ega kuskilt mujalt neid Eestis naljalt ei saa.

_________________
Rakvere parasiit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 04.12.2007 18:51:02 vasta tsitaadiga

Ise kokkupanekuks (eriti just 1U/2U räkitavate puhul) sobivad kõige paremini serverite bareboned. Nende puhul saad olla kindel, et asi tõesti ka kokku istub ja samas tulemus on üpriski serveri kvaliteediga ning võimalustega. Samas on sedasi kokkuvõttes vähemalt kaks korda odavam kui otse valmis brändimasin osta. Jah, 20k rahaga saab täiesti hakkama, kui just erilist lennukit ei soovi.

Peamiselt vist Intel pakub mitmeid neid barebone'sid - 1U või 2U kast-emaplaat-toide üheskoos, kokku veidi alla või üle 10k raha, olenevalt tasemest. Lisad sinna veel omal valikul sobiva socketiga protsessori(d), mälud, kõvakettad, vajadusel ka optilise seadme (installi jaoks) ja ega eriti muud vist vaja ei lähegi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
linnumees
HV kasutaja

liitunud: 15.06.2005




sõnum 04.12.2007 21:34:24 vasta tsitaadiga

...aga miks mitte E5335? Sama raha eest kaks tuuma rohkem. : )

Ma ei garanteeri juppide kokkusobimist ega midagi muud, aga midagi sellist näiteks:

Emaplaat: Tyan Tempest i5400PW (S5397); 8 075.- (jõuluks pidi saada olema)
või kui palju mälu pole oluline & kindlasti proset hiljem uuendada ei soovi, Tyan Tempest i5000XT (S2696); 6 556.-
Prose(d): INTEL XEON E5335 2.0GHZ 1333/8M; 4 360.-
Mälu(d): 2GB 667MHZ DDR2 ECC FB CL5 DIMM DR INTEL; 1 270.-
Korpus: Chieftec UNC-210S-B-360; 3 040.-
Kõvaketas/kettad: Western Digital Raptor WD740ADFD 74GB 10000rpm 16MB NCQ SATA 1,5Gb/s; 1 950.-

~18k

Eks targemad kommenteeri... Muidugi, ma ei tea mida sa oma serveriga tegema hakkad ning lähtudes sinu kirjutatust saaks ilmselt ka vähemaga hakkama. Midagi sarnast plaanis ka omale soetada...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.12.2007 00:16:36 vasta tsitaadiga

Nalja teed, et paned serveri ise kokku?
_________________
www.estonia1918.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
linnumees
HV kasutaja

liitunud: 15.06.2005




sõnum 05.12.2007 00:22:01 vasta tsitaadiga

Muidugi, kas pole mitte vaimukas? icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2007 01:04:49 vasta tsitaadiga

http://www.zebra.ee/S2/Product.aspx?iShopID=20&iItemID=49858
Selline asi peaks hinna sisse kenasti mahtuma. Teise prose saad hiljem panna. Võibolla saab natuke alet kah rääkida... icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 05.12.2007 02:24:50 vasta tsitaadiga

Või selle barebone baasil:
http://www.zebra.ee/S2/Product.aspx?iShopID=1&iItemID=28776
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liivauss
HV vaatleja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 05.12.2007 16:05:03 vasta tsitaadiga

8 kirjutas:
Või selle barebone baasil:
http://www.zebra.ee/S2/Product.aspx?iShopID=1&iItemID=28776


Kust ma näen, mis seal kasti sees juba on? Sellelt lingilt ei leidnud tootekirjeldust icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 05.12.2007 16:23:40 vasta tsitaadiga

liivauss, mis su eesmärk on serveri ise kokku panemisel?

Tahad kätt harjutada ja võimalikult keerulise garantiiga serverit?
Iga jupi pead viima eraldi kohta jne...

Selle asemel, et võtta näiteks HP ML110, ML310 või DL140, DL320

Meeldib kui garantii on täiesti mõttetu ja pead ise asjad kokku taguma haamriga?

Tunnen kaasa ettevõttele, kellel selline IT-mees on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 05.12.2007 16:57:29 vasta tsitaadiga

XR kirjutas:
liivauss, mis su eesmärk on serveri ise kokku panemisel?

Tahad kätt harjutada ja võimalikult keerulise garantiiga serverit?
Iga jupi pead viima eraldi kohta jne...

Selle asemel, et võtta näiteks HP ML110, ML310 või DL140, DL320

Meeldib kui garantii on täiesti mõttetu ja pead ise asjad kokku taguma haamriga?

Tunnen kaasa ettevõttele, kellel selline IT-mees on.


Ei ole see maailm midagi nii must-valga. Ise kokku pannes on ikka suurem valik ning saab ka odavamalt. Selline garantii, kus kohe uus asemele tuuakse on ikka erilepingu alla käiv asi, iseenesest hea ju. Tavaline garantii aga nagunii ei kannata seda ooteaega välja (juba üks tund on kurjast). Asendusmasin või detail (enda ostetud) tuleb nagunii kohe käiku lasta juba enne kui garantii reageerida jõuab. Ei saa ju nii et ütled töötajatele et sellel nädalal töömasinatesse sisse logida ei saa, kuna domeenikontra on garantiis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 13.12.2007 13:13:43 vasta tsitaadiga

Mina soovitan serveri renti ise kokkupanemise asemel ja haldamisel tavaliselt.
Põhjused võite ise arvata.

Näiteks : Delli AMD Opteron 1218/Athlon X2 4200+, 2-4GB ram, 2x300GB kuutasu 1500-2500 koos 10/100 Mbps ühendusega.

Kui tõesti tahad oma serverit, siis soovitan pöörduda Supermicro edasimüüja poole eestis.

ELKO Estonia
Türi tn.10C
Tallinn 11313
+ 372 6 501 400 + 372 6 501 401 elko@elko.ee

Loodan, et te mulle kaasa ei tunne, aga ma pole it-mees ka, rohkem sidemees icon_biggrin.gif

Kui on tarvis 10/100/1000 Mbps ühendust saab võibolla soodukat teha.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmasL
HV kasutaja
UrmasL

liitunud: 18.06.2003




sõnum 13.12.2007 16:25:22 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Näiteks : Delli AMD Opteron 1218/Athlon X2 4200+, 2-4GB ram, 2x300GB kuutasu 1500-2500 koos 10/100 Mbps ühendusega.


Pole mainitud serveri funktsiooni, ega ka seda kas server hakkab midagi serveerima kohalikku võrku või internetti. Olenevalt serveeritava teenuse kriitilisusest ja kasutatavast eelarvest, võib kaaluda ka ise kasti kokku panemist. Mina olen seni soovitanud "päris" serverid kasutada. Kusjuures teatud puhkudel tundub, et meie kodumaiste tootjate poolt barebonedele/serveri plaatidele ehitatud asjad siiski ei kvalifitseeru. Isegi siis kui neid müüakse serveri nime all ja serveri hinnaga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 13.12.2007 18:14:05 vasta tsitaadiga

keegi racki ei telli, kui ta just kuskile serveriruumi ei lähe, riigiasutustel ja väike-kesk-suur ettevõtetel on raha piisavalt, et mitte end piirata 20 k-ga,

pakun, et liivaussi näol on tegemist entusiastiga.


liivauss, arvesta oma projekti TCO ( Total Cost of Ownership) välja

Ühekordsed kulud:

1 ) serveri riistvara
2 ) internetiühendusega liitumine
3 ) UPS backup
4 ) võrgukonfiguratsioon
5 ) serveri setup
6 ) on-site garantiijupid

Kuuaja kulud:
1 ) 24x7x365 it-tugi
2 ) internetiühendus
3 ) toide

Sellega peaks arvestama, kui kuskil ettevõttes serverit hostida.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2007 12:53:46 vasta tsitaadiga

hmm et kas tõesti ehitavad ise, no ikka ise, ma ise juba 20a aga - miks see peab tingimata xeon olema, miks ta ei võiks opteron olla?
ja räägi enne seda mida see asi üldse tegema peab hakkama.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.12.2007 14:06:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ma ise juba 20a


Kas sa ei arva, et aeg oleks edasi liikuda ning muutustega kaasa minna ja nii öelda kergema ja parema vastupanu teed minna ning korralik(ud) server(id) osta?

_________________
www.estonia1918.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2007 16:25:58 vasta tsitaadiga

kas sa ka tead et arvamine on subjektiivne nähtus, mis muutub nagu ilm, aga oskad sa ehk nimetada mõnda serverit mida antakse tasuta, st refereerid et tuleks osta?
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 19.12.2007 16:44:24 vasta tsitaadiga

mina jään samuti tootja garantiiga serverite juurde. Kui HP/Dell/IBM/FuSi/SUN-i ei jaksa osta, siis osta Tigma või ML Novator.
Vähemalt on komplekt eeltestitud ja eelkonfigureeritud, st saad reaalselt toimiva ja stresstestitud masina, mille taga on vastavate teenuslepingutega firmad ning neil on pakutavate platvormide peale pikk kogemus. Ise oma põlvede peal ära seda küll ehitama hakka.

serveri rauaostmiskulu on üks elemente ainult, ära seda ainsana võta. haldus, softi, järelteeninduse jms kulud tulevad vupsti kohe juurde.

paar nüanssi:
võta kohe quad-core. serveribisnises on quad ~sama hinnaga mis sama takti dualcore, seega "2x pauku sama raha eest". hinnasäästmise seisukohalt vali siis kasvõi 1 cpu alguses, kui vaja, saab upgradeda.
xeonid (mitte odavad UP-versioonid) söövad fbdimme, mis on kallid, seega ära looda "350 kr giga" säästupulkadele.
sata kettad serverile on risky business. data hoidmisena on okei, aga ära mingit jõudlust looda ja mitme kasutaja samaaegsel kasutamisel langeb jõudlus võrreldes SAS/SCSI-i ketastega kolinal. raid loomulikult kindlasti. raid 1 on min nõudmine, vähemalt opsüsteemile.
Kui UPS-i ei ole, siis kindlasti oleks seda vaja. Toite kadumine on kõige suurem vaenlane serverile ja andmetele.

jnejne.

tegelt, nagu siin mõned veel maininud, pöördu parem pädevamate IT-firmade poole. Äkki ongi soodsam server rentida, mitte välja osta. Näiteks MLE "kohe" virtuaalserver vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 20.12.2007 01:22:56 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:


sata kettad serverile on risky business. data hoidmisena on okei, aga ära mingit jõudlust looda ja mitme kasutaja samaaegsel kasutamisel langeb jõudlus võrreldes SAS/SCSI-i ketastega kolinal. raid loomulikult kindlasti. raid 1 on min nõudmine, vähemalt opsüsteemile.



lisan veel niipalju, et niipalju kui kalkulatsioone teinud olen, tuleb odavam enterprise SATA klassi kõvaketaste kasutamist, kui just tegemist ei ole väga kiiret andmesidevahetust nõudva või meeletute arvu korduvpäringuid teenindava serveriga.

Lisaks olen vaadanud, et odavam tuleb pikemas perspektiivis klasterlahendus vähema jõudlusega komponentidest, kui peaks nõudlus ressurssi vastu kasvama.

Ehk suure võimsa asemel 3x serverit väiksemat. Sellega on mingil määral tagatud high availability ja kindlasti teha BACKUPi! töötavas süsteemis ühe partitsiooni peal, eraldi töötava süsteemi varukettale ning DVD-le. Esimesele kord 3h, teisele iga 24h, kolmandale iga 6.s päev.

Kui hostitakse ISP serveriruumis, siis muidugi mängivad rolli eriti faktorid:

a ) amprite arv
b ) mahuühiku arv

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ihv
HV Guru
Ihv

liitunud: 17.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2007 00:51:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ja kindlasti teha BACKUPi! töötavas süsteemis ühe partitsiooni peal, eraldi töötava süsteemi varukettale ning DVD-le. Esimesele kord 3h, teisele iga 24h, kolmandale iga 6.s päev.


icon_lol.gif
oskaks ma ka sobiva backuplahenduse ja -plaani tausta teadmata niimoodi välja pakkuda icon_sad.gif

kogu muu jutu peale ka : icon_lol.gif

ilmselt oled mingisuguse (veebi?)lahendusega kokku puutunud, teadmata serveri eesmärke hakata rääkima klastritest ... kulla teemaalgataja, ära võta seda tõsiselt. mõne "päris" serveri otsimsele võiks küll tõsiselt mõelda - eelkõige garantii pärast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 28.12.2007 01:00:13 vasta tsitaadiga

Ihv kirjutas:
tsitaat:

ja kindlasti teha BACKUPi! töötavas süsteemis ühe partitsiooni peal, eraldi töötava süsteemi varukettale ning DVD-le. Esimesele kord 3h, teisele iga 24h, kolmandale iga 6.s päev.


icon_lol.gif
oskaks ma ka sobiva backuplahenduse ja -plaani tausta teadmata niimoodi välja pakkuda icon_sad.gif

kogu muu jutu peale ka : icon_lol.gif

ilmselt oled mingisuguse (veebi?)lahendusega kokku puutunud, teadmata serveri eesmärke hakata rääkima klastritest ... kulla teemaalgataja, ära võta seda tõsiselt. mõne "päris" serveri otsimsele võiks küll tõsiselt mõelda - eelkõige garantii pärast.


Siin on jah spetsialistid koos. Ehitavad ise servereid ja teevad tisäster rekoveri päkappi teisele partitsioonile thumbs_up.gif icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sadamson
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2004




sõnum 28.12.2007 01:35:27 Re: Palun abi komplekti kokkupanemisel vasta tsitaadiga

liivauss kirjutas:
Oleks soovi panna kokku komplekt detailidest. Hinnapiiriks võiks olla u 20k, ja peaks kõik mahtuma 1U sisse. Prosedest jäid silma xeon 5110 ja 5130. Soov oleks panna 2proset, 2giga ddr, 80giga sata hdd. Soovitage palun emaplaate ja jahutusi mõlemale prosele. (juhul kui mul jäi midagi olulist märkimata, mis on vajalik hiljem masina tööle hakkamseks, palun täiendage mind)

Ei pea kindlalt xeon olema, võib ka muid pakkumisi esitada..


Üks asi on ehitamine aga serveri haldamise softi saa eesti tootjalt ei saa.
Seega eelista IBMi, HP-d või DELLi.
Sõltub, mida tegema pead, aga 1U tuleb kõige odavam, kui serveri ISP ruumis hoiad.
Vähetähtsad pole ka eemalt haldamise vahendid, sest iga serveriruumi külastus on tasuline.

Isiklikult eelistaks Opteroni ja hetkel juba 4 tuumalist socket F-iga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 28.12.2007 02:45:40 vasta tsitaadiga

XR, eeldusel, et failisüsteem pole riknenud on lihtsam asju ühe kettapartitsiooni pealt pealt teise peale liigutada. Kuna remote-site backup on näiteks NAS ketta peal kuskil.
Arusaamisoskus võiks ka sünnist kaasneda.

sadamson, elioni serveriruumi klass B hoones käid 24/7/365, vastava võtme olemasolul,valvur küsib isikut tõendavat dokumenti, tasu käimise eest ei nõuta.

Sai liivaussiga veidi enne suheldud ja sobis täiesti rendivariant, pakun talle ka backup teenust ka võrguketta näol.
Ma arvan, et ta on saanud informatsiooni ja pakkumised kätte. Nüüd on kõik tema otsustada.

Klasterlahenduse idee käisin ma välja tulevikuplaanide heas mõttes icon_rolleyes.gif

Kirjutan ka natukene hiljem, kui aega on real private server ideest. icon_smile.gif

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 01.01.2008 01:47:37 vasta tsitaadiga

Kui inimesel on teadmised, siis loomulikult tahab ta neid ära kasutada ja otsida endale vastav töökoht. Reaalne elu aga paraku näitab seda,
et ........ah, HEAD UUT AASTAT hoopis!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Palun abi komplekti kokkupanemisel
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.