|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Buster
HV vaatleja
liitunud: 17.04.2004
|
23.06.2007 15:28:30
|
|
|
Sai siis paar päeva tagasi seda e-510't käes hoitud ja uuritud. Kere on minu arust isegi mugavam, kui mu praegune e-500, mis on ka ikka päris hea minu käele. Uuel, aga on käepideme osa ergonoomilisem ja mõnusam. Isik, kes on nii 410't kui 510't ka natuke proovinud ütles, et tänu uuele sensorile on müra tõesti märgatavalt vähenenud. Kahjuks ise seda proovida ei saanud, kuna pold sellist aega tol hetkel võtta. Live-View mõttetuses veendusin järjekordselt. Sellest ei ole põhim. mitte mingit kasu, kuna seal sa ei näe, kas ja mida kaamera teravustab jne. Kaamera tõstab peegli üles ja näitab sulle pilti, kui vajutad päästiku poole peale, ei toimu midagi ja kui põhja vajutada, siis kukub peegel alla, toimub teravustamine ja siis alles tehakse pilt. Ehk siis suht mõttetu.
Tuleviku mõistes aga pani mõtted liikuma, et järgmine aasta vb tuleb kerevahetus teha Mulle esmapilgul meeldis.
E-410 on muidugi pisike .. nagu ka 400. Ning kit objed on nii 510'l kui 410'l mingid kahtlased plastkäkid. E-500 kit objed jätsid ikka märksa meeldivama mulje.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
23.06.2007 16:35:02
|
|
|
üldjoontes tundub kitobjede koha pealt olema konsensus selles, et uus standardsuum on veel natuke parem kui vana, vaatamata plastikmount'ile ja väiksusele...teleobje koha pealt tundub aga tõesti vana veits parem olema...SIIN on allpool omavahel võrreldud ka 14-42 vs 14-45 ning ka uut ning vanemat teleobjet...
ning niipalju kui ma asja uurinud olen, siis selle kaamera live-view polegi üldiselt mõeldud P&S tüüpi pildistamiseks, selleks on optiline pildiotsija...live-view kasutegur seisneb minumeelest natuke teistes asjades, nagu mõnest üliebamugavast positsioonist staatilise objekti pildistamisel (kus seni olen mina näiteks täiesti umbes sihtinud, kuna silma pole lihtsalt võimalik viewfinderisse suunata ja nii kipub tavaliselt minema ikka minimaalselt kümmekond katset enne kui kadreering ja fookus enamvähemgi viisakas tulevad), lisaks veel on see suurepärane abivahend makro pildistamisel ja üldiselt käsifokuseerimisel, samuti näiteks statiivi pealt tootepildistamisel, lihtsalt natuke peab kujutlusvõimet olema et aru saada kuskohas see teeb elu lihtsamaks ja kus mitte (tegu pole tõesti imerohuga)...natuke paha on, et see ekraan ei liigu nagu E330 oma, aga kasutusvõimalusi on tal siiski piisavalt...
ahjah, Live-view teravustamine toimub minuteada AEL nupuga standardsättes...
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
29.06.2007 01:27:21
|
|
|
juhtusin komistama huvitava info peale, nimelt on lekkinud üks Olympuse sisene presentatsioon nende tulevase (pool)profikaamera kohta (poolprofikaameraks nimetasin seda seetõttu, et see on sihitud Nikon D200 ja Canon 30D või ehk õigemini nende järglaste vastu, mida siiski täisverelisteks profikaamerateks ei nimetata)...
Lingid dokumendi allalaadimiseks ja tähtsamad faktid ka lahtikribatuna SIIN
EDIT: tundub et Olympus üritab kraanid kinni keerata, näiteks algsest allikast on palutud fail eemaldada jne...
põhiline info oli, et E-P1 (tõenäoliselt koodnimi, tolles PDF-failis oli selleks nimeks ka E-3) põhilised uuendused/omadused on:
keresisene IS (parem kui E-510, kuni 5 astet stabilisatsiooni)
10MP Live Mos sensor
LiveView liikuva LCD ekraaniga
Tolmu- ja veekindlus (nagu E-1)
Juhtmeta välkude süsteem (Infrapuna abil)
Väidetavalt kiireim autofookus maailmas (uute SWD objektiividega)
11 AF punkti (kõik cross-type sensorid)
autofookus -2 EV tasemel (hämaras autofookus, näiteks Nikon D200 suudab fokuseerida -1EV juures ja 30D -0,5EV juures)
5 FPS
Välgu sünkro 1/250s
Pildiotsija 100% pildi katmisega, suurendusega 1,15x
Müügile tuleb Novembris.
Kui keegi soovib, siis salvestasin tolle faili endale kah, seega võin soovi korral jagada.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
deepmaan
HV kasutaja
liitunud: 11.04.2003
|
29.06.2007 21:22:44
|
|
|
hetkel siis mõlemad müügis, hinnad umbes e410 13,5 ja e510 16 kilo, seda siis kahe objektiiviga. siit aga nüüd küsimus kas oleks üldiselt kasulikum osta ainult kere ja siis 1 korralik objektiiv või siis isegi 2, nii et hinnapiir jääks samaks. samas need kaasasolevad objed on suht suure ulatusega, makrot vist päris ei tee, aga soomiots peaks täitsa rahuldav olema ju? või siis on hoopis kasulik piiluda sony alpha a100k poole, kuna selle 2 objega kitt on umbes samas hinnaklassis. kumbale üldiselt järelturul rohkem tavaari liigub?
_________________ pildid |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
29.06.2007 22:18:41
|
|
|
olympuse kit torud on üldiselt üsna hea kvaliteediga, seega võib olla täitsa kasulik soetada kaamera nende tillukeste torudega...ja kui tekib vajadus paremate järgi, siis selleks ajaks on vast juba uued SWD mootoriga 12-60 ja 50-200 ka väljas ja saab nood uued hankida...
soni kohta ei oska midagi tarka öelda, ainult et järelturul liigub Eestis põhiliselt Canoni juppe, siis natuke ka Nikonit ja kõike muud tuleb tikutulega otsida (kuigi olympusele liigub vast gramm rohkem, sony/minolta asjadega on siinmail veel nagu eriti niru olukord minumeelest)...
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
deepmaan
HV kasutaja
liitunud: 11.04.2003
|
03.07.2007 23:47:42
|
|
|
rohkem ei oska keegi kommenteerida?
on kellelgi muidu kogemusi välismaalt tellimisega ka läbi veebi? kas tuleb odavam, kui siit ostes või lähevad maksud nii kirveks et tuleb sama välja? oskab keegi ka mõnda head kohta mainida kust kauba ka reaalselt kätte saaks.
_________________ pildid |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
04.07.2007 08:42:32
|
|
|
Vaata B&H Photo and Video - suurim ja parim fototehnika veebipood, võid julgelt tellida. Ostuhinnale pead juurde arvestama tollimaksu ja käibemaksu. Maksude arvutamisest on räägitud mitmes fotofoorumis - otsi fotokala, eestifoto ja looduspilt lehtedelt.
Tasuvusest... jah, kallimate asjade puhul on tasuv, odavamate puhul mitte nii väga. Eks sa ise vaata ja võrdle. Üldiselt on fotoluks Sigma objektiivide hinnad Eestis vägagi söödavaks teinud.
Soovitan välismaalt tellida siis kui see konkreetne kaup on siin enam kui kolmandik kallim. Vastasel korral ei tasu mäng küünlaid, sest isegi kui müüja on nõus kauba küsimusteta välja vahetama siis transakulud jäävad sinu kanda.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
r3nx
HV veteran
liitunud: 24.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gne
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2003
|
15.08.2007 21:51:12
|
|
|
pole küll otseselt olympuse enda objede kohta küsimus aga postitan siia ikkagi: Nimelt kas kellelgi on olemas Sigma 135-400mm? Jube kannatamatu olen ja tahaks miski automaatse teravustamisega pika toruga pilti teha (endal on Nikoni 300mm f4,5 reliikvia) ja uus oly 70-300 on ilmselt mägede taga, seega oleks soov soetada eelmainitud sigma isend aga samas pidid selle pildid jube softid olema. Tahaks nimelt asja oma käega katsuda aga kuna Eestist seda võimalik leida pole siis pöördungi siinsete poole ehk on kellelgi see ja annaks kasvõi hetkeks näppida?
_________________ Põhjaka toit |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
16.08.2007 10:21:26
|
|
|
| gne kirjutas: |
| pole küll otseselt olympuse enda objede kohta küsimus aga postitan siia ikkagi: Nimelt kas kellelgi on olemas Sigma 135-400mm? Jube kannatamatu olen ja tahaks miski automaatse teravustamisega pika toruga pilti teha (endal on Nikoni 300mm f4,5 reliikvia) ja uus oly 70-300 on ilmselt mägede taga, seega oleks soov soetada eelmainitud sigma isend aga samas pidid selle pildid jube softid olema. Tahaks nimelt asja oma käega katsuda aga kuna Eestist seda võimalik leida pole siis pöördungi siinsete poole ehk on kellelgi see ja annaks kasvõi hetkeks näppida? |
70-300 kohta käivad jutud, et tuleb välja sept/okt või halvimal juhul novembris.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gne
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2003
|
16.08.2007 22:05:58
|
|
|
...ja seda jaapanis
millal euroopasse jõuab!?
_________________ Põhjaka toit |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
16.08.2007 23:01:09
|
|
|
| arvestades, et Euroopa on Oly jaoks turg nr. 2, peale Jaapanit (mida minumeelest ütles näiteks E400 kaamera väljalase), siis ma eeldaks, et kindlasti mitte üle kuu aja peale Jaapanis saadavust (pigem enamvähem samal ajal)...
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
16.08.2007 23:55:26
|
|
|
| ma usun, et jaapani turule jõuavad uued objektiivid juba septembri keskel nagu mõningates kohtades on räägitud. 12-60 kohta oli ka "infot", et jõuab septembri keskpaigaks suurbritannia turule, sealt edasi ei ole eesti turg enam kaugel, kuna eestisse tuuakse olympuse kaupa soomest. usun, et hiljemalt novembri alguseks on juba kohal (50-200, 12-60, 70-300 ja 2x konverter). samas selleks ajaks on lindude rändehooaeg juba läbi, mille tarvis oleks pikk objektiiv väga kasulik, kui sul loodusepildistamise huvid.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gne
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2003
|
18.08.2007 00:39:55
|
|
|
kokkuvõtvalt võiks siis öelda, et keegi pole toda 135-400 eriti siinmail näppida saand ja ehk paerm ongi. Jään ilmselt ootma
_________________ Põhjaka toit |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gne
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sebast
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2006
|
10.09.2007 13:21:36
|
|
|
| sai endale E-510 ära ostetud, koos 2-e objega: 14-42 ja 40-150mm. Mu esimene peegel. eks nüüd läheb aega, et asjast täit sotti saada.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gne
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2003
|
07.10.2007 22:00:48
|
|
|
ikka ootan 70-300mm müügile tulekut Nüüd uus lootus, et 25. okt hakkavad asjad liikuma. Ebay.com üks pakkumine just sellise kuupäevaga olemas.
_________________ Põhjaka toit |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
17.10.2007 01:38:30
|
|
|
Olympus E3 on nüüd lõpuks ka ametlikult välja hõigatud, tundub üsna huvitav aparaat olema...
Preview
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
trebla
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2002
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
04.11.2007 18:39:10
|
|
|
p2t3r1, pildid kõige hullemad ei tundugi.
Ja teema võiks tõesti ümber nimetada.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
05.11.2007 17:08:31
|
|
|
http://dc.watch.impress.co.jp/cda/review/2007/11/05/7349.html
veel pilte.
imo, kui see mürahullustus vaibub ja sensori areng jõuab nii kaugele, et 4/3 sensoril müra ISO 1600 peal nagu praegu ISO 800, millest ta juba praegu kaugel pole, hakkab 4/3 suhteliselt jõudsalt müüginumbrites edasi arenema. eelmiselgi aastal ilma ühegi ülemaailmse uue kaamerata oli kolmas . ja kui see aasta juba 3 korralikku kaamerat, hulganisti objektiive tulnud, siis..
usun, et firma, mis kõige rohkem oma turu osakaalu kaotab on canon, kuna suur osa läheb tagasi nikoni peale, olympus võtab kindlasti mingi osa, sony ja pentax üritavad ka midagi võtta. kõige suurem kaklemine tuleb arvatavasti olympuse ja sony vahel, kes on mõlemad välja kuulutanud, et soovivad üle 15% turuosa. kokkuvõttes tuleb ainult kasuks ja rahvas võidab odavamas hinnas ja paremates kaamerates.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
05.11.2007 17:14:11
|
|
|
| p2t3r1 kirjutas: |
imo, kui see mürahullustus vaibub ja sensori areng jõuab nii kaugele, et 4/3 sensoril müra ISO 1600 peal nagu praegu ISO 800, millest ta juba praegu kaugel pole, hakkab 4/3 suhteliselt jõudsalt müüginumbrites edasi arenema. |
Palju neid mürapedesid ikka on, kes luubiga A3 väljalastud pilte vaatavad ning selle järgi kaameraid ja süsteeme valivad? :)
Aga jah, tarbija jaoks on ainult head uudised.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
05.11.2007 17:28:42
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
Palju neid mürapedesid ikka on, kes luubiga A3 väljalastud pilte vaatavad ning selle järgi kaameraid ja süsteeme valivad?
|
Siiamaani on mul tunne olnud, et suhteliselt suur osa ühe teatud brändi kasutajaid . aga enamasti nad ei lase pilte paberile, vaid otsivad vigu monitoridelt, sest paberil oleks need suhteliselt märkamatud. (naljaga pooleks)
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
05.11.2007 17:34:18
|
|
|
p2t3r1: siiski, võrreldes näiteks 35mm täiskaadrisensoriga jääb seda müra alati rohkem olema (või on sama müra juures vähem piksleid), selle vastu ei aita ei ussi-ega püssirohi, lihtsalt võimalik, et tehnika arenedes tõuseb kasutatava ISO piir, ning inimestel, kes rõhuva osa oma piltidest pimedas teevad pole 4/3 süsteemi kunagi mõtet soetada, selle süsteemi plussid asuvad hoopis teistes kohtades, nagu minule isiklikult väga meeldiv olympuse värvirenderdus, tänu väiksemale sensorile võimalikud kas head ja väga kerged, või veidi raskemad aga VÄGA head torud (täiskaadri puhul on imho eriti lainurkade servad üsna nukrad, valguse sensorile langemise suure nurga tõttu, mis rõhutab ka tugevalt vinjetti), lisaks veel kõiksugu põnevad featured keredel, ehk siis süsteem kui selline on väga asjalik minumeelest...
kusjuures, pikas tulevikuperspektiivis oleks loogiline kui alles jääks 2 äärmust, 35mm täiskaader neile, kes viitsivad tassida raskeid keresid ja veelraskemaid torusid, ning soovivad väga vähest müra (ehk siis näiteks inimesed kes pildistavad pea ainult hämaraid üritusi ning sellega leiba teenivad)...ning 4/3 neile, kes ei soovi end kaamelina tunda (koos teiste selle süsteemi eelistega), ning kes vajavad kõrgeid tundlikkusi veidi vähem...APS-c on aga minumeelest selline vahepealne asi, mis pole ei liha ega kala, kasutab see ju enamuses 35mm raskeid torusid, ehk siis kaalueelis on pigem väike, ning müra on põhimõtteliselt sama olympuse uute kaameratega, ehk siis kõik miinused ilma oluliste eelisteta...aga nuh, mida mina ka tean...
viimati muutis eix666 05.11.2007 17:34:47, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
05.11.2007 17:34:43
|
|
|
No olympus E-500 sensor on küll näiteks suht jube. Juba iso 200'ga veits vähema valguse korral lähevad värvid taoliseks nagu moblakaameratel ja mürased jubedalt.
Uued on juba aga täitsa .
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
05.11.2007 18:12:07
|
|
|
| eix666 kirjutas: |
kusjuures, pikas tulevikuperspektiivis oleks loogiline kui alles jääks 2 äärmust, 35mm täiskaader neile, kes viitsivad tassida raskeid keresid ja veelraskemaid torusid, ning soovivad väga vähest müra (ehk siis näiteks inimesed kes pildistavad pea ainult hämaraid üritusi ning sellega leiba teenivad)...ning 4/3 neile, kes ei soovi end kaamelina tunda (koos teiste selle süsteemi eelistega), ning kes vajavad kõrgeid tundlikkusi veidi vähem...APS-c on aga minumeelest selline vahepealne asi, mis pole ei liha ega kala, kasutab see ju enamuses 35mm raskeid torusid, ehk siis kaalueelis on pigem väike, ning müra on põhimõtteliselt sama olympuse uute kaameratega, ehk siis kõik miinused ilma oluliste eelisteta...aga nuh, mida mina ka tean... :lol: |
Pentax muidu on läinud seda teed, et enam täiskaadri torusid sisuliselt ei tooda, ainult poolkaadri ette käivaid. Väga mõistlik teguviis minu arvates.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gne
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2003
|
05.11.2007 19:42:40
|
|
|
e-500 müra on ka ainus põhjus miks ma tahaks uuemat e-510-t (e-3 jääb hinnaskaalas liiga kaugele ja võlksi ei tahaks võtta et fotokat osta),
Üks asi siiski veel - usb 2.0 ühenud oleks
_________________ Põhjaka toit |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
12.11.2007 22:24:25
|
|
|
Sai uuritud Zuiko Digital ED 70-300 hinda. Öeldi 6,5-7k kanti.
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gne
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
12.11.2007 22:49:41
|
|
|
Mu tuttav Digifoto omanik.
Hetkel pean rahakotiga kahekõnet.
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gne
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2003
|
13.11.2007 10:48:25
|
|
|
technikdirekt-ist saaks ilmselt sinna 6k kanti, aga neil pole seda veel laos
_________________ Põhjaka toit |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sebast
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2006
|
21.11.2007 20:44:08
|
|
|
| Zuiko Digital ED 70-300 - Kui mõeldav see oleks makrofotode tegemiseks?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
21.11.2007 21:10:25
|
|
|
| sebast kirjutas: |
| Zuiko Digital ED 70-300 - Kui mõeldav see oleks makrofotode tegemiseks? |
makrofotosid eriti ei saa sellega teha, nagu ka kõikide teiste kaameratootjate analoogsete objektiividega. makro jaoks on eraldi objektiivid. olympusel on väga hea ja odav 35mm f/3.5, millega on võimalik väga lähedale saada, kuid jah, liblikate pildistamiseks siiski vaja liiga lähedale minna sellega. teiseks alternatiiviks 50mm f/2, mida ma ise oman. väga kvaliteetne objektiiv . makrode ja portreede pildistamiseks suurepärane. lisaks on veel korralikud sigma 105mm ja 150mm.
aga teleobjektiivina on 70-300 hetkel üks parematest üldse hinna/kvaliteedi suhtelt. tõsise makrohuvi korral soovitan kindlasti eraldi makroobjektiivi.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
21.11.2007 21:40:33
|
|
|
Saan homme selle 70-300 kätte. Hinnaks tuli 6700.- .
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.11.2007 16:00:58
|
|
|
link :: Olympus E-3 kere
E-3 kere on peagi Photopointis müügil, orienteeruv hind 26k. Sony A700 ja Nikoni D300'ga ühte auku.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
22.11.2007 18:59:40
|
|
|
| ning kõik kes omavad eelnevat E-süsteemi kaamerat, ning soetavad E3 enne uut aastat, saavad tasuta grip'i ning olympuse fotokoti (viimase saamiseks pole isegi eelnevat registreeritud E-süsteemi kaamerat vaja, küll aga tuleb soov registreerida enne novembri lõppu)....vt SIIA...
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sebast
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2006
|
22.11.2007 23:38:36
|
|
|
| p2t3r1 kirjutas: |
olympusel on väga hea ja odav 35mm f/3.5, millega on võimalik väga lähedale saada, kuid jah, liblikate pildistamiseks siiski vaja liiga lähedale minna sellega. teiseks alternatiiviks 50mm f/2, mida ma ise oman. väga kvaliteetne objektiiv . makrode ja portreede pildistamiseks suurepärane. |
Ei ole kunagi makrofotosid teinud, ent asja vastu on suur huvi olemas. Seetõttu plaan osta ka vastav obje.
Äkki räägid lähemalt 35mm f/3.5-e ja 50mm f/2-e erinevustest. saan aru et esimesega peab liiga lähedale hiilima, ent kas see ainus vahe? Hind on neil siiski 2,5-e kordne. See ZD 35 mm jääb silma jah oma odava hinnaga, ent Soov on soetada siiski kvaliteetne obje.
Või äkki soovitate mingit muud makrot e-510le. raha ei tahaks eriti üle 10 kilo anda.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDvurle
HV pensionär

liitunud: 03.04.2002
|
23.11.2007 01:03:19
|
|
|
Ma hetkel Eestis ainuke ED 70-300 toru omanik. 8)
_________________ Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur. |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
23.11.2007 01:52:32
|
|
|
sebast: Kui putukat ära ehmatada ei karda (või mingeid elutuid vidinaid pildistada), on 35mm väga hea valik...zuiko 50mm lubab natuke kaugemalt pildistada, aga suurendus ei ole nii hea (35mm puhul suurendatakse pildistatav objekt sensori suuruseks, ehk siis sensori suurune ala (17x13mm) katab kogu kaadri, siis 50mm puhul on suurendus poole väiksem, ehk siis sensori suurune ala katab ainult poolt kaadrist), seega vajab 50mm puhta 1:1 makro tarbeks vaherõngast EX-25...
Positiivsest küljest aga, on too 50mm f2 ka väga hea portreeobjektiiv, ehk siis seda ostes saab nö 2 ühes, nii hea makrotoru, kui hea portreetoru, 35mm ostes on tegu ainult puhastverd makrotoruga (tal pole nagu otseselt teist otstarvet, milleks ta hästi sobiks)...teravuse koha pealt olulist vahet ei tohiks isegi olla, mõlemad on VÄGA teravad torud...
ehk siis mõtle järgi, kas on vaja ainult puhastverd makrotoru (mille puhul soovitaks valida 35mm zuiko ja 105mm sigma vahel, mõlevad teevad suht head pilti, esimesega läheb aga putukate jms pildistamine raskeks, kuna on vaja liiga ligidale minna, teisega on aga natuke raskem käest pilti teha, kuna pikema fookuskauguse tõttu mõjutab kätevärin pilti rohkem, samas ei aja putukat sedavõrd lihtsalt lendu)...või kui tahad vahepeal ka lühema teravussügavusega portreesid või hämaras pildistada, siis on 50mm universaalsem valik (mina isiklikult oman kah 50mm f2 toru just sellel põhjusel)...
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
23.11.2007 03:44:51
|
|
|
link :: uued firmwared
ahjah, Olympusel väljas uued firmwared versioonid kõikidele digipeeglitele, kõikidel kaameratel parandab fokuseerimistäpsust EC-20 telekonverteriga, oluline on aga see, et E510 puhul parandab ka pildistabilisaatori tööd aeglasematel säriaegadel, ning erinevatest foorumitest on silma hakanud, et kes on katsetanud stabikat enen ja pärast firmware uuendamist väidavat stabika olevat ca 1 stopi võrra parema (mõned väidavad isegi suuremad arengut)...
ise ei katsetanud enne ja pärast firmware uuendamist seda asja, seega otsesed tõendid puuduvad, palju ta paranes, aga nö kõhutunne esimeste katsetuste juures ütleb küll, et 1 stop paranemist tundub täiesti reaalne olevat...
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
r3nx
HV veteran
liitunud: 24.02.2004
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2t3r1
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2005
|
23.11.2007 19:00:38
|
|
|
see 150mm on juba praktiliselt tele, kui arvestada cropi ja makrot pildistades tulevad värin ja liikumised üsna kergelt sisse. 50mm f/2 on minu arvates väga hea universaaltoru. suurepärane portreeks ja sobib ka makroks.
Näide 1. Näide 2. Näide 3.
Kuigi jah, ära lendavate objektide, nagu näiteks liblikate pildistamiseks tunnen puudust ca. 100mm torust nagu näiteks sigma 105mm. mis jälle portreede jaoks, minu arvates jääks tiba pikaks.
aga kindlat asja soovitada on raske. igaühel omad eelistused ja pildistamisstiilid.
banaan
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
r3nx
HV veteran
liitunud: 24.02.2004
|
23.11.2007 19:49:02
|
|
|
Makrot peaks tegema ikkagi kolmjala peal. Kui rohkem valgust saab ka ilma, kuid sigma on selles mõttes super, et tal on "tripod collar", mis makros väga väga kasulik abimees. Kui raha oleks, poleks kahtlustki, et 150mm EX mu kotis oleks
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
didi111
HV vaatleja
liitunud: 30.10.2007
|
24.11.2007 01:31:06
|
|
|
ei ütleks küll et see müra väiksem oleks kui mu 4000 kroonisel olympusel
ja veekindel on ka
|
|
| tagasi üles |
|
 |
zorten22
HV veteran

liitunud: 17.12.2004
|
24.11.2007 06:15:14
|
|
|
| didi111 kirjutas: |
ei ütleks küll et see müra väiksem oleks kui mu 4000 kroonisel olympusel
ja veekindel on ka |
Mis müra ja millega võrreldes...?
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
gne
HV kasutaja

liitunud: 31.12.2003
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|